close
تبلیغات در اینترنت
زمستان جدال بازارسرمایه با دلار
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روزبخیر  -کانال ما در تلگرام apsahm@ -گوهران سهم زیر خاکی بازار سرمایه -گوهران سهم چراغ خاموش ولی زمانی روشن شد که اکثریت جماعت بورسی خواب بودند -تایرا در حال باز گشایی وجماعت بی توجه چند روزی شاید استراحت ولی در میان مدت صعود خواهد کردامروز 98/09/17 -در کمیسیون اقتصادی هیات دولت تصویب شد :قدم جدید دولت برای افزایش سرمایه شرکت ها از تجدید ارزیابی دارایی هابا تصویب کمیسیون اقتصادی هیات دولت و اصلاح ماده۱۰ آیین‌نامه اجرایی تبصره یک ماده ۱۴۹ اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیم،قدم جدیدی برای افزایش…
سلام روزبخیر -کانال ما در تلگرام apsahm@


-گوهران سهم زیر خاکی بازار سرمایه


-گوهران سهم چراغ خاموش ولی زمانی روشن شد که اکثریت جماعت بورسی خواب بودند


-تایرا در حال باز گشایی وجماعت بی توجه چند روزی شاید استراحت ولی در میان مدت صعود خواهد کردامروز 98/09/17


-

در کمیسیون اقتصادی هیات دولت تصویب شد :

قدم جدید دولت برای افزایش سرمایه شرکت ها از تجدید ارزیابی دارایی ها

با تصویب کمیسیون اقتصادی هیات دولت و اصلاح ماده۱۰ آیین‌نامه اجرایی تبصره یک ماده ۱۴۹ اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیم،قدم جدیدی برای افزایش سرمایه شرکتها از مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها برداشته شد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دفتر هیات دولت اعلام کرد : در جلسه فرعی کمیسیون اقتصاد هئیت دولت پیشنهاد اصلاح ماده ۱۰ آیین‌نامه اجرایی تبصره یک ماده ۱۴۹ اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۹۴ با موضوع افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها به تصویب رسید.

به گزارش بورس پرس، این رویداد قدم جدیدی برای شرکت های متقاضی افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی ها بوده و انتظار می رود با تصویب نهایی توسط هیات دولت طی ماه جاری یا ماه آینده ، تکلیف این موضوع مهم روشن و قطعی شود.

طبق ماده یک آیین نامه اجرایی تبصره یک ماده ۱۴۹ اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم (مصوب هیات وزیران) افزایش بهای ناشی از تجدید ارزیابی دارایی‌ها با رعایت استانداردهای حسابداری، مشمول مالیات بر درآمد نبوده و شرکت‌ها می‌توانند نسبت به شناسایی مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ ها در ترازنامه به عنوان بخشی از حقوق صاحبان سهام اقدام کنند.

اما تا پیش از این طبق ماده ۱۰، افزایش سرمایه از مازاد تجدید ارزیابی، پوشش زیان از این محل و انتقال به حساب سود و زیان یا اندوخته یا توزیع به هر شکل بین صاحبان سرمایه به منزله عدم رعایت استانداردهای حسابداری و همچنین تحقق در آن سال بوده و مشمول مالیات بر درآمد بود.

در سال جاری هم با ابلاغ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی، افزایش سرمایه از مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها برای همه شرکت‌ها مجاز بوده و به استناد ماده ۱۴ مقرر شد از طریق اصلاح ساختار مالی شرکت ها و کارآمد سازی افزایش بهای ناشی از تجدید ارزیابی دارایی ها موضوع حکم مقرر در تبصره یک ماده ۱۴۹ قانون مالیات های مستقیم، افزایش سرمایه از این محل مجاز باشد. مشروط بر اینکه ظرف مدت یک سال پس از تجدید ارزیابی به حساب سرمایه افزوده شود. این امر فقط یکبار در هر پنج سال امکان پذیر خواهد بود.

اما با توجه به مغایرت در متن ماده ۱۴ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی و حمایت از کالای ایرانی و ماده ۱۰ آیین نامه اجرایی تبصره یک ماده ۱۴۹ اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم در خصوص معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها، مقرر شده بود متن آیین‌نامه اجرایی مورد اصلاح و بازبینی قرار گیرد که این اتفاق رخ داد.

به این ترتیب، انتظار می رود این اصلاحیه جدید و مهم برای بورس طی روزهای آینده به سازمان بورس و شرکت ها و ... ابلاغ شود .

انتهای پیام


-چند روزی است سرما خوردگی توام با جان درد ما را رها نمی کند به تحرکات بورسی ما هم تاثیر گذاشته است
-
طبق پیشنهاد دولت در تبصره‌‌های لایحه بودجه :

قیمت حامل های انرژی و بهای آب، برق و گاز در سال آینده تغییر نمی کند

طبق پیشنهاد دولت در تبصره‌‌های لایحه بودجه سال آینده ، قیمت حامل های انرژی و بهای آب، برق و گاز نیز تغییر نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از تسنیم، در حالی امروز روحانی لایحه بودجه 484 هزار میلیارد تومانی سال آینده را به مجلس تقدیم می کند که  بر اساس پیشنهاد دولت در تبصره‌‌های بودجه ، هیچ کدام از حامل های انرژی تغییر نمی‌کند. تاکنون قیمت گازوییل تغییر نکرده و با این پیشنهاد دولت قیمت آب، برق و گاز نیز تغییر نخواهد کرد.

همچنین بودجه عمرانی دولت ، 70هزار میلیارد تومان خواهد بود و 47 هزار میلیارد تومان از محل فروش نفت درآمد کسب خواهد شد.

مصارف بودجه در دو بخش بر اساس سیاست ها تهیه شده است. در هزینه های جاری برای جبران قدرت خرید مردم، 15 درصد حقوق ها افزایش یافته ، 6 هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در نظر شده و 2 هزار میلیارد تومان برای طرح رتبه بندی کردن فرهنگیان پیش بینی شده است، یارانه نقدی به مثابه قبل پرداخت می شود و 31 هزار میلیارد تومان یارانه حمایت معیشتی پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام


-اصلاح قیمت پاسا میتواند شروع خرید تستی باشد این سهم را در محدوده زیر 7500ریال کشف روند کردیم امروز 98/09/17
-تایرا صف خرید سنگین گذشت زمان بازی را به نفع ما سهامدارانش رقم خواهد زد...زنده باد تایرا
-شاخص کل 331946 واحد تا این لحظه فعلا موقتا از مقاومت 330هزار واحد عبور کرد
-
امروز رخ داد :

رکورد جدید شاخص بعد از دو ماه انتظار و پیش بینی + ورود به کانال ۳۳۱ هزار تایی

امروز پیش بینی و انتظار تحلیل گران از ثبت رکورد جدید شاخص بورس محقق شد و دماسنج بازار بعد از دو ماه ، قادر به عبور از خط مقاومت ۳۳۰ هزار تایی و ورود به کانال تازه ۳۳۱ هزار تایی شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امروز انتظار فعالان بازار برای عبور شاخص کل از خط مقاومت 329 هزار تایی به پایان رسید و این متغیر مهم بعد از چند ماه سیر نزولی و سپس بازپس گیری کانال های از دست رفته ، قادر به ثبت رکورد جدیدی شد .

براساس این گزارش، دو ماه پیش و 13 و 21 مهر بود که شاخص بورس برای لحظاتی در اعداد بیش از 330 و 329 هزار واحدی ثبت شد اما نتوانست این رکوردها را حفظ  کند و به دلایل مختلفی از جمله لزوم اصلاح و استراحت ، عرضه های سنگین حقوقی ها ، رفتارهای هیجانی سرمایه گذاران مخصوصا" سهم اولی ها ، جنگ تجاری آمریکا و چین و نوسان قیمت های جهانی محصولات ، مسائل سیاسی و اقتصادی داخلی و خارجی و... تا 299 هزار و 700 واحد ( 29 مهر ) هم سقوط کرد.

اما با توجه به اثر عواملی چون رشد روزهای اخیر قیمت دلار ، مشخص شدن برخی از متغیرهای بودجه سال آینده ، رکورد بازار های رقیب ، انتشار گزارش های عملکرد میان دوره ایی و تولید و فروش مثبت اکثر شرکت ها ، ارزنده بودن اغلب سهام ، در پیش بودن انتخابات مجلس در اسفند و همچنین ریاست جمهوری آمریکا ، تحلیل های تکنیکال مثبت شرکت ها و... زمینه رشد قیمت ها و شاخص فراهم شد تا بعد از گذشت دو ماه ، رکورد جدیدی ثبت شود .

به این ترتیب ، در حالی دیروز دماسنج بازار سهام از نیمه کانال 27 هزار تایی هم عبور کرده بود که امروز با اضافه کردن بیش از 3600 واحد ، وارد کانال جدید و ثبت رکورد تازه ایی شد تا تحلیل گران به فتح قله بالاتر و حتی تا 360 و 400 هزار واحدی امیدوار تر باشند.

این رویداد با اثر مثبت 378 تا 165 واحدی بانک ملت ، فولاد مبارکه ، گل گهر، ملی مس، چادرملو و فولاد خوزستان رخ داده و انتظار می رود در ادامه بازار امروز بیشتر شود و طی روزهای آینده در صورت نبود اخبار منفی ادامه یابد.

انتهای پیام


-صف های خرید برترین تقاضا می تواند شاخص کل را تا 5000واحد دیگر رشد بدهد امروز تقریبا عرضه ای در کار نیست وصفهای خرید فردا با عرضه هایی همراه خواهد شد
-
پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه شرکت صنعتي سپنتا - نماد: فپنتا

موضوع:  پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه 
با عنایت به ماده 3 دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب 1395/07/17 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار و اوراق بهادار) به پیوست گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 54,172,800,000 ریال به مبلغ 219,200,688,000 ریال از محل سود انباشته به منظور تعديل ريسک کاهش حد اعتباري از جانب بانک ها و رعايت الزامات حداقل سرمايه شرکت هاي سهامي عام که در تاریخ 1398/08/25 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می گردد.اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور متعاقبا اطلاع رسانی می گردد.
بدیهی است انجام افزایش سرمایة یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده می باشد.

-شیران منتظر باز گشایی سهم باشید امروز 98/09/17 فقط درصورت ورود تستی 100 هزار تومان
-پایان ساعات کاری بورس ارزش معاملات 2200 میلیارد تومان قطعی است
-ارزش معاملات بورس 2300 میلیارد تومان را ثبت کرد معمولا ده دقیقه اخر حجم معاملات بالا میرود
-تا فردا خدا نگهدار
-
-سلام روزبخیر -کانال ما در تلگرام apsahm@


-


-


-


-


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی