close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
عرضه اولیه انجام نمیشود
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر-شاخص کل با قدرت نمادهای رند تا این لحظه 187واحد مثبت است-فلوله نا باورانه همچنان دست به دست میشود ورشد میکند الان 5336ریال هنوز مقداری صف خرید دارد-ممکن است در سال 4الی 5 جلسه من دیر در محل کار حاضر بشوم ولی این وضعیت بسیار محدود  است شما هر روز به سایت سر بزنید هنوز روزهای…

سلام روز بخیر


-شاخص کل با قدرت نمادهای رند تا این لحظه 187واحد مثبت است
-فلوله نا باورانه همچنان دست به دست میشود ورشد میکند الان 5336ریال هنوز مقداری صف خرید دارد
-ممکن است در سال 4الی 5 جلسه من دیر در محل کار حاضر بشوم ولی این وضعیت بسیار محدود  است شما هر روز به سایت سر بزنید هنوز روزهای پرتلاطمی در بازار سرمایه ودادوستد سهام داریم
-اپ حمایت 13000مقاومت 15000ریال
-جمله کلیدی حدود سی شرکت بزرگ شاخص گردان گفته میشوند البته بورس فرا بورس محاسبات جدای خود را دارد
-پدرخش یادتان هست دهها بار معرفی کردیم در محدوده 3000ریال الان 5360ریال احتمالا باید افزایش سرمایه سنگینی داشته باشد تعداد سهام فعلی 51 میلیون ریال
-ذوب سهام جایزه افزایش سرمایه ثبت محضری شد در اینده توام با ازاد سازی سهام باز میشودرنگ زرد یعنی قبل از تشخیص روند نظارت
-ولغدر را دارند می خرند افت ناگهانی سهم را جدی تلقی کنید
-از سوی یک کارگزاری بررسی شد:

مقایسه NAV شرکتهای سرمایه گذاری معدنی، پتروشیمی و دارویی در سه جدول

خالص ارزش دارایی های ۴ شرکت سرمایه گذاری معدنی، ۵ شرکت پتروشیمی و ۶ دارویی توسط یک کارگزاری و در سه جدول بررسی و مقایسه شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی بهبود نسبی سهام شرکت های معدنی، پتروشیمی و دارویی، کارگزاری بانک توسعه صادرات، گزارشی از مقایسه خالص ارزش دارایی های شرکت های سرمایه گذاری این 3 صنعت منتشر کرده است.

این شرکت ها شامل 4 شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، امید، سپه و توسعه معادن روی ، 5 شرکت پتروشیمی پارسان، تاپیکو، سرمایه گذاری غدیر، پترول و سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی به همراه 6 شرکت دارویی برکت، تیپیکو، سرمایه گذاری البرز، گروه دارویی سبحان ، داروپخش و سرمایه گذاری اعتلا البرز هستند.

ارزش خالص دارایی های 4 شرکت سرمایه گذاری معدنی

توضیحات

1. درمحاسبات تمامی سهام از آخرین گزارش فعالیت ماهانه و آخرین صورتهای مالی ارائه شده شرکتها استفاده شده است.

2. در ارزشگذاری پرتفوی غیر بورسی شرکت سرمایه گذاری معادن و فلزات به غیر از شرکت کک طبس که ارزش آن  با استفاده از eps اعلام شده برآورد شده است برای باقی شرکتها بهای تمام شده مبنای ارزشگذاری قرار گرفته است.

3. در ارزشگذاری پرتفوی غیر بورسی شرکت توسعه معادن روی از eps  برآوردی شرکت های سرمایه گذاری اندیشه محوران، بازرگانی توسعه روی زنگان و مهندسی و تحقیقاتی فلزات برای  ارزشگذاری استفاده شده است در حالیکه برای باقی شرکتها بهای تمام شده مبنای ارزشگذاری قرار گرفته است.

4. در ارزشگذاری پرتفوی غیر بورسی شرکت سرمایه گذاری امید، ازNAV شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع معدنی امید برای برآورد ارزش شرکت استفاده شده است.  ارزش گذاری سرمایه گذاری ساختمان بر اساس بهای تمام شده بوده و از  EPS اعلامی دیگر شرکتها برای برآورد ارزش استفاده شده است.

5. این شرکت در گزارش هیئت مدیره سال 94 خود اعلام کرده که شش دانگ زمین از اراضی قریه کلارک واقع در لواسان با کاربری باغ مسکونی به مساحت 46.590 مترمربع در مالکیت شرکت است . با توجه به بهای تمام شده 21 میلیارد تومانی این زمینها برای شرکت، بهای تمام شده هر متر مربع آن در حدود 500 هزارتومان به دست می آید با توجه به چندین برابر بودن حال حاضر قیمتها در آن منطقه درصورت فروش آنها ارزش افزوده زیادی نصیب شرکت میگردد. ارزش خالص دارایی های محاسبه شده در بالا بدون در نظر گرفتن این زمینهاست و در صورتیکه زمینها را در نظر بگیریم با افزایش هر 500 هزار تومان در قیمت هر مترمربع 4 تومان به ارزش خالص دارایی های شرکت اضافه میگردد.


ارزش خالص دارایی های 5 شرکت پتروشیمی

توضیحات:

1. در محاسبات از آخرین صورتهای مالی شرکتها استفاده شده است.

2. به غیر از وپترو که آخرین صورت وضعیت ارائه شده شرکت مربوط به مرداد ماه 95 بود در محاسبات باقی شرکتها از صورت وضعیت پرتفوی دی ماه استفاده شده است.

3. پارسان در مجمع عمومی عادی خود در پایان دی ماه 25 تومان سود تقسیم کرده که این مقدار از حقوق صاحبان سهام مربوط به صورتهای مالی منتهی به آذرماه کسر شده است.

4.وپترو در مجمع عمومی عادی خود در پایان مرداد ماه 7 تومان سود تقسیم کرده که این مقدار از حقوق صاحبان سهام مربوط به صورتهای مالی منتهی به اردیبهشت ماه کسر شده است.

5. شرکت سرمایه گذاری غدیر سرمایه خود را از 4600 میلیارد تومان به 7200 میلیارد تومان رسانده که 875 میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده سهامداران بوده و آخرین صورتهای مالی ارائه شده مربوط به قبل از افزایش سرمایه شرکت است لذا این مقدار به حقوق صاحبان سهام اضافه شده است.

6. در ارزشگذاری پرتفوی غیر بورسی تاپیکو با توجه به اینکه عمده سهم پرتفوی غیر بورسی را ستاره خلیج فارس تشکیل می دهد و تاپیکو مالک 49 درصد از سهام این شرکت است باتوجه به ظرفیت شرکت و سود دهی در سالهای آینده و تنزیل جریانهای نقد حاصل از بهره برداری آن، ارزش روز آن 12 هزار میلیارد برآورد می گردد که سهم تاپیکو از این قسمت 6500 میلیارد تومان است.

در صورتی که برای ستاره خلیج فارس ارزش افزوده ای در نظر نگیریم NAV تاپیکو 203 تومان به دست می آید و در حال حاضر سهام در محدوده 92 درصد NAV خود معامله میگردد.

ارزش خالص دارایی های 6 شرکت  سرمایه گذاری دارویی

توضیحات:

1.در کلیه محاسبات از آخرین گزارش فعالیت ماهانه و آخرین صورتهای مالی ارئه شده شرکتها استفاده شده است.

2. شرکت گروه دارویی البرز افزایش سرمایه برابر 50 میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده داشته که این مقدار در آخرین صورتهای مالی منظور نشده بنابراین در محاسبات صورت گرفته این مبلغ به حقوق صاحبان سهام اضافه می گردد و با تعداد سهام جدید در نظر گرفته می شود. در محاسبات پرتفوی غیر بورسی شرکت ارزش روز برابر بهای تمام شده در نظر گرفته شده است.

3. شرکت گروه دارویی سبحان افزایش سرمایه برابر 37 میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده داشته که این مقدار در آخرین صورتهای مالی منظور نشده بنابراین در محاسبات صورت گرفته این مبلغ به حقوق صاحبان سهام اضافه می گردد و با تعداد سهام جدید در نظر گرفته می شود. در محاسبات پرتفوی غیر بورسی شرکت ارزش روز برابر بهای تمام شده در نظر گرفته شده است.

4.در برآورد ارزش روز پرتفوی غیر بورسی شرکت سرمایه گذاری دارویی تأمین و همچنین شرکت دارو پخش از eps اعلامی شرکتها برای ارزشگذاری آنها استفاده شده است.

5. در برآورد ارزش روز پرتفوی غیر بورسی شرکت سرمایه گذاری اعتلا البرز از بهای تمام شده برای ارزشگذاری آنها استفاده شده است.

6. ارزش خالص دارایی های برآورد شده برای شرکت گروه دارویی برکت بدون احتساب ارزش افزوده پرتفوی غیر بورسی می باشد در صورتی که برآورد کارشناسی شرکت در اطلاعیه عرضه مبنای محاسبات قرار گیرد ارزش خالص داراییها به   251 تومان افزایش می یابد.

انتهای پیام


-تا شنبه خدا نگه دار
-


درباره
حامد بازدید : 124چهارشنبه 27 بهمن 1395 زمان : 7:55 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط مجید در تاریخ 1395/11/27 و 14:43 دقیقه ارسال شده است

با سلام
اولا ممنون به خاطر مطالب با ارزشمندتون.ثانیا چرا حق تقدم وتوکا 6 تا 7 تومان بالاتر از خود قیمت وتوکا معامله می شود؟

این نظر توسط اسماعیل در تاریخ 1395/11/27 و 12:03 دقیقه ارسال شده است

بکهنوج نسبت خریدار به فروشنده یک هفته 4به1 است سهم هم 4ماه از عرضه تا حال رشد نداشته صعودش چطوره
پاسخ : سهم در 10000ریال هنک کرده باید ریسرت شود وکنترل نمودار صبر کنید متخصصین سهم را بسمتی بکشانند

این نظر توسط مهدی در تاریخ 1395/11/27 و 11:45 دقیقه ارسال شده است

سلام، سهمی مثل کماسه که بعد از چند روز صف خرید با عرضه کم به ناگهان حجم سنگینی میخوره کلا نشانه خروج نقدینگیه یا جابجایی و صعود مجدد؟ این را چطور میشه تشخیص داد؟ با تشکر
پاسخ : سلام صدرصد شخص حقیقی یا فروشنده واقعی است یا اکبر به کد اصغر میزندمیتواند عمل پیشگیرانه برای رشد بیشتر باشد ولی در چنین وضعیتی اگر کسی صدرصد در سود باشد خارج میشود وورود جدید را به روزهای بعد موکول میکند

این نظر توسط اسماعیل در تاریخ 1395/11/27 و 10:17 دقیقه ارسال شده است

سلام
پاسخ : سلام

این نظر توسط فرهنگیان در تاریخ 1395/11/27 و 9:51 دقیقه ارسال شده است

سلام صبح بخیر
استاد من شخارک از 900 دارم نگه اش دارم یانه؟ حد مقاومت و حمایت سهم بهم میگید لطفا؟
پاسخ : سلام حمایت 13000مقاومت 17000ریال
مسلما افت ناگهانی به منزله خرید است وفروش در سقف تثبیت سود


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام ودوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیریدبا تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنیدبهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشدضمنا چون ما مجوز مشاوره نداریم برای همیشه در بخش نظرات به احترام رعایت قانون جواب نظر را نمیدهیم صرفا نظرات وگفتگوهای شما درج میشود.بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  صفحات جداگانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 672
 • کل نظرات : 4190
 • افراد آنلاین : 35
 • تعداد اعضا : 1
 • آی پی امروز : 229
 • آی پی دیروز : 337
 • بازدید امروز : 910
 • باردید دیروز : 1,677
 • گوگل امروز : 38
 • گوگل دیروز : 69
 • بازدید هفته : 910
 • بازدید ماه : 4,338
 • بازدید سال : 4,338
 • بازدید کلی : 1,261,987
 • کدهای اختصاصی