close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
در بورس جهشی در راه است

خانه | پست الکترونیک | آرشیو

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

کانال ما در تلگرام apsahm@با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید


در بورس جهشی در راه است

/کانال سایت فعال مارا  با گوشی همراه  تلگرام نصب شده در سمت راست قسمت لینکها join کنید

کانال فعال این سایت در تلگرام

telegram.me/talarbourseiran

talarbourseiran@


/سلام روز بخیر با یک نگاه به صفحه اول tsetmc میتوان فهمید هنوز از ان همه تبلیغات مثبت سه روز قبل کانال های تلگرامی بورسی خبری نیست تاتکیک همان است که گفتم سر 50 ریال کمتر خرید در بورس چانه بزنید ما هم سعی خواهیم کرد سهم های برتر را اینجا بررسی کنیم
/ارزش معاملات بسیار کم مشاهده میشود یعنی گزارش اژانس یک حسن مثبت داشته است عرضه تا این لحظه قطع شده است منبعد کم کم حقوقی ها هم کمتر عرضه خواهند کرد
/ولی سرمایه گذار بورس نسبت به سالهای قبل هوشیار تر شده است
/1- بررسی نماد خوساز الان روزهای بد بسته خواهد شد ولی زمان باز گشایی بعد افزایش سرمایه روزهای خوب سهم خواهد بود.تست سهم در صورت تصمیم شخصی به ورود فقط یکصد هزار تومان
/2- بررسی نماد تاپیکو خوب فرض الان 2200ریال خوب 100 ریال کمتر نگاهی بهتر
/
زمان انتشار خبر: شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۷

بهای نفت خام بار دیگر به زیر ۴۰ دلار سقوط کرد

بهای طلای سیاه در معاملات روز جمعه نیویورک بار دیگر به زیر ۴۰ دلار سقوط کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به دنبال تصمیم اخیر سازمان کشورهای تولیدکننده نفت مبنی برباقی ماندن سقف کنونی تولید نفت اعضا، بهای نفت خام روز جمعه به زیر 40 دلار درهر بشکه سقوط کرد.
به گزارش خبرگزاری  فرانسه از نیویورک، هربشکه نفت خام شیرین برای تحویل در ماه ژانویه 2016 به قیمت 39 دلار و 97 سنت به فروش رسید.

/3-امروز روز مناسبی برای باز گشایی نماد خودرو است فکر میکنم تا اخر وقت بازگشایی شود
/4-بررسی نماد کبافق با کبافق 2100ریالی موافقم الان 2300ریال وقتی محدوده قیمتی بر دل مینشیند البته دل تکنیکالی همان نتیجه میدهد
/کمبود نقدینگی مثل بیابان تشنه در بورس فریاد میزند صد تحریم هم لغو بشود در این زمستان سرد بانک مرکزی کرسی سود سپرده را برای صاحبان میلیاردی اش گرم نگه داشته است
/5- رمپنا6480ریال فضای اصلاح قیمت هنوز ادامه دارد
-با سلام

 گزارش اژانس موج صعود انچنانی در پی نداشت لطف می کنید دلیلش را توضیح دهید

پاسخ  نقدینگی محبوس است وصاحبان انبوه نقدینگی ریسک نمیکنندبه هیاهوی کانالهای تلگرامی بورسی توجه نکنید


-ارزش معاملات بسیار محدود است واین محدودیت خرید ممکن است منجر به صف خرید در بعضی از نما دها بشود همه منتظر اتفاقات مثبت هستند بازار قفل شده است
-رمپنا بنظر میرسد اصلاح قیمت تمام شده است از ماه پیش میگفتیم محدوده 6400ریال  الان 6580ریال حمایت معتبر 6000ریال است

-منبع بورس نیوز


تعدیل مثبت 22 درصدی در این نماد بیمه ای
-کانالهای تلگرام ودنیای مجازی بیش از یک میلیون بازدید اما جیب ها پر کسی  سهم نه میفروشد ونه میخرد
-افزایش سرمایه هایی که بدون پشتوانه سود انجام میشود سهم را سنگین وتبدیل به مجمسه ای بدون مشتری در بورس میکند

-کانال های تلگرامی با اتش تهیه سنگین در چهار روز تعطیلی نتوانستند پول مردم را تو بازار بورس بریزند

عضو گیری های بی خاصیت همچنان ادامه دارد ولی بازار مسیر خودش را میرود


-بازار بورس منتظرازاد سازی است هر نوع که باشدکاهش نرخ خوراک کاهش سود سپرده و.......لغو تحریم ها باید در اقتصاد چرخش عملی بوجود بیاید
-خوساز هم امروز برای مجمع افزایش متوقف میشودهمین امروز 94 ریال مثبت خوردخوب بعد افزایش سرمایه هم 100ریال جابجا خواهد شد مهم توان فنی شما در ورود وخروج بموقع است
-نماد خودرو بازگشایی میشود حدس ما درست بود
-خگستر وشپتروهم باز گشایی میشود کاربری در مورد شپترو پرسیده بودصبر کنید باز گشایی شود تا ارایش خریدار وفروشنده مشخص گردد
-خدیزل برنده سهام دار عمده بود که سهم را گران فروخت وراهش را کشید ورفت الان 3545ریال
-یکی ازلذتهایی که از بازار گرفته میشود زمان بازگشایی یک سهم است  از هوا دریا زمین با موشک وبمب کاری میکنند که فلان نماد اگر رند باشد که بد از بدتر زیر صفر تابلو باز گشایی شود
-ارزش معاملات بورس ساعت 11/50دقیقه 25/6میلیارد تومان البتهتا اخر وقت ممکن است چند جابجایی و....... امار را بالا ببرد
-سلام. من در سال 90 رانفور را 1600ورمپنا را در 350 خریده بودم اگر تا امروز با هیچ سهمی جابجا نمیکردم امروز سرمایه 35 میلیونی من 120 میلیون شده بود ولی افسوس
-
موضع ما در مقابل بیمه گران خارجی از موضع فروشنده – خریدار است و اینگونه نیست که ایران تنها خریدار خدمات بیمه ای باشد. بلکه موضع فروشنده – خریدار یک رابطه برد برد است. ضمن اینکه صنعت بیمه نیازی به سرمایه های خارجی ندارد و از بورس تأمین مالی لازم را انجام می دهد.

رییس کل بیمه مرکزی صبح روز جاری در نشست خبری خود با اصحاب رسانه بر پایین بودن بازده صنعت بیمه نسبت به سایر صنایع تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار بورس نیوز، محمد ابراهیم امین با اشاره به اینکه سال گذشته شرکت های بیمه حدود 700 میلیارد تومان سود به سهامداران خود تخصیص دادند، گفت: با توجه به سرمایه 6500 میلیاردی موجود در صنعت بیمه، بازده کلی صنعت حدود 11.5 درصد به دست می آید که در مقایسه با بازار ارز، سود بانکی و سایر صنایع بورسی رقم بسیار کمی است. همین عامل موجب شده سهام بانکی در بورس نیز خریداری نداشته باشد و با کاهش قیمت سهام مواجه گردد.

وی درخصوص میزان زیان وارده به این صنعت نیز افزود: سامانه شرکت های بیمه از بابت بیمه های شخص ثالث متحمل زیان شده اند؛ بطوریکه از بابت ارایه همین خدمات بیمه ای در سال 92، مبلغ 1200 میلیارد تومان و در سال 93 حدود 600 میلیارد تومان زیان دیده اند که لطمه های سنگینی را به صنعت وارد آورده است.

این مقام مسئول با اشاره به نهایی شدن لایحه اصلاح قانون بیمه شخص ثالث در مجلس اظهار داشت: در آیین نامه جدید که دولت نگارش آن را به بیمه مرکزی واگذار کرده و باید توسط شورای عالی بیمه و دولت تصویب شود، ریسک هایی از جمله نوع و کاربری خودرو نیز در تعیین حق بیمه شخص ثالث لحاظ خواهد شد. اما بررسی ها نشان می دهد 70 تا 80 درصد حوادث رانندگی ناشی از خطای انسانی و تخلفات راننده بوده است. از این رو در لایحه مذکور که بزودی به قانون تبدیل می شود، دو عامل خودرو، کاربری و ایمنی آن و نیز نمرات منفی راننده و تخلفات رانندگی لحاظ خواهد شد و به پیشنهاد مجلس شورای اسلامی موردی مبنی بر توجه به اقشار آسیب پذیر و خودروهایی که مورد استفاده عموم جامعه است، در نظر گرفته شده تا بیمه ها در این رابطه با مردم مساعدت لازم را اعمال کنند. این قانونی جامع، کار ساز و مترقی است که اگر به درستی مطالعه، بررسی و اجرایی شود، دیگر هیچ کس بابت خسارات ناشی از حوادث رانندگی به زندان نمی رود.

امین تأکید کرد: در این راستا صندوق تأمین خسارت بیمه بدنه یکی از مکمل های صنعت بیمه است که در ین قانون تکالیفی برای آن دیده شده تا اگر میزان خسارات بالاتر از تعهدات بیمه گر بود، نیازی به مراجعه افراد به بیمه ها نباشد و صندوق خسارات وارده را پرداخت کند. بر همین اساس حق صندوق از بیمه ها متناسب با خدمات قابل ارایه سه درصد افزایش یافته و به هشت درصد رسیده است.

پرداخت غرامت به بازماندگان فاجعه منا

رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه تاکنون 50 درصد غرامت از طرف بیمه ها به بازماندگان فاجعه منا پرداخت شده، گفت: این غرامت طبق قرارداد با سازمان حج و زیارت و بیمه گر 50 میلیون تومان بوده و مقوله ای متفاوت از دیه است. چرا که پرداخت بیمه بر عهده مقصر حادثه یعنی عربستان سعودی است که زمینه بروز این فاجعه را فراهم آورده است.

واگذاری تعهدات 1000 میلیارد تومانی بیمه توسعه به بیمه ایران

وی در خصوص مشکلات مرتبط با بیمه توسعه نیز تأکید کرد: بیمه مرکزی برای کاهش فشارهای ناشی از مطالبات مردم، مبلغ 200 میلیارد تومان به بیمه ایران پرداخت کرده که با این مبلغ حدود 14 تا 15 هزار پرونده تعیین تکلیف شد. همچنین با پیگیری های قانونی و قضایی سهامدار عمده این شرکت بیمه ای متعهد شد از املاک شخصی خود تعهدات شرکت را بپردازد که در این راستا سهامدار مذکور املاکی را معرفی کرده است. اما بسیاری از این املاک در سایر استان ها بوده و یا دارای حکم قضایی هستند و در حالت توقیف یا رهن به سر می برند.

وی ادامه داد: با توجه به لزوم قیمت گذاری املاک مذکور، هیأتی کارشناسی متشکل از نمایندگان منتخب بیمه ایران، بیمه توسعه و بازپرس ویژه پرونده تشکیل شد.

امین گفت: تاکنون معادل 150 میلیارد تومان از املاک بیمه توسعه به بیمه ایران منتقل گردیده و حدود 400 میلیارد تومان نیز ملک برای پرداخت این مطالبات معرفی شده که با این مبلغ می توان حدود 20 هزار پرونده دیگر را تعیین تکلیف کرد.

رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه برآورد کلی از مجموع تعهدات بیمه توسعه رقمی در حدود هزار میلیارد تومان است، تأکید کرد: تاکنون 230 میلیارد تومان پرداخت شده و بایستی مابقی تعهدات پس از ارزش گذاری املاک انجام پذیرد.

نیازی به حضور سرمایه گذار خارجی نداریم؛ از بورس تأمین مالی می کنیم

امین در خصوص حضور شرکت های خارجی در ایران پس از لغو تحریم ها گفت: در حال حاضر تقاضایی از سوی شرکت های بیمه ای خارجی برای راه اندازی شعبه در کشور نداشته ایم و بیشتر آنها به بازار بیمه اتکایی ما چشم دوخته اند. اما اینکه منظور ایجاد بازاری رقابتی باشد نیز بایستی گفت که در حال حاضر صنعت بیمه کشور توان طراحی، صدور و ارایه هر گونه خدمات بیمه ای را دارد و نیازی به ورود خارجی ها نیست. البته موضع ما در مقابل بیمه گران خارجی از موضع فروشنده خریدار است و اینگونه نیست که ایران تنها خریدار خدمات بیمه ای باشد. بلکه موضع فروشنده خریدار یک رابطه برد برد است. ضمن اینکه صنعت بیمه نیازی به سرمایه های خارجی ندارد و از بورس تأمین مالی لازم را انجام می دهد.

سه نیاز صنعت بیمه در پسا تحریم

رییس شورای عالی صنعت بیمه در خصوص نیازهای صنعت با توجه به چشم انداز دوره پسا تحریم تأکید کرد: مهمترین نیاز صنعت بیمه core insurance یا نرم افزاری جامع است که بتواند تمام گزارش های مدیریتی، مالی، صورت های سود و زیان و میزان خسارات و تعهدات را بدون دخالت صادر کند و امکان کنترل داخلی را نیز برای شعب مختلف بیمه ها تعبیه کند. چرا که حدود 15 شرکت بیمه ای از نرم افزار کنونی استفاده می کنند که این موضوع مشکل ساز بوده است. همچنین با ورود به دوره پساتحریم می توان در خصوص رتبه سنجی و اعتبار سنجی بیمه ها و آموزش های حرفه ای از امکانات سایر کشورها استفاده کرد.

تاکنون متقاضی خارجی نداشته ایم

امین در خاتمه افزود: اما چنانچه سرمایه گذاران خارجی قصد خرید سهام بیمه ها با هدف مشارکت در مدیریت شرکت ها را داشته باشند، برای استفاده از تجربیات و دانش جدید در صنعت بیمه از حضور آنها استقبال می کنیم، هر چند تاکنون متقاضی خارجی در این رابطه وجود نداشته است.


-تجربه میگوید کار کردن با نمادهای کناره بهترین توجیه اقتصادی را در بورس دارد هر جا سهام رند هست دهها بازار و...... روی سر سهم مثل اجل معلق ایستاده اند
-
طی معاملات اولین روز از هفته جاری رخ داد:
طبق توافق ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 شش کشور طرف مذاکره با ایران متعهد شدند تا پیش نویس قطعنامه ای را به شورای حکام بدهند که به موجب آن پرونده مسائل گذشته ایران یا همان PMD که سال ها ایران را با آژانس بین المللی انرژی درگیر کرده، بسته شود.
گزارش مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره موضوع PMD در حالی طی چهارشنبه هفته گذشته مبنی بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران به شورای حکام ارائه شد که اولین روز از معاملات هفته جاری بازار سرمایه با رشد کم رمق شاخص ها و قیمت سهام اغلب شرکت های فعال در بورس آغاز شد.

بر اساس گزارش بورس نیوز، طبق توافق ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 شش کشور طرف مذاکره با ایران متعهد شدند تا پیش نویس قطعنامه ای را به شورای حکام بدهند که به موجب آن پرونده مسائل گذشته ایران یا همان PMD که سال ها ایران را با آژانس بین المللی انرژی درگیر کرده، بسته شود.

بر این اساس در حالی گزارش PMD توسط یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص PMD منتشر شد که طبق گزارش مذکور ایران پیش از سال 2003 میلادی برخی اقدامات تحقیق و توسعه ای در زمینه ساخت سلاح های اتمی را انجام داده، اما پس از سال 2009 نشانه هایی از فعالیت مشکوک هسته ای وجود ندارد.

عباس عراقچی، معاون امور حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه نیز در پی انتشار این گزارش در چهارشنبه شب هفته گذشته گفتگوی ویژه خبری انجام داد و به تشریح و بررسی این موضوع پرداخت. گفتنی است در مرحله بعدی گروه 1+5 می بایست گزارش PMD را در شورای حکام بررسی کنند و نتایج قطعی را منتشر کنند.

بر این اساس با توجه به اخبار مثبت منتشر شده در خصوص روند اجرای طرح برجام که نوید بخش اجرایی شدن این طرح و ایفای تعهدات دوطرف مذاکره کننده در توافق هسته ای ایران بود، انتظار می رفت تا موجی از امیدواری نسبت به آینده اقتصادی کشور در بازار سرمایه شکل گیرد و شاهد واکنش مثبت فعالان بازار سرمایه به این موضوع باشیم.

حال آنکه در ساعات میانی معاملات روز جاری شاهد رشد اندک شاخص ها و قیمت سهام شرکت ها هستیم و به نظر می رسد بازار سرمایه با بی اعتنایی نسبت به این اخبار مثبت تنها اندکی از روند منفی روزهای گذشته فاصله گرفته است. به گونه ای که تا لحظه تنظیم این گزارش شاخص کل بورس با رشد حدود 5 واحدی در نیمه کانال 62 هزار واحدی نوسان می کند که در این امر روند صعودی گروه هایی همچون بانک، خودرو و دارو بیشترین تأثیر مثبت را اعمال کردند و نمادهایی همچون "دالبر"، "وبصادر"، "وتجارت" و "خپارس" با رشد قیمتی خود نماگر بازار سرمایه را به حرکت در مسیر صعودی سوق دادند و در مقابل آن نمادهایی همچون "فاراک"، "ونوین" و "وبملت" با افت ارزش سهام سعی در ممانعت در صعود شاخص کل دارند.

بر این اساس تا لحظه تنظیم این گزارش بیش از 135 میلیون سهم در بورس معامله شده که این حجم معاملاتی ارزشی به مبلغ بیش از 17 میلیارد تومان را رقم زده که این امر خود بیانگر روند نامناسب معاملات روز جاری بازار سرمایه و کمبود نقدینگی در آن است.

علاوه بر این، بررسی حجم نمادهای پر بیننده بورس همچون "وبصادر"، "وبملت"، "خپارس"، "تاپیکو" و "شبندر" حاکی از عدم حضور پر رنگ سهامداران حقوقی در روند معاملات سهام این شرکت ها است و خرید و فروش سهامداران حقیقی ها بیش از حقوقی ها می باشد.

بر این اساس، به نظر می رسد علیرغم انتشار اخبار مثبت در حوزه سیاسی و نزدیک شدن به زمان اجرایی شدن طرح برجام و رفع کلیه تحریم های بین المللی بر کشور، اما همچنان جو ناامیدی و بی اعتمادی بر بازار سرمایه حکمفرما است و هنوز اتفاق مثبت تأثیر گذاری که بازار سرمایه در انتظار آن است، رخ نداده و فعالان بازار سرمایه به ویژه بزرگان بورس تمایلی به تزریق نقدینگی به بورس و مشارکت در روند معاملات ندارند.


-6-بررسی نماد شاراک روزی که بالای 5000ریال بازگشایی شد گفتیم خرید اشتباه است الان 4900ریال در محدوده منفی
-تا فردا خدا نگه داراین جمله من یادتان نرود برای خرید سر 50 ریال در بورس روزها وساعتها چانه بزنید
-
-
-
+ نوشته شده در شنبه 14 آذر 1394 ساعت 8:0 توسط حامد | | تعداد بازدید : 114

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ

منوی اصلی

تبلیغات

دسته بندی خبر ها

نظر سنجی

درباره ی ما


کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

آرشیو

پیوند های وبلاگ

لینک های روزانه

امار وبلاگ

امکانات


Powered By
rozblog.com
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ bourseclasor محفوظ می باشد.