close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
کمرجان
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر.کانال سایت فعال مارا  با گوشی همراه  تلگرام نصب شده در سمت راست قسمت لینکها join کنیدکانال فعال این سایت در تلگرامtelegram.me/talarbourseirantalarbourseiran.سلام روز بخیر/1-فولای افزایش سرمایه ای که سهم را منجر به صف خرید کرد/2-خدا لعنت کندویا رحمت کند بعضی از این کانالهای تلگرامی…

سلام روز بخیر


.کانال سایت فعال مارا  با گوشی همراه  تلگرام نصب شده در سمت راست قسمت لینکها join کنید

کانال فعال این سایت در تلگرام

telegram.me/talarbourseiran

talarbourseiran


.سلام روز بخیر
/1-فولای افزایش سرمایه ای که سهم را منجر به صف خرید کرد
/2-خدا لعنت کندویا رحمت کند بعضی از این کانالهای تلگرامی را واگرایی منفی اخابر را 160تومان هم اعلام میکنندجماعتی که اخابر اگر ده تومان بیشتر افت کند با سروکله فدایی میشوند ومیخرند
/3-ولصنم حمایت 1150ریال مقاومت 1300ریال
/انگشت شما شاید بشود گفت از میان صد کانال تلگرامی بورسی بدون اغراض شخصی می نویسندلعنت به ان تکنیکالی که یک شبه سیگنال نزول 60تومانی برای اخابر صادر میکند.....اگر عضو هر کانال تلگرامی هستید در اعمال نظرها روی سهام دقت کنید
/گروه استخراج کانه های فلزی شامل کروی -کاما-کچاد کگل-ومعادن-کبافق -کمنگنز-کنور کدما همگی منفی فقط کروی در لبه مثبت
/
دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران عنوان کرد:
روغن نباتی یکی از پنج کالای اساسی است که توسط دولت قیمت گذاری می شود و آزاد سازی قیمت آن می تواند تبعات منفی را بر وضعیت اقتصادی کشور در پی داشته باشد و این موضوع می تواند به افزایش بی رویه قیمت روغن نباتی و کاهش کیفیت محصول تولیدی منجر شود.
در برخی از خبرگزاریها اخباری طی روز گذشته منتشر شد که از اقدامات دولت برای آزاد سازی قیمت روغن نباتیپس از آزاد شدن قیمت بلیط هواپیما خبر می داد.

بر اساس گزارش بورسنیوز، نادر قاضی پور، عضو کمیسیون صنایع مجلس طی مصاحبه خود با یکی از خبرگزاری هااظهار داشت که پس از آزاد شدن بهای بلیط هواپیما بحث آزاد سازی قیمت روغن نباتی وماکارونی مطرح شده و تولید کنندگان و فعالان اقتصادی در این حوزه و برخی مسئولاندولتی موضوع مذکور را پیگیری می کنند.

این در حالی استکه روغن نباتی یکی از پنج کالای اساسی است که توسط دولت قیمت گذاری می شود و آزادسازی قیمت آن می تواند تبعات منفی را بر وضعیت اقتصادی کشور در پی داشته باشد واین موضوع می تواند به افزایش بی رویه قیمت روغن نباتی و کاهش کیفیت محصول تولیدیمنجر شود.

در همین ارتباط،دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد:روغن نباتی جزو کالاهای اساسی می باشد و مشمول قیمت گذاری دولت است. از این روموضوع آزادسازی قیمت روغن نباتی معنایی ندارد.

ابوالحسن خلیلیدر خصوص صحت و سقم پیگیری تولید کنندگان روغن نباتی برای آزاد ساز قیمت این محصولگفت: این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد. چرا که در شرایط فعلی رکود در بازار فروشمحصولات حاکم است و بازار کشش افزایش قیمت را ندارد و عرضه بیش از تقاضا است.

در حال حاضربسیاری از تولید کنندگان محصولات خود را با اعمال تخفیفاتی عرضه می کنند. پس چگونهمی توان روغن نباتی را که جزو کالاهای اساسی است از مشمولیت قیمت گذاری دولت خارجنمود؟

وی با تأکید براینکه آزاد سازی قیمت روغن نباتی در هیچ دوره ای وجود نداشته، در خاتمه گفت: هردولتی ابتدای سال مصوبه قیمت گذاری کالاهای اساسی را ابلاغ می کند و تصمیم گیری دراین خصوص در اختیار دولت قرار دارد.


/بازار سر صبح مثبت اما تا اخروقت با عرضه هایی همراه وممکن است اخر وقت با حمایت یکی دوتا نماد رند قلدر اندکی مثبت شود
/گروه مسکن بعلت اعلام بسته حمایتی مسکن وام های ..... با استقبال روبروست انتخاب سهم برای خرید در این گروه کار سختی نیست
/
نسبت به سال مالی جاری:

"ولغدر" اولین سود آینده را با ۲۰ درصد کاهش پیش بینی کرد وآماده بازگشت شد

لیزینگ خودرو غدیر اولین سود هر سهم سال مالی ۳۰ آذر ۹۵ را اعلام کرد که نسبت به سال مالی جاری ۱۹.۷ درصد کاهش نشان می دهد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، لیزینگ خودرو غدیر که از 24 آبان به دلیل ابهام درارائه اطلاعات با توقف نماد همراه شده، سود هر سهم سال مالی 30 آذر را 521 ریال پیش بینی کرده و در عملکرد 10 ماهه منتهی به 30 مهر مشخص شد 64 درصد معال 334 ریال پوشش داده شده است.

براساس این گزارش، این شرکت 30 میلیارد تومانی امروز اولین سود هر سهم سال مالی 30 آذر آینده را 481 ریال اعلام کرد که نسبت به سال مالی جاری 19.7 درصد کاهش نشان می دهد.

با این پیش بینی و همچنین گزارش عملکرد 10 ماهه که دیروز اعلام شد، نماد "ولغدر" در نوبت بازگشایی و بازگشت به بورس قرار گرفت.


/4-خبهمن حمایت 1500ریال الان 1670ریال
/5- هر چه صبر میکنید دلقما 50 ریالی 100ریالی 200ریالی افت بکند ولی بی فایده است
/
در گفت و گوی «ملت بازار» با معاون سرمایه گذاری یک گروه مالی اعلام شد ؛
معاون سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات دو تهدید مهم بورس در شرایط فعلی را نام برد و 4 راهکار خروج بازار سرمایه از رکود را اعلام کرد.

مهدی نجفی در گفت و گو با ملت بازار با اشاره به عوامل داخلی و خارجیموثر بر روند معاملات بازار سهام اظهار داشت: مهم ترین عامل خارجی در این میان بهموضوع مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 مربوط می شود که این ریسک سیاسی در حالکمرنگ شدن است اما به دلیل پابرجا ماندن ابهامات داخلی نتوانست اثر مثبت خود را بربورس بر جا بگذارد.

وی با بیان اینکه جدا از دلایل بنیادی همانند کاهش قیمت نفت و فلزاتاساسی که نقش بسزایی در تداوم رکود در بورس دارد برخی عوامل داخلی هم تاثیر گذاربوده، گفت: از دو سال پیش بحث کاهش نرخ سود بانکی مطرح بوده است اما همچنان ابزارهایبازار پول شامل سپرده، گواهی سپرده، اوراق مشارکت و اسناد خزانه با توجه به نرخهای سود پرداختی به عنوان یک رقیب جدی برای بورس شناخته می شوند.

در دسترسترین ابزار بازار پول در فرابورس

نجفی بااشاره به عرضه حجم قابل توجه اسناد خزانه اسلامی به عنوان در دسترس ترین ابزاربازار پول در بازار معاملاتی فرابورس، گفت: نرخ سود در نظر گرفته شده برای سپرده گذاران ایناسناد 24 درصد است که نرخ جذابی بوده و همین امر مهم ترین دلیل محدود شدن رشد قیمتسهام در بورس است.

وی ادامهداد: به عبارت دیگر سهام یک شرکت در بورس باید دارای نسبت قیمت به درآمد 4 مرتبهباشد تا بتواند با ابزارهای همانند اسناد خزانه اسلامی در بازار پول رقابت کند.

سنگین شدن کفه ترازو به نفع فروشندگان حقوقی

معاون سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات در ادامه برآیند وضعیتمعامله گران در بازار سرمایه را مورد توجه قرار داد و گفت: عامل دیگری که باعث شدهرونق در بورس وجود نداشته باشد و رشد قیمت سهام ها متوقف شود سنگین شدن کفه ترازوبه نفع فروشندگان حقوقی است.

به گفتهنجفی، بررسی جمع حجم سفارش های خرید و فروش در بازار سهام مشخص می کند که عرضه وتقاضاها به نفع فروشنده ها در بورس بوده این در حالی است که فروش های یادشده توسط نهادهایحقوقی و تاثیرگذار بورس همانند تامین اجتماعی، صندوق های بازنشستگی یا سایر شرکتهای بزرگ صورت گرفته است.

نیاز بهنقدینگی حقوقی ها

وی نیازبه نقدینگی را مهم ترین عامل فروش سهام توسط سهامداران حقوقی بزرگ بورس دانست وگفت: این شرکت ها در گذشته نسبت به خریدهای بلوکی به صورت قسطی از سازمان خصوصیسازی اقدام کرده اند که در حال حاضر مجبور به پرداخت اقساط آن هستند و یا اینکهبرای پرداخت سود سهام به سهامداران عمده به نقدینگی نیاز دارندو به این ترتیب بهدلیل نبود نقدینگی در دسترس فروش سهام را در دستور کار قرار می دهند.

وی بابیان این که در این شرایط طبیعی است فعالیت سهامداران حقیقی در سمت خرید به چشم نمی آید، گفت: یک محاسبه ساده نشان میدهد سهامداران حقوقی شامل نهادهای بزرگ نیاز به 10 هزار میلیارد تومان نقدینگیبرای پرداخت اقساط و سود سهام دارند.

راهکارهایخروج بورس از رکود

نجفی درخصوص راهکارهای خروج از وضعیت فعلی گفت: چنانچه می خواهیم روند عرضه و تقاضا دربازار سهام متعادل شود لازم است به همین میزان نقدینگی خارج شده از بازار (10 هزارمیلیارد تومان) پول تازه وارد بورس شود. در غیر این صورت نمی توان به افزایش قیمتسهام امیدوار بود.

به گفتهوی، ورود نقدینگی جدید به بازار مستلزم برگشت اعتماد به بورس است و زمانی کهسهامداران نسبت به چشم انداز بازار نگاه مثبتی پیدا نکنند نمی توان به بالا رفتنحجم معاملات در بازار سرمایه امیدوار بود.

معاون سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات همچنینافزود: دیگر عاملی که منجر به بهبود وضعیت معاملات خواهد شد کاهش نرخ سود بانکیاست. هرچه این کاهش نرخ بیشتر باشد شیب رشد قیمت سهام حاضر در بورس تندتر خواهدبود. این در حالی است که افزایش قیمت نفت و تثبیت نرخ کالاهای اساسی از دیگر محرکهای معاملات بورس کشور است.

نجفیدیگر عامل مثبت بر روند سودآوری بنگاه های بورسی را افزایش نرخ ارز عنوان وخاطرنشان کرد: بالا رفتن نرخ دلار اثر خالص مثبتی روی سودآوری شرکت های می گذارد وبه عبارت دیگر میانگین بنگاه ها از این امر منتفع خواهند شد. چراکه صنایعپتروشیمی، پالایشی و فلزات اساسی که سودآوری آنها ارتباط مستقیمی با قیمت دلاردارد، 50 درصد از ارزش بازار سهام را به خود اختصاص داده اند.

ملت بازار- حاجی زاده
/
عضو شورای پول و اعتبار ؛

/

درخواست خارجی‌ها برای خرید سهام شرکت های بیمه ایرانی


/6- وغدیر حمایت 1850ریال مقاومت 2000ریال
/7- وبانک حمایت 3600ریال مقاومت 4000ریال
/اگر با حوصله به نمادهایی که ما اینجانام میبریم نگاه کنید بعضی از انها واقعا مناسب خرید هستند

/توکلی وتیم اقتصادی

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940917001561


/

به گزارش خبرنگار بورس نیوز، شرکت پتروشیمی شازند براساس گزارششفاف سازی عنوان نموده که شرکت های سرمایه گذاری گروه توسعه ملی(سهامیعام)،پتروشیمی شازند(سهامی عام)،مدیریت طرح و توسعه آینده پویا(سهامی خاص) و پتروشیمیاردبیل(سهامی خاص)در نظر دارند جمعا 188،440،000 سهم معادل 51.77 درصد از سهام شرکتپتروشمیران(سهامی خاص) را واگذار نمایند.

شایان ذکر است فروش قطعی منوط به بازگشایی پاکات، انتخاب خریدار وانجام مراحل قانونی فروش مزایده ای می باشد، لذا پیش بینی می گردد در صورت فروشقطعی سهام مزبور سود عملیاتی و سود خالص این شرکت افزایش یابد. همچنین با فرض فروشمطابق قیمت کارشناسی و برآورد جمیع جهات براساس عملکرد 8 ماهه اول سال جاری افزایشپیش بینی سود هر سهم سال 1394 شرکت پتروشیمی شازند کمتر از 20 درصد می باشد.


/

کمالوندی: ۲۴ آذر موضوع PMD خاتمه خواهد یافت


/
مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار؛
رفع بحران نقدینگی شرکت های ساخت و ساز به کمک صندوق زمین و ساختمان
استفاده از صندوق های زمین و ساختمان، برای شرکت های ساخت و ساز قدیمی که از سال های پیش شروع به ساخت و ساز کردند اما هم اکنون دچار بحران نقدینگی شدند، بلااشکال است و با رعایت الزمات مقرر، امکان استفاده از این فرصت برای این شرکت ها نیز وجود دارد.
 

در صندوق ­های زمین و ساختمان، وجوه از متقاضیان سرمایه­ گذاری جمع آوری و در ساخت پروژۀ ساختمانی مشخصی که صندوق برای ساخت آن تاسیس می­شود، صرف می شود و در نهایت پس از فروش واحدهای ساختمانی، عواید ناشی از این فعالیت بین سرمایه‌گذاران صندوق توزیع می شود.

محمدرضا معتمد، مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان مطلب فوق به پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، درباره صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان گفت: در این صندوق ها، مشخصات زمین و ساختمان، مراحل و زمان‌بندی، هزینه‌های اجرای پروژه و پیش­بینی مبالغ فروش از جمله مواردی است که افشا می­شود.

وی در ادامه افزود: وجود یک پروژه که برآوردهای صحیحی از هزینه ‌های ساخت و قیمت فروش آن انجام شده باشد و مطابق برنامه زمان‌بندی شده ساخته و به فروش برود می‌تواند منافع متقابلی برای سرمایه‌گذاران و کسانی که تامین مالی ساخت پروژه ساختمانی را از طریق صندوق انجام داده‌اند فراهم کند.

معتمد با بیان اینکه صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان، راه‌کاری برای تامین مالی آگاهانه در پروژه‌های ساختمانی است، گفت: در زمان رکود تمایل به سرمایه گذاری در خرید مسکن کاهش پیدا می کند اما سرمایه‌گذاران با دریافت اطلاعات و مستندات مربوط به ساخت پروژه های زمین و ساختمان، می توانند در تامین مالی پروژه ها مشارکت کنند و با بازگشت رونق به بازار مسکن، انتظارشان تأمین شود.

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار درباره استفاده از این فرصت برای شرکت های ساخت و ساز قدیمی و همچنین گروه هایی که از سال های پیش شروع به ساخت و ساز کردند اما هم اکنون دچار بحران نقدینگی شدند، گفت: در صندوق‌های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان، محدودیتی برای پذیرش و اجرای پروژه ساختمانی وجود ندارد و هر پروژه‌ای که الزامات مورد نیاز برای تامین مالی از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان را تامین کرده باشد، می‌تواند نسبت به تامین منابع مالی و ساخت پروژه ساختمانی در چارچوب اساسنامه، امیدنامه و مطابق طرح توجیهی ارائه شده اقدام کند.

وی درباره این الزامات گفت: یکی از الزامات این صندوق‌ها که به منظور صیانت از سرمایه سرمایه‌گذاران مقرر شده است، انتقال قطعی زمین و یا پروژه در دست ساخت، به نام صندوق، قبل از تامین مالی از عموم است. در این صندوق‌ها منابع مالی از طریق عموم تامین می شود بنابراین عایدات و بازده مورد انتظار آن بر اساس برآوردهای واقع‌بینانه باید به گونه‌ای باشد که سرمایه‌گذاران راغب به سرمایه‌گذاری در آن صندوق باشند.

معتمد با اشاره به راه اندازی دو صندوق زمین و ساختمان گفت: در حال حاضر صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان نسیم در تاریخ 26 شهریور 1393 و صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان شمالغرب در تاریخ 3 آبان 94 مجوز فعالیت خود را دریافت کرده و مشغول به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: همچنین صندوق‌های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان آویشن و پردیس پارسیان نزد مرجع ثبت، مراحل ثبت خود را انجام داده‌اند که با تکمیل مدارک و مستندات لازم می‌توانند تقاضای دریافت مجوز فعالیت را ارائه کنند.

این مقام مسوول در بخش پایانی گفتگو با سنا توضیح داد: موضوع فعالیت صندوق زمین و ساختمان، منحصر به ساخت و فروش یک پروژه ساختمانی مسکونی نیست بلکه پروژه مذکور می‌تواند علاوه بر ساخت واحدهای مسکونی، شامل ساخت پروژه‌هایی از قبیل مجتمع‌های اداری، تجاری، خدماتی، تفریحی و گردشگری را نیز شامل شود.

وی تصریح کرد: همچنین بنگاه های تولیدی نیز برای ساخت ساختمان ‌های مورد نیازشان نیز می‌توانند اقدام به تامین مالی از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان کنند.

معتمد درباره ورود سرمایه گذاران خارجی به این عرصه گفت: سرمایه‌گذاران خارجی با رعایت قوانین و مقررات مرتبط با سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند در واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌های زمین و ساختمان سرمایه‌گذاری کنند یا چنانچه دارای امکانات و تکنولوژی ساخت مناسبی باشند، با ارکان اجرایی صندوق در ساخت و تکمیل پروژه در دست اجرا همکاری داشته باشند.


/
برای اولین بار طی سال های اخیر رخ داد:

افت 16 درصدی میانگین سودآوری شرکت های بورسی و فرابورسی

میانگین سودآوری شرکت های بورسی و فرابورسی برای اولین بار طی سال های اخیر با کاهش 16 درصدی از 59.3 به 49.7 هزار میلیارد تومان رسیده و سود عملیاتی نیز با کاهش 12 درصدی همراه شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بروز مشکلاتی در تولید و فروش و افزایش هزینه ها و کاهش درآمد شرکت ها و افت سودآوری درحالی عامل اصلی ادامه روند نزولی دو سال اخیر همه متغیرهای اصلی بازار سهام ایران و مهر تاییدی بر وضعیت بیمارگونه دماسنج اقتصاد است که برای اولین بار طی سال های اخیر، میانگین پیش بینی سود شرکت ها با کاهش همراه شده است.

براساس این گزارش، طی سال های گذشته و با تغییر مناسبات های بازار و نقش عواملی چون رشد چند برابری دلار و نرخ تورم باعث شده بود تا میانگین پیش بینی سود هر سهم شرکت ها روند افزایشی داشته باشد اما کاهش فضای کسب و کار و اذغان بسیاری از کارشناسان و حتی مسئولان مبنی بر سخت ترین سال اقتصاد کشور و رسوب همه محدودیت ها و فشارهای گذشته موجب افت یکی از متغیرها و نشانه های اصلی رکود یا رونق بازار یعنی سود پیش بینی اکثر شرکت ها شده است.  

در این رابطه بررسی‌های شرکت پردازش اطلاعات مالی نوآوران امین از بین 39 صنعت از 40 صنعت فعال بازار سرمایه حکایت از کاهش 16 درصدی سودآوری شرکت ها در مقایسه با سال گذشته دارد.

این بررسی که در آن 39 صنعت بطور کامل میزان سود برآوردی سال 94 یا بعضاً 95 را اعلام کرده اند، شامل 359 شرکت از بین 384 شرکت و بدون لحاظ کردن صنعت سرمایه‌گذاری و شرکت های این گروه به علت عدم افشا پیش‌بینی درآمد هر سهم است و در آن سود خالص صنایع مورد بررسی با کاهش 16 درصدی از 59.3 به 49.7 هزار میلیارد تومان رسیده است. سود عملیاتی نیز با کاهش 12 درصدی همراه بوده‌ است.

سه صنعت منسوجات، هتل و رستوران و رادیو، تلویزیون و دستگاه‌های ارتباطی، به ترتیب با 523، 179 و 131 درصد بیشترین رشد را در سود خالص شناسایی کرده‌اند . صنعت قند و شکر نیز با بیشترین افت، سود خالص را با کاهش 526 درصدی اعلام کرده‌ است.

19 صنعت نیز  نسبت به مدت مشابه، سود خالص را به صورت میانگین با 16 درصد افزایش برآورد کرده‌اند .در این بین صنعت انتشار، چاپ و تکثیر با 3 درصد رشد، کمترین افزایش را داشته‌ است.


/

کشف یک جنگل در سیاره مریخ!


/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

حامد بازدید : 247چهارشنبه 18 آذر 1394 زمان : 7:39 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلبنظرات برای این پست غیر فعال میباشد .

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام ودوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیریدبا تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنیدبهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشدضمنا چون ما مجوز مشاوره نداریم برای همیشه در بخش نظرات به احترام رعایت قانون جواب نظر را نمیدهیم صرفا نظرات وگفتگوهای شما درج میشود.بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  صفحات جداگانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 670
 • کل نظرات : 4190
 • افراد آنلاین : 4
 • تعداد اعضا : 1
 • آی پی امروز : 34
 • آی پی دیروز : 344
 • بازدید امروز : 79
 • باردید دیروز : 1,675
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 67
 • بازدید هفته : 1,830
 • بازدید ماه : 1,830
 • بازدید سال : 1,830
 • بازدید کلی : 1,259,479
 • کدهای اختصاصی