close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
tsetmcبورس تهران ثشرق

خانه | پست الکترونیک | آرشیو

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

کانال ما در تلگرام apsahm@با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید


tsetmcبورس تهران ثشرق

سلام دیده بان روز بخیر نویسنده بهزاد


-سبد خرید سهام تستی 100 هزار تومان
نام نمادحمایتهامقاومتهاتوضیحات.................................
فولاد

زمان بازگشایی میتواند سیگنال خرید باشد قیمت کارشناسی
متعاقبا اعلام میشود
دانا1280ریال1550ریالروند اصلاح قیمت را شرع کرده است کنترل روزانه تا رسیدن به کف حمایت
اسیا1100ریال1250ریالتا این لحظه کمترین 1173 ریال یعنی تا حمایت مورد نظر 1100ریال فقط73ریال
فاصله است
البرز1050ریال1135ریالالان 1095ریال بازی  در البرز بسیار فشرده است

-فولاد 50درصد افزایش سرمایه 20 درصد از انباشته 80 درصد اورده در دستور کار قرار دارد

-یمن اتش زیر خاکستر

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940615001457


-خوب بازاربورس با سیاستهای ارزی وبانکی تا اطلاع ثانوی کج دارومریز همراه با نوسانات کوتاه مدت درمسیری معین حرکت خواهد کرد وتوی رای کنگره میتواند اولین شوک مثبت به بورس تلقی گردد
-بیمه دی نیز حمایت 1050ریال مقاومت 1150ریال نمادهای بیمه ای تقریبا گزینه های کم تحرک وکم ریسکی هستند البته اگر بموقع خریداری گردد
-سبد سازی نوعی اماده سازی فکر است برای خریدهای اینده
-خپارس 20 درصد رشد کرده با سرعت فرو ریخت این عادت خودرویی هاست
-حضرت عباسی همین واتی چند بار در محدوده 1500ریال زیر 1500ریال معامله میشد بیش از ده بار سیگنال دادم ولی جماعت سربه هوا گوششان بدهکار نبود 1633ریال الان صف خرید است وقتی میگویی  ثشرق خرید در محدوده 1300ریال کسی گوش نمیکند دیروز این سهم نیز تا 1440ریال ده درصد براحتی رشد کرد ومن میدانستم واتی موج صعود دارد

-حالا سر صبح بگم بگم ما هم شروع شده گفتم بکام نمیتواند بیشتر از 2000ریال رشد کند ومحکوم به نزول است-گفتم رانفور در محدوده 15000و16000ریال محکوم به نزول است ببینید فرمول ساده است شناخت روانی محیط خرید وفروش یک سهم توام با کنترل های تکنیکی وکنترل های مالی وبنیادی وکنترل های اخبار کلان اقصادی همیشه در سود گیری جواب مثبت میدهد فرق من با شما در این است من براحتی اشتباهاتم را قبول وان را اصلاح میکنم والان هم ودر اینده هم دچار اشتباه بورسی خواهم شد این هم اقرار کلام سرصبح
-حضور در مجمع سالیانه تاپیکو با قصد خریدبلند مدت مشکل نخواهد داشت
-حواس به وخارزم باشد در حال افت است
-گروه قند دو روز اصلاح قیمت میکند روز بعد مثبت میشود معمولا افرادی که دست بالا فروخته اند 8 الی 10 درصد پایین تر خرید میکنند وبعصی مواقع هم در تله نزول گرفتار می شوند
-
-

تجمع سپرده گذاران در برابر موسسه مالی میزان


-بازار منتظر عرضه اولیه امروز است مکث در خرید موقتی است واصلاح قیمتهای محدود فرصت خرید ایجاد میکند

-بازار دیروز


مستطيل شيشه اي تالار
بنظر می رسد آخرین تیر در چله مسئولین بورس برای نگه داشتن شاخص کل هم امروز رها شد تا با زحمت و مشقت فراوان نماگر بورس بتواند با کمک "شبهرن" اندکی بیش از 9 واحد رشد کند البته ساختن چنین تیرهای فی البداهه برای روزهای خاص چندان سخت هم نیست و می شود با انجام معامله دو طرفه ای همچون ملی مس امروز، شاخص کل را سبز نگه داشت.
با اتمام ساعات معاملات روز یکشنبه 94.06.15 شاخص بازار اول ( تالار اصلي ) با 58 واحد افزایش به رقم 45801 واحد رسيد. عکس این وضعيت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعي) شاهد هستيم بطوريكه شاخص تالار فرعي در اين روز با ثبت 259 واحد کاهش عدد 137483 واحد را تجربه كرد. شاخص قیمت (وزنی ارزشی) بورس نيز در روز جاري با 3 واحد افزایش به رقم 25500 واحد رسيد.

همچنین در این روز "شبهرن" با 19 واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل "فارس" با 27 واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با 6 واحد کاهش به رقم 731 واحد رسید.

گفتني است ارزش كل معاملات در بازار بورس به رقم 1441 میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم 920 میلیارد ریال رسید.

بنظر می رسد آخرین تیر در چله مسئولین بورس برای نگه داشتن شاخص کل هم امروز رها شد تا با زحمت و مشقت فراوان نماگر بورس بتواند با کمک "شبهرن" اندکی بیش از 9 واحد رشد کند البته ساختن چنین تیرهای فی البداهه برای روزهای خاص چندان سخت هم نیست و می شود با انجام معامله دو طرفه ای همچون ملی مس امروز، شاخص کل را سبز نگه داشت.

بر اساس گزارش بورس نیوز، مهمترین اتفاقی که امروز اهالی بازار سرمایه شاهد آن بودند دوگانگی شخصیتی بورس بود چرا که با مقایسه بازار دیروز و امروز کاملاً مشخص است که مسئولین امر هیچ برنامه ای برای این بازار ندارند و بورس این روزها مثال بارز باری به هر جهت شده است. به هر حال اگر این بازار برای کسی یا مسئولی اهمیت داشت بعد از روند صعودی و جو روانی مثبت شکل گرفته در معاملات روز گذشته، هر جور که می شد اجازه نزول مجدد بورس طی معاملات امروز را نمی دادند اما ازآنجاییکه این موضوع اصلاً مهم نیست پس نتیجه می گیریم که نه روند صعودی دیروز برای کسی اهمیت داشت و نه روند نزولی امروز.

جالب تر از تمام این اتفاقات، آن بری است که هر دم از این باغ می رسد، چرا که پس از درخواست ها و پیگیری های فراوان برای نمایش رقم واقعی شاخص بورس ظارهاً باید از این به بعد به دنبال نمایش واقعی ارزش معاملات سهام دو بازار بورس و فرابورس باشیم هر چند که هنوز در نمایش رقم واقعی شاخص هم اما و اگرهایی وجود دارد.

در مجموع آنچه که واضح و مشخص است، عادی شدن و کنار آمدن اهالی تالار با روند فعلی بورس و نگاه مسئولین امر به این بازار است. ظاهراً باید قبول کرد که بورس چه بخواهیم و چه نخواهیم در کنار بازار های سفته بازانه ای همچون ارز و طلا و مسکن قرار گرفته است.


-شلیا مجاز محفوظ شد تا قیمت شناسی وخرید شود مبارک کارگزاری ها اول واخر لقمه چرب متعلق به انهاست مشکلی که بورس هیچگاه نتوانست حل بکند

-حسابی که نزد کار گزاری محفوظ است میتواند محل واریز سود سالیانه باشد

ا-استعلام از کارگزاری ها

2-ثبت در سایت سپرده گذاری وجود

3- واریز سود در تاریخ مقرر به حسابهای ثبت شده در سایت سپرده گذاری وجوه

4- اما مدیریت بورس سالهاست از حل این موضوع عاجز است چرا من نمیدانم


-شلیا 1360ریال قیمت خورد
-
یک کارشناس و دکترای مدیریت مالی اعلام کرد:

تصویری بدبینانه از وضعیت اقتصاد و پیش بینی بورس در سال ۹۴ و ۹۵

یک کارشناس و دکترای مدیریت مالی با اشاره به جهت گیری های اقتصادی دولت و تداوم سیاست ها، تصویری بدبینانه از وضعیت اقتصادی در سال ۹۴ و ۹۵ و پیش بینی بازار سرمایه ارایه کرد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محسن عباسی مدیر عامل شرکت مشاور سرمایه گذاری ابن سینا مدبر ( اماکو) و دکترای مدیریت مالی، با اشاره به جهت گیری های اقتصادی دولت و تداوم سیاست ها، تحلیلی بدبینانه از احتمال سقوط بزرگ اقتصادی در سال 94 و 95 و پیش بینی بازار سرمایه ارایه کرد بدون تایید یا رد نکات اعلامی ، این مطلب منتشر می شود.

شاید کمتر کسی فکر می کرد پایان بی نظیمی های اقتصادی چندسال گذشته، سیاست های انقباضی پولی دولت به همراه سیستم های انقباضی در حوزه صنعت و تنظیم بازار، سیاست های حوزه ارز و... باشد که این چنین رکود دامن گیری را در صنایع و به تبع آن در بورس ایجاد کند.

به نظر می رسد دولت برای خروج از رکود به سرمایه گذاری خارجی امید زیادی دارد و از ظواهر امر به نظر می رسد سیاست های فعلی با شدت بیشتری به همین شکل حداقل تا پایان سال ادامه داشته باشد. بسیاری از  اقتصاددان ها و حتی بازیگران بازار سرمایه منتظر بهبود شرایط صنایع و بورس تا پایان سال هستند اما به نظر می رسد اتفاق دیگری در حال رخ دادن است که می تواند دامنه رکود را تا انتهای دولت یازدهم ادامه دار کند.

برای روشن شدن موضوع نگاهی به وضعیت فعلی سیاست های دولت و چشم انداز سیاست های آتی دولت خواهیم داشت و سپس به واکنش احتمالی بورس نسبت به این تصمیمات خواهیم پرداخت:

با توجه به عدم استقلال بانک مرکزی باید دولت و بانک مرکزی را از یک بدنه بدانیم. بنابراین سیاستهای پولی در اختیار بانک مرکزی همواره در  خدمت دولت خواهند بود. از طرفی دولت سیاستهای مالیاتی را نیز در اختیار دارد و به دلیل نبود بازار آزاد کنترل قیمتها را نیز به صورت دستوری در اختیار دارد.

دولت دو ابزار پولی و مالی به همراه کنترل کامل قیمت محصولات مهم را در اختیار دارد. در شرایط رکود تورمی، دولت سعی کرد تا ابتدا غده تورم را از بین ببرد. از بین بردن تورم نیازمند سیاست های انقباضی پولی بود( استفاده از سیاست های پولی بانک مرکزی، افزایش نظارت ها در خصوص موسسات غیر مجاز، برخورد با فساد، برخورد با سهام فروشی خارج از بورس و...)  و دولت نیز انها را در دستور کار قرار داد تا جلوی نشت نقدینگی به سطح عمومی اقتصاد را بگیرد و همزمان از ابزار دیگر خود یعنی دخالت در قیمت گذاری ( به دلیل نبود بازار آزاد تعیین قیمت) نهایت استفاده را برد و با سرکوب قیمتی اکثر محصولات و خدمات اصلی مانع از رشد درآمد بخش خصوصی از این محل شد.

اما دولت وضعیت را سخت تر کرد و با توجه به انحصاری بودن قیمت مواد اولیه و خوراک واحدهای تولیدی ( نظیر قیمت سوخت،  خوراک پالایشگاه ها، قیمت برق و سایر مواد اولیه لازم برای تولید) شرایط رکود در صنایع را تشدید کرد به گونه ای که به دلیل رکود موجود در صنایع پایین دستی، شاهد رکود در صنایع بالادستی و در نتیجه تشدید رکود در سطح تولید کشور بودیم.

کاهش درآمدهای عمومی مردم به کاهش عمومی تقاضا منجر شد و کاهش تقاضا برای محصولات و خدمات ارایه شده در کنار مشکلات تولید، بار دیگری بر دوش تولید کنندگان نهاد و کاهش تقاضا به افت شدید قیمتها و کاهش فروش شرکتها منجر شد.

در ادامه بحران بدهی های ارزی شرکتها که با افزایش نرخ ارز، دامنگیر تولید کنندگان شده بود نیز مزید بر علت  خواهد شد. در این شرایط شرکت های تولیدی رو به وخامت خواهد گذاشت و اکثر صنایع با مشکلات عدیده ای در خصوص تولید و فروش و بازپرداخت بدهیهای بانکی خود خواهند داشت. اما این پایان شوربختی اقتصادی نخواهد بود!

دولت که خیلی به سرمایه گذاری خارجی دل خوش کرده افکار خوش بینانه دیگری را نیز در سر می پروراند.

دولت هنوز  از ابزار جراحی دیگر خود برای بازار رونمایی نکرده و آن چیزی نیست جز سیاست های مالی انقباضی  و قانون جامع مالیاتی که از سال 95 اجرایی خواهد شد. قطعا سیاست های مالیاتی نیز انقباصی خواهند بود و دولت به سمت افزایش مالیات ها پیش خواهد رفت.

با کاهش قیمت نفت و کسری قابل توجه بودجه دولت، چاره ای جز سیاست های مالی انقباضی و افزایش مالیات ها درسال 95 باقی نخواهد ماند. سیستم های انبساطی مالی انتخاب دولت نخواهد بود زیرا این سیاست ها اگرچه در کوتاه مدت به افزایش تولید منجر خواهند شد اما با افزایش مبلغ در دسترس، پس انداز مردم نیز افزایش خواهد یافت. انبساط مالی به این دلیل که بر نرخ پس انداز اثر خواهد گذاشت، سطح تولید را در بلندمدت تحت تاثیر قرار خواهد داد.

کل پس انداز یک کشور از دو بخش تشکیل می شود: پس انداز خصوصی (توسط افراد و شرکت ها) و پس انداز دولتی (که برابر است با مازاد بودجه). انبساط مالی( یعنی کاهش مالیات دریافتی دولت از مردم و شرکتها) کاهش پس اندازهای دولتی را به همراه دارد. این کاهش پس انداز به نوبه خود بدان معناست که کشور سرمایه گذاری کمتری در طرح ها و تجهیزات جدید صورت خواهد داد یا اینکه میزان استقراض خود را از خارج افزایش خواهد داد.

هر دوی این موارد عواقب نامطلوبی را در بلندمدت به همراه خواهند داشت. کاهش سرمایه گذاری به کاهش میزان سرمایه و پایین آمدن توان کشور برای تولید محصول در آینده منجر خواهد شد. افزایش بدهی به کشورهای خارجی نیز بدان معنا است که بخش بیشتری از تولید کشور را باید در آینده به جای مصرف در داخل به خارج فرستاد.

اگر دولت سیاست مالی انبساطی اجرا کند، به میزان بدهی های خود خواهد افزود. از آنجا که دولت مجبور خواهد بود در سال های آتی بابت این بدهی بهره پرداخت کند (یا آن را بازپرداخت نماید) تحت فشار قرار خواهد گرفت بنابراین با کاهش قیمت نفت و کاهش درآمدهای دولت بعید است که دولت به سمت سیاست مالی انبساطی( یعنی کاهش مالیاتهای دریافتی) حرکت کند. ضمن اینکه رویکرد یک سال اخیر دولت و سرفصلهای قانون جامع مالیاتی که از ابتدای سال 95 اجرایی خواهد شد، نشان از سیاستهای انقباضی مالی قبال توجهی دارد که میتواند موج جدیدی از رکود را در صنایع ایجاد کند .

اگر دولت تا قبل از اجرای آن فکری به حال و روز تولید ( طرف عرضه) و تقاضای عمومی نکند، درآمدهای مالیاتی دولت به شدت افت خواهند کرد کما اینکه در سال جاری بسیاری از شرکت های بورسی با افت درآمدهای خود ( که به دلیل سیاستهای سرکوب قیمتی و افزایش بی رویه بهای مواد اولیه اتفاق افتاد) مالیات کمتری نیز به دولت پرداخت خواهند کرد.

اما این تنها ضرر دولت از این بازی نیست. دولت خود بزرگترین سهامدار بازار سرمایه بوده و افت ارزش بازار ثروت دولت در این بازار را به شدت تحت تاثیر قرارداده و امکان فروش و واگذاری سهام از طریق دولت را در حال حاضر از بین برده است. بنابراین علاوه بر کاهش مالیات دریافتی ، دولت با کاهش ارزش سهام خود مواجه شده وخود نیز نتوانسته از ترکشهای ایجاد شده به علت تعمیق رکود در امان بماند.

به نظر می رسد دولت بیش از اندازه به سرمایه گذاری خارجی بها داده و بعید است در کوتاه مدت ( تا یکسال) سرمایه گذاری مستقیم خاصی در کشور صورت پذیرد و اکثر نهادهای بین المللی نیز سرمایه گذاری خارجی در ایران را در یک پروسه میان مدت 2-3 ساله محتمل میدانند.

سیاستهای دولت در بازار ارز هم به خوبی گویای تمایل دولت برای جلوگیری از افت ارزش دلار در بازار است . افت قیمت ارز، خود میتواند کسری بودجه بیشتری را به دنبال آورد . البته دولت و بانک مرکزی عنوان کرده بودند که تورم سالانه را در قیمت ارز لحاظ خواهند کرد که ظاهرا اینکار نیز در حال انجام است.

وضعیت صنایع بورسی و چشم انداز سال 94 و 95

ممکن است بعد از اجرایی شدن برجام شاهد ورود نقدینگی به بازار سرمایه ( داخلی و خارجی ) باشیم و بورس نیز رشدهای مقطعی با بازدهی مناسبی را نیز تجربه کند اما اگر سیاستهای دولتی با توجه به شرایط زیر پیش بروند، آنگاه ممکن است معادلات به گونه ای دیکر رقم بخورد و بورس حداقل برای یک دوره 2 ساله دیگر به رکودی دامن گیر گرفتار شود:

1. سیاست انقباضی پولی مطابق با آنچه تا کنون اتفاق افتاده است ادامه یابد.

2. سیاست افزایش بهای مواد اولیه تولید اعم از  نرخ خوراک واحدهای پتروشیمی، پروانه بهره برداری معادن، بهره مالکانه، عوارض،  بهای آب، برق  و...  به همین شکل در بودجه 95 کشور لحاظ گردد.

3. تعیین نرخ سود بانکی به صورت دستوری و ضد تولید و سرمایه گذاری انجام شود

4. سرکوب قیمتی کالاهای مهم و اساسی به منظور کاهش بیشتر تورم همچنان ادامه داشته باشد.

5. شروع سیاستهای مالی انقباضی ( افزایش مالیات دریافتی از مردم، اصناف و شرکتها و ...) در صورتیکه  با وضع فعلی تولید اتفاق بیفتد به معنای تعطیلی گسترده بخش تولید کشور و حتی رونق مجدد واردات کالاهای بی کیفیت خواهد بود. سیاستها از ابتدای سال 95 شروع خواهند شد. با تعطیلی تولید داخل، واردات کالاهای بی کیفیت چینی رونق دوباره ای خواهد گرفت. همچنین ممکن است قاچاق کالا نیز پر رنگ تر شود و اندک رمق باقی مانده در تولید کشور نیز ظرف این مدت از بین برود.

 در صورتیکه شرایط به همین منوال پیش رود شاهد افت بی سابقه شاخص بورس حتی در سال 95 در اثر کاهش سود آوری صنایع بورسی خواهیم بود. کما اینکه در حال حاضر نیز افت شدیدی در سودآوری شرکتهای بورسی در گزارشهای میان دوره ای دیده می شود که این کاهش ها در گزارشات 6 ماهه با رنگ و بوی بیشتری نیز نمایان خواهد شد و به رکود بورس دامن خواهد زد.

این گزارشات بد، در صورتیکه بازار از رکود خارح نشود در گزارشات 9 ماهه، بودجه سال 95 شرکتها  و گزارشات 12 ماهه به اوج خود خواهند رسید و در آنزمان شاهد موج گسترده ای از تعدیل منفی اکثرشرکتها در بیشتر صنایع بورسی خواهیم بود که میتواند مانند یک سونامی غیر قابل کنترل بازار سرمایه را در نوردد.

افت قیمت نفت و افت تقاضای جهانی برای فلزات اساسی نیز تهدید دیگری است که واحدهای تولیدی بزرگ کشور را متوجه خود می کند که این صنایع بخش مهمی از بدنه بورس را تشکیل می دهند.

انتهای پیام


-
دقایقی پیش در فرابورس رخ داد:

کشف قیمت ۱۳۶ تومانی سومین شرکت جدید+ ترکیب خریداران اولیه و سهمیه آنلاین

دقایقی پیش هر سهم شرکت مواد ویژه لیا ۱۳۶ تومان کشف قیمت شد تا سومین شرکت جدید بازار سهام رسما" وارد فرابورس شود. در این عرضه ۶ میلیون و ۱۲۳ هزار سهم توسط ۹۷ فرد حقیقی و حقوقی خریداری شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طبق برنامه اعلامی ، امروز مقدمات حضور رسمی سومین شرکت جدید بازار سهام در سال جاری ( بعد از فولاد هرمزگان و پتروشیمی مبین) فراهم شد و با عرضه اولیه 15 درصد سهام شرکت مواد ویژه لیا ، این شرکت به جمع شرکت های فرابورسی پیوست.

براساس این گزارش، دقایقی پیش 6 میلیون و 123 هزار سهم " شلیا" توسط کارگزاری فیروزه آسیا در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه شد که با بهای 136 تومانی هر سهم کشف قیمت شد.

این تعداد سهام توسط 95 فرد حقیقی و 2 سرمایه گذار حقوقی خریداری شده و قرار است با همین قیمت، 6 میلیون سهم دیگر از ساعت 12:40 دقیقه امروز برای معامله گران آنلاین عرضه شود . سهمیه هر نفر هم 750 سهم با 102 هزار تومان تعیین شده است.

صندوق های سرمایه گذاری (اعم از مشترک و قابل معامله)، هیچ گونه سهمیه ای جهت خرید سهام ندارند.


-
با افزایش سرمایه ۲.۵ هزار میلیارد تومانی از دو محل:

فولاد مبارکه رکورد می زند و بزرگترین شرکت بورس می شود

فولاد مبارکه مجوز افزایش سرمایه ۲.۵ هزار میلیارد تومانی از دو محل را دریافت کرد تا ضمن رکورد شکنی به بزرگترین شرکت بورس تبدیل شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت فولاد مبارکه که با عرضه اولیه سهام در 21 بهمن 85 دومین شرکت مشمول اصل 44 حاضر در بورس بشمار می رود، تا مدت ها عنوان دار بزرگترین شرکت از لحاظ سرمایه اسمی و ارزش روز بازار بود اما با حضور سایر شرکت های بزرگ ، این عنوان به دیگران رسید. اما بعد از مدت ها، شرایط باز پس گیری این عنوان فراهم شده است تا ضمن ثبت رکوردی جدید ، "فولاد" به بزرگترین بنگاه بازار سهام ایران تبدیل شود.

براساس این گزارش، این شرکت هم اکنون با سرمایه اسمی 5 هزار میلیارد تومانی بعد از دو بانک صادرات و پاسارگاد، سومین شرکت از نظر سرمایه اسمی و با ارزش روز بازار 6.9 هزار میلیارد تومانی ، رتبه 15 بزرگترین از لحاظ ارزش روز را دارد.

در این میان سازمان بورس امروز مجوز افزایش سرمایه 2.5 هزار میلیارد تومانی فولاد مبارکه را صادر کرد تا بعد از برگزاری مجمع فوق العاده ، این شرکت با سرمایه اسمی 7.5 هزار میلیارد تومانی ، در رتبه اول شرکت های بورسی از لحاظ سرمایه اسمی قرار گیرد. از سوی تاکنون حداکثر سرمایه اسمی شرکت های حاضر در بازار 5.7 هزار میلیارد تومان و مربوط به بانک صادرات است که با نهایی افزایش سرمایه "فولاد" رکورد تازه ایی در میزان سرمایه اسمی بنگاه های ثبت می شود.

به هرحال این تامین مالی سنگین از دو محل مطالبات و آورده نقدی 2 هزار میلیارد تومانی سهامداران و سود انباشته 500 میلیارد تومانی انجام و صرف اجرا و تکمیل طرح توسعه کنسانتره و گندله سازی سنگان، مشارکت در افزایش سرمایه گل گهر و جبران مخارج سرمایه ای انجام شده می شود.

با این حال نماد فولاد مبارکه از 25 تیر ماه تا کنون بسته است و باید منتظر تصمیم مدیران شرکت و مسئولان سازمان بورس در زمان برگزاری مجمع فوق العاده و بازگشایی نماد و همچنین قیمت هر سهم آن بود که با توجه به بهای 139 تومانی هر سهم ، اعمال افزایش سرمایه می تواند موجب قیمت گذاری کمتر از 100 تومانی آن شود .


-واتی در مقابل عرضه ها مقاومت میکند مقاومت بعدی 1700ریال خواهد بود
-شما بارها وبارها ومن هم بارها وبارها سهمی را به سختی در نزول خریده ایم وبراحتی قبل از اتمام صعود با سود کم فروخته ایم نباید از حقیقت فرار کرد
-
-

-
-
-
-
-
-
-
-
+ نوشته شده در دوشنبه 16 شهريور 1394 ساعت 7:9 توسط حامد | | تعداد بازدید : 109

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ

منوی اصلی

تبلیغات

دسته بندی خبر ها

نظر سنجی

درباره ی ما


کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

آرشیو

پیوند های وبلاگ

لینک های روزانه

امار وبلاگ

امکانات


Powered By
rozblog.com
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ bourseclasor محفوظ می باشد.