close
تبلیغات در اینترنت
بازار پایه روان تر میشود
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روزبخیر-کانال ما در تلگرامapsahm@-کاسپین جایزه داشتیم عجب اشتباهی کردیم زیر 15000ریال نخریدیم هواداران افراطی سهم صحبت از بالای 3000تومان می کنند-والبر تا این لحظه 64 میلیون معامله شده است قیمت 20 درصد کمتر بود کشف روند کردیم-گروه خودرویی در حال اصلاح قیمت ولی نسبت به اصلاح دفعات قبل حمایت ها مقداری بالاتر امده است به همان نسبت که مقاومتها بالا امده است-والبر صف عرضهشد دوباره صف خرید شد البته والبر هر روز عرضه داشته است ولی فعلا تقاضا بر عرضه تا این لحظه برتری دارد-اصلاح قیمت شاخص کل طبیعی…سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-کاسپین جایزه داشتیم عجب اشتباهی کردیم زیر 15000ریال نخریدیم هواداران افراطی سهم صحبت از بالای 3000تومان می کنند
-والبر تا این لحظه 64 میلیون معامله شده است قیمت 20 درصد کمتر بود کشف روند کردیم
-گروه خودرویی در حال اصلاح قیمت ولی نسبت به اصلاح دفعات قبل حمایت ها مقداری بالاتر امده است به همان نسبت که مقاومتها بالا امده است
-والبر صف عرضهشد دوباره صف خرید شد البته والبر هر روز عرضه داشته است ولی فعلا تقاضا بر عرضه تا این لحظه برتری دارد
-اصلاح قیمت شاخص کل طبیعی است وحالت تنفس داردهفته اینده مجددا رشد نرمالی خواهد داشت
-رتاپ محدوده 3700ریال کشف روند کردیم امروز در محدوده 4800 ریال معامله میشود امروز 98/07/10
-نه پخش میفروشیم نه ختراک ونه مادیرا اگر نزول کنند شاید اضافه هم بکنیم امروز 98/07/10
-رتاب رشد نکرده بود بیمه نوین رشد نکرده بود کشف روند شدند
-بیمه نوین بازی میکند در محدوده 2400 الی 2700 ریال ولی در اینده خیز محکمی بسوی 3000ریال خواهد داشت کشف روند توسط ما در محدوده 2200ریال درج مطلب امروز 98/07/10
-اولش قرمز واعصاب خرد کن است فرض چهار الی پنج سهم افزایش سرمایه ای را در سبد قرمز می بینی ولی وقتی که افزایش سرمایه رفتند جایزه ها وحق تقدم ها درج شد اخر کار می بینی براحتی پول یک پژو 405 خشک سود کرد......دبالک به تنهایی یک مقدار هم بیشتر پول یک پژو405 را ثبت کرد
-
توسط یک شرکت مشاور سرمایه گذاری مطرح شد:

تحلیلی از وضعیت مالی بانک ملت و پیش بینی قیمت تابلوی هر سهم

وضعیت مالی و قیمت تابلوی هر سهم بانک ملت با توجه به شفاف سازی اخیر وصول خسارت از خزانه داری انگلیس و میزان تسعیر نرخ ارز توسط یک شرکت مشاور سرمایه گذاری قبل از بازگشایی نماد تحلیل و پیش بینی شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت مشاور سرمایه گذاری آوای آگاه با توجه به شفاف سازی بانک ملت درخصوص اثر مثبت وصول خسارت از خزانه داری انگلیس بر EPS و تسعیر نرخ ارز بر سود سال ۹۸ به بررسی وضعیت مالی این بانک پیش از بازگشایی نماد پرداخت.

نماد بانک ملت روز 26 خرداد ماه در حالی متوقف شد که در ابتدا ارائه صورت های مالی سالانه بانک و اعلام سود تسعیر ارز دلیل اصلی توقف نماد عنوان شد. اما در همان زمان، مطرح شدن شایعاتی در خصوص توافق بانک با دولت انگلیس بر سر دریافت غرامت بابت تحریم غیرقانونی سال های گذشته، سبب شده توقف نماد تا امروز که بیش از سه ماه از آن می گذرد، ادامه بیابد.

طبق صورت های مالی بانک در 31 خرداد ماه، ارزش دفتری (جمع حقوق صاحبان سهام) بانک مبلغ 17.6 هزار میلیارد تومان (353 تومان به ازای هر سهم) است. اما چه نکاتی را باید برای به روز کردن ارزش دفتری بانک ملت مدنظر قرارداد؟

- درآمد تسعیر ارز بانک در سال گذشته مبلغ 13.2 هزار میلیارد تومان بوده که حاصل تسعیر 3.6 میلیارد دلار ارز در دسترس بانک از نرخ 3800 تا 7500 تومان طبق نظر بانک مرکزی بوده است. می توان انتظار داشت از محل تسعیر همین میزان ارز در سال جاری تا نرخ دلار 10 هزار تومانی، مبلغ 9 هزار میلیارد تومان (180 تومان به ازای هر سهم) درآمد تسعیر ارز مجددا عاید بانک شود.

- بانک ملت دارایی های ملکی زیادی در قالب شعب و ساختمان های اداری دارد که ارزش روز آن ها در ترازنامه لحاظ نشده است. در حالی که بانک های تجارت و صادرات در سال گذشته اقدام به تجدید ارزیابی دارایی ها و افزایش سرمایه از این محل کردند. جالب است بدانید آخرین تجدید ارزیابی بانک ملت به سال 90 بازمی گردد.

نکته جالب تر اینکه در آن سال تنها طبقه زمین مورد تجدید ارزیابی قرار گرفته و ارزش دفتری ساختمان ها و سرمایه گذاری های بانک مربوط به سال های قبل از آن است. در گزارش تجدید ارزیابی سال 90 فقط ارزش زمین های تحت مالکیت بانک 1.8 هزار میلیارد تومان برآورد شده است. بنابراین با عنایت به اعلام مدیران بانک مبنی بر تصمیم به استفاده از ظرفیت افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها در سال جاری به نظر می رسد درصد افزایش سرمایه بانک از این محل عدد جذابی باشد.

- بانک ملت در حوزه سرمایه گذاری ها نیز از ظرفیت های فراوانی برخوردار است. مهمترین سرمایه گذاری بانک ملت مربوط به گروه مالی بانک ملت است که بهای تمام شده آن برای بانک حدود 1.2 هزار میلیارد تومان است در حالی که همین شرکت در سال 97 سود 730 میلیارد تومانی محقق کرده است و ارزش روز بالایی دارد.

نکته قابل توجه دیگر در سرمایه گذاری های بانک ملت مالکیت 5.74 درصدی سهام شرکت ملی مس است که ارزش روز آن با درنظر گرفتن قیمت تابلو حدود 2500 میلیارد تومان ( 50 تومان به ازای هر سهم بانک) است.

- در خصوص میزان غرامت دریافتی از دولت انگلیس بحث ها و شایعات زیادی مطرح شده است. اگر حالت حداقلی خسارت اعلامی یعنی مبلغ هزار میلیارد تومان را در محاسبات لحاظ کنیم، 20 تومن سود به ازای هر سهم بانک از این محل شناسایی خواهد شد (با فرض دلار ۱۰ هزار تومان).

- در بعد عملیاتی بانک ملت بهترین عملکرد را در بین بانک ها در دو سال گذشته داشته است. تراز عملیاتی بانک در شش ماهه اول سال جاری 500 میلیارد تومان مثبت است. این تراز در کل سال 97 حدود 600 میلیارد تومان مثبت بوده که پیشرفت بانک از حیث عملیاتی را می توان مشاهده کرد. این تراز مثبت و روبه رشد در شرایطی رقم می خورد که بسیاری از بانک ها همچنان تراز منفی دارند و به زیان انباشته آن ها دائما افزوده می شود.

طبق موارد اعلامی فوق، فقط ارزش روز حقوق صاحبان سهام بانک ملت بدون درنظر گرفتن مازاد ارزش روز دارایی های ملکی و سرمایه گذاری های بانک حدود 600 تومان به ازای هر سهم است. حال لحاظ کردن ظرفیت افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی زمین، ساختمان و سرمایه گذاری ها و در نظر گرفتن ظرفیت های عملیاتی می تواند ارزش تابلوی سهم را به اعدادی به مراتب بالاتر از قیمت ذکر شده سوق دهد. بخصوص که از زمان توقف نماد در خرداد ماه شاهد رشد چشمگیر سهام در کل بورس و صنعت بانکداری بوده ایم.

انتهای پیام


-وبملت در محدوده 6500ریال دست به دست میشودوالان صف خرید شد البته ملاک اخر وقت 12/30 مهم است
-رتاپ اگر ورو.د نقدینگی به بازار ادامه دار باشد میتواند از مقاومت 5000ریال عبور کند
-جایزه کاسپین را داریم حاضریم4000ریال افت بکند اضافه کنیم ولی.......؟؟؟؟
-

وزیر اقتصاد و دارایی از عرضه سهام دو شرکت در بورس با ارزش حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، فرهاد دژپسند در حاشیه هیات دولت از برنامه دو عرضه جدید خبر داد و گفت: بورس نشان داد که بستری کاملا مناسب برای جذب منابع است و در این راستا سهام دو شرکت با ارزش حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان در آینده نزدیک عرضه می‌شود. امیدوارم این عرضه‌ها همچنان از استقبال قابل توجه مردم برخوردار شده و به هدایت نقدینگی به امور مناسب و موثر کمک کند.

وی درباره تغییر مدیر عامل هپکو توضیح داد: می‌توانم اعلام کنم که تمام مشکلات هپکو حل شده و امروز صبح از استاندار استان پیامکی دریافت کردم که از اقدامات سازمان خصوصی سازی در این زمینه تشکر می‌کرد.

وزیر اقتصاد همچنین درباره تغییرات خصوصی‌سازی تصریح کرد: هیات واگذاری با طرح پیشنهادی وزارت اقتصاد موافقت کرده، بنابراین در روش قیمت‌گذاری و همچنین روش واگذاری، تغییراتی در آستانه اجرا است.

۶ پالایشگاه در بورس واگذار می‌شود

دژپسند ادامه داد: طی دو هفته آینده ۶ پالایشگاه با روش جدید در بورس واگذار می شود که شرکت‌های بورسی هستند و شرایط مناسبی دارند. در این راستا سهام‌شان را به صورت واحد به واحد عرضه می‌کنیم تا آحاد مردم، حتی آن‌ها که پس اندازهای خرد دارند هم بتوانند در این واگذاری شرکت کرده و سهام بخرند.

وی معتقد است با این روش هم دولت کوچک می‌شود و هم توده مردم را برای خرید بسیح می‌کند که نوعی تحقق اقتصاد مردمی به حساب می‌رود.

این مقام مسئول همچنین درباره ادغام شعب بانکی تصریح کرد: پدیده ادغام در بانک‌های دولتی بسیار جدی بوده و امسال در مجامع تمام بانک‌های دولتی به عنوان یک بند از هیات مدیره بانک‌ها، گزارش گیری شده است.

دژپسند با بیان اینکه تا انتهای امسال همه بانک‌ها از این منظر مورد ارزیابی قرار می‌گیرند، خاطرنشان کرد: اولویت ادغام با بانک‌هایی است که چند شعبه دارند تا ارائه خدمات بانکی به مردم دچار مشکل نشود. یعنی هم ارائه خدمت مانند گذشته انجام می‌شود و هم شعب کاهش یافته و بهره‌وری بانک‌ها کاهش نمی‌یابد.


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی