close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
عرضه اولیه برکت

عرضه اولیه برکت

سلام روز بخیر


-بازار بازار نظارتی است عرضه برکت وبازگشایی هایی که تا یک ماه اینده باید باز شود وبصادر -وپارس- رمپنا
- تا عید بازار بورس فراز ونشیب های خاص بازگشایی نمادهای با توقف طولانی را دارد
-سیگنالهای بسیاری مشاهده میشود ولی اگر صبور باشید 5درصد هم کمتر میتوان خرید
-بزودي رکود بورس گریبان تسويه اعتبار کارگزاران را هم می گیرد
-همزمان با عرضه اولیه 10 درصدی امروز ارایه شد:

تحلیل یک کارگزار از دو ریسک "برکت" و NAV هر سهم

همزمان با عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام هلدینگ دارویی برکت در روزجاری که نخستین عرضه اولیه بورس به روش ثبت سفارش است ، یک کارگزاری تحلیلی از دو ریسک "برکت" و NAV هر سهم ارایه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طبق اعلام قبلی امروز یکشنبه 10 درصد سهام هلدینگ دارویی برکت به روش جدید ثبت سفارش عرضه اولیه می شود که نخستین عرضه اولیه شرکت های بورسی به این روش است.

در این عرضه 340 میلیون سهم با محدوده قیمتی 220 تا 242 تومان واگذار خواهد شد.

در این رابطه کارگزاری آبان در تحلیل "برکت" اعلام کرد: شرکت گروه دارویی برکت یکی از سه هلدینگ بزرگ فعال در بازار تولیدات داروی داخلی بوده که از طریق شرکت زیرمجموعه گروه دارویی البرز، سهامدار عمده تعدادی از شرکت های دارویی حاضر در بازار سرمایه است. 

این شرکت سود هر سهم سال مالی اسفند جاری را با سرمایه 3400340 میلیارد تومانی مبلغ 280 ریال پیش بینی کرده که نسبت به سال گذشته 4.8 درصد رشد داشته است.

گروه توسعه اقتصادی تدبیر با درصد مالکیت 99.99 درصد سهامدار عمده شرکت بوده و مهمترین شرکت بورسی موجود در پرتفوی آن نیز هلدینگ البرز است .به طوریکه که برکت مالک حدود 55 درصد از سهام این هلدینگ است.

از جمله ریسک های شرکت می توان به کندی پرداخت مطالبات شرکت های دارویی زیرمجموعه توسط شرکت های پخش اشاره کرد که حجم مطالبات و متعاقب آن هزینه مالی قابل توجهی را به گروه تحمیل می کند. امید است با افزایش بودجه بیمه سلامت و انتشار اوراق مشارکت توسط این سازمان، روند تسویه مطالبات شرکت های دارویی تسریع شود.

همچنین از ریسک نرخ ارز نیز می توان به عنوان یکی دیگر از ریسک های شرکت های زیرمجموعه اشاره کرد. با توجه به قیمت گذاری دولتی محصولات ، ازین رو افزایش نرخ ارز می تواند بر حاشیه سود شرکت های زیرمجموعه تاثیرگذار باشد.

با توجه به بررسی های صورت گرفته بر روی گزارش های هرچند ناقص شرکت، NAV هر سهم برابر با 220 تومان به دست آمده است. 

قیمت عرضه سهام شرکت در حالی بیش از 100 درصد از خالص ارزش دارایی های شرکت قرار گرفته که در حال حاضر شرکت سرمایه گذاری البرز معادل 85 درصد از NAV خود معامله می شود.

انتهای پیام


-پدرخش عرضه ای تا این لحظه در کار نیست صف خرید 1/6میلیون سهم
-کسرا مدام دست به دست میشود ساعت 12/30 نیاز به بررسی دارد
-عرضه اولیه شرکتهای کوچک اری اما عرضه اولیه وسیع اول بازگشایی رمپنا وبصادر وپارس تعیین تکلیف شود دوم فروش ابشاری اوراق اخزا اوراق مشارکت متوقف شود سوم سود سپرده بانکها کاهش یابد چهارم بورس گردش معاملاتش هروقت بالا رفت بعدا شروع به عرضه اولیه های حجیم نمایید
-اصلاح قیمت فخوز را کنترل کنید
-برکت 99 درصد متعلق به شرکت گروه توسعه اقتصادی تدبیر است.....
-پیغام های ناظر بازار
اطلاعيه در خصوص روش كشف قيمت در عرضه اوليه نماد معاملاتي بركت -ادامه95/11/17 10:32
2.در صورتي که حجم کل سفارش‌هاي ثبت شده در دامنه قيمت، مساوي يا بيشتر از تعداد کل اوراق بهادار قابل عرضه باشد، تخصيص اوراق بهادار براساس اولويت قيمت و به قيمت ثبت شده هر سفارش انجام مي‌شود. در پايين¬ترين قيمت قابل معامله، چنانچه حجم تقاضا بيشتر از حجم عرضه باقيمانده باشد، ميزان باقيمانده به شرح بند 1 اين ماده تسهيم مي¬گردد. 3.در صورتي که حجم کل سفارش‌هاي ثبت شده کمتر از تعداد کل اوراق بهادار قابل عرضه بوده و به گونه‌اي باشد که پس از اعمال تمام يا بخشي از تعهد خريد، کل اوراق بهادار قابل عرضه معامله شود، در صورتي كه ايفاي تعهد خريد حداقل به ميزان 50 درصد كل تعهد و بيش از 10 درصد كل اوراق بهادار قابل عرضه باشد، قيمت عرضه معادل کف قيمت خواهد بود، در غير اين-صورت، متعهد خريد ملزم به ورود سفارش خريد به قيمت کف سفارشات موجود و به ميزان مابه¬التفاوت سفارش¬هاي وارده و سفارش¬هاي قابل عرضه بوده و عرضه اوراق بهادار بر اساس مفاد بند 2 اين مادهانجام خواهد شد. 4.در صورتي که حجم کل سفارش‌هاي ثبت شده به گونه‌اي باشد که با اعمال تعهد خريد نيز کل اوراق بهادار قابل عرضه معامله نشود، عرضه انجام نمي‌شود. تبصره: قيمت پاياني ورقه بهادار در روز عرضه برابر ميانگين موزون قيمت‌هاي تخصيص يافته در بازار عادي است. مديريت عمليات بازار شركت بورس اوراق بهادار تهران

-متن توضیحات عرضه اولیه را بخوانید
-تعداد سهام کل شرکت برکت 3/4میلیارد سهم است
-خاور امروز بازگشایی میشود
-در نشست بررسی مشکلات بازار سرمایه عنوان شد:
-مراسم تشییع پیکر حسن جوهرچی
-وی از جدا شدن بازار بدهی از بازار سهام و تابلوی جداگانه در TSETMC خبر داد و افزود.....این درسته
-فروش امروز سهام بی علت ونتیجه ترس از بازگشایی های نمادهای متوقف است...مشکلی که نباید بوجود می امد ولی ادمهای دوپا بوجود اوردند
-تا فردا خدا نگه دار احتمالا فردا بازار مثبت خواهد بود اگر حقوقی ها دقت داشته باشند
-فنوال حمایت اول 1100ریال مقاومت اول 1300ریال
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
[ یکشنبه 17 بهمن 1395 ] [ 7:30 ] [ حامد ]