close
تبلیغات در اینترنت
نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس - 9
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

کانال ما در تلگرام apsahm@با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
هفته های گذشته سه مورد روند معتبر کشف شد وهرسد با رشد خوبی مواجه شد ولساپا-حق تقدم پخش-وبیمه
-اواخر این هفته ممکن است گروه خودرویی اصلاح قیمت محدودی  انجام دهد
-خبرهای خوب بترانس این نماد را تا این لحظه صف خرید کرده است
-قشیر قصد صعود دارد امروز 98/08/11
-بعضی از سهم ها در لیست سبد ویژه هست ولی شرایط برای خرید ما به فراموشی سپرده میشود مثل همین قشیر
-ولساپا همچنان تا این لحظه صف خرید
-کشف روند حق تقدم پخش در محدوده 5400ریال دقیق بودتا محدوده 5100ریال هم برای لحظاتی افت کرد ولی سریع بالا کشید الان 5960ریال تا این لحظه صف خرید است
-بنیرو قصد صعود دارد
-

خبر خوش برای اقتصاد جهان: چین و آمریکا به توافق رسیدند

پکن و واشنگتن بر سر توافق کلی تجاری بعد از گفت و گوی تلفنی مقامات دو کشور به اجماع رسیدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، خبرگزاری رسمی چین شینهوا اعلام کرد: در مذاکره تلفنی لیوخه معاون نخست وزیر چین و مسئول مذاکرات تجاری این کشور با رابرت لایتیزر نماینده تجاری و استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا، دو طرف در مورد مسایل کلی توافق تجاری به اجماع نظر رسیدند و در مورد زمان بعدی رایزنی ها گفت و گو کردند.

پیش از این گزارش شده بود دو کشور در مورد توافق تجاری به اجماع رسیده اند و قرار است روسای جمهوری چین و آمریکا این توافق را در حاشیه نشست سران آپک در شیلی امضا کنند که این نشست به دلیل ناارامی های شیلی لغو شد .

از آغاز مذاکرات تجاری چین و آمریکا از فوریه سال ۲۰۱۸ (بهمن ۹۶) به این سو، دو کشور در ۱۳ نشست دو جانبه درباره اکثر مسایل مورد اختلاف به توافق رسیدند اما مذاکرات بارها به خاطر عهدشکنی آمریکا دچار فراز و نشیب شد.

بر این اساس، آمریکا پذیرفته است افزایش تعرفه ۲۵ به ۳۰ درصدی بر ۲۵۰ میلیارد دلار از کالاهای چینی را متوقف کند و چین نیز پذیرفته است خریداران عمده این کشور به خرید محصولات کشاورزی آمریکا ادامه دهند.

انتهای پیام


-اکثریت بازار با روند های کوتاه مدت 10 درصد راضی است
-ولبهمن تا این لحظه صف خرید حجم معاملات مشکوک
-گروه زراعت در حال اصلاح قیمت بعلت رشد ماههای گذشته نیاز است اصلاح قیمت تکمیل گردد
-نبروج معمای لاینحل تا این لحظه هر روز این سهم را رصد کنید
-وسرمد بازار پایه زرد فرا بورس نیاز به رصد روزانه دارد
-پخشح حق تقدم با حمایت بود ساده ترین تعریف...... حق تقدم های بدون حمایت حق تقدم های با حمایت
-

مدیر عامل کارگزاری بورس بیمه ایران، رشدهای اخیر بازار سرمایه را واقعی ارزیابی کرد و گفت:  بورس پس از یک دوره استراحت به روند رو به رشد خود بازمی گردد.

مهدی محمود رباطی با اشاره به رشد چشمگیر بازار سرمایه طی ماه های گذشته و ضرورت استراحت شاخص پس از این دوره گفت: بازار بعد از رشد قابل قبول و قابل توجهی که از ابتدای سال ۹۷ تا نیمه نخست سال ۹۸ داشته است، در دو سه هفته گذشته روند استراحتی را در پیش گرفته است و این روند در تمام گروه های بازار مشاهده می شود و مختص یک گروه خاص نیست.البته این روند استراحت و اصلاح در برخی از گروه ها شدیدتر بوده ولی در گروه هایی با رشد کمتر، با تخفیف رخ داده است.

رشد بازار سرمایه حبابی نیست!

رئیس هیات مدیره کارگزاری بورس بیمه ایران با اشاره به تغییر سلیقه سرمایه گذاران بورسی در استفاده از ابزارهای سرمایه گذاری به عنوان عامل دیگر وقوع اصلاح در این بازار خاطرنشان کرد: پس از رشد شاخص و ذخیره سود، اکنون برخی از سرمایه گذاران تصمیم به شیفت سرمایه خود از بازار خرید و فروش مستقیم سهم به صندوق های درآمد ثابت گرفته اند. این در حالی است که انتقال این نقدینگی به صندوق ها نیز تغییری در روند بازار ایجاد نمی کند؛چراکه این پول همواره در بازار گردش می کند و به محض جذاب شدن قیمت ها به سمت خرید سهام بازمی گردد.

وی در ارزیابی روند فعلی بازار گفت: در حال حاضر بازار در وضعیت استراحت است و پیش بینی می شود که این روند ظرف یک ماه آینده نیز ادامه یابد.این در حالی است که برخی تحلیلگران در مورد شکل گیری حباب در بازار و احتمال ریزش شاخص مانند سال ۹۲ صحبت می کردند که با اطمینان می توان گفت وضعیت بازار به هیچ وجه مشابه سال ۹۲ نیست. بلکه در روند اصلی بازار استراحتی رخ داده و شاخص از وضعیت صعودی که در آن قرار داشت دور نشده است. بر این اساس  پیش بینی می شود بازار تا یکی دو ماه آینده مجددا به همان وضعیت صعودی خود بازگردد.

به روز رسانی ارزش دارایی شرکت ها؛ موتور محرکه آینده بازار

رباطی با اشاره به پتانسیل های جدید بازار سرمایه گفت:پس از تغییرات نرخ ارز، خلا به روز رسانی دارایی شرکت ها در ترازنامه های خود احساس شد. این اتفاق در حالی افتاد که در سال های اخیر نیز با کاهش ارزش ریال این بروزرسانی در ارزش گذاری دارایی های شرکت ها اتفاق نیفتاده بود.

 وی افزود: در حال حاضر به دلیل تاکید دولت و وضعیتی که در آن قرار داریم شرکت ها مایلند ارزش این دارایی ها را به روز کنند . اصطلاحا افزایش سرمایه از محل مازاد خرید که این موضوع پدیده ای جدید است و به احتمال زیاد موتور محرکه آینده بازار از طریق همین اتفاق خواهد بود.ضمن این که با این کار می توانند سهام خود را مورد توجه بازار قرار دهند و موتور محرکه بازار نیز شوند.

کدام سهم ها پتانسیل رشد خوبی دارند؟

مدیر عامل کارگزاری بورس بیمه ایران، زمان فعلی را برای رشد سهام کالا محور و اصطلاحا کامودیتی بازار مناسب خواند و گفت: این شرکت ها اغلب طی یک سال گذشته رشد قابل توجهی نداشته اند و حتی برخی از آنها کمتر از شاخص کل رشد کرده اند. این دسته از سهام پتانسیل رشد خوبی دارند، به خصوص اگر قیمت های جهانی وضعیت مثبتی را شاهد باشند اقبال به سمت این شرکت ها افزایش می یابد که وقوع این اتفاق با نزدیک شدن به پایان سال میلادی و افزایش تقاضای جهانی قوت بیشتری می گیرد.

عرضه زیاد حقوقی ها،حقیقی ها را فراری می دهد

رباطی با انتقاد از عرضه های بسیار حقوقی ها در این نوع سهام به عنوان یک اثر منفی در جذب سرمایه گذاران بورسی خاطرنشان کرد: این مساله همواره یک فاکتور بازدارنده در جذب سرمایه های خرد در سهام بنیادی بازار است که سبب کاهش تمایل به خرید سهام این شرکت ها با وجود وقوف از میزان ارزندگی آنها می شود.حتی می توان گفت که چنین مساله ای سبب تمرکز تعداد قابل توجهی از حقیقی ها در بازار پایه و سایر سهم های کوچک بازار شده بود.

این فعال بازار سرمایه با تاکید بر ارزندگی سهام این شرکت ها یادآور شد: البته این سهام همواره انتخاب اول سهامداران ریسک گریز و بورسی هایی با دید بلندمدت در این بازار است. بر این اساس می توان گفت چنانچه بازار در آینده نزدیک رشد مجددی را تجربه کند، موتور رشد بازار از راه تمرکز بر شرکت هایی خواهد بود که برای حقیقی های بازار جذابیت بیشتری دارد.

ایجاد دامنه نوسان داینامیک؛راهکار افزایش جذابیت سهام بزرگ

مدیر عامل کارگزاری بورس بیمه ایران در خصوص وظایف نهاد ناظر در برخورد صحیح با حقوقی ها و ارائه راهکارهای مناسب برای کاهش اثر این عرضه ها در روند رشد سهام شرکت های بزرگ گفت:از نظر من سازمان برای این موضوع باید دو کار صورت دهد که این راهکارها در جلسات با سازمان به معاونین محترم منتقل شده است.

وی در تشریح این راهکارها افزود:ابتدا باید در شرکت های بزرگ و بنیادین بازار دامنه نوسان را دینامیک و باز کنند و از این جهت برای حضور حقیقی ها در این سهام جذابیت ایجاد کنند.ضمن این که برای فروش سهامداران عمده و حقوقی های بازار نیز قوانینی تبیین کنند تا چه در بازار مثبت و چه در بازار منفی نتوانند دست به فروش بی محابا بزنند و در روند بازار اختلال ایجاد کنند. بر این اساس همانطور که امروز ناظر بازار روی کوچکترین رفتار حقیقی ها در فروش و خرید غیر عادی حساسیت نشان می دهد، باید روی رفتار حقوقی ها نیز حساس باشد و فروش ها به شکلی انجام شود که روند عادی بازار را مختل نکنند.

برآیند وقایع سیاسی منطقه به نفع ایران است

این فعال بازار سرمایه در خصوص وقایع سیاسی از جمله کشته شدن ابوبکر البغدادی و سایر رخدادهای خاورمیانه و تاثیر این اتفاقات بر امنیت سرمایه گذاری در منطقه و سایر ریسک های غیر سیستماتیک بر بورس در شرایط فعلی گفت:از لحاظ سیاسی ظرف یکی دو سال گذشته در سوریه، عراق، افغانستان و کشورهای منطقه اتفاقات سیاسی مختلفی رخ داده که نتایج کلی این اتفاقات کاملا به نفع ایران بوده است. از جمله سقوط نتانیاهو و پیروزی در یمن و سوریه و غیره که همگی نتایج مثبتی را برای منطقه و ایران به دنبال داشته است.

وی با اشاره به اهرم تحریم ها به عنوان مهمترین ریسک بر اقتصاد و بورس ایران تصریح کرد: در باره این ریسک نیز امید داریم که با تمهیدات لازم بر طرف شود.ضمن این که وقوع رخدادهای مثبت سیاسی در خاورمیانه و استمرار آن باعث می شود روند سرمایه گذاری در این منطقه مثبت باشد و بورس های کشورهای خاورمیانه از جمله ایران از آن بهره مند شوند.

بودجه؛تعیین کننده ترین جهت حرکت بورس

رباطی در بیان اثر سیاست های دولت در شکل گیری روند بازار سرمایه گفت: بودجه تعیین کننده ترین سند اقتصادی کشور ما است و نقش پر رنگی در جهت گیری اقتصاد ایران دارد.اما به طور مشخص درباره بودجه ۹۹ باید گفت نگرانی هایی در خصوص کسری بودجه دولت وجود دارد که ممکن است این سند را به سمت اخذ عوارض بیشتر از شرکت های بورسی، اخذ مالیات سنگین تر، بالا بردن قیمت خوراک، بالا بردن بهره مالکانه و مواردی از این دست ببرد.

وی درباره بررسی اثر بودجه در سرمایه گذاری بورسی در شرایط کنونی ادامه داد: هرچه به زمان ارائه بودجه نزدیکتر شویم، بازار روندی محتاطانه تر در پیش می گیرد. بر این اساس باید منتظر ماند و دید که دولت در این باره چه تصمیمی دارد.

رباطی افزود: اگر دولت عزم تقویت بازار سرمایه را دارد، همانطور که وزیر اقتصاد و رییس جمهور اشاره کردند، باید در بودجه بسیار به این نکته توجه شود.چرا که تصمیماتی که گرفته می شود تاثیر زیاد و آنی در اقتصاد دارند.همچنین امیدواریم تصمیمات خلق الساعه ای که در سنوات گذشته شاهد آن بودیم اخذ نشود که باعث ضربه مستقیم به بازار سرمایه و خروج سرمایه گذاران از این بازار می شود.


-حق تقدم پخش تقاضا تا این لحظه 906هزار سهم........گذشته وکسب تجربه ثابت کرده است میشود بصورت متوالی ومتناوب از چهل مورد کشف روند سود گرفت
-نماد پخش بعد از پایان مهلت دوماهه یحتمل بالای 1000 تومان صعود خواهد کرد درج مطلب امروز 98/08/11
-

ایران خودرو خبر روزنامه ترکیه را تکذیب کرد : برنامه برای راه اندازی خط تولید نیست

ایران خودرو بعد از انتشار خبر روزنامه ترکیه مبنی بر مذاکره جدی استاندار وان با مدیران این شرکت برای راه اندازی خط تولید محصولات این موضوع را تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ایران خودرو درباره انتشار خبری مبنی بر مذاکره مدیران این شرکت برای راه اندازی سایت تولیدی محصولات در کشور ترکیه طی اطلاعیه‌ای ضمن تکذیب این خبر اعلام کرد: هیچ گونه دیدار یا مذاکره‌ای توسط مدیران ارشد "خودرو" با مقامات ترکیه‌ای صورت نگرفته است.

با توجه به تلاطم های متعددی که صنعت خودرو پشت سرگذاشته، ضروری است رسانه‌ها از صحت و سقم انتشار اخبار از مراجع رسمی ایران خودرو، اطمینان حاصل کنند تا خبرهای واقعی و صحیح  به جامعه اطلاع رسانی شود.

براساس این گزارش، روزنامه ترکیه‌ای سوزجو با اعلام سفر فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو به شهر وان از تصمیم وی برای تاسیس خط تولید در استان وان ترکیه خبر داده بود .

محمد امین بیلمز استاندار وان هم با اشاره به انجام مذاکرات جدی میان ایران و ترکیه برای تاسیس این کارخانه گفت: ایران خودرو در کنار تولید خودرو‌های پژو و رنو تولیدات دیگری نظیر مینی بوس و وانت هم دارد و بررسی‌ها نشان می‌دهد شرکتی معتبر است . به همین دلیل با مسئولان دفتر سرمایه‌گذاری ریاست جمهوری هم صحبت کرده‌ایم.

انتهای پیام


-ارزش معاملات بورس در حال نزدیک شدن به 1400میلیارد تومان وفرا بورس در حال نزدیک شدن به 900 میلیارد تومان یعنی روند کماکان صعودی است
-
-
-
-
-
-
-
-
-


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-ثفارس یک نزول جانانه ولی صعود هم جانانه الان 2392ریال
-جو بازار مثبت است خرید وبیمه در قیمتهای کمتر روزهای قبل جذاب الان 5914ریال  این سهم تا محدوده زیر 5500ریال نزول کرده بود
-گروه زیان ده خودرویی الان مثبت تا قیامت این گروه صورتهای مالی اش درست نخواهد شد ولی سمبل مثبت ومنفی بودن بازار است البته بعضی مواقع
-گروه فلزات اساسی هم  شاخص را مثبت ساخته است   انشا الله ابان ماه بازار متعادل ومثبتی خواهیم داشت
-فنوال در محدوده 4000ریال حمایت میشود ولی هنوز حمایت معتبری نیست
-جو بازار مثبت اگر اماتور ها دست از خریدها وفروش ها روزانه بردارند
-واتی مقداری صف خرید تا این لحظه
-گروه حمل ونقل هم متعادل است نوسان ذات بازار است ولی باور کنید بعضی از ریزشها در بعضی از نمادها واقعا بی منطق بود
-مادیرا قیمت باز گشایی 7997ریال .....علت طولانی شدن باز گشایی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟درج مطلب امروز 98/08/06
-
برای ۷ ماه سال جاری:

بازدهی سهام ۶۱۰ شرکت مشخص شد/ معرفی ۲۴ سهم عالی با سود ۱۲۷۵درصدی

دربرابر رشد ۶۷درصدی شاخص طی ۷ ماه سال ، بازدهی سهام ۶۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی مشخص و ۲۴ سهم عالی با سود حداکثر ۱۲۷۵ درصدی معرفی شدند .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شاخص بورس طی 7 ماه اول سال جاری با رشد 67 درصدی به 303 هزار و 454 واحد رسید اما در این میان شرکت های بورسی و فرابورسی با شرایط متفاوتی از منظر بازدهی روبرو بودند. به طوری که در رویدادی کم سابقه طی سال های اخیر ، سهام 600 شرکت دارای بازدهی مثبت بود و فقط 10 شرکت به بازدهی منفی رسیدند.

براساس این گزارش، درحالی بازدهی سهام شرکت ها از تجمیع سه متغیر تفاوت قیمت هرسهم ، سود سالانه و افزایش سرمایه به دست می آید که سرمایه گذاری فنی مهندسی مشانیر با سرمایه 2 میلیارد تومانی و حاضر در بازار پایه فرابورس با بازدهی خیره کننده 1275 درصدی در صدر همه شرکت ها طی این مدت ایستاد.

6 شرکت با بازدهی تا 503 درصدی در زمره بهترین های بازار قرار گرفتند که شامل نوش مازندران، رنگین، مهندسی حمل و نقل پتروشیمی، سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان، پگاه گلستان و فرآورده های نسوز پارس با بازدهی به ترتیب 1055، 812، 708، 580، 507 و 503 درصدی هستند که در پله های دوم تا هفتم قرار گرفته اند.

همچنین از بین بازدهی کمتر از 500 تا 200 درصدی ، 98 شرکت از جمله قند ثابت خراسان، پارس سوییچ و نیروگاه زاکرس کوثر به ترتیب با بازدهی 467، 455 و 214 درصدی کارنامه درخشانی را به جا گذاشتند.

در دسته بازدهی 200 تا 100 درصدی نیز 197 شرکت جای گرفته اند که بانک پارسیان، بانک دی و ایران خودرو به ترتیب با بازدهی 198، 172 و 134 درصدی در شمار این گروه محسوب می شوند.

در این میان ، 298 شرکت دارای بازدهی کمتر از 100 تا 0.81 درصدی بودند که شرکت های بزرگی همانند بانک ملت با 99 درصد، سایپا با 75 درصد، بانک صادرات با 45 درصد، ملی مس با 44 درصد، فولادمبارکه با 40 درصد، بانک تجارت با 37 درصد، ذوب آهن با 27 درصد، بانک گردشگری با 23 درصد و بانک آینده با 18 درصد بازدهی در این طبقه بندی قرار دارند.

فهرست 24 شرکت با بازدهی عالی

گزارش بررسی بازدهی همه شرکت های حاضر در تابلو های معاملاتی بورس و فرابورس طی 7 ماه سال جاری از طریق این لینک قابل دریافت و مشاهده است.

انتهای پیام


-نوسان گیری مثل اب خوردن است ولی زمان خاص خود را دارد ما اگر زیاد تو نخ این کار نمیرویم از بازدهی بلند مدت جا می مانیم

صبح نماد حق تقدم پخش 5100ریال الان محدوده 5500 ریال

سه جلسه قبل نماد وبیمه محدوده 5400 ریال الان 5900ریال

مهارت خرید وفروش کپی کردن از روی دست این وان نمیشود هرکس در بازار سرمایه باید روی پای خودش  بایستد با فحش دادن به این وان هم کار درست نمیشود


-ثفارس نزول کرد ولی سریع هم رشد کرد الان مقداری صف خرید دارد تا این لحظه
-بیمه نوین صف خرید سنگین تا این لحظه درج مطلب امروز 98/08/06
-حق تقدم پخش هنوز با تقاضا روبروست تا این لحظه
-صبح قیمت حق پخش بود 5100 تومان خوب 100 تومان هم اگر بلند مدتی ها واریزکنند به حساب شرکت میشود 6100 تومان دقیقا شش ماه دیگر همین پخش بالای 1000 تومان معامله خواهد شد منظور حقوقی هاطبق این مدل محاسبات کار می کنند درج مطلب امروز 98/08/06
-
طی هفت ماه سال جاری:

افزایش ۲۶ درصدی درآمد "همراه" منجر به رشد قیمت شد/ وضعیت بازدهی سهام

همراه اول با انتشار گزارش عملکرد مهر و ۷ ماه سال جاری، کسب درآمد ۱۰ هزار میلیارد تومانی را به ثبت رساند و با افزایش ۲۶ درصدی نسبت به دوره مشابه قبل و رشد قیمت سهام روبرو شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت ارتباطات سیار ایران که با سرمایه 1.92 هزار میلیارد تومانی در بازار دوم بورس حاضر است،گزارش عملکرد مهر و 7 ماه سال جاری را ارائه کرد و طی معاملات روز جاری با رشد 1.1 درصدی قیمت روبرو شد.

بر این اساس، "همراه" در دوره یک ماهه از کارکرد مشترکین خطوط دائمی و اعتباری، استفاده از امکانات شبکه توسط سایر تلفن های همراه، فروش خطوط جدید تلفن همراه، خالص خدمات ارزش افزوده و سایر، مبلغ 1.5 هزار میلیارد تومان درآمد داشته است.

این شرکت در عملکرد 7 ماهه مبلغ 10 هزار میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 26 درصد رشد داشته است.

همچنین بررسی بازدهی این شرکت از ابتدای سال جاری تا پایان مهر نشان می دهد قیمت هرسهم "همراه" در پنجم فروردین 18726 ریال بوده و با احتساب افزایش سرمایه 100 درصدی (در 29 اردیبهشت ) و توزیع سود 3125 ریالی هر سهم به قیمت 13883 ریالی رسیده که حکایت از بازدهی جالب 64.7 درصدی دارد که 3.5 برابر سود سپرده بانکی است و انتظار می رود با بهبود شرایط بازار سهام ، روند سودآوری این شرکت ادامه یابد .


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-تقویم 5و7 نوشته تعطیل........برای صحت تعطیلات باید چند تقویم را نگاه کرد
-گروه دارویی را الان نگاه میکردیم هنوز اصلاح قیمت تمام نشده است
-فقط تا این لحظه دامین با صف خرید روبروست

-علت صف خرید سنگین فباهنر تا این لحظه درج مطلب امروز 98/08/04


پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه شرکت صنايع مس شهيد باهنر - نماد: فباهنر

موضوع:  پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه 
با عنایت به ماده 3 دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب 1395/07/17 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار و اوراق بهادار) به پیوست گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 1,125,000,000,000 ریال به مبلغ 12,228,332,000,000 ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به منظور اصلاح ساختار مالي و بهبود نسبت مالکانه که در تاریخ 1398/07/20 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می گردد.اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور متعاقبا اطلاع رسانی می گردد.-ان اقایان کانال های 50000ممبر بازار را حبابی بردند به عرش نه این اقایان که بازار راقفل زدند..... هر دو طرف به بازار سرمایه اسیب می رسانند....موجودات همه نامریی انتقاد هم بی فایده است موج سونامی وقتی بیاید بدوخوب را اب میبرد
-بردار من اصلاح قیمت هنوز مقداری مانده است
-صبور باشید ایام عید وبعد وشاید هم 22 بهمن در بورس پیروزی ها شروع خواهد شد
-خپارس مثبت در محدوده 1400ریال تا این لحظه
-گروه قند تا این لحظه مثبت ونماد قشیر تا این لحظه صف خرید سنگین
-خاذین اخرین بار ما در محدوده 1800 ریال کشف روند کردیم در 2730 ریال خارج شدیم بمحض خروج ما تا محدوده 3400ریال رشد کرد ولی با شدت نزول کرد.....رفتار ما با این سهم درست بود ولی یک هیجان کاذب سهم را تا 3400ریال رشد داد الان 2158ریال در محدوده منفی قرار دارد.....نکته فنی هیجان 2700 الی 3400 خاذین بعلت سفر نیویورک بود.....همان شوک مثبت  الان این وضعیت خنثی ومنفی را در بازار رقم زده است........مقصر هیجان سازان هستند وتعدادشان بی شمار
-مادیرا بازگشایی شود نقدینگی از مادیرا ازاد شود.....دقیقا باید سراغ سهم مشابه بروید  درج مطلب امروز 98/08/04
-دفارا صف خرید سنگین حجم معاملات مشکوک تابستان بیش از صدرصد از این سهم سود گرفته شدتوسط ما کشف روند شد و..... رشد سهم همچنان ادامه دارد هر روز رصد کنیداز زمان باز گشایی بعد از افزایش نزدیک به 100درصد رشد کرده است قیمت میانگین بازگشایی محدوده 14000ریال بود
- الان مدتی است در چند پله وبیمه می خریم چرا صبح تا شب اینجا مطرح کنیم ولی روی روال وپلن معاملاتی داریم  حرکت میکنم درج مطلب امروز 98/08/04
-این هفته دور وز تعطیلی هست وبازار نامیزانی هست......تو یک پاساژ مغازه داره همه سر از مغازه بیرون می اورند سرک می کشند ودنبال مشتری می گردند این هفته بورس هم چنین وضعیتی دارد ولی بعد هر اصلاح قیمت محدود رشدی در پیش است
-
دو کارشناس تحلیل کردند :

نحوه عرضه 14.5 و 17 درصد سهام ایران خودرو و سایپا / هشدار برای دو صنعت

دو کارشناس با ارائه توضیحاتی درباره نحوه عرضه بلوک 14.5 و 17 درصدی ایران خودرو و سایپا توسط دولت در خصوص اثر ورشکستگی خودروسازان بر دو صنعت فولاد و بانکی هشدار دادند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان با اعلام موافقت واگذاری اندک سهام باقی مانده دو خودروساز بزرگ و عرضه بلوک 14.5 و 17 درصدی ایران خودرو و سایپا به ایرنا گفت: به تجربه ثابت شده دولت بنگاهدار خوبی نیست. اگر خواهان رشد خودروسازی هستیم باید خصوصی‌ سازی واقعی در آن انجام شود.

وی افزود: هرچند دولت کمتر از ۲۰ درصد در ایران خودرو و سایپا سهم دارد اما انتخاب مدیران عامل آنها از سوی وزارت صنعت یا سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) انتخاب می‌شود. باید مراقب بود باقی مانده سهام دولتی در خودروسازی به اهل آن واگذار شود.

امیرحسن کاکایی عضو هیات علمی گروه مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت نیز گفت: امکان واگذاری سهام دولت در این دو خودروساز در مقطع کنونی فراهم نیست اما می‌توان اقدام‌های دیگری به انجام رساند.خصوصی‌سازی خودروسازان موضوعی است که در دراز‌مدت به نتیجه می‌رسد. صنعت خودرو در شرایط کنونی با بحران مواجه بوده و نیازمند واکنش یا واکنش‌هایی سریع است.

وی با اشاره به بحران سال ۲۰۰۸ آمریکا هشدار داد: اگر خودروسازان ایرانی ورشکست شوند، صنعت فولاد و دیگر صنایع حتی بسیاری از بانک‌ها ورشکست خواهند شد. واگذاری خودروسازان باید در سه مرحله انجام شود، یعنی پس از واگذاری اموال مازاد آنها باید شرکت‌های بی ارتباط به خودروسازان واگذار شود، سپس سراغ ادغام شرکت‌های اصلی آنها رفت.

کاکایی ادامه داد: بطور نمونه شرکت‌های قطعه‌سازی زیادی زیرمجموعه ایران خودرو و سایپا هستند که می‌توان آنها را واگذار کرد و مدیریت آنها را به بخش خصوصی سپرد. در مرحله بعد ادغام شرکت‌های اصلی مثل سایپا و سایپا دیزل یا ایران خودرو با ایران خودروی خراسان و ایران خودرو دیزل می‌تواند در دستور کار قرار گیرد. در این زمینه با وجود اینکه صحبت‌های زیاد مطرح شده اما در عمل اقدامی انجام نشده است.

انتهای پیام


-تا دوشنبه صبح خدا نگه دار
-
-

تعداد صفحات : 14

درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • نظرسنجی
    نظر سنجی سایت در مورد نمادهای بورسی

    کدهای اختصاصی