close
تبلیغات در اینترنت
گرایش کوتاه مدت در گروه خودرویی
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روزبخیر  -کانال ما در تلگرام apsahm@ -مادیرا تمام افکار وتحلیل ها را شکست داد واز مرز مقاومت 15000ریال عبور کردخوش به حال انهایی که سهم جایزه دارندوقادر به فروش نیستند -پاسا زیر پوست خود یک شیرینی پنهان کرده است الان 10828ریال کشف روند محدوده 7400ریال -خبهمن الان 2672 ریال..... خبهمن قسم خورده بود ذوب را شکست دهد وچنین شد خبهمن راهی سخت ودشوار ولی حرکت بسمت مقاومت 3000ریال -توکانال یک نظر سنجی گذاشتیم...ونیرو-خساپا-خبهمن -خریخت-ذوب-وخارزم.....واشاره کردیم کدامیک بسمت مقاومت 3000ریال صعود…


سلام روزبخیر -کانال ما در تلگرام apsahm@


-مادیرا تمام افکار وتحلیل ها را شکست داد واز مرز مقاومت 15000ریال عبور کردخوش به حال انهایی که سهم جایزه دارندوقادر به فروش نیستند


-پاسا زیر پوست خود یک شیرینی پنهان کرده است الان 10828ریال کشف روند محدوده 7400ریال


-خبهمن الان 2672 ریال..... خبهمن قسم خورده بود ذوب را شکست دهد وچنین شد خبهمن راهی سخت ودشوار ولی حرکت بسمت مقاومت 3000ریال


-توکانال یک نظر سنجی گذاشتیم...ونیرو-خساپا-خبهمن -خریخت-ذوب-وخارزم.....واشاره کردیم کدامیک بسمت مقاومت 3000ریال صعود خواهند کرد این نظر سنجی در حد فوق دکترا حرفه ای بود اثراتش همین امروز مشخص میشود


-دوماه وبیست وسه روز مانده به عید روزکاری بورس 57جلسه تا عید دقیقا وظیفه بازار سرمایه کشیدن پول بسمت خود .....یعنی پول سمت دلار نباید برود......منظور ریزش سنگین نداریم ولی صعود تدریجی وگاها اصلاح قیمت محدود
-

از سوی یک کارگزاری اعلام شد:

پیش بینی رفتار محتاطانه و تعدیل قیمت گروه های جامانده + وضعیت ۱۴ گروه

یک کارگزاری با اعلام احتمال تعدیل قیمت گروه ها و نمادهای جامانده و آینده شاخص ، وضعیت ۱۴ گروه بزرگ و متوسط را پیش ببنی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دومین هفته کاری زمستان 98 در حالی با شاخص 361 هزار و 88 واحدی شروع می شود که کارگزاری آبان درباره شرایط روزهای قبل و آینده اعلام کرد: بازار هفته گذشته را با رشد در دو روز ابتدایی آغاز کرد و در میانه هفته ، رفتار هیجانی پس از رشدهای متوالی به منظور شناسایی سود رخ داد و مجددا تعادل به بازار بازگشت و در روز پایانی هفته هم با اصلاح نسبی قیمت به خصوص در نمادهای بزرگ همراه شد.

 در بازارهای جهانی، تعطیلات پایان سال نوسان اندک را به دنبال داشت و رشد آرام نفت و طلا و دیگر فلزات، فضای مطلوبی را برای بازار سهام داخل به همراه داشته است. نفت برنت مجددا به نزدیکی 70 دلاری شدن رسیده و مس بالاتر از 6200 دلار در هر تن معامله می شود و رشد قیمت محصولات فلزی و فراورده های نفتی، می تواند از قیمت ها در بازار سهام داخل حمایت کند.

از طرف دیگر بازار ارز با آرامش روند قیمت ها مواجه شده و با عبور از پایان سال میلادی، اندکی از تقاضا کاسته خواهد شد و احتمالا روند بازار نیز شاهد ثبات بیشتری خواهد بود، هر چند در صورت عدم تغییر در وضعیت سیاسی- اقتصادی، رشد آرام این متغیر تاثیرگذار در میان مدت همچنان محتمل خواهد بود.

در بازار سهام هم گزارش های ماهانه نمادهای بزرگ تا حدی ترمز رشد قیمت ها را کشید تا خریداران به منظور رشد بیشتر قیمت ها محتاط تر عمل کنند . به هر حال انعکاس رشد قیمت های جهانی محصولات گروه های کالایی و البته رشد نرخ ارز با فاصله زمانی در آمار فروش شرکت ها اتفاق می افتد و باید توجه داشت همچنان قیمت ها در نمادهای بزرگ با توجه به چشم انداز بازارهای جهانی و البته نرخ ارز ارزنده خواهد بود.

در گروه فرآورده های نفتی که اخیرا آخرین گروه در حرکات گروه های شاخص ساز بوده، رشد قیمت نفت و فرآورده ها می تواند تزریق نقدینگی را به دنبال داشته باشد و وضعیت نموداری مطلوب این گروه به خصوص در پالایشی ها می تواند به کمک شاخص جهت عبور از محدوده مقاومتی فعلی بیاید.

خودرویی ها که روز پایانی هفته گذشته را با رشد در اکثر نمادها پشت سر گذاشتند، همچنان می توانند مورد توجه باشند و احتمالا ادامه روند در نمادهای کمتر رشد کرده گروه مانند "خزامیا، خپارس و خساپا" با قوی تر باشد و همچنان قطعه سازها نیز می توانند مورد توجه باشند. هرچند قیمت برخی نمادهای این دسته از شرکت ها به محدوده های پرریسک رسیده است.

در بانکی ها نیز انتظار روند مثبت آرام وجود خواهد داشت و گزارش های این نمادها نیز حاکی از بهبود وضعیت شرکت های بزرگ و فاصله گرفتن با شرایط نه چندان مطلوب اخیر دارد.

در دیگر گروه ها هم بیمه ای ها می توانند در تک نمادهایی همچون "البرز، ودی، دانا، آسیا و ومعلم" مورد توجه باشند. در گروه محصولات غذایی و دارویی نیز همچنان نقدینگی به سمت تک نمادها تمایل دارد و در انبوه سازها و سیمانی ها و کاشی سازها نیز وضعیت مشابهی حاکم است.

در گروه حمل و نقل، زراعت، قند و شکر، لیزینگ، لاستیک و پلاستیک و دیگر گروه های کوچکتر بازار نیز برخی از تک نمادها می توانند مورد توجه باشند. نکته حایز اهمیت این گروه ها ، ظاهر شدن نشانه های خستگی و بعضا واگرایی منفی در نمودار برخی از نمادها است که لزوم رعایت اصول حرفه ای سرمایه گذاری و توجه به تطابق قیمت و وضعیت بنیادی و آمارهای رسمی شرکت ها را بیش از پیش گوشزد می کند.

در نمادهای بازار پایه نیز که اخیرا رالی صعودی مناسبی رخ داده و ریسک سرمایه گذاری در بسیاری از نمادها بالا خواهد بود و قبل از سرمایه گذاری نیاز به رصد دقیق وضعیت کسب و کار شرکت های حاضر در این بازار و قیمت تابلو سهام آنها است .

 به صورت کلی شاخص کل با رسیدن به محدوده 360 هزار واحدی همچنان با این محدوده درگیر است و باید دید توانایی عبور از این محدوده را خواهد داشت و یا به منظور رشد بیشتر نیاز به اصلاح زمانی  و قیمتی بیشتری خواهد بود.

در سطوح فعلی متغیرهای بنیادی به نظر می رسد بازار با چرخش نقدینگی در میان گروه های شاخص ساز ، سعی در تعدیل قیمت گروه ها و نمادهای جامانده داشته باشد و پس از آن نیاز به محرک های بیشتری از جمله ادامه رشد بازارهای جهانی خواهد داشت.

انتهای پیام


-حکشتی پرتقاضاتا این لحظه
حاریا در فکر اهدافی بالاتر
-گروه دارویی ارام ومعتدل
-
طی ۹ ماهه سال جاری:

"مادیرا" با رشد ۱۱۱ درصدی ۹۴۲.۵ میلیارد تومان درآمد شناسایی کرد

شرکت صنایع ماشین های اداری ایران با انتشار گزارش عملکرد آذر و ۹ ماهه ، درآمد ۹۴۲.۵ میلیارد تومانی شناسایی کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۱۱۱ درصدی همراه شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت صنایع ماشین های اداری ایران که با سرمایه اسمی 320 میلیارد تومانی در بازار دوم فرابورس حاضر است، گزارش عملکرد آذر و 9 ماهه سال جاری را منتشر کرد و در جریان معاملات امروز با رشد 4.9 درصدی قیمت و صف خرید روبرو شد.

بر این اساس، "مادیرا" در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات نمایشی، کامپیوتری، لوازم خانگی، خدمات پس از فروش و سایر محصولات 171.4 میلیارد تومان درآمد داشته است.

این شرکت در عملکرد 9 ماهه 942.5 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 111 درصد رشد داشته است.

مادیران همچنین درخصوص اطلاعات دوره یک ماهه توضیح داد: افزایش مبلغ فروش ناشی از فروش محصولات نمایشی بوده و با توجه به فصلی بودن فروش محصولات نمایشی روند فروش در ماه های پایانی سال بهتر است.


-گروه غذایی ارام ومعتدل تا این لحظه
-دور نمای بلند مدت شاخص کل 400هزار واحد را نشان میدهد.....یک فرضیه واحتمالاتی هست اگرقرار است چهار صفر پول ملی حذف شود یعنی سهم ها بسمت 1000تومان در حرکت هستند ولی زمان رسیدن همه سهم ها به محدوده 1000تومان زمان بسیار طولانی خواهد بود
-وایران صف خرید ولی متوقف تا این لحظه
-مادیرا......همه را نقره داغ کرده تا این لحظه صف خریدتا این لحظه 6 میلیون
-شیران صف خرید بعد از تصویب افزایش سرمایه تا این لحظه صف خرید سنگین
-چفیبر صف خرید بعدافزایش تا این لحظه
-شپترو 23 میلیون صف خرید تا این لحظه....قبل از افزایش سرمایه این سهم توسط ما تایید شده بودالان اخرین قیمت 2417ریال
-شاخص کل تا این لحظه6486واحد رشد را به ثبت رسانده است
-
معامله گر یک شرکت کارگزاری اعلام کرد:

روایتی خواندنی از ظهور پدیده ای جالب در بورس و چند شگفتی از تازه واردان

یک معامله گر با اعلام ظهور پدیده ایی جالب و از عوامل صف های خرید و فروش و رفتارهای هیجانی در نمادهای فاقد ارزش بنیادین ، مشاهدات حیرت آوری از رفتار سرمایه‌گذاران تازه‌ وارد روایت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سعید مومنی درباره مشاهدات جالب از رفتار معاملاتی سرمایه‌گذاران تازه‌ وارد با انتشار مطلبی با عنوان "الگوهای توهمی سود در بورس" در دنیای اقتصاد اعلام کرد: با استناد به آموزه‌های آمار استنباطی ، می‌توان با تقریب خوبی مشاهدات تصادفی یک جامعه آماری نسبتا عادی را به کل جامعه تعمیم داد. یکی از جوامع آماری درخور توجه در برهه کنونی در فضای اجتماعی - اقتصادی، جامعه فعالان حاضر در بورس اوراق بهادار است که طی سال‌جاری رنگ و بویی استثنایی و متفاوت را تجربه کرده است.

سال ۹۸ سال فتح انواع و اقسام مرزها و قله‌ها در بازار سهام و ورود خیل عظیم سرمایه‌گذاران جدید از موارد دیگر مشهودتر بود. طیف گسترده‌ای شامل سرمایه‌ داران بخش املاک و مستغلات و بازاریان با سرمایه‌های میلیاردی تا صاحبان مشاغل خرد و کارمندان و بوروکرات‌هایی با سرمایه‌هایی چند صد تا چند ده میلیون تومانی، همه و همه رهسپار جذاب‌ترین و بکرترین بازار مالی کشور شدند.

عرضه‌های اولیه هم با آن رنگ و لعاب پوپولیستی و ناکارآمد ، تنور ورود را داغ‌تر کرد. د‌ر تابستان که رشد سهام شرکت‌های کوچک‌تر و به تبع آن شاخص هم‌وزن شتاب گرفت، ورود سهامداران جدید نیز شدت بیشتری یافت. سهامدارانی بعضا با پول‌های درشت که معادلات مرسوم و بازیگران سنتی بازار را نیز تحت‌الشعاع قرار داده و سقف‌های قیمتی را بی‌اعتبار کردند. نقدینگی هم که مردادماه از مرز ۲ هزار تریلیون تومان گذشت ، مزید بر علتی بود تا با گسیل شدن اندکی از آن ابعاد زمین بازی سهام بزرگ‌تر شود.

برای نمونه طی چند ماه اخیر ، تعداد افرادی که د‌ر تاکسی یا مترو مشغول مطالعه یا رصد بازار سرمایه هستند به‌طور معناداری افزایش یافته است. وقتی در جمعی وارد می‌شویم اشخاصی که برای کسب و تبادل اطلاعات حول بازار سهام به گفت‌وگو می‌پردازند، قابل توجه‌اند. بخش زیادی از کسبه خرده فروش و مشاغل خدماتی مثل معاملات املاک که در وضعیت راکد به‌سر می‌برند نیز به خیل عظیم سهامداران پیوسته‌اند.

اما در شرکت‌های کارگزاری که با جامعه آماری مستقیم و متمرکزتری مواجه هستیم در میان مشتریان جدید، شاهد پدیده جالب توجه حضور پررنگ و مستمر کارمندان بخش دولتی و عمومی به‌عنوان پای ثابت معاملات هستیم.

بیکاری پنهان و مشهود موجود در این بخش‌ها در کنار تمکن مالی نسبتا خوب این قشر، موجب شده آنها بتوانند با فراغ بال طی ساعات معاملات به رصد بازار پرداخته و مشغول معامله و حتی نوسان‌گیری باشند. شاید از این رو است که در ساعات معاملات ، بار‌ها شاهد صف خرید و فروش پیاپی و هیجانی و حجم بالای پول در نمادهای فاقد ارزش بنیادین هستیم.

از منظر رفتاری، بازار سرمایه به‌ویژه در کوتاه‌مدت این قابلیت را دارد که د‌ر افراد کم‌تجربه ، ایجاد توهم و اعتماد به نفس کاذب کند. به‌طوری‌که خود را بی‌نیاز از آموزش اصولی دیده و به همین دلیل نسبت به میانگین جامعه سهامداری، پرریسک‌تر و جاه‌طلب‌تر هستند.

سودهای رویایی تابستان ۹۸ نیز آنها را پرتوقع کرده به‌طوری‌که حوصله و صبر سهامداری میان‌مدت در شرکت‌های بنیادین را ندارند. اکثر آنها برای بازار، ذاتی مطلق، جبری و پیش‌بینی‌پذیر (به‌ویژه در کوتاه‌مدت) قائل بوده و اصلا به سوگیری‌های روانی و غیرمنتظره واقف نیستند. برای همین همواره به‌دنبال کسب بهترین بازده و بهینه‌ترین نقطه ورود و خروج هستند و از این‌رو در بلندمدت از لحاظ روانی و سرمایه‌ای مستهلک می‌شوند.

از بعد دانش مالی هم، تازه‌واردان بورس با مبانی ارزش‌گذاری سهام بیگانه هستند و مطلقا به زمینه صنعت و فعالیت سهامی که می‌خرند توجه نداشته و صرفا الگوهای تکنیکالی و خرید‌های گروهی در کانال‌های تلگرامی را مدنظر قرار می‌دهند. کلید واژه افزایش سرمایه و فروش زمین هم که لقلقه زبان این روزهای فعالان بازار شده است.

برآیند این موارد، وضعیتی را رقم زده که شرکت‌های کوچکی با فعالیت کم سود و دارایی راکد و نه چندان زیاد به ارزش بازاری بالغ بر هزار میلیارد تومان رسیده و به اصطلاح حبابی شوند.

چند مشاهده جالب و حیرت آور از تازه‌ واردان

نگارنده به‌عنوان شاغل در کارگزاری مشاهدات جالبی از رفتار معاملاتی سرمایه‌گذاران تازه‌وارد داشته است. برای نمونه تعداد افرادی که با رقم‌های سنگین در نمادهای پرریسک و به شدت حبابی در رالی صعودی بازار سرمایه‌گذاری می‌کردند، قابل توجه بود.

مثلا در یک مورد خاص، فردی با مبلغی حدود یک میلیارد تومان در سقف قیمتی وارد صف خرید یک نماد به شدت پرریسک و حبابی (حداقل هزار درصد رشد در یک‌ سال) شد. وقتی از وی دلیل انتخاب را پرسیدم و به وی هشدار دادم با ساده‌انگاری و اعتماد به نفس تمام انتظار رشد ۱۰۰درصدی را د‌ر آن نماد خاص داشت. سهام آن شرکت فردای آن روز ۱۰ درصد بالا رفت و بعد از آن بلافاصله ریزش خانمان سوزی را آغاز کرد و اکنون بیش از ۴۰ درصد از اوج قیمتی فاصله دارد.

د‌ر نمونه دیگر از فردی که از یک سهم بازار پایه زیان سنگینی دیده بود دلیل انتخاب را پرسیدم. با شگفتی تمام ، رشد جذاب ۱۰ درصدی در روزهای قبل را عامل انتخاب اعلام کرد. یا د‌ر موردی دیگر، فرد تازه‌وارد و زیان‌دیده‌ای، علت خرید سهم‌هایی در گروه دارویی را قیمت زیر هزار تومان آنها دانست، چرا که ادمین یک کانال تلگرامی گفته بود هیچ سهم دارویی نباید کمتر از هزار تومان باشد.

در روزهای اخیر مورد جالب و متفاوتی را مشاهده کردم. شخصی با ۶۰ میلیون آورده اولیه بیش از ۱۰۰ سهم مختلف را در پرتفوی داشت و بیش از ۱۳۰ درصد د‌ر کمتر از یک‌سال در سود بود. وی این موفقیت را به حساب استراتژی معاملاتی خاص خود گذاشته و به تشدید این شیوه پرداخته بود و سهم‌های جدیدی را به میزان ۵۰ هزار تومان به این پرتفوی استثنایی اضافه می‌کرد. جالب‌تر اینکه چند نفر از دوستان هم که موفقیت وی را با این شیوه دیده بودند، این روش را برگزیدند.

بی‌شک، بازار سرمایه ایران در منحصر به‌ فرد‌ترین دوران و بزنگاه تاریخی به‌سر می‌برد که برای گذر از آن به تمهیدات و دوراندیشی خاصی نیاز است. با توجه به این استقبال گسترده از بازار (که برون داد آن ارزش معاملات ۱۰ برابری سهام در قیاس با بازار مسکن تهران است) یکی از عاجل‌ترین تصمیمات می‌تواند عمق بخشیدن به بازار از طریق افزایش شناوری و عرضه شرکت‌های جدید باشد وگرنه فرصت طلایی این دوران در مسیر صحیح خود قرار نگرفته و صرفا به حبابی شدن شرکت‌های کوچک و کم‌ارزش منجر می‌شود.

انتهای پیام


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر -کانال ما در تلگرام apsahm@


-


-


-


-


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی