close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
tsetmcبورس تهران

خانه | پست الکترونیک | آرشیو

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

کانال ما در تلگرام apsahm@با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید


tsetmcبورس تهران

-سلام دیده بان روزبخیر


-خرید سهام تستی 100 هزار تومان صرفا سهم ها جهت نوسان گیری کوتاه مدت است
نام نمادهاحمایتهامقاومتهاتوضیحات...................................
ومعادن10001100ریالدر سهم یک جهش قیمتی مشاهده میشود
ثشرق12501350و1400ریالبا مثبت شدن گروه مسکن یکی از گزینه های رشد خواهد
بود
ثشاهد1050و10001200و1300ریالشناور 22درصدی سهم علت اصلی عرضه وافت سهم می باشد
شپنا2200ریال2500و2600ریالفعلا روند نزولی است

-سلام مجدد بازار  انقدر ارام وساکت است نمیدانم از کجای بازار بنویسیم ولی روز را با مثبت بافی اغاز میکنیم
-گروه قند که این روزها تحت تاثیر شایعات مدام مثبت ومنفی میشود این گروه الان در وضعیت منفی قرار گرفته است
-سهم پنجم-ذوب حمایتها 1600و1500ریال مقاومتها 1700و1800ریال
-سهم ششم-کاما حمایتها 2000ریال مقاومتها 2200و2300ریال
-سهم هفتم بانک دی حمایتها 1600ریال مقاومتها 1750و1850ریال مهمترین موضوع این روزها حمایت واقعی دریک سهم است
-سهم هشتم وساپا حمایت دوم را 950ریال اعلام کرده بودیم ممکن است به زیر 1000ریال نزول کند
-سهم نهم-وکوثر خرید فقط تستی 100 هزار تومان امروز جهت کنترل سهم
-سهم دهم-...........
-
با سلامی دیگر
مفهوم نظر شما این است که بورس در دو هفته آخر شهریور کف سازی می کند این بر داشت درست است؟
پاسخ : کف سازی تا زمان پایان سناریو وتو اوباما یعنی امضای برجام هر چند روز طول ادامه خواهد داشت وبعد یک صعود نمیدانم چقدر اتفاق خواهد افتاد
اما شیب نزول حتی با گزارشهای شش ماهه بسیار ضعیف خواهد بود

-

«میچ مک کانل» رهبر جمهوری‌خواهان در سنای آمریکا

 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، پایگاه اطلاع رسانی کنگره آمریکا (Hill) از ناکامی دومین تلاش جمهوری خواهان برای مخالفت با توافق هسته ای ایران و 1+5 خبر داد.

 

 

در ابتدای این گزارش که زیر عنوان "دموکرات ها برای دومین بار لایحه ایران را بلوکه کردند" منتشر شده آمده است: دموکرات های سنا روز سه شنبه، قطعنامه عدم تایید توافق هسته ای ایران را برای دومین بار ناکام گذاشتند.

 

 

هیل با اشاره به تصمیم قاطع اعضای حزب دموکرات برای به نتیجه رساندن برجام افزود: سناتورهای دموکرات با اقتدار پشت سر ابتکار عمل اوباما در عرصه سیاست خارجی که طی دومین دوره ریاست جمهوری وی اتفاق افتاده ایستاده و از آن حمایت می کنند.

 

 

در ادامه این گزارش می خوانیم: آرای سنا در برابر "قطعنامه مخالفت با توافق هسته ای ایران"، 56 به 42 بوده و به میزان حداقلی 60 رای مثبت که جهت پیشبرد این قطعنامه مورد نیاز است نرسید.

 

 

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز (NYTimes) نیز با انعکاس این خبر نوشت: سناتورهای دموکرات روز سه شنبه، رای گیری دیگری برای قطعنامه مخالفت با توافق هسته ای را بلوکه و بار دیگر نتیجه رای گیری هفته گذشته خود را تحکیم کردند.

 

 

براساس این گزارش، سناتور میچ مک کانل از ایالت کنتاکی که رهبریت جمهوری خواهان سنا را در دست دارد درخواست دومین رای گیری درباره این قطعنامه را داده بود و این درحالی است که دموکرات ها پیشتر هم با این رای گیری مخالفت کرده و آن را "هدر دادن وقت" خوانده بودند.

 

 

نیویورک تایمز افزود: آقای مک کانل اصرار داشت که سناتورها به فرصتی برای تفکر دوباره درباره حمایتشان از توافق هسته ای نیاز دارند اما 42 سناتور دموکرات برای جلوگیری از پیشروی این قطعنامه همکاری کرده و علیه آن رای دادند. هفته گذشته نیز دقیقا همین تعداد یعنی 42 نفر علیه قطعنامه رای داده بودند.

 

 

جمهوری خواهان که اکثریت مجلس سنا را در اختیار دارند، فعالیت علیه نمایندگان حامی توافق هسته ای را تشدید کرده و برخی نهادها هم تهدید کرده‌اند که حمایت خود را از این نمایندگان قطع خواهند کرد. با این وجود جمهوری خواهان نتوانسته اند حمایت دموکرات ها از سیاست خارجی اوباما در برابر ایران را کمرنگ سازند.


-بازار شنبه میتواند بازاری مثبت محدود باشد نشانه های توقف نزول امروز مشاهده میشود
-
یک مقام مسئول در سازمان بورس اعلام کرد:

ظهور پدیده De-Grossing در بورس و دلایل دامنه دار شدن رکود و کاهش

یک مقام مسئول در سازمان بورس با بیان ظهور پدیده De-Grossing یعنی خبر بد یک یا چند سهم یا صنعت که به کل بازار سرایت می کند، دلایل دامنه دار شدن رکود و کاهش قیمت‌ها در بورس ایران را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مسلم پیمانی رئیس اداره نظارت بر بازارهای سازمان بورس با ارایه یادداشت تحلیلی از ظهور پدیده De-Grossing یعنی خبر بد یک یا چند سهم یا صنعت که به کل بازار سرایت می کند خبر داد و دلایل دامنه دار شدن رکود و کاهش قیمت‌ها در بورس ایران را اعلام کرد.

صادقانه بگوییم. در این چند خط شاید حرف چندان جدیدی در مورد چرایی رکود دامنه‌دار و بلندمدت بازار سرمایه نگوییم. بلکه در پی نگرشی جامع و جدید به موضوع بوده و سعی کرده‌ایم دیدگاه‌های مختلف شامل نظرات گروه‌های متفاوت مانند مسئولان و سرمایه‌گذاران، فعالان بازار و دانشگاهیان اشخاص حقیقی و حقوقی و... را تجمیع کنیم.

سؤال این است: چرا رکود و کاهش قیمت‌ها این‌قدر دامنه‌دار است؟ قبول داریم پای عوامل کلان که درمیان باشد، خشک و ‌تر با هم می‌سوزد. عوامل کلانی مانند مسائل سیاسی داخلی و خارجی (مسائل هسته‌ای، ناامنی منطقه‌ای، اختلاف نظرات داخلی و...)، عوامل اقتصادی بین‌المللی و ملی (کاهش قیمت کالاها، سقوط قیمت نفت، افت‌های شدید بورس‌های جهانی اعم از آسیا، اروپا و آمریکا، رکود داخلی صنایع، سیاست‌های انقباضی دولت و...)، همه و همه انگار دست‌به‌دست هم داده‌اند تا بخت با بازار یار نباشد و زمان رام بازاریان نشود.

از این عوامل کلی که بگذریم، مشکلات خاص صنایع نیز سنگ‌تمام گذاشته‌اند؛ خوراک پتروشیمی‌ها، بهره مالکانه سنگ‌آهنی‌ها، بی‌حساب‌وکتابی حساب‌وکتاب پالایشی‌ها، رکود ساخت‌وساز، مشکلات فلزی‌ها، مسائل به‌حق و ناحق خودرویی‌ها و... . این‌طور که پیداست با این‌ همه مصیبت،بازار حق دارد منفی باشد حتی با حل برخی از اساسی‌ترین مسائل هسته‌ای!

به‌ویژه که اثرات حل مسائل هسته‌ای همچنان نسیه است و تأثیر اکثر مشکلات ذکرشده، نقد. به زبان آکادمیک‌تر، ارزش این مثبت‌های آتی احتمالی را که تنزیل کنیم و با اثر فعلی این عوامل منفی بسنجیم، کفه ترازو به‌نفع بدهاست.

کمی دانشگاهی‌تر که شویم، اوضاع بدتر می‌شود چون مالی‌دان‌های رفتاری از یک طرف اعتقاد به ظرفیت محدود پردازش اطلاعات توسط سرمایه‌گذاران دارند و می‌گویند همه اطلاعات آتی را سرمایه‌گذاران نمی‌توانند در نظر بگیرند و از سوی دیگر، می‌گویند در دوره‌های رکودی بلندمدت، افق دید سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت‌تر شده و وزن اتفاقات آتی که از قضا این‌بار خوبند، در ذهن سرمایه‌گذاران کمتر می‌شود یا به‌قولی، همه به جمله کینز که گفته «در بلندمدت همه ما مرده‌ایم» معتقد می‌شوند. از اثرات زمان نیز که بگذریم، این پدیده‌ای نه‌چندان غریب است که در بازارهای نزولی اثر اخبار بد بر نوسانات به اخبار خوب بچربد.

اما تا اینجا همه بخشی از ماجراست و «از شب هنوز مانده دو دانگی». این بخش باقی‌مانده نیز تا حد زیادی پاسخ این سؤال است که: چرا همه بازار؟ مثلا قیمت جهانی سنگ‌آهن افتاده و منطقا باید گل‌گهر و چادرملو و جدشان، توسعه معادن، تاوان پس دهند. در این‌ میان، مثلا غذایی‌ها به کدامین گناه این‌گونه می‌سوزند؟ باز می‌گوییم قبول که بعضی از مسائل کلان سیاسی و اقتصادی با تأثیر بر سودآوری شرکت‌ها گریبان همه را با هم می‌گیرند، ولی بی‌انصافی است که اگر بازار چین سقوط کرد، سهام مخابرات و همراه‌اول نیز با کاهش قیمت مواجه شوند. مگر اینها خدماتی به چینی‌ها می‌دهند؟

پاسخ تا آنجا که من می‌دانم «نه» است. ولی شاید اگر بدانیم این فقط مشکل بورس ایران نیست، کمی راحت‌تر تحمل کنیم. مثلا وقتی بازارهای چین در دو روز حدود ١٥‌درصد ریخت و نفت، قیمت‌های زیر ٤٠ دلار را لمس کرد، فقط قیمت سهام اگزون و دوپونت متأثر نشد. سهام ورایزن از بخش ارتباطات و سان‌استار از بخش خدمات بانکی منطقه‌ای هم افت داشتند بدون اینکه با چشم‌بادامی‌ها سروسری داشته باشند یا سودشان به بند ناف نفت، گره خورده باشد. با همه تفاوت‌های بازار آنها با بازار ما، این یکی کاملا شبیه است.

معامله‌گران بازارهای خارجی به این پدیده De-Grossing می‌گویند یعنی خبر بد یک یا چند سهم یا صنعت به کل بازار سرایت می‌کند و دامنه‌دار می‌شود. دقیق‌تر که شویم می‌بینیم علت این پدیده نیز همان عوامل کلان مؤثر بر کلیت بازار است که علاوه بر تأثیر مستقیم خود موجب گسترده‌ترشدن اثرات اخبار منفی یک صنعت به کل بازار نیز می‌شوند.

برای شرح بیشتر این پدیده از شکسپیر وام می‌گیریم که می‌گوید: «در آن شب که ترس بر ما مستولی شده، چه آسان است پنداشتن یک بوته به‌جای خرس». بله، شب. شب یعنی تاریکی، ابهام، عدم‌شفافیت و شب می‌تواند یک بوته را به اندازه یک خرس، ترسناک کند.

در آمریکا نیز همین است. ابهام کلی‌ در مورد احتمال افزایش نرخ بهره، همان شب است و گسترده‌شدن اثرات کاهش رشد اقتصادی چین به کل بازار، همان خرس‌وارشدن بوته‌ها در تاریکی.

بازار ما هم مدت‌هاست زیر فشار چنین ریسک‌های کلی در شب به‌سر می‌برد و در نتیجه به‌راحتی خبر بد یک صنعت بر کل بازار مؤثر می‌شود. یک فلزی تعدیل منفی می‌دهد، فشار فروش در تجهیزاتی‌ها زیاد می‌شود. خودرویی‌ها نمی‌فروشند، دارویی‌ها از نفس می‌افتند. پتروشیمی‌ها دست‌خالی می‌شوند، از رونق حمل‌ونقلی‌ها کم می‌شود. همه‌وهمه به‌این‌دلیل است که کلیت بازار در پرده‌ای از عدم‌قطعیت‌ها و ابهامات سیستماتیک قرار گرفته و سهام‌داران در این تاریکی از بوته‌ها نیز می‌ترسند.

بگذارید به دانشگاه برگردیم و کمی فنی‌تر بحث کنیم که چرا تاریکی (ابهام) بد است. یکی از نسبت‌های مورد استفاده مالی‌دان‌ها، نسبت سیگنال به نوفه (Signal to Noise Ratio) است. در یک کلام تحلیل این نسبت چنین می‌گوید که هرچه نوفه (ابهام) بیشتر باشد، برای اثرگذاری (تغییر قیمت سهام) نیاز به سیگنال (اطلاعات) شدیدتری داریم.

به عبارت دیگر زمانی که نویز و ابهام در بازار زیاد است، برای اینکه قیمت سهام تغییر کند نیاز به اطلاعات قوی‌تری است. در وضعیت فعلی نیز چیزی که در بازار زیاد است، نوفه و ابهام.

به‌همین‌دلیل حتی وقتی شرکتی مثلا تعدیل مثبت می‌دهد، قیمت سهام واکنش چندانی به آن نشان نمی‌دهد. پس حتی اگر شرکتی اکنون پیش‌بینی سود امسال خود را زیادتر کند ولی ابهام در آن صنعت یا سهم نهفته باشد نباید انتظار انعکاس مثبت آنچنانی از آن در قیمت سهام را داشت.

قصه از آنجا سوزناک‌تر می‌شود که بدانیم این اثر در بازار منفی شکلی نامتقارن به خود می‌گیرد به این صورت که تأثیر اخبار خوب در فضای پرابهام محو شده، ولی اثرات اخبار بد به دلیل اطلاعات مبهم رایج در بازار دوچندان می‌شود.

قصد نداریم امید را از بازار بگیریم که شاید تنها دارایی این روزهایش باشد. هدف فقط‌ و فقط شناخت بهتر مشکل است، چون نیمی از حل‌مسئله در فهم مسئله نهفته است. البته ادعای ارائه راه‌حل معجزه‌آمیزی که چرخ‌های نامراد را تماما برهم زند نیز نداریم.

پیشنهاد در همین بحث نهفته که ابهام بد است حتی شاید بدتر از خبر بد واقعی. تا کی باید از ترس مرگ، خودکشی کرد. بگذاریم روز شود. بله شاید خرسی هم در جلو ما ظاهر شود ولی لااقل مابقی بوته‌ها از خرسی‌شدن در امان خواهند ماند و چه‌بسا یکی از بوته‌ها گاو بوده، ولی از ترس سیاهی شب با خرس اشتباه گرفته شده باشد. مرگ یک‌بار و شیون هم یک‌بار. بگذاریم روز شود، چون بازار، شب‌ها بسته است.
 انتهای پیام


-
یک استاد دانشگاه تهران به بورس پرس اعلام کرد:

تحلیلی خواندنی از آثار نرخ سود بر بازارهای پول و سرمایه و بازی دو سر باخت


-
دبیرانجمن صنفی پتروشیمی به بورس پرس خبر داد:

مخالفت نمایندگان مجلس با قیمت های اعلامی خوراک/پیگیری در مجلس/ برنامه خبری

دبیرانجمن صنفی پتروشیمی از مخالفت نمایندگان مجلس با اعلام نرخ خوراک ۱۳ سنتی شرکت های پتروشیمی توسط معاون وزیر نفت خبر داد و گفت: در این باره هفته آینده برنامه خبری برگزار خواهد شد.

احمدی مهدوی در گفت و گو با پایگاه خبری بورس پرس، در واکنش به این سئوال که موضوع نرخ خوراک 13 سنتی شرکت های پتروشیمی که توسط معاون وزیر نفت اعلام شده به کجا انجامیده ؟ توضیح داد: طی روزهای گذشته این موضوع از طریق مراجع مختلف پیگیری و با نمایندگان مجلس در میان گذاشته شد.

وی ادامه داد: همه نمایندگانی که در جریان این موضوع قرار گرفتند با اعلام قیمت خوراک شرکت های پتروشیمی مخالفت کرده و اعلام کردند بعد از بازگشایی مجلس در اواخر شهریور این موضوع را در مجلس پیگیری خواهند کرد. چرا که نمایندگان مجلس هم مانند ما و دیگر فعالان و کارشناسان معتقدند هیچ مستنداتی برای اعلام نرخ وجود ندارد.

این مقام مسئول افزود: بنابراین درحالی نمایندگاه مجلس قیمت های اعلامی 13 خوراک پتروشیمی را رد کردند که اظهارات مسئولان و اعلام قیمت ها موجب بروز تلاطم در بورس شده است. بر همین اساس اوایل هفته آینده برنامه خبری تشکیل خواهم داد و نکاتی را مطرح خواهم کرد.

مهدوی تاکید کرد: همه این مسائل درحالی مطرح می شود که سهم شرکت های پتروشیمی از کل خوراک گاز کشور 5 درصد و مابه تفاوت ریالی آن حدود 200 میلیارد تومان است که نقشی در درآمدهای دولت ندارد اما برای شرکت های پتروشیمی مهم و حیاتی است.


-
پیغام های ناظر بازار
مسدود نمودن دسترسي معامله گران بر خط (آنلاين) در نماد ثپرديس1 94/6/25 10:11
كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ با توجه به عرضه اوليه شركت سرمايه گذاري مسكن پرديس (سهامي عام) در نماد معاملاتي ثپرديس1 ، مقتضي است تا اطلاع ثانوي هر گونه دسترسي معامله گران بر خط در نماد ثپرديس1 مسدود گردد. هر گونه مسئوليت ناشي از عدم مسدود بودن دسترسي معامله گران برخط هر كارگزاري بر عهده آن كارگزاري خواهد بود. بديهي است پس از فرآيند كشف قيمت توسط ايستگاههاي كاري كارگزاران و اعلام ناظر بازار طي پيام ناظر، مي بايست دسترسي معامله گران بر خط (آنلاين) توسط كارگزاران فعال گردد. بديهي است تا قبل از زماني كه متعاقباً توسط پيام ناظر بازار اعلام خواهد شد، دسترسي معامله گران بر خط (آنلاين) نمي بايست فعال باشد. همچنين سهميه در نظر گرفته شده براي هر معامله گر بر خط‌ (آنلاين) نيز متعاقباً اعلام مي گردد. مديريت بازار فرابورس ايران

-
شرکت:  سرمايه گذاري مسکن پرديس  نماد: ثپرديس   کد صنعت (ISIC):  سرمایه ثبت شده  300,000 میلیون
 پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 1395/06/31 (حسابرسی شده)      سرمایه ثبت نشده  0 میلیون
 به اطلاع می رساند بر مبنای اطلاعات دریافتی از شرکت سرمايه گذاري مسکن پرديس طی نامه شماره مورخ 1394/06/19 پیش بینی درآمد هر سهم برای سال منتهی به 1395/06/31 با سرمایه 300,000 میلیون ریال مبلغ 1,336 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات می باشد

-دلار

http://news.parseek.com/Url/?id=11203994


-رها کردن بازار سرمایه اثر مخرب بر ذهن میلیونها سهام دار می گذارد ولی.......کسی گوشش بدهکار نیست
-
-به گزارش خبرنگار بورس نیوز،شرکت آ.س.پ براساس گزارش شفاف سازی اعلام نموده که مالک زمین به مساحت 38066 مترمربع واقع در محله فیچال شهر شمشک با کاربری زراعی بوده و در طی سال های گذشته امور مربوط به تغییر کاربری زمین مذکور را پیگیری نموده است.بدینوسیله اعلام می دارد که در تاریخ 94.06.22 موفق به تغییر کاربری آن به آموزشی گردشگری گردیده و برنامه ی آتی شرکت در خصوص این زمین ،ساخت مجتمع آموزشی گردشگری آ.س.پ می باشد.با توجه به تاریخ ابلاغ صورتجلسه کمیسیون (94.06.22) و نظر به موقعیت جغرافیایی ،آب و هوایی شهر شمشک ،شرکت تغییری را در عملکرد سود آوری صورت های سال مالی منتهی به 94.06.31 و نیز 1395.06.31 متصور نمی باشد.
-ثپردیس 5400ریال کشف قیمت شد
-
پیغام های ناظر بازار
عرضه سهام شركت سرمايه گذاري مسكن پرديس (ثپرديس1) به معامله گران برخط 94/6/25 12:07
كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ تعداد 15،000،000 سهم شركت سرمايه گذاري مسكن پرديس (سهامي عام) در نماد ثپرديس1 رأس ساعت 12:40 دقيقه به قيمت كشف شده (قيمت 5،400 ريال) با سهميه در نظر گرفته شده براي هر يك از معامله گران بر خط (آنلاين) حداكثر 600 سهم صرفاً جهت خريد توسط معامله گران بر خط (آنلاين)، بازگشايي خواهد شد. مديريت بازار فرابورس ايران

-درس عبرت


زمان انتشار خبر: چهار شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۳

پسر قذافی فردا اعدام می شود

منابع خبری در لیبی اعلام کردند، سیف الاسلام قذافی، پسر معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی و شمار دیگری از مسئولان رژیم سابق این کشور فردا پنجشنبه، اعدام می شوند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از پایگاه خبری آفریقا نیوز، شبه نظامیان مسلح موسوم به فجر لیبی که شهر طرابلس و برخی شهرهای دیگر را در کنترل خود دارند، می خواهند شماری از مقامات و مسئولان رژیم سابق این کشور را اعدام کنند.
این منابع افزودند، با تصمیم این شبه نظامیان که نقش بسیار مهمی در سرنگونی رژیم معمر قذافی داشتند، شماری از مسئولان رژیم سابق از جمله سیف الاسلام قذافی که هم اکنون نزد آنان زندانی است، فردا، اعدام می شوند.
منابع خبری تاکید کردند، به جز سیف الاسلام قذافی، نه تن دیگر از جمله البغدادی المحمودی، نخست وزیر و عبدالله السنوسی، رئیس سازمان اطلاعات دولت معمر قذافی، فردا اعدام خواهند شد.

دادگاه لیبی پیشتر این افراد را به اعدام محکوم کرده بود.


-
-
-
-
-
-
-
-+ نوشته شده در چهارشنبه 25 شهريور 1394 ساعت 6:50 توسط حامد | | تعداد بازدید : 73

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ

منوی اصلی

تبلیغات

دسته بندی خبر ها

نظر سنجی

درباره ی ما


کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

آرشیو

پیوند های وبلاگ

لینک های روزانه

امار وبلاگ

امکانات


Powered By
rozblog.com
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ bourseclasor محفوظ می باشد.