close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
tsetmcبورس تهران ورود به پاییز

tsetmcبورس تهران ورود به پاییز

سلام دیده بان روز بخیر
-خرید سهام تستی 100 هزار تومان فقط جهت نوسان گیری کوتاه مدت
نام نمادهاحمایتهامقاومتهاتوضیحات...................................
دامین20502200و2300
و2400ریال
عرضه در سهم به حداقل رسیده است
ومعادن9501050و1100و1150
ریال
در سهم میل به صعود مشاهده میشود
خزامیا1100و1050ریال1200و1250ریالفعلا نزولی است
غالبر1150و1100ریال1300ریالالان صف خرید است قبلا سیگنال داده بودیم صبر کنید افت کند
فملی1100ریال1200و1300ریالصبر کنید اصلاح قیمت کند

-روز شما بخیر بازار امروزبورس را رصد خواهیم کرد با عرض تسلیت بعلت د رگذشت هم وطنانمان در حادثه مکه
-امروز بورس روز ارام وکم معامله ای را سپری خواهد کرد واحتمال مثبت ماندن شاخص 30 درصد واحتمال منفی شدن 70 درصد البته نزول وصعود احتمالی بسیار ضعیف خواهد بود مطلب مرتبط سیاسی میتواند سفر رییس جمهور به نیو یورک وحل بحران سیاسی با ماند گاری بشار اسد صورت بگیرد
-گروه قندوشکر پس از اصلاح قیمتی 10 الی 15 درصدی مجددا امروز منفی است ان روز گفتیم این گروه مانند هوای ابری افتابی شده است گاهی ابری وگاهی افتابی است اما هرچه هست کانون توجه نوسان گیران است

-شواهد وقرائن نشان میدهد برجام اجرایی واین اجرا منجر به لغو تحریم خواهد شد

وهم زمان با انتخابات مجلس بزرگان سیاسیون اجازه رشد را به بورس خواهند داد البته رشد بیشتر در محدوده زمستان اتفاق خواهد افتاد


-شاخص 10 واحد منفی شد کمبود نقدینگی عامل رکود بازار هست وقتی 50 الی 60 میلیارد تومان معامله صورت میگیرد همین حجم پول از بازار فاصله میگیرد حال اگر داستان برعکس باشد همین 50 الی 60 میلیارد با افزایش ورودی بشود 100 میلیارد تومان بازار با سرعت رقابتی قیمتها با افزایش روبرو خواهد شدرفتار بد وبرخورد بد دوسال گذشته با سهام داران منجر به ظهور این پدیده منفی شده است
-
-مسئولان فعلی مشکل بورس را گردن دولت قبل می اندازند اما مشکل اصلی کوچ سرمایه بسمت بانکهای خصوصی وپرداخت سودهای سپرده بالای 20 درصد است متاسفانه بانک مرکزی ودولت حال به هر علتی وبا وجود اعلام تورم 13  الی 15 درصدی اجازه پرداخت سود سپرده 20 وبالاتر را میدهند وسود تسهیلات نیز از وام گیرندگان در بالای 20 درصد دریافت میگردد نتیجه میشود بورس خالی از پول وشکل گیری نا خواسته بازار منفی
-هشت مورد صف خرید میلیونی داریم که هفت نماد قندی است بکام نیز صف خرید است
-
یک کارشناس اقتصادی:

پرداخت سود بانکی بالاتر از نرخ بانک مرکزی به نفع تولید نیست

یک کارشناس مسائل اقتصادی ایران گفت: پرداخت سود بانکی بالاتر از نرخ مصوب بانک مرکزی نه تنها به نفع تولید ملی نیست بلکه سبب افزایش فعالیت های غیرتولیدی و قاچاق خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ابراهیم رزاقی در گفت و گو با ایرنا با بیان آنکه تولید نیازمند ایجاد تسهیلاتی است که بتوان آن را به حرکت درآورد و رونق داد، افزود: پرداخت سودهای بانکی بالا باعث خواهد شد منابع به جای حرکت به سمت تولید در فعالیت های غیرتولیدی مصرف شود.

وی مهمترین مسئله در اصلاح نظام بانکی را مبارزه با سودهای بالاتر از سود تولید عنوان و تصریح کرد: نباید اجازه داد سودهای بالا که در فعالیت هایی مانند برج سازی استفاده می شود به تولید ضربه بزند.
رزاقی با اشاره به اینکه برخی بانک ها و موسساتی که اقدام به پرداخت سودهای بالا می کنند خود وارد فعالیت های سودآور می شوند تا بتوانند سود 27 تا 28 درصدی پرداخت کنند،افزود: این نوع موسسات و بانک ها عملا ضد تولید کار کرده و از طرف دیگر به تورم دامن می زنند.
این کارشناس اقتصاد وارد شدن بانک ها و موسسات مالی به فعالیت های سودآور را عملی غیراخلاقی برشمرد و تاکید کرد: بانک ها و موسسات مالی باید از تولید با دادن تسهیلات مناسب حمایت کنند نه آنکه به فعالیت های غیرتولیدی دامن بزنند.
وی رابطه نرخ تورم و نرخ سود بانکی را مورد اشاره قرار داد و گفت: باید دید نرخ تورم اعلام شده چقدر با واقعیت انطباق داشته و سپس برای تعیین نرخ سود اقدام کرد.
رزاقی ایجاد تعاونی های اعتباری تحت نظارت دقیق را راهکاری مناسب برای حمایت از تولید و اصلاح نرخ سود بانکی دانست و افزود: تسهیلاتی که این تعاونی ها پرداخت می کنند باید در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد و نظارت دقیق نیز اعمال شود تا تولیدکنندگان این تسهیلات را تنها در تولید بکار گیرند.
به گفته این کارشناس اقتصادی، تعاونی های اعتباری با سود کمتر فعالیت های تولیدی را افزایش می دهند.
براساس آنچه بانک مرکزی در قالب بخشنامه نرخ سود بانکی به بانک های دولتی و خصوصی ابلاغ کرده از اردیبهشت ماه نرخ های سود در نظام بانکی با تغییراتی همراه شد و شعب بانک های دولتی و خصوصی نرخ سود سپرده های یک ساله خود را از 22 به 20 درصد کاهش دادند. 
این تصمیم شورای پول و اعتبار بعداز آن گرفته شد که بانک ها در قالب تفاهم نامه ای پیشنهاد کرده بودند نرخ سود سپرده های یک ساله 20 درصد شود. 
ضمن آنکه طبق اعلام بانک مرکزی مسئولیت تعیین نرخ سود سپرده های کمتر از یک سال به بانک ها واگذار شد که برهمین اساس تعدادی از بانک ها از جمله بانک ملی و چند بانک بزرگ کشور توافق کردند که همان روال قبلی را برای این سپرده ها داشته باشند. 
پیش از این نرخ سود سپرده های سرمایه گذاری مدت دار 9 ماه تا یک سال 20 درصد، نرخ سود سپرده های سرمایه گذاری مدت دار 6 ماه تا نه ماه 18 درصد، نرخ سود سپرده های سرمایه گذاری مدت دار سه ماه تا شش ماه 14 درصد و نرخ سود سپرده های سرمایه گذاری کوتاه مدت عادی 10 درصد بود. 
البته طبق ابلاغیه بانک مرکزی بانک ها از تاریخ مذکور نرخ سود تسهیلات مبادله ای را حداکثر 21 درصد و تسهیلات مشارکتی را حداکثر 24 درصد اعمال کردند. 

پیش از این سود تسهیلات مبادله ای 22 درصد و تسهیلات مشارکتی 28 درصد بود، هرچند در عمل برخی از بانک ها نرخ تسهیلات را تا 32 درصد هم افزایش داده بودند. 

انتهای پیام

-
انتقاد یک کارشناس بازار سرمایه به برنامه گفتگوی ویژه خبری

-اوضاع در گروه دارو در پوشش سود ازبقیه گروهها بهتر است اما کانون توجه بازار همچنان گروه بانک گروه خودرو وگروه قند و.... است
-سهم ششم خرید تستی 100 هزار تومان کی بی سی حمایت 4000ریال مقاومت 4400ریال و4500ریال باید صبر کنید تا اصلاح قیمت کند
-سهم هفتم والبر 4000ریالی تا 4550ریال رشد والان در حال نزول است در دفتر خود یا داشت کنید
-هر روز از صبح پنج الی شش بار به ما سر بزنید ممکن است فرض ساعت مثلا 11 حرفی سهمی برای گفتن  داشته باشیم
-سهم هشتم در شرایط رکو واتی حمایت 1500ریال مقاومت 1600و1650و1700ریال
-سهم نهم واقعا از نماد وملی 100 هزار تومان بخرید تا مجبور به کنترل این سهم بشوید در عرض دوماه از محدوده 4500ریال تا محدوده 6000ریال رشد کرده است
-سهم دهم وغدیر حمایت 2000ریال صبر کنید ممکن است سهم افت کند

-این گزارش را بخوانید

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940703000807


-سهم یازدهم شپاکسا حمایت 2350ریال مقاومت2450ریال در محدوده یک رقابت فشرده قرار گرفته است
-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
[ شنبه 04 مهر 1394 ] [ 6:39 ] [ حامد ]