close
تبلیغات در اینترنت
سلام شاخص 290 هزار واحد
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روزبخیر-کانال ما در تلگرامapsahm@-شاخص کل الان 1706واحد مثبت هدف 300هزار واحد-حدودا سی نماد البته بورس تا این لحظه صف خرید میلیونی دارند-در tsetmc بیشترین کاهش قیمتها دهها فرصت خریدرانشان میدهد البته تا این لحظه درحا اصلاح قیمت هستند ولصنم- شدوص- مرقام- چفیبر-همین چهار سهم اگر کنترل شود طی هفته های اینده بعد از اصلاح قیمت رشد خواهند کرد -فخوز حمایت اول 8000ریال است امروز98/06/16الان قیمت بالاست نیاز به اصلاح قیمت دارد -وخارزم هدف بلند مدت 2000ریال ولی حمایت اول 1400ریال-سبهان متوقف همان سهمی…


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-شاخص کل الان 1706واحد مثبت هدف 300هزار واحد
-حدودا سی نماد البته بورس تا این لحظه صف خرید میلیونی دارند
-در tsetmc بیشترین کاهش قیمتها دهها فرصت خریدرانشان میدهد البته تا این لحظه درحا اصلاح قیمت هستند ولصنم- شدوص- مرقام- چفیبر-همین چهار سهم اگر کنترل شود طی هفته های اینده بعد از اصلاح قیمت رشد خواهند کرد
-فخوز حمایت اول 8000ریال است امروز98/06/16الان قیمت بالاست نیاز به اصلاح قیمت دارد
-وخارزم هدف بلند مدت 2000ریال ولی حمایت اول 1400ریال
-سبهان متوقف همان سهمی که بعد از افزایش سرمایه براحتی در محدوده 15000ریال قابل خرید بود
-خموتور هدف 5000ریال اگر حقوقی عرضه نکند
-ختوقا 5090ریال 13 میلیون صف خریدتا این لحظه کشف روند در محدوده 1400ریال
-ولساپا مقاومت 1700ریال پیش روی سهم..... از محدوده 1500ریال مشخص بود هدف 2000ریال را در بلند مدت درسر دارد اینجا اطلاع رسانی کردیم
-بعضی مواقع اگر مطلب نویسی انجام نمیشود در حال مطالعه روی سهم ها هستیم
-ناظر ملزم به اجرای قانون است ومورد تایید همه اما اگر خموتور مثل دبالک دست بالا باز میشد تخلیه خریدو فروش انجام شده بود وتقاضای خرید مداوم درtsetmcمشاهده نمیشد وقتی تقاضای خرید در هر سهمی بصورت مستمر در سایتهای بورسی مشاهده شود امار تقاضا بالا میرود
- واستمرار صف خرید مداوم خموتور حساسیت بالایی روی حق تقدمش ایجاد کرده است وحق محکوم به رشد است البته اگر در کف بازگشایی شود
-از ثفارس حرف نمی زنم الان 2470ریال......گذشته پرسود بوقوع پیوسته را هم توضیح نمیدهم......
-از خاذین هم حرف نمیزنم گذشته پر سود بوقوع پیوسته را هم توضیح نمیدهم....
-ثفارس الان 2507ریال...... حمایت 2200ریال مقاومت..؟؟؟؟؟؟؟؟.... از تکنیکی ها سوال کنید کمی تحقیق کنید
-تشخیص ناظر جهت باز کردن حق خموتور امروز دقیق وفنی است  چون جوابگوی نیاز بازار است
-
پیغام های ناظر بازار
عرضه اوليه سهام شركت مجتمع توليدي نيلي صنعت كرمان در نماد (غنيلي1) 98/6/16 10:45
كارگزاران محترم عضو فرابورس ايران، به اطلاع مي رساند؛ پيرو اطلاعيه شماره 1510/الف/98مورخ 1398/06/11اين شركت، امروز شنبه مورخ 1398/06/16تعداد 10,000,000 سهام شرکت مجتمع توليدي نيلي صنعت كرمان (سهامي عام) براي اولين بار پس از پذيرش در بازار شركت هاي كوچك و متوسط (SME) فرابورس ايران در تابلوي رشد و در نماد معاملاتي (غنيلي1) و نمونيك NSKS1 عرضه مي شود. خريد صرفاً توسط كارگزاران داراي مجوز فعاليت در فرابورس صورت مي گيرد. در اين خصوص توجه به موارد ذيل ضروري است: 1. کليه درخواست هاي خريد اخذ شده توسط کارگزاران جهت عرضه اوليه، مي بايست به قيمت محدود باشد. 2.خريد سهام در بازار مذکور صرفاً توسط اشخاص زير امکان پذير است: گروه اول: کليه اشخاص حقوقي، گروه دوم: سرمايه گذاران نهادي موضوع بند 3 مصوبه مورخ 28/06/1386 هيأت ‌مديره محترم سازمان بورس و اوراق بهادار و اصلاحات بعدي آن و اشخاصي که با خريد سهام شرکت به سرمايه گذار نهادي تبديل مي شوند. 3امکان ورود سفارش براي هر يک ازمعامله گران برخط (آنلاين) به شرح زير مي باشد: معامله گران برخط اشخاص حقوقي: بدون محدوديت در ورود سفارش خريد، معامله گران برخط اشخاص حقيقي: با رعايت حداقل ارزش هر سفارش خريد به ميزان 5 ميليارد ريال. براي اطلاع از جزئيات بيشتر مي توانيد به اطلاعيه مذكور واقع در وب سايت رسمي شركت فرابورس ايران مراجعه فرماييد. مدير عمليات بازار فرابورس ايران

-
وزیر راه :

ثبت‌نام طرح ملی مسکن به زودی آغاز می شود /شرط مهم متقاضیان

وزیر راه گفت: شیوه‌نامه ثبت‌نام طرح ملی مسکن به سه روش آماده شده و به محص ابلاغ از طریق شرکت عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمد اسلامی درباره جدیدترین وضعیت طرح ملی مسکن و ثبت‌نام متقاضیان واجد شرایط گفت:‌ بعد از عبور از مراحل لازم برای پروژه‌های طرح ملی مسکن ، فرایند ثبت نام به سه روش در هر استان آغاز خواهد شد اما یکی از شروط مهم، عدم استفاده متقاضیان از تسهیلات دولتی برای خرید زمین یا مسکن در گذشته است .

وی ادامه داد: شیوه‌نامه ثبت‌نام آماده شده و به محض ابلاغ ، از طریق شرکت عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن ، ثبت نام از متقاضیان به صورت شهرستانی و استانی آغاز می‌شود.

انتهای پیام


-فردایی پرقدرت برای بورس رقم خواهد خورد ریزش ها فرصت صعود ها شناسایی سود هرکس در بورس خودش مسئول خریدوفروش خویش است
-بسویچ شناورش جمع شده عرضه نمیشودچند ماه است همین وضعیت را دارد
-تکنو-تکمبا -لسرما......روند صعودی ولی تا کجا تا جایی که نقدینگی بازار را به جلو هل بدهد
-

امروز تقریبا رشد شاخص و رشد دلار یک سطح از بازدهی را نشان می دهد، یعنی بازار سهام توانسته است سپر تورمی و سپر مناسبی برای رشد نرخ دلار باشد؛ به عبارت دیگر شاخص کل توانسته است بازدهی متناسب با دلار و طلا را ثبت کند که لازمه این سپر بازدهی رشد تقریبا برابری کلیه صنایع بوده است.

همایون دارابی، کارشناس بازار سرمایه با بیان این مطلب به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: هم اکنون سطح جدیدی از قیمت تعادلی با توجه به تثبیت نرخ ارز در بازار حاصل شده است و تاثیر این فاکتور در اکثر صنایع دیده می شود.

 وی در پاسخ به این سوال که بیشترین سهم در رشد ارزش بازار را کدام صنایع در اختیار دارند و دلیل این اقبال چیست، توضیح داد: دوره رشد بازار را می توان به دو دوره تقسیم کرد. دوره رشدی که در آن رشد قیمت دلار سهام شرکت های صادراتی و بزرگ را در گروه های فلزی-معدنی و پتروشیمی به حرکت در آورد و دوره دوم که با توقف و بازگشت قیمت ارز از سطوح بالا به سطح نیمایی قیمت سهام ریالی و داخلی توانست گپ ارزش جایگزینی و تورم رخ داده را پر کند. از این نظر تقریبا اکثر گروه ها توانسته اند بازدهی خوبی را به ثبت برسانند.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: در همین حال با رشد ارزش شرکت ها ما پله پله شاهد همسان شدن سود و ارز بازار تعادلی شرکت ها خواهیم بود ؛ به عبارت دیگر در سطوح جدید قیمت شرکت ها ،سود نیز باید با آنها متناسب شود.

دارابی در پاسخ به این سوال که موج جدید ورود دارایی افراد حقیقی به بازار سرمایه و افزایش ارزش معاملات و ارزش بازار از چه زمانی و با چه رخدادهایی قابل بازگشت است؟ گفت: این ورود را می شود کاملا در شبکه کارگزاری و صندوق ها مشاهده کرد. چند عامل مهم در این بخش موثر بوده است که اولین عامل، برنامه ریزی و نظارت دقیق بانک مرکزی بر سود بانکی است.

وی با بیان اینکه  در خلال سال های ۹۲تا ۹۶سود بالای سپرده های بانکی موجب رسوب شدید نقدینگی در بانک ها شده بود، اظهار داشت:  در دوره مدیریت جدید، این امر با مهار رقابت منفی روی سود بانکی و ماه شمار شدن سود تغییرکرده است. لذا می بینیم که نقدینگی بیشتری به سمت بازار سهام آمده است حداقل شرکت های حقوقی کمتر تمایل به سپرده بانکی دارند .

دارابی افزود: بازارهای موازی هم در ابتدای سال به اشباع رسیدند و به طور پیوسته در ۵ماهه گذشته در حال افت بوده اند. لذا اگر به بازار ارز یا طلا یا خودرو  یا مسکن نگاه کنید می بینید که عملا قیمت ها در خوش بینانه ترین حالت ۱۰تا ۲۰درصد کمتر از قیمت ابتدای سال هستند و  همه اینها باعث شده است که نقدینگی به سمت بازار سهام حرکت کند.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد:  در همین حال علی رغم تمام تنش های بین المللی و سیاسی همچنان روند گزارش های شرکت ها مطلوب است که همین هم می تواند پتانسیل آتی بازار را به شرط آمادگی بازار برای حفظ شرایط و نقدینگی وارده تضمین کند. البته فرض اینکه بازار می تواند تا ابد رشد کند، قطعا فرض اشتباهی است و هر دوره رشد یک دوره رکود را به دنبال دارد اما چون بخشی از رشد کنونی ناشی از تورم و کاهش ارزش پول ملی است، قطعا سطوحی از قیمت ها برای همیشه برگشت ناپذیر خواهد بود.

 دارابی سپس در پاسخ به این سوال که با توجه به بهای جهانی کالاهای پایه و نرخ ارز تا پایان سال، پیش بینی می کنید که شرکت های حاضر در بورس به لحاظ سود محقق‌شده چه وضعیتی را تا پایان سال طی کنند، گفت: پیش بینی بازارهای جهانی به ویژه با حرکت های دایمی و زیگزاگی ایالات متحده آمریکا و وضعیت شکننده منطقه خاورمیانه و جنگ تجاری پکن-واشنگتن و همچنین کلاف سردرگم برگزیت واقعا سخت و دشوار است اما آنچه که می توان به آن امیدوار بود احتمالا حصول توافق در مورد مسایل حساس و سخت در صحنه بین الملل است.

وی افزود: شرکت ها البته گزارش های خوبی را در ۵ماهه منتشر کرده اند و انتظار می رود این روند حداقل با توجه به قیمت های بورس کالا و منطقه تا میان مدت ادامه داشته باشد.

دارابی در خصوص عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام هم گفت: به نظر می رسد در این دوره رشد بازار نمره قبولی گرفته اند و توانسته اند نشان دهند که صندوق ها برای کسانی که وقت و آشنایی کافی ندارند می توانند بازدهی خوبی را به ثبت برسانند .

این کارشناس بازار سرمایه افزود: به نظر من همین امر یک راه و مسیر جدید در بازار معرفی کرده است، البته ما هنوز صندوق های بخشی و فعال در همه بازارها نداریم و می توان با افزایش تنوع و روش های سرمایه گذاری در  صندوق ها این مسیر را فعال و پر تردد برای سرمایه گذاران کرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره میانگین نرخ بازده اوراق تامین مالی در ماه های اخیر  و عوامل موثر بر آن نیز اظهار داشت: طبیعی بود با مهار نرخ سپرده بانکی، نرخ تسهیلات هم کاهش پیدا کرده است. از سویی رکود نسبی هم هست و کمتر شرکتی طرح های توسعه ای را در دستور کار قرار می دهد . به همین دلایل تمایل کمتری به استفاده از اوراق به عنوان یک ابزار نسبتا گران که انتشار آن کندتر از گرفتن تسهیلات بانکی است وجود دارد.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: بخشی از اوراق نیز به اوراق کالایی بر می گشت که الان با توجه به داغ بودن نسبی بازار کالایی اصولا انتشار اوراقی نظیر مرابحه و سلف کمتر مورد توجه قرار می گیرد، لذا اوراق شرکتی کاهش یافته است ولی اوراق در سمت دولت به ویژه از نوع خزانه یا سلف بیشتر منتشر خواهد شد.

به گفته دارابی، دولت امسال به اوراق به عنوان یک ابزار تامین مالی و جبران کسر بودجه توجه کرده است و انتظار داریم در شش ماهه دوم سهم اوراق دولتی در بازار بیشتر شود.

وی در خصوص وضعیت  اوراق دولتی از جمله اسناد خزانه هم گفت: در حال حاضر با توجه به پیش بینی عملیات بازار باز بانک مرکزی بازار با ثباتی به نظر می رسد اما یک نگرانی وجود دارد که بخش عمده خریداران اوراق دولتی و کلیه اوراق در بازار صندوق های درآمد ثابت هستند که هم اکنون اکثرا فاقد توان برای انتشار واحدهای جدید هستند و سطح آنها با قوانین موجود محدود شده است.

دارابی اظهار داشت: همین امر این نگرانی را ایجاد می کند که در شش ماهه دوم سال با بیشتر شدن اوراق خزانه ، توانی برای جذب آنها در بازار وجود نداشته باشد.

وی تصریح کرد: افزایش سقف صندوق ها و توسعه آنها یکی از دلایل تعمیق بازار بدهی در سال های اخیر بوده است که بیم آن می رود با محدودیت های موجود این روند نتواند توسعه بیشتری پیدا کند و این بازار بدهی که بازار مهمی در همه اقتصادهای پیشرفته جهان است، در ایران محدود و ناکارآمد شود
-همایون دارابی پاک ترین ومخلص ترین تحلیل گر بازار سرمایه وهمچنین ولید هالالات عزیز وگل
-تا فردا خد نگه دار
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی