close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
tsetmcولملت باز شد

tsetmcولملت باز شد

سلام روز بخیر


-مدیرعامل شرکت سبد گردانی سرمایه ایرانیان:
-فنوال را همان بهتر بگوییم نا جوانمردانه افتش دادند طی دوماه گذشته الان صف خرید
-ثامان در حمایت

-ثشرق 1200در حمایت
-صف سنگین فنوال چقدر بی عقل بودند انهایی که در محدوده 1000ریال فروختند همه سهم ها همین مدلی هستند در نامیدی ناگهان رشد میکنند
-باور میکنید من دهها بار صبر کردم وعملا لمس کردم ضرر در بورس اگر واقعا کارشناس بازار سرمایه شده باشی بی معناست اما اول سال یادم هست به خبره های مغرور میگفتم بانک صادرات 200 تومان نخواهد شد ولی انها در جنون سود قدم میزدند واز خطر غافل بودند
-این روزها اهنگ های حامد همایون در ذهنم یک پیروزی بزرگ را در بورس رقم میزند من به پیروزی در بورس ایمان دارم
-خریدن وسود کردن از حق تقدم یک ماهه دلر بی فایده است چون ارزان فروشی در کار نیست

-در پی نشست پیشکسوتان بازار سرمایه
دبیر کل اسبق سازمان بورس، خلاء ابزارهای کنترلی دولت، قدرت ناکافی دولت در برخی حوزه‌ها، نظام بانکی گرفتار وجوه منجمد شده در مازاد ساخت و سازهای کلانشهرها (خواب سرمایه‌ حداقل 100 میلیارد دلاری برای واحدهای اضافه در تهران)، عدم­ تشکیل سرمایه در کشور به دلیل خروج سرمایه (به دلایل فرهنگی و غیرفرهنگی) و مهاجرت متخصصان به کشورهای دیگر را از جمله عوامل بخش واقعی اقتصاد در عدم خروج کامل از رکود اعلام کرد.
نشست پیشکسوتان بازار سرمایه با بررسی وضعیت گذشته و آینده نرخ تورم و سود بانکی و تحلیل عبده تبریزی ، رجایی سلماسی و عسکری مارانی از شرایط اقتصاد و بورس و اعلام 11 خواسته برگزار شد.

تحلیل عبده تبریزی از اوضاع اقتصادی و آینده بازارها

 در این جلسه عبده تبریزی با اعلام گسترده‌ب ودن مشکلات دولت که گاه ‌ساده انگاشته می‌شود (مثلا این تلقی ساده که فروش اوراق دولتی باعث منفی‌شدن بازار سرمایه شده)، دستاوردهای اقتصادی دولت را قابل‌ملاحظه دانست.

عبده تبربزی به مشکلات ناشی از نبود ابزار کافی برای جذب مدیران نخبه توسط دولت و محدودیت حقوق مدیران که منجر به استعفای مدیران سالم بانکی می‌شود، اشاره کرد و علل احساس رکود به‌رغم دستاوردهای دولت را توضیح داد.

این کارشناس ارشد بازارهای مالی و پولی، بخشی از این احساس را واقعی و مربوط به بخش واقعی اقتصاد و بخشی را هم مرتبط به حباب‌های تشکیل‌شده‌ در دولت قبل اعلام کرد و بعضی روزهای شیرین بورس در دولت قبلی را که امروز به روزهای تلخ بدل شده، به آن حباب‌ها مرتبط دانست.

عبده تبریزی کاهش درآمدهای نفتی بعد از اوج سال 90، کاهش درآمد سرانه و تضعیف بودجه‌ خانوار و نیز مازاد ساخت واحدهای مسکونی لوکس و تجاری را عوامل واقعی مشکل‌آفرین در وضعیت جاری دانست.

دبیر کل اسبق سازمان بورس، خلاء ابزارهای کنترلی دولت، قدرت ناکافی دولت در برخی حوزه‌ها، نظام بانکی گرفتار وجوه منجمد شده در مازاد ساخت و سازهای کلانشهرها (خواب سرمایه‌ حداقل 100 میلیارد دلاری برای واحدهای اضافه در تهران)، عدم­ تشکیل سرمایه در کشور به دلیل خروج سرمایه (به دلایل فرهنگی و غیرفرهنگی) و مهاجرت متخصصان به کشورهای دیگر را از جمله عوامل بخش واقعی اقتصاد در عدم خروج کامل از رکود اعلام کرد.

عبده تبریزی با بیان این‌که بسیاری از مشکلات لزوماً مربوط به بازار سرمایه نیست و مربوط به متغیرهای محیطی است، پیش‌بینی کرد تصور پرش قیمت مسکن در دو سه سال آینده غیرواقعی است.

مشکل اصلی بورس از نگاه نخستین دبیر کل سازمان

رجایی سلماسی هم با اشاره به تورم بیش از 40 درصدی که به کمتر 10 درصد رسیده، نرخ سود بانکی بیش از 20 و 22 درصدی را یکی از عوامل آزار دهنده بازار سرمایه دانست که منجر شده سیستم بانکی رقیب اصلی بازار سهام شود.

وی قاطعانه مشکل اصلی بورس را ناشی از وضعیت کنونی بانک ها و نرخ های سود پرداختی معرفی کرد که منجر به جذب سپرده ها و نقدینگی شده است . از سوی دیگر بانک ها در برابر دریافت مبالغی به عنوان حق وکاله از سپرده گذاران ، اقدام به پرداخت سود از سهامداران می کند. در این میان بانک مرکزی بسیار ضعیف عمل کرده و به رغم انتشار گزارش های حسابرسان و در پیش بودن فرصت کافی در آینده ، تکالیفی را به بانک ها داده است.

به گفته رجایی سلماسی مگر مدیران بانک ها و حسابرس بانک ها توسط بانک مرکزی تایید نمی شود که منجر به بروز مشکلاتی شده است؟

مطالبات پیشکسوتان بازار سرمایه در 11 خواسته

براساس این گزارش، در این نشست، پیشکسوتان بازارسرمایه از عزم سازمان بورس و اوراق بهادار در اصلاح نارسایی‌های بازار سرمایه و قدم‌های برداشته شده در چند هفته اخیر تقدیر و تشکر و جملگی تاکید کردند هرچند این قدم‌ها کاملا مثبت و در راستای بهبود بازار سرمایه است ولی، کافی نیست و این اراده نباید کند شود.

بازار سرمایه ایران با بازارهای توسعه یافتۀ دنیا فاصلۀ بسیاری دارد و اهالی بازار سرمایه، خواه سرمایه‌گذاران، خواه کارگزاران، خواه سازمان و شرکت بورس، باید سال‌های متمادی دوشادوش یکدیگر با همدلی و هماهنگی تلاش کنند تا فاصله بازار مالی کشورمان با رقبای بین المللی کاهش پیدا کند.

تسریع در بازگشایی نمادها، گفتگوی مستقیم رییس سازمان با ارکان مختلف بازار و باز کردن درهای گفتگو در نشست‌های مختلف، نظام‌مند کردن عرضه اوراق بدهی، ارایه اطلاعات ماهانه تولید و فروش شرکت‌ها، ترغیب صندوق‌های درآمد ثابت برای فعالیت در بازار سهام، دستور صریح ایشان برای متوقف کردن معاملات بلوکی و توقف معاملات مشکوک موثر در شاخص بورس اوراق بهادار از جمله اقدامات شایان قدردانی ریاست سازمان در چند هفته اخیر بوده است.

پیشکسوتان بازار سرمایه، اتحاد به وجود آمده در چند هفته اخیر در بازار سرمایه بین سرمایه گذاران و سایر ارکان بازار را کم نظیر در تاریخ بازار سرمایه دانستند و امیدوارند این اتحاد نقطه عطفی در تاریخ بورس اوراق بهادار و سبب رشد و پویایی بیشتر این رکن از اقتصاد کشور باشد.

همچنین در این نشست پیشکسوتان بر اجرای موارد زیر تاکید کردند:

1 – از عملکرد قاطع سازمان بورس و اوراق بهادار به ویژه شخص شاپو.ر محمدی که به طور جدی پیگیر پرونده کنتور سازی ( که ماه‌ها قبل از سکانداری ایشان در بازار سرمایه اتفاق افتاده است) تشکر می‌کنند و خواهان برخورد قضایی با سایر مسببین احتمالی این پرونده هستند. قطعا برخوردهای قانونی و جدی سازمان بورس موجب افزایش اعتماد عمومی سرمایه‌گذاران به بازار سرمایه و اقتصاد کشور خواهد شد.

2- ادامه یافتن گفتگوها بین سازمان بورس و دلسوزان بازار

3 - اصلاح سریع دستورالعمل بازگشایی نمادها

4- حل مشکل عرضه‌های بی‌حساب برخی نهادها که به دلایل خارج از بازار سرمایه نیاز به نقدینگی دارند و منحنی عرضه و تقاضای بازار سرمایه را از حالت تعادل خارج کرده‌اند.

5 - سر و سامان دادن و اصلاح مقررات مربوط به صندق‌های مشترک سرمایه‌گذاری، صندوق‌های بازارگردانی و پیگیری قوانین اخیر در خصوص صندوق‌های درآمد ثابت.

6- نظارت موثر و دقیق تر بر حسابرسان معتمد سازمان همچنین بازنگری در مولفه های انتخاب حسابرسان توسط شرکت‌ها و پایش مستمر حسابرسان معتمد.

7 - برخورد با مدیران متخلف و بازگرداندن اعتماد از دست رفته به کدال در کنار رتبه بندی مدیران و وضع قوانین تنبیهی سختگیرانه برای این دست مدیران.

8 - نظام‌مند کردن بازار بدهی از طریق رتبه بندی اوراق بدهی برحسب ریسک نکول و الزام ناشر به بازارگردانی در نرخ‌های منطقی.

9 - تدوین راه کارهایی برای رشد و آشنایی علمی ارکان مختلف بازار با روش‌ها و دانش روز مالی و حرکت به سوی تعمیق تحلیل بین تازه واردان بازار سرمایه.

110 - ایجاد راهکارهایی برای تشویق سرمایه‌گذاری بلند مدت در مقابل شرایط و وضعیت کنونی.

11- ضمن تشکر از تلاش‌های وزیر اقتصاد به عنوان ریاست شورای عالی بورس، پیشکسوتان و فعالان بازار سرمایه از وی تقاضا دارند تا از اختیارات و تعاملات خود بهره برده و ارتباط بین بازار سرمایه و بانک مرکزی را ( که نقش کلیدی در تعیین و کنترل و نرخ ارز در کشور را ایفا می‌کند و همچنین با تعیین نرخ سود بانکی تاثیر مستقیمی بر عملکرد بازار سرمایه دارند) تعمیق ببخشد تا شاهد ضرر و زیان بیش از پیش سرمایه گذاران در بازار سرمایه نباشیم.

در پایان ، پیشکسوتان بازار سرمایه ضمن تاکید بر حمایت از اقدامات و تعاملات مثبت صورت پذیرفته در چند مدت اخیر، موفقیت و تعالی روزافزون همۀ ارکان بازار سرمایه را از خداوند منان خواستار شدند.

منبع: بورس پرس


-کساپا هم مثل فنوال یک شوک غافلگیر کننده رشد را تجربه خواهد کرد قبل عید ویا بعد عید ولی این اتفاق خواهد افتاد
-شاخص کل اگر از شوک باز گشایی وبملت بیرون بیاید و1000واحدی رشد بکند انوقت میتوان وبصادر را باز کرد
-صبح گفتم کساپا احتمال رشد دارد الان 1601 ریال این سهم بلند مدت بدنبال قیمت 2000ریال است
-1000واحد رشد بورس بعد بازگشایی بانک صادرات
-
شاهین چراغی؛
ثبت نقل و انتقال معاملات سهامداران ارتباطی با دریافت مالیات ندارد
معافیت مالیاتی به این معنا نیست که نباید هیچ اثری از نقل و انتقال مالی ثبت شود، بلکه ثبت معاملات و نقل و انتقال های مالی با دریافت مالیات دو موضوع متفاوت از هم است، وقتی قانون خرید و فروش سهام را معاف از مالیات کرده یعنی هیچ گونه نگرانی از این بابت نباید در جامعه سهامداری وجود داشته باشد بلکه باید این موضوع را به فال نیک گرفت چون خیلی از اتفافات که در خصوص خیلی از شرکت ها می افتد به دلیل همین عدم شفافیت است.
 

قانون همانطور که موسسات آموزشی و صادرکنندگان را معاف از مالیات کرده خرید و فروش سهام و سود حاصل از آن را نیز معاف از مالیات کرده با این وجود صادرکنندگان صادرات خود را ثبت می کنند و مدیران موسسات آموزشی اظهار نامه مالیاتی پر می کنند پس چرا الان باید فعالان بازار سرمایه از ثبت نقل و انتقال های مالی نگران شوند؟

شاهین چراغی، رییس هیأت مدیره کارگزاری مهرآفرین با بیان این مطلب به پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، گفت: از نظر سیستم جامع مالیاتی باید تمام نقل و انتقال های مالی در سیستم مالیاتی ثبت شود، هدف از این اقدام دولت ایجاد شفافیت در نظام اقتصادی و مالی کشور است.

وی با بیان اینکه ردیابی معاملاتی افراد یک حرکت استراتژیک در نظام های اقتصادی توسعه یافته است، گفت: دولت ها گاه برای حمایت و گاه برای تشویق بخش هایی از بدنه اقتصاد را معاف از مالیات می کنند اما این معافیت مالیاتی نباید به معنای ثبت نشدن معاملات تلقی شود.

این کارشناس بازار سرمایه با ذکر یک مثال فرهنگی به این مسأله اقتصادی نگاه کرد و توضیح داد: در قانون، کتابفروشی ها از پرداخت مالیات معاف شدند اما آیا نباید دولت از میزان فروش کتاب و چرخه مالی این صنعت در کشور مطلع شود؟! پس همانطور که یک کتابفروشی اظهار نامه مالیاتی خود را پر می کند و در سیستم جامع مالیاتی ثبت می شود اما در پایان سال از پرداخت مالیات معاف است این رویه می تواند در بازار سرمایه نیز انجام شود.

وی با بیان اینکه معافیت مالیاتی به این معنا نیست که نباید هیچ اثری از نقل و انتقال مالی ثبت شود، گفت: ثبت معاملات و نقل و انتقال های مالی با دریافت مالیات دو موضوع متفاوت از هم است، وقتی قانون خرید و فروش سهام را معاف از مالیات کرده یعنی هیچ گونه نگرانی از این بابت نباید در جامعه سهامداری وجود داشته باشد. بلکه باید این موضوع را به فال نیک گرفت چون خیلی از اتفافات که در خصوص خیلی از شرکت ها می افتد به دلیل همین عدم شفافیت است و ما اگر قبول داریم که شفافیت خوب است باید از یک جایی شروع شود.

وی با تأکید بر اینکه اقدام دولت در این خصوص بسیار مثبت است و در بلند مدت به نفع بازار و اشخاص حقیقی تمام می شود، اظهار داشت: خرید و فروش و سود حاصل از سهام از نظر قانونی کاملاً معاف از مالیات است بنابراین نگرانی در این خصوص وجود ندارد چون ثبت اطلاعات سهامداران در حوزه مالیاتی هیچ مشکلی برای جامعه بازار سرمایه ایجاد نمی کند و حتی تجدید نظر درباره این موضوع اصلاً در حیطه اختیارات سازمان مالیاتی نیست که بخواهد چنین درخواستی نگرانی را در جامعه سهامداری ایجاد کند.

وی در پایان گفتگو با "سنا" گفت: البته اگر دولت بخواهد وضعیت اقتصادی کشور را درست کند باید مالیات را از سپرده های بانکی بگیرد تا منابع به سمت تولید حرکت کند نه اینکه عملاً نقدینگی کشور در سپرده های بانکی قفل شود، باید منابع مالی درگیر تولید شود.


-پاسخ یک مقام آگاه به خبرنگار بورس نیوز:
-در بورس بجز فرا بورس حدود 16 نماد وحق تقدم صف خرید میلیونی دارند وصف های خرید زیر یک میلیون هم قابل توجه هستند لذا فردا احتمالا شاخص کل میتواند100 الی 250واحد رشد را تجربه کند
-حمایت ونفت 1750الان 1900ریال حمایت را هر روز کنترل کنید سری قبل اشاره کردیم تا 2000ریال رشد کرد
--الان بورس 153نماد منفی 124 نماد مثبت فرا بورس 81 نماد مثبت 45 نماد منفی
-شگامرن را از محدوده 34000ریال شناسایی .رشد را رصد کردیم سهم در محدوده 50000ریال معامله میشود
-کمرجان در مسیر رشد البته حمایت 5000مقاومت 6500ریال الان 5778ریال
-با نزدیک شدن به 22 بهمن یک رشد در 50 درصد از سهام ها دیده میشود
-
-
-
-
-
-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
[ یکشنبه 10 بهمن 1395 ] [ 7:50 ] [ حامد ]