close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
tsetmsاسفند ماه جابجایی سهم ها

خانه | پست الکترونیک | آرشیو

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

کانال ما در تلگرام apsahm@با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید


tsetmsاسفند ماه جابجایی سهم ها

-سلام روز بخیر


-خوب این مشکل شماست البته انهایی که از طریق تلگرام با ما در تماس نیستند ولی ما 24 ساعته در حال نوشتن هستیم
-شبندر- وغدیر -خودرو-فاراک -شبریز تا این لحظه جز پر بازدید ها وکانون توجه بازار
-اگر اخابر منفی شد افت اخابر را جدی بگیرید
-دکوثر حمایت 1800ریال
-پخش حمایت 3300ریال
-اگر حقوقی ها امروز عرضه نکنند میلیون میلیون توی بازار سهم نریزند بازار رشد میکند
-قیمت اخابر یک قیمت عقب مانده ای هست روزی که بخواهند اخابر را بلوکی بین المللی بفروشند رقم خیلی بالا خواهد بود
-کنور بعلت افت بیس از حد کسی تا این لحظه فروشنده نیست
-
یک مقام آگاه به بورس پرس خبر داد:

پالایشگاه ها درخواست تخفیف نرخ خوراک کرده اند/ زمان احتمالی نتیجه

یک مقام آگاه از درخواست پالایشگاه ها برای تخفیف نرخ خوراک و احتمال نهایی شدن بررسی ها تا حداکثر 4 ماه اول سال آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی طی روزهای گذشته سهام شرکت های پالایشگاهی مورد توجه فعالان قرار گرفته که این توجه و رشد قیمت سهام این گروه ، ناشی از زمزمه هایی مثبت بوده است.

در این رابطه پیگیری های بورس پرس نشان می دهد از قرار شرکت های پالایشی بعد از ناکامی در تحقق پیشنهاد سال گذشته مبنی بر دریافت تخفیف نرخ خوراک، بار دیگر این درخواست را مطرح کرده و خواهان تخفیف دو سه درصدی در نفت دریافتی از شرکت ملی نفت شده اند.

براساس این گزارش، این موضوع با یکی از مسئولان در میان گذاشته شد و وی با تایید این زمزمه به بورس پرس گفت: شرکت های پالایشی از اواخر سال گذشته تا ماه های ابتدایی سال جاری نتوانسته بودند به خواسته خود مبنی بر دریافت تخفیف نرخ خوراک برسند اما به دلیل کاهش شدید و دور از انتظار قیمت نفت در سال جاری، این بار جدی تر این موضوع را پیگیری و خواهان تخفیف دو تا سه درصدی شده اند.

وی ادامه داد: این خواسته درحال بررسی است و احتمال دارد با تخفیف چند سنتی نرخ خوراک موافقت شود اما در حال حاضر هیچ موضوعی مشخص نشده و قطعی نیست. ولی در صورت اعمال همین چند سنت ، وضعیت سودآوری گروه پالایشی با توجه به تعداد قابل توجه خوراک، بهتر خواهد شد.

این مسئول در برابر این پرسش  که نتیجه بررسی ها چه زمان مشخص خواهد شد؟ توضیح داد: احتمال دارد در همین روزهای پایانی سال نتیجه موافقت یا عدم موافقت با تخفیف نرخ خوراک مشخص شود اما دور از انتظار هم نخواهد بود که تا تیر 95 هم نهایی نشود. ولی سعی می شود در اولین زمان این موضوع نهایی و روشن شود.


-

رکورددار گرانترین سهم بازار سهام اولین سود ۹۵ را امیدوارانه پیش بینی کرد

پالایشگاه تهران که رکورددار گرانترین سهم در بازار سهام ایران بشمار می رود اولین سود ۹۵ را امیدوارانه پیش بینی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، پالایشگاه تهران که با کشف قیمت 7500 تومانی هر سهم در 17 مهر سال 91 و رشد بهای هر سهم به بیش از 127 هزار تومان در مهر 92، عنوان گرانترین عرضه اولیه تاریخ بازار سهام ایران را به خود اختصاص داده، اولین سود 95 را امیدوارانه پیش بینی کرد.

این شرکت با سرمایه اسمی 800 میلیارد تومانی ، سود هر سهم سال مالی اسفند را نسبت به سود سال جاری ( 282 ریال)  بیش از 16 درصد افزایش داد و 328 ریال پیش بینی کرد.

براساس این گزارش، بعد از افزایش سرمایه 117 درصدی در جلسه هیات مدیره خرداد سال جاری، سود هر سهم سال مالی 94 را با سرمایه جدید 800 میلیارد تومانی 288 ریال و سپس 280 ریال پیش بینی کرده و در عملکرد منتهی به آذر هم 209 ریال از این سود را پوشش داده است.


-گروه پالایشی نفتی

شبندر شپنا شاوان شتران ونفت شبریز شبهرن شراز شرانل کل بازار را منفی کردند شاخص فعلا 47 واحد منفی خورد


-ا س پ امروز 1260ریال هم قیمت خورد از حمایت اعلام شده 1150ریالی ما 110ریال فاصله گرفت رشد کرد وممکن است بیشتر هم رشد کند
-روزهای قبل گفتم بازار بازار انقباضی خواهد بود
-در حالت انقباضی نقد شدن بدون ضرر وشناسایی سهام بیش از حد اصلاح شده
-صحیح یا غیر صحیح می گویند شبندر افزایش سرمایه را تکذیب کرد
-وپست 10 میلیون صف خرید
-کنور سهم مثبت توضیح داده شده ما الان صف خرید
-فخوز هم گر صبر کنید صبور باشید به همان سمت خواهد رفت با اندک اصلاح قیمتی
-واگر ا س پ دوباره امد 1150ریال یاد می گیری که بخری
-
-
در گفت وگوی «ملت بازار» با مدیر معاملات یک کارگزاری اعلام شد؛
مدیر معاملات کارگزاری بانک مسکن با اشاره به یکی از مهمترین شاخص ها در بازار سهام و پیش بینی روند معاملات بر اساس، برای جلوگیری از آسیب های یک پدیده قدیمی در بازار سرمایه ایران راهکاری ارایه کرد.
حامد ستاک در گفت و گو با «ملت بازار» با اشاره به يكي از مهم ترين شاخص ها در بازار سهام که می توان روند بازار را نیز با آن پیش بینی کرد، اظهار داشت: واقعیت این است که حجم معاملات یکی از متغیرهای اصلی بورس بوده و اهمیت آن کمتر از سبز یا قرمز بودن شاخص نیست.

حجم معاملات روزانه بورس

وی افزود: در بسیاری از مواقع حجم معاملات سنجه مناسبی برای پیش بینی روند آتی بازار است. از همین رو تا مادامی که بازار پر حجم حرکت کند فعالان بازار سرمایه با این تحلیل که بازار فرصت جبران اشتباهات را خواهد داد نگرانی خاصی در خصوص از دست دادن بخش بزرگی از سرمایه شان ندارند.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه زمانی که سرمایه گذار تهدید خاصی در مورد سرمایه خود نداشته باشد در آن بازار باقی خواهد ماند، افزود: به نظر می رسد شرایطی شبیه به وضعیت ذکر شده بر روند این روزهای بازار سرمایه حاکم است و عرضه کنندگان قصدی برای نقد کردن و خروج از بازار ندارند و بیشتر فروش ها با هدف ذخیره سود و یا جا به جایی با دارایی بهتر انجام می شود. همین پارادایم شکل گرفته در مورد اشخاص حقیقی و حقوقی بازار مصداق پیدا کرده و باعث شده حجم معاملات روزانه نسبتا مناسبی را بورس شاهد باشیم.

آسیب های یک پدیده قدیمی

وی در ادامه در خصوص یک پدیده قدیمی در بازار سرمایه ایران و آسیب های ناشی از آن اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس بررسی های انجام شده در ادوار مختلف در بازارهای متفاوت گروه و یا گروه هایی از صنایع به بهانه های بنیادی و منطقی و یا بعضا سفته بازارنه مورد استقبال سرمایه گذاران قرار می گیرد. فارغ از اینکه این موضوع خوب است و یا بد؛ حقیقتی بوده که تمامی بازارهای سرمایه با میزان های متفاوتی به آن مبتلا هستند.

ستاک افزود: از آسیب هایی که در این پدیده وجود دارد عدم رشد به دلیل وجود تقاضای مناسب در سایر شرکت هاست که در صورت عمیق بودن پدیده باعث دلسردی سهامداران سایر شرکت ها شده و این دلسردی عرضه ای به همراه خواهد داشت. این عرضه توسط سهامداران موجب نزول قیمتی سهم های ارزنده در صنایعی می شود که جزو صنعت پیشرو بازار نیستند.

راهکار موجود

وی با ارایه راهکاری در این باره و با تاکید بر اینکه موضوع بسیار پر اهمیت در این شرایط فعال شدن بازارگردان های متخصص و متعهد است، اظهار داشت: فعال شدن صحیح بازارگردان های متخصص در این شرایط به آن معناست که سهم های ارزنده و بنیادی بازار به سرمایه گذاران معرفی شوند و با ایجاد تقاضای مناسب رشد متوازن بازار حاصل شود.

ستاک گفت: عدم وجود بازارگردان حرفه ای با نگرش روان کردن بازار بدون در نظر گرفتن سود سرمایه گذاری اجباری در مواقع مثبت و منفی بازار سهام به شدت احساس می شود. در مواقع نزولی بازار صحبت های بسیاری در ارتباط با نبود بازارگردان عنوان می شود اما متاسفانه در بازارهای صعودی این امر به شدت نادیده گرفته می شود و بعضا با نکوهش دارندگان سهم عرضه شده مواجه می شود. این در حالی است که چنانچه بازارگردان متخصص و متعهد بدون در نظر گرفتن مسائل حاشیه ای به وظیفه ی اصلی خود اقدام کند در نهایت به نفع بازار خواهد شد و عاملی برای رشد و توسعه بازار خواهد بود.

ملت بازار- حاجی زاده

-امروز دوشنبه دهم است یعنی چهار شنبه میشود دوازدهم  این مقطع نزول چهارشنبه به پایان میرسد

شنبه هفته اینده میشود 15 اسفند انجا دیگر از این روند نزولی کاسته شده وبازار کم کمک بسمت مثبت خواهد رفت پس تا چهار شنبه بازاری ارام خواهیم داشت البته خدا کنه مثبت بزنه


-حالا اگر بیمه میهن توی این روند نزولی زیر 1300نیامد میره بسمت 1500ریال  نظر اعلام شده ما از 1250ریال شروع شد
-بانک صادرات املاک ومستغلات مازاد را خواهد فروخت اما تاثیر ان فعلا نامشخص است
-قیمت دیروز بیمه میهن با امروز هفت روزه زیر 1300ریال نیامده وقتی حمایت 1300ریال تثبیت بشود ان سهم 150الی 200ریال نوسان خواهد داد
-شاخص کل بیخودی در حال نزول کم رمق است ولش کنید بگذارید رشد کند مردم سود ببرند

-

پیغام های ناظر بازار
بازگشايي نماد معاملاتي ورنا 94/12/10 11:11
به اطلاع مي رساند، نماد معاملاتي شركت سرمايه گذاري گروه صنعتي رنا با توجه به تعديل پيش بيني درآمد هر سهم سال مالي منتهي به 1395/06/31،بدون محدوديت نوسان قيمت با استفاده از مكانيزم حراج تك قيمتي آماده انجام معامله مي باشد. مديريت بازار

-من بیمه میهن را هم 129 دارم و هم دیروز کمی از صف فروش برداشتم الانم منتظرم افت کنه تا آخرین خرید رو هم انجام بدم فقط بفرمائید که این سهم را هم میشه میان مدت تصور کرد تا حداقل 150 رو رد کنه ؟
پاسخ : اگر بره افزایش سرمایه بله

-ورنا قیمت پایانی 40درصد مثبت
- حجم سنگین معاملات  در خاور
-تا این لحظه بورس 102نماد مثبت و172نماد منفی
-فرا بورس تا این لحظه 34 نماد مثبت 70 نماد منفی
-تا فردا خدا نگه  دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-از ساعت 14 تا 8/30صبح روز بعد با تلگرام مطالب مارا دریافت خواهید کرد واز ساعت 9/10 تا 12/30 در این سایت

تلگرام نصب شده در سمت راست قسمت لینکها join کنید

کانال فعال این سایت در تلگرام

telegram.me/talarbourseiran

talarbourseiran@+ نوشته شده در دوشنبه 10 اسفند 1394 ساعت 7:37 توسط حامد | | تعداد بازدید : 160

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ

منوی اصلی

تبلیغات

دسته بندی خبر ها

نظر سنجی

درباره ی ما


کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

آرشیو

پیوند های وبلاگ

لینک های روزانه

امار وبلاگ

امکانات


Powered By
rozblog.com
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ bourseclasor محفوظ می باشد.