close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
tsetmcبورس تهران بازار پر انرژی ولی......

خانه | پست الکترونیک | آرشیو

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

کانال ما در تلگرام apsahm@با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید


tsetmcبورس تهران بازار پر انرژی ولی......

سلام دیده بان روز بخیر


-خرید سهام تستی 100 هزار تومان صرفا جهت نوسان گیری کوتاه مدت
نام نمادهاحمایتهامقاومتهاتوضیحات.......
غبشهر6600ریال7200ریالالان در محدوده 7100ریال است ولی بسرعت میتواند با
منفی شدن گروه اصلاح قیمت کند
وبشهر1400ریال1700ریالیکی از سیگنالهای قبلی ما بوده است منتظر اصلاح قیمت باشید حتما اصلاح قیمت تکرار خواهد شد
خوروحمایت جدید
1600ریال
2100ریالفعلا فقط نظارت کنید بعضی مواقع نخریدن بالاترین سود است
فملی1150ریال1250ریالصبر کنید دفعه بعد وارد شوید در بازار کم معامله صبر یعنی سود
ذوب1500و1450ریال1650و1700
ریال
این رفت وبرگشت چندین بار است تکرار میشود

-معمای حجاج مفقوده شده معضلی که باید طی روزهای اینده حل بشود
-امروز هم بورس مثبت شروع کرده است ولی توان رشد دیده نمیشود
-طبق شنیده ها مواد غدایی نا خواسته حدود 10 درصد گران شده است ونماد وبشهر -غبشهر مثبت وکلا گروه غذایی با سر گروهی غالبر مثبت هستند
-طبق شنیده ها بعضی از بانکها نیز اقدام به خرید مسکنهای انبوه میکنند تا در زمان صعود فروشنده باشند ودر اینده گروه مسکن نیز با موج مثبت روبرو خواهد شد
-کاهش ارزش معاملات ممکن است شاخص کل را به زیر 60000واحد بکشاند البته در بی تفاوتی محض ......
-غالبر بازی صعود ممکن است به فردا هم کشیده شود الان حدود 6میلیون صف خرید دارد
-شما حواستان به گروه قند وگروه غذایی است اما امروز اتفاق خطرناکی در نماد خودرو افتاد بازه روز کمترین1980ریال هم قیمت خورد این یعنی حمایت شکسته شده وممکن است نماد خودرو 300 الی 400ریالی قرار بگیرد در مسیر بی حالی
-برق محل کار قطع بود الان11/45 دقیقه وصل شد عذر ما را بپذیرید تا ساعت 12/30 مطلب نویسی خواهیم داشت
-434ویا 435میلیون سهم فملی جابجا میشود بعد بالای 50میلیارد تومان معامله ثبت میشود بعد با معاملات خرد مخلوط میشود هیچ معنا ومفهومی ندارد واین فرمول برای همه سهام داران شناخته شده است اگر راست ومیگویید کاری کنید که ارزش معاملات خرد شد بکند
-
سلام مقاومت غمینو چند است
پاسخ : حمایت 3300ریال مقاومت 3700و3800ریال

-
در خصوص بررسی روند معاملات سهام و نیز کدهای معاملاتی خاص انجام یکسری پیگیری ها، اقدامات و کارهای تحقیقاتی لازم به نظر می رسد تا به علت واقعی هر اتفاقی دست یابیم و اصل موضوع و علل آن برای اعضای کمیته به وضوح محرز شود.
برخی گمانه زنی ها در حالی از آغاز طرح تحقیق و تفحص از سازمان بورس از ابتدای مهر ماه جاری خبر می دهد که برخی ادعاها از عدم همکاری سازمان بورس در ارایه فضای لازم جهت استقرار اعضای کمیته بررسی حکایت دارد.

در همین ارتباط رییس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: بحث تحقیق و تفحص از سازمان بورس بیشتر پیرامون شکایت های متعدد سهامداران و سرمایه گذاران نسبت به روند منفی ادامه دار و افت شاخص ها و قیمت سهام است و طرحی پیرامون تحقیق و تفحص از رؤسا و مدیران بازار سرمایه و سازمان بورس مطرح نیست.

محمد علی پورمختار افزود: در این راستا با مدیران سازمان بورس و سایر مجموعه های بازار سرمایه جلسات متعددی برگزار شده تا بررسی های لازم در خصوص عوامل اثر گذار بر این ریزش ها صورت گیرد.وی پیرامون موضوع عدم ارایه فضای لازم توسط سازمان بورس به اعضای کمیته بررسی ادعا کرد: چنین بحثی نبوده و اینگونه نیست که سازمان همکاری های لازم را با ما انجام نداده باشد.

این نماینده خانه ملت پیرامون در دستور کار بودن بررسی روند معاملات سهام اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در بازار سرمایه جهت شناسایی زمینه های فساد احتمالی در فرآیند معاملات سهام تأکید کرد: در خصوص بررسی روند معاملات سهام و نیز کدهای معاملاتی خاص انجام یکسری پیگیری ها، اقدامات و کارهای تحقیقاتی لازم به نظر می رسد تا به علت واقعی هر اتفاقی دست یابیم و اصل موضوع و علل آن برای اعضای کمیته به وضوح محرز شود.

وی در پاسخ به این سوال که نمایندگان مجلس برای بررسی چالش های موجود در بازار سرمایه و اقدام جهت رفع موانع کنونی جهت بهبود وضعیت بورس و ممانعت از زیان بیشتر سهامداران گفت: بخشی از شرایط امروز بورس متأثر از مباحث کلان و فضای کنونی اقتصاد کشور است و بخشی نیز ناشی از عملکرد و وضعیت کلی شرکت ها می باشد و نمی توان گفت که این شرایط تحت تأثیر عملکرد مدیران است؛ بلکه این اوضاع ارتباطی به مدیریت بازار و سازمان بورس ندارد.

پور مختار تأکید کرد: در حال حاضر آمارهای اقتصادی و شرایط کلی کشور با واقعیت های بورس همخوانی ندارد و اعضای کمیسیون اصل 90 برای رسیدن به نتیجه و یافتن راه های موجود در حل بحران بورس تمام تلاش خود را دارند که پس از انجام بررسی های لازم گزارش های نهایی اعلام خواهد شد.

-منبع بورس نیوز


تعدیل منفی 72 درصدی در این نماد
-

به گزارش خبر نگار بورس نیوز ،شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان با سرمایه 30.000میلیارد ریال جهت اصلاح ساختار مالی، جبران مخارج سرمایه ای صورت گرفته بابت مشارکت در افزایش سرمایه شرکت های سرمایه پذیر و تحصیل سرمایه گذاری های بلندمدت اقدام به افزایش سرمایه 50 درصدی از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی خواهد کرد.

لازم به ذکر است با افزایش 15.000 میلیارد ریالی سرمایه ی "پارسان" به 45.000 میلیارد ریال خواهد رسید.


-
بورس پرس خبر می دهد:

دو شرکت کوچک برای عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام در روزهای آینده آماده شدند

دو شرکت کوچک فرابورسی شیر پاستوریزه پگاه فارس و صنایع نسوز توکا برای عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام طی دو هفته جاری آماده شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، آخرین تحولات مربوط به برنامه عرضه اولیه سهام شرکت ها در بازار سهام نشان می دهد مسئولان فرابورس و سهامداران عمده دو شرکت کوچک فرابورسی شیر پاستوریزه پگاه فارس و صنایع نسوز توکا برای عرضه اولیه 10 درصد سهام طی دو هفته جاری آماده شده اند.

براساس این گزارش، "غفارس" درحالی اسفند سال گذشته آماده عرضه اولیه سهام در بازار دوم معاملات فرابورس بود و حتی جلسه معارفه ایی را برگزار کرده بود که بعد از لغو آن عرضه به دلایل مختلف ، بار دیگر در نوبت واگذاری قرار گرفته و مالک 99 درصدی آن یعنی شرکت صنایع شیرایران در تدارک واگذاری 10 درصد معادل 20 میلیون سهم در اواخر هفته جاری یا هفته بعد شده است .

این شرکت 20 میلیارد تومانی امروز اطلاعات سه ماه اول سال مالی اسفند 94 را با پوشش 100 ریالی از سود پیش بینی شده 426 ریالی هر سهم ارایه کرد 

همچنین در پی درج شرکت صنایع نسوز توکا از 30 فروردین سال جاری با نماد " کتوکا"، پیگیری های بورس پرس نشان می دهد این شرکت مستقر در اصفهان سه شنبه جاری برنامه خبری تشکیل خواهد داد و در صورت موافقت مسئولان فرابورس ، چهارشنبه این هفته یا اوایل هفته بعد شاهد عرضه 10 درصد سهام خواهد بود.

"کتوکا" که از سال 70 تاسیس شده و دارای سال مالی 29 اسفند است، سود هر سهم سال مالی 94 را 947 ریال پیش بینی کرده و در سه ماه اول سال قادر به تحقق 21 ریال از این پیش بینی شده است.

سرمایه اسمی این شرکت وابسته به سرمایه گذاری توکا فولاد، 7.2 میلیارد تومان بوده و در آخرین ترکیب سهامداری آن شرکت های توکا تولید اسپادان با 53 درصد و نسوز قشم و توکا فولاد با 24 و 16 درصد از سهامداران عمده بشمار می روند.

انتهای پیام


-
با سلام به نظر خاهن به حمایت 140 و مقاومت 160 دسته و پنجه نرم خواهد کرد
پاسخ : نه به 140 میرسد نه به 160
بازی در وسط 200ریال در نوسان است فعلا
اینده نامعلوم

-سلام
اگه ممکنه در باره وضعیت خودرو بیشتر توضیح بدید.
قیمتا برا ورود مناسب نیست؟
پاسخ : نه گروه خودرو هنوز جا برای تخلیه قیمت بسیار دارد در ریزشها حمایت نمیشود

-با سلام وخسته نباشید ثفارس خوب حجمی زده امروز وتا نزدیک صف خریدم رفت وبرگشت به نظرتون مناسب خرید تو این قیمتها؟ممنون
پاسخ : الان در محدوده 2000ریال حمایت میشود
حمایت معتبر 1800ریال
مقاومتها 2100و2200ریال

-گزارش مهم دیروز


رییس سازمان بورس اعلام کرد:

شروط ساماندهی بدهی دولت توسط بورس/ چرا مردم به بانک ها تمایل دارند ؟

رییس سازمان بورس با تشریح شروط ساماندهی بخشی از بدهی دولت از طریق بازارسرمایه ، علت گرایش مردم به سپرده گذاری در بانک ها را اعلام کرد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمد فطانت با اشاره به لزوم تعریف دقیق جایگاه بورس و بانک در ساختار اقتصادی ایران، گفت: در صورت توقف عملیات تخریبی علیه بازار سرمایه، این بازار نوپا می تواند در کنار تامین مالی صنایع بزرگ کشور، بخشی از بدهی های کلان دولت را نیز با تبدیل کردن به اوراق بهادار، سامان دهی کند.

وی در خصوص نقش بازار سرمایه در تامین مالی بنگاه های اقتصادی ایران در قیاس با شبکه بانکی، اظهار داشت: شرکت هایی که در بازار سرمایه فعال هستند متعلق به بخش شفاف اقتصاد بوده و تمام عملکردشان در معرض دید همگان است. این شرکت ها بخش اصلی زنجیره ارزش کشور را به دوش می کشند و سهم بالایی از درآمدهای مالیاتی کشور به صورت مستقیم و غیرمستقیم توسط این بخش شفاف تامین می شود. به عبارت دیگر شرکت های بورسی سهم بالایی در اقتصاد ملی و تولید ناخالص بر عهده دارند.
 
چند آمار بانکی و بورسی
 
سخنگوی سازمان بورس خاطرنشان کرد: با وجود تمام این ویژگی ها اما مانده تسهیلات پرداختی توسط نظام بانکی کشور به شرکت های بورسی در حدود 47 هزار میلیارد تومان است. این رقم در پایان سال 92، حدود 40 هزار میلیارد تومان بوده و این یعنی کل نظام بانکی کشور در طول یک سال (سال 93) به این بنگاه ها نزدیک به 7 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده در حالی که هزینه های مالی پرداختی توسط شرکت های بورسی به نظام بانکی در حدود 8 هزار میلیارد تومان در سال 93 بوده است.
فطانت در خصوص نقش بازار سرمایه در تامین مالی این شرکت ها، گفت: بازار سرمایه با وجود تمام محدودیت هایی که در قیاس با نظام بانکی کشور دارد، در طول همین مدت (سال 93) معادل 34 هزار میلیارد تومان تامین مالی کرده است.
وی با اشاره به آنکه این مبلغ یا از طریق افزایش سرمایه یا اصلاح ساختار مالی صورت گرفته یا از ابزارهای مالی جدید بوجود آمده است، گفت: این رقم به خوبی نشان می دهد بازار سرمایه توانسته بیشترین منابع را در مقایسه با نظام بانکی تامین کند البته این به هیچ عنوان به معنی نقض زحمات بانک ها نیست.
این مقام مسئول تصریح کرد: این موسسات در طول سال های گذشته زیر فشار تعهداتی چون تسهیلات تکلیفی، کمک به تامین کالاهای اساسی و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به پروژه هایی چون مسکن مهر بوده اند اما تامین مالی شرکت هایی که به علت جهش قیمت ارز با رشد قابل توجه رقم سرمایه در گردش خود مواجه شده اند، امری مهم بوده که بازار سرمایه در راستای آن قدم بلندی برداشته است.
فطانت ادامه داد: طبق اعلام رسمی، کل تسهیلات سال گذشته نظام بانکی کشور 360 هزار میلیارد تومان اعلام شده که از این میزان 70 درصد مربوط به تجدید تسهیلات گذشته و 30 درصد به تسهیلات جدید اختصاص یافته است. هرچند که این درصدهای تخصیصی در عمل قدری سخت اثبات می شود اما در صورت پرداخت این 30 درصد نیز باید نحوه استفاده از آن معلوم شود.
 
تسهیلاتی که جاهای دیگری خرج می شوند
 
وی با اشاره به اینکه بسیاری از افراد تسهیلات را از بانک می گیرند و آن را در محلی به غیر از حوزه تخصیص یافته توسط بانک خرج می کنند، گفت: مکانیزم های کنترلی بانک ها هم در این زمینه معیوب است. این در شرایطی است که در بازار سرمایه تمام مراحل تامین مالی بنگاه ها از نقطه شروع تا انتها از سوی ارکانی که از قبل تعریف می شود مورد بررسی و تطبیق قرار می گیرد و امکان هزینه کرد منابع در محل دیگر بسیار کم است و هر آنچه هزینه می شود در قالب گزارش های دوره ای با اظهار نظر حسابرسان به اطلاع عموم می رسد.
 
علت گرایش مردم به سپرده گذاری در بانک ها
 
رییس سازمان بورس در مورد دلیل گرایش بسیاری از مردم برای سپرده گذاری نزد بانک ها  توضیح داد: سود بانک ها به قول مشهور در ایران بدون ریسک است. مردم پول خود را در آنجا گذاشته و بدون هیچ دغدغه ای ماهانه سودی 20 درصدی دریافت می کنند.
فطانت افزود :اگرچه برخی موسسات غیرمجاز یا قلیلی از بانک ها نرخ های بالاتری هم می پردازند اما به هر حال عرضه اوراق در بازار مستلزم پرداخت صرف ریسک یا به عبارتی نرخ سود بالاتر برای جبران ریسک است. در حال حاضر سود اوراق برخی از شهرداری ها بیش از 27 درصد است اگر سودهای بانکی کاهش نیابد نرخ تامین مالی در بازار بسیار بالا می رود که عملا صدور اوراق جدید را از توجیه می اندازد.
 
لزوم تعریف حوزه های عملکردی بانک و بورس
 
فطانت ادامه داد: اگر بناست بازار سرمایه به نظام اقتصادی کمک کند، قطعا به کمک نظام بانکی نیاز خواهد بود. بانک مرکزی در این زمینه نقش بسیار حساسی دارد. تعریف جدیدی از حوزه های عملکردی بانک و بورس و نحوه نقش آفرینی هر یک از آنها در تامین مالی لازم است. باید بخش هایی که بانک به آن وارد می شود از زمینه هایی که بورس در آن تامین مالی می کند تفکیک شود و هریک صرفا مجاز باشند در حوزه عملکردی خود تامین مالی کنند.
 
وی تصریح کرد: اینکه دیدگاه دولت در سطح کلان تغییر کرده امر بسیار مثبتی است هرچند هنوز تاثیرات قطعی آن به بازار نرسیده است. ما در بودجه امسال حدود 34 هزار میلیارد تومان تامین مالی از طریق اوراق را داریم. برای انتشار این عدد به معتقدم با سودهای تعریف شده برای سپرده های بانکی، قیمت اوراق به مسیری حرکت می کند که عملا از توجیه می افتد و از این رو باید برای آن فکری کرد. اگر قرار باشد قیمت اوراق به صورت آزادانه در بازار تعریف شود و با توجه به این که این اوراق دارای بازارگردان نیست عملا اقتصاد را با نرخ جدیدی از اوراق رو به رو می کند که همه تعادل های اقتصادی را به هم خواهد زد، لذا باید در این خصوص چاره ای اندیشه شود. 
 

شرط بازار براب تبدیل بدهی های دولت به اوراق

وی افزود: البته صدور اوراق بدهی و گسترش آن منوط به آن است که بازار ثانویه در کنار بازار اولیه به خوبی قدرت گرفته و امکان خودنمایی داشته باشد. وقتی بناست ما اوراقی با سود 27 درصد منتشر کنیم و برآوردها نشان می دهد شرکت های بورسی سودی در حد 20 درصد ایجاد می کنند، بدون اصلاح نرخ سود سپرده بانکی، بازار ثانویه سهام دچار چالش جدی خواهد شد.
رییس سازمان بورس واوراق بهادار گفت: اما اگر شرایط درست برای بازار اولیه و ثانویه توامان فراهم شود، بازار می تواند بدهی های دولت را تبدیل به اوراق بهادار کند و با تعریف مکانیزم های تامین مالی جدید مشکلات نقدینگی صنایع مختلف را برطرف سازد.تجربه سال های گذشته در اجرای قانون عملیات بانکی بدون ربا قطعا فرصتی برای اصلاح این قانون فراهم می کند. هرچند ایجاد این تغییرات نیاز به همت و جسارت دارد. یکی از تفکیک هایی که می تواند در این قانون بین نظام بانکی و بازار سرمایه تعریف شود این است که پرداخت تسهیلات در قالب عقود مشارکتی صرفا به بازار سرمایه محول شود و بانک ها صرفا بر عقود مبادله ای و تعهدات تمرکز کنند. 
فطانت در خاتمه گفت: اگر بتوانیم در راهبرد های پیش رو به دقت میان این دو ساختار تقسیم کار انجام دهیم تحولی اساسی در نظام تامین مالی کشور به وجود خواهد آمد.
 
انتهای پیام

-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
+ نوشته شده در یکشنبه 05 مهر 1394 ساعت 7:14 توسط حامد | | تعداد بازدید : 106

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ

منوی اصلی

تبلیغات

دسته بندی خبر ها

نظر سنجی

درباره ی ما


کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

آرشیو

پیوند های وبلاگ

لینک های روزانه

امار وبلاگ

امکانات


Powered By
rozblog.com
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ bourseclasor محفوظ می باشد.