close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
tsetmcنه درصد افزایش قیمت روغن خوراکی

خانه | پست الکترونیک | آرشیو

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

کانال ما در تلگرام apsahm@با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید


tsetmcنه درصد افزایش قیمت روغن خوراکی

سلام روز بخیر


-برج سلمان مشهد بیمه بوده 
-طبق معمول دوشنبه هست وبازار صرصبح با کشش مثبت شروع کرده است
-نرخ افزایش 9 درصدی روغن..... نیز ابلاغ شده است

-سهم های پیش رو با صف خرید روزانه تا این لحظه

واتی

تایرا

مرقام

درازک

ثفارس

دعبید

کچینی

کساوه

هر کدام داستان صعود خود را دارد......


-ومی گویند باز بانکها به شیوه های مختلف سود سپرده 15 درصدی را دور زده اند
-بانک ملت با بیش ازیازده  میلیون معامله در رنج مثبت معامله میشود الان کمی دیر شده ولی توصیه به ورود در بعد مجمع البته قیمت تعریف شده
-رمپنا علت مثبت دریافت طلب پیمانکاری ها از دولت.... در اینده
-وبملت 25 درصد مجوز افزایش از اندوخته یعنی جایزه
-دعبید نیز در دفاع از حق تقدمش همان رفتار ثفارس را به نمایش گذاشته است
-حق تقدم ها  بر دو گونه اند حق های با حمایت خدا نگه  ارشان وحق های بدون حمایت حیف زندگی.....
-خوب توجه کنید با مهار قیمت سهم ها دارند نظارت می کنند با کاهش سود سپرده پول سمت بورس نیاید .... انگار پشت هر سهمی بیست بازرس با چوب ایستاده است کمی دقت کنید
-بانکها بیمارند چون فضا برای گرفتن وام های بی حد وحساب در حال بسته شدن است ولی بورس سالم است وبورس سالم را نباید زندانی کرد بورس اگر ازاد بشود که الان نیست موج صعودی زیبایی راه خواهد انداخت
-سمگا وعقب نشینی دوباره بسمت 3000ریال الان 3100ریال...... دوهفته پیش یک کانال تلگرامی میگفت 4500ریال این خالی بندی ها دیگه تو تلگرام هم حنایش رنگی ندارد
-گزارش خراسان از دور زدن مصوبه شورای پول واعتبار
تعداد بازدید : 776
شگرد برخی بانک ها برای پرداخت سود بیش از 15‌درصد

بردبار - هرچند توافق تعدادی از بانک ها و اقدام آنها برای کاهش نرخ سود بانکی از 18 درصد به 15 درصد سرانجام منجر به مصوبه شورای پول و اعتبار و عمومیت یافتن این اقدام مفید به حال اقتصاد کشور شد و کل سیستم بانکی و انواع بانک ها وموسسات اعتباری تحت نظارت بانک مرکزی ملزم به رعایت این نرخ شدند اما گزارش میدانی خراسان با مراجعه به برخی از شعب بانک ها نشان می دهد که درحال حاضر امکان دریافت سودهای بالاتر از 15 درصد و درمواردی حتی تا 21 درصد نیز درصورت اصرار و پافشاری سپرده گذار یا از طریق افزودن بر حجم سرمایه گذاری وی وجود دارد. البته این مراجعه صرفا برای تمام شعب انواع بانک های خصوصی و دولتی نبوده است و به طورنمونه و برای یافتن پاسخی برای این پرسش بوده است که آیا می توان با استفاده از روش های گوناگون به سودهای با نرخ بیش از 15 درصد بدون تحمل ریسک بالا و تفاوت ملموس در ریسک سرمایه گذاری دست یافت یا خیر. البته امکان تنوع دادن بیشتر به شعب مراجعه کننده درصورت تداوم این رویه در نظام بانکی نیز وجود دارد و عنوان نکردن برخی از بانک های خصوصی یا دولتی دراین گزارش به معنای سلبی یا ایجابی درخصوص نحوه دستیابی به سود بیشتر از طریق سپرده گذاری در آن ها نمی باشد.
سود 21درصدی با سپرده حداقل 100 میلیونی
درصورت داشتن حداقل 100 میلیون تومان سرمایه درحال حاضر می توانید بدون تحمل ریسک بالا و تنها با سپرده گذاری یک ساله از 21 درصد سود دربانک انصار بهره مند شوید! با مراجعه به یکی از شعب بانک انصار پایتخت رئیس شعبه را می بینم که درحال بحث با یکی از مراجعان درباره نحوه اختصاص سود بانکی به سپرده وی است، مراجعه کننده که به تازگی با سود 15 درصدی مواجه شده است به رئیس بانک می گوید که چرا به برخی از سپرده ها سود 20 درصدی بر اساس شنیده هایش تعلق می گیرد که رئیس بانک سخن وی را اصلاح می کند و می گوید:"سود 21 درصد" این سود به یکی ازصندوق های {سرمایه گذاری زیرمجموعه} بانک اختصاص دارد. اینجاست که برای جست و جوی بیشتر مسئله وارد این بحث می شویم و به عنوان یک مراجعه کننده ای که می خواهد دراین باره بیشتر بداند، می پرسیم،آیا درصورت برداشت از این سپرده تغییری هم درسود آن ایجاد می شود که پاسخ می دهد: درصورت برداشت یکی دو درصد ممکن است تغییر کند اما درسپرده های یک ساله که الان 15 درصد است تا یک سال هیچ تغییری در نرخ سود اعطایی به مشتری ایجاد نمی شود و بعد از یک سال دوباره با نرخ جدید تمدید می شود ولی اگر صندوق باشد ، نرخ آن الان 21 درصد است و امکان دارد که اگر برداشت کنید نرخ آن 20 درصد شود ولی معمولا با کاهش مبلغ شما مقدار سود پایین نمی آید مگر این که {به صورت عمومی درکل سیستم بانکی} نرخ را کاهش دهند.وی ادامه می دهد: این صندوق در بورس فعال است و تضمین شده خود بانک است و نام آن امید انصار است وبرای آن حداقل باید 100 میلیون تومان سپرده گذاری کنید. از وی می پرسم که اگر بخواهم 10 میلیون تومان سپرده گذاری کنم آیا امکان دریافت سود بالای 15 درصد وجود دارد که پاسخ می دهد: نه فقط 15 درصد سالانه یا 10 درصد روزشمار البته میزان پرداخت سود خیلی تغییری هم نمی کند !یعنی برای رقم 10 میلیون تومان باسود 15 درصد طی یک سال ماهیانه 124 هزارتومان سود دریافت می کنید ولی اگر می شد که 21 درصد هم دریافت کنید این رقم به 170 تومان می رسید!
سود 18 درصدی دریک بانک خصوصی
وقتی از متصدی یکی از شعب بانک سامان درباره اختصاص سود بیشتر از 15 درصد به سپرده های یک ساله می پرسیم ابتدا پاسخ آن است که چنین امکانی وجود ندارد اما با اندکی اصرار بیشتر ما را به سمت یکی از مدیران بانک درزیرزمین این شعبه هدایت می کند .این مدیر درپاسخ به این که آیا روشی برای دستیابی به سود بیشتر از 15 درصد درصورت سپرده گذاری سالیانه وجود دارد یا خیر به گزارشگر ما می گوید:ببینید ما صندوق سرمایه گذاری امین سامان را داریم که سود 18 درصدی می دهد اما تضمین شده نیست. می پرسم منظورتان از این که می گویید تضمین شده نیست، چیست، که پاسخ می دهد: یک زمان بانک می گوید که تا 18 درصد سود می دهم ولی یک زمان صندوق می گوید که نمی توانم تضمین کنم یعنی ممکن است که درآینده کمتر هم بشود، وی درپاسخ به این که آیا ممکن است که این کاهش نرخ از 15 درصد هم کمتر شود می گوید:وقتی که تضمینی وجود ندارد نمی توان دقیق پیش بینی کرد ولی معمولا از نرخ سپرده های یکساله این رقم کمتر نخواهد شد. به گفته وی درحال حاضر تنها همین مورد صندوق سرمایه گذاری برای دریافت سود بیشتر وجود دارد اما یک نوع صندوق سرمایه گذاری ویژه خرید و فروش سهام هم هست که ریسک بالایی دارد و تنها سود خرید و فروش سهام به آن اختصاص می یابد و سود تضمین شده ای از طرف بانک به آن تعلق نمی گیرد بنابراین معمولا کسانی درآن سپرده گذاری می کنند که مهارت زیادی درزمینه فعالیت در بازار سرمایه دارند ولی من شخصا به کسی برای سپرده گذاری دراین صندوق پیشنهاد نمی دهم چون خودم با خرید سهام از طریق آن ضرر کردم!
ظرفیت فعلا تکمیل است
به یکی از شعب بانک تجارت پایتخت می رویم و ازمعاون شعبه می پرسیم که  درصورت سپرده گذاری 50 میلیون تومان دراین بانک با چه شرایطی سود به سپرده تعلق می گیرد که بلافاصله می گوید:سود فعلی تنها 15 درصد برای سپرده های یکساله است. می پرسم که یک سری انواع سپرده گذاری از طریق خرید سهام در برخی از بانک ها وجود دارد که ظاهرا سود بیشتری به آنها تعلق می گیرد که پاسخ می دهد: برخی از صندوق ها هستند که ظرفیتشان فعلا تکمیل است و راه دیگری برای گرفتن سود بیشتر ازسپرده 50 میلیونی وجود ندارد.
سود 20 درصدی برای خرید گندم
با مراجعه به یکی ازشعب بانک کشاورزی مشهد نیز درمی یابیم که امکان دریافت سود 20 درصدی با حداقل یک میلیون و 100 هزار تومان سپرده گذاری در صندوق یکم این بانک وجود دارد. رئیس شعبه دلیل پرداخت چنین سودی را اختصاص سپرده های این صندوق برای خرید گندم با مجوز دولت می داند و می گوید:حداکثر در همین هفته برای افتتاح حساب دراین صندوق فرصت دارید چون ظرفیت آن محدود است و مقدار مشخصی مجوز اعتبار برای آن گرفته ایم.وی می افزاید: این حساب مثل حساب سپرده بلند مدت نیست که اگر زودتر خواستید برداشت کنید مقداری از سود آن برگشت  می خورد و از سپرده کم  می شود ، هرزمان که خواستید سود 20 درصد تا همان زمان محاسبه می شود و پرداخت می گردد.اگر پول دارید زودتر برای آن حساب بازکنید چون سقف آن تکمیل می شود.به گفته وی سود این صندوق در سال های گذشته 23 و24 درصد بود ولی حالا به 20 درصد کاهش یافته است.وی با اشاره به فعالیت این صندوق دربورس نیز می گوید:این صندوق دربورس سهام دارد وکارشناسان مالی خبره دربورس برای آن خرید می کنند و اگر سود آن از 20 درصد کمتر شد بانک از محل دارایی های خودش به مشتری هبه می کند ولی اگر سود آن بیشتر باشد ولو یک صدم یا یک دهم به حساب مشتری واریز می شود وکاملا شرعی و شناور است یعنی کف 20 درصدی برای آن پیش بینی شده است.
مصوبه شورای پول واعتبار چه می گوید
شورای پول و اعتبار با تایید و تصویب اقدام بانک ها و موسسه های اعتباری برای تعدیل نرخ های سود علی الحساب سپرده بانکی، نرخ سود عقود مشارکتی و غیرمشارکتی را حداکثر 18 درصد تعیین کرد.
به گزارش ایرنا، شورای پول و اعتبار در یک هزار و دویست و بیستمین نشست خود، اقدام بانک ها و موسسه های اعتباری برای تعدیل نرخ های سود علی الحساب سپرده بانکی به حداکثر 15 درصد برای سپرده های یک ساله را تایید و تصویب کرد. در این نشست نرخ سود تسهیلات عقود مشارکتی و غیرمشارکتی، حداکثر معادل 18 درصد تعیین شد.همچنین شورای پول و اعتبار نرخ سود تسهیلات بانک کشاورزی برای تسهیلات سرمایه گذاری را معادل 15 درصد و برای سایر تسهیلات معادل 18 درصد تعیین کرد.
این مصوبه از تاریخ شانزدهم تیرماه امسال از سوی بانک ها و موسسه های اعتباری، لازم الاجرا خواهد بود.به گزارش ایرنا، هفته گذشته شبکه بانکی کاهش دوباره نرخ سود را تجربه کرد.
بر پایه توافق بانک ها نرخ سود سپرده ها از 18 درصد مصوب بهمن ماه پارسال به 15 درصد کاهش یافت.
رئیس جمهور نیز پنجم تیرماه در ضیافت افطار با فعالان عرصه اقتصاد کشور به نقش بانک ها در افزایش تولید ملی و ایجاد اشتغال اشاره کرد و گفت: تا بانک ها به حرکت در نیایند و نرخ سود تسهیلات متعادل نشود، بخشی از مشکلات در این دو بخش قابل حل نیست.

-بازار بورس با دیسیپلین خاص کنترل میشودوبا این شرایط شرکتها از افزایش سرمایه فاصله می گیرند


-بازه های روز بازه های کنترل شده هستند یعنی دامنه نوسان کوتاه مدت انقدر محدود است اشاره به سهمی که درجا میزند بی فایده است صبر کنید روزنه هایی اشکار شود
-عمق بازار سرمایه ایران کم است ">  تجارت نیوز : کارشناس بازار سرمایه گفت: عمق بازار سرمایه ایران کم است و بنابراین فعالیت سرمایه گذاران نیازمند برنامه ریزی صحیح و ایجاد بسترهای مناسب است. آتوسا حاج حسینی کارشناس ارشد بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس تجارت نیوز گفت: نرخ سود بانکی یکی از مولفه های تاثیرگذار در شکل گیری روند در بازار مالی است. کشور ما در شرایطی است که، با وجود حجم بالای نقدینگی ،بخش تولید با کمبود نقدینگی مواجه است. چرا که در گذشته نرخ سود بالای بانکی و کسب بازدهی بدون ریسک مطلوب سرمایه گذاران بوده است و اقتصاد نیز از این بابت متضرر شده است.  وی در ادامه گفت: با کاهش نرخ سود بانکی ، با توجه به ظرفیت تولیدی بالا در ایران، چنان چه این پول به سمت تولید هدایت شود ،انتظار بر این است که ، با بهبود وضعیت شرکت ها ،بازار سرمایه هم رونق خواهد گرفت و می توان شاهد انتقال سرمایه از سوی بانک ها به سمت بازار سرمایه باشیم. این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه اکنون با کاهش نرخ سود بانکی در کنار اجرای برجام و رفع این ریسک از بازار معاملات و نیز ورود سرمایه گذاران خارجی ، انتظار تغییرات بنیادی در صنایع مختلف بورسی وجود دارد، گفت: اما فاصله بین انتظارات از واقعیات موجود، موجب بی اعتمادی سهامداران شده و نوعی فضای بدبینی و عدم اعتماد نسبت به روند آتی بورس وجود دارد ، از این رو سرمایه گذاران تمایلی به تزریق نقدینگی به بازار سرمایه ندارند.  حاج حسینی با اشاره به اینکهه پس از بیانیه لوزان ، خوش بینی سرمایه گذاران برای ورود به بازار ایران و بررسی فضاهای سرمایه گذاری شکل گرفت، تصریح کرد: با اجرای برجام ،جو روانی مثبت که ناشی از خوش بینی نسبت به گشایش فضای اقتصادی بود، ساز و کار ورود سرمایه گذاران جدید به بازار را فراهم کرد.  کارشناس بازار سرمایه در همین راستا افزود: در مورد ورود سرمایه گذاران خارجی به بازار سرمایه باید گفت ، عمق بازار سرمایه ایران کم است و بنابراین فعالیت آن ها نیازمند برنامه ریزی صحیح و ایجاد ...
-پیغام های ناظر بازار
بازگشايي نمادهاي معاملاتي بنيرو،تكشا،پتاير،فخوز،دعبيدح95/4/21 11:14
به اطلاع مي رساند، نماد معاملاتي شركت هاي نيرو ترانس،گسترش صنايع و خدمات كشاورزي پس از برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه مبني بر تقسيم سود نقدي،ايران تاير پس از برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه بدون تقسيم سود نقدي،فولاد خوزستان با توجه به تعديل پيش بيني درآمد هر سهم سال مالي منتهي به 1395/12/30 و حق تقدم شركت داروسازي دكتر عبيدي با توجه به اعلام دوره پذيره نويسي، بدون محدوديت نوسان قيمت با استفاده از مكانيزم حراج تك قيمتي آماده انجام معامله مي باشند. مديريت عمليات بازار

-حالا ببینیم فخوز با اسقبال روبرو میشه یا نه
-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
+ نوشته شده در دوشنبه 21 تير 1395 ساعت 8:45 توسط حامد | | تعداد بازدید : 282

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ

منوی اصلی

تبلیغات

دسته بندی خبر ها

نظر سنجی

درباره ی ما


کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

آرشیو

پیوند های وبلاگ

لینک های روزانه

امار وبلاگ

امکانات


Powered By
rozblog.com
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ bourseclasor محفوظ می باشد.