close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
وغدیر

خانه | پست الکترونیک | آرشیو

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

کانال ما در تلگرام apsahm@با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید


وغدیر

سلام روز بخیر


-کانال سایت فعال مارا  با گوشی همراه  تلگرام نصب شده در سمت راست قسمت لینکها join کنید

کانال فعال این سایت در تلگرام

telegram.me/talarbourseiran

talarbourseiran


-سلام روز بخیر بازار را تا ساعت 12/30 رصد خواهیم کرد با حاشیه های عبور از پلهای لغو تحریم تا ببینیم ایا با لغو تحریم اقتصاد بسمت بالا حرکت خواهد کرد یا خیر
-1- همچنان منتظر افت تکنو تار هستیم ولی حمایت 1370ریال فعلا خط حمایت قوی سهم است وانتظار برای حمایت 1340ریال شاید بی فایده باشد
-2- وبیمه همچنان در فاز نزولی حمایت اول 1350حمایت دوم 1250وحمایت سوم 1150ریال

-اتش

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940923000124


-صبور باشید حتما تا ساعت 12/30 مطالب ارزنده ای خواهیم نوشت
-خوب داشتیم میگفتیم تحریم را می خواهند لغو کنند ودر ازای ان نفت 80 دلاری را تا 35 دلار افت قیمت داده اندتجربه میگوید طرف مقابل همیشه در حال امتیاز گرفتن است واین بار از نفت امتیاز میگیرد انها که خام فروش نیستند پس لغو تحریم نیزمخاطرات وخسارات سنگینی برای ما داشته است که اینجا جای گفتنش نیست
-3- شبندر epsسهم وبالا بودنpeان اصلاح قیمت را توجیه می نماید تا اطلاع ثانوی
-4- ونفت شاید در 1800ریال حمایت بشود وشاید در 1700ریال افق نفتی ها با رونق نفت رونق خواهد گرفت فعلانفت هم داعشی شده است خوش به حال یمنی ها میروند براحتی ماهی میگیرند ومیخورند پدر صعودی را دیروز با موشک در اوردند 150 نفرشان را به درک واصل کردندیمنی ها از بابد المندب ودریای حتی محاصره شده بهترین استفاده را میبرندتوجه کنید چهره های خندان مردم یمن را
-5-شتران در حال نزدیک شدن به حمایت 3100ریال است اگر نتواند تحمل کند فشار عرضه را می رود برا حمایت 2800ریال یحتمل حدضرر 2500ریال
-6- شپنا حمایت 2000ریال به نسبت همه پالایشگاهی ها کم ریسک الان 2169ریال
-برای هر سهمی یک محدوده قیمتی تعریف کنید اگر به ان محدوده وارد شد شکارش کنید بی جهت گلوله هایتان را شلیک نکنید
-

تسنیم- شاخص کل بورس در سال 92 تا عدد 89‌هزار و 500 واحد نیز پیش رفت اما از اواسط دی‌ماه دو سال پیش تاکنون شاهد روند نزولی بازار هستیم که این اتفاق را باید در دلایل رفتاری، بنیادی و ساختاری جست‌وجو کرد. از عوامل صعود رویایی شاخص کل بورس تا مرز 90‌هزار واحد، می‌توان به افزایش نرخ ارز و تورمی که با تاخیر به بازار سهام رسید اشاره کرد که تاثیر خود را بر رشد سودآوری اسمی بیشتر شرکت‌ها و افزایش ارزش جایگزینی آنها گذاشت و موجب افزایش قیمت‌ها و نیز شاخص در آن مقطع زمانی شد.


البته مسائلی چون تغییر شرایط سیاسی در پی انتخابات ریاست‌جمهوری و نیز بروز گشایش‌هایی در مذاکرات هسته‌ای هم در این صعود بی‌تاثیر نبودند. مسائلی چون افت جهانی قیمت نفت، وضعیت نامناسب جهانی برخی کالاها، عدم حمایت صریح دولت از بازار سرمایه، پابرجا بودن برخی ابهامات مربوط به مذاکرات هسته‌‌ای، دولتی بودن اقتصاد و نیز هیجانی بودن رفتار سهامداران از جمله مواردی است که افت بازار سهام را تداوم داده‌اند که باید به این مسائل نرخ رشد منفی اقتصادی، مشکلات نظام پولی و مالی کشور و نیز رکود اقتصادی را اضافه کرد.

حجم مبنا و دامنه نوسان از جمله مواردی هستند که کارایی و نقدشوندگی بازار سهام را کاهش داده‌اند و نحوه محاسبه شاخص بورس و عدم تنوع شاخص‌ها، ضعف تحلیل میان سرمایه‌گذاران و نیز عدم انطباق قوانین و مقررات با شرایط فعلی بنگاه‌ها و بازار سرمایه به‌عنوان سایر عوامل قابل بیان برشمرد. به دلیل وابسته بودن اقتصاد کشور به فروش نفت، افت جهانی طلای سیاه موجب کسری بودجه عمومی و عمرانی شده که این عامل تاثیر زیادی بر سودآوری شرکت‌ها و بازار سهام دارد.

متاسفانه در تصمیمات داخلی اقتصاد نیز با مشکل مواجه هستیم و مواردی چون سردرگمی در تعیین نرخ خوراک پتروشیمی و حق انتفاع از پروانه بهره‌برداری معادن و تصمیمات دولت در زمینه کیفی‌سازی فرآورده‌های پالایشگاهی و نیز سود بانکی تاثیرات منفی بر معاملات بازار سرمایه داشته‌اند. توجه و حمایت دولت و مجلس از بازار سهام با تصویب قوانین حمایتی، اصلاح سیاست‌های بازار پول و نرخ سود بانکی، اصلاح مواردی چون دامنه نوسان و حجم مبنا و در مجموع رفع ابهامات مربوط به بازار سرمایه از جمله مواردی هستند که می‌تواند تعادل و امید را به بورس بازگرداند.


-
بورس پرس خبر می دهد:

رویدادهای مثبت و منفی احتمالی "شپلی"

آخرین پیگیری ها از پلی اکریل ایران با رویدادهای مثبت و منفی احتمالی این تک سهم نوسانی همراه شده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت پلی اکریل ایران طی هفته های اخیر با مواضع و تحلیل های موافق و مخالف درباره بحث داغ و طولانی افزایش سرمایه حدود 1000 درصدی همراه و با تکیه بر همین اهرم نامعلوم و مبهم با نوسان منفی 23 تا مثبت 24 درصدی در سه ماه اخیر مواجه شده است.

براساس این گزارش، در این میان موضوع افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به نقطه امیدی برای برخی سهامداران تبدیل شده اما زیان 600 تومانی هرسهم و وجود چالش ها و مشکلات صنعت و شرکت، عامل اصلی و منفی گروه دیگری است.

با این اوصاف در شرایطی باید مانند همیشه منتظر داوری زمان بود که آخرین پیگیری های بورس پرس از یک مقام مسئول، از رویدادهای مثبت و منفی و حال و آینده این تک سهم نوسانی حکایت دارد. شرکتی که با 40 سال سابقه ، به باور برخی ورشکسته بوده اما به اعتقاد گروه دیگری دارای توانمندی افزایش سهم بازار 15 درصدی به چند برابر و برخوردار از آینده ایی مثبت به شرط حل معضلات کنونی است.

اولین رویداد مهم "شپلی" مربوط به افزایش سرمایه است که از قرار معلوم فرایند تهیه گزارش توجیهی و درخواست مجوز از سازمان بورس در جریان است اما زمان اعلام عمومی این تصمیم نامشخص مانده است. از سوی دیگر در صورت ارایه چنین درخواستی، احتمال صدور مجوز افزایش سرمایه 1000 درصدی سخت به نظر می رسد و احتمالا" با افزایش 500 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی موافقت خواهد شد.

علاوه براینکه زمان این رویداد و اعلام نظر سازمان بورس نامشخص است ، دیگر رویداد مهم مربوط به شرایط حضور و آینده این شرکت در بورس است . چرا که به دلیل شرایط خاص "شپلی"، مهلت لغو پذیرش از بورس و به عبارتی دیگر اخراج از بورس و انتقال به فرابورس احتمالا" تا پایان سال تمدید خواهد شد.

پیش از این و با تصمیم هیات پذیرش ، این شرکت از اردیبهشت تا آبان سال جاری و در مهلت 6 ماهه باید شرایط ادامه حضور در بورس را فراهم می کرد که در این مدت رویداد مثبتی رخ نداد و هیات پذیرش در اولین جلسه باید تصمیم گیری کند که آیا این مهلت تمدید شود و یا به انتقال "شپلی" به فرابورس رای دهد که احتمالا" گزینه اول خواهد بود.


-7-با سلام

نماد خودرو بر خلاف جریان آب شنا می کند یا در این نماد خبری است یا که تو تور نوسان گیران افتاده است. شما نظری دارین ؟

پاسخ سهم بعلت افزایش سرمایه در حد نرمال حمایت میشود نه در حد افراطی هدف جذب 100 تومان های حق تقدم ها است


-
ظریف برای آینده صنعت پتروشیمی دو راهبرد اعلام کرد

ظریف برای آینده صنعت پتروشیمی دو راهبرد اعلام کرد

وزیر امور خارجه دو راهبرد جدید ایران در صنعت پتروشیمی بعد از رفع تحریم‌های را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،محمدجواد ظریف در دوازدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران گفت: این فرصتی است تا سرمایه گذاران خارجی با طرح‌های در دست اجرای صنعت پتروشیمی آشنا شده و در دوران پسابرجام و بعد از آن پساتحریم در این طرح‌ها حضور داشته باشند.همچنین این همایش امکان تعامل شرکت‌های ایرانی و خارجی را در تبادل تکنولوژی و تجربه‌های اجرایی ممکن می‌کند.

وی ادامه داد: بزرگان صنعت پتروشیمی معتقدند موفقیت‌ صنعت پتروشیمی آرزو نیست، بلکه حقیقت است و با توجه به مزیت‌های بالقوه و توان بومی کشور می‌توان میان بزرگان صنعت پتروشیمی جهان قرار گرفت. این درحالی است که صنعت پتروشیمی ایران توانسته دستاوردهای ارزشمندی در طول 50 سال گذشته به دست آورد.

این وزیر گفت: نیمی از این دستاوردها حاصل تلاش‌های متخصصان داخلی است. به‌طوری که ایران به دومین تولیدکننده محصولات پتروشیمی در خاورمیانه تبدیل شده است و با اجرای طرح‌های در دست اجرا سهم ایران از این صنعت در بازارهای بین‌المللی افزایش خواهد یافت.

ظریف با اعلام اینکه تحریم‌های ظالمانه علیه صنعت کشور به‌ویژه صنعت پتروشیمی موجب آسیب‌هایی به نظام بانکی، روابط تجاری با خارج، عدم دسترسی به تکنولوژی روز شده ، گفت: تحریم‌ها در واقع به‌طور مستقیم صنعت پتروشیمی کشور را مورد هدف قرار داد. به‌دلیل اهمیت ملی و بین‌المللی صنعت پتروشیمی از جمله مباحثی که همکاران ما در وزارت خارجه طی مذاکرات داشتند رفع این تحریم‌ها و مشکلات صنعت پتروشیمی بود.

وزیر امور خارجه گفت: لغو تحریم انتقال تکنولوژی، صدور فرآورده‌های پتروشیمی به خارج، جذب سرمایه‌های خارجی، تعاملات پولی و بانکی، برطرف شدن مشکلات حمل و نقل محصولات پتروشیمی به بازارهای جهانی با برطرف شدن تحریم‌ها ممکن خواهد شد، این موضوع موجب کاهش ریسک و آسیب‌پذیری سرمایه‌گذاران در طرح‌های پتروشیمی خواهد شد و فرصت‌های بی‌شماری را برای شرکت‌های تولیدکننده به ارمغان می‌آورد.

ظریف تداوم ثبات سیاسی کشور، وجود نیروی انسانی متخصص و ارزان و زیرساخت‌های مناسب را از جمله مواردی دانست که موجب شکوفایی صنعت پتروشیمی می‌شود.

وی با بیان اینکه با لغو تحریم‌های غیرقانونی علیه پتروشیمی دو راهبرد جدید در دستور کار ایران قرار خواهد گرفت، گفت: تنوع تولید محصولات و مقاصد جدید صادراتی دو راهبرد کشور در این زمینه است.

وی با اشاره به اینکه با جذب سرمایه‌های خارجی در صنعت پتروشیمی انتقال تکنولوژی و اشتغال نیز فراهم می‌شود، گفت: باید با ایجاد شبکه‌ای از تولیدکننده‌های داخلی موجب بقای ایران در سطح بین‌المللی در صنعت پتروشیمی شویم؛ این امر با افزایش کیفیت و رعایت استانداردهای جهانی میسر می‌شود؛ برای دستیابی به چنین سطحی نیازمند برنامه‌ریزی در این بخش هستیم هرجا که کمبودی هم وجود داشته باشد می‌توان از توانمندی‌های بین‌المللی استفاده کرد.

وی حضور سرمایه‌گذاران خارجی و استفاده از منابع مالی آنها در طرح‌های توسعه‌ای کشور را علاوه بر حل مشکلات مالی طرح‌ها، کاهش‌دهنده ریسک بین‌المللی سرمایه‌گذاری از دید مؤسسات بین‌المللی دانست و گفت: برجام می‌تواند رفع‌کننده بسیاری از موانع و ایجادکننده بستری مناسب برای تعامل با شرکت‌های بین‌المللی باشد.

انتهای پیام

-8-خبهمن وحمایت 1600ریال حمایت معتبر 1500ریال
-9- عرضه در نماد تکنو تارمحدود محدود ومحدودتر...................
-نوشته تعداد معاملات تا این لحظه 14692بار ویا بقول خودمان تعداد دفعاتی که معامله صورت گرفته این به معنای  واقعی ممکن است یک خریدار فرض از یک سهم سه بار خریده باشد منظور خالصش کنیم فرضا میشود 10000سهام دار سهم خریده اند مقایسه کنید با 8میلیون کد معاملاتی روزانه باید حداقل 100هزار تعداد معاملات به ثبت برسد
-10-خوساز پر ماجرا هم امروز بازگشایی میشود
-11-پاسا هم بازگشایی میشود
-وقتی نقدینگی محدود است نمادهای رند قرمز میشوند
 

-زمانی فرا خواهد رسید من اینجا به توصیه های خودم عمل کردم وسود گرفتم کر کری خواهم خواند
-برای خرید هیچ وقت عجله نکنید قبل از خرید محدوده مطمئن را تعریف کنید بعد انلاین در نوبت بنشینید
-ای ننه جان بازار داغ خرید است ولی به قیمت اما نمیتوانی بخری از بس چانه زدیم برا خرید فک مان درد گرفت
 من از ان دور دورا صدای سود میشنوم شما چطور؟؟؟؟

-

تسنیم گزارش می‌دهد

جزئیات سود ۱۰۰میلیونی وام جدید خرید مسکن

شناسه خبر: 942088 سرویس: اقتصادی

در بازپرداخت پلکانی دوره‌ای وام جدید ۶۰میلیونی خرید مسکن متقاضی ۱۵۵میلیون و ۲۸۰هزار تومان پرداخت می‌کند که سود آن در این روش حدود ۹۵میلیون تومان است، با احتساب ۱۰میلیون تومان وام جُعاله سود وام مذکور از ۱۰۰میلیون تومان فراتر می‌رود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، دیروز عضو هیئت مدیره بانک مسکن از آغاز پرداخت تسهیلات جدید خرید مسکن از اول دی‌ماه امسال خبر داد. بر اساس اظهارات رحیمی انارکی وام‌های جدید 70، 60 و 50 میلیون تومانی خرید مسکن (با احتساب 10 میلیون تومان وام جعاله) فقط مشمول واحدهایی می‌شود که حداکثر 25 سال از زمان صدور پروانه ساختمانی آنها گذشته باشد.

به‌گفته وی، ساختمان‌هایی که حداکثر 20 سال از صدور پروانه ساختمانی آنها گذشته باشد می‌توانند از سقف تسهیلات جدید بهره‌مند شوند، همچنین ساختمان‌هایی که بیش از 20 سال و حداکثر 25 سال از صدور پروانه ساختمانی آنها گذشته باشد می‌توانند در تمام مناطق شهری از سقف 35 میلیون تومانی تسهیلات استفاده کنند البته این بدون احتساب تسهیلات 10 میلیون تومانی جعاله است.

*سود 63میلیونی وام 40میلیون‌تومانی

بازپرداخت اقساط وام‌های جدید خرید مسکن به سه روش ساده، پلکانی سالانه و پلکانی دوره‌ای صورت می‌گیرد که بسته به انتخاب وام‌گیرنده دارد. بر این اساس اقساط ماهانه وام 40میلیونی خرید مسکن به‌صورت ساده 693 هزار تومان است که وام‌گیرنده در ماه دوازدهم سال دوازدهم در مجموع 99 میلیون و 792 هزار تومان پرداخت می‌کند.

با توجه به این مسئله سود تسهیلات 40 میلیون تومانی 59 میلیون و 492 هزار تومان است. چنانچه 10 میلیون تومان وام جعاله (با بازپرداخت 5ساله) را هم به آن اضافه کنیم مجموعاً سود وام 50 میلیون تومانی بیش از 65 میلیون تومان خواهد شد.

در روش پلکانی سالانه رقم اقساط وام 40 میلیون تومانی از 578 هزار تومان آغاز می‌شود و قسط ماه دوازدهم سال دوازدهم 989 هزار تومان است.

در روش پلکانی دوره‌ای هم اقساط وام 40 میلیون تومانی خرید مسکن در دوره 5ساله اول 621 هزار تومان، در دوره 5ساله دوم 746 هزار تومان و در دو سال آخر (سال یازدهم و دوازدهم) ماهانه 895 هزار تومان است، در مجموع متقاضی در بازپرداخت پلکانی دوره‌ای وام 40 میلیونی 103 میلیون و 500 هزار تومان پرداخت می‌کند که سود آن حدود 63 میلیون و 500 هزار تومان خواهد بود.

*سود 86میلیونی وام 50میلیون‌تومانی

همچنین اقساط ماهانه وام 50 میلیون تومانی خرید مسکن در روش ساده 866 هزار تومان است و در ماه دوازدهم سال دوازدهم مجموعاً 124 میلیون و 704 هزار تومان برای دریافت وام مذکور باید توسط وام‌گیرنده پرداخت شود. سود تسهیلات وام 50میلیونی در بازپرداخت ساده حدود 74 میلیون تومان است. اگر وام تعمیر را هم محاسبه کنیم میزان سود وام 60 میلیون تومانی (با احتساب 10 میلیون تومان وام جعاله) حدوداً 80 میلیون تومان است.

در روش پلکانی دوره‌ای هم اقساط وام 50 میلیون تومانی خرید مسکن در دوره 5ساله اول 777 هزار تومان، در دوره 5ساله دوم 932 هزار تومان و در دو سال آخر (سال یازدهم و دوازدهم) ماهانه یک میلیون و 120 هزار تومان است. در مجموع متقاضی در بازپرداخت پلکانی دوره‌ای وام 50میلیونی 129 میلیون و 420 هزار تومان پرداخت می‌کند که سود آن در این روش حدود 80 میلیون تومان است. البته با احتساب 10 میلیون تومان وام جُعاله سود وام مذکور حدود 86 میلیون تومان خواهد بود.

 در روش پلکانی سالانه میزان اقساط وام 50 میلیون تومان از ماهانه 723 هزار تومان شروع و به یک میلیون و 236 هزار تومان در ماه دوازدهم سال دوازدهم ختم می‌شود.

*سود 100میلیونی وام 70میلیون‌تومانی

اقساط ماهانه وام 60 میلیون تومانی خرید مسکن که مخصوص تهرانی‌هاست در روش ساده یک میلیون و 40 هزار تومان است.در ماه دوازدهم سال دوازدهم  وام گیرنده مجموعاً 149 میلیون و 760 هزار تومان پرداخت می‌کند که سود آن حدود 90 میلیون تومان است. با احتساب 10 میلیون تومان وام جُعاله سود تسهیلات 70 میلیون تومانی در روش بازپرداخت ساده 95 میلیون و 600 هزار تومان است.

در روش پلکانی دوره‌ای هم اقساط وام 60 میلیون تومانی خرید مسکن در دوره 5ساله اول 932 هزار تومان، در دوره 5ساله دوم  یک میلیون و 120 هزار تومان و در دو سال آخر (سال یازدهم و دوازدهم) میزان اقساط ماهانه یک میلیون و 340 هزار تومان است.

در مجموع متقاضی در بازپرداخت پلکانی دوره‌ای وام 60 میلیونی 155 میلیون و 280 هزار تومان پرداخت می‌کند که سود آن در این روش حدوداً 95 میلیون تومان است.  با احتساب 10 میلیون تومان وام جُعاله سود وام مذکور از 100 میلیون تومان فراتر می‌رود.

در روش پلکانی سالانه میزان اقساط ماهانه وام 60 میلیون تومانی از 867 هزار تومان آغاز می‌شود، میزان قسط ماهانه در ماه دوازدهم سال دوازدهم یک میلیون و 483 هزار تومان است.

لازم به ذکر است  سود تسهیلات جدید خرید مسکن بانک مسکن 18.5 درصد است. با توجه به رقم سود نسبتاً بالای این تسهیلات به نظر می‌رسد دولت باید در راستای استقبال مردم از این وام، بخشی از یارانه سود را پرداخت کند.

انتهای پیام/*


-غدام طی گزارشی اعلام نموده در صورت فروش املاک با افزایش سود همراه خواهد شد
-قدیم فیلم سامورایی نشان میداد دو سامورایی شاید نیم ساعت رودروی هم قرار میگرفتند فقط همدیگر را خیره خیره نگاه میکردند حالا سهم خریدن این روزها شده حکایت همان سامورایی ها سهام داران انلاین ساعتهای متوالی با هم سر قیمت چانه میزنند وبا اخم همدیگر را انداز ورانداز میکنند
-

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد خبر داد

ارسال لایحه‌ به مجلس برای حذف قوانین مخل اقتصادی


معاون اقتصادی وزیر اقتصاد گفت: در حال شناسایی قوانین مخل اقتصادی هستیم که در آینده‌ لایحه‌ای در این خصوص به مجلس ارسال خواهیم کرد تا قوانین مخل ساماندهی شوند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شاپور محمدی امروز در دومین همایش ملی بهبود فضای کسب و کار اظهار داشت: رتبه ایران در شاخص فضای کسب و کار در 2 سال گذشته 152 بود که با تلاش‌های دولت یازدهم ، وزارت اقتصاد و دارایی و سایر دستگاه‌ها توانستیم رتبه ایران را 34 پله بهبود ببخشیم که براساس اعلام بانک جهانی رتبه ایران 118 است. 

وی با اشاره به اینکه تلاش‌های زیادی انجام شده که شاهد بهبود فضای کسب و کار باشیم، افزود: دلیل اصلی برگزاری این همایش گرفتن نظرات فعالان اقتصادی و اجرایی است و در همایش قبلی نیز نظر فعالان اقتصادی را جویا شدیم و سعی کردیم از این نظرات در راستای بهبود فضای کسب و کار استفاده کنیم. 

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد گفت: در حوزه وزارت اقتصاد با همراهی دستگاه‌های اجرایی در 3 حوزه اقدامات خوبی انجام شده که حوزه اول بهبود شاخص‌های بانک جهانی است که در این زمینه هیئت وزیران دو مصوبه تصویب کرد تا به اهداف تعیین‌شده برسیم. 

محمدی ادامه داد: بهبود رتبه فضای کسب و کار حاصل تلاش‌های دستگاه‌های اجرایی از جمله وزارت نیرو، جهاد کشاورزی، سازمان مالیاتی، سازمان بورس و ... بوده است که در ارتقای جایگاه ایران نقش موثری داشته است. 

وی با اشاره به ساماندهی مجوزها بیان کرد: حدود 1800 مجوز ملی و 2 هزار مجوز ملی و استانی در سامانه ثبت مجوزها بارگذاری شده است که این اقدام در هیچ کجای دنیا به این صورت که همه مجوزها در یک سامانه قرار بگیرند، نیست.

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد با بیان اینکه برخی دستگاه‌ها مانند وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام به حذف مجوزهای غیرضروری کردند، ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی در این سامانه 435 مجوز ثبت کرده که قرار شده بخش اعظمی از این مجوزها را حذف کنند. 

محمدی با بیان اینکه در دنیا مجوز را به مفهوم مجوز می‌شناسند تصریح کرد: 2 هزار مجوز نداریم ، بلکه بیش از 500 مجوز برای فعالیت کسب و کار در کشور داریم و 1500 مابقی مواردی برای استعلامات مجوزهاست که امیدواریم با اقدامات انجام شده بتوانیم مجوزهای غیرضرور را حذف کنیم. 

وی با اعلام اینکه در حوزه قوانین شناسایی قوانین مخل و مزاحم کسب و کار در حال انجام است، اظهار داشت: قوانین مخل را در سایت معاونت اقتصادی وزارت اقتصاد قرار دادیم و از فعالان اقتصادی درخواست می‌کنیم در این زمینه به ما کمک کنند.

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد اضافه کرد: امیدواریم بعد از استعلام‌ها از دستگاه‌های اجرایی مهمترین قوانین مزاحم را شناسایی کنیم و در لایحه‌ای که به مجلس می‌فرستیم قوانین مخل و مزاحم ساماندهی شوند.


-اگر نفت خرخره بورس را نگرفته بود الان بازار براحتی 10 درصد رشد کرده بود اما نفت پنچر شد قیمت جهانی افت کرد و.....
-

بی تحرکی سهامداران در بورس ادامه دارد


-یک نظر#برتولت_برشت

بی سوادی را چنین تعریف می کند :


بدترین نوع بیسوادی، بیسواد سیاسی است، بیسواد سیاسی کور و کر است، درک سیاسی ندارد و نمی‌داند که هزینه‌های زندگی از قبیل قیمت نان، مسکن، دارو و درمان همگی وابسته به تصمیمات سیاسی هستند.

او حتی به جهالت سیاسی خود افتخار کرده، سینه جلو می‌اندازد

و می گوید که:

“ از سیاست بیزار است "
-
-
-
-
-
-
+ نوشته شده در دوشنبه 23 آذر 1394 ساعت 7:44 توسط حامد | | تعداد بازدید : 74

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ

منوی اصلی

تبلیغات

دسته بندی خبر ها

نظر سنجی

درباره ی ما


کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

آرشیو

پیوند های وبلاگ

لینک های روزانه

امار وبلاگ

امکانات


Powered By
rozblog.com
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ bourseclasor محفوظ می باشد.