close
تبلیغات در اینترنت
پاییز فصل نمادهای فعال کناره بورس
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روزبخیر-کانال ما در تلگرامapsahm@-بازار در این مقطع دو دل است بطرف بالا ادامه دهد ویا مقداری اصلاح کند-الان تا این لحظه گروه خودرویی یک پایش می لنگد ومیل به اصلاح داردشاید تا ظهر وضع بهتر شد وکمی صعود کرد-لپارس دیشب در کانال اشاره کردیم دیروز صف خرید سبک بود وقابل عرضه -سومین سهم گران برنامه افزایش سرمایه سنگین ۴۰۰ درصدی از سه محل داد سومین سهم گران بازار که در روزهای منفی هم با رشد قیمت داد و ستد شد ، برنامه افزایش سرمایه سنگین ۴۰۰ درصدی از سه محل داد. به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، گروه صنعتی…


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-بازار در این مقطع دو دل است بطرف بالا ادامه دهد ویا مقداری اصلاح کند
-الان تا این لحظه گروه خودرویی یک پایش می لنگد ومیل به اصلاح داردشاید تا ظهر وضع بهتر شد وکمی صعود کرد
-لپارس دیشب در کانال اشاره کردیم دیروز صف خرید سبک بود وقابل عرضه
-

سومین سهم گران برنامه افزایش سرمایه سنگین ۴۰۰ درصدی از سه محل داد

سومین سهم گران بازار که در روزهای منفی هم با رشد قیمت داد و ستد شد ، برنامه افزایش سرمایه سنگین ۴۰۰ درصدی از سه محل داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، گروه صنعتی پاکشو که طی 9 روز کاری گذشته و با وجود روند گاه منفی بورس با رشد مداوم به قیمت بیش از 7 هزار و 380 تومانی رسیده و به سومین سهم گران بازار تبدیل شده ، برنامه افزایش سرمایه سنگین 400 درصدی داد.

به این ترتیب ، "پاکشو" در نظر دارد سرمایه اسمی 100 میلیارد تومانی را از سه محل آورده و مطالبات سهامداران، سود انباشته و مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به 500 میلیارد تومان برساند و صرف تامین مخارج سرمایه گذاری در شرکت ها کند.

در ترکیب سهامداری این شرکت بورسی ، گروه صنعتی گلرنگ و گروه مهدسرمایه گذاری خاورمیان با مالکیت بیش از 59 و 21 درصدی حضور دارند.

انتهای پیام


-گروه خودرو موقتا سبز شد
-گروه فلزات اساسی استراحتی کوتاه میکند برای یک خیز صعودی اصلاح یعنی فرصت خرید

-اه خدای من گروه بانک انگار سرما خورده میل به صعود مشاهده نمیشود تا این لحظه ومقداری هم منفی است کلا کار کردن با نمادهای رند فرایند

نامعلومی دارد


-حق تقدم پخش 5400ریال کشف روند شد تا این لحظه تا 6200 ریال صعود کرده است در کوتاه مدت چکاپای چرچیل را شکست سختی داد

امیدوارم چکاپا از توقف خلاص ورشد بکند اگر کلامی اینجا مینویسیم من باب طنز وخنده است


-انچه در سبد جایزه داریم دقیق می بینیم کاسپین 3000ریال کمتر خریداریم قیمت امروز 19000ریال معمولا سهمی که واقعی در سبد هست ونظارت روزانه هست  تشخیص روند صدرصد صحیح است درج مطلب امروز 98/08/12
-حق تقدم های یک ماهه بعلت نظارت محکم ناظربازار به هیچ وجه دست پایین فروخته نمیشود......افرین ناظر درود بر ناظر
-حق تقدم پخش با تقاضا روبروست تا این لحظه
-زنجانی ها تو بورس وبورس بازی حرف اول را می زنند مشهدی ها هم در ردیف دوم قرار دارند سعادتی است یک زنجانی که حقیر باشم  مجاور امام رضا هستیم برای همه شما پیش حضرت رفتم دعا خواهم کرد

-وبیمه چند پله ای در پله نزولی ورود شده است....الان سهم را نگاه میکنی وارزو میکنی خدایا دوباره 1000ریال افت بکند ودوباره بخری......

همین جمله من ترس از ضرر را به صفر می رساند چون با روند کلنجار رفته ایم با روند امیخته شده ایم هر طرفی که سهم برود نزول یا صعود مایه خیروبرکت است.....نوشته های ما شخصی است نظر شخصی است ....اگر سهمی را در پنج الی شش پله بخرید غیر هیجانی ان سهم را شکست سختی خواهید داد


-گروه خودرو صف های خرید تشکیل شد صبح گفتم هرچه به ظهر نزدیک تر شویم بسمت مثبت خواهند رفت
- بیشترین صف خرید در نماد خساپا مشاهده میشود.....اما نکته جالب نمایش محکم خبهمن در ریزش های اخیربود با حمایت خوبی مواجه بود الان 2084ریال
-
کارشناس بازار سرمایه اعلام کرد:

علت رفتار دو گانه سهامداران ، شرط عبور شاخص از رکورد ۳۲۹ هزار و آثار رویدادها

کارشناس بازار سرمایه با بررسی دو نوع رفتار معامله‌گران در شرایط فعلی ، شرط عبور شاخص از رکورد ۳۲۹ هزار تایی و آثار رویدادهای اخیر سیاسی و نوسان قیمت های جهانی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، همایون دارابی با اعلام تازه ترین آرایش بازار سرمایه و دو نوع رفتار معامله‌گران و سرمایه گذاران به سنا گفت: گروه اول افرادی هستند که بازدهی فعلی و بیش از ۸۰ درصدی تا قبل از اصلاح را مطلوب دانسته و درصدد حفظ بازدهی تا پایان سال هستند. و دیدگاه دوم که قایل به رشد بیشتر بازار و تداوم فعالیت گسترده در بازار حتی در صورت ورود بازار به فاز نوسانی هستند.

وی افزود: بخش عمده تفکر دسته اول به ریشه های تحلیلی برمی گردد که تمرکز دولت به مهار تورم معطوف شده و با روند کاهش تورم از طریق خارج کردن نقدینگی در دسترس تمامی بازارها دچار رکود نسبی خواهند شد. لذا آنچه در اقتصاد بازارهای مسکن، طلا و ارز ناشی از این مهار حرکت نقدینگی رخ داده در بورس نیز رخ می دهد. بنابراین رو بیشتر این گروه ، گزینه خرید اوراق و ابزار درآمد ثابت را در پیش گرفته اند و افزایش صدور واحدهای صندوق های درآمد ثابت نشان از حرکت این گروه دارد.

این کارشناس ادامه داد: گروه دوم همچنان معتقد است گزارش های شش ماهه و ماهانه مهر حدود ۹۰ شرکت بزرگ، هنوز فرصت رشد با مفروضات کنونی بازار را دارند. این برداشت موجب تداوم حضور این گروه در خرید و فروش سهام دارد. 

دارابی با اعلام اینکه هر دو گروه در برخی موارد مانند اعتقاد به تداوم نگهداری نقدینگی و انتظار برای تغییرات لایحه بودجه ، نظر مشترکی دارند، افزود : در این شرایط هر یک از دو گروه بر سهام بزرگ و شرکت های درحال اصلاح قیمت و بازگشت تاکید دارند.

شرط عبور شاخص از رکورد 329 هزار تایی

وی در واکنش به این سوال که در شرایط کنونی امکان رشد پرشتاب شاخص و عبور از رکورد 329 هزار تایی وجود دارد، پاسخ داد: این احتمال بستگی به شرایط دارد. اولین و مهمترین مساله، میزان ورود نقدینگی به بازار، نقدینگی فعال و نقدینگی پارک شده در ابزار بدون ریسک است. فعلا بخشی از نقدینگی ورودی به بازار ، پارک کرده و نشانه های ضعیفی از تحرک در املاک و خودرو دیده شده که هنوز جدی نیست. لذا باید امیدوار بود اولویت نخست نقدینگی همچنان بورس باشد.

وی افزود: بازار در شرایط فعلی در صدد یافتن گروه پر ظرفیت برای رشد بوده و با توجه به قابلیت شرکت های بزرگ ، انتظار می رود تا پایان سال رکوردهای تازه ای ثبت شود .

آثار رویدادهای سیاسی و اقتصادی بر بورس و سود شرکت ها

این کارشناس با اعلام تاثیر پذیری اندک و کوتاه مدت بورس از مسائل سیاسی مانند کشته‌شدن ابوبکر البغدادی و ناآرامی های عراق و اهمیت تحولات درون بازار و مسایل اقتصادی ، درباره عدم واکنش سرمایه‌گذاران به علائم مثبت گزارش‌های ۶ ماهه شرکت ها هم توضیح داد: چند عامل در این مساله دخیل بود.

دارابی ادامه داد: اول اینکه بخش عمده گزارش های مطلوب مربوط به شرکت های بزرگ بود که رفتار قیمتی متفاوتی با شرکت های کوچک داشته و به دلیل برخورداری از ارزش روز بازار زیاد، نقدینگی قابل توجهی برای رشد نیاز دارند. به عنوان مثال هر ۵ درصد رشد قیمت ملی مس حدود ۲۱۰۰میلیارد تومان به ارزش بازار شرکت اضافه می کند که شاید به اندازه ارزش بازار چند شرکت کوچک بازار باشد.

وی افزود: بورس تهران از این نظر تک قطبی بوده و میان نقدینگی فعالان بازار و ارزش بازار شرکت ها تعادلی نیست و مجموع ارزش معاملات در برابر ارزش کل بازار بسیار ناچیز و روزانه به ۰.۲درصد ارزش بازار می رسد اما در بورس دیگر این رقم بسیار بسسیار بیشتر و حتی 100درصد است. به همین علت شرایط به گونه ای رقم می خورد که تمام تاثیر مورد انتظار در مدت کوتاه ثبت می شود و بعد ، مدت ها این گروه ثابت می ماند و در حال حاضر هم مانند فنر فشرده هستند.

وی در باره اثر تحولات اخیر بازارهای جهانی از جمله افت قیمت متانول، پلیمرها و ورق فولادی بر سودآوری شرکت‌ها مرتبط هم اعلام کرد: رکود جهانی و  داخلی را باید جدی گرفت. چرا که یکی از مهمترین تهدیدات پیش روی بازار است. همچنین رکود ، عامل غیر سیستماتیک است و نمی توان تاثیر آن را به سادگی خنثی کرد. باید امیداور بود این مساله با توافق تجاری آمریکا و چین، کاهش تنش های منطقه ای و تعیین تکلیف برگزیت ، کاهش یابد.

دارابی ادامه داد: البته در ایران ، عامل خنثی کننده قوی وجود داشته که نرخ ارز است. باید منتظر ماند و دید دولت در لایحه بودجه در مورد دلار ۴۲۰۰ تومانی و ارز نیمایی چه تصمیمی می گیرد . چون نرخ ارز ، متغیر مهمی است که می تواند شرکت های صادراتی را از عوارض رکود مصون بدارد.

انتهای پیام


-خمو تور 6046ریال صف خرید...... قیمت حق تقدم3261ریال تا این لحظه امروز حق خموتور متوقف میشودبا احتساب 1000ریال واریز میشود 4261ریال تقریبی چون قیمت تا اخر وقت متغیر است.....فقط شش ماه صبر می خواهد
-هیچ رشدی نباید هیجانی صورت بگیرد اصلا چنین خریدی از بیخ وبن اشتباه خواهد بود ولی اگر از قبل نماد پخش دارید نگه دارید ممکن است این نماد بسمت 10000ریال خیزی بردارد
-تا فردا خدا نگه دار
-
-


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی