close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
ترامپ وبورس

ترامپ وبورس

سلام روزبخیر


-وتجارت با عرضه هایی همراه است تا این لحظه قطع نشده
-سردی هوا وبرف بر بورس هم تاثیر گذاشته است 
-با توجه به افزایش درآمدهای سازمان بورس از محل کارمزد معاملات پیشنهاد شد:
-این ترامپ هم تو قنداق مامانش با تنش جروبحث بدنیا اومده با خودش هم دعوا دارد
-به اسماعیل اقا گفتم فنوال میاد پایین باور نکرد
-باید منتظر اصلاح قیمت بسیاری از سهم ها بود که الان در حال اصلاح قیمت هستند
-با سلام وصبح بخیر 
رتبه نقد شوندگی سهام راار کجا میتوان تشخیص داد وسبز -زرد-قرمز بودن از چه مقداری 
با تشکر
پاسخ : سلام در tsetmcروی سابقه کلیک کنید معاملات در سطرهای 22 خطی صفحه بندی شده اند حجم معاملات روزانه مشخص کننده رتبه نقد شوندگی است

-

پیش بینی معاملات ۴ گروه خودرو، بانک، حمل و نقل و غذا در هفته جاری

یک شرکت کارگزاری وضعیت معاملات گروه های خودرویی، بانکی ، حمل نقل و غذایی در هفته جاری را پیش بینی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، کارگزاری آبان برای وضعیت بازار سهام در هفته جاری پیش بینی کرد با توجه به نحوه معاملات گروه خودرویی طی چهارشنبه گذشته، نمادهای این گروه در اوایل هفته شروعی متعادل را تجربه کنند اما برخی نمادها همانند "خساپا، خچرخش و خکار"، احتمالا  از اقبال بیشتری برخوردار شوند.

در گروه حمل و نقل به نظر نمادهای "حریل و حسیر" با تقاضای مناسب تری مواجه باشند و معاملاتی مثبت را دنبال کنند.

درگروه بانکی به نظر می رسد بانک تجارت همچنان با فشار فروش بالایی مواجه بوده و افت قیمتی مجدد را تجربه کند اما سایر هم گروهی ها از جمله "حکمت، وانصار و وکوثر" متعادل و مثبت تر دنبال گردند.

با توجه به عرضه حدود 4.2 میلیون سهمی نماد تازه وارد "غگلپا" طی سه شنبه گذشته توسط سهامدار عمده  و حقوقی صنایع شیرایران و عرضه مجدد حدود 3 میلیون سهمی نماد مذکور طی چهارشنبه گذشته، احتمالا صف خرید نماد "غگلپا" در اوایل این هفته مورد عرضه قرار گیرد اما به دلیل شناوری کم و کوچکی سهم، مورد توجه مجدد فعالین بازار و نوسان گیرها قرار گیرد و معاملاتی هیجانی و پرتقاضا را تجربه کند.

احتمالا سایر هم گروهی ها نیز معاملاتی متعادل تر و نمادهایی همانند "غدیس، غمارگ، غشهد، غمینو، غفارس و غشاذر" داد و ستدهای مثبت تر از روز چهارشنبه هفته گذشته را تجربه کنند.


-ولغدر حمایت 1050ریال مقاومت 1200 ریال
-یکی نیست به این اماتور ها بگوید چرا دست بالا میخرید وچرا هراسان با ضرر می فروشید
-کماسه همچنان بر مدار رشد ولی سابقه معاملات اینگونه نشان میدهد یعنی حجم معاملات میلیونی هر روز سهم با استرس دست به دست میشود وسرانجام بازنده اخرین خریدران خواهند بود
-اما از روزی که وبملت وتجارت بازگشایی شده اند ارز روزانه معاملات بیشتر شده وگردش نقدینگی بالا رفته است
-بازار فردا وپس فردا بهتر میشود امروز هم بی فکری فروشنده هاست دست به فروش های هیجانی میزنند
-پدرخش سیگنالی بود که ما در محدوده 3000ریال دادیم اما با رشد کسل کننده یک بار به 4350ریال رشد کرد دوباره تا 3200ریال نزول کرد والان 4322ریال دوباره به همان نقطه مقاومت صعود کرده است ولی این بار گویا قصد صعود دارد اگر متوقف نشود
-دولت اقای روحانی کلا با بورس میانه خوبی نداشت والان صرفا بورس محل فروش اوراق مشارکت واوراق خزانه محسوب میشود
-دلقما در صورت نزول به حمایت 4000ریال........
-
عسکری مارانی:
این دومینو باید در جایی قطع شود
نرخ سود بالای بانکی در راستای اقتصاد مقاومتی نیست
مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری ملی اظهار داشت: در حال حاضر لازم است هر کدام از بانک ها جدا از ساختار سازمانی واحدی برای حل مشکلات مذکور ایجاد کنند تا ظرف یک سال یا دو سال آینده این مسائل حل شود.
 

موضوع پذیرش حضور بانک ها در بورس کشور به گذشته دور باز می گردد. در آن زمان بانک ها با ریسک های متعددی روبرو بودند و مسئولان وقت سازمان بورس با دقت آنها را شناسایی کردند و در زمانی که قرار بود از دولت به عنوان سهامدار اصلی امیدنامه را دریافت کنند، به دلیل بدهکاری دولت به بانک ها از حسین صمصامی سرپرست وقت وزارت اقتصاد تعهد گرفته شد تا پرداخت بدهی بانک ها توسط دولت تضمین شود.

علیرضا عسکری مارانی، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری ملی با بیان مطلب فوق به پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، گفت: از گذشته تا امروز همه امیدنامه هایی که توسط سازمان بورس نظارت می شود، همواره مورد توجه هیات پذیرش قرار داشته و در آن زمان موضوع بدهی بانک ها که از نکات درست و مهمی بود، به دقت دیده شد.

وی در ادامه وضعیت نماد های بانکی در بورس را تشریح کرد و گفت: بانک ها امروز با سه مشکل بدهی های گذشته، عدم رعایت ماده 129 قانون تجارت و مسئله صندوق بازنشستگی بانک ها روبرو هستند.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری ملی بیان کرد: به دلیل مشکلات متعدد، تعهد دولت وقت طی این مدت محقق نشد. مقرر شده بود بانک هایی که بر اساس اصل 44 وارد بورس می شوند، میزان بدهی های خود را محاسبه و مشخص کنند اما به رغم آنکه در دولت یازدهم و به ویژه امسال به مدیرانشان تکلیف شده این اعداد و ارقام را مشخص کنند اما هنوز محاسبه ای صورت نگرفته و این یکی از مهمترین مشکلات صنعت بانکی کشور است.

وی ادامه داد: دومین موضوعی که باید به آن توجه شود، تخلف دولت گذشته بر اساس ماده 129 قانون تجارت مبنی بر داد و ستد منصفانه در سهام عدالت است. بر اساس این قانون اگر داد و ستد ما بین مدیران و یا خود سهامداران عمده انجام شود باید افشا و اعلام عمومی شود.

این کارشناس بازار سرمایه توضیح داد: مفهوم این ماده این است که چون دولت خودش صاحب سهم این بانک ها بوده و این داد و ستد را با بانک ها انجام داده است باید منصفانه انجام می شد. متاسفانه در سال های گذشته مدیران توجه جدی به این موضوع نکرده اند و معاملات ماده 129 را درصورت های مالی افشا نکرده اند.

مارانی افزود: علاوه بر این، روزی که این بانک ها واگذار شدند و در تعهدی که صمصامی- وزیر امور اقتصادی و دارایی وقت- داده است یک مساله بزرگ کلیدی دیگری هم وجود دارد و آن موضوع صندوق بازنشستگی بانک ها است که با تغییراتی همراه شد و در آن حقوق سهامداران دیده نشده است. 

وی با تاکید بر اینکه در زمان پذیرش بانک ها در بورس به همه ریسک های موجود توجه شده و از دولت وقت تعهدات لازم اخذ شده بود، عنوان کرد: باید مسأله بدهی بانک ها، موضوع رعایت ماده 129 قانون تجارت و صندوق های بازنشستگی در آن دوره حل می شد تا امروز شاهد این مشکلات نباشیم اما متأسفانه حل نشد و بار آن بر دوش دولت فعلی است که ناگزیر به حل آن است که در بلند مدت تاثیر مثبت این اقدام دیده خواهد شد.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری ملی اظهار داشت: در حال حاضر لازم است هر کدام از این بانک ها جدا از ساختار سازمانی واحدی برای حل مشکلات مذکور ایجاد کنند تا ظرف یک سال یا دو سال آینده این مسائل حل شود. اگر اقدامی در این خصوص از سوی بانک ها انجام نشود مشکلات آنها تشدید خواهد شد.

عسکری مارانی یکی دیگر از مشکلات نظام بانکی را نرخ بهره دانست و گفت: درصدی از هر سپرده که بانک ها جذب می کنند باید تحت عنوان سپرده قانونی به بانک مرکزی داده شود. اما بانک مرکزی به سپرده های قانونی سود زیادی نمی دهد و همچنین بخاطر بالا بودن میزان سپرده قانونی که بانک مرکزی در راستای سیاست های پولی دریافت می کند، وجوهی که نهایتاً در اختیار بانک ها قرار می گیرد نزدیک 87 درصد است و در نتیجه بانک ها تا این میزان می توانند وام بدهند.

وی ادامه داد: علاوه بر بلوکه شدن بخش قابل توجهی از نقدینگی بانک ها در قالب سپرده قانونی به بانک مرکزی از طرف دیگر اگر بانک ها به بانک مرکزی بدهکار بشوند باید جریمه ای 32 درصدی پرداخت کنند لذا در جاده ای یک طرفه گرفتار شده اند. بانک ها برای آنکه این 32 درصد را پرداخت نکنند حاضرند با هر نرخ زیر 32 درصدی از سوی بازار پول جذب کنند.

عسکری مارانی تصریح کرد: بنابراین بانک ها با نرخ های نامتعادل و بالاتر از قیمت تمام شده مواجه هستند و همین عامل باعث شده سود بانکی به کانال 23 تا 24 درصد مطرح باشد. این در حالیست که بانک از نظر عقود اسلامی یا به اصطلاح قانون عملیات بانکی بدون ربا موظف به دریافت حق الوکاله است. به عبارتی بانک ها واسطه بین سپرده گذاران، افراد متقاضی وام و همچنین وکیل سپرده گذاران برای فعالیت اقتصادی هستند و برای ارائه این خدمات حق الوکاله دریافت می کنند.

وی افزود: بانک ها از یک سو  سود سپرده را به صورت قطعی و با نرخ بالا پرداخت می کنند و از سوی دیگر هزینه های جاری و اداری بالایی دارند و به همین دلیل در پایان سال با کمبود نقدینگی مواجه می شوند. در نتیجه مجبور می شوند برای آنکه سود شناسایی کنند دارایی های خود را بفروشند و در واقع سود بی کیفیت ایجاد و یا زیان شناسایی کنند.

مارانی خاطر نشان کرد: زیان بانک ها در بخش عملیاتی یکی دیگر از مسائل آنها است. بانک ها در بخش عملیاتی با زیان مواجه هستند چون قیمت تمام شده پول دریافتی این بانک ها بالا است و این روند ادامه دار است.

وی افزود: در اینجا نقش شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی مطرح است. باید به این سوال پاسخ داد که آیا با این نرخ سود در اقتصاد بازدهی نیز وجود دارد؟ پول بانک ها در فعالیت های بانکداری هزینه می شود یا در پروژه های بزرگ هم راستا با اقتصاد مقاومتی صرف می شود؟ به نظر می رسد سپرده بانک ها با نرخ سودهای بالا در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی نیست پس بدون شک برای نجات بانک ها و اقتصاد باید این دومینو یک جایی قطع شود.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری ملی در خصوص وضعیت نمادهای بانکی در بورس گفت: این که نماد بانک ها در بورس چه شرایطی خواهند داشت به چند عامل بستگی دارد. بانک مرکزی به عنوان نهاد ناظر اصلی موظف به ارائه اطلاعات دقیق و شفاف به سازمان بورس و اوراق بهادار است، اجرای تعهد صمصامی سرپرست وقت وزارت اقتصاد، تناسب نرخ بهره بانکی و بازدهی اقتصادی و نظارت و شفافیت عواملی است که می تواند در صورت تحقق صنعت بانک را از بحران خارج کند و رشد نماد های بانکی در بورس را به همراه داشته باشد.


-بنیرو حمایت 6000و5800ریال مقاومت 6500و7000ریال
ولساپاح در مهلت یک ماهه-جهت عرضه 094ر112ر167 عدد حق تقدم استفاده نشده با محدوديت هر دستور خريد حداكثر 000ر100 عدد ،(بدون محدوديت نوسان قيمت )آماده انجام معامله مي باشد. 
-تعداد 534,137,999 حق تقدم استفاده نشده شركت بيمه نوين (سهامي عام) در نماد معاملاتي نوينح1، امروز شنبه مورخ 16/11/1395، بدون محدوديت دامنه نوسان قيمت و بدون محدوديت حجمي در هر سفارش (بلوک) آماده انجام معامله مي باشد.
-در مهلت یک ماهه تعداد کل سهام شرکت ومیزان افزایش سرمایه ومیزان حق مصرف نشده وتفاوت قیمت وبعد ثبت محضری وبعد ازاد سازی وبعد زیان ده یا سود ده بودن شرکت ونمودارهای تکنیکی ورتبه نقدشوندگی را حتما مدنظر قرار دهید
-قرمز بودن بازار مقداری هم به عرضه برکت مربوط میشود 
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
-
[ شنبه 16 بهمن 1395 ] [ 0:3 ] [ حامد ]