close
تبلیغات در اینترنت
بورس مرداد سهام در استراحت
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روزبخیر-کانال ما در تلگرامapsahm@-خاذین امروز یا فردا بازگشایی میشود-سر صبح حجم معاملات پایین است البته تا اخروقت خرید ها بیشتر خواهد شدچون شناسایی سود در شش 9 ماه گذشته بالا بوده اکثر سهامداران تثبیت سود را ترجیح می دهند-خمحرکه -خشرق تا این لحظه صف خرید هستند ولی صفهای خرید مقطعی است وهر لحظه امکان عرضه وجود دارد-حاریا موقتا صف خرید.......-شاملا مجاز محفوظ دیروز وامروز تا این لحظه محکم ظاهر شده است -بیمه دانا تا این لحظه 83 میلیون صف خرید پایدار-ختوقا الان 3142 ریال بیچاره خاذین مانده در قیمت…

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-خاذین امروز یا فردا بازگشایی میشود
-سر صبح حجم معاملات پایین است البته تا اخروقت خرید ها بیشتر خواهد شدچون شناسایی سود در شش 9 ماه گذشته بالا بوده اکثر سهامداران تثبیت سود را ترجیح می دهند
-خمحرکه -خشرق تا این لحظه صف خرید هستند ولی صفهای خرید مقطعی است وهر لحظه امکان عرضه وجود دارد
-حاریا موقتا صف خرید.......
-شاملا مجاز محفوظ دیروز وامروز تا این لحظه محکم ظاهر شده است
-بیمه دانا تا این لحظه 83 میلیون صف خرید پایدار
-ختوقا الان 3142 ریال بیچاره خاذین مانده در قیمت پایین
-سال 1399 سال رشد ذوب خواهد بود اگر زیان راصفر صفر کند
-

برای سه ماه اول سال جاری مشخص شد:

درصد سهام شناور آزاد 328 شرکت بورسی با اوضاع نامساعد بزرگان + جدول کامل

آخرین آمار منتشره از درصد سهام شناور آزاد ۳۲۸ شرکت بورسی و مربوط به سه ماه اول سال جدید نشان می دهد هنوز ۱۵۷ شرکت استاندارد ۲۰ درصدی را رعایت نکرده اند و اوضاع 24 شرکت بزرگ نامساعد است .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جدیدترین درصد سهام شناور آزاد 328 شرکت بورسی و مربوط به سه ماه اول سال نشان می دهد هنوز 157 شرکت استاندارد 20 درصدی را رعایت نکرده اند تا از این مزیت برای کاهش مالیات 2.5 درصدی دیگر استفاده کنند .

این درصد از متغیرهای مهم برای بررسی سهام شرکت ها و از جمله نکات مدنظر سرمایه گذاران در انجام معاملات بوده و در ارزیابی ریسک نقدشوندگی سهام شرکت ها موثر است.

سهام شناور آزاد یا Free Float به تعداد یا درصدی از سهام شرکت‌های بورسی اطلاق می‌شود که در تملک مالکان اصلی و عمده شرکت‌ها نبوده و انتظار معامله آن در آینده‌ای نزدیک وجود دارد.به عبارتی دیگر میزانی از سهام است که در دستان افراد مختلفی از سرمایه‌گذاران بوده که به طور روزانه یا هفتگی داد و ستد می شود.

طبق دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران (مصوب اول دی‌ماه 86 هیئت مدیره سازمان بورس) هر یک از موارد زیر در صورتی که مجموعاً بیش‌تر یا مساوی 5 درصد کل سهام شرکت باشند، جزو سهام شناور تلقی نمی شود: الف- سهام نگه‌داری شده توسط هر یک از سهام‌داران ب- سهام متعلق به سهام‌داران خانوادگی (اقوام نسبی درجه اول از طبقات اول و دوم) ) ج- سهام متعلق به اشخاص حقوقی هم‌گروه با مالکیت مستقیم یا غیر مستقیم.

*بیشترین درصد سهام شناور آزاد با رتبه اول "کالا"

براساس این گزارش ، شرکت بورس کالا با درصد سهام شناور آزاد 100 درصدی در رتبه اول قرار گرفته و به تنهایی این عنوان را به خود اختصاص داده است.

بانک خاورمیانه ، بورس تهران، تامین ماسه ریخته گری و سرامیک های صنعتی اردکان نیز با بیش از 90، 89، 87 و 81 درصد سهام شناور آزاد در رده های دوم تا پنجم ایستاده و نشان از در دسترس بودن سهام برای معامله داده اند.

در ادامه هم شرکت های ماشین سازی نیرومحرکه، قند ثابت خراسان، پارس سرام، ایرکار پارت صنعت ، لوله و ماشین سازی ، فرآورده های نسوز آذر ، کارتن ایران ، ایران ارقام ، سرمایه گذاری آذربایجان ، عمران و توسعه فارس، سرما آفرین ، سیمان دورود، پیاذر، صنایع شیمیایی سینا و آذرآب هم با درصد سهام شناور 78 تا 55 درصدی ، فهرست 20 شرکت اول و دارنده بالاترین سهام شناور آزاد را تشکیل داده اند .

* کمترین درصد سهام شناور

در انتهای جدول و به جز کنتور سازی که از شهریور 95 با توقف نماد روبرو است ، شرکت‌ های نوش مازندران ، بانک انصار، نساجی بروجرد، ،سیمان دشتستان، سیمان فارس، گروه صنعتی ملی، فولاد خراسان، پارس سویچ ، سالمین ، خدمات انفورماتیک، کاشی حافظ، دشت مرغاب ، سیمان آرتا اردبیل، سیمان قاین، فولاد امیرکبیر کاشان، سرمایه گذاری شفادارو، سیمان ایلام، پاکشو، سیمان سفید نی ریز و هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس هم با درصد سهام شناور آزاد 8 دهم تا 5.6 درصدی قرار گرفته اند.

اکثر این 20 شرکت دارای کمترین درصد سهام شناور آزاد در اغلب روزهای سال با توقف نماد معاملات مواجه بودند یا سهامداران عمده داشتند که حاضر به عرضه سهام نبودند.

* اوضاع نامساعد  24شرکت بزرگ 

بررسی تکمیلی بورس پرس نشان می دهد علاوه بر هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس ، شرکت های بزرگ دیگری چون سرمایه گذاری امید ، کشتیرانی ،  سرمایه گذاری توسعه ملی، سیدکو، پالایشگاه های تبریز ، بندرعباس و اصفهان ، همراه اول ، چادرملو و گل گهر، ، مخابرات ایران، تاپیکو ، بانک های اقتصاد نوین، صادرات و سینا ، پتروشیمی های جم و فناوران ، تپیکو ، پترول ، سرمایه گذاری ملی ایران ( قدیمی ترین شرکت سرمایه گذاری حاضر دربورس ) ، پارسان ، توسعه معادن و فلزات ،  سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی و حفاری شمال با درصدهای کمتر از 20 درصد سهام شناور آزاد ، هنوز حداقل استاندارد را رعایت نکرده اند. 

جدول کامل درصد سهام شناور آزاد ۳۲۸ شرکت بورسی

انتهای پیام


-ته جدول دقت بیشتری لازم است
-وآذر میانگین الان قیمت سهم 900تومان وحق تقدم 800 تومان ......کشف روند توسط ما در محدوده 6000ریال الان بازدهی بیش از صدرصد
-خاذین بازگشایی همزمان سهم وحق جهت بالا بردن ارز معاملات روزانه بازار
-
معاون وزیر اقتصاد خبر داد :

طرح جدید مالیاتی با تجمیع فعالیت های اشخاص و دریافت مالیات از کل درآمد

معاون وزیر اقتصاد از طرح جدید سازمان امور مالیاتی خبر داد و گفت: در این طرح همه فعالیت هایی اشخاص که باید مالیات بدهند تجمیع و کل درآمد مشمول مالیات خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدعلی دهقان دهنوی با بیان اینکه، برای تصویب و تدوین یک قانون مالیاتی جدید با توجه به شرایط اقتصادی  باید جوانب و حیطه اثرگذاری آن به دقت بررسی شود به تسنیم گفت: یکی از نکات مهم در حوزه مالیات بر عایدی سرمایه و یا مالیات ستانی از فعالیت های اختلال زای اقتصادی این است که این قانون در زمان شوک های ارزی که با افزایش قابل توجه ارزش دارایی ها مواجه می‌شویم کارکرد دارد و در حال حاضر از مرحله شوک ارزی و افزایش جهش وار قیمت ها عبور کرده‌ایم.

وی افزود: با توجه به شرایط نسبتا آرام و غیر بحرانی اقتصاد فضای لازم برای بررسی با آرامشِ پیشنهادِ مالیات ستانی از فعالیت های اختلال زای اقتصادی ایجاد شده و پیشنهاد اولیه وزارت اقتصاد برای ایجاد این پایه مالیاتی در حوزه فعالیت های اختلال‌زا به کمیسیون اقتصادی دولت ارسال شده تا بعد از بررسی های نهایی در هیئت دولت تصویب شود.

این مقام مسئول ادامه داد: ممکن است جزییات این پیشنهاد مالیاتی در دولت با تغییراتی مواجه شود. بنابراین مطرح کردن جزییات لایحه مد نظر وزارت اقتصاد به این معنا که این لایحه قرار است بر کدام بخش های اقتصادی تاکید داشته باشد چندان منطقی نیست.

دهقان دهنوی ادامه داد: اگر بخواهیم بدون ایجاد زیرساخت لازم از فعالیت های مرتبط با تولید مثل مسکن مالیات وصول شود،در حالی که سایر بازارهای موازی کاذب تحت پوشش مالیاتی قرار نگرفته‌اند به راحتی شاهد خروج سرمایه از فضای تولید خواهیم بود که چنین موضوعی به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه در گام اول باید بازدهی فعالیت های کاذب اقتصادی کاهش یابد گفت: کنترل بازدهی غیر متعارف از فعالیت های غیرمولد یک اولویت محسوب می‌شود که باید برای آن طرح جداگانه داشت و طرح مالیات بر فعالیت های اختلال زا چنین رویکردی را دنبال می کند.

دهقان دهنوی با اشاره به طرح سازمان امور مالیاتی برای ایجاد پایه مالیاتی جدید گفت: سازمان امور مالیاتی طرح مالیات بر مجموع درامد اشخاص را پیگیری می کند که در صورت تهیه این طرح شاهد تحول در حوزه مالیات ستانی خواهیم بود. در این طرح نوعی تجمیع در فعالیت هایی که طی آن یک شخص باید مالیات پرداخت کند ایجاد می شود و کل درآمد شخص ، مشمول مالیات خواهد شد. همچنین عملیاتی کردن و اجرای قانون موجود درباره مالیات بر خانه های خالی نیز توسط این سازمان درحال پیگیری است.

وی ادامه داد: سازمان برنامه هم طرحی برای چارچوب کلی اصلاح ساختار بودجه بدون جزییات زیاد ارائه کرده و باید منتظر تصویب آن در شورای هماهنگی سران قوا بود. در مرحله بعد بخش های مرتبط با وزارت اقتصاد طرح مذکور در قالب یک پروژه به وزارت اقتصاد ارائه خواهد شد. این طرح برای تکمیل پروژه اصلاح ساختار بودجه با رویکرد قطع وابستگی به نفت به موضوع اصلاح نظام مالیاتی نیز اشاره کرده  و اجرای آن به عهده وزارت اقتصاد خواهد بود و به نظر می‌رسد تا زمان تصویب این برنامه طرح وزارت اقتصاد نیز به مرحله قابل قبولی رسیده باشد.

انتهای پیام


-
در گفت وگو با سی.بی.اس اعلام شد:

توضیح سهامدار عمده درباره افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی و فروش زمین

سهامدار عمده شرکت بورسی کارخانجات تولیدی شهید قندی درباره افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و برنامه فروش زمین ۱۰ هکتاری توضیح داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مرتضی علی اکبری معاون سرمایه گذاری توسعه معادن وفلزات  درباره آخرین وضیعت افزایش سرمایه شرکت بورسی کارخانجات تولیدی شهید قندی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و برنامه فروش زمین 10 هکتاری به بورس پرس گفت : اختیار افزایش سرمایه "بکام" در مجمع به هیات مدیره تفویض شده ولی هنوز به نتیجه ای نرسیده است.

وی ادامه داد: با این حال یکی از دستورات جلسه هیات مدیره، همین موضوع بوده و انتظار می رود در اولین جلسه و طی همین ماه نهایی شود.

علی اکبری در مورد فروش زمین هم توضیح داد: این دارایی در نیمه تیر به مزایده گذاشته شده بود که بی نتیجه مانده و مدیریت شرکت درحال رایزنی برای با برخی متقاضیان است تا تکلیف این موضوع هم مشخص شود.

براساس این گزارش، سرمایه گذاری توسعه معادن وفلزات مالک 73 درصدی شرکت بورسی کارخانجات تولیدی شهید قندی است که طی روزهای گذشته با صف فروش و کاهش قیمت سهام روبرو شده است.

انتهای پیام


-افرین به ذوب تا این لحظه مثبت و30 میلیون صف خرید

-خاذین طرف قبل از افزایش سرمایه سهم را 2100 ریال خریده ودر مقطعی هم 2400رریال خریده الان می خواهد حق را بفروشد در محدوده 1800ریال ویا کمتر ویا مقداری بیشتر دوباره خاذین بخرد وهمین موضوع طبیعی منجر به صف فروش حق تقدم شده است

در مجموع خریداران خاذین قبل از افزایش سرمایه اگر در محدوده 2100 الی 2400 خریده اند الان در سود مکفی هستند


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی