close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بازهم ذوب وموضوع افزایش سرمایه

بازهم ذوب وموضوع افزایش سرمایه

سلام روز بخیر
-تلاش دوروزه کانالهای تلگرام ذوب را فعلا مثبت کرد ولی وضعیت تا این لحظه متعادل است
-قزوین صف خرید است .... قلرست .... وچند سهم دیگر قندی افق بلند مدت را می کویند گروه قند افق روشنی است
-امروز روز گروه قند است واکثرا در 5 مثبت معامله میشوند
- حداقل رشد قندی ها 20 درصد وحد اکثر 50 درصد هم طی دوهفته وماه گذشته اتفاق افتاده است
-ناظر معاملات چون گروه قند تاثیر چندانی در روند شاخص کل ندارد روی این گروه حساس نیست البته این برداشت شخصی من است
-سرانجام کساپا صف خرید شد اشاره فی الاشاره یک چیزایی فهمیده بودیم

-خوب گروه ساختمان رشدش دوامی نیاورد والان گروه منفی است وباید رصد کرد برای رشد بعدی
-خاذین سوال شده بود برداشت من این است در 950ریال حمایت میشود وتا محدوده 1050ریال صعود میکند این یک محدوده نوسانی با گزارشهای فعلی سهم است
-حق ورنا سوال شده بوددست بالا بازه شده محدوده 602 ریال هم معامله شده بعد روند نزولی بخود گرفته اگر اشتباه نکنم یک ماه دیگر فرصت دارد والان بازی مناسبی برای ورود نیست فروشنده های بالای 550ریال دقیق عمل کرده اند -علت صف خرید شدن کساپا میتواند به جریان افتادن دوباره افزایش سرمایه باشد
-چکارن وشایعه فروش زمین اما رشد پیش خور شده
-کسا پا دوباره مجوز صادره شده اگر شده این بار اجرایی خواهد شد

-در گفتگو با مدیرعامل شرکت سبد گردانی سرمایه ایرانیان مطرح شد:
در شرایط فعلی بسیاری صندوق ها به منظور دور زدن ابلاغیه شورای پول و اعتبارات مبنی بر کاهش نرخ سود بانکی اقدام به تأسیس صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت نموده اند و بخش عمده ای از نقدینگی صندوق در قالب سپرده بانکی و اوراق سرمایه گذاری شده است.

رییس اداره امور نهادهای مالی طی سه شنبه هفته گذشته نامه ای خطاب به مدیران صندوق های سرمایه گذاری مشترک مبنی بر لزوم افزایش سقف صدور واحدهای سرمایه گذاری در صندوق ها را جهت اعلام درخواست تمدید فعالیت ارسال کرد. به گونه ای که طی آخرین اقدام این نهاد مالی سقف سرمایه گذاری صندوق ها در سهام به 15 درصد افزایش یافت. این موضوع در حالی به زعم برخی از کارشناسان بازار سرمایه خبری خوش برای آینده بورس به شمار می رود که بعضی دیگر از کارشناسان معتقدند احتمال عدم رعایت این الزام از سوی مدیران صندوق ها با توجه به اعمال سقف 15 درصدی وجود دارد و این اقدام همچون کاهش نرخ سود سپرده های بانکی در راستای بهبود شرایط بازار سرمایه کار ساز نخواهد بود.

در همین ارتباط، مدیر عامل شرکت سبد گردانی سرمایه ایرانیان در گفتگو با خبرنگار بورس نیوزعنوان کرد: بنده طی ماه های گذشته در مصاحبه های خود به سازمان بورس و اوراق بهادار پیشنهاد داده بودم که درصد سرمایه گذاری صندوق ها در سهام شرکت ها افزایش یابد. حال آنکه به نظر می رسد می بایست حداقل میزان سرمایه گذاری ها 15 درصد تعیین می شد. چرا که به طور قطع این موضوع می تواند موجب افزایش تقاضا در بازار سرمایه گردد و نقدینگی در اختیار صندوق ها در بازار سرمایه باقی می ماند.

مصطفی صفاری افزود: در شرایط فعلی بسیاری صندوق ها به منظور دور زدن ابلاغیه شورای پول و اعتبارات مبنی بر کاهش نرخ سود بانکی اقدام به تأسیس صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت نموده اند و بخش عمده ای از نقدینگی صندوق در قالب سپرده بانکی و اوراق سرمایه گذاری شده است. بر این اساس سازمان بورس و اوراق بهادار می بایست در خصوص اینگونه تخلفات اقدام کند، همچنان که ابلاغیه اخیر مبنی بر اعمال سقف 60 درصدی برای صندوق ها جهت سپرده گذاری در بانک ها امری مناسب ارزیابی می شود و انتظار می رود تا این میزان به 50 درصد نیز کاهش یابد.

وی با اشاره به اینکه تقویت بخش تقاضا در بورس کافی نیست و می بایست کاهش نرخ سود بانکی به طور واقعی اتفاق بیفتد، در این خصوص اظهار داشت: در شرایط فعلی بسیاری از بانک ها همچنان نرخ سود بیش از 15 درصدی به سپرده گذاران اعطا می کنند که این امر با توجه به تورم هشت درصدی، عایدی هفت درصدی را برای سرمایه گذاران در بر خواهد داشت و بسیاری از بانک ها زیر بار اجرای مصوبه بانک مرکزی جهت کاهش نرخ سود بانکی نرفته اند. بر این اساس می توان گفت دولت در راستای ایجاد رونق اقصادی می بایست چاره ای به حال کاهش نرخ سود بانکی بیاندیشد تا با رونق اقتصادی و تولید بازار سرمایه نیز رونق یابد.

این کارشناس ارشد بازار سرمایه روند بازار سرمایه طی نیمه دوم سال جاری را مثبت پیش بینی کرد و گفت: انتظار می رود تا با انتشار گزارش های شش ماهه اول سال جاری بسیاری از شرکت ها و نمود کاهش نرخ بهره بانکی بر اقتصاد کشور، بازار سرمایه مسیری کاملاً متفاوت از دو سال گذشته در پیش بگیرد و متأثر از اتخاذ سیاست های انبساطی پولی و مالی دولت و کاهش هزینه بهره و مالی شرکت ها روزهای خوشی در انتظار سهامداران خواهد بود که البته این امر نیز به اجرای دستور العمل بانک مرکزی از سوی کلیه بانک ها بستگی دارد.

مدیرعامل شرکت سبد گردانی سرمایه ایرانیان در خصوص گروه های پر پتانسیل بورس ابراز داشت: گروه های دارای نسبت پی بر ای پایین و اثر پذیر از سیاست های انبساطی دولت از پتانسیل رشد سودآوری برخوردارند و با توجه به افزایش قیمت نفت صنایعی همچون پتروشیمی و پالایشی و در پی آن شیمیایی ها را می توان نام برد. علاوه بر این، رشد سودآوری گروه دارویی در صورت تک نرخی شدن ارز دور از انتظار نیست و افزایش اقبال برای خرید سهام گروه خودرو نیز منوط به تحقق برنامه های آنها جهت فروش دارایی ها و اجرای برنامه افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی های می باشد.

صفاری در خاتمه خاطرنشان کرد: رونق تولید و سودآوری شرکت ها یکی از راه های تقویت بازار مسکن می باشد که این موضوع نیز از طریق اعطای وام بانکی ارزان به شرکت ها محقق می شود. چرا که رونق اقتصادی موجب افزایش تقاضا برای مسکن می شود و این موضوع بسترهای لازم جهت کمبود شرایط سودآوری صنایع وابسته به این بازار همچون فلزات اساسی، سیمان، کاشی و سرامیک را فراهم می کند. در غیر اینصورت، در صورت اعطای بی رویه وام مسکن تنها موجب تحریک طرف تقاضا می شویم که نتیجه ای جز افزایش قیمت ها در بازار مسکن به دنبال نخواهد داشت.-وبشهر 1800ریال انتهای نزول الان 1923ریال
-روند جهانی قیمت روی را همیشه دنبال کنید
-غبشهر قبل از اینکه سهم میلیاردی بشود سهم سواره نظام بود مثل سمگا اما سهم وقتی وارد حوزه تعداد سهام میلیاردی میشود حرکاتش لاک پشتی میشود وزمانی که 50 میلیاردی هر سهمی میشود میشود ته بورس یک کوه ارام وخاموش بنده خدایی میگفت وبصادر 200 تومانی یک سال گذشت وبصادر اندر خم یک کوچه والان متوقف است تا کی خدا داند
-اما همین غبشهر تو بلند مدت بالا خواهد کشید زمانی که پوشش سود واقعی بالا برود
-خعتبار حق منفی باز شد اگر افزایش سرمایه قطعی شده بود
خعتبار سهم اگر منفی بازشد هر دو خریدار فراوان خواهد داشت
-افزایش سرمایه "کپشیر" روی کدال آمد

به گزارش خبرنگار بورس نیوز، شرکت پشم شيشه ايران براساس گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 67,140,331,000 ریال به مبلغ 150,000,000,000 ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی ،سایر اندوخته ها به منظور اعمال ضوابط تعيين شده توسط سازمان بورس اوراق بهادار که در تاریخ 1395/05/25 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می گردد.اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور متعاقبا اطلاع رسانی می گردد.

بدیهی است انجام افزایش سرمایة یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده می باشد.


-خبهمن امروز حجم خرید بالا بود یحتمل این هم افزایش سرمایه اش خواهد امد
-

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
[ شنبه 27 شهريور 1395 ] [ 7:10 ] [ حامد ]