close
تبلیغات در اینترنت
درهاور پرتقاضا
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روزبخیر-کانال ما در تلگرامapsahm@-حجم معاملات مشکوک در ثفارس امروز 98/05/08-مجوز افزایش سرمایه سهم مثبت با کاهش ۲۰ درصدی صادر شدشرکت بورسی از صدور مجور افزایش سرمایه ۸۰ درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی خبر داد و با رشد قیمت روبرو شد. به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت عمران و توسعه فارس که درخواست افزایش سرمایه 100 درصدی داده بود،توانست موافقت سازمان بورس را برای 80 درصد اخذ کند و با آغاز معاملات امروز ،رشد 4.2 درصدی قیمت را تجربه کرد. بر این اساس،"ثفارس" سرمایه فعلی را…

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-حجم معاملات مشکوک در ثفارس امروز 98/05/08
-

مجوز افزایش سرمایه سهم مثبت با کاهش ۲۰ درصدی صادر شد

شرکت بورسی از صدور مجور افزایش سرمایه ۸۰ درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی خبر داد و با رشد قیمت روبرو شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت عمران و توسعه فارس که درخواست افزایش سرمایه 100 درصدی داده بود،توانست موافقت سازمان بورس را برای 80 درصد اخذ کند و با آغاز معاملات امروز ،رشد 4.2 درصدی قیمت را تجربه کرد.

بر این اساس،"ثفارس" سرمایه فعلی را از 100 به 180 میلیارد تومان می رساند.افزایش سرمایه این شرکت بورسی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال می شود تا قادر به تامین مالی بخشی از پروژه های آسمان صدرا فاز 4 و نیکان شود.

بنابراین گزارش، سرمایه گذاری سرمایه گستر سهند و سرمایه گذاری سایه گستر سرمایه با 21.1 و 14.3 درصد سهم در ترکیب سهامداری این شرکت حضور دارند.

انتهای پیام


-

۷۲ سهم در مرحله پیش گشایش صف خرید و فروش دارند

با آغاز معاملات چهارمین روز کاری هفته و در پیش گشایش بازار سهام، ۵۶ سهم دارای صف خرید و ۱۶ سهم دیگر دارای صف فروش هستند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،بازار سهام در حالی تا دقایقی دیگر چهارمین روز کاری هفته را شروع می کند که در مرحله پیش گشایش بازار ،56 سهم  دارای صف خرید و 16 سهم دیگر دارای صف فروش هستند.

در این میان، پرحجم ترین تقاضاها به نمادهای "درهآور" با 135 میلیون سهم،"فبیرا" با 29 میلیون سهم، "دروز" با 22 میلیون سهم، "سیمرغ" با 7 میلیون سهم و "سجام" با 7 میلیون سهم اختصاص دارد.


-سال گذشته وقتی هیچکس اسم ختوقا را برزبان نمی اورد ما با جرات حمایت کردیم بعد از دوبار صعود ونزول وافزایش سرمایه ودوبار حال مثبت اساسی بارسوم رفت بالای 3000ریال ایستاد یعنی سه بار حال اساسی همان ختوقای 1400ریالی

اما الان فاصله خاذین با ختوقا زیاد است وخاذین در بلند مدت باید مقداری البته نه زیاد باید این عقب ماندگی قیمتی را جبران کند

درست شبیه مقایسه خبهمن وذوب که مدام مطرح میکردیم الان ختوقا صف خرید است در3329ریال....وخاذین هم باید حرکتی نشان دهد


-اما ثفارس نوشته های ما هیچ وقت توصیه به خرید وفروش نیست ولی میدانم بعد از افزایش سرمایه سهم با حمایت روبرو خواهد شد
-پله  های نزولی دو هفته پیش از ثفارس می گفتیم وتا محدوده زیر 2300ریال هم نزول کرد از رشد ناگهانی تا حدودی متوجه شده بودیم که اینجا عنوان کردیم
-تنها یک راه برای جذب 1000ریال حق تقدم وجود دارد رشد عالی یک سهم هر سهمی  این متن را جایی یاداشت کنیدامروز 98/05/08

-بورس قریب به یکسال هجومی نجومی بعلت تغییر قیمت دلار ومقابله با تحریم امریکا رشد کرد وسرانجام به سقف قیمتی چسبید

من خودم را می گویم شرایط بورس در حال تغییر است وبا شرایط جدیدباید خود را وفق داد یعنی کسب سود دیگر راحت نخواهد بود وروشهای کسب سود پیچیده وفنی خواهد بود


-کماسه صف خرید سنگین تا این لحظه
-

تحلیلی از چالش‌های صنعت پتروشیمی ایران با پیش بینی افزایش تقاضا

چالش‌های صنعت پتروشیمی ایران در بازارهای جهانی باتوجه به پیش بینی افزایش تقاضا برای این محصولات در دنیا طی سال‌های آینده بررسی شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، حمزه بهادیوند چگینی با انتشار تحلیلی در دنیای اقتصاد و درباره چالش‌های صنعت پتروشیمی ایران اعلام کرد براساس گزارش مرکز تحقیقات شفافیت جهانی، ارزش بازار جهانی پتروشیمی تا پایان سال ۲۰۲۵ احتمالا به ۸۸۵.۱ میلیارد دلار خواهد رسید و این درحالی است که پیش‌بینی همین مرکز رشد ۶.۸ درصدی تولید محصولات پتروشیمی در فاصله سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ است که بیشتر این میزان رشد از کشورهای حوزه خلیج‌فارس حاصل شده است.

این در شرایطی است که طی این مدت، میزان تولید در ایران ۱۵ تا ۲۰ درصد رشد داشته و نشان می‌دهد رشد تولید در ایران از متوسط رشد جهانی تولید محصولات پتروشیمی بیشتر بوده است و این خبر خوبی برای این بخش از اقتصاد ایران محسوب می‌شود.

در این بین اما یک وب‌سایت آمریکایی در گزارشی با اشاره به اینکه در سال‌های آینده تقاضا برای محصولات پتروشیمی در دنیا افزایش خواهد یافت اعلام کرده، بین تقاضایی که پیش‌بینی می‌شود و عرضه‌ها از اقصی نقاط دنیا رابطه مستقیمی وجود دارد و این امر نشان می‌دهد، بازار با همه علاقه‌ای که خریداران نسبت به آن از خود نشان می‌دهند از وضعیت باثباتی برخوردار خواهد بود.

صنایع متقاضی محصولات پتروشیمی وضعیت باثبات و پایداری را در سال‌های اخیر از خود نشان داده‌اند و با رشد مصرف مواد اولیه روبه‌رو بوده‌اند و از طرفی از حمایت‌های دولتی نیز برخوردار شده‌اند و این موضوع در کشورهای درحال توسعه بیشتر به چشم می‌خورد. رشد پایدار این صنایع به‌عنوان مثال صنایع خودرویی و حمل‌ونقل باعث شده تا برآوردها از بازار محصولات پتروشیمی در آینده مثبت باشد و این نکته را متذکر شود که بازار به سمت رشد حرکت خواهد کرد.

علاوه بر این، دسترسی به مواد اولیه پتروشیمی در کشورهایی از خاورمیانه و آفریقا آسان‌تر از قبل شده و این امر تزریق مواد اولیه به بازارها را تسریع کرده است. البته مشکلاتی هم در این مسیر وجود دارد.به‌عنوان مثال مسائل زیست محیطی احتمالا موانعی را در مسیر رشد تولید در سال‌های آینده ایجاد کند که این امر به ایجاد محدودیت در این بازارها منتهی می‌شود.

به علاوه رشد مصرف محصولات شیمیایی زیستی (بیوشیمیایی‌ها) باعث می‌شود تا حدی از سرعت رشد این محصولات کاسته شود. اما همه اینها به معنای آن نیست که ساختار کلی این بازارها تغییر جدی کند و مثلا استفاده از زغال سنگ یا گاز طبیعی برای تولید پتروشیمی‌ها متوقف شود و برعکس با همه این موانع است که پیش‌بینی‌ها از آینده این بازار مثبت است.

در چند سال گذشته، آسیا و اقیانوسیه سهم عمده‌ای از بازار جهانی محصولات پتروشیمی داشته‌اند و تخمین زده می‌شود طی چند سال آینده نیز سلطه خود را در این بازار ادامه دهند. افزایش سهم چین از بازار یکی از عوامل کلیدی است که پیش‌بینی می‌شود رشد بازار را در بازار آسیا در آینده نزدیک همچنان در دست داشته باشد.

علاوه بر این، توسعه سریع خودرو‌سازی و ساخت‌وساز به‌ویژه در اقتصادهای نوظهور، طی سال‌های آینده پیش‌بینی می‌شود که این امر نیز در سال‌های آتی رشد بازارهای آسیا و اقیانوسیه را افزایش خواهد داد. همچنین انتظار می‌رود خاورمیانه و آفریقا در آینده‌ای نزدیک به رشد قابل‌توجهی در تولید این محصولات دست یابند و شرکت‌های پتروشیمی که در خاورمیانه و آفریقا فعالیت می‌کنند در چند سال آینده بطور قابل ملاحظه‌ای توسعه پیدا کنند.

از طرف دیگر، پیش‌بینی می‌شود پیشرفت‌های فناورانه در این زمینه و فعالیت‌های تحقیقاتی درحال افزایش، موجب رشد بازار جهانی پتروشیمی در چند سال آینده شوند که تمام این موارد رشد رقابت را در این بازار و صنعت به همراه خواهند داشت.علاوه بر این، ادغام‌ها و همکاری‌های درحال افزایش، فرصت‌های بالقوه رشد را برای بازیکنان بازار در چند سال آینده فراهم خواهند کرد.

کارشناسان معتقدند رشد صنایعی مانند بهداشت، خودرو، ساخت‌وساز، صنایع‌غذایی، در کنار توسعه طرح‌های دولتی و بخش‌خصوصی در سال‌های پیش‌رو این قابلیت را دارد که از این حجم رونق حمایت کند. بنابراین نگرانی از منظر تامین تقاضا در بازار نیز وجود ندارد. این درحالی است که در یک دهه گذشته رشد شهرنشینی در کشورهای مختلف در آسیا و اقیانوسیه باعث شده تقاضای جدیدی نیز به بازار وارد شود.

رشد این میزان تقاضا و چشم اندازهای مثبت از آینده صنعت و بازار پتروشیمی باعث شده تا تولیدکنندگان تلاش کنند از فناوری‌های جدید مانند استفاده از گاز شیل یا سوخت‌های زیستی برای ارتقای سطح تولید استفاده کنند و باید دید آیا این روش‌ها در مقایسه با استفاده از گاز طبیعی یا نفتا هزینه پایین‌تری دارد یا خیر.

ایران به دلیل دسترسی به نفتا و گاز طبیعی از این نوع سوخت‌ها در تولید استفاده می‌کند اما باید دید آیا این مزیت منابع اولیه در بلندمدت در مقایسه با سوخت شیل قدرت رقابت را افزایش می‌دهد یا پایین می‌آورد.درحال‌حاضر، تولیدات ایران بازار خوبی در دنیا دارند به‌عنوان مثال در ۲۰۱۷ اتیلن بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص داده بود و سال گذشته این امتیاز به متانول رسید.

اما کارشناسان معتقدند اکنون زمان آن است که تولیدات سایر حلقه‌های ارزش افزوده در صنعت پتروشیمی جایگزین این بازارها شود. با آنکه ایران در این زمینه نیز دارای توان تولید نسبتا مناسبی است به نظر می‌رسد، قادر به تصرف بازارهای جهانی متناسب با سطح تقاضایی که ایجاد می‌شود نیست و فقط می‌تواند نیاز بازار داخل را جوابگو باشد.

انتهای پیام


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی