close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
tsetmcبورس تهران ازریزش بی منطق بورس باید جلوگیری شود

خانه | پست الکترونیک | آرشیو

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

کانال ما در تلگرام apsahm@با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید


tsetmcبورس تهران ازریزش بی منطق بورس باید جلوگیری شود

سلام دیده بان روز بخیر


-خرید سهام  تستی 100 هزار تومان کوتاه مدت
نام نمادهاحمایتهامقاومتهاتوضیحات.................
وغدیر2000و1900ریال2200و2300ریالدیروز وغدیر در مقابل ریزشها حمایت شد بنظر میرسد
یک حمایت قوی در محدوده 2000ریال تشکیل شده است
وصندوق2600و2500ریال2900و3000ریالامروز تا این لحظه مثبت است ونوسان بیش از 4 درصد را ثبت کرده است
واتی1500و14501650و1700و1800چندین بار در همین وضعیت نوسان خوبی داده است
وخارزم1250و1200و11501300و1350و1400الان 12 میلیون سهم معامله شده است وروزهای اینده ممکن است رشد قیمت داشته
باشد
رتاپ2800و2700ریال3000و3100و3300ریال

-سلام صبح بخیر شاخص کل دیروز بعلت کمبود نقدینگی وزمان تسویه حساب اعتباری ها با یک ریزش مقطعی مواجه شد امیدواریم امروز شاهد یک بازار متعادل تر و رو به مثبت باشیم البته ممکن است شاخص منفی هم بشود ولی نه در حد دیروز
-یکی از مشکلات بازار این است وجوه فروخته شده  سهام  بر ورودی نقدینگی خرید سهام  برتری دارد وهنوز ترس از سرمایه گذاری به وضوح دیده میشود
- با نزدیک شدن به گزارشهای شش ماهه گروه دارو در وضعیت بهتری قرار دارد ودر مقابل ریزشها حمایت وحتی مثبت هست

-انجماد نقدینگی در بانکها وبازار سرمایه

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940629001202


-عده ای تصور میکنند زمان دولت قبل مبالغ هنگفتی پول وارد بازار سرمایه شده است اگر این مبالغ ازاد شوند در انتخاباتها منجر به صرف تبلیغات میشود برا همین بورس حالا حالاها باید خاک منفی بخورد وبنظر من ادامه این وضعیت ضرر سنگینی را تا کنون به جامعه تحمیل کرده است واقتصاد وصنعت نباید قربانی سیاست بشود
-
با سلام
به نظر شما شبندر و رتاپ تا کی ریزش دارن؟ بفروشم یا نگه دارم ؟
شبندر رو اون موقعی که 700 تومن بود خریدم که بعد ممنوع شد و روی 400 تومن باز شد
رتاپ رو هم روی 300 تومن خریدم
وساپا حمایت 97 تومن شما که چند روز پیش گفته بودین رو رد کرد؟ تا کجا ریزش داره ؟
پاسخ : شبندر با ان وضعیتی که دارید فعلا سهم ماندگار سبد شماست
رتاپ ممکن است دوباره رشد کند اگر گزارش منفی ندهد
وساپا ثابت کرده است همیشه میتواند از محدوده 1100ریال عبور کند

-یک تصور اشتباه در نزد گردانندگان بازار سرمایه شکل گرفته است انها فکر میکنند با کاهش مداوم قیمتها نقدینگی با بازار سرمایه اشتی میکند در حالی که این تصور اشتباه است ادامه این وضعیت همین الان منجر به کوچ نقدینگی فقط به طرف بانکها شده است
-
در پیش بینی هرسهم سال۹۵ و طبق عملکرد ۳ ماهه رخ داد:

زیان ۴ ریالی یک شرکت بورسی از سود ۱۰۹۴ریالی

"تیپیکو" که در پیش بینی سال مالی 95برای هر سهم 1094 ریال پیش بینی کرده بود در عملکرد سه ماهه 4 ریال زیان محقق کرد تا نماد این هلدینگ دارویی آماده بازگشایی شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سرمایه گذاری دارویی تامین که با سرمایه 290 میلیارد تومانی در تابلوی فرعی بورس حضور دارد، بعد از برگزاری مجمع سالانه روز شنبه 28 شهریور و تقسیم سود 80 تومانی هر سهم ، پیش بینی سود هر سهم سال مالی 31 اردیبشهت آینده را براساس عملکرد سه ماه اول اعلام کرد و آماده بازگشایی نماد شد.

براساس این گزارش، "تیپیکو" برای سال مالی اردیبهشت 94 به ازای هر سهم هزار و 32 ریال محقق کرده بود و درآمد هر سهم سال مالی 95 را هزار و 94 ریال پیش بینی کرده اما در گزارش سه ماهه منتهی به 31 مرداد، 4 ریال زیان شناسایی کرده است .


-
وزیر خارجه سابق بریتانیا مدیر بورسی شد

وزیر خارجه سابق بریتانیا مدیر بورسی شد

ویلیام هگ وزیر سابق امور خارجه بریتانیا عضو هیأت مدیره بورس اینترکانتیننتال آمریکا و رئیس بورس آتی ICE اروپا شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بورس اینترکانتیننتال آمریکا، به عنوان پیشرو در مبادلات بورس های دنیا و نهادهای تسویه وجوه، امروز با افتخار اعلام کرد که ویلیام هگ، به عنوان عضو هیأت مدیره بورس اینترکانتیننتال و رئیس بورس آتی ICE اروپا انتخاب شده است.

بر اساس این گزارش، ویلیام هگ، به عنوان مدیر عامل بورس آتی ICE اروپا از ماه ژانویه سال 2016 فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و سر باب رید، مدیر عامل سابق این نهاد نیز پس از 16 سال خدمت از سمت خود بازنشسته خواهد شد.


-

هشدار یک مدیر حقوقی به کارگزاران درباره خرید اعتباری

مدیر امور حقوقی و بازرسی شرکت سپرده گذاری مرکزی در مورد خرید اعتباری برای مشتریان شرکت های کارگزاری هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمد صادق دبیری گفت: حسب درخواست شرکت های کارگزاری مبنی بر امکان فریز سهام خریداری شده برای مشتریان اعتباری، شرکت سپرده گذاری مرکزی وفق دستورالعمل مربوطه این امکان را برای کارگزاران مهیا کرده است.براین اساس مشتریان نمی توانند برای فروش سهام فریز شده، کارگزار ناظر خویش را تغییر دهند اما کارگزاران توجه داشته باشند که 'فریز' بدیل 'توثیق' و 'توقیف' نبوده و فقط مانع تغییر کارگزار ناظر است.

مدیر امور حقوقی و بازرسی سمات تصریح کرد: بتازگی این شرکت با مواردی مواجه شده که به نظر هم روبه گسترش بوده و به نوعی سوءاستفاده و کلاهبرداری مشتریان خرید اعتباری سهام تلقی می شود. بدین ترتیب که برخی از مشتریان اعتباری که از سوی کارگزاران مربوطه برای وی خرید اعتباری صورت گرفته با طرح دعوی صوری در مرجع قضایی و یا به اجرا گذاشتن مهریه از سوی همسرانشان، دستور توقیف سهام های فریز شده از سوی مراجع ذیصلاح قانونی به این شرکت واصل می شود و چنانچه این شرکت دستورات قضایی را اجرا نکند، به عنوان مستنکف از اجرای این دستورات، تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: از سویی دیگر 'فریز' در سامانه های موجود صرفاً امکان عدم تغییر کارگزار ناظر است و به مفهوم مسدود نمودن به معنای توثیق و یا توقیف نیست. به کارگزاران توصیه مؤکد می شود، افرادی را که برایشان به صورت اعتباری سهام خریداری می کنند را به دقت شناسایی و احراز هویت نمایند و تمکن مالی، سلامت مالی و اقتصادی آنها را به طور دقیق و کامل بررسی کنند و حتی پس از حصول اطمینان از سلامت و تمکن مالی آنها، حتماً نسبت به اخذ تضامین و وثایق لازم تا تسویه کامل بدهی و تعهدات اقدام نمایند تا بدین ترتیب اقدامات پیشگیرانه لازم در این زمینه صورت پذیرد.
 

-اکثریت سرمایه دار رفاه طلب که مبالغ میلیاردی را در بانکها بلوکه کرده اند وسودهای میلیاردی میگیرند با خرج کردن های بی رویه عامل ایجاد تورم افسار گسیخته هستند یک طرف جامعه پراید سوارها ویک طرف جامعه شاسی بلند سوار ها
-اقای ضرغامی ان موقع مسئول صدا وسیما بودند درست زمانی که با برنامه های روزانه عموم مردم را به بورس دعوت میکردند توصیه میشود این برادر گرامی در این رابطه یک مصاحبه منصفانه با رسانه ها داشته باشند
-بورس از سال 1386 در مقابل شش الی هفت قطعنامه شورای امنیت مقاومت کرد واین بورس بود که کمر تحریم را بارها وبارها شکست سرمایه های هنگفتی را جذب صنعت واقتصاد کرد بعضی از روزها تا 700میلیارد تومان معامله ثبت میشد وبازار سرمایه شبیه گنج های پنهان نادر حالت زیر خاکی پیدا کرده بود اما انچه را که در هفت سال گذشته کاشته بودیم تما م رشته تبدیل به پنبه شد شاید در اینده ده سال طول بکشد تا بتوانیم دوباره مردم را با بازار سرمایه اشتی بدهیم من بعنوان یک دلسوز این مطلب را نوشتم

-این گزارش را بخوانید این فقط من نیستم که انتقاد میکنم

http://news.parseek.com/Url/?id=11224155


-از سیاسی بازی در بورس گفتیم واشاره ای کردیم این گزارش را بخوانید


پیش دستی مجلسی ها در بررسی چالش های بازار سرمایه

-

عملکرد ضعیف و نامناسب مدیران بورسی کشور سبب شد تا پای بازرسی‌های پنهانی به سازمان بورس باز شود، «نسیم» در گزارشی از ماموریت کمیسیون اصل ۹۰ به منظور تحقیق و تفحص از بورس گزارش می‌دهد

گروه اقتصادی خبرگزاری نسیم:گزارش ها حاکی از این بوده که کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، در تازه ترین اقدام خود، طرح تحقیق و بازرسی از سازمان بورس و اوراق بهادار را کلید زده است.

بر اساس این گزارش، محمد علی پورمختار، رئیس کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی درحکمی،مسئول تیم تحقیق و بازرسی از سازمان بورس و اوراق بهادار را منصوب ساخته و از او خواسته که با همکاری این سازمان،"نسبت به بررسی روند معاملات سهام اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در بازار سرمایه"،"شناسایی زمینه های فساد احتمالی درفرآیندمعاملات سهام"،"بررسی وضعیت داد وستد در بورس کالای ایران و روند کشف قیمت محصولات قابل معامله در این بازار ازجمله در محصولات پتروشیمی و فولادی"،"بررسی وکشف معاملات مشکوک در بازارسهام بورس کالاهای ایران با هدف سالم سازی بازارسرمایه"،اقدام و نتیجه را درگزارشی جامع ، جمع بندی و ارایه کنید.

"تحقیق و بررسی لازم در مورد عوامل موثر در سقوط ارزش سهام بازار بورس درچند ماه اخیر"،"بررسی و تعیین عوامل موثر دررشد ارزش سهام بورس، جلب و هدایت بازار سرمایه به سوی بازار بورس" ،" بررسی و تحلیل از وضعیت بازار بورس وسرمایه درشرایط پس از توافق وتحریم" ازدیگر مواردی بوده که رئیس کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی درحکم انتصاب خود به مسئول تیم تحقیق و بازرسی از سازمان بورس و اوراق بهادار خواستار اجرای آن و ارایه گزارش به این کمیسیون شده است.

ازقرار معلوم، کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی، طرح تحقیق و بازرسی از عملکرد سازمان بورس واوراق بهادار را از یکم شهریور با صدور حکم انتصاب برای مسئول تیم تحقیق و بازرسی از سازمان بورس و اوراق بهادار کلید زده است.

مدت مأموریت تیم تحقیق و بازرسی از سازمان بورس چهار ماه از زمان صدور حکم تعیین شده که البته در صورت لزوم قابل تمدید و تجدید خواهد بود.

پر واضح است که در این مأموریت، ضمن تحقیق از سازمان بورس و اوراق بهادار، تحقیقات لازم از کارگزاران بورس، فعالین بازارسرمایه، واحدهای بورسی،سهامداران خرد و کلان هم مورد توجه محققین و کارشناسان مربوطه قرار خواهد گرفت.

بازارسرمایه ایران به دلیل ریزش های جدی شاخص های سهام، ازیکسال گذشته تا اکنون،این بازه زمانی را به روزهایی دشوار برای فعالان بازار سرمایه کشور مبدل کرده است.

بازار سرمایه کشور ازشهریورماه سال گذشته تا به امروز فراز‌ و نشیب‌های زیادی را پشت‌ سر گذارده و به سهولت می توان مدت زمان مورد نظر این بازار را می توان یکی از پر نوسان ترین ایام چند سال اخیرتلقی کرد.

نگاه کلی شاخص کل معاملات در روز چهارم شهریورماه سال گذشته بعد از پایان معاملات آن روز، بر روی عدد 73 هزار و 540 واحد ایستاد.

یک‌سال بعدتر، یعنی امروز، شاخص کل بورس واوراق بهادار در جریان معاملات دومین روز هفته،یعنی یکشنبه29 شهریورماه امسال 701 واحد دیگرهم کاهش یافت تا با سقوط به کانال 61 هزار واحدی در ایستگاه 61 هزار و 553 واحدی بایستد.

بررسی وضعیت نماگر های بورس مبین این امر بوده که از یکسال قبلتر تاکنون، شاخص بازار سهام بیش از 10 هزار واحد ریزش کرده است.

به نظر می رسد، شاخص بورس به طور میانگین درهرماه 777 واحد ریزش را در ذائقه خویش مزمزه کرده است.

از قرار معلوم، بیشترین رشد شاخص در یک‌سال گذشته در روز چهارم آذر‌ماه 1393 به ثبت رسیده و نماگر با رسیدن به 74 هزار و 740 واحد بالاترین صعود در 12 ماه اخیر را در تابلو‌های آمار بورس به ثبت رسانده است.

هر چند که دراتفاقی جالب که همواره با آغاز سال معاملاتی در بورس با رونق‌های خوبی طی سالیان گذشته مواجه بوده اما امسال و در اولین روز معاملاتی، شاخص کل بورس با رسیدن به عدد 62 هزار و 885 واحد بیشترین افت را در 12 ماه اخیر برای دوره زمانی «چهارم شهریور‌ماه 93 تا چهارم شهریور‌ماه 94» تجربه کرد.

این رفتار سهامداران در اولین روز معاملاتی سال بورس حاوی پیام‌های خاصی از آینده این بازار بود.

هرچند این افت بیشتر تحت تاثیر بازگشایی حاشیه‌ساز نمادهای گروه پالایشی درتالار شیشه‌ای روی داد اما گذشت زمان ثابت کرد که تنها این عامل باعث افت بازار نیست.


-
-اگر سود سپرده بانکی را کم کنند انوقت برای پرداخت اقساط وام ها با مشکل روبرو میشوند لذا مجبورند هم سود سپرده وهم سود تسهیلات را بالا نگه دارند تمام کارمندان بانکها وانهایی که در سیستم بانکی نفوذ دارند وامی که برمیدارند برای پر کردن جای قسط وام اقدام به سپرده گذاری میکنند ومحل اقساط وام را پر میکنند
-رمپنا 73 واحد مثبت شد وروند نزولی شاخص را از بالای 400 واحد به 372 واحد کاهش داد
-نزول تمام شد سهام خود را نفروشید الان ساعت 11 صبح است
-

برداشت بی اجازه وجه از حساب شخصي سپرده‌گذاران تیک بزنید


-

-یک نماینده مجلس شورای اسلامی از ارایه طرح دو فوریتی برای کاهش رقم یارانه نقدی از 45 هزار و 500 تومان به 30هزار تومان و کاهش آن بعد از سه ماه به 15 هزار تومان و در نهایت قطع آن از سال 95 در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

http://www.boursenews.ir/fa/news/154697


-دامین -ثشرق-واتی امروز با افت محسوس از فرصتهای خرید بودند
-تا فردا خدا نگه دار
 باور میکنید در همین بازار نزولی ما بعد از ماهها بررسی طرح یک شرکت وموسسه کار افرینی را پایه ریزی کردیم  خداوند درهای رشد را همیشه بر روی بشر باز گذاشته است

-
-
-
-
+ نوشته شده در دوشنبه 30 شهريور 1394 ساعت 6:32 توسط حامد | | تعداد بازدید : 168

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ

منوی اصلی

تبلیغات

دسته بندی خبر ها

نظر سنجی

درباره ی ما


کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

آرشیو

پیوند های وبلاگ

لینک های روزانه

امار وبلاگ

امکانات


Powered By
rozblog.com
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ bourseclasor محفوظ می باشد.