close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
کمرجان

خانه | پست الکترونیک | آرشیو

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

کانال ما در تلگرام apsahm@با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید


کمرجان

سلام روز بخیر


.کانال سایت فعال مارا  با گوشی همراه  تلگرام نصب شده در سمت راست قسمت لینکها join کنید

کانال فعال این سایت در تلگرام

telegram.me/talarbourseiran

talarbourseiran


.سلام روز بخیر
/1-فولای افزایش سرمایه ای که سهم را منجر به صف خرید کرد
/2-خدا لعنت کندویا رحمت کند بعضی از این کانالهای تلگرامی را واگرایی منفی اخابر را 160تومان هم اعلام میکنندجماعتی که اخابر اگر ده تومان بیشتر افت کند با سروکله فدایی میشوند ومیخرند
/3-ولصنم حمایت 1150ریال مقاومت 1300ریال
/انگشت شما شاید بشود گفت از میان صد کانال تلگرامی بورسی بدون اغراض شخصی می نویسندلعنت به ان تکنیکالی که یک شبه سیگنال نزول 60تومانی برای اخابر صادر میکند.....اگر عضو هر کانال تلگرامی هستید در اعمال نظرها روی سهام دقت کنید
/گروه استخراج کانه های فلزی شامل کروی -کاما-کچاد کگل-ومعادن-کبافق -کمنگنز-کنور کدما همگی منفی فقط کروی در لبه مثبت
/
دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران عنوان کرد:
روغن نباتی یکی از پنج کالای اساسی است که توسط دولت قیمت گذاری می شود و آزاد سازی قیمت آن می تواند تبعات منفی را بر وضعیت اقتصادی کشور در پی داشته باشد و این موضوع می تواند به افزایش بی رویه قیمت روغن نباتی و کاهش کیفیت محصول تولیدی منجر شود.
در برخی از خبرگزاری ها اخباری طی روز گذشته منتشر شد که از اقدامات دولت برای آزاد سازی قیمت روغن نباتی پس از آزاد شدن قیمت بلیط هواپیما خبر می داد.

بر اساس گزارش بورس نیوز، نادر قاضی پور، عضو کمیسیون صنایع مجلس طی مصاحبه خود با یکی از خبرگزاری ها اظهار داشت که پس از آزاد شدن بهای بلیط هواپیما بحث آزاد سازی قیمت روغن نباتی و ماکارونی مطرح شده و تولید کنندگان و فعالان اقتصادی در این حوزه و برخی مسئولان دولتی موضوع مذکور را پیگیری می کنند.

این در حالی است که روغن نباتی یکی از پنج کالای اساسی است که توسط دولت قیمت گذاری می شود و آزاد سازی قیمت آن می تواند تبعات منفی را بر وضعیت اقتصادی کشور در پی داشته باشد و این موضوع می تواند به افزایش بی رویه قیمت روغن نباتی و کاهش کیفیت محصول تولیدی منجر شود.

در همین ارتباط، دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: روغن نباتی جزو کالاهای اساسی می باشد و مشمول قیمت گذاری دولت است. از این رو موضوع آزادسازی قیمت روغن نباتی معنایی ندارد.

ابوالحسن خلیلی در خصوص صحت و سقم پیگیری تولید کنندگان روغن نباتی برای آزاد ساز قیمت این محصول گفت: این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد. چرا که در شرایط فعلی رکود در بازار فروش محصولات حاکم است و بازار کشش افزایش قیمت را ندارد و عرضه بیش از تقاضا است.

در حال حاضر بسیاری از تولید کنندگان محصولات خود را با اعمال تخفیفاتی عرضه می کنند. پس چگونه می توان روغن نباتی را که جزو کالاهای اساسی است از مشمولیت قیمت گذاری دولت خارج نمود؟

وی با تأکید بر اینکه آزاد سازی قیمت روغن نباتی در هیچ دوره ای وجود نداشته، در خاتمه گفت: هر دولتی ابتدای سال مصوبه قیمت گذاری کالاهای اساسی را ابلاغ می کند و تصمیم گیری در این خصوص در اختیار دولت قرار دارد.


/بازار سر صبح مثبت اما تا اخروقت با عرضه هایی همراه وممکن است اخر وقت با حمایت یکی دوتا نماد رند قلدر اندکی مثبت شود
/گروه مسکن بعلت اعلام بسته حمایتی مسکن وام های ..... با استقبال روبروست انتخاب سهم برای خرید در این گروه کار سختی نیست
/
نسبت به سال مالی جاری:

"ولغدر" اولین سود آینده را با ۲۰ درصد کاهش پیش بینی کرد وآماده بازگشت شد

لیزینگ خودرو غدیر اولین سود هر سهم سال مالی ۳۰ آذر ۹۵ را اعلام کرد که نسبت به سال مالی جاری ۱۹.۷ درصد کاهش نشان می دهد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، لیزینگ خودرو غدیر که از 24 آبان به دلیل ابهام درارائه اطلاعات با توقف نماد همراه شده، سود هر سهم سال مالی 30 آذر را 521 ریال پیش بینی کرده و در عملکرد 10 ماهه منتهی به 30 مهر مشخص شد 64 درصد معال 334 ریال پوشش داده شده است.

براساس این گزارش، این شرکت 30 میلیارد تومانی امروز اولین سود هر سهم سال مالی 30 آذر آینده را 481 ریال اعلام کرد که نسبت به سال مالی جاری 19.7 درصد کاهش نشان می دهد.

با این پیش بینی و همچنین گزارش عملکرد 10 ماهه که دیروز اعلام شد، نماد "ولغدر" در نوبت بازگشایی و بازگشت به بورس قرار گرفت.


/4-خبهمن حمایت 1500ریال الان 1670ریال
/5- هر چه صبر میکنید دلقما 50 ریالی 100ریالی 200ریالی افت بکند ولی بی فایده است
/
در گفت و گوی «ملت بازار» با معاون سرمایه گذاری یک گروه مالی اعلام شد ؛
معاون سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات دو تهدید مهم بورس در شرایط فعلی را نام برد و 4 راهکار خروج بازار سرمایه از رکود را اعلام کرد.

مهدی نجفی در گفت و گو با ملت بازار با اشاره به عوامل داخلی و خارجی موثر بر روند معاملات بازار سهام اظهار داشت: مهم ترین عامل خارجی در این میان به موضوع مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 مربوط می شود که این ریسک سیاسی در حال کمرنگ شدن است اما به دلیل پابرجا ماندن ابهامات داخلی نتوانست اثر مثبت خود را بر بورس بر جا بگذارد.

وی با بیان اینکه جدا از دلایل بنیادی همانند کاهش قیمت نفت و فلزات اساسی که نقش بسزایی در تداوم رکود در بورس دارد برخی عوامل داخلی هم تاثیر گذار بوده، گفت: از دو سال پیش بحث کاهش نرخ سود بانکی مطرح بوده است اما همچنان ابزارهای بازار پول شامل سپرده، گواهی سپرده، اوراق مشارکت و اسناد خزانه با توجه به نرخ های سود پرداختی به عنوان یک رقیب جدی برای بورس شناخته می شوند.

در دسترس ترین ابزار بازار پول در فرابورس

نجفی با اشاره به عرضه حجم قابل توجه اسناد خزانه اسلامی به عنوان در دسترس ترین ابزار بازار پول در بازار معاملاتی فرابورس، گفت: نرخ سود در نظر گرفته شده برای سپرده گذاران این اسناد 24 درصد است که نرخ جذابی بوده و همین امر مهم ترین دلیل محدود شدن رشد قیمت سهام در بورس است.

وی ادامه داد: به عبارت دیگر سهام یک شرکت در بورس باید دارای نسبت قیمت به درآمد 4 مرتبه باشد تا بتواند با ابزارهای همانند اسناد خزانه اسلامی در بازار پول رقابت کند.

سنگین شدن کفه ترازو به نفع فروشندگان حقوقی

معاون سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات در ادامه برآیند وضعیت معامله گران در بازار سرمایه را مورد توجه قرار داد و گفت: عامل دیگری که باعث شده رونق در بورس وجود نداشته باشد و رشد قیمت سهام ها متوقف شود سنگین شدن کفه ترازو به نفع فروشندگان حقوقی است.

به گفته نجفی، بررسی جمع حجم سفارش های خرید و فروش در بازار سهام مشخص می کند که عرضه و تقاضاها به نفع فروشنده ها در بورس بوده این در حالی است که فروش های یادشده توسط نهادهای حقوقی و تاثیرگذار بورس همانند تامین اجتماعی، صندوق های بازنشستگی یا سایر شرکت های بزرگ صورت گرفته است.

نیاز به نقدینگی حقوقی ها

وی نیاز به نقدینگی را مهم ترین عامل فروش سهام توسط سهامداران حقوقی بزرگ بورس دانست و گفت: این شرکت ها در گذشته نسبت به خریدهای بلوکی به صورت قسطی از سازمان خصوصی سازی اقدام کرده اند که در حال حاضر مجبور به پرداخت اقساط آن هستند و یا اینکه برای پرداخت سود سهام به سهامداران عمده به نقدینگی نیاز دارندو به این ترتیب به دلیل نبود نقدینگی در دسترس فروش سهام را در دستور کار قرار می دهند.

وی با بیان این که در این شرایط طبیعی است فعالیت سهامداران حقیقی در سمت خرید به چشم نمی آید، گفت: یک محاسبه ساده نشان می دهد سهامداران حقوقی شامل نهادهای بزرگ نیاز به 10 هزار میلیارد تومان نقدینگی برای پرداخت اقساط و سود سهام دارند.

راهکارهای خروج بورس از رکود

نجفی در خصوص راهکارهای خروج از وضعیت فعلی گفت: چنانچه می خواهیم روند عرضه و تقاضا در بازار سهام متعادل شود لازم است به همین میزان نقدینگی خارج شده از بازار (10 هزار میلیارد تومان) پول تازه وارد بورس شود. در غیر این صورت نمی توان به افزایش قیمت سهام امیدوار بود.

به گفته وی، ورود نقدینگی جدید به بازار مستلزم برگشت اعتماد به بورس است و زمانی که سهامداران نسبت به چشم انداز بازار نگاه مثبتی پیدا نکنند نمی توان به بالا رفتن حجم معاملات در بازار سرمایه امیدوار بود.

معاون سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات همچنین افزود: دیگر عاملی که منجر به بهبود وضعیت معاملات خواهد شد کاهش نرخ سود بانکی است. هرچه این کاهش نرخ بیشتر باشد شیب رشد قیمت سهام حاضر در بورس تندتر خواهد بود. این در حالی است که افزایش قیمت نفت و تثبیت نرخ کالاهای اساسی از دیگر محرک های معاملات بورس کشور است.

نجفی دیگر عامل مثبت بر روند سودآوری بنگاه های بورسی را افزایش نرخ ارز عنوان و خاطرنشان کرد: بالا رفتن نرخ دلار اثر خالص مثبتی روی سودآوری شرکت های می گذارد و به عبارت دیگر میانگین بنگاه ها از این امر منتفع خواهند شد. چراکه صنایع پتروشیمی، پالایشی و فلزات اساسی که سودآوری آنها ارتباط مستقیمی با قیمت دلار دارد، 50 درصد از ارزش بازار سهام را به خود اختصاص داده اند.

ملت بازار- حاجی زاده
/
عضو شورای پول و اعتبار ؛

/

درخواست خارجی‌ها برای خرید سهام شرکت های بیمه ایرانی


/6- وغدیر حمایت 1850ریال مقاومت 2000ریال
/7- وبانک حمایت 3600ریال مقاومت 4000ریال
/اگر با حوصله به نمادهایی که ما اینجانام میبریم نگاه کنید بعضی از انها واقعا مناسب خرید هستند

/توکلی وتیم اقتصادی

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940917001561


/

به گزارش خبرنگار بورس نیوز، شرکت پتروشیمی شازند براساس گزارش شفاف سازی عنوان نموده که شرکت های سرمایه گذاری گروه توسعه ملی(سهامی عام)،پتروشیمی شازند(سهامی عام)،مدیریت طرح و توسعه آینده پویا(سهامی خاص) و پتروشیمی اردبیل(سهامی خاص)در نظر دارند جمعا 188،440،000 سهم معادل 51.77 درصد از سهام شرکت پتروشمیران(سهامی خاص) را واگذار نمایند.

شایان ذکر است فروش قطعی منوط به بازگشایی پاکات، انتخاب خریدار و انجام مراحل قانونی فروش مزایده ای می باشد، لذا پیش بینی می گردد در صورت فروش قطعی سهام مزبور سود عملیاتی و سود خالص این شرکت افزایش یابد. همچنین با فرض فروش مطابق قیمت کارشناسی و برآورد جمیع جهات براساس عملکرد 8 ماهه اول سال جاری افزایش پیش بینی سود هر سهم سال 1394 شرکت پتروشیمی شازند کمتر از 20 درصد می باشد.


/

کمالوندی: ۲۴ آذر موضوع PMD خاتمه خواهد یافت


/
مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار؛
رفع بحران نقدینگی شرکت های ساخت و ساز به کمک صندوق زمین و ساختمان
استفاده از صندوق های زمین و ساختمان، برای شرکت های ساخت و ساز قدیمی که از سال های پیش شروع به ساخت و ساز کردند اما هم اکنون دچار بحران نقدینگی شدند، بلااشکال است و با رعایت الزمات مقرر، امکان استفاده از این فرصت برای این شرکت ها نیز وجود دارد.
 

در صندوق ­های زمین و ساختمان، وجوه از متقاضیان سرمایه­ گذاری جمع آوری و در ساخت پروژۀ ساختمانی مشخصی که صندوق برای ساخت آن تاسیس می­شود، صرف می شود و در نهایت پس از فروش واحدهای ساختمانی، عواید ناشی از این فعالیت بین سرمایه‌گذاران صندوق توزیع می شود.

محمدرضا معتمد، مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان مطلب فوق به پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، درباره صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان گفت: در این صندوق ها، مشخصات زمین و ساختمان، مراحل و زمان‌بندی، هزینه‌های اجرای پروژه و پیش­بینی مبالغ فروش از جمله مواردی است که افشا می­شود.

وی در ادامه افزود: وجود یک پروژه که برآوردهای صحیحی از هزینه ‌های ساخت و قیمت فروش آن انجام شده باشد و مطابق برنامه زمان‌بندی شده ساخته و به فروش برود می‌تواند منافع متقابلی برای سرمایه‌گذاران و کسانی که تامین مالی ساخت پروژه ساختمانی را از طریق صندوق انجام داده‌اند فراهم کند.

معتمد با بیان اینکه صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان، راه‌کاری برای تامین مالی آگاهانه در پروژه‌های ساختمانی است، گفت: در زمان رکود تمایل به سرمایه گذاری در خرید مسکن کاهش پیدا می کند اما سرمایه‌گذاران با دریافت اطلاعات و مستندات مربوط به ساخت پروژه های زمین و ساختمان، می توانند در تامین مالی پروژه ها مشارکت کنند و با بازگشت رونق به بازار مسکن، انتظارشان تأمین شود.

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار درباره استفاده از این فرصت برای شرکت های ساخت و ساز قدیمی و همچنین گروه هایی که از سال های پیش شروع به ساخت و ساز کردند اما هم اکنون دچار بحران نقدینگی شدند، گفت: در صندوق‌های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان، محدودیتی برای پذیرش و اجرای پروژه ساختمانی وجود ندارد و هر پروژه‌ای که الزامات مورد نیاز برای تامین مالی از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان را تامین کرده باشد، می‌تواند نسبت به تامین منابع مالی و ساخت پروژه ساختمانی در چارچوب اساسنامه، امیدنامه و مطابق طرح توجیهی ارائه شده اقدام کند.

وی درباره این الزامات گفت: یکی از الزامات این صندوق‌ها که به منظور صیانت از سرمایه سرمایه‌گذاران مقرر شده است، انتقال قطعی زمین و یا پروژه در دست ساخت، به نام صندوق، قبل از تامین مالی از عموم است. در این صندوق‌ها منابع مالی از طریق عموم تامین می شود بنابراین عایدات و بازده مورد انتظار آن بر اساس برآوردهای واقع‌بینانه باید به گونه‌ای باشد که سرمایه‌گذاران راغب به سرمایه‌گذاری در آن صندوق باشند.

معتمد با اشاره به راه اندازی دو صندوق زمین و ساختمان گفت: در حال حاضر صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان نسیم در تاریخ 26 شهریور 1393 و صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان شمالغرب در تاریخ 3 آبان 94 مجوز فعالیت خود را دریافت کرده و مشغول به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: همچنین صندوق‌های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان آویشن و پردیس پارسیان نزد مرجع ثبت، مراحل ثبت خود را انجام داده‌اند که با تکمیل مدارک و مستندات لازم می‌توانند تقاضای دریافت مجوز فعالیت را ارائه کنند.

این مقام مسوول در بخش پایانی گفتگو با سنا توضیح داد: موضوع فعالیت صندوق زمین و ساختمان، منحصر به ساخت و فروش یک پروژه ساختمانی مسکونی نیست بلکه پروژه مذکور می‌تواند علاوه بر ساخت واحدهای مسکونی، شامل ساخت پروژه‌هایی از قبیل مجتمع‌های اداری، تجاری، خدماتی، تفریحی و گردشگری را نیز شامل شود.

وی تصریح کرد: همچنین بنگاه های تولیدی نیز برای ساخت ساختمان ‌های مورد نیازشان نیز می‌توانند اقدام به تامین مالی از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان کنند.

معتمد درباره ورود سرمایه گذاران خارجی به این عرصه گفت: سرمایه‌گذاران خارجی با رعایت قوانین و مقررات مرتبط با سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند در واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌های زمین و ساختمان سرمایه‌گذاری کنند یا چنانچه دارای امکانات و تکنولوژی ساخت مناسبی باشند، با ارکان اجرایی صندوق در ساخت و تکمیل پروژه در دست اجرا همکاری داشته باشند.


/
برای اولین بار طی سال های اخیر رخ داد:

افت 16 درصدی میانگین سودآوری شرکت های بورسی و فرابورسی

میانگین سودآوری شرکت های بورسی و فرابورسی برای اولین بار طی سال های اخیر با کاهش 16 درصدی از 59.3 به 49.7 هزار میلیارد تومان رسیده و سود عملیاتی نیز با کاهش 12 درصدی همراه شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بروز مشکلاتی در تولید و فروش و افزایش هزینه ها و کاهش درآمد شرکت ها و افت سودآوری درحالی عامل اصلی ادامه روند نزولی دو سال اخیر همه متغیرهای اصلی بازار سهام ایران و مهر تاییدی بر وضعیت بیمارگونه دماسنج اقتصاد است که برای اولین بار طی سال های اخیر، میانگین پیش بینی سود شرکت ها با کاهش همراه شده است.

براساس این گزارش، طی سال های گذشته و با تغییر مناسبات های بازار و نقش عواملی چون رشد چند برابری دلار و نرخ تورم باعث شده بود تا میانگین پیش بینی سود هر سهم شرکت ها روند افزایشی داشته باشد اما کاهش فضای کسب و کار و اذغان بسیاری از کارشناسان و حتی مسئولان مبنی بر سخت ترین سال اقتصاد کشور و رسوب همه محدودیت ها و فشارهای گذشته موجب افت یکی از متغیرها و نشانه های اصلی رکود یا رونق بازار یعنی سود پیش بینی اکثر شرکت ها شده است.  

در این رابطه بررسی‌های شرکت پردازش اطلاعات مالی نوآوران امین از بین 39 صنعت از 40 صنعت فعال بازار سرمایه حکایت از کاهش 16 درصدی سودآوری شرکت ها در مقایسه با سال گذشته دارد.

این بررسی که در آن 39 صنعت بطور کامل میزان سود برآوردی سال 94 یا بعضاً 95 را اعلام کرده اند، شامل 359 شرکت از بین 384 شرکت و بدون لحاظ کردن صنعت سرمایه‌گذاری و شرکت های این گروه به علت عدم افشا پیش‌بینی درآمد هر سهم است و در آن سود خالص صنایع مورد بررسی با کاهش 16 درصدی از 59.3 به 49.7 هزار میلیارد تومان رسیده است. سود عملیاتی نیز با کاهش 12 درصدی همراه بوده‌ است.

سه صنعت منسوجات، هتل و رستوران و رادیو، تلویزیون و دستگاه‌های ارتباطی، به ترتیب با 523، 179 و 131 درصد بیشترین رشد را در سود خالص شناسایی کرده‌اند . صنعت قند و شکر نیز با بیشترین افت، سود خالص را با کاهش 526 درصدی اعلام کرده‌ است.

19 صنعت نیز  نسبت به مدت مشابه، سود خالص را به صورت میانگین با 16 درصد افزایش برآورد کرده‌اند .در این بین صنعت انتشار، چاپ و تکثیر با 3 درصد رشد، کمترین افزایش را داشته‌ است.


/

کشف یک جنگل در سیاره مریخ!


/
/
/
/
/
/
/
/
/
/+ نوشته شده در چهارشنبه 18 آذر 1394 ساعت 7:39 توسط حامد | | تعداد بازدید : 303

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ

منوی اصلی

تبلیغات

دسته بندی خبر ها

نظر سنجی

درباره ی ما


کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

آرشیو

پیوند های وبلاگ

لینک های روزانه

امار وبلاگ

امکانات


Powered By
rozblog.com
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ bourseclasor محفوظ می باشد.