close
تبلیغات در اینترنت
نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس - 8
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

کانال ما در تلگرام apsahm@با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-خساپا شفاف سازی یک تکان  مثبت تا این لحظه وصف خریدفعلا
-خپارس هم با تقاضا روبروست تا این لحظه
-نماد خودرو هم از مقاومت 8000ریال  موقتا عبور کرده است کلا جو گروه خودرویی مثبت است اگر تکذیبیه ای درکار نباشد
-صف فروش بانک پارسیان جمع شد تعادل به گروه بانک برگشته وروند گروه در حال مثبت شدن است
-حق تقدم پخش امروز هم تا این لحظه مثبت خورده است......حال باید دید ایا خود سهم میتواند از مقاومت 10000ریال روزهای اینده عبور کند یا خیر؟؟؟
-ختراک الان 11000ریال حق تقدم 7910 ریال......با لحاظ کردن قیمت 18000ریال قبل افزایش ومقدار جایزه تعلق گرفته وقیمت سهم وحق وتقدم سود خوبی را ثبت کرد چون سهم وحق بعد از افزایش با حمایت روبرو شد
-ولیز مسیر خود را از گروه لیزینگ جدا کرده امروز هم صف خرید است تا این لحظه
-نمادهای حسینا -حتوکا حجم معاملات مشکوک تا این لحظه
-جو بازار مثبت است وفعلا تحلیل بر بازار حاکم است
-
یک کارگزاری اعلام کرد :

پیش بینی وضعیت چند صنعت و ۱۰ سهم شاخص ساز که در محدوده حمایتی هستند

یک کارگزاری با اعلام پیچیده تر شدن شرایط بازار در نیمه دوم سال و به چند دلیل ، آینده چند صنعت بزرگ را پیش بینی و ۱۰ سهم شاخص ساز که در محدوده های حمایتی قرار دارند را معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بازار سهام که در آبان هم نتوانست رضایت سهامداران را جلب کند ، شروع نیمه دوم ماه را با شاخص 305 هزار و 333 واحدی شاخص بورس آغاز می کند و در این میان کارگزاری آبان درباره شرایط روزهای گذشته و آینده اعلام کرد: بازار در هفته گذشته نیز رفتاری نوسانی داشت و در نهایت شاخص با افت نسبی به کار خود پایان داد.

تردید در خریدهای جدید و عدم تغییر در متغیرهای تاثیرگذار باعث شده تا بازار از فضای هیجانی و مثبت ماه های گذشته فاصله بگیرد و شاهد روندی نوسانی در بازار سهام باشیم . هرچند حجم نقدنیگی فعال همچنان در بازار زیاد است و تا رکود در بازار فاصله ای قابل توجه باقی اما در بازارهای جهانی اخبار نقش مهم تری نسبت به آمار گرفته و توجه بازارها به رسانه های خبری بیشتر شده است موضوعی که بازار داخل نیز چندان با آن غریبه نیست.

اخبار ضد و نقیض از مذاکرات تجاری چین و آمریکا، رفتاری نوسانی در بازارهای سهام و کالا به دنبال داشته و همچنان روند قابل اتکایی در شاخص های بین المللی دیده نمی شود . هرچند برآیند این نوسانات تاکنون مثبت بوده است.

افت قیمت طلا که اخیر با توجه به آمارهای ضعیف اقتصادی مورد توجه بود نیز تاییدی بر نزدیکی مواضع طرفین درگیر در منازعات تجاری است. شاخص بورس های آمریکا هم رکوردهای جدیدی را ثبت کردند و به نظر می رسد این روند در هفته آینده نیز کم و بیش ادامه داشته باشد . سخنرانی ترامپ در سه شنبه نیز می تواند اطلاعات بیشتری در رابطه با وضعیت مذاکرات تجاری در اختیار بازارها قرار دهد.

در بازار سهام داخل هم به نظر می رسد گروه های کالایی همچنان چشم به محرک های بیرونی داشته باشند و صرفا در نمادهای کوچکتر شاهد حرکات متفاوت نسبت به وضعیت گروه ها باشیم. در نیمه دوم سال خصوصا در سال های اخیر، شرایط کلی بازار تا حدودی پیچیده تر بوده و با نزدیکی به ماه های پایانی سال و بودجه آینده و تصمیمات مهم اقتصادی ، ریسک های داخلی بازار افزایش می یابد و تا حدودی فشار را بر گروه های بزرگ بازار افزایش می دهد.

بازارهای جهانی و روند معاملات بورس کالا و نرخ ارز و تحولات داخلی اقتصادی از عمده ترین متغیرهای تاثیرگذار بر روند گروه های بزرگ خواهد بود و از لحاظ نموداری نمادهای شاخص ساز همچون "فولاد، فملی، کاوه ، کگل، کچاد، شبندر، شپنا، فارس، پارسان و شاراک " در محدوده های حمایتی قرار دارند و حفظ این محدوده ها از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود. خصوصا" در گروه فلزات اساسی و معدنی ، تحرکات مثبت قیمتی در نمادهای بزرگ می تواند تاییدی بر پترن های صعودی قیمت باشد.

در بین دیگر گروه ها هم ، بانکی ها آغازگر اصلاح بوده اند و خودرویی ها نقش محرکی برای پایان مقطعی روند اصلاحی را ایفا کرده اند. در گروه بانک که اخباری مبنی بر محدود شدن افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی فشار زیادی را بر برخی از نمادهای گروه آورد به نظر می رسد این هفته روندی متعادل داشته باشند و تا حدودی از شیب اصلاح کاسته شود.

نکته حایز اهمیت تلاش موثر برخی از نمادهای بانکی همچون "وبملت" به منظور شفاف سازی در رابطه با اخبار و شایعات است که نشان می دهد بازار سهام و تابلوی داد و ستد رفته رفته از اهمیت ویژه ای برای خود شرکت ها برخوردار شده است.

 خودرویی ها که تجدید ارزیابی ها دارایی شرکت های این صنعت جدی تر شده در هفته گذشته تحرکات مثبتی داشتند و در روز دوم هفته شاهد جابه جا شدن حجم قابل توجهی از سهام نمادهای خودروساز بودیم. با توجه به وضعیت نمادها خصوصا "خودرو، خساپا و خپارس " به نظر می رسد فارغ از نوسانات روزانه این گروه می تواند وضعیت مناسبی را تا پایان سال تجربه کند و هرچند از لحاظ عملکردی نمی توان امید چندانی به بهبود وضعیت داشت اما تجدید ارزیابی دارایی ها در برخی از نمادها می تواند جذابیت زیادی را برای این گروه به دنبال داشته باشد.

در صورت ادامه روند در این هفته بسیاری از نمادهای گروه به سقف های قبلی می رسند که رفتار قیمت در این محدوده ها می تواند تاثیر زیادی بر روند کوتاه مدت گروه داشته باشد.  

برای دیگر گروه ها هم به نظر می رسد وضعیت نوسانی همچنان ادامه داشته باشد و با توجه به افت هفته های اخیر ، بخشی از نقدینگی جذب شده از این گروه ها خارج شده و نمی توان شیب تند قبلی را در هر دو سمت روند انتظار داشت .

بسیاری از نمادها در گروه های کوچک تر که رشدهایی بدون پشتوانه را تجربه کرده اند با از دست دادن خطوط حمایتی روند، وضعیت چالشی را پیش رو خواهند داشت و به همین دلیل باید در ورود به این گروه ها و نمادها دقت زیادی به خرج داد.

انتهای پیام


-چکاپادر اینده حرکت مثبتی خواهد زد ولی زمانش نامعلوم است اما الان  سهم در کنترل است با نوسانات محدود لذا اتش تهیه چند کانال تا اینجا جهت رشد کار ساز نبوده.....توجه داشته باشید..... هرخبر خوب در هر سهمی یک شوک ناگهانی به ان سهم وارد خواهد کرددرشرایط عادی فقط نوسانات مقطعی کوتاه مدت اتفاق خواهد افتاد
-نمادهای ثرود-ثشرق تا این لحظه صف خرید دارند
-بالبر حجم معاملات مشکوک

-نوسان شدید در گل زعفران پاک نشده هفته قبل مقداری گرفتیم کیلویی 35 هزار تومان دیشب سوال کردم کیلویی 65الی 70 هزار تومان......در استانهای زعفران خیز موج عجیبی روی پروژه زعفران راه افتاده است......کسانیکه که در تربت حیدریه بیرجند قاین سکونت دارند براحتی میتوانند در قیمتهای 30 الی 45 هزار تومان گل پاک نشده خرید کنند

هر کیلو گل معمولا 2 تا 2/5 مثقال زعفران میدهد ......گل زعفران مشهد وسایر استانها رنگ وبوی گل زعفران تربت وقاین وبیرجند را ندارد


-موج گروه خودرویی یک روزه است اگر به دوروز کشید معجزه است
-

هر کیلو گل زعفران چند گرم زعفران می‌دهد؟

هر کیلو گل زعفران بستگی به زمین زعفران و عیار زعفران برداشت شده دارد ولی میانگین در حالت مناسب باید هر کیلو گل زعفران حدود 12 گرم زعفران خشک شده بدهد و در حالت بد که البته طرز خشک کردن گل زعفران و فاکتورهای دیگر هم موجود است مثلا ریشه سفیدی زعفران جداسازی شده باشد یا نه حدود 8 گرم زعفران خشک شده می دهد.


-


 آخرین قیمت گل زعفران یک کیلو در سال 1398

قیمت گل زعفران در 1398/07/28 74000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/07/29 87000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/07/30 88000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/01 68000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/02 71000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/03 73000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/04 68000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/05 60000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/06 39000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/07 45000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/08 34000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/09 37000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/10 28000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/11 25000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/12 34000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/13 42000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/14 43000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/15 40000 تومان

-اگر نمودار تکنیکی گل زعفران را تهیه کنید با نزول وصعود سهم بورسی هیچ فرقی ندارد......اعداد بالا نوسان بیش از صدرصدی را رقم زده است حرفه ای های زعفران فروش از همین فرصتهای نزول استفاده میکنند کمترین قیمت 25هزار تومان بیشترین 87 هزار تومان
-اشتباه نکنید اینکه هر روز صبح در بورس سهم ها به شما فرصت خرید بدهند قطعا باید زمانی صبر کنید تا سهم التر ناتیو خاصی را رقم بزند
-صعود بورس در دوسال گذشته نتیجه زرنگی های شما نبود بازارسرمایه بعلت عقب ماندن از دلار رها شد تا رشد کندالان مهم حفظ ان نقدینگی وتجسس جهت کشف روزنه های صعود می باشد مثل پخش وحق وتقدمش که از سه هفته پیش شروع به رشد کرد
-سخزر الان یک دفعه صف خرید شد من جایزه اش را دارم ولی این لحظه نمیدانم چرا صف خرید شد
-قشیر حجم معاملات مشکوک است عرضه هم شده ولی مدتی است صف خرید وصعودی است نیاز به بررسی دارد
-در کانال در مورد التر ناتیو سهم ها صحبت کردیم الان سخزر یک التر ناتیو مثبت وبعبارتی یک پالس مثبت در یافت کرده است ممکن است این التر ناتیو حق یک ماهه ویا چیز دیگری باشدتا این لحظه صف خرید

- دوستم میگفت دختر متعلق به مردم است خانه نمی خواهد بهش گفتم خفه شو اول برو برای دخترت خانه بخر شوهر خودش پیدامیشود

چه دختر داشته باشی چه پسر باید برای انها خانه تهیه کنی وگرنه خوشبختی تعطیل


-ختراک را در محدوده 18000ریال قبل از افزایش سرمایه کشف روند کردیم اصلا جایزه اش را حساب نمیکنیم164درصد افزایش سرمایه داد

قیمت سهم 11012ریال

1/64 حق تقدم به قیمت الان 7885ریال میشودسرجمع

12931 ریال

جمع قیمت مجموع سهم وحق تا این لحظه23943 ریال

منهای 18000ریال مانده5943 ریال سود هر سهم.....در این بازاربهترین بازدهی البته برای ادمهای صبور نه انهایی که عجولانه فروختند


-بدون التر ناتیو وپالس مثبت سهمی را شیر یا خطی بخری .....فقط برای خودت استرس خریده ای
-
مطالعات نشان می‌دهد مصرف ارزشمندترین ادویه جهان «زعفران» در کنار دارو به درمان افراد مبتلا به افسردگی کمک می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
«آدریان لوپرستی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه مرداک استرالیا گفت: «در مطالعه ما، علائم افسردگی در شرکت کنندگان دریافت کننده زعفران، ۴۱ درصد کاهش یافت.»

وی افزود: « ما شاهد بهبود در کیفیت خواب، خلاقیت و انگیزه، و علاقمندی و لذت از فعالیت‌ها در افراد بودیم.»

محققان تاکید می‌کنند که بعید است افزودن زعفران بیشتر به رژیم غذایی فرد به تنهایی بتواند سلامت روانی فرد را بهبود بخشد بلکه باید به عنوان یک گزینه درمانی در کنار دارو‌های ضدافسردگی استفاده شود.

با این حال محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه تاکید دارند.

زعفران که به آن طلای سرخ گفته می‌شود، ادویه‌ای معطر است که عمدتا در ایران می‌روید و ارزش آن از برخی از فلزات گرانبها نظیر نقره هم بیشتر است.

-
-


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-ختراک از مقاومت 10000ریال موقتا عبور کرده است تا این لحظه
- نماد پخش مقاومت 9000ریال را لمس کرده است وحق تقدم پخش الان 6881ریال
-شاخص کل  فصل گذشته با نزول تقریبی 25000واحدی بواسطه شوک ناگهانی وریزش بازار تا حدودی نقدینگی را فراری داد اشتی نقدینگی با بازار زمان بر خواهد بود
-شاخص کل الان مثبت شد.......
-داوه به کجا میرود؟؟؟؟؟ دیروز کشف روند شد صبح 500هزار سهم تا این لحظه عرضه شده است حمایت 13000ریال مقاومت اول 17000ریال
-ختراک -پخش دو نمادی که ماه گذشته شبیه هم یک رفتارنزولی وصعودی را به نمایش گذاشتند....بهش میگویند کشف روند
-حقوقی مادیرا باید برود پیش حقوقی های ختراک -پخش نحوه جذب 1000ریال حق تقدم را بیاموزد البته با گذشت زمان همین حقوقی مادیرا مجبور خواهد شد از سهم وحق حمایت کند.....عملکرد ثفارس .خاذین.ونیرو .... ودهها سهم دیگر در حمایت از حق تقدم شان عالی بود ونتیجه ان میشود در مهلتهای یک ماهه حق تقدمشان به بالاترین قیمت فروخته میشود  هر عملی باز خوردی دارد
-با پول شما دهها شرکت دارویی شرکتهای زراعی در بورس  به عرصه ظهور رسیدندخیروثواب هزاران رکعت نماز برای شما در این نوع سرمایه گذاری ها ثبت است....حلال ترین پول است از شیر مادر هم حلال تر
-صف خرید حق تقدم پخش تا این لحظه 1 میلیون
-گفتم خبهمن ذوبی دیگر خواهد شد الان خبهمن 2070 ریال در ریزش فصل گذشته جان سالم بدر برد ذوب الان 1840 تفاوت قیمت.....را ملاحظه کنید
-حتوکا همچنان تا این لحظه کم عرضه روزهای قبل هم اشاره کردیم حآسا حجم معاملات مشکوک
-ولبهمن حجم معاملات مشکوک به عرضه وتقاضا وحجم معاملات انجام شده دقت کنید
-التماس نکن فایده نداره ما هم منتظر بودیم وبیمه بشود 5500و5300ریال 200000سهم بخریم ولی نمیاد
-دیشب در کانال گفتیم وبملت باعث خواهد شد امروز بازار مثبت بشود وبملتالان  تا این لحظه 40 میلیون سهم مثبت معامله شده
-صف فروش وپارس هفته اینده جمع میشود
-شرافت اخلاقی حکم میکند از یک کنار نگاه کنیم نظری که بر ذهن می نشیند بدهیم نوشته های ما نظر شخصی است ودر پروفایل هم گفتیم خرید اول تستی 100 هزار تومان....یعنی هیجان مردود است هیجان قمار است هیجان اعتیاد هست پس گوش کنید وبا رقم کم معامله بزنید تستی 100 هزارتومان....ان هم با مستندات کدال
-الان در بازار خرسان رضوی دهها نوع گل زعفران فروشی هست از کیلویی 35 هزار تومان تا 60 هزار تومان......تمام فروشنده ها میگویند گل مان بهترین گل است.....ولی.....زعفران قاین وبیرجند وتربت حیدریه.....شهرت خاص خودش را داردحالا سهم های بورسی هم تابع همان قانون زعفران هستند کاسپین 1800 تومانی هم داریم وتجارت 45 تومانی هم داریم...برو بگرد بهترین گل بورسی را پیدا کن
-این مادیرا اگر جنگی در خاورمیانه در نگیرد چند ماه اینده دوباره بالای 1000 تومان خواهد بوددرج مطلب امروز 98/08/14
-صد برابر محمد علی کلی تو رینگ بورس مشت خوردیم تا حرفه ای شده ایم منظور از حرفه ای شخص من نیست منظور تنظیمات هدایت سهام را ساخته ایم در یک کریدور خاص طبق قوانین خاص حرکت میکنیم.....تعریف کلاسیک پلن معاملاتی منطبق با شرایط اب وهوایی بورس ایران
-
هفته آینده :

برنامه وزارت اقتصاد برای فروش اموال مازاد بانک‌ها رونمایی می شود

وزیر اقتصاد با پیش بینی رشد مثبت غیرنفتی از برنامه جامع برای فروش اموال مازاد بانک‌ها خبر داد که هفته آینده رونمایی می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از فارس، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در رابطه با رشد اقتصادی سال جاری گفت: برآورد بانک جهانی، صندوق بین‌المللی پول و برخی از نهادهای پژوهشی داخلی از رشد اقتصادی سال جاری این بوده که رشد اقتصادی بین منفی 4.5 تا 9.5 درصد خواهد بود.

وی افزود: یکی از دلایل آنها بحث فروش نفت بود اما آمارهای سه ماهه اول سال و برآورد مرکز آمار از رشد سال 98 این امیدواری را ایجاد کرده که رشد اقتصادی غیر نفتی متفاوت از برآوردها باشد. رشد اقتصادی غیرنفتی سه ماهه اول سال 0.4 درصد مثبت بوده و پیش بینی می شود رشد اقتصادی غیرنفتی مثبت شود.

این مقام مسئول گفت: بررسی وضعیت شرکت های تولیدی در استان‌های مختلف حاکی از روند مثبت است.همچنین بررسی متغیرهای مختلف مثل مصرف برق در بنگاه‌های اقتصادی و حمل و نقل نشان از رشد مثبت اقتصادی غیرنفتی دارد.

دژپسند درخصوص دستور فروش اموال مازاد بانک‌ها گفت: برای واگذاری شرکت‌ها، دارایی‌ها و اموال مازاد بانک‌ها برنامه جامع داریم و براساس این برنامه امید می رود با مشارکت بخش خصوصی واگذاری‌ها را انجام دهیم که البته هفته آینده در قالب یک پیوست رسانه‌ای جامع اطلاع رسانی می شود.

انتهای پیام-نماد پخش طی دوهفته از 7030ریال الان رسیده به 9233ریال یعنی 2000ریال رشد.....تو این کاهو بازار یک رشد لاکچری
-
کارشناس بازارسرمایه اعلام کرد:

وضعیت فعلی بورس و توقف رشدهای همگن قیمت سهام / درخواست از تحلیل گران

کارشناس بازار سرمایه با اعلام وضعیت فعلی بورس و توقف دوره رشدهای همگن قیمت سهام گفت: با توجه به اختلاف محسوس سود تابستان شرکت ها، تحلیلگران باید پیش‌بینی‌های قبلی را بازنگری کنند .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امیر هوشنگ نوائی با انتشار مطلبی با عنوان نوبت بازنگری در تحلیل‌های بورسی در دنیای اقتصاد درباره آخرین شرایط بازار سهام اعلام کرد: با پایان یافتن یک دوره صعود پرشتاب، معادلات بازی در بورس تهران تغییر کرده و به نظر می‌رسد با فروکش تب خرید، صرف تکیه بر جریان نقدینگی، ریسک زیان بورس‌بازان را افزایش می‌دهد. در نتیجه توجه به تحلیل‌ها باید بیش از پیش پررنگ شود.

در سوی دیگر بررسی عملکرد شرکت‌ها با برآوردهای کارشناسی از سود تابستان ۹۸ آنها نشان‌دهنده اختلاف محسوسی است که تاکید می‌کند حتی تحلیلگران نیز باید در پیش‌بینی‌ها بازنگری انجام دهند و بر اساس واقعیات جدید چراغ راهنمای بهتری برای سرمایه‌گذاران شوند.

معاملات روز گذشته سهام به‌طور مشخص تحت‌تاثیر اخبار مرتبط با تجدید ارزیابی بانک‌ها بود و از بین ۸۷ میلیارد تومان ارزش صف‌های فروش معاملات دوشنبه، بیش از ۶۰ میلیارد تومان آن به سهام بانکی تعلق داشت. نکته جالب توجه آنکه تعداد قابل‌توجهی از نمادهای بانکی که در روز گذشته تحت فشار شدید فروش قرار گرفتند با بخشنامه جدید بانک مرکزی نیز دچار محدودیت خاصی نمی‌شوند. برخی از نمادهای بانکی قصدی برای افزایش سرمایه ندارند و برخی دیگر در افزایش سرمایه‌های خود از محل تجدید ارزیابی به دارایی‌های ثابت اتکا دارند.

با این حال رویکرد عمومی به این گروه از این مساله پرده بر‌می‌دارد که بسیاری از بازیگران بازار همچنان در پی روندهای پرقدرت و مشخص هستند و بلا تکلیفی در این مسیر را چندان بر نمی‌تابند. حتی اگر نتیجه آن پیشروی در مسیر نزولی باشد. این روند تنها گوشه‌ای از بهانه‌جویی‌های معمول در بازار سهام، بعد از ثبات نسبی در محدوده فعلی، را نشان می‌دهد.

کماکان در تک‌نمادهای مختلف تلاش برای موج‌سازی قیمتی مشاهده می‌شود اما تضعیف جریان نقدینگی سبب عقیم ماندن اکثر این تلاش‌ها شده است. حافظه‌ کوتاه‌مدت سهامداران با روندهای هیجانی و پرشتاب پر شده و پرهیز از آن دست‌کم در کوتاه‌مدت دشوار به نظر می‌رسد. به علاوه آنکه بسیاری از بازیگران تازه‌وارد بورسی ممکن است این کم‌تحرکی را کسل‌کننده یا بی‌حاصل بدانند و بعد از مدتی از این شاخه به شاخه دیگر جستن و تغییر سبد سهامداری راه خروج از بازار را در پیش بگیرند.

وضعیت فعلی بورس

در توصیف وضعیت فعلی بورس باید گفت دوره رشدهای همگن قیمت سهام متوقف شده است. در نیمه نخست سال،جریان قدرتمند پول و نقدینگی ورودی سبب می‌شد تا روند عمومی بازار چندان تمایزی بین شرکت‌های مختلف یک صنعت قائل نشود و تنها تعدد بازیگران و نسبت نقدینگی ورودی به ارزش بازار شرکت‌ها بتواند روندهای قیمتی را رقم بزند.

در آن برهه ، جریان نقدینگی، قوی‌تر از هر عامل تحلیلی دیگری ظاهر شد و نه به تحلیل‌های حمایت‌گر از روند صعودی قیمت یک نماد اهمیت می‌داد و نه نقدهای موجود را جدی قلمداد می‌کرد. اکنون با فروکش عطش سرمایه‌گذاران برای ورود به دادو ستدهای سهامی و کند شدن سرعت چرخش نقدینگی در بازار سهام، روندهای صعودی یکدست کمتر مشاهده می‌شود.

بنا به عادت نزدیک یا سودای کسب سود زیاد در زمان کوتاه، تلاش‌هایی برای جریان‌سازی در گروه‌ها و نمادهای مختلف مشاهده می‌شود اما عموما آن دسته از تلاش‌ها که از مجرای بنیادی سهام حمایت نمی‌شود چندان ثابت و ثمربخش نیست و به سرعت بازگشت قیمت‌ها را در پی داشته است. این مساله لزوم توجه به تحلیل‌های بنیادی سهام را یادآور می‌شود.

بازگشت به تحلیل‌‌ها همچنان می‌تواند بازدهی بیشتری برای سرمایه‌گذاران نسبت به دیگر بازارهای مطرح ایجاد کند اما در عین حال لازم است بازیگران بورسی دامنه دید را به میان‌مدت تغییر دهند و تلاش برای آگاهی از متغیرهای اثرگذار و نحوه ایفای نقش آنها را با جدیت بیشتری دنبال کنند.

علاوه بر این تحلیلگران بازار نیز باید از رخوت تابستانی فاصله گرفته و برآوردها از سودآوری بنگاه‌ها را بازخوانی کنند. این بازخوانی شامل به‌روزرسانی متغیرها و دقت بیشتر در مدل‌های پیش‌بینی است.

انتهای پیام


- گزارش بالا را با دقت بخوانیدکامل  چند بارهم بخوانید نکات فنی بسیار پخته ای دارد
-ولیز اگر تا اخروقت صف عرضه نشود شنبه حجم معاملات بالایی خواهد داشت
-تا شنبه خدا نگه دار
-
-
-


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-اصلاح قیمت ده درصدی در گروه خودرو میتواند فرصت خرید باشد......نظرات ما دلیل بر خرید ویا فروش نیست صرفا نوشته شخصی است
-گروه بانک قرمز است نمادوپارس صف فروش سنگین تا این لحظه
-نمیدانم ولی حق تقدم پخش در 5400ریال تبدیل به برگ برنده شد الان 6554هنوز با صف خرید روبروست......نظرات ما دلیل بر خرید ویا فروش نیست صرفا نوشته شخصی است
- در اینده ای نامشخص گروه فلزات اساسی گروه کانه های فلزی  و..... یک شوک مثبتی به بازار وارد خواهند کرد
-تاثیر منفی گروه بانک برروی شاخص کل تا این لحظه....
-ختراک بسمت مقاومت 10000ریال.....یک شوک مثبت به سهم خورد علت حمایت از حق تقدم ها بود
-محض اطلاع میگوییم حق تقدم های مادیرا دست پایین تا اطلاع ثانوی در حال جمع شدن است
......نظرات ما دلیل بر خرید ویا فروش نیست صرفا نوشته شخصی است

-دیشب در کانال در لابلای توضیحات گفتم گروه بانک ممکن است برروی شاخص تاثیر منفی بگذارد وتا این لحظه چنین شد
-بانک دی بسته است قبل از بسته شدن نیز افت شدیدی کرده است اگر الان باز بود .........؟؟؟؟؟؟؟؟
-ذوب الان 1910ریال ذوب 1700 ریالی برای عده ای خوبه انهایی که سال به 12 ماه تو ذوب ذوبند
-وبیمه نوسان 200 تومانی دارد 550 الی 750وبالعکس صعود نزول در نمودارمشخص است عده ای را شادمان می کند وعده را به گریه می اندازد.....اما همین وبیمه اعصاب خرد کن.....یک روز مثل بمب خوشه ای منفجر وپخش خواهد شد
......نظرات ما دلیل بر خرید ویا فروش نیست صرفا نوشته شخصی است

-حتوکا صف خرید سنگین تا این لحظه
-
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات:

شرکت تازه وارد بورسی تنها صادر کننده یک میلیارد دلاری ایران شد

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات با اعلام وجود ۱۰ هزار صادرکننده رسمی،تنها شرکت ایرانی که سالانه بیش از یک میلیارد دلار صادرات دارد را معرفی کرد که شرکت تازه وارد بورسی است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، افزوز بهرامی درباره آخرین آمارها از وضعیت ۱۰ هزار صادرکننده رسمی ایرانی گفت : بررسی ها نشان می دهد از بین این گروه ، ۸۰ شرکت قادر به صادرات سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون دلاری بوده و ۴۰۰ شرکت هم اقدام به صادرات بیش از ۱۰ میلیون دلاری می کنند.

وی افزود: در حالی تعداد بسیار اندکی قادر به صادرات بیش از ۱۰ میلیون دلاری هستند که ۹۰ درصد صادرات توسط صادرکنندگانی با حجم ۱۰ میلیون دلار و بیشتر انجام می شود.

به گفته وی تنها شرکت ایرانی که سالانه صادراتی بیش از یک میلیارد دلار دارد از صنعت پتروشیمی بوده که بررسی ها نشان می دهد این شرکت ، پتروشیمی نوری است که با عرضه اولیه 22 تیر سال جاری با 3125 تومانی هرسهم کشف قیمت و رکورددار گرانترین عرضه اولیه سال های اخیر بشمار می رود .

انتهای پیام


-قثابت -قشیر -قشهد-قلرست-قمرو.......را رصد کنید
-مقصر منفی بودن موقتی بازار امروز گروه بانک است مقطعی وزود گذر است هفته اینده بازار مثبتی خواهیم داشت وفردا نیز بازار متعادلی خواهیم داشت
-روند دو الی سه هفته این دو سهم مشهود است ختراک-پخش دو سهم با حق تقدم های حمایت شونده
-کاما حجم معاملات مشکوک
-اصلاح قیمت ولساپا را روزهای اینده رصد کنید الان با مقداری تا این لحظه با صف فروش مواجه است
-

کشف ۱۰ ماده موثره داروهای سرطانی توسط زیرمجموعه شرکت خاص

زیرمجموعه شرکت خاص دارویی حاضر در فرابورس برای اولین بار در خاورمیانه موفق به کشف ۱۰ ماده موثره داروهای سرطانی شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از بلومبرگ، شرکت دانش بنیان ارسطو به عنوان زیرمجموعه شرکت آوه سینا برای اولین بار در خاورمیانه موفق به کشف ۱۰ ماده موثره داروهای سرطانی شد.

این داروها در ایران و امریکا به ثبت رسیده و تولید می شود. همچنین این شرکت موفق به کشف ۴۶ داروی بیولوژیک و حساس دیگر شده که در حال پیگیری برای موافقت اصولی و مجوز فروش تجاری است.

خشایار کریمیان بنیان‌گذار این شرکت و از شیمی‌دان‌های برجسته جهان با همکاری مجموعه دانشگاهی ایران و حمایت دولت‌ موفق به بومی سازی حساس‌ترین داروهای جهان شده است. هزینه تحقیقات کشف هر ماده موثره داروی سرطانی ۶۰۰ میلیون دلار و هر داروی بیولوژیک ۲ میلیارد دلار است.

بنابراین گزارش، با توجه به کشفیات شرکت ارسطو این احتمال می‌رود که جایگاه ایران از ۸ به جمع پنج کشور اول دنیا برسد .

انتهای پیام
-داوه تا این لحظه صف خرید
-ارام وبی سروصدا سهم وحق پخش خریداری میشود تا این لحظه......
-
-

تعداد صفحات : 15

درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • نظرسنجی
    نظر سنجی سایت در مورد نمادهای بورسی

    کدهای اختصاصی