close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بورس وبسته دولت

خانه | پست الکترونیک | آرشیو

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

کانال ما در تلگرام apsahm@با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید


بورس وبسته دولت

سلام روزبخبر-هشدار روزانه همیشه برای ورود به یک سهم اول بصورت تستی یکصدهزار تومان اقدام کنید


_خوب همچنان روزهای سرد پاییزی را سپری خواهیم کرد با یک خبر داغ ان هم فروش سریع اقساطی خوروهای پژو 405 وپرایدهای ایران خودرو که هر دو در صدر ودر حال رقابت با هم هستند

_ بله داعش بعد از انفجار لبنان الان در فرانسه 153نفر را کشت

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940823000012


1-بررسی سهم اول کبافق همچنان اصلاح قیمت میکند وتوصیه تعقیب روند
-2-بررسی سهم فاذرخوب اگر به محدوده 2600ریال اصلاح قیمت کرد بعد یک رشد 150الی 200ریالی خواهد داشت
-3-بررسی سهم شپلی... توجیح منطقی بورسی برای ماندن در سهم وجود ندارد با شانس و..... نمیشود سرمایه گذاری کرد ان هم در این محدوده قیمتی
-4-بررسی سهم خمحرکه حمایت 1350ریال مقاومت 1500ریال
-5-بررسی سهم فولاد اگر 50ریال افت کرد مناسب ورود میشود اگر طرح فروش اقساطی راه افتاد که فعلا معلوم نیست امکان 100ریال رشد وجود دارد
-6-بررسی سهم رتاپ 5درصد زیر قیمت فعلی اگر افت ناگهانی کردمناسب ورود است البته همه سهم های بررسی شده تستی 100 هزار تومان
-در صدر خبرها  حملات تروریستی پاریس می باشد برویم صبحانه برگردیم بازار وسهم ها را رصد کنید
-سلام
 میشه بترانس رو بررسی کنید از نظر تکنیکال؟

Ichimoku Cloudsیک روند متعادل با نوسانهای محدود را نشان میدهد

دوروند بر سهم حاکم است از منظر تکنیکی رفت وبرگشت 200ریالی ورفتوبرگشت 500ریالی


-عجیب است بازار روی نماد قزوین قفل مثبت خورده است وهمچنان قزوین بسمت مقاومت 2000ریال در حرکت است
-قمرو وقشکر نیز صف خرید هستند در هر مقطعی نوسان گیران تمام معادلات بازار را دور میزنند ونوسان گیری را در سخت ترین شرایط انجام میدهند
-سهم های بررسی شده سهم های در خواست کاربران است
-نماد دارو در راس زمان تعیین شده سود سالیانه را واریز کردواریز یموقع سود برای هر شرکتی امتیاز محسوب میشود
7-بررسی سهم تاپیکو زیر 2100ریال سیگنال دادیم امروز تا 2299ریال هم صعود کرد در صورت اصلاح قیمت همچنان گزینه معتبر است
-
رییس جمهور در گفت وگو با یک روزنامه ایتالیایی ؛
رییس جمهوری با بیان اینکه روابط ایران و ایتالیا در آستانه تحولی تازه است، گفت: ایران و طرف های مذاکره کننده هسته ای در حال انجام تعهدات خود در چارچوب برنامه اقدام جامع مشترک (برجام) هستند و تا پایان سال میلادی جاری، روز اجرا که همان روز رفع همه تحریم های اقتصادی، مالی و بانکی است، فرا می رسد.

به گزارش ملت بازار، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در آستانه سفر به ایتالیا، در گفت وگویی با «کوریره دلاسرا» پرشمارگان ترین روزنامه ایتالیایی افزود: ما طبق توافق، یک مرحله مهم را که گذشتن از مراحل قانونی بوده، پشت سر گذرانده و مقدمات مرحله اجرا را شروع کرده ایم، البته هنوز به روز رسمی اجرا نرسیده ایم.

رییس جمهوری در پاسخ به این پرسش خبرنگار ایتالیایی که «آیا طرف آمریکایی در روند اجرای این توافق رفتار خوبی داشته و تا ماه دسامبر کدامیک از تحریم ها برداشته خواهد شد»، اظهار داشت: در این دوره باید اتحادیه اروپا، آمریکا و سایر کشورهای 1 + 5 اقدامات خود را انجام دهند، بگونه ای که در روز اجرا همه تحریم های اقتصادی، مالی و بانکی رفع و برداشته شود و ایران هم به تعهداتی که داده تا آن روز همزمان عمل می کند. ما کارمان را آغاز کرده ایم و کار طرف مقابل هم آغاز شده و به این ترتیب فکر می کنم تا پایان سال بتوانیم به روز اجرا برسیم.

خبرنگار ایتالیایی از دکتر روحانی پرسید: «چه تحریم هایی را فکر می کنید که آمریکا لغو خواهد کرد و اگر کنگره آمریکا تحریم های جدیدی را اعمال کند آیا در واقع شما هم آن فرایند به اصطلاح توقف تعهداتتان را تعلیق خواهید کرد؟»

رییس جمهور گفت: قرار همه ما این است که هیچ تحریم جدیدی توسط کشورهای 1+5 وضع نشود و ما هم به تعهدات خودمان پایبند بمانیم. طبیعی است که هر طرفی تعهداتش را نقض کند، طرف مقابل نیز ملتزم به اجرای آنها نخواهد بود و در این فرایند، اگر آمریکا یا هر یک از کشورهای 1 + 5 به تعهداتشان عمل نکنند ما هم دیگر متعهد نخواهیم بود.و.........
-

به گزارش خبرنگار بورس نیوز، شرکت قند اصفهان براساس گزارش شفاف سازی در خصوص پیش بینی درآمد هر سهم براساس عملکرد واقعی 6 ماهه به شرح ذیل عنوان نموده است:

1-علت پایین بودن درصد پوشش فروش شکر تولیدی از شکر خام خریداری 6 ماهه نسبت به بودجه سالیانه مربوط به خرید 29،000 تن شکر خام در نیمه دوم سال می باشد که تاکنون مقدار 23،000 تن به کارخانه حمل و مابقی نیز تا پایان ماه جاری حمل خواهد گردید.

2-برنامه جذب چغندر سال جاری به میزان 441،000 تن می باشد که در نیمه اول سال 171،000 تن تحویل و مصرف گردیده و قسمت عمده آن(61%) در نیمه دوم سال تحویل و مصرف می گردد که تاکنون مقدار 177،000 تحویل گردیده است.

لذا با توجه به توضیحات فوق و فصلی بودن فعالیت این شرکت،عمده فعالیت ها از جمله بهره برداری از چغندر بهاره و همچنین 90% تولید شکر سفید از شکر خام خریداری در نیمه دوم سال انجام می پذیرد،ضمنا موجودی اول دوره به شرح ذیل تقدیم حضور می گردد:

شفاف سازی

8- بررسی نماد وغدیراصلاح قیمت وغدیر را کنترل کنید ودر صعود اینده شرکت کنید بعدا اطلاع رسانی خواهیم کرد
-منبع پایگاه خبری سنا
طی یادداشتی بررسی شد؛
پیش بینی تاثیر بودجه پیشگذاشتی سال 95 بر بازار سرمایه
مجموعه عوامل اقتصاد کلان که در بودجه سال 95 مطرح و مورد توجه سهامداران قرار می گیرد نرخ ارز مبادلاتی، قیمت و میزان صادرات نفت خام، سهم صندوق توسعه از محل درآمدهای ارزی نفت و سهم بودجه عمرانی به بودجه جاری دولت است که در این یادداشت شرایط این 4 عنصر در اقتصاد کشور و در نهایت تأثیر آن بر بورس بررسی شده است.
 

* احسان زنگنه – کارشناس کارگزاری اردیبهشت ایرانیان

 با برطرف شدن ریسک سیاسی مذاکرات هسته ای و پایان گمانه زنی ها از توافق و یا عدم توافق و همچنین پایان جو منفی ناشی از انتشار گزارش های شش ماهه شرکتها، حال شاخص های بودجه ای سال 95 هستند که کم کم نظر اهالی بازار را به خود جلب خواهند کرد لذا خالی از لطف نیست در مورد شیوه تاثیر گذاری این شاخص های بودجه ای بر بازار سرمایه، که هر ساله طبق قانون در اواسط آذرماه تحت عنوان لایحه بودجه دولت به مجلس تقدیم می شود، مورد بررسی قرار گیرند. مجموعه عوامل اقتصاد کلان که در بودجه مطرح و مورد توجه سهامداران قرارمی گیرد می تواند از قبیل نرخ ارز مبادلاتی، قیمت و میزان صادرات نفت خام، سهم صندوق توسعه از محل درآمدهای ارزی نفت و سهم بودجه عمرانی به بودجه جاری دولت باشد.

نرخ ارز:

نرخ ارز با تاثیر گذاشتن بر میزان صادرات و واردات کالا و خدمات در کشور، بدین شرح بر اقتصاد کشور تاثیر گذار است که افزایش نرخ ارز در بودجه پیشگذاشتی دولت سبب می شود انگیزه صادرات و میزان صادرات در اقتصاد کشور افزایش یابد چرا که صنایع و بنگاههای صادرات محور، ارز خارجی حاصل از فروش کالا و خدمات خود را به نرخ بالاتری به ریال تبدیل خواهند کرد(تسعیرنرخ ارز) و همچنین با افزایش نرخ ارز، کالای داخلی برای خارجیان بطور نسبی ارزان تر می کند لذا قدرت خرید خارجیان افزایش می یابد و درخواست خارجیان برای کالاهای داخلی افزایش می یابد بنابراین سود صنایع و بنگاههای صادراتی داخلی در صورت ثابت بودن سایر عوامل تاثیرگذار، افزایش خواهد یافت و در نتیجه این صنایع ترغیب به تولید و صادرات بیشتر خواهند شد و بنگاههای دیگر نیز قدم در این عرصه خواهند گذاشت. پس در شرایط افزایش نرخ ارز در بودجه پیشگذاشتی دولت، توجه اهالی بازار به سوی صنایع صادراتی معطوف خواهد شد.

 در صورت کاهش نرخ ارز برای تبدیل درآمدهای ارزی دولت به ریال، میزان واردات به کشور افزایش می یابد چرا که با کاهش نرخ ارز قیمت کالاهای وارداتی در مقایسه با کالاهای داخلی ارزان تر می کند بنابراین تقاضا برای کالاهای وارداتی نسبت به قبل افزایش می یابد و صنایع و بنگاه های واردکننده مواد اولیه، هزینه تولیدشان کاهش می یابد و همچنین صنایع و بنگاه های واردکننده کالاهای نهایی در رقابت با صنایع و بنگاه های داخلی موفق تر و فروش بیشتری خواهند داشت. پس در شرایط کاهش نرخ ارز در بودجه، توجه اهالی بازار به صنایعی که سهم واردات آنها در بودجه سالانه آنها قابل توجه است، معطوف خواهد شد.

قیمت نفت:

از آنجایی قسمت عمده ای از درآمدهای عمومی دولت در کشور از محل فروش نفت تامین می شود لذا قیمت نفت و میزان صادرات نفت که متاثر از رفع تحریم هاست تاثیر عمده و به سزایی در میزان درآمد دولت در سال آتی دارد. لذا اگر پیش بینی قیمت نفت و یا میزان صادرت نفت در بودجه پیشگذاشتی دولت نسبت به سال جاری افزایش داشته باشد، حاکی از افزایش درآمدهای نفتی دولت در سال پیش رو و کاهش کسری بودجه دولت است. در این صورت دولت با تحقق درآمد پیش بینی شده خود در بودجه 95 به اهداف سیاستی خود دست خواهد یافت و با پرداخت بدهی های دولت به بانک ها و پیمانکاران، تنگناهای مالی ایجاد شده برای بانک ها کاهش خواهد یافت و سبب کاهش نرخ بهره بانکی بصورت غیر دستوری به دلیل تامین منابع مالی مورد نیاز بانک ها خواهد شد.

کارکرد دیگر افزایش قیمت نفت یا درآمدهای ارزی حاصل از فروش نفت، تاثیر بر نرخ ارز در جهت کاهش نیز خواهد بود. البته افزایش درآمدهای نفتی دولت می تواند در صورتی که منابع ارزی حاصل از فروش نفت صرف مخارج مصرفی و جاری دولت شود، مضر و تورم زا (مغایر با اهداف ضدتورمی دولت) باشد. ولی در صورتی که دولت مازاد بر درآمد ارزی پیش بینی شده در بودجه را در صندوق ذخیره ارزی واریز کند و سپس طی یک فرآیند مجزا، این منابع را به بخش تولید و عرضه تزریق کند، آنگاه است که با افزایش تولید و اشتغال در جامعه، حال از مسیر دیگری این درآمدها وارد چرخه اقتصاد میشود که تورم زا نیست چرا که همگام با افزایش تولید و توسعه سمت عرضه اقتصاد، قدرت خرید سمت تقاضای اقتصاد نیز افزوده شده است. تغییر در قیمت نفت، به دلیل تاثیر بر هزینه های تولید شرکتهای پالایشی با توجه به اینکه نفت خام جزئی از مواد اولیه آن صنعت به شمار می آید و به جهت اثرگذاری بر قیمت فرآورده های نفتی که درآمد شرکتهای پالایشی محسوب می شود، بر این صنعت تاثیر شگرفی خواهد گذاشت. صنعت دیگری که تاثیر مستقیم تغییر در قیمت نفت را می پذیرد، صنعت پتروشیمی است که مواد اولیه این صنعت خروجی پالایشگاه هاست.

سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی:

اگر دولت در جهت افزایش سهم صندوق توسعه ملی طبق قانون گام بردارد، در مواقع نوسانات شدید منفی و یا مثبت قیمت نفت می تواند از مزایا و منابع این صندوق بهره مند شود. اما در صورت کاهش سهم صندوق توسعه ملی در بودجه پیشگذاشتی دولت، امکان افزایش سود و کاهش هزینه های صنایع پالایشی دور از انتظار نخواهد بود.

بودجه عمرانی:

شاخص دیگری که در بودجه پیشگذاشتی دولت مورد توجه قرار می گیرد، نسبت بودجه عمرانی به بودجه جاری دولت است که در صورت افزایش این نسبت ، سهم بودجه عمرانی افزایش خواهد یافت که می تواند بیانگر توجه دولت به بخش تولید و پیمانکاری و امکان بازپرداخت بدهی های دولت به پیمانکاران و در مجموع توسعه بخش عمرانی کشور و آماده تر شدن فضای اقتصاد برای تولید بیشتر کارخانجات و تحرک بخشی در بخشهای مهمی چون ساختمانی، فلزی، سیمانی، معدنی، کاشی و سرامیک و ... شود. البته در کنار رشد بودجه عمرانی کشور، برون رفت اقتصاد جهانی از وضعیت رکودی فعلی، شرط لازم برای توسعه و خروج از رکود در صنایعی چون فلزات اساسی، معدنی و ... است


-9-بررسی نماد ولساپا  افت خیره کننده ای داشته است اما فعلا معادلات گروه لیزینگ سیگنال ورود بلند مدت نمیدهد فقط صرفا نوسان گیری کوتاه مدت تکنیکی چون شرکتهای بورسی وبانکها ووزارت خانه ها وصندوقها مسقیما وارد  معادله لیزینگ شده اند
-10-بررسی نماد ومعادن الان دوباره اوج گرفت اخرین قیمت 1098ریال پس اگر افت کرد به کمترین محدوده امروز 1018ریال خریداران زیائی خواهد داشت
-
درباره عملکرد 6 ماهه و تحقق زیان 186 ریالی هر سهم:

توضیحات شرکتی که سه ماهه 200درصد پرش قیمت کرد و امروز هم صف خرید دارد

شرکت قند اصفهان که طی سه ماه اخیر با پرش 200 درصدی قیمت سهام مواجه شده و و امروز هم صف خرید دارد، درباره گزارش نیمه اول سال و تحقق زیان 186 ریالی هر سهم توضیح داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت قند اصفهان درحالی امروز مشمول رفع گره معاملاتی و با صف خرید همراه شده که طی سه ماه اخیر شاهده رشد خیره کننده 200 درصدی سهام ( از 208 به 621 تومان امروز) شده اما در گزارش عملکرد 6 ماهه برای هر سهم 186 ریال زیان محقق کرده است.

در این میان سازمان بورس با توجه به تعدیل سود هر سهم سال مالی 94 و همچنین درصد پایین پوشش فروش و سود علمیاتی 31 و 14 درصدی و تحقق زیان بیش از 3.6 میلیارد تومانی در عملکرد 6 ماهه ، خواهان ارایه دلایل و مستندات پوشش پایین و تعدیل منفی و همچنین درصد پوشش بسیار پایین 9.9 درصدی مبلغ فروش شکر تولیدی از شکر خام خریداری شد.

در این رابطه عبدالحمید چناری مدیر عامل این شرکت 19.5 میلیارد تومانی هم توضیحاتی به شرح زیر ارایه کرد:

 


-

نظر عبده تبریزی درباره مسکن‌سازی دولت و پیشنهاد وام با سود ۴ درصدی

حسین عبده تبریزی مشاور آخوندی وزیر راه شهرسازی معتقد است دولت نباید در بازار مسکن نقش داشته باشد و باید از طریق وام دهی دست بانکها را باز بگذارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسین عبده تبریزی یکی از مشاوران اصلی آخوندی وزیر راه و شهرسازی به تسنیم گفت: بنده نقشم مشاوره است و باید آن را به صورت داوطلبانه در اختیار مدیران قرار داد و نباید جنبه دست و پا گیر داشته باشد.

وی افزود، در جلساتی که مدیران اجرایی ما را دعوت می کنند، تقریبا  مباحث و پیشنهادها بدون مشکلی بیان می شود. ما بحث هایمان را مطرح کرده و مدیران آنها را می شوند و تا حدودی هم مورد توجه قرار می گیرد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اکثر طرح هایی که وزارت راه وشهرسازی می دهد جنبه مالی دارد و روی تحریک تقاضا و وام تاکید دارند، با توجه به سوابق شما در حوزه های مالی و اینکه شما از مشاوران وزیر راه هستید، به نظر می رسد نقش برجسته ای در این طرح ها داشته باشید؟" گفت: آخوندی، یک صاحب نظر جدی و خودشان بسیار تئوریک هستند و نظر دارند، اما بحث مالی در همه کشور و در همه حوزه ها رواج پیدا کرده و فقط بحث مسکن نیست. 

عبده تبریزی ادامه داد: تسهیلات خرید مسکن تنها راه تامین مسکن است وگرنه زوج های جوان قادر به پرداخت هزینه های 200 میلیون تومانی خرید مسکن نیستند. بانک ها باید قادر باشند با پرداخت تسهیلات با سود اندک به خانواده ها آنها را قادر به خرید مسکن کنند.

وی تاکید کرد: سوالی که باید پرسیده شود این است که نظام بانکی نمی تواند تسهیلات بلند مدت پرداخت کند، چه لزومی داشت دولت با پول پر قدرت اقدام به ساخت مسکن کند. اگر بازار رهن داشتیم و مردم با نرخ بهره 3 تا 4درصد وام مسکن می‌گرفتند، چه لزومی به ورود دولت برای ساخت مسکن با پول پر قدرت بانک مرکزی وجود داشت؟

عبده تبریزی با بیان ا ینکه بازار رهن یکی از حوزه هایی است که کمتر به آن پرداخته شده، ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی تلاش کرده با هماهنگی و پرداخت یارانه، میزان وام را ارتقا دهد.در تهران این وام 80میلیون تومان است که استقبال خوبی هم از آن شده  و بانک مسکن حدود 400 میلیارد تومان سپرده دریافت کرده است.


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-

-
-+ نوشته شده در شنبه 23 آبان 1394 ساعت 6:58 توسط حامد | | تعداد بازدید : 193

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ

منوی اصلی

تبلیغات

دسته بندی خبر ها

نظر سنجی

درباره ی ما


کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

آرشیو

پیوند های وبلاگ

لینک های روزانه

امار وبلاگ

امکانات


Powered By
rozblog.com
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ bourseclasor محفوظ می باشد.