close
تبلیغات در اینترنت
شاخص کل بسمت 230هزار واحد
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روزبخیر-کانال ما در تلگرامapsahm@-موج شکرموج پیازی موج رب گوجه موج گرانی خرما در صف خرید بیش از 400میلیونی خساپا-حریل همچناندر محدوده 2200ریال می تازدحسینا هم صف خرید سنگین دارد تا این لحظه-تا صیکو3000ریال را نشانه رفته است اگر مشکل خاصی پیش نیاید-یک تحلیلگر اعلام کرد:70 سهم از بازار جا مانده اند/ اثر شرایط اقتصادی بر سهام بنجل و هجوم سرمایه ها یک تحلیلگر ضمن اشاره به وضعیت اخیر اقتصادی و هجوم طیف وسیعی از صاحبان سرمایه به بورس گفت: 70 سهم بزرگ که به تنهایی 86 درصد ارزش بازار را در اختیار دارند…

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-موج شکرموج پیازی موج رب گوجه موج گرانی خرما در صف خرید بیش از 400میلیونی خساپا
-حریل همچناندر محدوده 2200ریال می تازدحسینا هم صف خرید سنگین دارد تا این لحظه
-تا صیکو3000ریال را نشانه رفته است اگر مشکل خاصی پیش نیاید
-
یک تحلیلگر اعلام کرد:

70 سهم از بازار جا مانده اند/ اثر شرایط اقتصادی بر سهام بنجل و هجوم سرمایه ها

یک تحلیلگر ضمن اشاره به وضعیت اخیر اقتصادی و هجوم طیف وسیعی از صاحبان سرمایه به بورس گفت: 70 سهم بزرگ که به تنهایی 86 درصد ارزش بازار را در اختیار دارند از بازار جا مانده اند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حافظ عزیزی تحلیلگر کارگزاری اردیبهشت ایرانیان اعلام کرد: با تشدید کسری بودجه دولت طی سال گذشته و تکرار و تجربه آن در سال جاری و از طرفی، چاپ و نشر صدها هزار میلیارد تومان پول و شبه پول (عمدتأ شبه پول) برای تأمین و پرداخت های دولت برای انواع مصارف، شاهد سرازیر شدن موج سنگینی از نقدینگی سرگردان و نیمه سرگردان به جامعه هستیم و غول نقدینگی ترجیح داده به مانند قبل، جذب نظام بانکی و سپرده گذاری ها نشود.

لذا طیف وسیعی از صاحبان سرمایه و نقدینگی، سعی در گردش دادن منابع بین بازارهای مختلف از جمله خودرو، طلا و ارز، املاک و مستغلات، کالا، سهام و سایر اشکال دارایی های سرمایه ای شده و نظم عمومی بازارهای مالی و کالایی را بهم ریخته اند. در چنین شرایط نابسامانی، اقتصاد مملکت و کنترل تمام بخش ها ،کالاها و مواد به دست دلالان و واسطه ها  ... افتاده و حساب و کتاب و نظم عمومی از جامعه رخت بربسته است.

اما در بورس تهران نیز ازدحام و  غوغایی است بطوری که طیف وسیعی از مردم و صاحبان سرمایه به این بخش از فعالیت های اقتصادی هجوم آورده اند و فقط سهم می خرند و می خرند. این درحالی است که حتی قیمت سهام بنجل، شرکت های زیانده و ورشکسته نیز طی یک سال اخیر بیش از 3 برابر شده است!

مردم به کارگزاری ها یا سیستم آنلاین معاملات رجوع می کنند و هر جا صف خرید واقعی یا ساختگی باشد، می ایستند و می خرند. ترس از دست رفتن ارزش پول ملی و پس اندازهای ریالی مردم، نوعی وحشت مزمن و خطرناک و مسری را به جامعه و بورس تهران تزریق کرده تا آنها فقط در اندیشه تبدیل ریال ها به سهام شرکت های مختلف باشند و هیچکس حاضر نیست نقدینگی را بصورت ریال حفظ یا نگهداری کند.

امری که به تشدید وضعیت نامطلوب فعلی و تشکیل حباب در بیش از 700 سهم بازار (بورس و فرابورس) منتهی شده و فقط دامان 70 سهم باقی مانده را به حباب نیالوده است.

غرض از شمارش این تعداد سهام به نسبت 70 و 700 سهم، به لحاظ کمی نیست. چرا که مجموع ارزش بازار این 70 سهم که جملگی جزو شرکت های بزرگ و دارای فاند قوی بنیادی هستند، ( نظیر هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه،  فملی  ، ،کگل ، کچاد، کگهر، فاسمین، زاگرس، شخارک، شفن ،شپنا، شبندر،فخوز،ذوب و ........) بیش از 86 درصد ارزش کل بازار ( شامل بورس و فرابورس و بازار پایه) است.

مجموع ارزش بازار بورس و فرابورس ( به انضمام بازار پایه) بیش از 998 هزار میلیارد تومان است که 70 سهم منتخب به تنهایی حدود 700 هزار میلیارد تومان ( حدود 85 درصد از کل بازار) را شامل می شوند.

لذا  ابراز این نکته این است که سهامداران و فعالان بازار به سراغ سهام ارزنده و با دید بنیادی جذب شوند و با دید کارشناسانه و تحلیلی، سرمایه گذاری و خرید کنند.

بدون شک بازار سرمایه ایران، جا برای رشد بیشتر دارد و با دلار 15 هزار تومانی فعلی در بازار آزاد، بسیاری از شرکت های بنیادی از ظرفیت سودآوری و رشد قیمتی بالایی برخوردارند.

انتهای پیام


-

احتمال ورود شورای رقابت به قیمت‌گذاری خودرو

این روزها و در جریان آشفته بازار خودرو ظاهراً رایزنی‌هایی برای ورود مجدد شورای رقابت به عنوان مرجع قیمت‌گذاری خودرو در حال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از اقتصاد آنلاین، سال گذشته بود که براساس مصوبه هیات هماهنگی سران سه قوا، قرار بر این شد سازمان حمایت به عنوان تنها مرجع کارشناسی قیمت تعیین شده و بر همین اساس، تمامی مراجع قانونگذاری و تعیین قیمت مکلف شدند نظرات کارشناسی آن را مدنظر قرار دهند.

در همین راستا عملکرد شورای رقابت که تا آن زمان مرجع تعیین فرمول و تعیین تغییرات قیمت خودروهای داخلی زیر ۴۵ میلیون تومان بود نیز تحت‌الشعاع قرار گرفت و قرار شد تا شورا فقط در چارچوب قیمت‌گذاری خودروهای داخلی و البته خودروهایی که در بازار آنها انحصاری شده عمل کرده و نظر خود را به ستاد تنظیم بازار اعلام کند ولی میزان افزایش و قیمت نهایی هر خودرو با مجوز این ستاد در سازمان حمایت مشخص و به خودروسازان ابلاغ شود.

اما این روزها که بازار خودرو دچار آشفتگی بسیاری شده و تعیین قیمت‌ها بی‌ضابطه و خارج از چارچوب مشخصی در حال انجام و بازار با افزایش شدید و گاهاً غیرمنطقی مواجه است، بحث ورود شورای رقابت به قیمت‌گذاری و نظارت بر آن مطرح است. اینکه وضعیت شورای رقابت برای ورود به بازار خودرو چگونه خواهدبود موضوعی است که پرس‌وجوی آن از برخی اعضای شورا با این توضیح همراه بود که گرچه طی مصوبه مرجع قیمت‌گذاری و ابلاغ خودرو، شورای رقابت نیست و به نهاد دیگری واگذار شده اما این شورا همچنان معتقد است از فرآیند قیمت‌گذاری کنار نرفته است.

این در حالی است که گفته می‌شود شورا در حال نامه‌نگاری و رایزنی‌ها با مراجع ذی‌ربط برای بازگشت مجدد به بازار خودرو و ورود مستقیم به تعیین فرمول و قیمت‌گذاری خودرو است و اگر بار دیگر به این شرایط برگردد به‌طور حتم برای نظارت بر قیمت تمامی خودروهای داخلی و وارداتی که بازار آنها انحصاری تشخیص داده شده، ورود خواهد کرد.

انتهای پیام


-دبالک الان 3800ریال 3400ریال در دسترس بود وهمه نظاره گر
-اکثر نمادهای بازار کم وبیش رشد کرده اند.....ممکن است بعد از عرضه صفهای خرید اصلاح قیمت موقتی داشته باشند وباز هم مقداری رشد کنند
-نمادهاییکه برای بار اول از بدو ورود به بورس افزایش سرمایه میدهند باید اطلاعیه مهلت حق تقدم روی کدال بیاید ور.وز باز گشایی نماد حق تقدم در معاملات برخط فعال شودمثل ولشرق-برکت....این وضعیت مقداری زمان می برد اما نمادهایی که قبلا افزایش سرمایه داده اند حق تقدم شان در انلاین شما فعال است
-خساپا همچنان با صف خرید روبروست خبهمن امروز تا 1770ریال رشد کرد ولی هنوز با قیمت بالای 1800ریال ذوب فاصله داردتصور ذهنی من ماههای قبل این بود روزی خبهمن هم قیمت ذوب خواهد شد وچنین شد
-غچین امروز در برابر عرضه مقاومت کرد ه است تا این لحظه
-

تصمیم مثبت مجلس برای بورس با اصلاح افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی

مجلس در جلسه امروز تصمیم مثبت و مهم برای بورس گرفت و موضوع افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی ها را با هدف تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جلسه امروز مجلس، گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در مورد طرح حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی و حمایت از کالای ایرانی و با هدف تامین نظر شورای نگهبان با اصلاح برخی از مواد این طرح موافقت شد.  

طبق تبصره الحاقی و اصلاح شده ماده 2 ، شمول احکام این قانون به دستگاه های زیر نظر مقام معظم رهبری، منوط به اخذ استعلام رئیس هیات نظارت موضوع ماده 20 این قانون و با اذن مقام معظم رهبری است.

براساس تبصره اصلاحی بند الف ماده 5، چنانچه دستگاه های موضوع ماده 2 این قانون پس از استعلام از شورای عالی امنیت ملی و تائید این شورا، ارجاع کار به شرکت های ثبت شده در سامانه موضوع ماده 4 این قانون را مغایر مصالح امنیتی و دفاعی کشور بدانند، ارجاع کار به شرکت های ثبت نشده در سامانه بلامانع است.

در ماده اصلاحی 15 آمده است: به منظور رونق تولید و ایجاد اشتغال از طریق اصلاح ساختار مالی شرکت ها و کارآمدسازی افزایش بهای ناشی از تجدید ارزیابی دارایی های اشخاص حقوقی موضوع حکم مقرر در تبصره یک ماده 149 قانون مالیات مستقیم با اصلاحات و الحاقات بعدی، افزایش سرمایه از این محل مجاز و مشروط بر این است که ظرف مدت یکسال پس از تجدید ارزیابی به حساب سرمایه افزوده شده و این امر فقط یک بار در هر 5 سال امکان پذیر است.

انتهای پیام


-

دو سناریو احتمالی آمریکا در برابر ایران از نگاه ظریف

وزیر خارجه ایران گفت: به‌طور قطع عنصری در دولت ترامپ وجود دارد و سیاستی را دنبال می‌کند که هدف آن تحریک ایران با امید به سناریوهای متعدد است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدجواد ظریف در سفر به نیویورک به سوالاتی پیرامون روابط تهران و واشنگتن و سیاست آمریکا در قبال ایران برای اعمال فشار حداکثری مبنی بر اینکه آیا دولت ترامپ با سیاست تحریک‌آمیز به‌دنبال این است که ایران را مجبور به ترک برجام کند به لوبلاگ گفت: به‌طور قطع عنصری در دولت ترامپ وجود دارد و سیاستی را دنبال می‌کند که هدف آن تحریک ایران با امید به سناریوهای متعدد است.

وی افزود: یکی از آنها این است که ایران مجبور به ترک برجام شود اما سناریو وحشتناک و بدخواهانه‌تر دیگری شامل طراحی یک حادثه به منظور پیشبرد دیگر اهداف وجود دارد.

ظریف در پاسخ به سوالی درباره اظهارات قبلی‌ مبنی‌بر اینکه عربستان، امارات و اسرائیل خواهان کشاندن پای آمریکا به یک جنگ با ایران هستند و اینکه در صورت وقوع چنین اتفاقی پاسخ ایران چه خواهد بود، گفت: نمی‌خواهم درگیر مساله جلب توجه یا تهدید یا حدس و گمان‌ها شوم اما اگر در منطقه دشمنی وجود داشته باشد کسی از آن در امان نمی ماند.

انتهای پیام


-عرضه های سنگین ولی خرید هم زیاد تا این لحظه
-ذوب 141 میلیون تا این لحظه صف خرید
وتجارت-خساپا -ذوب تا این لحظه بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داده اند
-

آخرین جدول قیمت ۱۶ خودرو داخلی در بازار / پراید 52.5 میلیون تومان

جدیدترین قیمت پراید، پژو، تیبا و ۱۳ محصول دیگر ایران خودرو و سایپا اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از دنیای اقتصاد ، در بازار امروز خرید و فروش خودروهای پراید 111 به قیمت 52.5 میلیون تومان، پژو 405 به قیمت 86 میلیون تومان، تیبا 56 میلیون تومان و 13 خودرو دیگر معامله می شوند.

در این جدول قیمت فروش انواع خودروهای داخلی ثبت شده است.

انتهای پیام


-
یک کارگزار اعلام کرد:

دلیل افزایش ورود نقدینگی به بورس و علت اقبال بازار به سهام خودرویی

یک کارگزار با اعلام دلیل افزایش ورود نقدینگی به بورس ، علت اقبال بازار به سهام شرکت های خودرویی را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، فردین آقابزرگی مدیرعامل کارگزاری بانک دی درباره وضعیت سهام صنعت خودرو در بورس که طی روزهای گذشته با رشد قیمت و صف خرید روبرو شده اند به ایسنا گفت: در پی اعلام صندوق بین‌المللی پول و مرکز آمار ایران مبنی بر کاهش رشد اقتصادی سال گذشته ایران، انتظار تورمی بیشتر و افزایش قیمت دلار را تشدید کرد و سبب شد دولت برای جبران کسری بودجه به یکسان‌سازی قیمت حامل‌های انرژی از جمله بنزین رو آورد که این موضوع به تنهایی انتظارات تورمی را افزایش داد.

وی افزود: در چنین فضایی، سرمایه‌گذاری در بورس یکی از گزینه‌های مناسب است. چرا که آثار سود و زیان و تورم را لحاظ کرده و بازاری نقد شونده است. این فضا صنعت خودرو را هم متأثر کرده و با وجود پایین بودن کیفیت تولید به دلیل استفاده از منابع و تکنولوژی داخلی و پاسخ به تقاضای بازار، می‌توانند با رشد قیمت سهام مواجه شوند. از سوی دیگر قطعات استراتژیک و حتی برخی قطعات خودرو‌های ملی و داخلی ساز از دیگر کشور‌ها وارد می‌شود.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: فارغ از تعرفه و عوارض واردات خودرو ، دیگر امکان واردات راحت CKD و SKD خودرو وجود ندارد و این موضوع ، انحصاری که دولت قبلاً با وضع تعرفه ایجاد کرده بود را تشدید می‌کند و به این معنی است که هر محصولی با هر درجه کیفیت و هر قیمتی، امکان فروش داشته و یکی از دلایل مهم رشد فزاینده قیمت خودرو‌های داخلی همین نکته است. از طرفی این خودرو‌ها پیش خرید هم شده و شرکت‌های خودرویی هیچ دغدغه‌ای از این نظر ندارند.

آقا بزرگی افزود: البته این نکات، بنیادی و بلند مدت نیست. چرا که به همان سرعتی که مراودات بین‌المللی با وضع یک قطعنامه و توافق مثبت می‌شود، می‌تواند با یک توافق، منفی هم شود. از این نظر خودروسازان در مقایسه با شرکت‌های خارجی فقط با یک تصمیم می‌توانند صدمه ببینند و بنابراین برای سرمایه‌گذاران بورسی می‌توانند ریسک زیادی هم به همراه داشته باشند. اما با فرض ثابت ماندن شرایط فعلی و اینکه هیچ مراوده بین‌المللی نیست، این صنعت در بورس جای رشد دارد اما دارای ریسک بوده و و با یک توافق می‌تواند ورق برگردد.

وی با اشاره به ترازنامه خودروساز‌ها گفت: از طرفی این شرکت‌های خودروساز دارایی‌هایی زیادی دارند که علت اصلی، اقبال بازار سهام به صنایع خودروسازی به دلیل همین دارایی‌ها است اما این شرکت‌ها در میان‌مدت و بلندمدت نمی‌توانند مزیت نسبی رقابتی داشته باشند.

آقا بزرگی ادامه داد: با توجه به جریان ورود و خروج نقدینگی بازار سرمایه، هر از گاهی احتمال می‌رود با توجه به رشد صنایع مختلف، صنعتی جا مانده و باید رشد کند که در مقطعی این جو برای خودرویی‌ها رخ داد. در نتیجه این رشد دلیل بنیادی و پیش‌بینی آثار سود و زیانی ندارد.

انتهای پیام
-تا این لحظه  تعداد نمادهای منفی بورس191 وتعداد نمادهای مثبت 155
-تا این لحظه تعداد نمادهای فرابورس109 نماد منفی و82 نماد مثبت
-در هر دو بازار بورس وفرابورس تا این لحظه تعداد نمادهای منفی بیشتر است
-تا فردا خدا نگه دارهر طور که خرید وفروش میکنید فراموش نکنید بازار بورس خانه شیشه ای است
-
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی