close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بورس اصلاح نرم قیمتها

خانه | پست الکترونیک | آرشیو

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

کانال ما در تلگرام apsahm@با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید


بورس اصلاح نرم قیمتها

-کانال سایت فعال مارا  با گوشی همراه  تلگرام نصب شده در سمت راست قسمت لینکها join کنید

کانال فعال این سایت در تلگرام

telegram.me/talarbourseiran

talarbourseiran@


- بله داشتیم میگفتیم اصلاح نرم قیمتها
-از حق تقدم خودرو حمایت میشود تا در روزهای اولیه فروشندگان خرد از دست وپا جمع شوند
-خدیزل 3498ریال اصلاح قیمت نرم تا رسیدن به حمایت معتبر
-تفکر اماری وبا امار وارقام بازی کردن اقتصاد را به رکود میبرد فعلا کرکره بورس پایین است وبرای مواردی چون ارواق مشارکت با در امد ثابت باز است
-1- نماد تاپیکو پرقدرت مشاهده میشود  واز نزول خبری نیست
خرید فقط تستی 100 هزار تومان
-2-فولاد الان 1090ریال خوب فولاد اگر 50 ریال کمتر عرضه شود فضای 70ریال مانور مثبت خواهد داشت
خرید فقط تستی 100 هزار تومان
-3-فسرب از 1520ریال شروع به اصلاح قیمت نموده است الان 1354ریال صف فروش دارد سهم را کنترل کنیدخرید فقط تستی 100 هزار تومان

-4-گروه فلزات اساسی کلا منفی است سه لیدر اصلی گروه ذوب فولاد فملی فقط هرمز مقداری مثبت میزند

فباهنر حمایت 1000ریال مقاومت 1100ریال خرید فقط تستی 100 هزار تومان-در بدترین شرایط بازار ما فرصتهای خرید را اعلام میکنیم
-اذر ماه جنگ جنگ سر خریدن 50 الی 100 ریال کمتر است این روش چانه زنی در بورس فرا گیر شده است
-مقایسه ومحاسبه کنید میزان سود انباشته وساپا را به ازای یک سهم ومیزان پوشش سود سهم را
در کدال

-
تحلیلگر بازارهای مالی اعلام کرد:

تبعات منفی افزایش سرمایه‌ بی‌رویه شرکت های بورسی و یک پیشنهاد

یک تحلیل گر بازارهای مالی با اعلام خطر و تبعات منفی افزایش سرمایه‌ بی‌رویه شرکت های بورسی در آینده، پیشنهاد تاخیر یا توسعه آهسته در اجرای طرح‌ها را مطرح کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، روزبه معین‌زاده تحلیلگر بازارهای مالی با ارایه یادداشتی در روزنامه شرق به خطر افزایش سرمایه‌های بی‌رویه شرکت های بورسی در آینده هشدار داد و پیشنهاد تاخیر یا توسعه آهسته در اجرای طرح‌ها را مطرح کرد.

در چند سال اخیر با رشد بهره بانکی و کمبود منابع بانکی، شرکت‌های بورسی برای اجرای طرح‌های توسعه و افزایش نقدینگی به ناچار با کاهش استفاده از منابع بانکی دست به افزایش سرمایه‌های پی‌درپی زدند تا جایی که رشد سرمایه‌های شرکت‌ها، افزایش فروش و بالطبع سود متناسب با آن را ایجاد نمی‌کند. به همین دلیل دریافت منابع مالی به‌صورتی‌که بیشتر از سهام‌داران دریافت شود تا خارج از شرکت مانند بانک‌ها، خوشایند سهام‌دار نخواهد بود که در ادامه این مقاله چرایی آن توضیح داده خواهد شد.

به‌تازگی یک شرکت فولادی برای اجرای طرح‌های توسعه خود دست به یک افزایش سرمایه دوهزارو ٥٠٠ میلیاردتومانی زد که تقریبا تمامی بودجه مورد نیاز از طریق سرمایه سهام‌دار تأمین شده است. سرمایه شرکت به هفت‌هزارو ٥٠٠ ‌میلیارد تومان می‌رسد درحالی‌که فروش شرکت تقریبا ٩ هزار ‌میلیارد تومان است. یک شرکت بزرگ تولید‌کننده فلزات رنگین، سرمایه خود را به چهار هزارو ٣٠٠ ‌میلیارد تومان رساند درحالی‌که فروش شرکت چهار‌هزارو ٤٠٠ ‌میلیارد تومان است. یک شرکت تولید‌کننده سنگ آهن با سرمایه دوهزارو ٤٠٠ ‌میلیارد تومانی و فروش ذو هزار ‌میلیارد تومانی وضعیت بدتری را نشان می‌دهد و...

گرچه ممکن است در صورت مالی تلفیقی این شرکت‌ها، شرایط بهتر باشد اما مشکل کماکان پابرجاست. اینها نمونه‌ای از مشکلی است که در آن فروش نسبت به سرمایه شرکت به‌دلیل افزایش سرمایه‌های متمادی و رکود و کاهش قیمت کالاها، کاهش چشمگیری دارد.

زمانی نه‌چندان‌دور فروش به‌طور متوسط بین شش تا ١٠ برابر سرمایه شرکت‌ها بود، ولی هم‌اکنون این نسبت دو تا چهار برابر و حتی در بعضی شرکت‌ها به کمتر از یک رسیده است. اما چرا تجهیز منابع مورد نیاز از طریق سرمایه سهام‌دار باید نگران‌کننده تلقی شود درحالی‌که از خروج منابع مالی از شرکت جلوگیری می‌کند، سبب وابسته‌نبودن به منابع خارجی می‌شود و هزینه‌های مالی را کاهش می‌دهد؟

نگرانی آنجاست که وقتی سرمایه شرکت رقیق شود افزایش فروش شرکت چه بر اثر افزایش قیمت کالا صورت گیرد که در بهترین حالت بهای تمام‌شده هم ثابت بماند و چه بر اثر تعداد فروش باشد که حاشیه سود را در بهترین حالت کمی هم به‌دلیل هزینه‌های ثابت، افزایش دهد، باز هم تغییر سود چندانی در سرمایه سنگین افزایش داده‌شده، ایجاد نمی‌کند.همچنین اهرم مرکب مناسب هم تأثیر مطلوبی در سود هر سهم ندارد.

به دلایلی که ذکر شد چشم‌انداز سودآوری در آینده مطلوب نیست و به همین دلیل از انگیزه ورود به بورس می‌کاهد. زیرا کسی در بورس سرمایه‌گذاری می‌کند که عایدی بیشتری نسبت به سود اوراق یا بانک داشته باشد یا امید به افزایش سود در آینده، او را به سرمایه‌گذاری در بورس ترغیب کند، آن‌هم به‌دلیل ریسک بیشتری که تقبل می‌کند اما وضعیت فعلی بورس عایدی قوی‌تری از نظر سود نقدی نسبت به بانک‌ها ندارد و به‌دلیل سرمایه سنگین شرکت‌ها، امیدی هم به افزایش سود مطلوب در آینده وجود ندارد که این موضوع می‌تواند رکود فعلی بورس را طولانی‌تر کند.

در سال‌های 82 تا 84 افزایش سرمایه‌های زیادی صورت گرفت اما نسبت منابع مالی استفاده‌شده، بهینه بود . منابع بانکی ارزان‌تر و صندوق ذخیره ارزی در دسترس بود و حدود ١٠ تا ٢٠ درصد منابع مورد نیاز از طریق افزایش سرمایه تأمین می‌شد اما درحال‌حاضر ٧٠ تا ١٠٠ درصد منابع مورد نیاز از سرمایه سهام‌دار تأمین می‌شود و به همین دلیل است که فروش نسبت به سرمایه شرکت رشد کمتری دارد.

گرچه قابل درک است که بازده سرمایه‌گذاری در استفاده از منابع بانکی به‌دلیل بهره بالا، هزینه سرمایه را پوشش نمی‌دهد و شرکت‌ها از روی ناچاری و به اجبار این‌گونه سنگین افزایش سرمایه می‌دهند و بورس هم نمی‌تواند راه توسعه شرکت را ببندد اما رکودی طولانی در کمین بورس خواهد بود.

به نظر می‌رسد شرکت‌ها می‌توانند با رصدکردن نسبت‌های مالی، در صورت لزوم اجرای طرح‌ها را به تأخیر بیندازند یا توسعه را کندتر کنند تا زمان رفع تحریم‌ها از منابع ارزان‌تر داخلی و خارجی با تکنولوژی برتر در آینده نزدیک استفاده کنند و اگر زمان برای توسعه شرکت اهمیت بیشتری دارد با کاهش تقسیم سود در مجامع و استفاده از سود انباشته یا هماهنگی با سهام‌داران عمده برای تاخیر در پرداخت سود نقدی آنها، طرح‌های خود را به پیش ببرند تا زمانی‌که بعد از رفع تحریم و دریافت منابع مالی مناسب، تکلیف سود انباشته را مشخص کنند.
-5-پردیس حمایت 700مقاومت 750ریالخرید فقط تستی 100 هزار تومان

- بورس با سابقه 50 ساله

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940915001449


-6-دلقما حمایت 2650ریال مقاومت اول 2900دوم3100سوم 3300ریال خرید فقط تستی 100 هزار تومان
-داروییها کسل کننده هستند ولی گاهی اوقات براحتی 500 تا800ریال رشد میکنند
-7-ا.س پ حمایت 1200مقاومت 1300ریال
خرید فقط تستی 100 هزار تومان
--سلام رانفور پس از یک دور صعودی وارد دور نز.لی شده است و اینک تا 15500ریال افت کرده است به نظر می رسد حمایت آن در محدوده 15000ریال باشد نظر شما چیست؟پاسخ حمایت 14000ریال مقاومت 16000ریال البتهگزارش اینده کدال مهم است رتبه نقد شوندگی ضعیف شده

-

رئیس کل بانک مرکزی میزان رشد اقتصادی و تورم سال آینده را پیش بینی کرد

رییس کل بانک مرکزی رشد اقتصادی سال آینده را بیش از ۵ درصد و تورم را تک رقمی پیش بینی کرد و پیشنهاد بازگشت رتبه اعتباری بانک های ایرانی به رتبه پیش از تحریم ها در سوئد تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ولی اله سیف در دیدار با وزیر امور شرکت‌ها و نوآوری سوئد و هیات بانکی گفت: سیاست ایران، ایجاد ارتباطات اقتصادی مناسب با شرکای تجاری گذشته با تاکید بر فعالیت مشترک در زمنیه تولیدات کالا و اجناس  به منظور عرضه در بازارهای منطقه ای است.

وی افزود: طبیعتاً ایجاد ارتباط با ثبات اقتصادی نیازمند سیستم منضبط و مناسب بانکی است.براین اساس با توجه به ارتباطات مناسب بانکی گذشته ایران و سوئد، مایلیم در شرایط جدید پساتحریم ارتباطات مجدداً احیا شده و حجم مبادلات بین دو کشور به سطح قبل از تحریم ها برسد.

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به انجام برخی اقدام ها به منظور آماده سازی زمینه گسترش روابط بانکی تاکید کرد: اقتصاد ایران تحت یکسری تحریم های جدی در حال فعالیت بوده و علی رغم هزینه های سنگین، توانسته با جهت گیری مناسب به دستاوردهای سترگی همچون خروج از رکود، کنترل تورم و دستیابی به رشد مثبت 3 درصد نائل شود.

سیف رشد اقتصادی سال آینده را بیش از ۵ درصد و تورم را تک رقمی پیش بینی کرد و با اشاره به تلاش بانک های ایرانی برای انطباق با قوانین و مقررات بین المللی در دوران پساتحریم گفت: بانک های ایرانی در چند سال اخیر به استانداردهای بین المللی همچون مدیریت ریسک و معیارهای کمیته بال 2 و 3  نزدیک تر شده اند و امیدواریم با همکاری دیگر کشورهای اروپایی، هرچه بیشتر به استانداردهای بین المللی نزدیک شویم.

وی با طرح پیشنهاد بازگشت رتبه اعتباری بانک های ایرانی به رتبه پیش از تحریم ها، افزود: با توجه به علاقه مندی بین دو هیات در زمینه ارتباطات بانکی و کارگزاری، تغییر رتبه اعتباری بانک های ایرانی در سوئد موجب گسترش هرچه بیشتر روابط بانکی خواهد شد.


-اخابر وتاپیکو دو بازوی قدرتمند در بالا بردن رقم شاخص کل هستنددر مواقع اضطراری شاخص را تکانی مثبت میدهند
-مزد کارگرانhttp://news.parseek.com/Url/?id=11556077
-ده نماد رند وخارزم بسته رمپنا تلقی مثبت هشت نماد رند قرمزاین وزیر اقتصاد بورس را می بیند یا نه؟

-رفتار مردم در خرج کردن پول تورم ایجاد میکند هر خانه ای وارد میشوید یک کامیون تجملات بی خاصیت وپشت این تجملات دو انسان مغرور به نام اقا وبانو.... کلاس گذاشتن ووووو کذا وکذا

نتیجه این میشوددولت برای مهار نقدینگی  کاری بکند واعلام رکود یعنی فاصله گرفتن از تولید وکاهش تولید یعنی سیر نزولی بورس


-ورود به خود رویی ها بنظرم اشتباه است اصلاح قیمت مثل اصلاح  پشم گوسفندهای استرالیایی

-کارت زرد

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940916000496


-تا فردا خدا نگه دار

-ورود به خود رویی ها بنظرم اشتباه است اصلاح قیمت مثل اصلاح پشم گوسفندهای استرالیایی
//// آقا عالی عالی دمتون گرم ////
ما لذت می بریم از روشن بینی و گفتمان قشنگتون
ممنون
-
-
-
-
-
--
-
-

-
+ نوشته شده در دوشنبه 16 آذر 1394 ساعت 7:35 توسط حامد | | تعداد بازدید : 104

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ

منوی اصلی

تبلیغات

دسته بندی خبر ها

نظر سنجی

درباره ی ما


کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

آرشیو

پیوند های وبلاگ

لینک های روزانه

امار وبلاگ

امکانات


Powered By
rozblog.com
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ bourseclasor محفوظ می باشد.