close
تبلیغات در اینترنت
شاخص کل فعال در محدوده 280000واحد
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روزبخیر-کانال ما در تلگرامapsahm@-حقوقی وآتوس الان همت کند کل صف فروش را بخردسهمی که از 100 تومان تا 935 تومان رشد کرد قیمت امروز7177ریال-صف خرید خموتور همچنان محکم تا این لحظه-فاز استراحتی کوتاه مدت امروز مشاهده میشود ممکن است اواخر وقت مقداری بازار مثبت بشود-یک اصلاح قیمت10 الی 15درصدی در بترانس میتواند خریداران زیادی داشته باشد این سهم در محدوده 7500ریال کشف روند شد امروز 98/06/10-بازار ارام ارام بسمت مثبت می رود البته اگر خبر منفی دامن گیر بازار نشود-بانک دی مجاز متوقف وقیمت3996ریال و73…


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-حقوقی وآتوس الان همت کند کل صف فروش را بخردسهمی که از 100 تومان تا 935 تومان رشد کرد قیمت امروز7177ریال
-صف خرید خموتور همچنان محکم تا این لحظه
-فاز استراحتی کوتاه مدت امروز مشاهده میشود ممکن است اواخر وقت مقداری بازار مثبت بشود
-یک اصلاح قیمت10 الی 15درصدی در بترانس میتواند خریداران زیادی داشته باشد این سهم در محدوده 7500ریال کشف روند شد امروز 98/06/10
-بازار ارام ارام بسمت مثبت می رود البته اگر خبر منفی دامن گیر بازار نشود
-بانک دی مجاز متوقف وقیمت3996ریال و73 میلیون صف خرید تا این لحظه
-ثفارس تا این لحظه حجم معاملات کاهشی قیمت متعادل یعنی امکان رشد در میان مدت البته اگر حقوقی عرضه نکند
-ثفارس ممکن است 200ریال بالا وپایین داشته باشد ولی در بلند مدت همه را غافلگیر خواهد کرد چون عادت این نوع سهم ها است معمولا پروژه هایی برای فروش دارند
-رفتار معاملاتی یک سهم مشخص میکند کوتاه مدت است یا بلند مدت خودرویی ها معمولا رفتار کوتاه مدت دارند وتعداد اندکی هم رفتار بلند مدت
-خپارس -خزامیا- خساپا- خبهمن تا این لحظه صف خرید
-معمولا حقوقی بعد افزایش سرمایه عرضه میکرد اما خموتور تا این لحظه عرضه سنگینی در کارنیست

-بسویچ بیش از دوماه است روند صعودی دارد فقط تستی 100 هزار تومان جهت کنترل روند بیشتر خرید نکنید شاید حقوقی شروع به عرضه کرد

امروز 98/06/10


-ولیز حجم معاملات مشکوک ولی نظر شخصی من اصلاح قیمتی شاید اتفاق بیفتد
-وتوصا حجم معاملات مشکوک عرضه وتقاضا را دقیق چک کنید
-بازار بسمت محرم میرود بین تعطلات هم هست درصعود ها سیو سود ودر نزول ها خرید عاقلانه هیجان برای سرمایه شما سم مهلک است
- داشتن نقدینگی بالا یعنی منتظر ریزش بازار بودن
-
در جلسه با مدیران و فعالان بازار سرمایه اعلام شد:

خوش خوشان وزیر اقتصاد از بورس و امیدوار به آینده / دو مشکل بزرگ کارگزاران

وزیر اقتصاد با تعریف و تجمید از بورس و توصیه به بانکها و شرکت ها برای رهایی از بنگاهداری ، شرایط فعلی بازار سرمایه را مطلوب دانست و به آینده آن امیدوار شد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، فرهاد دژپسند در جریان نشست عصر دیروز هم‌اندیشی با فعالان بازار سرمایه و در حضور روسای سازمان های بورس و امور مالیاتی، مدیران عامل شرکت های بورس و فرابورس ، دبیران کانون کارگزاران و نهادهای مالی و ... گفت:خدا را شاکریم در خانواده بازارسرمایه شکافی نبوده و شرایط آن مطلوب و نشانگر این است که وظیفه فراموش ‌شده این بازار در حال بازگشت بوده و امید زیادی به آینده آن است.

وی با اشاره به اینکه تقدیر روحانی از رئیس سازمان بورس نشان دهنده جایگاه این حوزه و حمایت است، افزود: بهترین و موثرترین راه عبور از مشکلات ناشی از جنگ اقتصادی و حل تامین مالی و حجم بالای نقدینگی ، حرکت به سمت بازار سرمایه است تا هم تامین مالی مورد نیاز اقتصاد و هم هدایت نقدینگی به سمت بورس انجام شود.

این مقام مسئول ادامه داد: در این میان بنگاه‌های بزرگ ‌باید به جای تامین مالی از بانک ها به سراغ بازار سرمایه بیایند. بنابراین باید چنان زمینه را روان و توسعه داد که بنگاه‌های بزرگ برای تامین سرمایه در گردش ، امکان ورود به بازار سرمایه را داشته باشند.  لازمه این کار هم اصلاح ، شفاف و ساده کردن  قوانین و مقررات است.

دژپسند با اعلام امیدواری به آینده بورس، افزود: به بانک ها توصیه می شود برای رهایی از بنگاهداری به بازار سهام بروند. هرچند شورای عالی بورس سعی می کند تا فعالین این حوزه از خطر دور باشند اما واقعیت این است که فعالان این حوزه باید درصدی از ریسک را هم بپذیرد.

وی درباره یکی از دغدغه‌های فعالان بازارسرمایه و مریوط به مالیات‌ها هم توضیح داد: رویکرد وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی در این مورد مثبت بوده و باید با کمک یکدیگر، دامنه بهینه مالیاتی بازارسرمایه از طریق مجلس تعیین شود. تمام تلاش شورای عالی بورس هم صرف توسعه بازار سرمایه خواهد شد.

چند درخواست و دو مشکل بزرگ کارگزاران

براساس این گزارش،سعید اسلامی بیدگلی دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری هم با اعلام مواجه بورس با ریسک‌های بسیار و ناشی از سیاست‌گذاران اقتصادی و امیدواری به حل آن با کمک وزارت اقتصاد ، خواهان تغییر برخی قوانین و مقررات ، حضور نماینده بازار در شورای عالی پول و اعتبار، معافیت‌های مالیاتی، انعطاف در بازپرداخت‌ها، محدودیت در تامین مالی های بزرگ از طریق شبکه بانکی و.. شد.

روح الله میرصانعی دبیرکل کانون کارگزاران و بورس  دو مشکل بزرگ صنعت کارگزاری را عوارض کسب و پیشه و مالیات بر ارزش افزوده داد و ستد اعتبارات  دانست و توضیح داد: کارگزاران در سال‌های گذشته از اعتباراتی که در اختیار مشتریان قرار داده بودند، مالیات بر ارزش افزوده نگرفته‌اند اما ممیزین مالیاتی، مالیات تعیین و اخیراً ارقام نجومی اعلام کرده اند که گاه چند برابر سرمایه اسمی کارگزاری ها است.

انتهای پیام


-رتاب را در محدوده 3500و3600و3700ریال کشف روند کردیم الان 3940ریال امروز 98/06/10
-بخاطر رعایت عدل وانصاف حتی یک نفر با من مشاوره بورسی ندارد روزی روزگاری بیش از 500 نفر با من در تماس بودند همه را عذر خواستیم دو الی سه نفر ول کن نبودند که با ناراحتی عذرشان را خواستیم.....اگر نظری بدهم مستقیما از سایت ویا کانال هست
-
۱۱:۰۳  -  ۱۳۹۸/۶/۱۰
فارس من| هدف قوانین بازار پایه دستیابی به بازار کارا و سالم است/ شرکتهای بازار پایه در دوران گذار قرار دارند

مدیرعامل فرابورس با بیان اینکه اجرای قوانین و ساماندهی بازار پایه از سوی قانون‌گذار به فرابورس سپرده شد، گفت: با هدف ارتقای حاکمیت شرکتی و شفافیت هرچند سال یک بار قوانین این بازار مورد بازنگری قرار می‌گیرد که قطعا مقاومت‌هایی به همراه دارد.


به گزارش خبرگزاری فارس، امیر هامونی مدیرعامل فرابورس ایران امروز در برنامه زنده روی خط خبر شبکه خبر با بیان اینکه وظیفه ساماندهی شرکتهای بازار پایه و اجرای دستورالعمل بازار پایه فرابورس از سوی قانون‌گذار به فرابورس سپرده شد، گفت: با هدف ارتقای حاکمیت شرکتی و شفافیت هرچند سال یک بار قوانین این بازار مورد بازنگری قرار می‌گیرد که قطعا مقاومت‌هایی به همراه دارد؛ اما هدف قانون‌گذار این بوده که در یک دوران گذار، شرکت‌هایی که خارج از تابلوهای اصلی بورس هستند، در یک تابلو خود انتظام سهامشان معامله شود و هدف نهایی از تغییر قوانین، دست‌یابی به بازاری سالم، کارا و اثربخش است.

هامونی با معرفی بورس‌های کشور و زمینه فعالیت آن‌ها از افزایش دامنه تامین مالی بازار سرمایه در اقتصاد ایران، افزود: به عنوان مثال در فرابورس ایران که 10 سال از آغاز فعالیت آن می‌گذرد، این بورس به سرعت مسیر رشد و توسعه را طی کرده و اکنون در مقطعی قرار دارد که ارزش معاملات روزانه در این بورس ارقامی بیش از یک هزار میلیارد تومان است.

هامونی با بیان اینکه حضور ذی‌نفعان در بازار فرابورس بسیار متنوع است و قابل مقایسه با بورس‌های منطقه نیست، گفت: از طریق انواع اوراق بهادار در فرابورس شامل اسناد خزانه اسلامی، انواع صکوک، اوراق تسهیلات مسکن و ... تا کنون به تامین مالی طیف وسیعی از ذی‌نفعان شامل دولت، شرکت‌ها، پیمانکاران، صنایع مختلف اقتصادی، مردم کمک شده است.

* وجود 11 میلیون کد سهامداری در کشور

وی با اشاره به اینکه در بازار سرمایه کشور شاهد 11 میلیون کد سهامداری هستیم و این در حالیست که در کشورهای توسعه‌یافته این تعداد به 200 تا 300 هزار کد می‌رسد، بیان کرد: این موضوع در عین حال که می‌تواند یک فرصت برای بازار سرمایه کشورمان باشد، اما در صورتی که روی بحث افزایش سواد مالی دارندگان این کدها فعالیتی صورت نگیرد می‌تواند به مثابه یک تهدید عمل ‌کند.

به گفته وی با پیگیری سازمان بورس و اوراق بهادار و تلاش‌های این سازمان در راستای ارتقای سواد مالی مردم، برنامه اضافه کردن درس بورس و سرمایه به کتب درسی مدارس در دستور کار قرار دارد که آثار آن در میان‌مدت تا بلندمدت خود را نمایان خواهد کرد.

مردم در قدم اول غیرمستقیم وارد بورس شوند

مدیرعامل فرابورس ایران تاکید کرد: افرادی که آموزش ندیده و تجربه سرمایه‌گذاری در بورس را ندارند، از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری و نهادهای مالی دارای مجوز از سازمان بورس وارد بازار شوند؛ چراکه سرمایه‌گذاری در بازار سهام نیازمند تجربه و سطح دانش بالاست و ممکن است افراد در قدم اول با ورود مستقیم به بازار، تحت تاثیر هیجانات تصمیماتی بگیرند که عامل زیان باشد.

هامونی با اشاره به اینکه 108 کارگزاری، 10 تامین سرمایه، 10 مشاوره سرمایه‌گذاری و 8 شرکت پردازش اطلاعات مالی عضو فرابورس داریم، گفت: این شرکت‌ها می‌توانند در زمینه سرمایه‌گذاری صحیح به مردم مشاوره ارائه کنند و با توجه به اینکه دارای مجوز و تحت نظارت هستند، در مورد مشاوره‌هایی که می‌دهند، مسئولند.

وی در ادامه یکی از چالش‌هایی که در بازار سرمایه کشور وجود دارد را فعالیت کانال‌های غیرمجاز که از طریق شبکه‌های اجتماعی مشاوره بد و سیگنال به مردم می‌دهند عنوان کرد و از مردم خواست که آگاهانه نسبت به سرمایه‌گذاری در بورس اقدام کنند.

چرایی تشکیل و تغییر بازار پایه

مدیرعامل فرابورس ایران در بخش دیگری از این گفت‌وگوی تلویزیونی در مورد تاریخچه شکل‌گیری بازار پایه گفت: قبل از سال 90 شرکت‌های بورسی که معیارهای پذیرش را از نظر فعالیت‌های مالی، عملیاتی و اقتصادی از دست می‌دادند، از تابلو بورس و فرابورس لغو پذیرش شده و اخراج می‌شدند که مردم مجبور بودند خارج از بورس به صورت غیررسمی سهام آن‌ها را معامله کنند.

* 102 شرکت سهامی عام خارج از بازار سرمایه به بازار پایه آمدند

به گفته هامونی در ماده 99 قانون پنجم برنامه توسعه مصوب شد که تابلویی طراحی شود با هدف اینکه شرکت‌ها از بازار سرمایه اخراج نشوند و سهام‌شان در این تابلو معامله شود. همچنین شرکت‌های سهامی عامی که پیش از آن بیرون از بازار سرمایه سهامشان در بین مردم فروخته می‌شد، نیز در این تابلو حضور یابند و سهامشان معامله شود. در حال حاضر 102 شرکت داریم که سهامی عام و خارج از بازار سرمایه بودند و 80 شرکت نیز که از بورس یا فرابورس لغو پذیرش شده‌اند.

مدیرعامل فرابورس با بیان اینکه این وظیفه از سوی قانون‌گذار به فرابورس سپرده شد که وضعیت بازار ساماندهی شود، اظهار کرد: با هدف ارتقای حاکمیت شرکتی و شفافیت هرچند سال یک بار قوانین این بازار مورد بازنگری قرار می‌گیرد که قطعا مقاومت‌هایی به همراه دارد؛ اما هدف قانون‌گذار این بوده که در یک دوران گذار، شرکت‌هایی که خارج از تابلوهای اصلی بورس هستند، در یک تابلو خود انتظام سهامشان معامله شود و هدف نهایی از تغییر قوانین، دست‌یابی به بازاری سالم، کارا و اثربخش است.

به گزارش خبرگزاری فارس، برخی مخاطبان سامانه «فارس من» با ثبت موضوع «قوانین جدید معاملات بازار پایه فرابورس»، «سئوالات و ابهامات فعالین بازار در مورد قوانین جدید بازار پایه»، «ایجاد یک صفحه ساده برای اخذ رای از سهامداران بازار پایه و یا آزمایش قوانین به روی چند نماد»،«قانون جدید بازار پایه را تعلیق و ابتدا در یک یا دو نماد آزمایش کنید»، «مسئولین محترم از اجرای غیرکارشناسی قوانین جدید بازار پایه جلوگیری کنید» و «ایجاد ابهام در بازار پایه فرابورس ایران و فرار سرمایه» خواستار پیگیری موضوع از مسئولان مربوطه شدند.

انتهای پیام/ب


-
-

توضیح مدیر مالی بانک ملت درباره زمان بازگشت به تابلو و وضعیت دریافت غرامت

مدیر امور مالی بانک ملت در خصوص زمان بازگشت به تابلو نماد معاملاتی این بانک و وضعیت دریافت غرامت از خزانه داری انگلیس توضیح داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، کاظم چاوشی در خصوص دلایل توقف نماد بانک ملت که از 27 خرداد به دلیل افشای اطلاعات مهم و تمدید چهار باره تعلیق روبرو شده به همفکران گفت: پیرو انتشار اخباری مبنی بر توافق بانک ملت با وزارت خزانه داری بریتانیا در مورد وصول خسارت بابت تحریم ناعادلانه از سوی آن خزانه داری در سال ۲۰۰۹، سازمان بورس تأکید دارد ناشر باید صحت این اخبار و آثار مالی توافق حاصل در خصوص دریافت غرامت را افشا کند.

وی  ادامه داد: این در حالی است که طبق مفاد توافق نامه منعقده بانک ملت با خزانه داری انگلیس، افشای جزئیات مفاد ممنوع بوده و در صورت تخطی، بانک خسارتی را دریافت نخواهد کرد. لذا به دلیل مصالح ملی و منافع سهامداران اجازه افشای جزئیات را نداریم اما پس از دریافت غرامت و لحاظ مبلغ درآمد حاصل به عنوان یکی از اقلام سایر درآمدها، صورت سود و زیان بانک در مقطع پس از وصول تهیه و به سهامداران اطلاع رسانی خواهد شد.

چاوشی افزود: بر اساس این توافقنامه ، تاریخ مشخصی برای وصول غرامت اعلام شده تا آثار سود و زیان لحاظ شود. تمام تلاش این است که نماد بانک ملت بعد از اتمام موعد تعلیق و پس از تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی بازگشایی شود. درخصوص نماد بانک دو سناریو وجود دارد که اولی بازگشایی نماد تحت احتیاط است و دومی تداوم تعلیق که به احتمال بسیار زیاد، نماد در هفته پایانی شهریور و بعد از تعطیلات هفته آینده ، طی رایزنی های لازم با سازمان بورس بازگشایی شود.

انتهای پیام


-تا فردا خدا نگه دار
-تمام توضیحات ما اینجا دیده بانی ونوشته های شخصی است.....فقط وفقط بر اساس مستندات کدال خرید وفروش کنید
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی