close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
tsetmcفاذر در مسیر اصلاح وصعود

tsetmcفاذر در مسیر اصلاح وصعود

سلام روز بخیر


-اسفند ماه هم خواهد گذشت وموسم رشد طبیعی بورس شروع خواهد شد قطعا اسفند زمان جابجایی سهام است وصبور بودن یعنی برنده بودن
-خکار حمایت 1100مقاومت 1400ریال
-خکار حقوقی میخرد
-بورس نیوز بررسی کرد:
گروه غذایی و قند و شکر از جمله گروه هایی هستند که برآوردهای مناسب و قابل قبولی از لحاظ سودآوری برای سال آینده داشته اند. بطوریکه اغلب شرکت های فعال در این گروه بودجه درآمدی سال آینده خود را همراه با اعلام تعدیل مثبت سود برآوردی ارائه کرده اند.

سامانه کدال این روزها میزبان بودجه سال آینده بسیاری از شرکت ها است و همزمان با نزدیک شدن به پایان سال مالی اغلب شرکت های بورسی خیل عظیمی از گزارشات این مجموعه ها شامل برنامه های آنها برای سال مالی آینده روانه کدال شده است. گزارشاتی که اغلب نوید رشد سودآوری و بهبود وضعیت عملیاتی شرکت های فعال در بازار سرمایه را به سهامداران می دهند.

بر اساس گزارش بورس نیوز، گروه غذایی و قند و شکر از جمله گروه هایی هستند که برآوردهای مناسب و قابل قبولی از لحاظ سودآوری برای سال آینده داشته اند. بطوریکه اغلب شرکت های فعال در این گروه بودجه درآمدی سال آینده خود را همراه با اعلام تعدیل مثبت سود برآوردی ارائه کرده اند.

بر اساس اطلاعات موجود، تا دوم اسفند ماه جاری 19 شرکت فعال در گروه غذایی و دو شرکت قندی بودجه سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 96 را ارائه نموده اند که از میان آنها شرکت هایی همچون شهد ایران در نماد "غشهد" و پاک تعدیل مثبت با اهمیت بیش از 100 درصد اعلام نمودند. بطوریکه شرکت شهد ایران در حالی پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 96 خود را با برآورد سود 149 ریالی ارائه نموده که طی دوره مشابه سال 95 زیان 135 ریالی را پیش بینی کرده بود. بدین ترتیب "غشهد" بودجه سال مالی آینده خود را همراه با تبدیل زیان به سود و بهبود وضعیت سودآوری ارائه نموده است.

علاوه بر این، بودجه سال آینده شرکت لبنیات پاک با اعلام تعدیل مثبت 107 درصدی سود برآوردی روانه کدال شده، به نحوی که این مجموعه سود برآوردی 39 ریالی سال 95 را به سود 81 ریالی برای سال 96 ارتقاء داده است.

شرکت قاسم ایران دیگر مجموعه ای است که برنامه های برآوردی آن برای سال آینده همراه با رشد سودآوری بوده است. به گونه ای که "قاسم" سود سال 96 را 97 ریال اعلام کرده که این رقم نسبت به دوره مشابه سال 95، 46 درصد افزایش داشته است. همچنین شرکت پارس مینو پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی آینده را با اعلام رشد 40 درصدی سود برآوردی ارائه نمود.

بر اساس این گزارش، مابقی شرکت ها یعنی 15 شرکت بودجه سال 96 را همراه با تعدیل مثبت کمتر از 40 درصدی تدوین کردند که از جمله آن ها می توان به مجموعه هایی همچون "غگرجی"، "غدیس"، "غفارس"، "غشصفها"، "غسالم"، "غنوش"، "غمینو"، "وبشهر"، "غگلپا"، "غشاذر"، "غگلستا"، "غمهرا"،"قاسم"، "غدام"، "غپاک"، "غشان"، "غپینو" و "غشهداب" اشاره کرد.

همانطور که از جدول بالا مشخص است شرکت سالمین اولین پیش بینی درآمد هر سهم سال 96 را با کاهش هفت درصدی سود برآوردی تدوین کرده و بدین ترتیب "غسالم" سود 277 ریالی را به 258 ریال برای سال آینده کاهش داده است.

علاوه بر این، شرکت هایی همچون توسعه صنایع بهشهر و نیز مهرام بودجه سال آینده را بدون تغییر نسبت به سال جاری ارائه نمودند.

همچنین در گروه غذایی تاکنون شرکت های کالبر، دشت مرغاب و بهنوش پیش بینی درآمد هر سهم سال آینده را روی سامانه کدال منتشر نکرده اند و در مقابل سال مالی مجموعه های ماگارین، صنعتی بهشهر، کشت و صنعت چین چین و بهپاک متفاوت بوده و در زمان مقرر بودجه خود را ارائه خواهند داد.

تعدیل های دلچسب گروه غذایی
تعدیل های دلچسب گروه غذایی

بر اساس این گزارش در گروه قند و شکر نیز تاکنون بودجه شرکت های قند اصفهان و نیز قند چهار محال و بختیاری منتشر شده و در حالی که پیش بینی درآمد "قصفها" همراه با افت 45 درصدی سود برآوردی بوده، "قچار" رشد 75 درصدی سود را برای سال آینده برآورد کرده است. از این رو باید دید که سایر شرکت های فعال در این گروه چه برنامه هایی برای سال آینده خواهند داشت و آیا رشد سودآوری را به سهامداران و اهالی بازار سرمایه نوید می دهند یا خیر؟!

تعدیل های دلچسب گروه غذایی


-وبانک 1750ریال حمایت مقاومت بعد عید 2000ریال
-در بررسی پیش بینی سودآوری خودرویی ها مشخص شد:
-سلام وقت به خیر 
 سال آینده سال پترو -پالایش -مواد غذایی-برقی- پیمانکاریه!!! 
تلیسه و مگسال و گلدشت سهمهای ارزنده و بنیادی که شیر و گوشت تولید میکنن و ارزبری ندارند بلکه صادراتی هم هستند!! از عرضه های حقوقی در این سهمها نباید ترسید پول بیاد پشت اینا مثل ساینا میشن و سهامدار عمده هم مضمحل میشه!!! 
ساینا سهامدار عمده بیچاره شد!!
پاسخ : سلام درسته

-
بازگشايي نمادهاي چكاوه،سخزر،فباهنر،كپشير،وملي،ساربيل،دسيناح،چكاوهح 95/12/4 11:10
به اطلاع مي رساند، نماد معاملاتي شركت هاي صنايع كاغذ سازي كاوه(چكاوه)، سيمان خزر(سخزر)،صنايع مس شهيد باهنر(فباهنر)،پشم شيشه ايران (كپشير)، سرمايه گذاري گروه صنعتي ملي (وملي) با توجه به اعلام پيش بيني درامد هر سهم سال مالي منتهي به 1396/12/29، سيمان آرتا اردبيل (ساربيل ) پس از برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه مبني بر تقسيم سود نقدي و حق تقدم شركت هاي لابراتوارهاي سينا دارو(دسيناح) و صنايع كاغذ سازي كاوه (چكاوهح)بدون محدوديت نوسان قيمت با استفاده از مكانيزم حراج تك قيمتي آماده انجام معامله مي باشند. مديريت عمليات بازار شركت بورس اوراق بهادار تهران

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
[ چهارشنبه 04 اسفند 1395 ] [ 7:12 ] [ حامد ]