close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
tsetmcبورس تهران ومعادن

خانه | پست الکترونیک | آرشیو

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

کانال ما در تلگرام apsahm@با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید


tsetmcبورس تهران ومعادن

سلام دیده بان روزبخیر


_خرید سهام تستی 100 هزار تومان تمام خریدها صرفا نوسان کوتاه مدت می باشد
نام نمادهاحمایتهامقاومتهاتوضیحات..................
ومعادن1000ریال1100و1200
و1300ریال
وضعیت متعادل 1020ریال
فولاد1150و1100ریال1250و1350ریالوضعیت متعادل 1200و1180و1150ریال
میباشد
کگل1900و1800ریال2200و2300ریالقیمت متعادل بین 2000الی 2100ریال
کچاد2500و2400ریال2600و2700ریالوضعیت متعادل 2500ریال است مظنه رفت وبرگشت
در این نماد وپنج سهم امروز فشرده است تا مسیر بازار
را توافق مشخص نماید
شبندر4200و4000ریال4400و4600ریالوضعیت متعادل 4300ریال

_خوب بازار را رصد میکنیم با رای گیریهای بی نتیجه کنگره امریکا بازی شطرنج تایید برجام ویا وتوی رای کنگره به هفته اینده موکول میشود اما نهایتا برای امریکاییها فقط یک راه باقیمانده است ان هم  تایید توافق خواهد بودمکث بازار با ندکی نرمش مثبت متاثر از همین وقایع است
-با موافقت دولت فعلی امریکا با متن اولیه توافق قدمی مثبت در مسیر یک بورس سبز برداشته خواهد شد الان شاخص 117 واحد مثبت و بازار سبز است
-شلیا سهمی که متعلق به کارکنان کارگزاری هاست یعنی هر عرضه اولیه لقمه چربی برای کارگزاری هاست وعوارض منفی ان گریز میلیونی سهام دار از بورس است
-سلام
بازار را چگونه پیشبینی می کنید برای امروز؟پاسخ : در پست نوشتم امروز قرمز نخواهد بود وبشدت هم صعودی نخواهد بود بازاری مثبت وملا
-ارزش معاملات بعلت ورود شش الی هفت نماد رند وبعلت افت بیش از 1000واحدی شاخص هفته قبل با رشد مواجه شده است این بازار گرم اگر وصل به توافق شود حجم ورود نقدینگی شدت خواهد گرفت

-ترزیق 60هزار میلیارد تومان به بازار تولید

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940621000148


-دامین قصد رشد دارد وفروشندگان بسیار اندک100 هزار تومان بخرید تا مجبور به کنترل پایدار بشوید
-واما ذوب قصد اصلاح قیمت دارد.....تا اطلاع ثانوی
-گروه قند یک روز مثبت ویک روز منفی است ادامه این روند اصلاح قیمت گروه را در پی خواهد داشت

-اقای قرائتی میگوید ازدواج دل وجرات می خواهد من میگویم ازدواج سکه بهار ازادی میخواهد بالای 100 سکهرجوع شود به محاکم قضایی وزندانهای کشور

قرائتی: ازدواج دل و جرات می خواهدتیک بزنید-نمایندگان لجباز امریکایی

http://www.iribnews.ir/NewsBody.aspx?ID=94587


-شبندر به تنهایی تا این لحظه 60واحد تاثیر مثبت بر شاخص کل گذاشته است حجم معاملات8/6میلیون وتا اخر وقت حجم معاملات براحتی از 10 میلیون سهم عبور خواهد کرد
-ومعادن با تقسیم سود 45 تومانی در مجمع مجبور به باز گشایی در محدوده 1030ریال شد وبا توجه به حجم بالای معانلات امروز طی ماههای اینده روزهای معاملاتی پرحجمی را تجربه خواهد کرد

-ببین برادر من اول پست نوشتم ومعادن چهارشنبه هم گفتم ومعادن

یک حساب سر انگشتی امروز ومعادن کمترین تا این لحظه 1030 وبیشترین 1080ریال تفاوت قیمت 50 ریال

حقوقی ویا حقیقی خرید 1میلیون سهم میشود 5میلیون سود

کمسیون پرداختی 1.52میلیون میانگین مانده میانگین سود 3.48میلیون تومانپس وقتی میگویند 100 هزار تومان تستی بخرید یعنی نوسان سهم را کنترل کنید بعد وارد بازی اصلی بشوید


-امریکایی ها بر سر دوراهی قرار دارند اروپایی ها هم دیگر حاضر به دادن باج اقتصادی به امریکا نیستند صدرصد باید در سیاست امریکایی ها چرخش 180 درجه ای بوجود بیاید توپ الان در میدان امرکایی هاست وهیچ وصله ای دیگر به ایرانی ها نمی چسبد افق بورس در بلند مدت روشن است
-در اینده در هر قیمتی ممکن است ومعادن با صف خرید ایجاد شود نزول سهم اصلاح قابل توجه میتواند سیگنال خرید باشد
-گزارش سنگ اهن را در ادامه مطلب بخوانید
-
رئیس سازمان خصوصی‌سازی وعده داد ؛
رئیس سازمان خصوصی‌سازی با انتقاد از وضعیت نامناسب بازار سرمایه برای عرضه سهام شرکت‌های دولتی، از دور جدید واگذاری‌ها در پائیز امسال خبرداد.

به گزارش ملت بازار، میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی درباره عملکرد سازمان خصوصی سازی در واگذاری سهام شرکت‌های دولت از ابتدای سال تاکنون گفت: امسال واگذاری سهام شرکت‌های دولتی با حجم بالایی همراه بود و عملکردمان بسیار خوب نیست.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: البته بخشی از این عملکرد به وضعیت بورس و بازار سرمایه باز می گردد و همچنین به اینکه در تیرماه و مردادماه معمولا فصل برگزاری مجامع شرکت‌ها است و به همین دلیل نمی توان سهامی عرضه کرد.

وی با بیان اینکه اما در شهریورماه جاری سهام خوبی برای عرضه از طریق مزایده آماده کرده ایم و در هفته جاری مزایده هایی برگزار خواهد شد، تصریح کرد: در مهر ماه هم مزایده های دیگری برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان خصوصی سازی اظهارامیدواری کرد که در ماه های آتی مشکلاتی را که در چند ماه گذشته سازمان با آن برای انجام واگذاری‌ها مواجه بود، نداشته باشند و مشکلات واگذاری‌ها کمتر شود.


-استنباط من این است دیر یا زود ورود نقدینگی به بورس بیشتر خواهد شد شواهد جانبی این موضوع را ثابت میکند دهها دلیل وجود دارد واخرید ادله انتخابات مجلس است
-
نسبت به سال جاری و در اولین پیش بینی رخ داد :

کاهش ۵۷ درصدی سود یک شرکت بورسی برای سال مالی آینده

اولین سود سال مالی آینده یک شرکت بورسی نسبت به سود سال جاری با ۵۷ درصد پیش بینی و اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت جوشکاب یزد که اوایل سال جاری با شایعه افزایش سرمایه از 1.54 به 20 میلیارد تومانی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و تکذیب آن توسط مدیرعامل همراه شده بود ، اولین پیش بینی سود هر سهم سال مالی 31 شهریور 95 را اعلام کرد.

براساس این گزارش، "بکاب" سود سال مالی آینده را 711 ریال پیش بینی کرده که نسبت به سود 308 ریالی هر سهم سال مالی جاری 56.8 درصد کاهش نشان می دهد.

در این میان هیات مدیره جوشکاب یزد پیش بینی کرده با توجه به رشد اقتصادی محتمل کشور در سال مالی آتی با افزایش تقاضا و به نسبت آن با افزایش در مقدار تولید و فروش مواجه خواهد شد. همچنین افزایش در بهای تمام شده بدلیل پیش بینی افزایش حقوق و دستمزد تولیدی و سایر هزینه ها است . ضمنا کاهش در هزینه حقوق و دستمزد اداری ناشی از تعدیل نیرو به تعداد سه نفر در سه ماه آخر سال مالی 94 بوده است.

علاوه بر این تغییر عمده در خالص سایر درآمدها و هزینه های غیرعملیاتی بابت برگشت ذخیره مطالبات مشکوک الوصول از شرکت گسترش صنایع پیام است که بخش عمده ای بدهی آن شرکت با طلب شرکت مذکور از محل سود سهام تهاتر شده است .


-با نزدیک شدن به ساعت 12 ارزش واقعی معاملات بورس حدود 42میلیارد تومان است......اگر سعی شود معاملات کد به کد وبلوکی تداخل پیدا نکند بازار شفاف بهتر نتیجه خواهد داد
-شلیا سهم اشانتیون ویژه عده ای خاص که با کدهای فک وفامیل سهم گرفتند میرود مقاومت 1600ریال را بشکند
-
مدیرعامل شرکت راه آهن:
واگذاری لوکوموتیوها در بورس کلید می خورد
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران از واگذاری لوکوموتیوها از طریق ایجاد یک شرکت تخصصی و عرضه سهام آن در بورس خبر داد.

 

 

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی با اشاره به واگذاری کامل حوزه مسافری راه آهن به بخش خصوصی اعلام کرد: هدف گذاری برای واگذاری لوکوموتیوها به بخش خصوصی آن است که از طریق بورس بتوانیم  سهام آنها را عرضه کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، محسن پورسیدآقایی، مدیر عامل شرکت راه آهن با بیان اینکه راه آهن کشور در بخش ناوگان بار و مسافر سرمایه خاصی ندارد گفت: در حال حاضر در مسافری صفر مطلق هستیم چرا که این بخش به طور کامل به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی افزود: در بخش باری کمتر از 5 درصد واگن داریم که برای حمل داخلی راه آهن است اما در بخش لوکوموتیو هنوز 70 درصد واگن ها در اختیار ما است و تنها 30 درصد آن به بخش خصوصی واگذار شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: هدف گذاری برای واگذاری لوکوموتیوها به بخش خصوصی آن است که از یک شرکت تخصصی ایجاد و سهام آن را از طریق بورس بتوانیم آنها را عرضه کنیم؛ چرا که ارزش لوکوموتیوهای موجود کشور بیش از یک میلیارد دلار است و فروش یکجای آنها امکان پذیر نیست.

امید تولید ریل به ذوب آهن

پورسیدآقایی همچنین به تولید ریل در کشور اشاره کرد و افزود: در حال حاضر امید راه آهن کشور به شرکت ذوب آهن است به طوریکه ظرفیت تولید ریل در آن 400 هزار تن در سال است که این بسیار امیدوار کننده و مطلوب است.

وی افزود: بخشی از ریل های خود را از کشورهایی چون ترکیه، چین و هند وارد می کنیم که طی قراردادی که با آنها منعقد شده این واردات صورت می گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: ما با کمبود 700 هزار تنی ریل در کشور مواجه هستیم و اگر قرار باشد سالیانه هزار کیلومتر خط جدید در کشور بسازیم مصرف سالیانه ما افزایش می یابد و نیازمند تولیدات بیشتری هستیم.

 

-
مدیرعامل شرکت بورس:
استراتژی ما در بازار سرمایه، تسهیل نقدشوندگی است
مقام اجرایی بازار سهام از متولیان امر و تصمیم گیران اقتصادی خواست تا از ورودهای ناگهانی و دستوری به فضای کسب و کار شرکت های بورسی خودداری کنند تا بازار سهام با نوسان های منفی مواجه نشود و از ارزش دارایی های سهامداران کاسته نشود.

 

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران درباره بازگشایی نماد شرکت های سنگ آهنی در بازار سهام شفاف سازی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، حسن قالیباف اصل، مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار در پاسخ به این سوال که چرا به رغم عدم لحاظ شدن کاهش نرخ گندله در بودجه شرکت های سنگ آهنی، به بازگشایی نماد این شرکت ها اقدام شد، اظهار داشت: با توجه به این که این شرکت ها اطلاعات خود را به سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال کرده اند، بر اساس اعلام سازمان بورس و این که این نمادها قابل بازگشایی هستند، بورس اوراق بهادار تهران اقدام به بازگشایی نماد این شرکت ها کرد.

وی با انتقاد از ابهام آمیز بودن فضای کسب و کار معادن در کشور، به بودجه دو صنعت فولاد و سنگ آهن اشاره و عنوان کرد: در حال حاضر این دو صنعت بورسی یک متغیر (نرخ گندله آهن) را با دو پیش فرض به بازار ارائه داده اند؛ صنعت فولاد نرخ فروش گندله در بودجه خود را معادل 20 درصد قیمت شمش فولاد خوزستان و صنعت سنگ آهن نیز نرخ این محصول را در بودجه خود بر اساس 23 درصد قیمت شمش فولاد خوزستان لحاظ کرده است.

مدیرعامل شرکت بورس، در برابر این سوال که با توجه به رکود حاکم بر بازار سرمایه چقدر این تصمیم وزارت صنعت درست است؟ قیمت بازگشایی نماد شرکت های سنگ آهنی و فولادی را مورد اشاره قرار داد و گفت: این تصمیم در واکنش بازار سرمایه کاملا قابل مشاهده است به گونه ای که نادرستی این تصمیم سبب شد تا در هفته گذشته در هنگام بازگشایی نمادها، نماد شرکت های سنگ آهنی و فولادی با کاهش قابل توجه مواجه شوند.

قالیباف اصل در برابر این سوال که با توجه به ابهام موجود در این صنعت، پس چرا نماد این شرکت ها بازگشایی شدند؟ عنوان کرد: سیاست و استراتژی ما در بازار سرمایه بر تسهیل نقدشوندگی در بازار است، بنابراین تمام تلاش خود را به کار می بندیم که زمان توقف نمادهای معاملاتی کوتاه باشد. بر این اساس از شرکت های فولادی و سنگ آهنی اطلاعاتی درخواست شد که پس از ارایه آن ها، تصمیم بر بازگشایی نماد ها شد.

مدیرعامل بورس تهران در برابر این سوال که دولت چگونه می تواند به حمایت از بازار سرمایه بپردازد، بزرگترین حمایت از بازار سرمایه را شفاف شدن فضای کسب و کار ذکر و تصریح کرد: درحال حاضر بازار سرمایه تجربه خوبی از معادن ندارد، دلیل آن هم مشخص نبودن تکلیف معادن است؛ چرا که به رغم واگذاری سهام شرکت های سنگ آهنی در بازار سرمایه، هنوز تکلیف دارایی های آن ها مشخص نیست. بر این اساس اگر قانون معادن نیاز به اصلاح دارد، باید این امر هرچه سریعتر صورت گیرد.

وی با اشاره به تغییر شرایط حاکم بر فضای اقتصادی و سیاسی کشور با توجه به رفع تحریم و گشایش فضای بین المللی، از معادن به عنوان یکی از جذاب ترین حوزه ها برای سرمایه گذاران خارجی نام برد و گفت: با توجه به ابهام موجود در معادن نمی توان انتظار ورود سرمایه گذاران خارجی را به این بخش را داشت. به عنوان نمونه ابهام در مساله قیمت گندله و سنگ آهن سبب شده است که فولادی ها قیمت گندله را در بودجه خود با نرخ 20 درصد و سنگ آهنی ها با نرخ 23 درصد محاسبه و برآورد کنند. در این فضا نه تنها سرمایه گذار خارجی بلکه سرمایه گذار داخلی نیز هیچ گونه برنامه ریزی در خصوص این صنعت نمی تواند انجام دهد.

مقام اجرایی بازار سهام از متولیان امر و تصمیم گیران اقتصادی خواست تا از ورودهای ناگهانی و دستوری به فضای کسب و کار شرکت های بورسی خودداری کنند تا بازار سهام با نوسان های منفی مواجه نشود و از ارزش دارایی های سهامداران کاسته نشود.

وی تصریح کرد: حل مشکلات شرکتهای سنگ آهنی و فولادی از طریق تعامل بیشتر و همچنین حمایت های عملی دولت برای این دو صنعت آسیب دیده از طریق معافیتهای قانونی یا وام های ارزان قیمت می تواند از بروز چنین مسایلی در بازار سرمایه جلوگیری کند.

 


-ساعت 12/14 دقیقه تا فردا خدا نگه دار از خدا روزی حلال بخواهید سعی کنید مغرب وعشا نماز جماعت بروید البته با دل بروید در دین اجباری نیست
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
مدیر مالی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو عنوان کرد:
تاکنون ابلاغیه ای در این خصوص به صورت رسمی دریافت نشده و فعلاً در حد صحبت هایی در سایت های خبری مختلف مطرح شده است. حال آنکه به دلیل اینکه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو برنامه ای جهت صادرات کنسانتره سنگ آهن در نظر ندارد، لغو عوارض صدور آن تأثیری بر سودآوری این مجموعه در پی نخواهد داشت.
برخی از خبرها و گمانه زنی ها از جلسات انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن حاکی از موافقت وزیر صنعت، معدن و تجارت با حذف عوارض صادرات سنگ آهن است.

بر اساس گزارش بورس نیوز، صادرکنندگان سنگ آهن از اردیبهشت ماه سال 92 عوارض 40 درصدی بابت صادرات این ماده معدنی می پردازند و طی سال 93 نیز عوارض 20 تا 30 درصدی برای صدور سنگ آهن خام و فرآوری شده تعیین شده است.

بر این اساس، به نظر می رسد با توجه به کاهش قابل توجه قیمت های جهانی و افت تقاضا برای سنگ آهن، دولت برنامه ای جهت عوارض صادارت لغو صادرات سنگ آهن در نظر گرفته تا انگیزه تولیدکنندگان برای صادرات این ماده معدنی افزایش یابد.

در همین ارتباط، مدیرمالی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: تاکنون ابلاغیه ای در این خصوص به صورت رسمی دریافت نشده و فعلاً در حد صحبت هایی در سایت های خبری مختلف مطرح شده است. حال آنکه به دلیل اینکه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو برنامه ای جهت صادرات کنسانتره سنگ آهن در نظر ندارد، لغو عوارض صدور آن تأثیری بر سودآوری این مجموعه در پی نخواهد داشت.

محمود سیدی افزود: به نظر می رسد علت برداشتن عوارض صادرات، ایجاد انگیزه برای افزایش حجم صدور آن باشد. این در حالی است که شرکت های تولید کننده فولاد به تمام کنسانتره تولید شده در داخل کشور جهت تأمین مصارف خود نیاز دارند و به عبارت بهتر با توجه به افزایش ظرفیت تولید ایجاد شده در شرکت های تولیدی عرضه و تقاضای این ماده معدنی تراز منفی دارد.

وی ادامه داد: صادرکنندگان کنسانتره سنگ آهن همچون گل گهر به دلیل محدودیت های موجود انگیزه قیمت گذاری و فروش خارجی را از دست داده اند و با لغو عوارض تنها یکی از محدودیت های پیش روی آنها مرتفع می شود. حال آنکه با توجه به هزینه هایی همچون هزینه حمل، تخلیه و بارگیری و بیمه زمینه مساعد برای صادرات وجود ندارد.

مدیر مالی "کچاد" در پاسخ به این سوال که آیا تقاضای کافی در بازارهای خارجی برای سنگ آهن تولید شده توسط تولیدکنندگان داخلی وجود دارد؟، گفت: متأسفانه از یک سو به دلیل اینکه طرح های توسعه ای افزایش ظرفیت تولید شرکت های خارجی تولید کننده سنگ آهن در کشورهای استرالیا و برزیل به بهره برداری رسیده و از سوی دیگر تقاضا برای خرید سنگ آهن بواسطه کاهش تولید فولاد افت یافته، می توان گفت در بازارهای خارجی تقریباً هیچ عرضه ای روی زمین نمی مانند و با افزایش عرضه مواجه هستیم.

علاوه بر این، شرکت های تولید کننده داخلی از توان رقابت با تولید کنندگان خارجی برخوردار نیستند و شرایط بسیار رقابتی در بازارهای بین المللی وجود دارد و هنوز محدودیتهایی برای عرضه محصولات در کشورهای خارجی وجود دارد، مگر اینکه قیمت های جهانی رو به صعود حرکت کنند و انگیزه برای افزایش صادرات ایجاد شود. بر این اساس می توان گفت در صورت لغو عوارض صادارت سنگ آهن تنها فرآیند فروش خارجی تسهیل می یابد و بسیاری از محدودیت ها کماکان پابرجاست.

سیدی همچنین در خصوص اعمال اثر کاهش سه درصدی قیمت فروش گندله بر وضعیت سودآوری "کچاد" اظهار داشت: به طور قطع هر اقدام عملی نیازمند پشتوانه دستوری است. هیأت مدیره این مجموعه هیچ دستوری مبنی بر کاهش قیمت فروش گندله دریافت نکرده و از این رو آخرین پیش بینی درآمد هر سهم بر اساس قیمت های قبلی تدوین و ارائه شده است. در هر صورت اگر هیأت مدیره مجاب شود که باید قیمت گندله را کاهش دهد به طور قطع اثر آن را در صورت های مالی اعمال می کند و به سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام می کند.+ نوشته شده در شنبه 21 شهريور 1394 ساعت 7:48 توسط حامد | | تعداد بازدید : 226

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ

منوی اصلی

تبلیغات

دسته بندی خبر ها

نظر سنجی

درباره ی ما


کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

آرشیو

پیوند های وبلاگ

لینک های روزانه

امار وبلاگ

امکانات


Powered By
rozblog.com
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ bourseclasor محفوظ می باشد.