close
تبلیغات در اینترنت
اصلاح قیمت گروه فلزات اساسی میتواند فرصت ورود باشد
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روزبخیر  -کانال ما در تلگرام apsahm@ -فولاد الان 5319ریال حمایت اول 4800ریال ممکن است اصلاح قیمت ادامه داشته باشدامروز 98/10/04 -مادیرا بعلت جذب 1000ریال حق تقدم اساسی سورپرایز شدکمترین قیمت 7178ریال  بود الان صدرصد رشد کرده است کشف روند توسط مادر گذشته تا این لحظه 6میلیون صف خرید 14704ریال امروز 98/10/04 -افرین به همت ختراک 15000ریال را نشانه رفته است -حال احوال پاسا چطور است کشف روند توسط ما در محدوده 7400ریال امروز 98/10/04-نوشته های متا صرفا نظرات شخصی است هر نوشته سبز وزرد وقرمز…


سلام روزبخیر -کانال ما در تلگرام apsahm@


-فولاد الان 5319ریال حمایت اول 4800ریال ممکن است اصلاح قیمت ادامه داشته باشدامروز 98/10/04

-مادیرا بعلت جذب 1000ریال حق تقدم اساسی سورپرایز شدکمترین قیمت 7178ریال  بود الان صدرصد رشد کرده است کشف روند توسط مادر گذشته تا این لحظه 6میلیون صف خرید 14704ریال امروز 98/10/04


-افرین به همت ختراک 15000ریال را نشانه رفته است


-حال احوال پاسا چطور است کشف روند توسط ما در محدوده 7400ریال امروز 98/10/04


-نوشته های متا صرفا نظرات شخصی است هر نوشته سبز وزرد وقرمز به معنای خریدوفروش نیست صرفا یک دیده بانی است با مستندات کدال خریدوفروش کنید
-نام پست مطالب امروزاصلاح قیمت گروه فلزات اساسی میتواند فرصت ورود باشد....اگر دقیق گروه فلزات اساسی را رصد کنید روزهای اینده میتواند فرصت ورود باشد
-وایران مدت طولانی است رشدادامه دارد حتی امروز هم تا این لحظه14/5میلیون صف خرید دارد
-بموتو کشف روند توسط ما در محدوده 19000ریال الان 23927ریال تا این لحظه با صف خرید روبروست 98/10/04
-ثقزوی تا این لحظه صف خرید عرضه هم محدود.....سناریوی رشد ادامه دار
-
کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

چند نکته از شاخص و نقاط قوت معاملات / عامل مهمی که تحلیل ها را کنار زده

کارشناس بازار سرمایه با اعلام چند نکته از شاخص و نقاط قوت معاملات ، عاملی مهمی را معرفی که باعث کنار زده شدن تحلیل ها شده است .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امیرهوشنگ نوائی با انتشار مطلبی با عنوان "بستر پنهان صعود بورس" در روزنامه دنیای اقتصاد اعلام کرد: موج اصلاحی شاخص سهام که از اواخر معاملات دوشنبه پدیدار شده بود در بستر صعودی دوام چندانی نیافت و قریب به اتفاق سهم‌ها از دوشنبه تا اولین معاملات روز گذشته دستخوش عرضه‌های شدید و افت قیمت شدند اما این روند نزولی حتی ۲۰ دقیقه هم دوام نیاورد.

به نظر می‌رسد رشدهای بی‌وقفه بورس در طول دو سال اخیر تصور مثبتی از سهام در بین آحاد اقتصادی جامعه ایجاد کرده و الگوهای سنتی حاکم بر بازار که بصورت دومینویی عمل می‌کرد رو به فراموشی‌ است.

بورس تهران جلسه معاملاتی سه‌شنبه را با تداوم حرکت در مسیر صعودی پشت سر گذاشت و برای ششمین جلسه متوالی سبزپوش ماند و شاخص  ۲۸۹۴ واحد دیگر صعود کرد و در نیمه نخست کانال ۳۶۲ هزار واحدی به کار پایان داد که این سطح ، رکورد جدیدی به حساب می‌آید. 

صعود روز گذشته بورس به‌خصوص از این لحاظ جالب توجه است که فشارهای فروش در معاملات انتهایی روز دوشنبه، انتظار برای عرضه‌های پرقدرت در آغاز معاملات را ایجاد کرده بود. با وجود این، ذهنیت سبزپوش بورس سبب شد تا این موج عرضه به شدت زودگذر باشد و نتواند مانع از ادامه سقف‌شکنی‌های شاخص کل شود.

معاملات دیروز از چند جنبه نیاز به ارزیابی دارد. به‌نظر می‌رسد برخی قالب‌های رفتاری در معاملات روز سه‌شنبه شکسته شدند و این مساله لزوم توجه دوچندان به معاملات روز گذشته را ایجاب می‌کند. بر این اساس باید قالب‌های موردانتظار از معاملات روز سه‌شنبه را مرور کرد.

معاملات خارج از عادت بورسی

معمولا معاملات انتهایی یک روز و داد و ستدهای ابتدایی جلسه بعدی معاملات روندی پیوسته را ایجاد می‌کنند به شرط آنکه در این بازه کوتاه هیچ‌کدام از متغیرهای حاکم بر بازار سهام تغییر شگرفی را تجربه نکرده باشند. این شرایط بر دو جلسه معاملاتی اخیر قابل‌تطبیق است. به این معنا که نرخ ارز، بازار جهانی، عوامل‌ غیراقتصادی حاکم بر بازار و هیچ عامل مهم دیگری مابین دو جلسه معاملاتی دوشنبه و سه‌شنبه دستخوش تغییر چشمگیری نشد.

بنابراین فرض پیوستگی معاملات این دو روز قابل لحاظ است. معاملات روز دوشنبه با رشد بیش از ۶ هزار واحدی شاخص کل آغاز شد اما با رسیدن نماگر اصلی بازار به نزدیکی سطح ۳۶۳ هزار واحدی فشارهای عرضه اوج گرفت و شاخص کل نزدیک به ۳ هزار واحد از ارتفاع را از دست داد. در پی این چرخش روند، ارزش معاملات خرد بورسی رکورد جدیدی به ثبت رساند و به بیش از ۳۲۵۰ میلیارد تومان رسید.

این عدد نسبت به ارزش معاملات روز قبل از آن رشد بیش از ۵۰ درصد را نشان می‌داد. به علاوه روند ورود پول‌های خرد و تغییر مالکیت به سمت سهامداران حقیقی با وقفه مواجه شد. اوج‌گیری ارزش معاملات خرد و تغییر روند در خالص تغییر مالکیت‌ها، عموما به‌عنوان نشانه‌هایی از آغاز اصلاح سهام تلقی می‌شد.

قالب رفتاری حاکم در چنین پیوستاری عموما با فشارهای شدید فروش و صف‌های پرتعداد عرضه در جلسه بعد همراه است. رفتاری که اگر چه در آغاز معاملات روز سه‌شنبه نشانه‌هایی از آن دیده می‌شد اما به هیچ‌وجه عمومیت نداشت. همچنین نقش‌آفرینی حقوقی‌های بازار در چنین جلساتی اوج می‌گیرد.

درحالی‌که اغلب خریداران معاملات روز گذشته سهامداران حقیقی بازار بودند. خالص تغییر مالکیت‌های بورس در جلسه معاملاتی روز گذشته بیش از ۲۳۰ میلیارد تومان به سمت بازیگران حقیقی بود. این عدد در قیاس با متوسط تغییر مالکیت‌های هفته گذشته و سه جلسه ابتدایی هفته جاری رشد کاملا محسوسی را نشان می‌دهد.

ارزش معاملات خرد روز گذشته بورس نیز در حدود ۲.۱ هزار میلیارد تومان بود که نزدیک به اعداد مربوط به جلسات معاملاتی هفته اخیر به استثنای روز دوشنبه است. روند عمومی معاملات روز گذشته را نیز می‌توان به این صورت توصیف کرد که این جلسه با فشارهای نسبی و نه‌چندان شدید عرضه آغاز شد اما این روند به سرعت تغییر کرد و جای خود را به تقاضای قدرتمند داد.

با نزدیک شدن به پایان جلسه معاملاتی بار دیگر فشارهای عرضه کمی بیشتر شد و تقاضا کمی عقب نشست. بصورت خلاصه هیجان داد و ستدهای دوشنبه به معاملات جلسه بعد تسری پیدا نکرد و ریشه این موضوع را باید در نگرش درونی معامله‌گران به روند کلی بورس در مقطع فعلی جست‌وجو کرد.  لایه زیرین و پشتیبان سهام، تصویر صعود ممتد شاخص‌های بازار تا سطوحی بالاتر را در بر دارد و وضوح چنین تصویری سبب می‌شود تا بورس تهران میل ناچیزی به اصلاح نشان دهد.

در شکل‌گیری چنین تصویری چند عامل نقش بسزایی داشته‌ اند. مهم‌ترین عامل تحرکات دوباره نرخ ارز بود که چشم‌انداز رشد سودآوری در بسیاری از شرکت‌های بزرگ کالایی را تقویت کرد. به علاوه نشانه‌های جدی از کاهش تنش میان چین و آمریکا رونق دوباره‌ای به بازارهای جهانی بخشید و این متغیر مهم نیز به‌عنوان ضامن دیگری برای امکان رشد سودآوری عمل کرد.

عامل تعیین‌کننده ایی که تحلیل ها را کنار زده

در کنار همه اینها صعود بی‌وقفه بورس در سال ۹۸ سبب شد تا انواع تحلیل‌ها عقب‌ رانده شوند و روند بازار سهام به دست عامل تعیین‌کننده دیگری به نام نقدینگی افتد. جریان ورود قدرتمند نقدینگی به بورس تا جایی ادامه پیدا کرد که با تغییر نگاه تحلیلگران همراه شد. در هفته‌های اخیر تحلیل‌هایی که بر لزوم اصلاح کلیت بازار تاکید کنند به مراتب کمتر به چشم می‌خورند و بسیاری از تحلیل‌های کارشناسی بر امکان ادامه صعود بازار تاکید دارند.

همخوانی عامل‌های تعیین‌کننده و موثر بر بازار سهام و فقدان نگرش‌های اصلاحی قابل‌توجه سبب می‌شود تا ناخودآگاه بورسی‌ها جریان صعودی را به‌عنوان جریان غالب تصور کند و در برابر ریز موج‌ های اصلاحی واکنشی مشابه با واکنش‌های سنتی نشان ندهد.

دو نکته اساسی

اگر چه تصویر مطرح‌شده به‌عنوان لایه‌ای پشتیبان برای بورس عمل می‌کند، دو نکته اساسی را نمی‌توان از نظر دور داشت. نخست آنکه تحلیل‌های مورد اشاره به‌رغم اتفاق‌نظر در رابطه با ظرفیت های صعودی بازار سهام بر این مساله تاکید دارند که همه نمادهای بازار با یک محک قابل سنجش نیستند بنابراین نمی‌توان انتظار صعود یکسان در رابطه با همه نمادها و گروه‌ها را داشت.

به عبارتی بیشترین ظرفیت صعود نماگرهای سهام به رشد قیمت در نمادهای بزرگ کالایی گره خورده است و ادامه صعود قیمت‌ها در بسیاری از نمادهای کوچک‌تر به سختی می‌تواند با توجیه‌های مرتبط با سودآوری همراه شود.  این نکته احتمالا تا زمانی که جریان ورود نقدینگی قدرتمند به بورس ادامه داشته باشد و لایه‌های پشتیبان سهام به قوت باقی باشند چندان مورد اعتنا قرار نخواهد گرفت.

بیش از ۱۰۰ نماد در یک ماه گذشته بازدهی بیش از ۵۰ درصد را کسب کرده‌اند و در این بین رشد‌های قیمتی که مبتنی بر عوامل بنیادی باشد به سختی قابل تشخیص است. به همین ترتیب احتمال آنکه روند فعلی تداوم یابد را نمی‌توان انکار کرد. اما در صورتی که این زیربنای خوش‌بینانه از دست رود به نظر نمی‌آید که سرنوشت مشابهی در انتظار تمامی نمادها باشد.

خوش‌بینی به روند کلی بورس از چند عامل اساسی نشات گرفته با وجود این، این عوامل نیز با قطعیت همراه نیستند. به‌عنوان مثال به نظر می‌رسد نرخ ارز در دوراهی حساسی قرار دارد و مقصد این دو مسیر از یکدیگر فاصله زیادی خواهد داشت. به‌عنوان مثال برخی گشایش‌ها در روابط خارجی ممکن است به برخی فرضیات دولت در رابطه با بودجه سال آتی جامه عمل بپوشاند و در این صورت به‌نظر می‌رسد اصلاح نرخ ارز چندان غیرمحتمل نباشد.

نقاط قوت معاملات دیروز

با وجود توصیف روند نامتوازن قیمت سهام مختلف و تاکید بر تهدیدهای آن، جلسه معاملاتی روز گذشته حاوی نشانه‌های جالب‌توجهی بود. به‌عنوان مثال افزایش عرضه‌ها بعد از رشد ۳ هزار واحدی شاخص کل نشان می‌دهد سناریوهای دیگر از نگاه معامله‌گران مغفول نمانده است. گرچه به نظر می‌رسد بازیگران حقوقی بازارند که در این شرایط مسیر حرکت به سمت سهام امن‌تر را در پیش گرفته‌اند و از سطوح بالای قیمتی در نمادهای کوچک‌تر استفاده می‌کنند.

نکته دیگر معاملات سه‌شنبه واکنش معامله‌گران به کیفیت گزارش‌های ماهانه است. این مساله که قدرت عملکرد شرکت‌ها همچنان در تصمیمات سهامداری اثری مورد انتظار دارد، نشان می‌دهد حتی در نمادهایی که سطوح فعلی قیمت به سختی قابل‌توجیه است سهامداران نسبت به واقعیت‌های بنیادی کاملا بی‌توجه نیستند.

همچنین در داد و ستدهای روز گذشته به‌نظر می‌رسد بازیگران حقوقی بازار نقش‌آفرینی موثری داشتند. نحوه عملکرد این دسته از سهامداران سبب شد تا رفتارهای هیجانی معامله‌گران خرد در ابتدای معاملات تعدیل شود و تصویر کامل‌تری از انتظارات از بازار سهام شکل بگیرد. با وجود این نحوه رفتار و معاملات حقوقی‌های بازار را نمی‌توان به رفتار حمایتی صرف تعبیر کرد. در مقطع فعلی این شکل از معاملات می‌تواند نکات ارزنده‌ای برای معامله‌گران خرد در بر داشته باشد.

انتهای پیام


-گروه خودرو صف خرید خبهمن 2573ریال ......خبهمن ذوبی دیگر است را در محدوده 1100ریال کشف روند کردیم

ختوقا را در 1400ریال دوبار کشف روند کردیم خاذین سه بار درکف کشف روندکردیم  وچند خودرویی دیگر که در منو خرید ما خریده شد وسود خوبی داد......حافظه ما باز خوانی مرور کردن بیش از 600نماد را ندارد ولی طی یک سال گذشته بیش از 40 ورود موفقیت امیز داشته ایم شش الی هفت نماد از گروه خودرویی بودند


-امار کانال ما 600 نفر هم نمیشودبازدید کننده گان سایت نیز سرجمع 1200 نفر هستند.....ملاحظه می کنید کانال 50هزار ممبر در اختیار ما نیست.....ولی توانایی فردی ما وتشخیص قدرت کشف روندهای ما بعلت تمرین های صحیح کارشناسی بموقع وبی شمار است صبح نام چهل نمادرا وارد سیستم کنترل کرده ایم وجزبه جز کنترل سیستماتیک میکنیم.....یعنی کشف روند مادیرا.....کشف روند گوهران در ماههای گذشته شانسی ودیمی نیست دقیقا با ملاحضات خاص فنی است ونیاز به هیچ نوع حمایت از طرف هیچ فردی نداردخلاصه کلام ما متکی فقط به یک رای خودمان هستیم
-الان هم این سایت وکانال متوقف بشود هیچ فرقی به حال ما نداردبارها گفته ایم اگر می خواهید موفق بشوید ارتش یک نفره در بازار سرمایه تشکیل بدهیدنماد پخش نماد ولراز.....دفارا سبهان سنیر....بی شمار نمادهایی که سودهای طلایی را به ثبت رساندند
-گروه خودرویی الان مثبت ولی گروه فلزات اساسی  در حال استراحت است یعنی بگردید فرصتهای خرید را از فولادی ها کشف کنید زیاد کار سختی نیست
-ختراک از محدوده زیر8000ریال تقریبا 81 درصد رشد کرده است کشف روندی زیبا توسط ما......ولی کشف روندهای اینده کار راحتی نیست ونخواهد بود زحمت تجسس بالایی می خواهد
-نماد هرمز 15 میلیاردسهم دارد وافزایش سرمایه ای پیش رو.....تست فنی....... گوشزد می کند بعد از افزایش سرمایه هرمز را بررسی کنید
-دیشب در کانال یک نظر سنجی درج کردیم ......کدام سهم بسمت مقاومت 3000ریال میرود همان سهم ها را چک کنید امروز اطلاعات مفید تری بدست می اورید
-سهمی که الان دمپایی میخورد تو سری میخورد یک رشد 50 درصدی در اینده خواهد داشت
-روزی روزگاری ومعادن سهم اول بازاربود چابک وسرعتی وپرتقاضا....ولی از زمانی که نماد رند میلیاردی سنگین شد از کم تحرک ترین سهم های بازار است....اما همین سهم برای حقوقی اولین بهترین سهم بازار است اگر 12سال این سهم را نفروخته باشد
-وساپا همچنان صف خرید سنگین تا این لحظه
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر -کانال ما در تلگرام apsahm@


-


-


-


-


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی