close
تبلیغات در اینترنت
شنبه نو ری می اید
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روزبخیر-کانال ما در تلگرامapsahm@-خاذین سه شنبه هفته اینده مجمع افزایش دارد یحتمل شنبه ویکشنبه باز خواهد بودامروز 98/04/191-سهرمز مجمع تقسیم سود 1000ریال تقسیم کرده است2-شناور سهم نیز پایین است3- حقوقی برای پرداخت 1000ریال مشکلی ندارد چون جایش از سود تقسیمی سالیانه پر میشود نهایتا......بالا وپایین رفتن سهم ربطی به حقوقی ندارد ونیاز هم نیست حقوقی تلاشی صورت دهد.....شاید نوسان محدودی در کار باشد وسود محدودی ولی جای بازی جذاب نیست اما اما اما بعد از افزایش سهرمزمناسب ورود خواهد بود امروز 98/04/19-درصد…


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-خاذین سه شنبه هفته اینده مجمع افزایش دارد یحتمل شنبه ویکشنبه باز خواهد بودامروز 98/04/19
1-سهرمز مجمع تقسیم سود 1000ریال تقسیم کرده است2-شناور سهم نیز پایین است3- حقوقی برای پرداخت 1000ریال مشکلی ندارد چون جایش از سود تقسیمی سالیانه پر میشود نهایتا......بالا وپایین رفتن سهم ربطی به حقوقی ندارد ونیاز هم نیست حقوقی تلاشی صورت دهد.....شاید نوسان محدودی در کار باشد وسود محدودی ولی جای بازی جذاب نیست اما اما اما بعد از افزایش سهرمزمناسب ورود خواهد بود امروز 98/04/19
-درصد مالکیت سهامداران سهرمز را نگاه کنید فضایی برای فعالیت نوسان گیران واماتورها وجود ندارد واگر هم فضایی باشد بسیار محدود است
-از کجا بفهمییم سهمی معتبر ویا غیر معتبر است؟؟؟ جواب وارد tsetmc بشوید وروی dpsبزنید وسود ده ساله تقسیمی را نگاه کنیدبه همین راحتی
-بازیگری نمیدانم چون معلوم نیست کیست امد امروز کاسپین را در محدوده 34000الی 37000ریال محک زد تا ببیند چقد شناور ریزشی وجود دارد خوب متوجه شد شناور قابل فروش محدود است......پس من که انجا نشستم دیمی وشیر یا خطی نظر نمیدهم
-تعداد مشخصی نماد به لحاظ تخصصی واتفاقات کدالی مثبت میزنند ولی اکثریت سهام چسبیده به سقف حرکت می کنند
-دبالک و دبالکح امروز هم مثبت می زنند تا این لحظه قیمت امروز سهم وقیمت حق را ضربدر 118درصد بکنیدوبعد هر دو را جمع بزنید قیمت کشف روند توسط ما3200ریال بودیک بازدهی سرعتی بالای 200درصدی را رقم زد
-گروه بیمه چند روزی است مثبت می خورد
-

شرکت ۴۵ میلیاردی درج و آماده عرضه اولیه ۱۵ درصدی شد + مشخصات کلی

شرکت پخش هجرت یکی از زیرمجموعه های تیپیکو با سرمایه ۴۵ میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات فرابورس درج شد تا پس از معرفی ، آماده عرضه اولیه ۱۵ درصدی سهام باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، آخرین تحولات مربوط به حضور شرکت های جدید در بازار سهام نشان می دهد شرکت پخش هجرت پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از ۱۷ تیر در گروه مواد و محصولات دارویی و به عنوان صد و پانزدهمین شرکت در بازار دوم فرابورس درج شده تا پس از معرفی ، آماده عرضه اولیه ۱۵ درصدی سهام باشد.

طبق بررسی های بورس پرس، "هجرت" ۱۵ آذر سال ۱۳۴۴ تأسیس و با نام تهران فارما به ثبت رسید و ۱۸ فروردین سال ۶۳ به پخش هجرت تغییر نام یافته و از اول آبان ۷۵ به سهامی عام تبدیل شده و در حال حاضر جزو واحدهای فرعی سرمایه گذاری دارویی تامین (تیپیکو) بوده و واحد تجاری نهایی سازمان تامین اجتماعی است. محل فعالیت شرکت در شهر تهران و ۱۶ شهرستان واقع است.

موضوع فعالیت این شرکت با ۸۸۲ نفر نیروی انسانی،خرید و فروش و توزیع محصولات دارویی، بهداشتی، آرایشی و تجهیزات پزشکی است و در ترکیب سهامداری آن، شرکت داروسازی فارابی با ۳۵.۵ درصد، تهران شیمی با ۲۴.۸ درصد، پارس دارو با ۲۰.۹ درصد، تیپیکو با ۱۸.۸ درصد و ژلاتین کپسول با ۴۵۰۰ سهم وجود دارند.

"هجرت" با داشتن قریب به ۱۰ درصد سهم بازار سومین پخش بزرگ دارویی ایران است و تعداد مشتریان بخش خصوصی در سراسر کشور بیش از ۱۱ هزار و ۲۰۰ داروخانه است که با افزودن مراکز درمانی دولتی، علوم پزشکی،سازمان تامین اجتماعی، آزمایشگاه ها، پلی کلینیک ها، انبارهای دارویی، تجهیزات پزشکی و مراکز ترک اعتیاد این رقم به بیش از ۱۲ هزار و ۴۹۰ مشتری می رسد.

این شرکت با فروش سالانه بالغ بر ۲.۲ هزار میلیارد تومان سودی حدود ۷۰ میلیارد تومان شناسایی می کند. حاشیه سود ناخالص شرکت ۱۱.۳ درصد و حاشیه سود خالص در حدود ۳.۱ درصد است که نسبت به میانگین ۱.۷۵ درصدی صنعت، حاشیه سود آوری بیشتری است. موجودی مواد و کالاهای این شرکت تا آخر سال مالی ۹۷ حدود ۴۳۹.۹ میلیارد تومان، دارایی های جاری تقریباً ۱.۵ هزار میلیارد تومان و بدهی های جاری ۱.۴ هزار میلیارد تومان است که نشان دهنده کفایت دارایی های جاری برای بازپرداخت بدهی های جاری است. سرمایه ثبت شده شرکت معادل ۴۵ میلیارد تومان و جریان وجوه نقد ناشی از عملیات در دو سال اخیر نیز مثبت است.

انتهای پیام


-
-

حمایت نماینده مجلس از بوس و هدایت نقدینگی به بازار سهام + دلایل

عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس از بوس و هدایت نقدینگی به بازار سهام حمایت و دلایل این رویکرد را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، تقی کبیری با اشاره به وضعیت شاخص بورس در تالار شیشه ای به خانه ملت گفت: بورس یکی از شفاف ترین حوزه های اقتصادی  است که معاملات در این بازار بصورت شفاف انجام می شود. ممکن است در بورس سودآوری دراز مدت باشد اما امنیت و شفافیت سرمایه یکی از ارکان مهم است. باید به بورس توجه کنیم و نقدینگی را به سمت بازار سرمایه سوق دهیم.

وی با اشاره به اینکه در طول چند سال اخیر نوساناتی در حوزه ارز و سایر حوزه های اقتصادی مشاهده شد، ادامه داد: علی رغم نوسانات بیشتر بازارها در حوزه بورس روند شاخص ها رو به رشد و ثابت بود. لذا هر چقدر بورس بتواند بازار را در دست گرفته و مدیریت کند، سرمایه های بازارهای کاذب همانند ارز، سکه و خودرو را می توان به سمت بازار سرمایه هدایت کرد.

کبیری با بیان اینکه شاخص‌های بورس نویدبخش  توفیقات در حوزه نقدینگی است، گفت: مسیرهای سوداگرانه ای که در بسیاری از بخش ها آسیب زده و تنش های آن را می‌توان در طبقات جامعه مشاهده کرد با رشد شاخص های بازار سرمایه حذف می شوند و از این طریق می توان نقدینگی را مدیریت کرد.

انتهای پیام


-حق تقدم دفارا باز میشود ولی بعید بنظر میرسد خرید در کف ممکن باشد امروز 98/04/19دست بالا باز شد خرید بی فایده است
-سخوز باز میشود
ولی بعید بنظر میرسد خرید در کف ممکن باشد امروز 98/04/19دست بالا باز شد خرید بی فایده است
-ختوقا-خودرو صف خرید تا این لحظه
-ذوب 1676ریال خبهمن 1715ریال.....این صرفا یک مقایسه است هنوز سرانجام بلند مدت این دو سهم مشخص نیست
-وقتی سهمی برای خرید در کف نمیدهند دست بالا خریدن اشتباه وبی فایده است
-وقتی بازار خودجوش داغ است ذوب سمت 2000ریال میرود وقتی بازارسرد وکم جوش است ذوب به محدوده زیر 1700ریال نزول میکند بیش از 30 نماد شاخص ساز بزرگ همین وضعیت را دارند البته با هم صعود ونزول نمی کنند هر روز فرض دو الی چهار صنعت مثبت وچند صنعت دیگر منفی است
-حق تقدم دفارا کم عرضه ودست بالا باز شد ولی تایید نشد یحتمل شنبه دوباره تست بازگشایی انجام خواهد شد
-
توسط مدیران عامل و مالی و برای عرضه اولیه شنبه :

"نوری" معرفی شد/ پیش بینی سود، زمان مجمع + علت گرانی سهم

مدیران عامل پتروشیمی نوری،مدبران اقتصاد و معاون مالی هلدینگ "فارس" ضمن اعلام آخرین اطلاعات مالی و عملکردی از علت بالا بودن قیمت سهم، پیش بینی سود، زمان مجمع، پرداخت سود و اثر نرخ تسعیر ارز و خوراک بر روی سهم خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جلسه معرفی شرکت پتروشیمی نوری که بعداز ظهر روز گذشته با حضور اصحاب رسانه در مکان هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس برگزار شد با استقبال غافلگیر کننده فعالان بازار سرمایه، مدیران سرمایه گذاری و سهامداران روبرو و منجر به ایستاده دنبال کردن این مراسم توسط برخی از حاضرین شد.

مزایای رقابتی

تقی صانعی مدیرعامل پتروشیمی نوری با بیان اینکه شرکت در فاز یک منطقه ویژه اقتصادی پارس واقع شده، گفت: وجود دو اسکله اختصاصی برای بارگیری محصولات صادراتی(شمول 60 درصد از محصولات و لزوم بارگیری 15 کشتی در ماه)، دسترسی آسان به خوراک به واسطه وصل شدن به 13 پالایشگاه پارس جنوبی و معافیت از پرداخت ارزش افزوده روی خوراک را می توان از مزایای رقابتی این شرکت نام برد.

محصولات اصلی و فرعی

وی افزود: خوراک این شرکت شامل 4.5 میلیون تن میعانات گازی و 270 هزار تن بنزین پیرولیز است که میعانات از 13 پالایشگاه پارس جنوبی و بنزین پیرولیز از پتروشیمی جم تامین می شود. پارازایلین،بنزن و اورتوزایلین هر کدام به ترتیب با ظرفیت 750، 330 و 80 هزار تن در سال جزو محصولات اصلی آروماتیک و هیدروکربن های سنگین و سبک، آروماتیک سنگین، رافینیت، گاز مایع، برش پنتان و نفتای سبک جزو 6 محصول فرعی با مجموع ظرفیت تولید 3.3 میلیون تن در سال بشمار می روند.

این مقام مسئول ادامه داد: 50 درصد پارازایلین تولیدی فعلا برای پتروشیمی تندگویان جهت تولید پت ارسال می شود و بیش از 50 درصد دیگر صادر می شود.رافینت، محصولات سبک، گازمایع پنتان ضمن مصرف داخلی،هم صادر شده  و هم به پتروشیمی جم جهت تولید پلیمرهای پلی اتیلن و پلی پروپیلن ارسال می شود.بنزن هم برای ساخت مونومر استایلن به پتروشیمی پارس با لوله منتقل می شود ضمن اینکه بقیه محصولات از جمله اورتوزایلین صرف مصرف داخلی، ارائه در بورس کالا و انرژی و صادرات می شود.

صانعی با اشاره به اینکه شرکت در حال طی کردن سومین برنامه استراژیک است، گفت: کلیه فرایندهای مدیریتی، بازرگانی،مالی ، انسانی،تولید، HSE بصورت سیستماتیک و در چارچوب یک برنامه استراتژیک حرکت می کند و روند پیشرفت آنها بر اساس شاخص های کلیدی و غیرکلیدی کنترل و هر سه ماه یک بار شاخص ها تجزیه و تحلیل می شود بطوری که اگر نقصانی وجود داشته باشد،مشخص و نسبت به رفع مشکل اقدام می شود.

عملکرد تولید و فروش

وی درخصوص عملکرد تولید و فروش گفت: 95 درصد از طراحی و 98 درصد از برنامه های تولید طی سال گذشته انجام شده که نسبت به سال ماقبل از آن با کاهش مواجه شده و دلیل آن به تعمیرات اساسی بعضی از واحدها به مدت 4 ماهه برمی گردد.همچنین عملکرد فروش در سال 97 با صادرات 59 درصدی محصولات، 36 درصدی بین مجتمعی و مصرف 5 درصدی در دو بورس کالا و انرژی همراه شده است.

مدیرعامل پتروشیمی نوری با اشاره به ظرفیت اسمی تولید 4.4 میلیون تنی محصول در سال گفت: در سال گذشته به میزان 2 میلیون تن صادرات و 1.7 میلیون تن مصرف داخلی و در بودجه 2.6 هزارتن صادراتی و 1.6 میلیون تن داخلی بوده و از نظر ریالی 55 درصد از فروش ها بر اثر صادرات بوده است.

مهمترین دستاوردها

صانعی درخصوص مهمترین دستاوردهای سال 97 گفت: افتتاح و بهره برداری از واحد برش سبک که از این طریق مقداری زیادی از ضرر جبران شد، انجام پروژه ارتقا پارازایلین باتوجه به  دوبرابری قیمت آن نسبت به نفتا جهت سوددهی بیشتر،رفع مغایرت ها با شرکت ملی نفت درباره بحث قیمت ،پیگیری دریافت مطالبات از شرکت بازرگانی،در دست اقدام بودن تکلیف اسناد مالکیت اراضی مجتمع و برطرف شدن تعدیل تاثیر مطالبات با هلدینگ از جمله مهمترین دستاوردها می توان نام برد.

طرح های توسعه ای

وی درباره طرح های توسعه ای جهت ادامه فعالیت گفت: طرح های جداسازی C5از ترکیبات سبک،ارتقا واحد تولید پارازایلین که هردو به بهره برداری رسیده، شیرین سازی ترکیبات سنگین که در مرحله مناقصه وجود دارد، جداسازی نرمال پارافین ها ازترکیبات سنگین، شیرین‌سازی گاز فلر که این طرح نیز در مرحله مناقصه است.ایزومریزاسیون برش سبک و تبدیل به محصولی با اکتان بالا، ایزومرایزیسیون ترکیبات رافینت، تولید نرمال هگزان پلیمر گرید، پروژه بومی سازی کاتالیست جاذب ها و جداسازی ترکیبات با ارزش اتیل بنزن و متا زایلین هم از طرح های توسعه ای در دست بررسی است.

علت گرانی قیمت سهم

این مقام مسئول درخصوص علت گران بودن قیمت سهم گفت: سوال: در سال 97 در شرایطی بودیم که متوسط تولید 730 تن بود اما سال جاری این ظرفیت سه برابر شده است . در سال گذشته به مدت 4 ماه تولید نداشتیم ولی اکنون در 100 درصد ظرفیت هستیم . طی دو ماه لاتن را از 18 به 13 درصد رساندیم و 94 درصد سود را پوشش دادیم .

پیش بینی سود 98، سیاست تقسیم سود، زمان مجمع و پرداخت سود

صانعی از براورد سود 1.6 هزار میلیارد تومانی برای سال 98 خبر داد که در سه ماهه ابتدایی سال جاری تقریباً 370 میلیارد تومان این سود تحقق یافته و بدون تسعیر نرخ ارز در نظر گرفته شده است. سیاست تقسیم سود بر اساس 90 درصد پیشنهاد شده که پس از عرضه اولیه و در 31 تیرماه مجمع سالانه برگزار خواهد شد همچنین یک ماه پس از برگزاری مجمع پرداخت سود به سهامداران انجام خواهد شد.

پیش بینی رکورد شکنی حجم عرضه و تعداد خریداران

جواد عشقی نژاد مدیرعامل شرکت مدبران اقتصاد نیز ضمن اشاره به سه عرضه موفق "پارس، نوین و فجر" توسط هلدینگ گفت: نوع قیمت ،روند عملکردی، حمایت از سهام این سه شرکت، رفتاری که بازار نسبت به ان نشان داد و سودآوری که برای سهامداران خرد و حقوقی های مختلف داشت، نشان دهنده نوع نگاه "فارس" در عرضه های گذشته بوده و همان روند برای پتروشیمی نوری پیش رو است که ادامه خواهیم داد.

وی افزود: به هر حال آخرین عرضه هلدینگ، پتروشیمی پارس بود با مشارکت 182 هزار نفر بود و در عرضه شرکت پلی پروپیلن جم به عنوان آخرین عرضه بزرگ بازار سرمایه نیز 468 نفر مشارکت داشتند.براین اساس، پیش بینی می شود روز شنبه علاوه بر رکورد شکنی حجم عرضه از نظر تعداد سهامداران هم رکوردی حاصل شود. تمامیت هدف هلدینگ شفاف سازی سرمایه گذاری ها از روش عرضه سهام در بازار سرمایه بوده که از سال گذشته وعده واگذاری سهام آنها را داده است.

ارزش گذاری و مقایسه با "شبندر و شبریز"

سعید محبی فرد معاون مالی و سرمایه گذاری هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس درخصص ارزش گذاری این مجموعه و مقایسه این مجموعه پتروپالایشگاهی با ارزش شرکت های مشابه گفت: پتروشیمی نوری با ظرفیت 120 هزار بشکه بیشتر از پالایشگاه بندرعباس با ظرفیت 320 هزار بشکه و 212 میلیارد تومان ارزش بازار و پالایشگاه تبریز با ظرفیت 110 هزار بشکه و ارزش بازار 10.1 هزار میلیارد تومان و با قیمت 9.6 هزار میلیارد تومان ارزش گذاری شده  که البته ارزان تر هم در بازار با قیمت 9.3 هزار میلیارد تومان عرضه می کنیم.

اثر نرخ تسعیر ارز و خوراک بر  روی هر سهم

وی درباره عوامل تاثیرگذار بر تصمیم گیری انتخاب این سهم افزود: نرخ تسعیر ارز در ارزش گذاری 10 هزار تومان دیده شده و باتوجه به فروش 11300 تومانی ارز در سامانه نیما طی هفته گذشته،افزایش هر هزار تومان در قیمت ارز بر ارزش هر سهم "نوری" 500 تومان افزوده می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه ظرفیت تولید در سال جاری بر روی 90 درصد براورد شده ،ادامه داد: آمار و اطلاعات حکایت از این دارد که طی سه ماهه نخست سال بیش از 100 درصد تولید داشتیم اما برای سال 99 این ظرفیت 100 درصد دیده شده است.همچنین هر یک درصدی که قیمت خوراک کاهش پیدا کند، 700 تومان بر ارزش شرکت و 233 تومان به ازای هرسهم اضافه می شود بنابراین اگر امکان دریافت درصد بیشتری از خوراک با قیمت پایین تر میسر شود،اثر آن بسیار قابل ملاحظه خواهد بود.

محبی فرد گفت: آخرین ارزش جایگزینی نوری حدود 1.2 میلیارد یورو است که در صورت محاسبه آن با بهره زمان ساخت به عدد مناسبی خواهید رسید.سابقه هلدینگ در بازار سرمایه کاملا مشخص و قطع به یقین سهمی ارزشمند است که می تواند ضمن تحت تاثیر قرار دادن بازار، سهامداران را راضی نگه دارد. قیمت سهم عادلانه است و علی رغم فشار سازمان بورس معتقدیم قیمت واقعی بیش از ارزش گذاری است اما جای رشد دارد.

انتهای پیام


-بازار بورس چسبیده به سقف حرکت می کند عطش تقاضا مثل سابق نیست امکان اصلاح قیمت ممکن است.....یک زمانی میوه ها پایین درخت بود راحت برمیداشتید می خوردید الان میوه بالای درخت ان هم با شاخ وبرگهایی که ممکن است بشکند باید بروید در بورس میوه بچینید
-تا شنبه خدا نگه دار
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی