close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
tsetmcبورس تهران

tsetmcبورس تهران

سلام دیده بان روز بخیر
-خرید سهام تستی 100هزار تومان هر روز پنج سهم
نام نمادحمایتهامقاومتهاتوضیحات.............
ثشرق1350اول1300دوم1450اول1550دوم
1650ریال سوم

شبهرناول8300دوم8000ریالاول9000دوم9500ربال
فاذراول3000دوم2800ریالاول3300ریال
دانااول1280ریالاول1500ریالباید صبر کنید سهم در اینده ممکن است
اصلاح قیمت کند
خساپااول 1150اول1250در ااین محدوده میتوان بصورت فشرده با صبر
وحوصله 100ریال سود گرفت

-خبر سیاسی نظامی مهم منطقه

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940614001571


-خوب بازار بازاری دوست داشتنی اما بعلت نبود نقدینگی همچنان در سکوت

-شاخص کل الان 30 واحد مثبت است پیش بینی میشود ساعت 12/30 ممکن است در یک محدود مثبت ومنفی دو رقمی بازار بسته شود یعنی رمق رشد سه رقمی ویا نزول سه رقمی مشاهده نمیشود

فقط درصورت باز گشایی نمادهای رند وضعیت بازار تغییر محسوس خواهد کرد


-کری:رئیس جمهور آتی آمریکا از توافق هسته‌ای خارج نمی‌شود

http://www.iribnews.ir/NewsBody.aspx?ID=93978


-
سلام

 با خپارس بمونیم خرید 88 و 95دارم

من هنوز زمان جروج از سهم را نمی دانم
پاسخ : بدترین حالت 850ریال
بهترین حالت 1200ریال
در این محدوده استراحت خواهد کرد با 50ریال افزایش یا کاهش
یعنی 950ریال الی 1050ریال
خروج یا ماندن تصمیم شخصی ومهم تشخیص رضایت از میزان سود است
من گفتم بکام اصلاح قیمت خواهد داشت ان موقع محدوده 2000ریال بود کسی باور نمیکرد الان 1760ریال است

-سلام برشما
در باره افت حق تقدم خریخت یک توضیح بدید
پاسخ : هروقت صف فروش تمام شد بگو دوباره چک کنیم اما فروش روزهای اول صحیح بوده است مانند فروش حق تقدم ثشرق در روزهای بازگشایی

روزهای اول بازگشایی خریختح بالای 500ریال الان در محدوده 260ریال

همین اتفاق برای ثشرق نیز افتاد

البته همه حق تقدم ها رفتار یکسانی ندارند ولی در بیشتر اوقات بازی قیمتی صعودی ونزولی 50درصدی و100درصدی دارند


-
سلام  خرید بانک دی خوبه من امروز از خاور خارج شدم نظرتون چیه با تشکر
پاسخ : حمایت محدوده 1600ریال صبر کنید اگر صبر نمیکنید با تعیین حد ضرر بالا باید خرید کنید
مثلا خرید در محدوده 1600ریال 100ریال حد ضرر و150 ریال حد سود دارد

-ادامه این وضعیت بازار  کوچ هر چه بیشتر نقدینگی از بازار خواهد بود
-یک نظر
سلام وقت به خیر
دوستان در گروه خودرویی به این نکته توجه کنید هرموقع صف خرید شدن رد کنید بدونید که فرداش ارزونتر میتونید بخرید امسال از گروه خودرو آبی گرم نمیشه فقط از نوساناتشون خوب استفاده کنید و گزارشات آخر دوره وحشتناکی خواهند داشت مواظب باشید غافلگیر نشید این شایعات که مثلا خپارس میخواد با یه شرکت امریکایی جوینت بشه برا بالا بردن قیمت توسط نوسانگیر و خالی کردنه البته حقوقی خوب از این شایعات استفاده میکنه و نوسان خوبی انصافا میگره!!!

-
سلام
من نمیدونم دوستان دنبال چه میزان سود هستن واقعا برام عجیبه!!! همین خپارس در عرض چند روز سود خیلی خیلی خوبی داد اگر دوستان میتونستن به موقع استفاده کنن
از 850 که معلوم بود برمیگرده تا 1020 میشه حدودا 20 در صد در عرض یکی دو هفته
خیلیهههه
دوستان کمی واقع بین باشیم
پاسخ : درود برشما

-نماهای رند بازار اصلاح قیمت محدود دارند الان

-خبر دیروزی است


اتحادیه اروپا فردا لغو تحریم های ایران را بررسی می کندتیک بزنید


-تحلیل بنیادی ایران خودرو در ادامه مطلب
-
از دو محل آورده و سود انباشته:

افزایش سرمایه یک شرکت ساختمانی موجب تشکیل صف خرید شد

صدور مجوز افزایش سرمایه ۱۰۵ درصدی یک شرکت ساختمانی از دو محل آورده و سود انباشته موجب رشد ۵ درصدی قیمت هر سهم و تشکیل صف خرید در روز جاری شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عمران و توسعه شاهد که با سرمایه اسمی 60 میلیارد تومانی طی سال جاری و بعد از بازگشایی نماد در دوم خرداد با بازدهی منفی 13 درصدی سهام مواجه شده ، امروز مجور افزایش سرمایه 105 درصدی را از سازمان بورس دریافت کرد و با رشد 5 درصدی قیمت و صف خرید همراه شد.

براساس این گزارش، این افزایش سرمایه 63 میلیارد تومانی از دو محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی 37 میلیارد تومانی و سود انباشته 26 میلیارد تومانی اعمال خواهد شد و صرف مشارکت در افزایش سرمایه شرکتهای سرمایه پذیر و اصلاح ساختار مالی خواهد شد.


- بعلت افت ثشرق از محدوده 1650ریال به محدوده 1300 ریال خریدهای با حوصله در این سهم حساب شده در حال انجام است سهم را پایین جمع میکنند تا در فرصت مناسب مثل خپارس دست بالا بفروشند
-
ایران در سال ۲۰۱۶ به تورم ۱۷ درصدی می رسد:

هشدار صندوق بین المللی به سیرصعودی تورم ایران و بازگشت به رتبه 4 دنیا

صندوق بین المللی پول با پیش بینی صعودی شدن نرخ تورم در ایران طی امسال و سال آینده اعلام کرد ایران در سال ۲۰۱۶ با تورم ۱۷ درصدی در جایگاه چهارم جهان از نظر تورم بالا قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بر اساس برآوردهای صندوق بین المللی پول نرخ تورم ایران در سال 2014 به کمتر از نصف رسیده و در حالی که ایران در سال 2013 تورم 34.7 درصدی را تجربه کرده بود این رقم در سال 2014 به 15.5 درصد کاهش یافت.

با افت شدید نرخ تورم، جایگاه ایران در رده بندی جهانی از این نظر بهبود پیدا کرد. ایران که در سال 2013 پس از ونزوئلا و سودان بیشترین تورم در جهان را به خود اختصاص داده بود در سال 2014 توانست دو پله خود را ارتقا دهد و در جایگاه پنجم جهان از نظر تورم بالا قرار گیرد.
با این حال، صندوق بین المللی پول نسبت به صعودی شدن دوباره تورم در ایران طی سال های آینده هشدار داده است. این نهاد بین المللی نرخ تورم ایران طی دو سال آینده را صعودی پیش بینی کرده است.
 
بر اساس پیش بینی صندوق بین المللی پول نرخ تورم ایران که در سال 2014 بالغ بر 15.5 درصد بوده در سال جاری به 16.5 درصد افزایش خواهد یافت و این رقم در سال 2016 به 17 درصد می رسد.
 
ایران با نرخ تورم 16.5 درصدی در سال 2015 در جایگاه نهم جهان از نظر دارا بودن تورم بالا قرار می گیرد. کشورهای ونزوئلا، اوکراین، سودان جنوبی، بلاروس، سودان، آرژانتین، روسیه و مالاوی تورم بیشتری نسبت به ایران در این سال خواهند داشت. تورم روسیه در این سال 17.9 درصد پیش بینی شده است.
 
اما در سال 2016 ایران با نرخ تورم 17 درصدی به جایگاه چهارم جهان باز می گردد. در این سال تنها سه کشور ونزوئلا ، آرژانتین و بلاروس نرخ تورم بیشتری نسبت به ایران خواهند داشت.

-
با نامه مشاور معاون رییس جمهور به رییس سازمان حمایت:

افزایش ۵ درصدی قیمت روغن نباتی منتفی شد

مشاور معاون اجرایی رییس جمهور در نامه ای به رییس سازمان حمایت افزایش ۵ درصدی قیمت روغن نباتی را به دلیل پایین بودن قیمت های جهانی روغن خام منتفی اعلام کرد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی طرح افزایش قیمت روغن نباتی در روزهای گذشته، مشاور معاون اجرایی رییس جمهور در نامه ای به رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به وضعیت قیمت جهانی روغن خام اشاره و اعلام کرد مجوز افزایش قیمت حداکثر 5 درصدی روغن نباتی در سال جاری تا مادامی که نرخ روغن خام در بازارهای بین المللی افزایش نیابد اجرایی نبوده و طبعا قابل ثبت در سامانه 124 نیست .

درمتن مصوبه اخیر ستاد تنظیم بازارآمده است: "مقرر شد انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران ضمن انجام کامل تعهدات خود مبنی بر خرید دانه های روغنی تولید داخل و پرداخت یارانه به کشاورزان از محل عوارض وصولی، متناسب با روند افزایشی نرخ روغن خام جهانی، قیمت روغن تصفیه شده را به میزان حداکثر 5 درصد افزایش دهد."

براساس این گزارش، انجمن صنفی صنایع روغن نباتی 26 مرداد سال جاری در نامه ای به رییس سازمان حمایت با اشاره به این مصوبه ستاد تنظیم بازار اعلام کرده بود قیمتهای جدید روغن نباتی در احجام مختلف با افزایش 5 درصدی قیمت، از 31 مرداد اجرا خواهد شد.

انتهای پیام


-صبح چنین گفتیم


شاخص کل الان 30 واحد مثبت است پیش بینی میشود ساعت 12/30 ممکن است در یک محدود مثبت ومنفی دو رقمی بازار بسته شود یعنی رمق رشد سه رقمی ویا نزول سه رقمی مشاهده نمیشود

فقط درصورت باز گشایی نمادهای رند وضعیت بازار تغییر محسوس خواهد کرد


-الان شاخص کل 8واحد منفی است تا ساعت 12/30 ممکن است مثبت بشود وممکن است در همین محدوده مثبت بماند
-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-

منبع بورس نیوز

از سوی کارگزاری نهایت نگر بررسی شد:
بازار خودرو در سال جاری، راکدترین روزهاي خود را تجربه خواهدکرد. رکود بازار خودرو در سال جاری دو دلیل عمده دارد، اول قیمت بالای خودرو ها نسبت به کیفیت آنها و انتظار مصرف کنندگان بابت کاهش قیمت خودرو به علت رفع تحریم ها. از سوی دیگر انتظار تولید خودرو های جدید با کیفیت بالاتر در نتیجه همکاری با شرکت های خارجی ،به این رکود دامن خواهد زد.

تحلیل بنیادی شرکت ایران خودرو


واحد مشاوره سرمایه­گذاری کارگزاری نهایت نگر

مرداد ماه 93

  • نگاهی به شرکت
تحلیل بنیادی شرکت ایران خودرو

  • عوامل بنیادی موثر بر شرکت

در سـال های اخیر دولت امریکا تحریم هاي جدیدي را علیه ایران بویژه در بخش صنعت خودرو تصویب کـرد کـه زمـان اجـراي آن 10 تیـر مـاه 1392 تعیین شده بود. بر اساس این تحریم ها فروش و تأمین کلیه مواد و قطعات در حوزه صـنعت خـودرو (سـبک و سـنگین) بـراي ایـران تحریم گردید از طرف دیگر موانع و مشکلات نقل و انتقال پول نیز به این معضل اضافه شد. پس از این بود که شرکت هاي خودروساز خارجی ارتباط خود را با صنعت خودرو ایران قطع کردند و با این کار زیانهـاي مـالی زیـادي بـه صـنعت خودرو ایران وارد آمد. عدم تأمین منابع مالی مورد نیاز خودروسازان در چنین شرایطی موجـب تقویـت حلقـه باطـل عـدم نقـدینگی، تأمین مواد و قطعات، تولید و نهایتاً فروش گردید. علاوه بر موارد مذکور با منشأ تحریم، تصمیم گیري هاي ضد و نقیض مثـل حـذف پیمان سپاري ارزي، کشمکش بر سر قیمت گذاري خودرو، ضعف سیاست اقتصادي و رویدادهاي مربوطه دستورالعمل قیمـت گـذاري خودرو و بازنگري چند باره آن، می رفت که وضعیت این صنعت را به آستانه اضمحلال بکشاند که خوشبختانه با عبور از تمـام شـرایط متلاطم و تهدیدآمیز، فضاي این صنعت به ثبات و آرامش رسید.

در سال 93 صنعت خودرو ایران توانست پس از دو سال (سالهاي 91 و 92 ) از بحران عبور نماید. مهمترین رویدادهاي صنعت خودرو در سال 93 را میتوان « افزایش تولید »و« فراهم شدن مقدمات بازگشت خودروسازان خارجی » نام برد.

بازار خودرو در سال جاری ، راکدترین روزهاي خود را تجربه خواهدکرد. رکود بازار خودرو در سال جاری دو دلیل عمده دارد، اول قیمت بالای خودرو ها نسبت به کیفیت آنها و انتظار مصرف کنندگان بابت کاهش قیمت خودرو به علت رفع تحریم ها .از سوی دیگر انتظار تولید خودرو های جدید با کیفیت بالاتر در نتیجه همکاری با شرکت های خارجی ،به این رکود دامن خواهد زد.

  • خلاصه نکات کلیدی ترازنامه

در رابطه با اقلام ترازنامه ای نکات زیرقابل اهمیت می باشند:

· دارایی های جاری شرکت طی سالهای اخیر روند کاهشی داشته است که عمدتا ناشی از کاهش مطالبات شرکت می باشد . در سالهای اخیر دوره وصول مطالبات کاهش یافته است ونقدینگی بهبود پیدا کرده است .

· داراییهای غیر جاری شرکت تغییر قابل ملاحظه ای نداشته است .

· بدهیهای شرکت روند کاهشی داشته است که عمدتا ناشی از تسویه حسابهای پرداختنی وتسهیلات می باشد .

· زیان انباشته شرکت تا سال 92 درحال افزایش بوده است ولیکن قابل ذکر است در سال 93 شرکت قادر به پوشش کل زیان انباشته شرکت اصلی شده است.

  • مقایسه نموداری

1. مقایسه 6 ساله فروش وبهای تمام شده

تحلیل بنیادی شرکت ایران خودرو

همانطور که مشاهده می شود در سال های 91 و 92 فروش و بهای تمام شده شرکت کاهش چشمگیری داشته است که ناشی از کاهش ناگهانی مقدار تولید وفروش می باشد.در سال 93به علت افزایش مقدارتولید وفروش وهمچنین افزایش نرخ ،بهبود پیدا کرده است.

2. نمودار مقایسه ای سود آوری شرکت

تحلیل بنیادی شرکت ایران خودرو

سودآوری شرکت در سالهای اخیر به علت تحریم ها وکمبود سرمایه در گردش روند کاهشی داشته است .در سال 92به علت افزایش بیشترنرخ محصولات نسبت به بهای مواد ،عملکرد شرکت تا حدودی بهبود یافته است و در سال 93نیز علاوه بر افزایش نرخ ،به علت بهبود شرایط سیاسی با افزایش مقدار فروش، سودآوری روند صعودی به خود گرفته است .

3. مقایسه 6 ساله حاشیه سود

تحلیل بنیادی شرکت ایران خودرو

در سالهای اخیرکاهش مقدار تولید وفروش به علت تحریم ها ومشکلات تامین مواد اولیه وهمچنین افزایش نرخ مواد اولیه شرکت منجر به کاهش حاشیه سود شرکت شده است .در سال 92 به علت افزایش نرخ محصولات ،حاشیه سود شرکت افزایش و در سال 93 افزایش نرخ ومقدار فروش منجر به افزایش حاشیه سود شرکت شده است .

4. ترکیب بهای تمام شده 3ماهه94

تحلیل بنیادی شرکت ایران خودرو

بهای تمام شده شرکت عمدتا از مواد تشکیل شده است .

  • نسبتهای مالی
تحلیل بنیادی شرکت ایران خودرو

پیش بینی سود سال 1393

1. مفروضات بودجه

تحلیل بنیادی شرکت ایران خودرو

· در رابطه با مقدار فروش همانطور که در آمارهای تولید وفروش منتشر شده توسط شرکت دیده می شود میزان تولید نسبت به سال گذشته افزایش یافته ولیکن با توجه به رکود به وجود آمده در بازار شرکت با مشکل فروش مواجه شده است و درگزارش 3ماهه پوشش خوبی نداشته است. بنابراین تحلیل فوق در 2حالت مقدار فروش را تغییر داده است .

· در رابطه با ترکیب فروش شرکت ،از ترکیب سال گذشته استفاده شده است .بدیهی است با تغییر ترکیب تولیدو فروش سود شرکت دستخوش تغییر خواهد شد.

· در رابطه با هزینه حقوق ودستمزد حدود 20درصد افزایش نرخ نسبت به سال 93 در نظر گرفته شده است .قابل ذکر است این هزینه متناسب با تغییر مقدار فروش ،تغییر داده شده است .

· سایر هزینه ها با یک رشد منطقی در نظر گرفته شده است .

· درآمد سرمایه گذاری مطابق سال گذشته در نظر گرفته شده است .سود سپرده مطابق بودجه برآورد شده است.

· قابل ذکر است در تحلیل فوق 3ماهه اول سال مطابق اطلاعات واقعی در نظر گرفته شده است .

2. پیش بینی سود

تحلیل بنیادی شرکت ایران خودرو
  • نتیجه گیری:

با توجه به مفروضات ذکر شده در بالا برای حالت اول مقدار فروش مطابق مقدار بودجه در نظر گرفته شده است .بابت نرخ های فروش و مواد اولیه از نرخ های سال گذشته وبدون افزایش نرخ استفاده شده است .با این مفروضات شرکت تا پایان سال قادر به ساخت 379ریال سود می باشد.

در حالت دوم مقدار فروش با توجه به رکود بازار وبا توجه به میزان فروش 3ماهه اول کمتر از بودجه در نظر گرفته شده است وسایر مفروضات مطابق سال قبل می باشد. با این فرض شرکت قادر به ساخت 183ریال سود به ازای هر سهم می باشد .[ یکشنبه 15 شهريور 1394 ] [ 7:29 ] [ حامد ]