close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
حق وتوکا

حق وتوکا

سلام روز بخیر


-فخوز 3644ریال.... نیم نگاهی به 4000ریال البته در جریان باشید ازاد سازی سهام دارد ولی بعید میدانم افت سنگینی بکند ولی افت ناگهانی سهم را جدی تلقی کنید

-حق وتوکا دیروز اشاره وخرید درست بود 

-با اکثریت آراء در نظرسنجی بورس نیوز رقم خورد:

مخالفت قطعی سهامداران با توقف نمادها و انتشار اوراق بدهی در بورس-
-کبافق به حمایت محدوده 12000ریال نزول نکرد  دیروز از محدوده 14247ریال برگشت والان در 15105ریال صف خرید است ولی صف محکمی نیست


-فردا عرضه اولیه داریم

-یک موج صعود در کساپا مشهود است ولی کی خدا داند
-خرید دیروز وتوکاح متفکرانه وبا تدبیر بود وامروز هجوم اماتورها وصف نشین ها
-اوراق مشارکت اوراق خزانه سود سپرده بانکی رمق بازاربورس را کشیده است بازار توان رشد را ندارد وعده های مسولان هم صرفا در حد حرف است....قدرت همچنان در دست ادمهای 1000میلیاردی است 
-فخوز در این شل بازار امسال خوش درخشید

-سمگا در حال باز گشایی عجولانه نباید قدم بردارید تا مشخص شود نظر بزرگان سهم چند بازگشایی میشود

-فاذر دیروز از محدوده 3400ریال حمایت شد الان3602ریال ولی صف خرید مستحکم نیست

-تا این لحظه 15 نماد امروز یک جا باز گشایی خواهند شد حجم باز گشایی بالاست
-هنری که به ما در بورس روحیه میدهد قدرت شکار لحظه ها را داریم اما جا افتادن این وضعیت زمان میبرد
-
فروشگاه اینترنتی واسپاری ملت به منظور دسترسی مشتریان حقیقی و حقوقی افتتاح شد.

به گزارش ملت بازار، فروشگاه اینترنتی واسپاری ملت هفته گذشته برای دسترسی مشتریان حقیقی و حقوقی رونمایی شد.

براساس این گزارش، کلیه مشتریان فروشگاه اینترنتی واسپاری ملت در شرایط کنونی می توانند با ورود به سایتwww.mellatleasing.com از طریق منوی سامانه ها و سپس سامانه های اینترنتی ، گزینه فروش اینترنتی یا آیکون سامانه فروش اینترتی که در قسمت پایین صفحه اصلی سایت قرار دارد، اقدام به ورود به این فروشگاه کنند.

این مرحله از فروش مختص سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد است که به محض انعقاد قرارداد با تامین کنندگان بیشتر ، طیف کالاها منتوع تر خواهد شد.


-فخوز 3700ریال..... همیشه مجبوری با سهام جایزه زندگی کی سهام جایزه فخوز در بند وسهم در حال رشد

-بازار سرمایه شفاف تر از بازار پول/ هیچ کدام از اختلاسها توسط شرکتهای بورسی نبوده است
در سیستم بانکی کشور بدهکاران میلیاردی وجود دارند که برخی از آنها بدهی بالای 10 میلیارد تومان داشته اند و برخی از افراد نیز اختلاس های کلانی از شبکه بانکی کشورمان کرده اند. اگرچه دولتمردان از ابتدای فعالیت خود در دولت یازدهم وعده های فراوانی مبنی بر ارائه لیست دقیق بدهکاران بانکی به مردم داده اند، اما تاکنون این امر محقق نشده است.

در سیستم بانکی کشور بدهکاران میلیاردی وجود دارند که برخی از آنها بدهی بالای 10 میلیارد تومان داشته اند و برخی از افراد نیز اختلاس های کلانی از شبکه بانکی کشورمان کرده اند. اگرچه دولتمردان از ابتدای فعالیت خود در دولت یازدهم وعده های فراوانی مبنی بر ارائه لیست دقیق بدهکاران بانکی به مردم داده اند، اما تاکنون این امر محقق نشده است. به هر حال آنچه که مسلم به نظر می رسد این است که شرکت های فعال در بازار سرمایه به دلیل ماهیت و شفافیت این بازار در لیست بدهکاران و یا اختلاس گران بانکی وجود ندارند.

بر اساس گزارش بورس نیوز، اغلب کارشناسان و مسئولان اقتصادی و قضایی هر کدام دلیل وقوع هر گونه مفاسد و همچنین راه های مبارزه با آن را به شکل خاصی تعریف کرده اند اما می توان گفت در بحث مطالبات معوق، بانک ها جزو مقصرین اصلی هستند. چرا که از بیشتر بدهکاران کلان وثیقه کافی دریافت نکرده و با همین شرایط تسهیلات بالایی را به آنها اعطا کرده اند و علاوه بر این، در سیستم بانکی کشور به دلیل فقدان نظارت دقیق بر عملکرد مدیران بانک ها و موسسات مالی و اعتباری اختلاس ها و فسادهای اقتصادی کلانی روی داده که هر یک از آنها تبعات منفی سنگینی را به بانک ها، سپرده گذاران و در نهایت شبکه بانکی کشورمان اعمال کرده است.

این در حالی است که بازار سرمایه به دلیل نظارت نهادهای نظارتی و موسسات حسابرسی بر عملکرد شرکت های فعال در این بازار به ندرت با چالش فساد اقتصادی مواجه شده است و عموماً از بازار سرمایه به عنوان بازاری شفاف یاد می شود. چرا که در بازار سرمایه روند سودآوری، عملیاتی و قیمت سهام شرکت ها بورسی زیر ذره بین مقام ناظر بازار و موسسات حسابرسی و نیز سهامداران حقوقی و حقیقی قرار دارد و در اغلب موارد بروز کوچکترین تخلف، دستکاری قیمت یا فساد اقتصادی از نگاه تیز بین آنها پنهان نمی ماند.

بر این اساس به نظر می رسد در بازار سرمایه به اندازه کافی ابزارها و نهادهای نظارتی طراحی و راه اندازی شده تا مدیران شرکت ها کوچکترین فرصتی برای پنهان کاری یا فساد و اختلاس اقتصادی نداشته باشند و اتفاقاً همین موضوع سبب شده تا شفافیت بازار سرمایه در مقابل سایر بازارهای رقیب با آن همچون بازار پول و ارز به عنوان یکی از مزیت های اصلی آن بر شمرده شود و دست سفته بازان و اختلاس گران را از بورس کوتاه کند. اگرچه این موضوع نیز به صورت مطلق در بورس وجود ندارد و به هر حال افرادی هستند که از طریق میان برهایی تخلفاتی از آنها سر زده اما به محض اطلاع نهادهای نظارتی از این موضوع اقدامات لازم جهت گیری و احقاق حقوق سهامداران انجام می پذیرد.

بر این اساس سوال اصلی این است که با توجه به پتانسیل ها و نقاط قوت بازار سرمایه به عنوان بازار مالی مولد و شفاف چرا از ظرفیت های این بازار استفاده نمی شود و چرا بورس در شرایطی که مدیران و متولیان بازار سرمایه تمام تلاش خود را در جهت شفاف سازی و کارایی این بازار به کار می برند، مورد بی توجهی دولتمردان قرار گرفته است؟ به طور قطع بذل توجه دولت به بازار سرمایه و احیای آن می تواند کمک های شایان توجهی به افزایش تولید و بهره وری کشور داشته باشد و پویایی و شفافیت اقتصادی را به ارمغان آورد.


--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
[ دوشنبه 04 بهمن 1395 ] [ 9:10 ] [ حامد ]