close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
tsetmcدامین پر معامله

tsetmcدامین پر معامله

سلام روز بخیر


-هفته اخر بازار با رکود ونوسانات جزیی به پایان رسید وهنوز فضای باز گشایی رمپنا وبصادر وپارس فراهم نیست
-شرکت کارگزاری نهایت نگر گزارش می دهد:
-در دومین نشست خبری رییس سازمان بورس مطرح شد:
دومین نشست خبری رییس سازمان بورس و اوراق بهادار طی صبح روز جاری در محل این سازمان با حضور اصحاب رسانه برگزار شد تا شاپور محمدی مهمترین اقدامات و دستاوردهای سازمان بورس در دولت یازدهم را تشریح کند.

دومین نشست خبری رییس سازمان بورس و اوراق بهادار صبح روز جاری در محل این سازمان با حضور اصحاب رسانه برگزار شد تا شاپور محمدی مهمترین اقدامات و دستاوردهای سازمان بورس در دولت یازدهم را تشریح کند.

بر اساس گزارش خبرنگار بورس نیوز، شاپور محمدی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در این جلسه با بیان اینکه بازار سرمایه طی چند سال اخیر دچار تحولات بین المللی و داخلی شده و تبعات مثبت یا منفی آن بر بورس نمایان شده است، عنوان کرد: مهمترین تحولات بین المللی اثر گذار بر وضعیت بازار سرمایه، افت قیمت جهانی نفت به شمار می رود که علیرغم تلاش های فراوان جهت کاهش تبعات منفی آن بر شرکت های وابسته به نرخ نفت، اما شاهد اعمال اثرات منفی آن بر کلیت بازار سرمایه بوده ایم.

پیشنهاد سازمان در خصوص حقوق مالکانه معادن

محمدی افزود: در دولت یازدهم فرمول نرخ خوراک واحدهای پتروشیمی حل و فصل شد و فرمول معینی برای این واحدها تعیین گردید و بموجب آن اطمینان برای سرمایه گذاران و صاحبان صنعت در حوزه پتروشیمی و پالایشی ایجاد شد. در این راستا سازمان بورس پیشنهادی در خصوص حقوق مالکانه معادن ارائه نموده تا طی آن قیمت فروش محصولات تولیدی شرکت های معدنی متناسب با نرخ خرید مواد اولیه مصرفی آنها تعیین گردید. امیدواریم تا مذاکرات این سازمان با مقامات مسئول در نهادهای ذیربط به نتایج مثبتی برسد.

اهم اقدامات و دستاوردهای سازمان بورس در دولت تدبیر و امید

وی به مهمترین اقدامات سازمان بورس و اوراق بهادار در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و ابراز داشت: اقداماتی در حوزه توسعه بازار سرمایه انجام شده و طی آن شرکت های جدیدی وارد این بازار شده اند. به طوریکه ارزش بازار سرمایه از ابتدای فعالیت دولت فعلی تاکنون از 244 هزار میلیارد تومان به 635 میلیارد تومان ارتقاء یافته است. البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که حدود 120 هزار میلیارد تومان از ارزش بازاری فعلی به صندوق های با درآمد ثابت اختصاص دارد.

پیگیری سازمان جهت اجرای دستورالعمل جدید پیرامون صندوق های با درآمد ثابت

در این بین باید گفت که بخشی از منابع مالی صندوق های مذکور در بازار پول سپرده شده است و باید سیاستی اتخاذ گردد تا صندوق های با درآمد ثابت به سمت تزریق نقدینگی در بازار سهام روی بیاورند چرا که آنها مجوز فعالیت خود را از سازمان بورس دریافت می کنند. در این راستا اخیراً سیاست اعمال حداقل سرمایه گذاری صندوق های با درآمد ثابت در سهام تدوین شده و به این صندوق ها ابلاغ گردیده است. همچنین به صندوق های با درآمد ثابت مهلت سه ماهه داده شده تا نسبت به اجرای این دستورالعمل اقدام کنند که در حال حاضر مهلت فعالیت برخی از صندوق ها پایان یافته و می بایست جهت دریافت تمدید مجوز فعالیت قوانین را رعایت کنند.

این مقام مسئول افزود: افزایش 67 درصدی ضریب نفوذ بازار سرمایه یکی از مهمترین دستاوردهای این سازمان در دوره فعالیت دولت یازدهم است. به طوریکه طی دوره مذکور تعداد کدهای معاملاتی از حدود 6.5 میلیون به حدود 10 میلیون کد افزایش یافته که این امر نشان دهنده رشد بازار سرمایه است. رشد ضریب نفوذ بازار سرمایه دو پیامد مهم داشته است. از یک سو فرهنگ سازی در بازار سرمایه قدرت بیشتری یافته و از سوی دیگر این الزام برای دولت و مجلس ایجاد شده تا شرایط کلی بورس را بیشتر مد نظر قرار دهند و در همین راستا سازمان بورس پیشنهاداتی به دولت و مجلس ارائه نموده و درمان پیگیری آنها است. در این بین توجه به این نکته حائز اهمیت است که پس از آزاد سازی سهام عدالت بیش از 50 میلیون نفر سهامدار خواهیم داشت به عبارت بهتر بورس کشورمان مردمی ترمی شود.

رییس سازمان بروس همچنین افشای اجباری اطلاعات ماهانه تولید و فروش ماهانه در راستای افزایش شفافیت اطلاعاتی و ابلاغ تهیه و ارائه صورت های مالی بر اساس استانداردهای حسابرسی بین المللی را از جمله سایر اقدامات این سازمان نام برد و در کنار آن بروز رسانی سامانه معاملاتی، رفع مشکلات موجود در فرایند عرضه اولیه، راه اندازی سامانه رصد و نیز سامانه مقررات و قوانین بازار سرمایه را از جمله این اقدامات برشمرد.

محمدی در ادامه از تدوین لایحه ای برای مقررات بازار سرمایه خبر داد و گفت: در نظر داریم تا جلسه ای با کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی جهت تدوین قانون جامع بازار سرمایه تشکیل شود و در نهایت لایحه مذکور تقدیم مجلس شود. در این راستا در نظر داریم تا طی شش ماه آینده این امر را نهایی کنیم که البته انجام آن به همکاری های دولت و مجلس نیز بستگی دارد.

مضاف بر آن می توان به راه اندازی بازار SME، سامانه رسیدگی مشکلات مردمی، انتشار اوراق اختیار معامله خرید و فروش و ارسال مستقیم اطلاعات به کدال نیز اشاره کرد.

در ادامه پایگاه قوانین و مقررات بازار سرمایه توسط رییس سازمان بورس راه اندازی شد و محمدی از مزایای این پایگاه سخن گفت.

در پایان جلسه نیز رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به سوالات خبرنگاران پاسخ داد که شرح آن را در ذیل مشاهده می کنید.

صندوق ثبات به کمک بازار سرمایه می آید

رییس سازمان بورس در خصوص عملکرد صندوق ثبات بازار سرمایه اظهار داشت: صندوق ثبات بازار سرمایه تکلیف قانونی وزارت اقتصاد، سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی، سازمان بورس و صندوق توسعه ملی است و قانون مقرر کرده تا بخشی از منابع صندوق توسعه ملی تا یک درصد درآمد سالانه آن را از محل سپرده گذاری در بانک وارد صندوق ثبات شود. در این راستا درخواست نمودیم تا در اولین جلسه صندوق توسعه ملی موضوع تزریق منابع از طریق این صندوق و کمک به بازار سرمایه بررسی شود.

تعامل با کشورهای خارجی جهت بروز رسانی سامانه معاملات

محمدی همچنین افزود: در هفته جاری هیأت هایی جهت آموزش و برگزاری دوره WORKSHOP به کشورمان آمده اند و در خصوص بروز رسانی سامانه معاملات مذاکراتی انجام شده و در حال تعامل با کشورهایی همچون آلمان ، هند، کره جنوبی و سوئد هستیم.

بازگشایی نمادها به محض دریافت اطلاعات لازم

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که نمادهای متوقف چه زمانی مورد بازگشایی قرار می گیرند، ابراز داشت: در خصوص بازگشایی نماد بانک صادرات همکارانم به جد پیگیر دریافت اطلاعات هستند و به محض دریافت اطلاعات لازم سازوکار قانونی گشایش نماد انجام می شود. همچنین پیرامون سایر نمادهای متوقف نیز در تعامل با مدیران ارشد و حسابرسان شرکتها هستیم تا نمادها به تابلوی معاملات بازگردند.

اولویت اول سازمان بورس توسعه بازار سهام است

وی در خصوص توسعه بازار بدهی نیز گفت: فعالان و کارگزاران بازار سرمایه بازار سهام را با اوراق بهادار می شناسند و صراحتا می گویم که اولویت اول سازمان بورس بازار سهام است و بعداز آن تامین مالی بخش خصوصی و در نهایت تامین مالی دولت در اولویت های بعدی قرار دارد.

آیا قانون معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی تمدید می شود؟

محمدی همچنین در واکنش به این سوال که آیا موضوع معافیت مالیاتی برنامه افزایش سرمایه شرکت ها از محل تجدید ارزیابی دارایی ها تمدید می شود، اظهار داشت: این موضوع بصورت قانونی بوده که مهلت آن پایان یافته و ما علاقمندیم تا به شرکتها در این زمینه کمک کنیم و طی شش ماه اخیر مشکل تعدادی از شرکتها مرتفع شده است.

در خصوص تمدید این قانون باید گفت که به مجلس دولت و سازمان امور مالیاتی بستگی دارد.اما در عین حال این فرصت وجود دارد تا شرکتها از طریق دیگر افزایش سرمایه دهند و تجدید ارزیابی را در حقوق مالکانه ثبت کنند ولی معافیت مالیاتی اجرای برنامه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به مجلس و سایر نهادها همچون امور مالیاتی بستگی دارد.

وی به تمهیدات این سازمان جهت مقابله با تخلفات انجام شده در خصوص حق تقدم های استفاده نشده ناشی از افزایش سرمایه شرکتها اشاره کرد و افزود: تا کنون چند مورد تخلف اعلام شده که در پی آن کارگروهی جهت بازنگری این موضوع تشکیل شده است. به نظر می رسد می بایست در مورد حق تقدم های استفاده نشده و نیز توقف و بازگشایی نمادها بازنگری ایجاد شود.


-درج دیدگاه های اقتصادی صرفا جهت اطلاع است....

-طهماسب مظاهری : سیاست‌های ناپخته دولت عامل اصلی مشکلات بانک و بورس/ ضعف شدید دولت یازدهم در اتخاذ سیاست‌های مسنجم اقتصاد

-


-امروز تعداد قابل توجهی نماد در حال اصلاح قیمت هستند وروز چهارشنبه میتواند فرصت خرید باشد


-تاپیکو امروز بازگشایی میشود
-گروه مسکن امروز مثبت است اما هر روز مثبت نیست در اصلاح قیمت بعدی میتوانید وارد شوید
-غالبر الان 1813 ریال حمایت 1700ریال
-در بازار انقباضی  سرمایه گذاری بلند مدت نتیجه نمی دهد بجز سهام موارد استثنایی که روندی مثبت دارند فرض افت فخوز میتواند منشا ورود باشد
-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
[ یکشنبه 24 بهمن 1395 ] [ 7:25 ] [ حامد ]