close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
عرضه اولیه ها ی بورسی در صدر

عرضه اولیه ها ی بورسی در صدر

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
نماد خودرو ممکن است  افزایش سرمایه بدهد هر افت ناگهانی را مدنظر داشته باشید

-فنوال هم تاحمایت محدوده 1000ریال روزهای قبل نزول کرد الان1072ریال
-شاخص کل تا این لحظه 60 واحد مثبت خورده است
-غاذر-غپاک-تکشا-ثاباد فعلا در لیست برترین عرضه صف خرید میلیونی دارند البته هروقت لیست برترین عرضه یا تقاضا را نگاه میکنید روی نماد هم کلیک کنید تا از باز یا بسته بودن نماد مطلع شوید
-فنوال خاموش  یک دفعه اینهمه جابجایی سهم...... ایا هدف کمک به رشد شاخص وبالا بردن ارزش معاملات است
-به نمودار سه ساله فنوال نگاه کنید
-
به گزارش ملت بازار، شرکت های لیزینگی از مالیات بر ارزش افزوده معاف شدند. در واکنش به این خبر تمام نمادهای این گروه سبز پوش شدند.

-
مدیرعامل بانک ملت از برنامه ورود بزرگترین شرکت تجارت الکترونیک کشور به بورس و عرضه سهام «به پرداخت» خبر داد که تنها شرکت ایرانی حاضر در بین 25 شرکت برتر دنیا است.
بزرگترین شرکت تجارت الکترونیک ایران به بازار سهام می آید

به گزارش ملت بازار، هادی اخلاقی صبح امروز در جمع خبرنگاران از شرکت به پرداخت ملت به عنوان شرکتی نام برد که با هدف توسعه ابزارهای پرداخت الکترونیکی فعالیت خود را از سال 1384 بعنوان ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونیکی (PSP)Payment Service Provider  پس از اخذ مجوز رسمی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران آغاز کرده است.

مدیرعامل بانک ملت همچنین مسئولیت شرکت به پرداخت ملت را ایجاد و پشتیبانی شبکه پایانه‌های فروش و سایر ابزارهای پرداخت ذکر کرد و افزود: این شرکت گسترش نظام پرداخت الکترونیک به شبکه بانکی و بازارهای مالی کشور را بر عهده گرفته است.

وی در ادامه از شرکت به پرداخت ملت را به عنوان یکی از 12 شرکت دارای مجوز PSP نام برد که نزدیک به 25 درصد حجم تعداد تراکنش کل کشور و در حدود یک سوم مبلغ تراکنش کل کشور را در اختیار دارد.

اخلاقی همچنین به رتبه بندی برترین شرکت های پذیرنده دنیا از سوی نشریه نیلسون ریپورت اشاره کرد و گفت: برحسب تراکنش‌های خرید سال 2015 شرکت به پرداخت ملت به عنوان برترین شرکت ایرانی در این لیست و تنها شرکت ایرانی حاضر در بین 25 شرکت برتر دنیا معرفی شده است.

وی با اشاره به حضور فعال این شرکت در بیش از 1073 شهر کشور تصریح کرد: در واقع شرکت به پرداخت ملت با دارا بودن حدود 900 هزار دستگاه پایانه فروشگاهی و همچنین نزدیک به 1000 پایانه پرداخت اینترنتی به عنوان برترین شرکت ایرانی نیلسون ریپورت انتخاب شده است.

سرمایه 95 میلیارد تومانی

مدیرعامل بانک ملت با توجه به سرمایه 95 میلیارد تومانی شرکت به پرداخت ملت، سود سال 95 آن را 120 میلیارد تومان ذکر و تصریح کرد: این شرکت در فعالیت های خود، تمام ظرفیت هایش را به کار نگرفته است و تنها به ارایه خدمات به بانک پرداخته است.

بر این اساس فعالیت های توسعه ای این شرکت مبنی بر ارایه سرویس به دیگر بانک ها و ارایه دیگر خدمات پس از عرضه سهام در بازار سرمایه آغاز خواهد شد.

وی همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص برنامه های این شرکت برای ورود به بازار سرمایه گفت: این شرکت، به عنوان بزرگترین شرکت تجارت الکترونیک کشور در حال طی کردن مراحل قانونی لازم برای ورود به بازار سهام است تا در آینده ای نزدیک به عنوان یک غول الکترونیکی در بین بزرگان بورس حاضر شود.

همچنین شرکت به پرداخت ملت بزرگترین شرکت حوزه تجارت الکترونیک به شمار می رود و رتبه بعدی در این صنعت با فاصله نسبتا زیاد، به شرکت پرداخت الکترونیک بانک سامان با سهم حدود 14.5 درصد و آسان پرداخت با 14 درصدی تعلق می گیرند. همچنین بانک های پارسیان، پاسارگاد و بانک ملی و کارت اعتباری ایران کیش نیز از سهم های 7 تا 8 درصدی در این صنعت برخوردارند.


-صفحه نخست » سرویس بورس
در سیستم بانکی کشور بدهکاران میلیاردی وجود دارند که برخی از آنها بدهی بالای 10 میلیارد تومان داشته اند و برخی از افراد نیز اختلاس های کلانی از شبکه بانکی کشورمان کرده اند. اگرچه دولتمردان از ابتدای فعالیت خود در دولت یازدهم وعده های فراوانی مبنی بر ارائه لیست دقیق بدهکاران بانکی به مردم داده اند، اما تاکنون این امر محقق نشده است.

در سیستم بانکی کشور بدهکاران میلیاردی وجود دارند که برخی از آنها بدهی بالای 10 میلیارد تومان داشته اند و برخی از افراد نیز اختلاس های کلانی از شبکه بانکی کشورمان کرده اند. اگرچه دولتمردان از ابتدای فعالیت خود در دولت یازدهم وعده های فراوانی مبنی بر ارائه لیست دقیق بدهکاران بانکی به مردم داده اند، اما تاکنون این امر محقق نشده است. به هر حال آنچه که مسلم به نظر می رسد این است که شرکت های فعال در بازار سرمایه به دلیل ماهیت و شفافیت این بازار در لیست بدهکاران و یا اختلاس گران بانکی وجود ندارند.

بر اساس گزارش بورس نیوز، اغلب کارشناسان و مسئولان اقتصادی و قضایی هر کدام دلیل وقوع هر گونه مفاسد و همچنین راه های مبارزه با آن را به شکل خاصی تعریف کرده اند اما می توان گفت در بحث مطالبات معوق، بانک ها جزو مقصرین اصلی هستند. چرا که از بیشتر بدهکاران کلان وثیقه کافی دریافت نکرده و با همین شرایط تسهیلات بالایی را به آنها اعطا کرده اند و علاوه بر این، در سیستم بانکی کشور به دلیل فقدان نظارت دقیق بر عملکرد مدیران بانک ها و موسسات مالی و اعتباری اختلاس ها و فسادهای اقتصادی کلانی روی داده که هر یک از آنها تبعات منفی سنگینی را به بانک ها، سپرده گذاران و در نهایت شبکه بانکی کشورمان اعمال کرده است.

این در حالی است که بازار سرمایه به دلیل نظارت نهادهای نظارتی و موسسات حسابرسی بر عملکرد شرکت های فعال در این بازار به ندرت با چالش فساد اقتصادی مواجه شده است و عموماً از بازار سرمایه به عنوان بازاری شفاف یاد می شود. چرا که در بازار سرمایه روند سودآوری، عملیاتی و قیمت سهام شرکت ها بورسی زیر ذره بین مقام ناظر بازار و موسسات حسابرسی و نیز سهامداران حقوقی و حقیقی قرار دارد و در اغلب موارد بروز کوچکترین تخلف، دستکاری قیمت یا فساد اقتصادی از نگاه تیز بین آنها پنهان نمی ماند.

بر این اساس به نظر می رسد در بازار سرمایه به اندازه کافی ابزارها و نهادهای نظارتی طراحی و راه اندازی شده تا مدیران شرکت ها کوچکترین فرصتی برای پنهان کاری یا فساد و اختلاس اقتصادی نداشته باشند و اتفاقاً همین موضوع سبب شده تا شفافیت بازار سرمایه در مقابل سایر بازارهای رقیب با آن همچون بازار پول و ارز به عنوان یکی از مزیت های اصلی آن بر شمرده شود و دست سفته بازان و اختلاس گران را از بورس کوتاه کند. اگرچه این موضوع نیز به صورت مطلق در بورس وجود ندارد و به هر حال افرادی هستند که از طریق میان برهایی تخلفاتی از آنها سر زده اما به محض اطلاع نهادهای نظارتی از این موضوع اقدامات لازم جهت گیری و احقاق حقوق سهامداران انجام می پذیرد.

بر این اساس سوال اصلی این است که با توجه به پتانسیل ها و نقاط قوت بازار سرمایه به عنوان بازار مالی مولد و شفاف چرا از ظرفیت های این بازار استفاده نمی شود و چرا بورس در شرایطی که مدیران و متولیان بازار سرمایه تمام تلاش خود را در جهت شفاف سازی و کارایی این بازار به کار می برند، مورد بی توجهی دولتمردان قرار گرفته است؟ به طور قطع بذل توجه دولت به بازار سرمایه و احیای آن می تواند کمک های شایان توجهی به افزایش تولید و بهره وری کشور داشته باشد و پویایی و شفافیت اقتصادی را به ارمغان آورد.


-ریزش بورس همه جانبه مهار شده ولی توقع رشد نجومی نداشته باشید صرفا رشد میلیمتری خواهد بود
-پشت سهم ها مردمان بی رحمی داریم فنوال را 30 تومان کشیدند پایین بعد ولش کردند بره بالا
-شرایط بورس طوری است که تا اانتخابات دوستانی که در ضرر هستند از این وضع خلاص خواهند شد ونیاز است اول دست از خریدهای هیجانی وتقلیدی بر دارند واز خرید های تک پله ای فاصله بگیرند وبازار را عمیق شناسایی ومطالعه کنند وورود دوباره انها کارشناسی تر باشد قطعا موفق خواهند شد
-شگامرن در حال رشد قبل از رشد ما اشاره کردیم از محدوده 34000ریال الان بالای 38000ریال ولی مشخص نکردند متعلق به کدام بازار است
-در زمان عرضه شگامرن فرابورسی قلمداد شده ولی اشاره به بازار پایه یا فرابورس نشده است اطلاعیه قبل از عرضه است در گذشته
-
عرضه اوليه شرکت مجتمع پترو صنعت گامرون (شگامرن1)95/10/6 09:10
كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ پيرو اطلاعيه شماره 1056/الف/95 مورخ 01/10/1395، امروز دوشنبه مورخ 06/10/1395 تعداد 6,000,000 سهام شرکت مجتمع پترو صنعت گامرون(سهامي عام) براي اولين بار پس از پذيرش در بازار شركتهاي كوچك و متوسط(SME) فرابورس ايران در تابلو رشد و در نماد معاملاتي شگامرن1 و نمونيك PSGS1 عرضه مي شود. خريد صرفاً توسط كارگزاران داراي مجوز فعاليت در فرابورس صورت مي گيرد. در اين خصوص توجه به موارد ذيل ضروري است: 1. کليه درخواستهاي خريد أخذ شده توسط کارگزاران جهت عرضه اوليه، مي بايست به قيمت محدود باشد. 2.خريد سهام در بازار مذکور صرفاً توسط اشخاص زير امکان پذير است: گروه اول: کليه اشخاص حقوقي، گروه دوم: سرمايه گذاران نهادي موضوع بند 3 مصوبه مورخ 28/06/1386 هيأت ‌مديره محترم سازمان بورس و اوراق بهادار و اصلاحات بعدي آن. 3.امکان ورود سفارش براي هر يک از معامله گران برخط (آنلاين) به شرح زير مي باشد: معامله گران برط اشخاص حقوقي: بدون محدوديت در ورود سفارش خريد، معامله گران برخط اشخاص حقيقي: با رعايت حداقل ارزش هر سفارش خريد به ميزان 5 ميليارد ريال. براي اطلاع از جزئيات بيشتر مي توانيد به اطلاعيه مذكور واقع در وب سايت رسمي شركت فرابورس ايران مراجعه فرماييد. مديريت عمليات بازار و اعضاي فرابورس ايران

-شگامرن تا امروز 27 درصد رشد کرده است
-شناور سهم هم سه الی چهار درصد بیشتر نیست کل سهم 60 میلیون.....حقوقی به یک پخ  میتواند همه را جمع کند
-فملی ارزش نگهداری داره ممنون
پاسخ : سلام دارویی ها وتعدادی از گروه رایانه وتعدادی از غذایی ها ارزش بلند مدتی دارند وامثال فملی باید مدام نوسان گرفت وقتی نوسان بگیرید واطلاعیه هایش وقیمت جهانی مس را کنترل کنید میانگین در سال دوازده بار میشود خرید وفروخت

-
-
-
-
-
--
[ سه شنبه 28 دي 1395 ] [ 8:33 ] [ حامد ]