close
تبلیغات در اینترنت
رنیک-جنرال مکانیک امروز چهارشنبه عرضه اولیه
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روزبخیر-کانال ما در تلگرامapsahm@-اجرای دستور جهانگیری برای حل مشکل تامین مواد اولیه ذوب آهن و فولادمبارکهمدیرکل معدن وزارت صنعت با اعلام ممنوعیت صادرات سنگ آهن تولیدکنندگان دولتی از اجرای دستور معاون اول رئیس جمهور برای حل مشکل تامین مواد اولیه ذوب آهن و فولادمبارکه خبر داد. به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سیف الله امیری در جریان یازدهمین نمایشگاه بین المللی فولاد، متالوژی و ریخته گری با اعلام ممنوع شدن صادرات سنگ آهن توسط تولید کنندگان دولتی گفت: ذوب آهن و فولادمبارکه مشکل تامین مواد اولیه…


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-

اجرای دستور جهانگیری برای حل مشکل تامین مواد اولیه ذوب آهن و فولادمبارکه

مدیرکل معدن وزارت صنعت با اعلام ممنوعیت صادرات سنگ آهن تولیدکنندگان دولتی از اجرای دستور معاون اول رئیس جمهور برای حل مشکل تامین مواد اولیه ذوب آهن و فولادمبارکه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سیف الله امیری در جریان یازدهمین نمایشگاه بین المللی فولاد، متالوژی و ریخته گری با اعلام ممنوع شدن صادرات سنگ آهن توسط تولید کنندگان دولتی گفت: ذوب آهن و فولادمبارکه مشکل تامین مواد اولیه دارند که طبق دستور معاون اول رئیس جمهور باید از طریق اولویت تامین نیاز داخل برطرف شود .

وی افزود:در صورت عدم ساماندهی این مشکل و با توجه به نیاز ۱۵۰ میلیون تنی سنگ آهن در تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در سال ۱۴۰۴ ، ایران تا ۱۰ سال آینده، واردکننده سنگ آهن خواهد شد.

منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن هم با بیان اینکه استان اصفهان تولیدکننده عمده فولاد ایران بوده گفت: ذوب آهن اصفهان ۸۰ درصد قطعات و تجهیزات را بومی سازی کرده و امید است از جایگاه تولید‌کننده محصول به صادر‌کننده تکنولوژی و تجهیزات فولاد ارتقا یابد. در این میان برنامه‌های توسعه ذوب آهن با جدیت در حال اجرا بوده و در آینده نزدیک به نتایج مثبتی دست خواهد یافت.

حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه نیز به مشکل تامین مواد اولیه شرکت‌های فولادی اشاره کرد و گفت: ذوب آهن اصفهان، مهندسین بسیاری را آموزش داده که در صنایع مختلف منشا اثر هستند. در این میان نابسامانی در بازار مواد اولیه و خام فروشی سنگ آهن باید اصلاح شود و این مشکل تامین مواد اولیه، تمام شرکت‌های فولادی را درگیر کرده است.

انتهای پیام


-خوساز -ختوقا فعلا فعال ترین نمادهای گروه خودرویی
-گروه فلزات اساسی تا این لحظه شاخص کل را حمایت کرداه اند شاخص الان 1394 واحد تا این لحظه مثبت است
-خموتور چندین روز متوالی همچنان صف خرید وبه عبارتی سوهان روح صف نشینان
-ودی حجم معاملات مشکوک وصف خرید سنگین تا این لحظه در همین گروه پارسیان -البرز نیز تا این لحظهصف خرید دارند
-ولشرق فعال ترین سهم در گروه لیزینگ الان 2502 ریال.....این سهم توسط ما کشف روند شد وسود سنگینی نصیب سهامدارنش کرد البته سهامداران صبور نه سهامداران عجول.....حمایت 2200ریال مقاومت 2600ریال
-ولساپا دوباره 1600ریال را لمس کرد این سهم لیدر گروه لیزینگ است قبلا در قیمتهای کمتر در مورد این سهم مطلب نوشته ایم ممکن است دوباره اصلاح قیمت کند حمایت 1400ریال مقاومت اول 1700ریال
-فسازان در حال بازگشایی
-
معاون بازارهای خارج از بورس شرکت فرابورس :

نماد همه ۱۸۱ شرکت بازارپایه ‏امروز بسته می شود / اشتباه محاسباتی سهامداران

معاون بازارهای خارج از بورس شرکت فرابورس با اعلام توقف نماد همه ۱۸۱ شرکت حاضر در بازار پایه در امروز گفت: برخی سهامداران در خصوص دامنه نوسان ، دچار اشتباه محاسباتی شده اند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بهنام محسنی درباره آخرین وضعیت شرکت های حاضر در بازار پایه و اجرای دستورالعمل جدید به سنا گفت: در پایان معاملات امروز، همه نمادهای بازارپایه ‏ متوقف و طی ۵ روز کاری ( تا ۲۵ شهریور ) مباحث‌ فنی بیش از ۱۸۰ شرکت این گروه انجام خواهد ‏شد.‏ از ۲۵ شهریور سه تابلوی زرد، نارنجی و قرمز ایجاد با امکان حراج در ساعت ۱۲ تا ۱۲:۳۰ روزهای دوشنبه هر هفته انجام می شود.

وی افزود: دامنه نوسان در حراج پایانی تابلوی زرد ۶ درصد، تابلوی نارنجی ۴ درصد و ‏تابلوی قرمز ۲ درصد خواهد بود. اما در بقیه روزهای معاملاتی هفته و نیز در روز دوشنبه تا قبل از ساعت ۱۲ دامنه نوسان در ‏تابلوی زرد ۳ درصد، تابلوی نارنجی ۲ درصد و تابلوی قرمز یک درصد خواهد بود و مبنای نوسان‌های اعلام شده قیمت پایانی ‏روزهای دوشنبه هر هفته است.‏

این مقام مسئول ادامه داد: در بازار پایه نوسان‌های یک، ۲ و ۳ درصد هر روز برمبنای قیمت پایانی روز دوشنبه قبل ‏خواهد بود یعنی در کل هفته دامنه نوسان برای این تابلوها ثابت است و این بخش مهمی از مصوبه است که ابلاغ شده است.‏اگر قیمت پایانی در روز حراج مثلا ۱۰۵ تومان باشد در روزهای دیگر ‏برای تابلوی زرد دامنه قیمتی بصورت ۳ درصد بر اساس ۱۰۵ تومان و دامنه نوسان کل هفته بر اساس همان دامنه نوسان ۳ ‏درصدی خواهد بود.‏

محسنی درخصوص شبهات پیش آمده برخی از فعالان مبنی بر نحوه محاسبات در این بازار گفت: برخی از سهامداران دچار اشتباه محاسباتی در خصوص حد نوسان در این بازار شده اند. در کل هفته نوسان یک نماد در تابلو ‏زرد ۳ درصد است. اگر بر فرض یک نماد حداکثر نوسان را داشته باشد در کل هفته ۳ درصد دامنه نوسان خواهد داشت که ‏مبنای این نوسان نیز قیمت پایانی روز دوشنبه با حراج ۶ درصدی است. یعنی در کل هفته حداکثر ۹ درصد دامنه نوسان در بازار ‏تابلوی زرد خواهد بود، در حالی که هم اکنون در بازار پایه ب روزانه ۱۰ درصد امکان نوسان وجود دارد و الان در بازار پایه ج دامنه ‏نوسان نامحدود است.‏

به گفته وی، اجرای مقررات جدید به صورت همزمان از همه ‏تابلوها آغاز خواهد شد.‏نکته دیگر در دستورالعمل جدید این است که امکان فعالیت بازارگردان‌ها وجود دارد که بتوانند در نمادهای بازار پایه ‏فعالیت‌ بازارگردانی را بر اساس ضوابط هیات مدیره فرابورس انجام دهند و اجازه دارند دامنه نوسان هر سهم را تا ۲ ‏برابر افزایش دهند به شرط اینکه این معیار از ۵ درصد بیشتر نشود.‏بازارگردان ‌ها می‌توانند قیمت مرجع نماد معاملاتی را بصورت روزانه تعیین کنند و اینها موارد مهم ‏تغییرات در دستورالعمل جدید خواهد بود.‏

محسنی افزود: نکته دیگر سفارش‌های پنهان و مخفی بود که در حال حاضر سفارش مخفی تا ۶ ماه آینده اعمال نخواهد ‏شد و بعد از ۶ ماه آینده هیات مدیره سازمان بورس در مورد نحوه اعمال سفارش های مخفی تصمیم می‌گیرند.‏ یعنی سفارش خرید یا فروش یک سهام دار را دیگران نبینند و سفارش‌های خرید دیگران را هم آن سهام دار نمی بیند و ‏این مساله تا ۶ ماه آینده اعمال نخواهد شد، اما بعد از آن به منظور جلوگیری از رفتارهای هیجانی سهامداران در این خصوص ‏تصمیم‌گیری خواهد شد.‏

انتهای پیام


-مطلب بازار پایه رابا دقت بخوانید پیچیده نیست ولی نیاز به چند بر مرور کردن دارد
-
-

عراقچی: مرحله سوم کاهش تعهدات برجام از شنبه آغاز می‌شود

معاون سیاسی وزیر خارجه گفت: بعید می‌دانم کشورهای اروپایی تا سه روز دیگر قادر به برداشتن گام مؤثری باشند به همین دلیل مرحله سوم کاهش تعهدات برجام ایران از شنبه آینده آغاز می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، به نقل از مهر ، عباس عراقچی که پس از اتمام مامویت در پاریس ، راهی اسلوونی شده به خبرنگاران گفت: محور مذاکرات با فرانسه در خصوص نحوه تأمین مطالبه ایران در خصوص فروش نفت و نحوه تأمین درآمدهای حاصله است.

وی افزود: ایران همانطورکه بارها اعلام کرده تنها در صورتی به اجرای کامل برجام بر می‌گردد که قادر به فروش نفت و دسترسی و منافع ناشی از آن به صورت کاملاً قابل استفاده و بدون هرگونه محدودیتی باشد و ابتکار فرانسه دقیقاً در همین راستا است.

این مقام مسئول ادامه داد: به دنبال تماس‌های تلفنی مکرون تاکید شد یا اروپا باید از ایران نفت خریداری کند و یا معادل فروش نفت را به صورت خط اعتباری که با درآمدهای نفتی ایران تضمین می‌شود و به نوعی به معنای پیش فروش نفت است در اختیار قرار دهد. میزان این خط اعتباری حدود ۱۵ میلیارد دلار برای مدت چهار ماه یعنی تا پایان آخر سال میلادی است. بدین ترتیب در صورت حصول توافق ایران در چهار ماه آینده معادل 100 در صد نفت را یا خواهد فروخت یا به صورت خط اعتباری دریافت و پیش فروش می‌کند.

عراقچی افزود: بعد از دریافت ۱۵ میلیارد دلار، ایران آمادگی گفتگو با کشورهای ۱+۴ را دارد اما واقعیت آن است که هنوز در خصوص دستور کار این گفتگوها اختلاف نظرهای جدی بین طرفین وجود دارد. مذاکرات  در خصوص تعیین دستورکار هنوز ادامه داشته و به هیچ نتیجه مشخصی نرسیده و ایران هم به هیچ عنوان در رابطه با خطوط قرمز مذاکره نخواهد کرد.

وی تصریح کرد: بعید می‌دانم کشورهای اروپایی تا قبل از ۱۶ شهریور بتوانند گام مؤثری بردارند بنابراین مرحله سوم کاهش تعهدات ایران از شنبه آینده آغاز خواهد شد. این مرحله شامل بخش مهمی از تعهدات ایران خواهد بود که در زمان مشخص اعلام خواهد شد.

عراقچی در خصوص شایعات مطرح مبنی بر امکان ملاقات رؤسای جمهور ایران و آمریکا در حاشیه مجمع عمومی آتی سازمان ملل متحد تصریح کرد: چنین ملاقاتی به هیچ وجه در دستور کار قرار ندارد و همانطور که روحانی هم تاکید کرد نه تنها امکان ملاقات دوجانبه وجود ندارد بلکه قبل از بازگشت آمریکا به برجام و رفع مجدد تمامی تحریم‌های هسته‌ای اصولاً زمینه‌ای برای حضور آمریکا در جلسات مذاکراتی ایران با کشورهای باقی مانده در برجام هم وجود ندارد.

انتهای پیام


-خموتور همان مقدار محدود هم که عرضه شده میتواند باعث روان شدن معاملات سهم بشودطی روزهای اینده بازگشایی حق تقدم طولانی شدچون نیاز هست سهم متعادل بشود.....تصمیم ناظر صحیح است.......

-شاخص کل در مرز 290 هزار واحد


-شاخص کل  290178واحد


تا شنبه خدا نگه دار
سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی