close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
شلیا
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیرکانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید-گروه ساختمان  الان سبز است ولی صف خرید نیستند-کروی همچنان در حال اصلاح قیمت حمایت اول 2000ریال است الان 2210ریال-بشهاب حمایت 5000ریال مقاومت 5500ریال الان 5111ریال-بنیرو هم وضعیتی مشابه بشهاب دارد…

سلام روز بخیر


کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید


-گروه ساختمان  الان سبز است ولی صف خرید نیستند
-کروی همچنان در حال اصلاح قیمت حمایت اول 2000ریال است الان 2210ریال
-بشهاب حمایت 5000ریال مقاومت 5500ریال الان 5111ریال
-بنیرو هم وضعیتی مشابه بشهاب دارد وحمایت 5000ریال است الان 5600ریال
-ولغدر بعد خاتمه مهلت دوماهه حق تقدم یحتمل یک رشد 300ریالی خواهد داشت زیر 1200ریال سهم را رصد کردیم

-اهم برنامه های شاپور محمدی در سازمان بورس + تکمیلی

-شاراک حمایت اول 2400ریال الان 2556ریال
-شبندر هم در حال اصلاح قرار دارد حمایت اول 4500و4400ریال است

-پیغام های ناظر بازار
توقف نماد معاملاتي تيپيكو95/6/24 10:26
به اطلاع می رساند، در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شركت سرمایه گذاری دارویی تامین جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورتهای مالی،متوقف خواهد شد.مدیریت عملیات بازار

-اخابر

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950623001078


-حمایت رکیش 3500ریال است الان3752ریال ومقاومت نیز 3900ریال
-هفته اینده فرصتهای خرید بهتری وجود خواهد داشت
-حقوقی خکار 10/700میلیون عرضه کرده اگر عرضه نکند وصف خرید پایدار بماند شنبه رشد ادامه خواهد داشت

-وساپا باید بعد ثبت محضری سهام ازاد بشود بعد رشد خواهد کرد الان بیشتر نوسانات مقطعی است

-این گزارش نشان میدهد هنوز در کشور پول پول بازی در مسیر تولید نیست

سهم یک درصدی بورس از نقدینگی 96 هزار میلیارد تومانی صندوق های درآمد ثابت
ردپایی که به صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت ختم می شود. اتفاقی که بارها و بارها نسبت به تبعات آن هشدارهایی داده شده، اما تاكنون گوش مسئولین امر و متولیان بازار سرمایه به آن بدهکار نبود و برای اصلاح قوانین و دستورالعمل های موجود جهت بازنگری در مکانیزم فعالیت این صندوق ها هیچ تلاشی صورت نگرفت.

مدیریت نظارت بر نهادهای مالی روز گذشته طی ابلاغیه ای نسبت به اصلاح نصاب های سرمایه گذاری و حداقل شرایط بررسی درخواست تمدید فعالیت و افزایش سقف صدور واحدهای سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری "تنها در اوراق بهادار با درآمد ثابت" و "اوراق بهادار با درآمد ثابت" اقدام کرد تا بر این اساس سقف سرمایه گذاری در گواهی سپرده بانکی و سپرده های بانکی حداکثر به 60 درصد و سقف سرمایه گذاری در سهام و حق تقدم پذیرفته شده در بورس و فرابورس و گواهی سپرده کالایی حداکثر 15 درصد از ارزش کل دارایی های صندوق ها اعمال گردد.

به گزارش بورس نيوز، اين مصوبه در حالي ابلاغ شده كه از قدیم الایام گفته اند: "چراغی که به خانه رواست، به مسجد حرام است". ضرب المثلي که این روزها برای بازار سرمایه و شرایط حاکم بر معاملات بورس صدق می کند. چرا که در حالی بازار سهام از ترس سرمایه گذاران و نبود نقدینگی تازه نفس رنج می برد که در همین نزدیکی هزاران میلیارد تومان سرمایه جذب بازاری غیر مولد شده، اما نکته جالب توجه اینجاست که این مبالغ هنگفت به نام بازار سرمایه اما به کام بازار پول جمع آوری شده است!!

شاید پیدا کردن محل تجمع این پول ها که به رقمی بیش از 964 هزار میلیارد ریال می رسد، در نگاه اول قدری سخت باشد. اما اگر با نگاهي دقیق تر در بازار سرمايه جستجو کنیم، رد پای جریان این نقدینگی را به راحتي خواهیم یافت.

مبالغی که قرار بود حداقل بخشي از آن وارد بورس شده و به سرمایه گذاری در سهام تخصیص یابد، اما در عمل تنها به نفع بازار پول و بانک ها شده تا همزمان با کاهش نرخ سود سپرده ها منابعی عظیم را از سمت رقیب دیرینه خود یعنی بورس به خود جذب کنند.

ردپایی که به صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت ختم می شود. اتفاقی که بارها و بارها نسبت به تبعات آن هشدارهایی داده شده، اما تاكنون گوش مسئولین امر و متولیان بازار سرمایه به آن بدهکار نبود و برای اصلاح قوانین و دستورالعمل های موجود جهت بازنگری در مکانیزم فعالیت این صندوق ها هیچ تلاشی صورت نگرفت.

صندوق هایی که طبق آمارهای رسمی سايت مدیریت فناوری بورس تهران بیش از 964.5 هزار میلیارد ریال نقدینگی را در اختیار خود گرفته اند و برای مدیریت ریسک های احتمالی و حفظ سرمایه سرمایه گذارانشان تاكنون اختيار داشتند و نه اجبار كه حداکثر 10 درصد از منابع مالی خود را به بورس و معامله سهام اختصاص دهند؛ یعنی رقمی نزدیک به 96 هزار میلیارد ریال که در مقایسه با حجم معاملات روزانه بورس ما مبلغ بسیار قابل توجه و اثرگذاری است.

اما چشمتان روز بد نبیند! جایی که مدیران صندوق ها که طبق قوانین موجود دارای مدارک حرفه ای بازار سرمایه و سواد و تحصيلات عاليه در حوزه مالی بوده و اکثر سابقه فعالیت مناسبی در بورس دارند، برای ریسک گریزی و آسوده شدن خیالشان عمده منابع خود را به اوراق مشارکت و سپرده های بانکی تخصیص می دهند و مابقی نقدینگی موجود در صندوق خود را به صورت وجه نقد نگهداری می کنند تا با اين اقدام بازده صندوق خود را حفظ کنند. کاری که می توان ادعا کرد از یک فرد عادی و بدون تحصیلات دانشگاهي هم قادر به انجام آن است.

حال آنکه مدیران حرفه ای این صندوق هاي سرمایه گذاری، ترجیح می دهند وارد بازی سهام نشده و از ریسک بازار دوری کنند. بطوریکه در حال حاضر شاهد آن هستیم که از کل مبلغ 964.6 هزار میلیارد ریال سرمایه در اختیار صندوق ها، هم اکنون تنها مبلغی نزدیک به 9.556 میلیارد ریال به خرید سهام اختصاص یافته است که طبق آمارهاي موجود در جدول ذيل این رقم تنها کمتر از یک درصد از كل منابع موجود در صندوق ها را شامل می شود.

به نام بازار سرمایه به کام بانک ها!
به نام بازار سرمایه به کام بانک ها!
به نام بازار سرمایه به کام بانک ها!
به نام بازار سرمایه به کام بانک ها!
به نام بازار سرمایه به کام بانک ها!
به نام بازار سرمایه به کام بانک ها!

به عبارتی در شرایطی که شاید خريد سهام توسط صندوق ها در قیمت های فعلی که افت محسوسی داشته و برای سرمایه گذاری بسیار جذاب به نظر می ر سند، بتواند جان تازه ای را به بازار بدهد، اکثرشان عمده منابع خود را به اوراق مشارکت و سپرده های بانکی اختصاص داده اند.

بدين ترتيب نکته اصلي اینجاست که نقدینگی صندوق ها حتی با وجود کاهش نرخ بهره بانک ها باز هم تمایلی برای حضور در بورس ندارد و علت آن به دليل ايرادي است که تاكنون در ساختار صندوق هاي سرمايه گذاري با درآمد ثابت وجود داشته؛ از بابت اینکه افزایش سقف خرید سهام در صندوق های با درآمد ثابت به تنهايي الزامی برای خرید سهام ایجاد نمی کند. بطوریکه اگر مسئولین برنامه ای جهت رونق بازار سرمایه داشته باشند، می بایست کفی را برای آنها به جهت خرید سهام مشخص كنند تا به جای اختیار برای آنها الزامی قانوني تعیین گردد.

در اين راستا مصوبه ای که ديروز مديريت نظارت بر نهادهاي مالي سازمان بورس ابلاغ كرده، به نوبه خود جای تقدیر دارد. چرا که تاکنون دستورالعمل های موجود به گونه ای تدوین شده بود که برای صندوق ها مواردی را به صورت اختیاری و نه الزام در نظر گرفته بود که به موجب آن هیچ تلاش و فعالیت مثمر ثمری در جهت کمک به بورس و ایجاد رونق در آن از سوی مدیران صندوق ها مشاهده نمی شد؛ از اين رو اميد آن مي رود كه از اين پس با در نظر گرفتن الزامات قانوني شاهد فعاليت بيشتر صندوق هاي با درآمد ثابت در بورس باشيم كه در اين صورت آثار مثبت آن را مي توان در شادابي و رونق در معاملات بازار به خوبي مشاهده كرد.


-ساعت 12/20 دقیقه تا شنبه خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


حامد بازدید : 230چهارشنبه 24 شهريور 1395 زمان : 8:52 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط پارس در تاریخ 1395/6/24 و 11:29 دقیقه ارسال شده است

سمگا چرا درجا میزند ورشدی ندارد حمایت ومقاومتش چند است
پاسخ : سمگا فعلا قدرت افزایش سود سازی نداردتا این لحظه

این نظر توسط شایان در تاریخ 1395/6/24 و 11:02 دقیقه ارسال شده است

سلام استاد خسته نباشی فاسمین امروز بخرم یا هفته بعد ب خاطر تسویه اعتباری ها پایینتر میشه خرید
پاسخ : سلام احتمال افت وجود دارد

این نظر توسط امیر حسین در تاریخ 1395/6/24 و 10:42 دقیقه ارسال شده است

سلام
استادممکن هست در ارتباط با حق ثمسکن نظر بدید؟
ممنون
پاسخ : سلام چقدر از مهلت حق باقی مانده

این نظر توسط محسن در تاریخ 1395/6/24 و 10:18 دقیقه ارسال شده است

با سلام استاد خکار امروز میخواد مقاومت رد کنه خرید واضافه کردن تو این قیمت مناسبه؟ممنون
پاسخ : توانستن را باید از عرضه حقوقی سوال کرد عرضه متوالی میتواند سهم را به چالش بکشد اما هنوز امکان رشد وجود دارد ساعت 12/20دقیقه وضع مشخص میشود

این نظر توسط پارس در تاریخ 1395/6/24 و 10:11 دقیقه ارسال شده است

سلام صبح بخیر ، کساپا فروشنده ندارد برای خرید مناسب است
پاسخ : سلام خوب خریدار هم ندارد در رکود موقت فرو رفته ولی رشدی در پیش پس از اصلاح قیمت محدود دارد

این نظر توسط سعید در تاریخ 1395/6/24 و 10:04 دقیقه ارسال شده است

سلام استاد عزیز خسته نباشید استاد ب نظر شما خساپا واس خرید خوبه یا فاسمین با تشکر

این نظر توسط سعید در تاریخ 1395/6/24 و 10:04 دقیقه ارسال شده است

سلام استاد عزیز خسته نباشید استاد ب نظر شما خساپا واس خرید خوبه یا فاسمین با تشکر
پاسخ : سلام خساپا تو محدوده 1100 خوبه
فاسمین را در نظر جداگانه ای بپرسید

این نظر توسط زهرا در تاریخ 1395/6/24 و 9:10 دقیقه ارسال شده است

نظرتون در مورد نگهداری خساپا؟
پاسخ : بر خساپا وکل بورس سر صبح اول سلامی
دوم خرید میتواند در 1100ریال اتفاق بیفتد
سوم ممکن است مقاومت 1200ریال را رد کند ولی نه تا اخر ماه
پاییز ممکن است


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام ودوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیریدبا تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنیدبهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشدضمنا چون ما مجوز مشاوره نداریم برای همیشه در بخش نظرات به احترام رعایت قانون جواب نظر را نمیدهیم صرفا نظرات وگفتگوهای شما درج میشود.بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  صفحات جداگانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 672
 • کل نظرات : 4190
 • افراد آنلاین : 31
 • تعداد اعضا : 1
 • آی پی امروز : 234
 • آی پی دیروز : 337
 • بازدید امروز : 987
 • باردید دیروز : 1,677
 • گوگل امروز : 41
 • گوگل دیروز : 69
 • بازدید هفته : 987
 • بازدید ماه : 4,415
 • بازدید سال : 4,415
 • بازدید کلی : 1,262,064
 • کدهای اختصاصی