close
تبلیغات در اینترنت
بازارسرمایه هدف بلند مدت شاخص کل 400هزار واحد
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روزبخیر  -کانال ما در تلگرام apsahm@ -نه سهم داریم نه حق تقدم....ولی جایزه اش را داریم مادیرا را می گویم انگار به فضا می خواهد برود فقط نگاهش می کنیم -صف خرید سنگین در نماد خاذین تا این لحظه -دیروز خیز رشد بود امروز سرصبح اصلاح قیمت ممکن است اخروقت امروز نمادها دوباره سبز شوند وشاید هم فردا صبح مثبت بشوند -بالبر حجم معاملات مشکوک-گروه قند در حال اصلاح قیمت-اصلاحات قیمتی امروز فرصت ورود میدهد اشاره به سهم خاص بی فایده است باید به سابقه نوسان سهم از قبل تسلط پیدا کرده باشید.....ایا خپارس…


سلام روزبخیر -کانال ما در تلگرام apsahm@


-نه سهم داریم نه حق تقدم....ولی جایزه اش را داریم مادیرا را می گویم انگار به فضا می خواهد برود فقط نگاهش می کنیم


-صف خرید سنگین در نماد خاذین تا این لحظه


-دیروز خیز رشد بود امروز سرصبح اصلاح قیمت ممکن است اخروقت امروز نمادها دوباره سبز شوند وشاید هم فردا صبح مثبت بشوند


-بالبر حجم معاملات مشکوک


-گروه قند در حال اصلاح قیمت
-اصلاحات قیمتی امروز فرصت ورود میدهد اشاره به سهم خاص بی فایده است باید به سابقه نوسان سهم از قبل تسلط پیدا کرده باشید.....ایا خپارس 200 ریال افت میکند؟؟؟خپارس مثال بود
-خبهمن الان 2718ریال ارام ارام بسمت.........0000ریال کشف روند در محدوده 1100ریال خبهمن فراتر از ذوب عمل کرد
-گزوه سیمان سبز سفارس تا این لحظه 45میلیون صف خرید
-تا این لحظه سشرق-سشمال نیز صف خرید دارند
-
پیگیری های بورس پرس نشان داد :

شرط عرضه اولیه آماده ترین شرکت فرابورسی و زمان تقریبی واگذاری ۱۰ درصد سهام

آخرین پیگیری ها نشان می دهد عرضه اولیه آماده ترین شرکت فرابورسی یعنی ذوب روی اصفهان به دلیل لزوم اعلام سود جدید در نیمه دوم دی ماه انجام خواهد شد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، آخرین پیگیری ها از زمان تقریبی عرضه اولیه شرکت ها در فرابورس نشان می دهد به جز شرکت ذوب روی اصفهان ، شرکت دیگری فعلا" برای حضور در بازار آماده نیست و تنها قرار است نماد شرکت سپرده گذاری مرکزی که 23 مرداد از تابلو الف بازارپایه به بازار دوم معاملات منتقل و درج شده، باز گشایشی شود.

شرکت صنعتی دوده فام هم که 17 شهریور با نماد "شصدف" درج شد و به احتمال زیاد پس از اعمال برنامه افزایش سرمایه و طی مراحل قانونی، 20 درصد از سهام آن عرضه اولیه خواهد شد.

در این میان بررسی های بورس پرس حکایت از آن دارد که "فروی" نزدیکترین سهم برای کشف قیمت و قرار بود اواخر ماه گذشته با 10 درصد سهام عرضه اولیه شود اما به دلیل لزوم هماهنگی با مدیران و سهامداران عمده آن یعنی شرکت بورسی باما به ماه جاری موکول شد .

در این ماه هم افزایش معنادار فروش شرکت نسبت به نیمه اول سال ، موجب شده تا مسئولان سازمان بورس خواهان گزارش عملکرد سه ماهه و اعلام سود جدید باشند تا با آخرین اطلاعات ، شفاف و عرضه اولیه شود .

مدیران شرکت ذوب روی اصفهان هم اعلام کرده اند که این گزارش و محاسبه سود تا نیمه اول دی انجام و ارایه خواهد شد. بنابراین به نظر می رسد عرضه اولیه آماده ترین شرکت در نیمه دوم دی ماه انجام شود.

انتهای پیام


-
-
کارشناس بازار سرمایه اعلام کرد:

پیش بینی ۳ ماه پایانی و ورود شاخص به کانال ۴۰۰ هزار تایی/ دو ریسک و نگرانی

کارشناس بازار سرمایه با پیش بینی روند معاملات طی سه ماه پایانی سال و ورود شاخص به کانال ۴۰۰ هزار تایی ، دو ریسک و نگرانی فعلی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسن قاسمی با اشاره به ادامه روند صعودی بازار سهام که دیروز با رکورد معاملات 4.5 هزار میلیارد تومانی و ورود شاخص به کانال 369 هزار واحدی همراه شده به ایرنا گفت: درحالی همه شرکت‌ها تا اواخر دی ملزم به ارائه گزارش سه ماه هستند که ارائه این گزارش‌ها در گروه‌های بنیادی مثبت به نظر می‌رسد.

وی افرود: پیش‌بینی‌ می شود این روند در ماه در بهمن متوقف و با اصلاحاتی در معاملات همراه باشد اما در اسفند که پایان سال مالی اکثر شرکت‌ها است طبق روال سال‌های گذشته و به جز هفته آخر ، بار دیگر سیر صعودی بازار تکرار شود. بنابراین شاخص بورس تا پایان سال وارد کانال 400 هزار تایی خواهد شد.

این کارشناس ادامه داد: اقبال بازار نیز فقط به دو گروه بانک و خودرو نیست اما این گروه‌ها به دلیل برنامه تجدید ارزیابی دارایی و افزایش سرمایه ، بیشتر مورد توجه هستند. اما یکی از مسایلی موجب نگرانی شده ، رشد چشمگیر قیمت سهام شرکت های کوچک و متوسط است که باید مورد توجه و هشدار سرمایه گذاران قرار گیرد .

قاسمی موضوع FATF را از جمله ریسک های فعلی بازار سرمایه معرفی کرد و افزود: شرکت‌هایی که با روند مبادلاتی با خارج کشور همراه هستند متاثر از این موضوع می شوند و به طور حتم شاهد تاثیرگذاری آن بر شرکت های بورسی خواهیم بود.

انتهای پیام


-بموتو را در محدوده 19000ریال کشف روند کردیم در محدوده 24000ریال متعادل شد ......
-پول وقتی روی سهمی وحشی میشود جنون رشد اورست را تپه ای کوچک می بیند وهمچنان سهم رشد می کند کدام سهم.....میتواند همه سهم ها باشد
-
توسط سازمان برنامه و بودجه اعلام شد:

چند برنامه دولت برای حمایت از بورس: کاهش مالیات و کارمزد سهام، عرضه اولیه و...

سازمان برنامه و بودجه با انتشار آمار اوراق، عرضه اولیه سهام بزرگ، راه اندازی صندوق های ETF ، کاهش مالیات و کارمزد نقل و انتقال سهام را از جمله برنامه های دولت برای حمایت از بورس و هدایت نقدینگی اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سازمان برنامه و بودجه درباره عملکرد اوراق مالی منتشره در دو سال گذشته و برنامه های دولت برای بورس و هدایت نقدینگی به بازار سرمایه اعلام کرد: در سال ۹۶ در مجموع ۹. ۶۴ هزار میلیارد تومان اوراق مالی منتشر شده که نسبت به سال ۹۵ این رقم رشد ۱۲۲ درصدی را نشان می‌دهد. از این رقم ۸. ۳۴ هزار میلیارد تومان سهم اسناد خزانه اسلامی بود.

همچنین سال ۹۶ به میزان ۲. ۱۱ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت دولت، شهرداری و بانک‌ها ، ۵ هزار میلیارد تومان اوراق منفعت دولتی و ۸. ۴ هزار میلیارد تومان اوراق بدهی با مجوز سازمان بورس منتشر شده است. علاوه بر این ۲ هزار میلیارد تومان نیز اوراق سلف موازی استاندارد منتشر شده و سهم اوراق مرابحه دولتی نیز به میزان   ۷. ۳ هزار میلیارد تومان بوده است.

آمارها نشان می‌دهد حجم عمده تامین مالی صورت پذیرفته در بازار سرمایه متعلق به بخش دولتی، به خصوص اسناد خزانه به منظور تسویه دیون دولتی است و آمار تامین مالی صورت پذیرفته برای بخش خصوصی مطلوب نیست.

کاهش ۵۴ درصدی انتشار اوراق مالی

در سال ۹۷ میزان اوراق تامین مالی به ۹. ۲۹ هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به سال ۹۶ نشان از کاهش ۵۴ درصدی دارد. در سال گذشته انتشار اسناد خزانه اسلامی با افت ۴. ۲۸ درصدی به ۹. ۲۴ هزار میلیارد تومان رسید. از سوی دیگر، میزان انتشار اوراق بدهی با مجوز سازمان بورس در سال ۹۷ به ۴. ۳ هزار میلیارد تومان رسیده که این رقم نیز نسبت به سال ۹۶ عملکرد پایین تری دارد. میزان استفاده از اوراق سلف موازی استاندارد نیز در سال گذشته ۹۰۰ میلیارد تومان بوده است.

برنامه های دولت برای بورس : عرضه اولیه ، صندوق های ETF و کاهش مالیات و کارمزد سهام

با توجه به اینکه هدف اصلی از اعمال تحریم‌های بین‌المللی در سال ۹۷ کاهش فروش نفت توسط دولت ایران است، یکی از ابزارهای بازار سرمایه که می‌تواند اثر این مساله را تقلیل دهد، فروش نفت توسط دولت در بورس انرژی به بخش خصوصی و صادرات آن توسط این بخش است که تا این تاریخ چند مرحله عرضه موفق در بورس انرژی صورت پذیرفته است.

از موارد دیگری که نیاز دولت به منابع مالی را با کمک بازار سرمایه در شرایط تحریم برطرف خواهد کرد، عرضه اولیه سهام شرکت‌های بزرگ دولتی در بازار سرمایه است که علاوه بر سهیم کردن مردم در سود بنگاه‌های بزرگ اقتصادی، دولت از منابع مالی حاصل از فروش آنها می‌تواند به توسعه و تکمیل سایر پروژه‌های عمرانی بپردازد.

همچنین به جای عرضه اولیه سهام شرکت‌های دولتی، دولت می‌تواند با تشکیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل‌معامله متشکل از سهام شرکت‌های دولتی، سهام شرکت‌ها و دارایی‌های صندوق‌‌های بازنشستگی و سهام دارایی مازاد بانک‌ها، اقدام به واگذاری و آزادسازی بسیاری از منابع مازاد کرده و از منابع نقدی حاصل از آن بهره‌برداری کند.

از جمله راهکارهایی که می‌توان برای گسیل جریان نقدینگی به سمت بازار سرمایه اتخاذ کرد،کاهش هزینه نسبی مبادله سهام از طریق کاهش مالیات و کارمزد نقل و انتقال سهام است که از طریق کاهش هزینه سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران سبب تشویق ورود منابع مالی از طرف آنان به این بازار می‌شود.

در نظر گرفتن معافیت مالیاتی برای افزایش سرمایه از محل سود تقسیم نشده شرکت نیز از جمله راهکارهای تقویت بازار سرمایه و شرکت‌های بورسی است.

انتهای پیام


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر -کانال ما در تلگرام apsahm@


-


-


-


-


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی