close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
tsetmcبورس تهران توافق هسته ای استارت میخورد

خانه | پست الکترونیک | آرشیو

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

کانال ما در تلگرام apsahm@با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید


tsetmcبورس تهران توافق هسته ای استارت میخورد

-سلام دیده بان روز بخیر نویسنده بهزاد


-

نخستین گام عملی آمریکا برای اجرای برجام


آمریکا یک دیپلمات با سابقه را مامور اجرای توافق هسته ای با ایران کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شکه خبر به نقل از خبرگزاری رویترز از واشنگتن، جان کری وزیر خارجه امریکا روز پنجشنبه اعلام کرد استیون مول Stephen Mull سفیر سابق امریکا در لهستان که دارای تجربه کار در مسائل هسته ای و تحریمهاست هماهنگ کننده ارشد امریکا برای اجرای توافق هسته ای 14 ژوئیه با ایران خواهد بود.
کری با صدور بیانیه ای گفت :« استیو هدایت تلاشهای بین سازمانی را برای تضمین اینکه گامهای هسته ای که ایران بر اساس برجام به آنها متعهد شده است را کامل اجرا می کند و راستی آزمایی در این مورد و همچنین اینکه ما و شرکایمان بعد از این گامهای هسته ای اقدامات متقابل در مورد تحریمهااتخاذ کنیم برعهده خواهد داشت.»


-جدول خرید سهام تستی زیر 100 هزار تومان صرفا جهت نوسان گیری کوتاه مدت
نام نمادهاحمایتها مقاومتهاتوضیحات.......................
ثشرق1250ریال1400ریالصبح اول وقت 1361 ریال قیمت خورد
فولاد1050ریال1200ریالخرید زیر 1100ریال ودامنه نوسان حدود50 الی70ریال براورد میشود
ذوب1500ریال1700و1800ریال
وساپا970ریال1030و1050و1100ریال
وخارزم1250و1200ریال1350و1400ریال

-سلام مجدد صبح اول وقت معمولا ما قبل از ساعت 9 در محل کاار مستقر میشویم ولی این پست معمولا با یک ربع تاخیر شروع به کار میکند خوب کار شروع توافق به وتو اوباما نکشید وکنگره با سه مرحله رای گیری بی فایده سرانجام عقب نشینی کرد وقدم اصلی توافق شروع شد شروعی که ماههای اینده طومار بورس را مثبت خواهد کرد قطعا چنین خواهد بود دلار را دولت گویا در بودجه بالای 3000 تومان بسته است همین موضوع به نرخ تسعیر ارز مثبت در نمادهای با در امد دلار منجر خواهد شد شرکتهایی که صادارات دارند وارز وارد کشور میکنند
-ما بار ها گفته ایم این صفحه یا داشت شخصی روزانه ماست در واقع واس ماس سعی کرده ایم بیاد خاطرات خوب گذشته این صفحه مجازی را زنده نگه داریم در واقع امید وایمان داریم بورس دوباره به جایگاه اصلی خود باز خواهد گشت قسمتی از ماجرا برای ما تلخ است وان تعطیل شدن صدها سایت ووبلاگ بورسی است دوستان قدیمی که کلامشان برای امثال من همیشه راهنما بود
-گروه قند سرانجام با چند بار مثبت ومنفی شدن وارد فاز استراحت شده است
-فخاس که سالهای قبل شاهد رقابت دو حقوقی برای رشد قیمت بود این روزها شاهد افت شدید قیمت خواهد بود والان صف فروش پایدار را تجربه میکند

-خوب این گزارش را سرصبح بخوانید همان درد دل همیشگی شماست در پشت این گزارش یک درخواست صعود مشاهده

بورس نیوز


اوضاع اقتصادی صنایع مختلف کشور به مرحله ای رسیده که اگر مثلاً شرکت های فولادی، سیمانی و خودرویی را همین امروز تعطیل کنیم، به اندازه یکسال محصول در انبارها دارند که به بازار عرضه کنند.
روند این روزهای بازار سرمایه نشان دهنده آن است که گویا بورس به حال خود رها شده است. آیا حق بازار سرمایه این وضعیت نابه سامان می باشد که شاهد آن هستیم؟ جایی که آقای نوبخت به عنوان سخنگوی دولت در "برنامه تلویزیونی نگاه یک" می گوید که متأسفانه در زمان تحریم ها نقدینگی جامعه وارد بازارهای سفته بازانه ای همچون بازار ارز، طلا، مسکن و نیز بازار بورس شده، جای نگرانی وجود دارد که چرا باید بازار مولد سهام در کنار بازارهای سفته بازانه ارز و طلا قرار گیرد؟ آیا این مقایسه درستی است؟

محمدرضا پورابراهیمی، نایب رییس کمیسیون ویژه اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: اوضاع اقتصادی صنایع مختلف کشور به مرحله ای رسیده که اگر مثلاً شرکت های فولادی، سیمانی و خودرویی را همین امروز تعطیل کنیم، به اندازه یکسال محصول در انبارها دارند که به بازار عرضه کنند. واقعاً ما در اقتصاد به دنبال چه هستیم؟


تورم به چه قیمتی کنترل شده است ؟

وی افزود: دولت معتقد است تورم را کاهش داده، ولی واقعاً سوال اینجاست که چگونه تورم را کنترل کرده ایم که در کل دنیا بهای نهاده های انرژی مثل نفت و گاز افت پیدا کرده، ولی در ایران قیمت آنها نه تنها کاهش نمی یابد، بلکه حتی با افزایش نیز همراه می شود؟ آیا رونددر کشور ما با کل دنیا یکسان است؟ در سایر محصولات هم این وضعیت وجود دارد، بطوریکه شرکت های قندی در حالی به دنبال افزایش حدود 13 درصدی قیمت های فروش قند و شکر هستند، که می گوییم تورم را کنترل کرده ایم؟!

این نماینده خانه ملت تأکید کرد: ما نسبت به تمام این موارد نگاه کارشناسی خود را بارها و بارها به دولت مطرح کردیم؛ اما چقدر می توانیم نسبت به سیاست های دولت در صحن علنی مجلس، طی مصاحبه ها و نیز نشست های تخصصی و کارشناسی متعدد تذکر دهیم؟ حال آنکه مشکل ما این است که در واقعیت دولت عملاً به این موارد پای بند نیست. زمانی که ادبیات اقتصادی دولت با رویکرد ما متفاوت است، دستگاه اجرا نیز در دست دولت است به نظر می رسد رویکرد اجرائی وجه غالب در نظام اقتصادی است.

پورابراهیمی افزود: بازار سرمایه پیامدی از یک رفتار، یک منش و یک رویکرد است که بخشی از آن تحت تأثیر سیاست های داخلی بوده و بخشی متأثر از عوامل بیرونی است و نمی توان یکی از عوامل را تنظیم کرد و بهبود بخشید، اما مابقی را رها کرد.

سازمان بورس درخواست بحثهای چالشی را نپذیرفت 

پور ابراهیمی در پاسخ به این سوال خبرنگار ما پیرامون اینکه آیا نمایندگان مجلس از ظرفیت های موجود در صدا و سیما برای بیان این چالش ها استفاده کرده اند؟ گفت: بله ما چندین بار به مسئولین اعلام کردیم که آماده ایم از ظرفیت هایی که صدا و سیما برای بازار سرمایه در نظر گرفته، برای طرح چالش ها و مشکلات در این برنامه ویژه تلویزیونی استفاده کنیم.

وی به صراحت گفت: در این راستا چندین بار به رییس سازمان بورس درخواست دادیم که اجازه دهید در برنامه ویژه تلویزیونی بورس به صورت چالشی پیرامون مشکلات بازار سرمایه و بورس بحث کنیم. اما پاسخ مثبتی که منجر به بیان این واقعیت ها بشود انجام نگردیده است.

پورابراهیمی تأکید کرد: در واقعیت به چالش کشیدن مشکلات و تصمیمات نادرست کنونی با موانعی مواجه است. چراکه برخی از آنها به دولت بر می گردد و قاعدتاً با توجه به اینکه جایگاه و ساختار سازمان بورس وابسته و متعلق به دولت بوده و زیر نظر وزیر اقتصاد است، قطعاً موانعی بر سر راه وجود دارد. البته لازم است بیان نمایم که دیدگاههای وزیر محترم اقتصاد برای کمک به بازار سرمایه مثبت بوده ولی رویکرد غالب در تصمیمات دولت را ندارد.

بورس دولتی نتیجه ای بهتر ندارد 

وی ادامه داد: از این رو مشکل اینجاست که ساختار بورس ما دولتی است و بایستی در حال حاضر مسئولین بازار سرمایه و سازمان بورس انتقادات خود را برای بهبود بازار نسبت به شرایط موجود مطرح کنند که به نظر می رسد به دلیل عدم طرح شفاف مسائل و وابستگی بورس به دولت عملاً سیاست های دولت بر تصمیمات متولیان بازار سرمایه سایه افکنده است. ضمن اینکه تعداد بسیار کمی از اعضاء بازار سرمایه صرفاً نمایندگان بخش خصوصی می باشند. از این رو به نظر بنده تا این ترکیب و ساختارهای موجود اصلاح نشود، ما در این مواقع نمی توانیم کاری از پیش ببریم و متأسفانه شرایط روز اقتصادی کشور به گونه ای است که آثار منفی سنگین آن بر سر بازار سرمایه و بورس سایه افکنده است.

پورابراهیمی پیرامون وضعیت کنونی بورس خطاب به رئیس جمهور تأکید کرد: آقای رییس جمهور به داد بازار سرمایه کشور برسید. اگر الان برای وضعیت کنونی اقتصاد کشور که نتایج آن را در بورس شاهد هستیم فکری نکنید، فردا دیر می شود و با روند فعلی مشخص نیست بتوان این وضع نابه سامان بازار سرمایه راحتی پس از لغو تحریم ها نیز ساماندهی کرد.

آقای رییس جمهور، تصمیمات کارشناسان اقتصادی در بخش های مختلف برای کمک به بازار سرمایه همگی روی زمین مانده و به نظر می رسد برخی از وزرای شما همچون وزیر صنعت و معدن و وزیر نفت اعتقادی به بازار سرمایه ندارند. بطوریکه چالش ها و پیشنهاداتی که تاکنون در بخش های مختلف مطرح شده و هماهنگی هایی که قرار بود در حوزه هایی همچون حوزه وزارت نفت صورت بگیرد، کماکان روی زمین مانده و امروز به چالش بزرگ صنعت پتروشیمی کشور تبدیل شده است با ادامه این وضعیت طولی نخواهد کشید که اقتصاد کشور از نفس خواهد افتاد.

در این بین شرایط ذی نفعان میلیونی همانند سهام عدالت و مردم عادی و نیز فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران بازار سرمایه هم به وضع نا مطلوبی رسیده است. آقای رییس جمهور لطفاً به داد بازار سرمایه برسید.


-نرخ دلار طبق گفته ها در بودجه سال 95مبلغ3100تومان تعیین شد
-سلام


ما انتظار داشتیم در صورت شکست کنگره امریکا یک موج صعود داشته باشیم اما هیچ خبری نیست
چرا؟
پاسخ : توافق چون مرحله به مرحله است اثر ان هم تدریجی خواهد بود

-سهم ششم بیمه البرز حمایت 950ریال مقاومت 1050و1100ریال
-سهم هفتم بیمه میهن حمایت 1000ریال مقاومت 1100ریال
-دامین 2200ریال  الان محدوده قیمتی ما خرید در 2100ریال بود
-تحریم در حال جان دادن است وامریکاییها تقلا وتلاش بیهوده در زنده نگه داشتن تحریم بعمل می اورند
-ظریف  بعنوان یک ایرانی ر یک دوئل سیاسی با شلیک حرفه ای بازی را برد ظریف همین الان هم تمایل به کار دانشگاهی دارد ومشتاق وزیر بودن نیست به تمام معنا یک انسان کامل وسیاستمدار با شعوری است
-وبصادر دوبار وارد فاز بالای 900ریال شد
-فاذر در موج صعودی میتواند دوباره ازمقاومت 3000ریال عبور کند
-حمایت محکم رمپنا 6400ریال است الان در محدوده 7194ریال معامله میشود
-سهم هشتم وبانک-حمایت 3400ریال مقاومت 3700و3900و4000ریال
-سهم نهم وغدیر-حمایت 2000و1950ریال مقاومت2100و2200ریال

-جواد یساری واسکناس هایی که روی سرش می ریزنداو بصورت مداوم در مشهد در عروسی ها برنامه دارد

http://www.aparat.com/v/cEtFh-بازار امروز مثبت ولی ارزش معاملات تا این لحظه فقط 16 میلیارد تومان است ساعت 11 شاید از مرز 17میلیارد تومان عبور کند
-به هر حال این رکوددر بورس به نفع هیچ کس نیست وفعلا ایام مثبت به کام بانکهای خصوصی است که اقتصاد سیاسی در دست انها است وکسی هم جرات دستکاری سود سپرده بانکی را ندارد
-
بورس پرس خبر می دهد:

بزرگترین شرکت برقی خاورمیانه درج و آماده عرضه اولیه سهام شد

تولید نیروی برق دماوند به عنوان بزرگترین شرکت تولیدکننده برق خاورمیانه و دومین شرکت برقی در فرابورس درج و آماده عرضه اولیه تا ۱۰ درصد سهام شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جدیدترین تحولات مربوط به ورود شرکت های جدید به بازار سهام نشان می دهد شرکت تولید نیروی برق دماوند به عنوان بزرگترین شرکت برقی خاورمیانه و دومین شرکت برقی در فرابورس (بعد از برق عسلویه مپنا) درج و آماده عرضه اولیه تا 10 درصد سهام شده است.

براساس این گزارش، این شرکت با نماد " دماوند" در گروه برق، گاز، بخار و آب گرم به عنوان صد و بیست و هفتمین شرکت فرابورسی و شصت و دومین شرکت بازار دومی درج شده است.

بررسی های اولیه بورس پرس نشان می دهد سرمایه اسمی و فعلی این شرکت 46 میلیارد تومان بوده اما برنامه افزایش سرمایه تا حداکثر 500 میلیارد تومان در پیش است که بعد از نهایی شدن گزارش هیات مدیره و تایید حسابرس از دو یا یکی از دو محل مطالبات از دولت و سود انباشته و بعد از عرضه اولیه سهام عملیاتی خواهد شد.

همچنین این شرکت درحالی برای سال مالی 29 اسفند گذشته حدود 230 میلیارد تومان سود محقق کرده که برای سال مالی جاری هم حدود 500 تومان سود پیش بینی کرده و از جمله شرکت هایی با سودآوری بالا بشمار می رود.

در ترکیب سهامداری "دماوند" هم بنیاد شهید با مالکیت حدود 99 درصدی حضور دارد که سال های قبل از توانیر به این نهاد منتقل شده است.

تولید نیروی برق دماوند در کیلومتر 35 جاده تهران - گرمسار مستقر بوده و با ظرفیت اسمی و علمی 2 هزار و 800 و 2 هزار و 400 مگاواتی بزرگترین شرکت تولیدکننده سیکل ترکیبی در خاورمیانه است. همچنین این شرکت 4 درصد برق کشور و 30 درصد برق استان تهران را تامین می کند.

به ترتیب در حالی اطلاعات کامل و امیدنامه "دماوند" طی یکی دو روز آینده در کدال منتشر خواهد شد که سهامدار عمده و مسئولان فرابورس مترصد عرضه اولیه تا 10 درصد سهام این شرکت جدید و سودآور در هفته های آینده هستند.

انتهای پیام


-
امروز رخ داد:

تغییر جهت ۱۸۰ درجه ای ۱۰ سهم قندی/ هنوز خبری از افزایش قیمت نیست

امروز سهام ۱۰ شرکت قندی با کاهش ۵ درصدی قیمت و صف فروش همراه شده و معاون انجمن قند و شکر هم از نبود هیچ تصمیمی در مورد افزایش قیمت ۱۴ درصدی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی رشد جالب توجه گروه قندی در هفته های گذشته و بازدهی 20 تا 138 درصدی 14 شرکت از 16 شرکت این صنعت، امروز سهام 10 شرکت قندی با تغییر جهت 180 درصدی مواجه شدند. از سوی دیگر معاون انجمن قند و شکر هم از نبود هیچ تصمیمی در افزایش قیمت 14 درصدی خبر داد.

براساس این گزارش، در جریان معاملات امروز که با شفاف سازی مدیرعامل قند چهارمحال مبنی بر نبود هیچ رویدادی تازه در فرایند علمیات و قیمت فروش و عدم تغییر سود 74 ریالی هر سهم همراه بود ، به جز شرکت های قند قزوین، اصفهان ، شیرین خراسان و شهد که رشد 5 درصدی قیمت و صف خرید روزهای گذشته را تکرار کرده اند ، 10 شرکت قندی دیگر شامل قند ثابت خراسان، چهارمحال، پیرانشهر، لرستان، نیشابور ، مرودشت، شیروان، هگمتان، نقش جهان و شکرشاهرود با کاهش 5 درصدی و گاه صف فروش معامله شده اند.

در این رابطه رضا رحمتی معاون انجمن قند و شکر با اعلام اینکه در جریان روند سهام شرکت های قندی در بورس و فرابورس قرار دارد به بورس پرس گفت: به رغم رایزنی های متعدد و برداشت اولین محصول در آذربایجان ، هنوز تصمیمی درباره درخواست افزایش قیمت 14 درصدی ازسوی مسئولان گرفته نشده است.

وی ادامه داد: بنابراین در شرایط فعلی نمی توان هیچ اظهارنظری مبنی بر قبول یا رد پیشنهاد ارایه شده انجمن کرد و باید منتظر ماند.

رحمتی تاکید کرد: به محض نهایی شدن این موضوع موثر بر آینده صنعت و شرکت های قندی، اطلاع رسانی خواهد شد.


-دولت باید درک کند وبفهمد اگر می خواهد اقتصاد مقاومتی در کشور شکل بگیرد ارزش معاملات روزانه بورس را به 300 الی 400 میلیارد تومان برساند الان همین برق دماوند که متعلق به بنیاد شهید است تو بقالی که نمیشود فروخت بهترین مکان برای فروش بورس است وشرکتهای سرمایه گذاری حاضرند صدرصد این شرکت را بخرند به بالاترین قیمت
- ای مسئولان دولتی بانک دی بنیاد شهید در همین بورس قدرت گرفت.... سازمان بورس  را حمایت کنید
-مسئولان را نصیحت میکنم بعنوان یک....... هرچه زودترحمایت از بازار را شروع کنید ونفعش را در انتخابات به نفع مصلحت کل کشور ببینید
-توصیه به نگه داری سهام های بنیاد قوی میکنم وتصورم بر این است دیر یا زود بازار رشد خواهد کرد البته هیجانی وارد هیچ سهمی نشوید
-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
+ نوشته شده در شنبه 28 شهريور 1394 ساعت 6:57 توسط حامد | | تعداد بازدید : 74

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ

منوی اصلی

تبلیغات

دسته بندی خبر ها

نظر سنجی

درباره ی ما


کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

آرشیو

پیوند های وبلاگ

لینک های روزانه

امار وبلاگ

امکانات


Powered By
rozblog.com
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ bourseclasor محفوظ می باشد.