close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
tsetmcخپارس واشاره های مکرر ما حتما حضور ذهن دارید

tsetmcخپارس واشاره های مکرر ما حتما حضور ذهن دارید

سلام روز بخیر


-چند بار روزهای قبل اشاره به رشد خودرویی ها کردیم
-این رشددر تعدادی از سهام مقطعی است هفته اخر ماه منتظر اصلاح قیمت باشید
-یک کانالی را دیدم براحتی فتوای خپارس 60 تومانی را صادر میکرد امروز خپارس 80 تومانی948ریال
-گردش بالای واقعی معاملات در بورس تا این لحظه 9/23 دقیقه به 50 میلیارد تومان رسیده ادامه ارتقا رتبه نقدشوندگی میتواند جذب سرمایه را به همراه اورد احتمالا بهار گردش واقعی معاملات دوباره به 350میلیارد تومان در بورس خواهد رسید
-

یک شرکت بورسی با تعدیل ۲۶۸ درصدی سود گل کاشت

شرکت بورسی ذغال‌سنگ‌ نگین‌ ط‌بس‌ در عملکرد ۹ ماهه گل گاشت و سود هر سهم ۲۶۸ درصد افزایش داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،شرکت ذغال‌سنگ‌ نگین‌ ط‌بس‌ که با سرمایه 15 میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات بورس حضور دارد، در عملکرد 9 ماهه گل گاشت.

"کطبس" که مانند دو شرکت همگروه دیگر (فرآوری زغال سنگ پروده طبس و صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود) از 22 آذر با توقف نماد روبرو است، سود 82 ریالی هر سهم سال مالی اسفند جاری را 268 درصد افزایش داد و 302 ریال پیش بینی کرد. همچنین تا پایان آذر، 62 درصد معادل 187 ریال از این سود را محقق کرد.

این رویداد ناشی از تغییر در مبلغ فروش به دلیل تصویب افزایش 24 درصدی نرخ  ذغالسنگ توسط  کمیته پشتیبانی ذغالسنگ و همچنین تکمیل فرایند تنظیم قراردادهای مربوطه بوده که است با امضاء  الحاقیه یا ابلاغ افزایش قیمت قابل اعمال، اطلاع رسانی شود.


-یک دوستی دارم 170میلیون تومان پولش در پدیده گیر افتاده چند سال است....من امروز به سبدم نگاه میکردم ضرر نمیدیدم دست وپا شکسته تو همین بورس میشود 50 درصد در سال اگر هیجانی عمل نکنی سود بکنی
- در هفت سال گذشته به دفعات مکرر من ضرر را مهار کرده بودم سبد را به سود مکفی رسانده بودم حتی اخرین تجربه امسال نیز ثابت کرد بورس اخرین تیر خلاص به موفقیت مهار ضرر است امسال گفتم سال مهار ضرر نام گذاری شود وقتی میشود بر ضرر غلبه کرد این یعنی اغاز موفقیتی بزرگ
-میبینید من امروز منتظر فروش در دست بالا هستم وخرید را موکول به هفته های اینده میکنم.....
-
-نامه سرگشاده بیش از 150 سرمایه گذار و پیشکسوت بازار سرمایه

-بورکس جدید

http://www.bourex.ir/forumdisplay.php?fid=2


-ولملت در 1100ریال به حمایت برخورده است الان1141 ریال
-غگلپا فردا حجم سنگین معاملات را تجربه خواهد کرد
-ولغدر حمایت 1100ریال مشخص شد الان 1201 ریال
-ومعادن الان1374ریال ولی حمایت 1300ریال مقاومت اول 1500ریال
-نزول گروه فلزات اساسی...... الان چک کنید..... وروزهای اینده صعود گروه فلزات اساسی سیگنال یعنی همین که گفتم.... بعد بنده خدایی میگه اقااسم ببر من هم میگویم.... گروه را چک کن خودت سهم را پیدا میکنی
-با عدم رعایت دستورالعمل جدید سازمان بورس:
صندوق های با درآمد ثابت برای دریافت تمدی مجوز فعالیت خود از سازمان بورس ملزم به رعایت کلیه دستورالعمل های این سازمان هستند که این امر نوید آن را به سهامداران می داد که حتی اگر مدیری تمایلی به اجرای ابلاغیه مذکور ندارد به ناچار جهت دریافت تمدید مجوز فعالیت خود اقدام به رعایت الزام سازمان جهت سرمایه گذاری حداقل پنج درصدی در سهام می کند.

الزام صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت به اختصاص پنج درصد از سرمایه گذاری های خود به سهام از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار یکی از اصلی ترین دستاوردهای نشست صمیمانه کارشناسان ارشد بازار سرمایه با رییس این سازمان بوده است. دستورالعملی که انتشار آن در رسانه ها و فضای مجازی در وهله اول امید و انتظارات مثبت جهت تزریق نقدینگی جدید از از این طریق را در میان اهالی بازار سرمایه بوجود آورد و نوید بهبود شرایط رکودی بورس را داد اما دیری نپائید که کورسوی امید سهامداران نیز توسط مدیران صندوق ها از بین رفت.

بر اساس گزارش بورس نیوز، صندوق های با درآمد ثابت برای دریافت تمدی مجوز فعالیت خود از سازمان بورس ملزم به رعایت کلیه دستورالعمل های این سازمان هستند که این امر نوید آن را به سهامداران می داد که حتی اگر مدیری تمایلی به اجرای ابلاغیه مذکور ندارد به ناچار جهت دریافت تمدید مجوز فعالیت خود اقدام به رعایت الزام سازمان جهت سرمایه گذاری حداقل پنج درصدی در سهام می کند. این در حالی است که بر خلاف انتظارات اهالی بازار سرمایه مدیران صندوق های با درآمد ثابت به بهانه های مختلف از اجرای این دستور العمل سر باز زدند و با توجه به اینکه اغلب صندوق ها نوپا و دوره فعالیت آنها سه سال می باشد از لحاظ قانونی الزام به جهت انجام این کار ندارند. بر این اساس یکی دیگر از وعده های سازمان بورس در جهت حمایت از بازار سرمایه و سهامداران در حد حرف و وعده توخالی باقی ماند و نه تنها مدیران صندوق ها از ابلاغیه جدید سازمان استقبال نکردند بلکه لزوم اجرای این دستورالعمل از سوی سازمان بورس نیز به دست فراموشی سپرده شد.

بر اساس این گزارش، صندوق های با درآمد ثابت بخش عمده ای از نقدینگی در اختیار خود را در بازار پول سرمایه گذاری می کنند و به زعم مدیران آنها با دریافت سود سپرده های بانکی بازدهی مطمئن و مناسبی را نصیب سرمایه گذاران می کنند. بر این اساس بسیاری از مدیران صندوق ها معتقدند که اختصاص بخشی از منابع مالی خود در بازار سهام که با نوسانات متعدد همراه است، موجب نگرانی دارندگان واحدهای صندوق ناشی از نوسانات قیمتی روزانه بورس می شود و از اعلام سود مطمئن و مناسب از سوی صندوق ها ممانعت به عمل می آورد. از این رو مدیران صندوق ها به بهانه ریسک کم سرمایه گذاری در بازار پول نسبت به بازار سرمایه تاکنون از اجرای دستورالعمل سازمان بورس سر باز زده اند.

این در حالی است که بررسی وضعیت بانک ها و صورت های مالی آنها حاکی از آن است که وضعیت این بازار به مراتب وخیم تر از بازار سرمایه است. آنچنان که با دستور جدید بانک مرکزی مبنی بر اصلاح صورت های مالی بانک ها بر اساس استانداردهای حسابداری بین المللی برخی از بانک ها همچون صادرات، ملت و تجارت با تعدیل منفی قابل توجه سود برآوردی مواجه شدند و بعضاً سود برآوردی خود را به زیان تبدیل کردند. علاوه بر این بانک ها دارایی هایی همچون زمین و ساختمان در حوزه بازار مسکن دارند که به دلیل رکود این بخش از اقتصاد کشورمان قابلیت نقد شوندگی برای آنها فراهم نیست و در این شرایط بانک ها با وجود شرایط نامناسب سودآوری سودهای قابل توجهی را به سپرده گذاران اعطا می کنند و در مقابل مطالبات مشکوک الوصول با حجم زیادی در صورت های مالی خود دارند که تسویه آنها چندان محتمل نیست. بر این اساس می توان گفت وضعیت سودآوری بانک ها اعم از دولتی و خصوص آنچنان ناگوار است که حتی زمزمه هایی مبنی بر احتمال ورشکستگی برخی از بانک ها نیز مطرح شده است. به عبارت بهتر بانک ها و موسسات صورت خود را با سیلی سرخ نگه می دارند و وضعیت آتی سودآوری آنها به مخاطره افتاده است.

بر این اساس برای بسیاری از کارشناسان و فعالان اقتصادی این موضوع آشکار شده که بانک ها همچون گذشته عمل نمی کنند و نمی توان انتظار سودآوری قابل توجه و امنی از محل سپرده گذاری در بازار پول داشت. این موضوع به طور قطع برای مدیران صندوق های با درآمد ثابت که همچنان بر اختصاص منابع مالی خود به بازار پول اصرار دارند، روشن شده است اما در عین حال شاهد آن هستیم که مدیران این نهادهای مالی در بازار سرمایه از زیر بار رعایت الزم سازمان بورس برای تزریق نقدینگی به بازار سرمایه از طریق خرید و فروش اوراق بهادار شانه خالی می کنند و همچنان به بهانه نپذیرفتن ریسک بیشتر، سودهای کاغذی و موهوم بازار پول را به کسب بازدهی مناسب در بازار سرمایه ترجیح می دهند. فراموش نکنیم که اغلب مدیران صندوق ها مدعی برخورداری از دانش و اطلاعات کافی در حوزه سرمایه گذاری و اقتصاد هستند و به طور قطع با توجه به تجربه و دانش کافی آنها می توانند سرمایه گذاری مناسب و معقولی در بورس داشته باشند. از این رو، این موضوع که مدیران صندوق ها چگونه با وجود این قابلیت ها و پتانسیل ها نسبت به ورود به مولدترین بازار مالی کشور تمایل ندارد، خود پرسش مهمی است که به نظر می رسد مدیران صندوق ها باید به آن پاسخ دهند.


-تا فردا خدا نگه دار
-

-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-
-
[ سه شنبه 12 بهمن 1395 ] [ 8:42 ] [ حامد ]