close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
tsetmcوبملت امد

tsetmcوبملت امد

سلام روز بخیر
-وبملت اغازی مثبت سرصبح داشته است اگر تا ظهر روند عادی باشد میتواند اثر روانی خوبی بر بازار بگذارد
-بازگشایی بانک صادرات وبانک تجارت سخت نخواهد بود ولی به بازگشت نقدینگی به بازار کمک خواهد کرد
-یک کارشناس ارشد بازار سرمایه عنوان کرد:
-در پایان معاملات امروز رخ می دهد:

توقف نماد رکورددار گرانترین سهم برای افزایش سرمایه از دو محل جذاب

در پایان معاملات امروز ، نماد رکورددار گرانترین سهم بازارسهام ایران برای افزایش سرمایه از سود انباشته و اندوخته بسته می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، پالایشگاه تهران که با کشف قیمت 7500 تومانی هر سهم در مهر 91 و سپس رشد قیمت به بیش از 127 هزار تومان، گرانترین و شگفت آورترین سهم تاریخ بازارسهام ایران بشمار می رود، با توقف نماد در پایان معاملات امروز روبرو می شود.

"شتران" با برگزاری مجمع فوق العاده شنبه 10 بهمن ، در نظر دارد از محل سود انباشته 240 میلیارد تومانی و اندوخته 160 میلیارد تومانی ، 33 درصد افزایش سرمایه دهد و 1600 میلیارد تومانی شود.

انتهای پیام


-

بانک تجارت گزارش حسابرسی ۶ ماهه داد/ یک گام دیگر برای بازگشت به بورس

بانک تجارت هم گزارش حسابرسی شده ۶ ماهه را ارایه کرد تا در صورت انتشار عملکرد ۹ ماهه، آماده بازگشایی نماد در هفته بعد باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،  در حالی دیروز بانک ملت بعد از 6 ماه و 10 روز به بورس برگشت که بانک تجارت 4.57 هزار میلیارد تومانی هم امروز گزارش حسابرسی شده 6 ماهه را ارایه کرد تا در صورت انتشار عملکرد 9 ماهه، آماده بازگشایی نماد در هفته بعد باشد.

این بانک که مانند بانک های ملت و صادرات از اواخر تیر دور از تابلوی معاملات است ، در عملکرد 6 ماهه ، برای هر سهم 93 ریال زیان پیش بینی کرده که نسبت به قبل ، 156 درصد تعدیل منفی را نشان می دهد. همچنین "وتجارت" در نیمه اول سال جاری برای هر سهم 57 ریال معادل 61 درصد زیان شناسایی کرده است.


-رشد تدریجی تایرا از محدوده 2400ریال شروع شده الان در 3132ریال خریدار دارد ولی با عرضه سنگین همراه است
-حق خپارس 50 ریال هیچگاه وارد چنین بازی هایی نشوید....
-وبیمه در میان مدت دوباره به زیر 1500ریال نزول خواهد کرد
-رتاپ  متوقف است اگر باز شد کف را شناسایی کنید بعد بلند مدت تستی 100 هزار تومان  بخرید
-آپ 13000ریال میتوانی بخرید یا نه امتحان کنید تستی 100 هزار تومان
-سلام 
خرید فولای را در چه قیمتی مناسب میدانید؟ 
با تشکر
پاسخ : سلام حرفی نیست خرید تستی صد هزار تومان در 2200ریال

-فنوال یک تکانی خورد حمایت 1000ریال حد ضرر 900ریال مقاومت 1100و1200و1300ریال
-ما میگوییم تستی 100 هزار تومان تا ضریب ریسک شما را به صفر کاهش دهیم در خرید مختار هستید ما نمی خواهیم فحش بشنویم ولی میدانیم انچه می نویسیم حاصل تجربه بزرگان مخفی وغیر اشنا ولی حرفه ای بازار است
-
برنامه سازمان بورس و اوراق بهادار بازگشایی همزمان دو نماد بانکی تجارت و صادرات در هفته آینده است.
 

دو بانک تجارت و صادارات هفته آینده با تکمیل فرآینده ارسال صورت های مالی میان دوره ای و پیش بینی ها هفته آینده باز می شوند.

علی بیک زاده، رییس اداره نظارت بر ناشران بورسی با اعلام این خبر به پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) گفت: بانک تجارت صورت مالی دوره 6 ماهه و پیش بینی جدید را اعلام کرد با ارسال صورت مالی دوره 9 ماهه آماده بازگشایی در ابتدای هفته آینده است.

وی در ادامه افزود: بانک صادرات نیز با تکمیل فرآیند ارسال صورت های مالی میان دوره ای آماده بازگشایی می شود.

این مقام مسوول تصریح کرد: برنامه سازمان بورس و اوراق بهادار بازگشایی همزمان این دو نماد در هفته آینده است.


-
طی یادداشتی بررسی شد؛
اسناد خزانه و مزایای آن در بازار سرمایه ایران
با توجه به اینکه ضامن این اوراق وزارت امور اقتصادی و دارایی است و خزانه داری کل کشورنیز بازپرداخت این اوراق در سر رسید را بعهده گرفته و دولت به این بدهی اولویتی همردیف حقوق و مزایای کارکنان خود داده و به عنوان بدهی ممتاز دولت در نظر گرفته شده است از این رو اسناد خزانه اسلامی ریسک نکول نخواهند داشت.
 


*جواد حبیبی، تحلیلگر بازار سرمایه

به طور کلی مهمترین نقش بازار های سرمایه تجمیع منابع خرد و کلان برای تامین مالی پروژه ها و فعالیت های شرکت های بزرگ است؛ اما متاسفانه اندازه بازار اوراق بهادار کشور متناسب با حجم اقتصاد نیست ازاین‌رو عمده تأمین مالی از طریق بازارهای پول صورت می گیرد
.

اسناد خزانه اسلامی، ابزاری مالی مبتنی بر بدهی دولت به ‌نظام بانکی، ذ‌ینفعان و تامین‌کنندگان منابع بوده و بوسیله خزانه‌داری کل وزارت امور اقتصادی و دارایی منتشر و به قیمت اسمی و سررسید معین به طلبکاران غیردولتی واگذار می شود. این اسناد معاف از مالیات می‌باشند. این اوراق از ابزارهای مالی با ماهیت بدهی بوده که بدون کوپن سود منتشر شده و هدف اصلی آن، تامین کسری بودجه دولت‌هاست. اسناد خزانه اصلی‌ترین ابزار بازار پول جهت اعمال سیاست‌های پولی است.

عرضه این اسناد در مرحله اول در نماد اخزا1 به ارزش هزار میلیارد تومان (بودجه سال 93) از مهر ماه سال 94 آغاز شد ودر مرحله دوم (اخزا2 تا اخزا6) که در هر مرحله هزار میلیارد تومان (بودجه سال 94 ) از این اوراق به بازار آمد همچنین در مرحله سوم انتشار پنج مرحله جدید اسناد خزانه (اخزا 7 تا اخزا 11) با ارزشی بیشتر و معادل 1500میلیارد تومان توذیع شده است. در حال حاضر تعداد 11 سری ازاین اسناد منتشرشده که نیمی از آنها با رسیدن به سر رسید خود پایان و نیمی در حال معامله هستند و مجموع ارزش تامین مالی از این طریق تا کنون نزدیک به 14.000 میلیارد تومان است.

اسناد خزانه مرسوم در دنیا توسط دولت به رقمی کمتر از قیمت اسمی به خریداران فروخته شده و از منابع مالی حاصل از فروش، بدهی‌های دولت پرداخت می‌شود اما به دلیل اشکالات فقهی این روش، دولت جمهوری اسلامی ایران، این اوراق را صادر و به شکل مستقیم به طلبکاران غیر دولتی واگذار کرده است. دارنده اوراق که معمولاً پیمانکاران و بستانکاران غیر دولتی هستند درصورت نیاز به وجه نقد، آن را در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران به فروش می‌رساند.

با توجه به اینکه ضامن این اوراق وزارت امور اقتصادی و دارایی است و خزانه داریی کل کشورنیز بازپرداخت این اوراق در سر رسید را بعهده گرفته  و دولت به این بدهی اولویتی هم‌ردیف حقوق و مزایای کارکنان خود داده و به عنوان بدهی ممتاز دولت در نظر گرفته شده است . از این رو اسناد خزانه اسلامی ریسک نکول نخواهند داشت.

 


-ساعت 11/37 تا شنبه خدا نگه دار
-
--
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-

-
-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
[ چهارشنبه 06 بهمن 1395 ] [ 7:22 ] [ حامد ]