close
تبلیغات در اینترنت
رشد منطقی رتاب در هفته قبل
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روزبخیر-کانال ما در تلگرامapsahm@-سرصبح طبق معمول اصلاح قیمت موقت بازار-پرونده ثفارس  موقتا با سود مکفی بسته میشود تا محدوده 2600ریال هم رشد کرد اما در اینده بعد از خاتمه مهلت حق تقدم امکان رشد دارد وتغییرات مثبت کدال نیز ممکن است به رشد سهم منجر شود در اینده این موضوعات مد نظر باشد-یک تنشی هست سیاسی نظامی دست برتر وبالاتر با ایران است اما مقداری احتیاط در دستور کار قرار می گیرد وخریدهای پله به پله نزولی را توجیه میکند-وایران تا این لحظه 70 میلیون تقاضا-بفرمایید بیش از 200 نماد فرصت خریددر…


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-سرصبح طبق معمول اصلاح قیمت موقت بازار

-پرونده ثفارس  موقتا با سود مکفی بسته میشود تا محدوده 2600ریال هم رشد کرد اما در اینده بعد از خاتمه مهلت حق تقدم امکان رشد دارد وتغییرات مثبت کدال نیز ممکن است به رشد سهم منجر شود در اینده این موضوعات مد نظر باشد-یک تنشی هست سیاسی نظامی دست برتر وبالاتر با ایران است اما مقداری احتیاط در دستور کار قرار می گیرد وخریدهای پله به پله نزولی را توجیه میکند
-وایران تا این لحظه 70 میلیون تقاضا
-بفرمایید بیش از 200 نماد فرصت خریددر حال اصلاح قیمت......تا این لحظه
-من هر گاه در سهمی با حوصله فرقی هم نمیکند کدام سهم باشسد در پنج الی شش پله سهم خریدم نهایتا سود خوبی بردم همین سهم هایی که شما می خرید ومن اینجا نام میبرمثلا در گذشته ولشرق......دقیقا در سال گذشته بیش از سی نماد همگی از سود خارج شدیم دقیقا همان سهم هایی است که شما میخرید منتها روش وجمع کردن وفروختن سهم مهم است
-بیمه نوین نماد نوین همچنان منتظر افت سهم هستیم
-متن رنگ زرد بالا کاملا حرفه ای منطبق با شرایط هر بورسی در هر کشوری
-بعضی مواقع فرضا دوساعت مطلب نمی نویسم مثلا برره ای ها دوساعت وبیشتر باید مدام به صفحه مانیتور خیره بشوم وان فرصت مناسب را بدست بیاورم......فرق من با صاحبان ان کانال های 50 هزار ممبر در این است من بدون اتکا حتی به یک نفر خرید می کنم چون کشف روند مساوی است با کشف سوداین توضیح جنبه اعتماد بنفس دارد تا بر فرهنگ سهامداری مسلط شوید
-بیمه ما را یک زمانی در محدوده زیر 2000ریال کشف روند می کردیم امروز بالای 4000ریال معامله میشودختوقا خاذین را به دنبال خود کشید برد بالا حالا بیمه ما..... کدام سهم را به دنبال خود بالا خواهد کشید؟؟؟؟؟؟؟
-وبصادر وتجارت صف خرید تا این لحظه نیمه دوم سال در بلند مدت ممکن است نقدینگی روی این دوسهم بیشتر فعال بشود امروز 98/06/26
-بیمه ما تا این لحظه 4 میلیون صف خرید
-ساعت 10 صبح ارزش معاملات بورس 800میلیارد تومان خیلی خوبه قطعا تا اخر وقت از مرز 1000میلیارد تومان عبور خواهد کرد
-ولغدر-ولصنم -ولشرق-وایران تا این لحظه صف خرید
-بازار پایه وصف های فروش اما خصدرا مثبت تا این لحظه
-

زمان اعمال افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی زیرمجموعه " کچاد و ومعادن "

زیرمجموعه فولادی دو شرکت چادرملو و سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات زمان اعمال افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، آهن و فولاد ارفع در حالی اخیرا" قادر به مجوز افزایش سرمایه 100 درصدی از سازمان بورس شده که زمان و مکان مجمع فوق العاده را اعلام کرد.

به این ترتیب سهامداران "ارفع" ساعت 10 دوشنبه 8 مهر در سالن تلاش مجموعه فرهنگی ورزشی وزارت کار و امور اجتماعی گردهم می آیند تا در مورد افزایش سرمایه از 600 به هزار و 200 میلیارد تومان و از محل مطالبات و آورده نقدی تصمیم گیری کنند.

هدف از  این تامین مالی ، اجرای طرح توسعه افزایش ظرفیت اسمی واحد احیاء و فولادسازی است.

در ترکیب سهامداری این شرکت حاضر در بازار دوم معاملات فرابورس ، چادرملو و سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با بیش از 43 و 20 درصد حضور دارند.

انتهای پیام


-
گزارش نماینده دادستان از:

نتیجه اقدامات منفی دختر نعمت زاده بر 8 شرکت بورسی و غیربورسی

نماینده دادستان، تبعات منفی اقدامات مجرمانه شبنم نعمت‌زاده بر 8 شرکت بورسی و غیربورسی را اعلام کرد که منجر به ورشکستگی، بحران کارگری ، زیاندهی و ... شده است .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، نیازآبادی در جلسه دیروز محاکمه شبنم نعمت‌زاده و احمدرضا لشکری‌پور ، تبعات منفی اقدامات متهمان در 5 شرکت بورسی داروسازی فارابی ، اسوه ، زهروای، جابربن حیان ، پارس‌دارو و سه شرکت غیربورسی گفت: شرکت رامافارین که سهام آن متعلق به بانک ملی است براساس عملکرد شرکت رسا با کاهش نقدینگی و تولید مواجه شده است.

دارو سازی فارابی متعلق به تأمین اجتماعی و از شرکتهای بزرگ دارویی و تولیدکننده داروهای خاص بر اثر عملکرد شرکت رسا ، 68 میلیارد تومان ضرر و با تعدیل نیرو و بحران کارگری مواجه شد. تبعات اقدامات شرکت رسا موجب کمبود آنتی‌بیوتیک در اوایل سال گذشته در سطح کشور شد.

شرکت دارویی زهروای نیز که سهام آن متعلق به تأمین اجتماعی است اقلام دارویی راهبردی مانند داروهای مرتبط با بیماری کلیه و ام‌اس را تولید می‌کرد و در برخی داروها 80 تا 100 درصد سهم بازار را در اختیار داشت اما عملکرد شرکت رسا ، موجب بی‌اعتمادی در سایر کشورها و سوق دادن این شرکت تا مرز ورشکستگی شد و این شرکت را مجبور کرد برای ادامه فعالیت از تسهیلات بانکی با سود بیشتر استفاده کند.

دارویی اسوه متعلق به بانک ملی است که 300 میلیارد تومان در سال سود داشت و داروهای ضدسرطان و ام‌اس و دیابت تولید می‌کرد اما اقدامات متهمان در قالب شرکت رسا چرخه تولیدات شرکت را با اخلال مواجه کرد و باعث شد دسترسی به داروهای این شرکت دچار اخلال شود.

شرکت جابربن حیان که سهام آن متعلق به بانک ملی است از تولیدکنندگان بزرگ و فوق‌العاده مهم دارو است که عملکرد شرکت رسا باعث کاهش نقدینگی و تولید این شرکت شده و آن را مجبور به اخذ تسهیلات با سود بیشتر کرده است.

پارس‌دارو که سهام آن به صندوق تامین اجتماعی تعلق دارد از شرکتهای مهم است و 70 قلم دارو تولید می‌کند و بدهی رسا موجب شد که نقدینگی این شرکت کاهش یابد و برای تولید دارو با مشکل تامین مواد اولیه مواجه شود.

فارماشیمی نیز متعلق به بیمه سلامت وزارت بهداشت است که تبعات اقدامات متهمان در قالب شرکت رسا این شرکت را تا مرز ورشکستگی پیش برد و علاوه بر زیان‌ده شدن این شرکت توان خرید مواد اولیه را کاهش داد و موجب توقف تولید شد و این شرکت را با بحران کارگری مواجه کرد.

شرکت استراژن که سرمایه‌گذار آن خارجی است در حوزه دانش‌بنیان و تولید داروهای خاص نظیر داروهای ضد سرطان فعالیت می‌کرد بین 100 تا 90 درصد بازار را در  اختیار داشت اما اقدامات شرکت رسا باعث بی‌اعتمادی سهامداران خارجی و عدم تمایل به سرمایه‌گذاری در ایران و سوق دادن آن تا آستانه ورشکستگی شد.

شرکت ایران سرنگ نیز تا آستانه تعطیلی پیش رفت و دو سوم کارگران آن تعدیل شدند.

انتهای پیام


-

پیش بینی جالب معاون وزیر نفت از درآمد ۳۷ میلیارد دلاری صنعت مهم بورسی

معاون وزیر نفت گفت:‌ دو جهش تعریف شده صنعت پتروشیمی ، منجر به افزایش درآمد این صنعت تا ۳۷ میلیارد دلار خواهد شد و پتروشیمی به اصلی‌ترین صنعت بعد از نفت تبدیل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایرنا، بهزاد محمدی با اشاره به اینکه سند پتروشیمی به دلیل تاثیری که در اقتصاد دارد اهمیت ویژه‌ای دارد، گفت: تاثیر پتروشیمی بر اقتصاد امری تاکیدی و اجتناب ناپذیر است.هر روز بر اعتبار صنعت پتروشیمی اضافه می‌شود و با طرح‌هایی برنامه‌ریزی شده این نقش را پر رنگ‌تر خواهیم دید.

وی افزود: اکنون صنعت پتروشیمی ۳۳ میلیون تن خوراک را از پالایشگاه های نفت و گاز و و NGL ها (کارخانه‌های جمع‌آوری گازهای همراه نفت) دریافت می‌کند که ۲۵ میلیون تن مربوط به خوراک‌های مستقیم صنعت است و ۸ میلیون تن نیز صرف سوخت می‌شود.این حجم از خوراک معادل ۶۵۰ هزار بشکه نفت است و به ۵۶ مجتمع ارسال می‌شود که شامل ۵۴ مجتمع تولیدی و ۲ مجتمع نیز پشتیانی و تامین‌کننده یوتولیتی (سرویس‌های جانبی) هستند.

ظرفیت حال حاضر صنعت

این مقام مسئول گفت: ظرفیت صنعت در حال حاضر ۶۵.۸ میلیون تن است که در سال ۹۲ این ظرفیت  ۵۷ میلیون تن بوده که ۳۱ میلیون تن محصول نهایی در صنعت تولید می‌شود.سهم صادرات از تولید نهایی پتروشیمی ۲۲.۵ میلیون تن است، ۵ میلیون تن از تولیدات در بورس کالا عرضه می‌شود و ۲ میلیون تن نیز بصورت اوره برای کود در وزارت جهاد کشاورزی به مصرف می‌رسد.

محمدی مجموع درآمد صنعت پتروشیمی را  ۱۷ میلیارد دلار دانست  که در سال های آینده و بعد از جهش های دوم و سوم پتروشیمی در سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۴ بیشتر می شود که حکایت از افزایش نقش پتروشیمی در اقتصاد کلان دارد.در بخش محصولات تولیدی ۴۴ نوع محصول شیمیایی و ۱۸ نوع محصول پلیمری با ۳۰۰ گرید مختلف تولید می‌شود که در مجموع حکایت از تولید ۳۵۰ نوع محصول در صنعت پتروشیمی ایران دارد که نشان‌دهنده تاب‌آور بودن فروش و ایجاد رونق در پایین دست صنعت پتروشیمی است.

وی افزود: با جهشی که در سال های ۷۵ تا ۸۵ داشتیم ،افزایش ظرفیت مناسبی بعد از انقلاب به ثبت رسید و  دو جهش را تعریف کردیم. در جهش دوم تحقق تولید ۱۰۰ میلیون تن محصول پتروشیمی است که تا پایان ۱۴۰۰ محقق می‌شود و درآمد پتروشیمی با بهره‌برداری طرح‌ها از ۱۷ به ۲۵ میلیارد دلار می‌سد.

بهره برداری ۲۷ طرح در ۲.۵ سال آینده و افزایش تعداد شرکت ها

معاون وزیر نفت با اشاره به اینکه در ۲.۵ سال آینده ۲۷ طرح را به بهره‌برداری می‌رسد، ادامه داد: سال جاری ۴ طرح متانول کاوه ،ایلام، بوشهر و تخت جمشید به بهره‌برداری می رسد و در سال ۹۹  نیز ۱۶ طرح در مدار تولید قرار می‌گیرد. سال ۱۴۰۰ نیز ۷ طرح به بهره‌برداری می‌رسد تا به ظرفیت ۱۰۰ میلیون تن دست پیدا کنیم.با بهره‌برداری از این طرح‌ها، تعداد شرکت های پتروشیمی از ۵۶ به ۸۳ می‌رسد.

افزایش ظرفیت و درآمد صنعت در جهش سوم

محمدی تعداد طرح‌ها برای تحقق جهش سوم پتروشیمی تا سال ۱۴۰۴ را ۲۶ پروژه عنوان کرد که در مواردی تا بیش از ۴۵ درصد پیشرفت دارند و ظرفیت صنعت را به ۱۳۳ میلیون تن می‌رسانند که این  جهش منجر به افزایش درآمد تا ۳۷ میلیارد دلار خواهد شد و پتروشیمی به اصلی‌ترین صنعت بعد از نفت تبدیل می‌شود.

سرمایه گذاری ۴۰ میلیارد دلار در دو جهش صنعت

وی با بیان اینکه برای جهش دوم مشکلی در تامین مالی نداریم،‌ ادامه داد:‌ ۱۷ میلیارد دلار حجم سرمایه‌گذاری در دست انجام است و در جهش سوم ۲۳ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده  و در مجموع در هر دو جهش می‌توان گفت ۴۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در دست اقدام است. همچنین تا تحقق جهش دوم، ۵ میلیارد دلار سرمایه نیاز داریم که منابع مالی از طریق سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی پیش‌بینی شده و نگرانی برای تامین آن نداریم.

این مقام مسئول گفت گفت:‌ در حال حاضر در سه حوزه اصلی صنعت پتروشیمی مشغول فعالیت هستیم که شامل هاب ماهشهر به عنوان قدیمی‌ترین هاب، دو فاز عسلویه و پتروشیمی‌ها در داخل سرزمین است که به عنوان پایین‌دست پالایشگاه‌های نفت مانند شازند و تبریز و همچنین طرح‌های خط لوله اتیلن غرب که اغلب در حال تولید هستند.

محمدی گفت:‌در مورد اتان مازاد نیز باید به خوراک‌های ترکیبی فکر کنیم و به سمت افزایش پلیمرها و اروماتیک‌ها برویم. تعداد زیادی متقاضی طرح‌های الفین وجود دارد که اتان مصرف می‌کنند. علاوه بر این باید به سمت استفاده از خوراک ترکیبی بروند و علاوه بر اتیلن و پلی اتیلن به سمت تولید پروپان و آروماتیک‌ها حرکت کنیم.

۶ طرح تامین خوراک و افزایش ظرفیت به ۱۵ میلیون تن

وی افزود: در حال حاضر نگاه به تامین خوراک کلان است و ۶ طرح در دست اجرا داریم که ۳ مورد آن مربوط به ان.جی.ال ها ۳۱۰۰ در منطقه دهلران،  ۳۲۰۰ در غرب کارون و ان.جی.ال خارک می شود. همچنین ان.جی.ال های بالا دست پالایشگاه گازبید بلند نیز در دست اقدام است.با بهره‌برداری از این ۶ طرح ظرفیت تامین خوراک به ۱۵ میلیون تن خواهد رسید و خوراک صنعت پتروشیمی از ۶۵۰ هزار بشکه در شرایط فعلی به یک میلیون و ۳۵۰ هزار بشکه در سال ۱۴۰۴ افزایش پیدا می‌کند.

محمدی اتفاق خصوصی‌سازی در پتروشیمی را اتفاق مبارکی دانست و گفت: با این کار می توانه دولت را از تولید خارج کرد زیرا وظیفه دولت تهیه نقشه توسعه است و نباید مجری توسعه باشد. هر چقدر از وظایف اجرایی کم شود بهتر است . وظیفه در صنعت پتروشیمی ایجاد نقشه جامعی است تا توسعه متوازن و پایدار در این صنعت ایجاد کنیم.

انتهای پیام


-شاخص 300 هزار واحدی اگر 10 هزار واحد نوسان داشته باشد پویا تر وفعال تر به جلو خواهد رفت
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی