close
تبلیغات در اینترنت
بورس وهاشمی رفسنجانی
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید-اقای هاشمی به رحمت خدا رفت خدا رفتگان جمع را بیامرزد-غدیس بی حاشیه عرضه شد-صدور 209 کد سهامدار خارجی طی سال جاری/ راه اندازی آزمایشی سامانه دانش برای توزیع سود سهامداران-بله فردا هم تعطیل است چهارشنبه هم بازار عادی است-بازی بورس به هفته اخر دی کشیده میشودایا با ترزیق خرید صندوقها جان دوباره خواهد گرفت؟؟؟؟؟؟-فخوز تعدیل مثبت داده ممکن است امرور باز گشایی شود-غدیس یک نفس تا 3000ریال صعود خواهد کرد-کساپا…

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
-اقای هاشمی به رحمت خدا رفت خدا رفتگان جمع را بیامرزد
-غدیس بی حاشیه عرضه شد
-صدور 209 کد سهامدار خارجی طی سال جاری/ راه اندازی آزمایشی سامانه دانش برای توزیع سود سهامداران
-بله فردا هم تعطیل است چهارشنبه هم بازار عادی است
-بازی بورس به هفته اخر دی کشیده میشودایا با ترزیق خرید صندوقها جان دوباره خواهد گرفت؟؟؟؟؟؟
-فخوز تعدیل مثبت داده ممکن است امرور باز گشایی شود
-غدیس یک نفس تا 3000ریال صعود خواهد کرد
-کساپا افت ناگهانی مدنظر باشد
-غاذر همچنان با صف سنگین می تازد الان بالای 7 میلیون صف خرید دارد
-این روزها اگر سهمی در یک روز 5 درصد مثبت بخورد ارزوست
-کسرا با افت به محدوده های 3000ریال الان در3378ریال با صف خرید روبروست فروشنده وخریدار هر دو با هیجان واضطراب در سهم حضور دارند این از خصوصیات بازار کم معامله است
-حق خپارس روزهای بدی را می گذراند خودسهم پس از پایان مهلت دوماهه دوباره جان تازه ای خواهد گرفت
-این قهر با بازار سرمایه سه مقصر دارد.....
-ادامه مطلب نویسی از ساعت ده
-ثمسکن حمایت محکمی در 800ریال دارد ومقاومت سختی در900ریال ورشدی در بلند مدت
-ولغدر یک اصلاح قیمت محدود وسپس یک رشدی خواهد داشت الان در وضعیت نظارت زرد
-در پی برگزاری جلسه فعالان بازار سرمایه با شاپور محمدی
پنج شنبه هفته گذشته جلسه هم اندیشی جمعی از فعالان بازار سرمایه و کارشناسان با مدیر ارشد سازمان بورس و نیز با حضور مدیران ارشد شرکت های بورس و فرابورس برگزار شد تا مهم ترین چالش های بازار سرمایه و راهکارهای احتمالی جهت رفع هر چه سریع تر آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پنج شنبه هفته گذشته جلسه هم اندیشی جمعی از فعالان بازار سرمایه و کارشناسان با مدیر ارشد سازمان بورس و نیز با حضور مدیران ارشد شرکت های بورس و فرابورس برگزار شد تا مهم ترین چالش های بازار سرمایه و راهکارهای احتمالی جهت رفع هر چه سریع تر آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش بورس نیوز، این جلسه در حالی برگزار شد که این رسانه خبری برای جمع بندی خواسته های سهامداران و سرمایه گذاران درخواست ارایه نظرات و پیشنهادات کاربردی را به مخاطبان خود داده بود که این موارد طی یک نامه به اطلاع شاپور محمدی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار رسید که متن این نامه در ذیل آمده است.

امید آن می رود که با قول مساعدت سخنگوی سازمان برای رسیدگی به این چالش ها بزودی شاهد بهبود شرایط حاکم بر بورس باشیم.


به نام پروردگار یکتا

جناب آقای دکتر شاپور محمدی

رییس محترم سازمان بورس و اوراق بهادار

با سلام؛

بی مقدمه بگوییم شما را از جنس بازار سرمایه و درد آشنای بورس می دانیم لذا توقع نداریم اقدامات ناصواب گذشته همچون توقف مداوم و طولانی مدت نماد ها، بلوک زنی پی در پی در شاخص کل، ارایه آمار غلط فقط برای بدست آوردن دل دولتمردان و عدم همراهی با سهامداران جهت احقاق حقوق حقه خود در مواجه با سایر نهادها و ... را شاهد باشیم زیرا شما خاک خورده بازار سرمایه هستید و آگاه به مشکلات و مسایل موجود.

انتقاد ها به عملکرد حضرتعالی در طی دوره پنج ماهه ریاست جنابعالی و عدم توفیق بازار سرمایه طی این دوره به دلایل مختلف زیاد است که چون قصد مجادله و طولانی شدن نامه را نداریم، کوتاه عرض می کنیم.

ما فعالان قدیمی بازار سرمایه بدون تعارف و به جهت جلوگیری از نارضایتی بیشتر جامعه سهامداری و احتمال بروز وقایع ناگوار اجتماعی و کشیده شدن پای نهاد های نظامی و انتظامی و امنیتی به این بازار که همواره نیازمند آرامش است، پیشنهادات ذیل را معروض می داریم تا حداقل با اجرای آنها شرایط بازار سرمایه اندکی بهبود یافته و شاهد موفقیت و محبوبیت جنابعالی در این حوزه باشیم و هیچ گاه دخالت سایر نهادها در این بازار را شاهد نباشیم .

پیشنهادات مرتبط با حوزه اختیارات جنابعالی

1- پایان روند معاملات بلوکی یا در اصطلاح بلوک زنی ( حتی بلوکهای کوچک یک یا دو میلیون سهمی) و شاخص سازی به هر عنوان و تحت هر شرایط در معاملات بازار سرمایه به جهت جلوگیری از ارایه آمار غلط به مخاطبان بازار و انجام کلیه معاملات بلوک؛ در بازار بلوک همانطور که بارها قول آن داده شده است.

2- عدم توقف نماد ها بیش از سه روز تحت هر شرایطی همانگونه که در قانون بازار سرمایه ذکر شده و بازگشایی پس از سه روز با اطلاعیه جدید شرکت یا اطلاعیه شفافیت سازمان بورس به همراه انتشار پرسش های مربوطه از شرکت و تأکید بر این نکته که اطلاعات شرکت ناقص است و مسئولیت هر گونه ضرر و زیان ناشی از ارایه اطلاعات غلط و ناقص به عهده با ناشر است و در صورت احراز تخلف، رسیدگی قضایی خواهد شد. بستن کد معاملاتی مدیران و سهامداران عمده و ذی نفعان اصلی تا تعیین تکلیف نهایی

3- تعیین تکلیف برای صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت نسبت به اختصاص حداقل 10 درصد منابع به بازار سهام و در صورت عدم رعایت، ابطال مجوز فعالیت و تمدید آن

4- جدا کردن حجم معاملات بلوک، بازار بدهی از بازار خرد در سایت مدیریت فناوری بورس تهران

5- انجام شفاف سازی در روندهای منفی همچون روندهای مثبت و اقدام نسبت به نامه اعلامی مدیران شرکت ها در صورت اثبات مدارک خلاف روند شفاف سازی

6- اعلام تشکیل پرونده برای تخلفات مختلف و اعلام عمومی رای قضایی چه در هیات داوری و چه کمیته تخلفات و حتی قوه قضاییه

7- بازگشت تامین سرمایه ها به فلسفه وجودی خود یعنی ارزش گذاری اوراق سهام ، متعهد پذیره نویسی سهام و حق تقدم ، متعهد پذیره نویسی عرضه اولیه و تعیین ریسک برای اوراق منتشره

8- عدم تماس کارشناسان و مدیران سازمان بورس با خریداران یا فروشندگان سهام جهت جلوگیری از خرید و فروش آنها

9- اصلاح و ارتقای سریع سامانه معاملاتی و جریمه شرکتهای سرویس دهنده به جهت جبران زیان معامله گران

10- سامان دادن فرآیند توزیع سود نقدی و سیستم سپرده گذاری به جهت اطلاع سهامداران از میزان طلب سود خود از شرکتهای مختلف

11- استفاده از ظرفیت شورای عالی بورس به جهت حل مشکلات بازار سرمایه و پیگیری برای تشکیل منظم جلسات این شورا و اطلاع رسانی از خروجی های آن.

پیشنهادات نیازمند رایزنی

1- رایزنی برای تمدید قانون تجدید ارزیابی دارایی ها در هیئت دولت ولو برای مدت کوتاه جهت استفاده حداقل شرکتهای سهامی عام حاضر در بازار سرمایه

2- تعیین نسبت انتشار هر گونه اوراق بدهی و صندوق با درآمد ثابت نسبت به حجم شناور در بازار سرمایه

3- تعیین سقف سود برای انتشار اوراق بدهی به جهت کمک به تنظیم بازار پولی

4- درخواست پرداخت مطالبات پیمانکاران و شرکت های بورسی از محل انتشار اوراق بدهی توسط دولت

5- همزمان با اصلاح ساختار مالی بانک ها، پرداخت دیون دولت به بانک ها و کاهش حجم بدهی دولت

۶_ رایزنی با قوه قضاییه جهت تشکیل شعبه یا شعب ویژه بازار سرمایه دارای هیات متخصص و منصفه بورسی

ما پیشنهاد دهندگان اعتقاد راسخ داریم با انجام موارد فوق بخش عمده ای از مشکلات بازار سرمایه مرتفع می گردد و رونق دوباره به بازار بازخواهد گشت. قبلاً از حسن توجه شما سپاسگزاریم.


-دکوثر حمایت 1400ریال الان 1510ریال مقاومت اول1700ریال
-معمای عجیب بورس بکاب همان جوشکاب یزد بیش از 7سال است افزایش سرمایه نمیدهد
-بشهاب در حال نزدیک شدن به حمایت 6000ریال الان 6500ریال
-با اعلام ۷۰ مشکل و اثر مثبت دو تصمیم مهم مطرح شد:

چند سئوال یک فعال بازار از سهامداران حقیقی و درخواست از مدیران بورس

یک فعال بازار با اشاره به اعلام ۷۰ مشکل به مسئولان سازمان بورس و اثر مثبت دو تصمیم مهم، چند سئوال را مطرح و درخواست هایی را با سهامداران و مدیران در میان گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شهرام عجمی در پی برگزاری جلسه پنچ شنبه گذشته حدود 40 فعال بازار سهام با مسئولان سازمان بورس که با حضور دیروز رئیس سازمان در تالار حافظ و جلسه مدیرعامل و مدیران بورس با 100 سهامدار ادامه یافت، اعلام کرد: درحالی این روزها سازمان بورس در صدد رفع بسیاری از مشکلات است که ریشه بسیاری از آنها به سال های قبل به دلایلی چون رشد و توسعه بازار بدون فرهنگ سازی و نبودن ابزارها ، برخی قوانین تدوین نشده و یا ناقص و به جای مانده و مشکلات سیستم و... برمی گردد.

وی با اشاره به سابقه برگزاری جلسات مشترک فعالان بازار و مسئولان بورس و ملتهب شدن این موضوع در فضای مجازی روزهای اخیر ، ادامه داد: همه فعالان بازار اعتفاد داریم مشکلات زیاد بوده و هست و قرار نیست یک شبه حل شود. چرا که بورس از متِِغیرها و تصمیمات زیادی تاثیر می پذیرد که با توجه به واقعیات اقتصادی کشور باید با مسانل واقع بینانه تر برخورد کرد.

این سهامدار افزود: این روزها همه پیگیر بازگشایی نمادها هستند ولی هیچ کس از افرادی که سعی در شفافیت و بازگشایی نمادها دارند خبر ندارد و از پیگیری های مسئولان و مدیران بورس در رفع مشکلات سهامداران بانکی و پیگیری های مقام های مسئول دیگر از ناشران یادی نمی کند. چرا که بسیاری از مشکلات به ناشران بر می گردد ولی ما سازمان بورس را سیبل قرار داده و بر آن میتازیم.

عجمی با بیان اینکه هیات مدیره قوی و یکدست از جنس بازار سرمایه که به جد پیگیر موضوعات مهم بوده و علاوه برکمک افراد حقیقی باید با قوای مجریه و مقننه نیز بسیار ارتباطات قوی داشته باشد، ادامه داد: پرونده کنتورسازی توسط دستگاه قضا درحال بررسی است ولی آیا با فشار آوردن به دستگاه قضا  نتیجه کافی حاصل می شود؟ برخی مصاحبه که بعضا توسط مدیران شرکتها برای فشار به سازمان بورس انجام می شود تا چه حد بر حل مسایل تاثیر گذاشته است؟

وی افزود: آیا تاکنون به اثرات مخرب تجمعات خیابانی که بعضا شنیده می شود فکر کرده ایم؟ مگر سازمان بورس مسئول برقراری امنیت است؟ کدامیک از این افراد حاضر به قبول عواقب مسایلی این چنینی هستند؟

به گفته این فعال بازارسرمایه باید واقع بین بود. چرا که مشکلات متعدد بوده و بازار سرمایه در آینده نزدیک با موارد موثری مانند بازگشایی نمادهای بزرگ و واکنش بازارهای جهانی به رسمیت یافتن ریاست جمهوری آمریکا روبرو خواهد شد.

عجمی با اشاره به اینکه حدود۷۰  مورد مشکل بازار سرمایه به صورت کاملا صریح به مسئولان اعلام شده ، ادامه داد: اولین مشکل که قرار شد از نخستین جلسه با جدیت بیشتری پیگیری شود دخالت در خرید و فروش هایی است که بعضا شنیده می شود در بعضی از نمادها، نهاد ناظر اعمل می کند. به این ترتیب هیچ مقام مسئولی حق دخالت در معاملات را نخواهد داشت و این حق برای فعالانی که از این موضوع رنج می برند قابل پیگیری است.

وی افزود: در این میان رئیس سازمان بورس دیروز از ابلاغ سه باره عدم دخالت در معاملات و اخراج افردای که به این کار مبادرت می کنند خبر داد. بنابراین با این تغییر رویه ها ، تصمیمات شخصی و یک روزه برای همیشه از این بازار رخت بر خواهد بست. از سوی دیگر طبق مصوبه هیات مدیره سازمان بورس ، صندوق های با درامد ثابت می توانند بین 5 تا 20 درصد از دارایی ها را در سهام سرمایه گذاری کنند.

عجمی در خاتمه گفت: از مدیران درخواست می شود همه مسایل مطرح شده که مشکلات بازار سرمایه بوده را به جد پیگیری کنند. در این میان  سهامداران حقیقی این حق را بر خود قایل هستند که در ماه های اینده به صورت رسمی تمامی مسایل و مطالبات را از سازمان پیگیری کنند.

انتهای پیام


-ساعت 10/30 دقیقه  پایان مطلب نویسی تا چهارشنبه صبح ساعت نه شروع معاملات شما هم سیستم را خاموش کنید واز بازار فاصله بگیرید
-
-


درباره
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط مهدی در تاریخ 1395/10/20 و 11:42 دقیقه ارسال شده است

دورد بر حامد جان
حال می کنم از این وتوسم .لحظه شماری می کنم برای خبری رانت که همگانی بشه
پاسخ : انشاالله

این نظر توسط داریوش در تاریخ 1395/10/20 و 10:39 دقیقه ارسال شده است

اقا خسته شدیم واقعا در طی این 4 سال بدترین دوران زندگیم بود ؟ با امدنم به بازار بورس تازه فهمیدم چقدر اوضاع کشور و اقتصاد ما .... است و بی در و پیکر ؟ با این وضعیت این مملکت به هیچ جایی نمیرسد و این برنامه ها و اهداف همش سرکاری است ؟ ...... را رعایت نمیکنیم و همش شعار مسلمان بودن میدهیم ؟ فقط یک سئوال چطور در کشورهای مثل ژاپن کره المان و ...... بدون اینکه مسلمان باشند بانک هایشان درصد سود نمیدهند و یا در حد هزینه های بانک اما در کشوری که ادعای اسلامی بودن دارد ربا و یا نزول و یا سود قبلا 28 درصد و العان 20 درصد و یا 15 درصد میگیرند مگر پیامبر نفرموده که هیچ جایی را از بین نمیبریم مگر در ان مکان ربا بیداد بکند خوب بترسید از سودهای بانکی و نزول هایی که کل اقتصاد راگرفته ؟؟ببخشید وقت تان راگرفتم تشکر
پاسخ : سلام ودرود برشما


88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی