close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس - 4

| |

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

کانال ما در تلگرام apsahm@با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید


بورس نشانه های تقویت بازار سرمایه

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-بازار بورس با معامله روزانه 1400 میلیارد تومان با یک فشار تقاضا همراه بوده ودر ان فشارتقاضا عده ای در سقف بی احتیاطی کردند وسهم در سقف خریدند وحالا ارزش معاملات روزانه کاهش پیدا کرده وبه تبع ان قیمت سهم ها با افت مواجه شده است....خطای سهام دار خرددر پله ای نخریدن بوده است ویا بموقع خارج نشده است ..... تمام این موارد زمانی درست میشود که یک سهامدار خرد ده سالی در بازار سرمایه سهام داری کند

-امروز بازار بین تعطیلین وبعد از تعطیلین است وبازاری قوی نخواهد بود اما هفته اینده هفته سرنوشت سازی برای بورس خواهد بود
-حفاری تا این لحظه 18میلیون صف خرید داردعرضه محدود هنوز از طرف حقوقی عرضه ای صورت نگرفته است
-گروه خودرو به علت احتمالی افزایش قیمت خودرویی ها همچنان سبز است
-بازار بورس دریک نگاه بازار منتظر اتفاق خوب گفته میشود
-یک شوک مثبتی پشت گروه خودرو پنهان است
-خدیزل فریب داد حمایت 3200ریال بودکه ما اعلام کرده بودیم ولی تا 3100ریال افت کرد الان تا این لحظه3591ریال صف خرید موقت دارد
-بازار بورس تابع افکار من وشما نیست ولی تشخیص های ما همیشه با واقعیات منطبق است با اندکی تغییر محدود حکایت همین 100ریالی که خدیزل بیشتر افت کرد این نظریه فقط برای امروز معتبر است فردای نمادهای امثال خدیزل ممکن است منفی ویا مثبت باشد
-مداران را رصد کنید فعلا صف خرید دارد
-زشگزا بعید میدانم 1000ریال افت کند ولی مدتی رصد کنیدحمایت 4300ریال بوده تا 8600ریال هم رشد کرده یک حمایت 7000ریال داردتعداد سهام 80 میلیون تا حالا هم افزایش نداده....
-نقدینگی برای ورود به بورس هست ولی چگونه وارد شدن مهم است

-تلپیکو حمایت اول 2200دوم2000سوم1800ریال

مقاومت اول 2600دوم 2800سوم3000ریال-

فولادمبارکه مالک ۳۱.۶ درصدی فولاد اکسین شد / جزئیات معامله

با عرضه ۳۱.۶ درصد سهام از شرکت فولاد اکسین خوزستان توسط سازمان خصوصی سازی، فولاد مبارکه اقدام به خرید این بلوک مدیریتی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بلوک 31.6 درصدی شرکت فولاد اکسین خوزستان که دوشنبه این هفته توسط سازمان خصوصی سازی به وکالت از سوی گروه ملی صنعتی فولاد ایران عرضه شده بود از سوی فولاد مبارکه خریداری شد.

این بلوک مدیریتی شامل یک میلیارد و 422 میلیون و 493 هزار و 607 سهم بود که به قیمت پایه هر سهم 2131 ریال و ارزش کل پایه 303 میلیارد تومان به قیمت 460 میلیارد تومان به صورت 20 درصد نقد و بقیه اقساط 4 ساله به فروش رسید.

بنابراین گزارش، ایجاد کارخانجات و تاسیسات فولادی جهت ذوب، ریخته گری آهن و فولادهای شمش، بیلت و… در ابعاد مختلف فعالیت های این شرکت را تشکیل می دهند.

انتهای پیام


-

برنامه آمریکا برای توقف جنگ یمن تا یک ماه آینده و درخواست از همه طرف ها

وزیران خارجه و دفاع آمریکا از برنامه ریزی برای توقف جنگ یمن در ۳۰ روز آینده خبر دادند و که طی آن باید همه طرف های درگیر وارد مذاکرات جدی شوند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، مایک پمپئو با صدور بیانیه‌ای ضمن درخواست برای توقف درگیری‌ها در یمن، اعلام کرد مذاکرات طرف‌های یمنی برای پایان دادن به این بحران، باید تا یک ماه آینده آغاز شود.

بنابر اعلان وی حملات هوایی ائتلاف عربی با رهبری عربستان به هر نقطه‌ای در یمن باید متوقف شود و در ازای آن نیز نیروهای مقاومت و انصارالله یمن نیز شلیک موشک‌های بالستیک به سمت عربستان و امارات را پایان دهند.

جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا هم گفت: طی 30 روز آینده باید برای توقف جنگ یمن اقدام شود. بنابراین تمامی طرف های درگیر باید در ماه نوامبر وارد مذاکرات جدی شوند.

وی همچنین مدعی شد بشار اسد باید ریاست جمهوری سوریه کنار رود.

انتهای پیام


-فروکش کردن بحران یمن یعنی حاشیه امن در بلند مدت برای کاهش دلار
-

عامل صف خرید بانک بورسی : افزایش ۱۱۹ درصدی سود

بانک ملت پیرو انتشار صورتهای مالی میاندوره دوم سال از تحقق سود ۸۱ ریالی هر سهم و افزایش ۱۱۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و با صف خرید روبرو شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،بانک ملت گزارش عملکرد مهر و 7 ماهه سال جاری را منتشر کرد وچهارشنبه با قیمت 2588 ریالی هر سهم با صف خرید روبرو شد.

براین اساس،درآمد این بانک از تسهیلات اعطایی طی مهر ماه 1.77 هزار میلیارد تومان و میزان سود پرداختی 1.2 هزار میلیارد تومان بوده،همچنین تراز بانک تا 7 ماهه 2.2 هزار میلیارد تومان مثبت است که این خبرخوبی است چراکه در مدت مشابه سال قبل این عدد بیش از یک هزار میلیارد تومان منفی بود.

همچنین،"وبملت" در دوره 6 ماهه به ازای هر سهم 81 ریال سود محقق کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 119 درصد رشد داشته که عمدتا بخاطر افزایش 26 درصدی جمع درآمدها است.

این بانک 5 هزار میلیارد تومانی براساس عملکرد 6 ماهه سال جاری مبلغ 407 میلیارد تومان سود خالص محقق کرده است.سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها و سپرده‌گذاری‌ها سبب رشد جدی شده و همین عامل در کنار کنترل پرداخت سود علی الحساب به سپرده گذاران موجب شده سهم بانک از درآمدهای مشاع به یک میلیارد تومان برسد و این در شرایطی است که سهم بانک از درآمدهای مشاع در سال گذشته، منفی 2 میلیارد تومان بوده است.

عملکرد این بانک بهبود یافته اما نکته ای که احتمالا سبب فشار فروش در این نماد و سایر بانکی ها شود، عدم شناسایی سود تسعیر نرخ ارز است که احتمالا به دلیل مشخص نشدن نرخ ارز، در گزارش حسابرسی نشده لحاظ نشده و به نظر اثرات آن در گزارش حسابرسی شده نمود پیدا کند.


-وبملت صف خرید سنگین
-وتجارت صف خرید سنگین
-وبصادر صف خرید
-وسینا هم مقداری صف خرید تا این لحظه
-گروه کانه های فلزی در حال اصلاح قیمت تا این لحظه
-
دبیر انجمن کارفرمایان سیمان گفت:
احتمال افزایش قیمت سیمان/ صادرات ۱۲ هزار تن محصول در سال
تولیدات سیمان در کشور بر اساس نیاز‌های بازار است این در صورتی است که کارخانه جات سیمان توانایی بالاتری برای تولید این محصول را دارند، اما با توجه به صرفه جویی در منابع انرژی، موظف هستیم که بر اساس نیاز‌های بازار به تولیدات خود ادامه بدهیم.


دبیر انجمن کارفرمایان سیمان گفت: روند بازار در شش ماه نخست سال جاری به نسبت سال گذشته تغییر چندانی نداشته است و به این معنا است که در سال جاری صنعت سیمان هیچ پیشرفت ویا پسرفتی نداشته است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از میزان، عبدالرضا شیخان در خصوص تولیدات سیمان در سال جاری بیان کرد: تولیدات سیمان در کشور بر اساس نیاز‌های بازار است این در صورتی است که کارخانه جات سیمان توانایی بالاتری برای تولید این محصول را دارند، اما با توجه به صرفه جویی در منابع انرژی، موظف هستیم که بر اساس نیاز‌های بازار به تولیدات خود ادامه بدهیم.

وی با ذکر این مطلب که صنعت سیمان نیز مانند اکثر بازار‌ها و صنایع، متاثر از بالا رفتن نرخ ارز در کشور است، تصریح کرد: به همین دلیل تولید کنندگان در چند ماه گذشته با مشکلات نقدینگی مواجه شده اند و قیمت تمام شده‌ سیمان برای آن‌ها صرفه‌ی اقتصادی ندارد.

دبیر انجمن کارفرمایان سیمان در خصوص افزایش قیمت سیمان اظهار کرد: صنعت سیمان و چندی از کارشناسان مربوطه در تلاش اند که یک نرخ منطقی برای سیمان به دست آورند تا هم برای تولید کننده و هم برای مصرف کننده صرفه اقتصادی داشته باشد و پیش بینی می‌شود که قیمت‌ها حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد رشد داشته باشد.

شیخان با بیان اینکه صادرات سیمان صرفه‌ی اقتصادی ندارد تصریح کرد: صادرات سیمان به دلیل حجیم بودن و ارزان بودن آن، یک تجارت کم سود برای کشور صادرکننده است ضمن اینکه بخشی از نیاز کشور‌های حوزه‌ی خلیج فارس و آسیای میانه توسط صنعت سیمان ایران برطرف می‌شود، با این وجود کشور ایران در حدود ۱۲ میلیون تن درسال این محصول را صادر می‌کند.

وی در خصوص تاثیر ساخت و ساز بر بازار سیمان خاطر نشان کرد: آمار‌ها نشان از رشد تعداد خانه‌های خالی در کشور را دارد و براین اساس میزان ساخت وساز در کشور کاهش پیدا کرده است در نتیجه با کاهش میزان ساخت وساز بازار سیمان کمی با رکود مواجه شده است، لازم به ذکر است که کارخانه جات ایران توانایی تولید بیش از حد کنونی را دارند.

دبیر انجمن کارفرمایان سیمان گفت: هم اکنون هر تن سیمان به قیمت ۱۱۶ هزار تومان معامله می‌شود.


-
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد:
واگذاری سهام بنیاد تعاون سپاه در مخابرات /اطلاع رسانی در روزهای آتی
بنیاد تعاون سپاه تصمیم گرفته است سهام غیر مستقیم خود را در مخابرات واگذار کند و جزئیات مکانیزم آن اطلاع رسانی می‌شود.


محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در راستای سیاست های کلی ستاد کل نیروهای مسلح، بنیاد تعاون سپاه تصمیم گرفته است سهام غیر مستقیم خود را در مخابرات واگذار کند.

 به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری‌ جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد خروج بنیاد تعاون سپاه از شرکت توسعه اعتماد مبین مربوط به سهام‌داری شرکت‌های مخابرات ایران و همراه اول گفت: یک سیاست کلی که در این سال‌ها پیگیری و ستاد کل نیروهای مسلح هم به آن تاکید داشته خروج نیروهای مسلح از عرصه اقتصادی بوده است.

وی افزود: آن چیزی که منتشر شد این است که بنیاد تعاون سپاه تصمیم گرفته است سهام غیر مستقیم خود را در مخابرات واگذار کند و جزئیات مکانیزم آن اطلاع رسانی می‌شود


-قیمت بلوکی اخابر بسیار مهم است دست بالا خواهد بود یا دست پایین
-

شرکت بورسی مجوز جهانی گرفت و آماده تامین تایرهای رنو شد

شرکت بورسی قادر دریافت ممیزی ASES رنو پارس پس از ۶ماه کار فشرده شد تا گرید B در پنل تامین‌ کنند گان جهانی رنو - نیسان حضور داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، گروه صنعتی بارز اعلام کرد پس از ۶ ماه قادر شد در ممیزی ASES رنو پارس، گرید B در پنل تامین‌کنندگان جهانی رنو - نیسان را دریافت کرده است .

مراحل اخذ گرید B رنو - نیسان براساس ارزیابی بر مبنای استانداردهای جهانی اتحاد رنو - نیسان انجام شده و این مقایسه، عملا بین بیش از هزار تامین‌ کننده صورت می‌گیرد.

بنابراین گزارش،گروه صنعتی بارز بالاترین نمره ( ۶۷) را در بین بیش از ۱۰ قطعه ساز ایرانی در ارزیابی ASES اخذ کرده و طبق گزارش ممیزین رنوپارس به‌عنوان نمونه در بین سایر تامین‌کنندگان ایرانی معرفی می‌شود. حدود ۱۰تامین‌کننده در پنل رنو - نیسان دارای گرید A هستند.

انتهای پیام


-گرید A
-گروه صنعتی بارز
-حجم معاملات لکما بالاست ودر سقف قیمت دارد رشد می کند
-
در عملکرد نیمه اول سال رخ داد:

اثر گزارش عالی شرکت بورسی با رشد ۱۰۳۹ درصدی سود در معاملات امروز

گزارش عالی یک شرکت بورسی از عملکرد نیمه اول سال و اعلام رشد ۱۰۳۹ درصدی سود منجر به خرید امروز سهام آن شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حفاری شمال که دو ماه پیش برای بار در حضور 9 ساله اقدام به افزایش سرمایه 100 درصدی کرد ( از 260.5 به 521 میلیارد تومان) و سه هفته پیش هم از افزایش 670 درصدی سود حاصل از تسعیر دارایی و بدهی های ارزی خبر داده بود با انتشار گزارش عالی عملکرد 6 ماه اول ، امروز با صف خرید بیش از 19.5 میلیون سهمی روبرو شد.

براساس این گزارش، "حفاری" در حالی طی سه ماه اول با زیان 92 ریالی همراه شده بود که اعلام کرد در پایان شهریور قادر به تحقق 932 ریال سود هر سهم شده که نسبت به دوره مشابه قبل نشان از جهش هزار و 39 درصدی دارد.

در این رابطه کارگزاری آبان در تحلیلی اعلام کرد حفاری شمال در سال مالی گذشته با سرمایه 260 میلیاردتومانی به ازای هر سهم 264 ریال سود داشت و در شش ماه نخست سال جاری هم با سرمایه جدید 521 میلیارد تومانی به ازای هر سهم 932 ریال سود محقق کند که سود خالص نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش چشمگیر 10 برابری را تجربه کرده است.

در این دوره در حالیکه مبلغ درآمدهای عملیاتی  با رشد 45 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به 5.4 هزار میلیارد ریال افزایش یافته، بهای تمام شده تنها 6 درصد افزایش را تجربه کرده که این عامل سبب شده سود ناخالص با رشد 584 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 1.7 هزار میلیارد ریال افزایش یابد.

همچنین حفاری در شش ماهه نخست امسال 5.2 هزار میلیارد ریال سود تسعیر ارز داشته است که این مبلغ 86 درصد سود عملیاتی شرکت در این دوره است.

انتهای پیام


-تا شنبه خدا نگه دار
ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه 09 آبان 1397 ساعت 7:0 توسط حامد | | تعداد بازدید : 30

گروه خودرو شارژ شد

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-گروه خودرو همچنان پر معامله
-خساپا الان تا این لحظه28میلیون صف خرید دارد
-
زپارس1وتجارت1شپترو1شكربن1خزاميا1شپاكسا1خساپا1
-برترین صفهای خرید بالاتا این لحظه
-موج صف های خرید در گروه خودرویی این انتخاب سهامدران است جو بورس به نفع خودرویی است
-گروه انبوه سازی هم از روندمنفی فاصله گرفته واندکی مثبت است
-بازار مثبت است گروه لیزینگ هم مثبت است روند بازار مثبت است وهفته اینده هفته ای مهم برای بورس
-سهام یاب یک شبکه اجتماعی هست وبود منعکس کننده نظرات سهامداران بود از دیروز دچار اختلال ویا فیلتر شده است......امیدواریم رفع فیلتر ویا فعال شود
-ذوب متعادل شد وارامش به بازار سرمایه برگشت لازم است کانال ها وسایتها در هیچ سهمی موج حبابی راه نیاندازند

-
معاون فروش و بازاریابی اعلام کرد:

آمار صادرات 5 ساله فولادمبارکه و درخواست از دولت در دوران تحریم

معاون فروش و بازاریابی فولادمبارکه ضمن اشاره به آمار صادرات پنج ساله این شرکت و نقش آن بر کاهش تاثیر پذیری در دوره تحریم ها خواستار حمایت دولت از صادرات شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمود اکبری با اشاره به اینکه امروزه در دنیا از توسعۀ صادرات به عنوان یکی از مهمترین عوامل مـؤثر در تحقق رشد اقتصادی پایدار ذکر می شود، اعلام کرد: توسعه صادرات و حضور مستمر در بازارهای جهانی با ایجاد رشد تقاضا در اقتصاد کشورها، از یک سو ظرفیت های معطل مانده را فعال کرده و از سوی دیگر با فراهم آوردن منابع ارزی لازم، امکان انتقال فناوری، دانش فنی و واردات ماشین آلات و تجهیزات را جهت توسعۀ ظرفیت های تولید میسر می کند.

در چنین اقتصادی بنگاه ها با تمرکز بر مزیت های نسبی و تخصیص هدفمند منابع، امکان آن را می یابند تا ضمن افزایش مقیاس تولید و قابلیت ها، از طریق کاهش هزینۀ تمام شده، قدرت رقابت پذیری را افزایش دهند و کل اقتصاد ملی را از آن منتفع سازند.

فولادمبارکه از همان ابتدای بهره برداری در سال 71 که با ظرفیت اسمی 2.4 میلیون تن شروع به کار کرد، توجه به صادرات را به عنوان رویکردی استراتژیک مورد توجه قرار داده و طی حدود 26 سال فعالیت، علاوه بر تأمین حداکثری نیاز داخل، با حضور مؤثر و مستمر در بازارهای صادراتی هدف، توانسته از طریق تأمین منابع ارزی لازم ضمن برآورده سازی نیازمندی های تجهیزاتی،فناورانه و تأمین نهاده های موردنیاز تولید نظیر الکترود و فروآلیاژ، سرمایه گذاری های توسعه ای و بازپرداخت فاینانس های طرح های توسعه را انجام دهد و در یک چارچوب نظام مند، اجرای طرح های توسعه را به خوبی در شرایط مختلف به ثمر رساند و با رشد حدود 330 درصدی ظرفیت های تولید و دستیابی به ظرفیت 10.3 میلیون تنی نقشی پیشرو در توسعه و به ثمر نشاندن ظرفیت های تولید فولاد و به تبع آن رشد و توسعۀ اقتصادی و صنعتی و شکوفایی صنایع پایین دستی ایفا کند.

بالاترین نرخ رشد ظرفیت های تولید فولاد در منطقۀ خاورمیانه و شمال آفریقا، سهم 5 درصدی از تولید ناخالص داخلی بخش صنعت و ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم برای بیش از 350 هزار نفر و هدف گذاری جهت دستیابی به 25 میلیون تن ظرفیت تولید در افق چشم انداز 1404، مؤید دستاوردهای بزرگ فولادمبارکه در این راستا است.

این فولادساز با تولید نیمی از فولاد و میانگین صادرات 1.5 میلیون تن در سال توانسته نام فولاد ایران را در بازارهای بین المللی به ویژه حوزه های اروپا، آمریکا، شرق آسیا و خاورمیانه مطرح و برند خود را در بازارهای مذکور تثبیت کند به طوری که امروزه مشتریان فولاد در دنیا عمدتاً با نام فولاد مبارکه آشنا هستند و کیفیت محصولات آن را همتراز بزرگترین تولیدکنندگان جهانی فولاد قلمداد می کنند.

"فولاد" در شرایط سخت رقابتی و با وجود تحریم های بین المللی در سال های گذشته توانسته ضمن حفظ کمیت و کیفیت محصولات تولیدی در بالاترین سطح ممکن و تأمین بخش عمدۀ نیاز بازار داخلی روند حضور در بازارهای جهانی را تداوم بخشد به طوری که در سال 92 حدود یک میلیون تن، سال 93 حدود 1.5 میلیون تن، سال 94 حدود 1.8 میلیون تن، سال 95 حدود 1.5 میلیون تن، سال گذشته حدود 1.3 میلیون تن و در 6 ماهۀ نخست سال ۹۷ جاری  ۷۰۰ هزار تن محصولات را صادر کند و بازارهای مهمی را در اروپا، جنوب شرق آسیا، منطقۀ خاورمیانه و کشورهای جنوب خلیج فارس به تسخیر درآورد و در مجموع طی 5 سال گذشته حدود 1.1 میلیون تن تختال، 5 میلیون تن محصولات گرم، 350 هزار تن محصولات سرد و حدود 100 هزار تن گالوانیزه را به حدود 40 کشور در اقصی نقاط دنیا صادر کند.

بدیهی است این موفقیت ها در بازارهای جهانی مرهون کیفیت بالای محصولات، رعایت استانداردهای بین المللی، توجه ویژه به اصول مشتری مداری و تولید بر اساس نیاز مشتریانی است که بیش از 60 درصد آنها مصرف کنندگان نهایی و تولیدکنندگان بخش پایین دستی هستند.

بنابراین تجربۀ عملی دورۀ گذشتۀ تحریم نشان داد یکی از مؤثرترین راهکارهای ایجاد رونق در بخش تولید، توسعۀ صادرات است به ویژه در شرایطی که نبود رونق در برخی بخش های اقتصادی چالش کمبود تقاضا را برای تولیدکنندۀ داخلی به همراه آورد و ظرفیت بهره برداری شدۀ تولید فولاد به حدود نیمی از ظرفیت های موجود کاهش یافت، فولاد مبارکه توانست با تکیه بر مزیت های صادراتی کمترین تأثیرپذیری را داشته باشد.

از این رو اتخاذ سیاست های حمایتی از سوی دولت در جهت تسهیل صادرات، به ویژه در شرایط پیش رو که تحریم های یک جانبه و ظالمانۀ اخیر به همراه رکود دامنه دار در بخش هایی نظیر ساخت وساز، حجم تقاضای فولاد داخل را مورد تهدید قرار داده ، می تواند گره گشای تولید داخل باشد و باید به عنوان یکی از اولویت ها موردتوجه قرار گیرد.

تولیدکنندگان داخلی در حوزۀ صادرات باید در فضای پررقابتی به فعالیت بپردازند که بازیگران آن از مزیت هایی نظیر تسهیلات بلندمدت با نرخ پایین بهرۀ بانکی، ارتباطات گسترده و سهل الوصول بانکی، زیرساخت های مناسب لجستیک و حمل ونقل، جوایز صادراتی و سایر حمایت های دولت ها سود می برند این در حالی است که تولیدکنندگان ایران نه تنها از بسیاری از آنها برخوردار نبوده، بلکه با مشکلات زیرساختی نظیر فقدان خطوط کشتیرانی روان و سهل الوصول، محدودیت بارگیری و تخلیه در بنادر، عدم ثبات در آیین نامه ها و دستورالعمل های ابلاغی، اعمال محدودیت های غیرکارشناسی بر صادرات، روند افزایشی هزینه های گمرکی، نبود پشتوانه های حمایتی در زمینۀ تجارت بین الملل در جهت رفع مشکلات و مسائل صادرکنندگان و... دست وپنجه نرم می کنند.

انتظار می رود در این شرایط سخت دولت در جهت حمایت از صادرات اهتمام بیشتری کند و از طریق فعال تر کردن دیپلماسی اقتصادی و تسهیل مبادلات از طریق انعقاد تفاهم نامه های تجاری و الحاق به پیمان های تجاری منطقه ای و همچنین فراهم آوردن امکان تبادلات مالی با پول رایج داخلی، شرایط حضور تولیدکنندگان داخلی در بازارهای پرکشش منطقه و بین الملل را تسهیل کند.

در این راستا لازم است برخی نهادها و تشکل های صنفی که وظیفۀ ایجاد هماهنگی بین بازرگانان و صاحبان صنایع و تعامل با دولت در جهت تسهیل امور کسب وکار را دارند، به جای در پیش گرفتن روند گذشته که عمدۀ تمرکز فعالیت ها در حوزۀ واردات بوده، موضوع صادرات را بیش ازپیش جدی بگیرند و بخش خصوصی در کنار دولت، با بازنگری رویکردهای گذشته، شرایط را به گونه ای رقم زند تا نگرانی هایی که توسعۀ صادرات و تداوم رشد و بالندگی صنعت را تهدید می کند کم رنگ تر شود.

انتهای پیام


-وخارزم امروز حمایت شد و الان موقتا صف خرید است اخرین قیمت1041ریال
-
نماینده مجلس:

بنزین گران نمی شود/ احتمال افزایش قیمت در سال آینده

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به عدم مذاکره با دولت برای افزایش قیمت بنزین در سال جاری و احتمال افزایش نرخ در سال آتی گفت: احیای کارت سوخت در حال پیگیری است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسین امیری خامکانی با اشاره به نگرانی مردم برای افزایش قیمت بنزین به خانه ملت گفت: افزایش قیمت بنزین در دستور کار مجلس نیست، از صحبت های مسئولان بر می آید که در دولت نیز چنین موضوعی در دستور کار نباشد با این حساب هیچ مذاکره و صحبتی در خصوص گرانی بنزین وجود ندارد.

وی با اشاره به احیای کارت سوخت افزود: با این حال احیای کارت سوخت برای ساماندهی مصرف در حال پیگیری است، مشکلی که در حال حاضر وجود دارد افزایش مصرف و قاچاق سوخت به دلیل اختلاف قیمت با کشورهای همسایه است که در آستانه تشدید تحریم ها نگران گننده است و دولت را به واردات بنزین وابسته تر می کند، از این رو دولت با احیای کارت سوخت می خواهد قاچاق را کاهش داده و میزان مصرف را مدیریت کند.

امیری خامکانی ادامه داد: از آنجایی که زیر ساخت های کارت سوخت فراهم است، مجلس تاکید دارد این کارت ها مجدد احیا شود با این حال دولت در صدد اتقای این کارت ها به کارت هوشمند است تا کمتر مورد سوء استفاده قرار گیرد.احتمال افزایش قیمت بنزین در سال آینده قابل پیش بینی نیست و باید دید دولت تا چه اندازه می تواند با استفاده از کارت سوخت مصرف داخل را کاهش دهد و جلوی قاچاق را بگیرد یا در نهایت مجبور به سهیمه بندی است.

انتهای پیام


-کاما دوباره بالای 10000ریال این نماد را در محدوده زیر4500ریال اشاره می کردیم
بازی خودرویی ها به چهارشنبه کشیده شد وچهارشنبه هم فروش شاید شاید اشتباه باشدوهفته بعد هم هفته پر ماجرایی است
-سوال مهم فعالان بورس برخورد بورس با ترامپ چگونه خواهد بود
-ممکن است ارزش معاملات امروز از مرز 500میلیارد تومان عبور کند هنوز با معاملات روزانه 1400میلیارد تومان فاصله داریم
-کاما مقداری صف خرید دارد تا این لحظه
-تا چهارشنبه صبح خدا نگه دار
-

ادامه مطلب
+ نوشته شده در دوشنبه 07 آبان 1397 ساعت 7:0 توسط حامد | | تعداد بازدید : 26

شاخص کل هم وزن مد نظر باشد

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-خوب ذوب متوقف شد بعلت نوسان 20 درصدی .....

-چهار وزیر هم رای اوردند......منتظر رشد بورس طی هفته اینده هستیم توکل به خدا
-گروه خودرو سبز سبز است فقط یک برادر دارند بنام ذوب فعلا مریض شده ان هم سبز بشود بازار میشود سبز سبز
-در بازار انقباضی ورود نقدینگی از گروه دارویی فاصله می گیرد
-روزهای قبل اشاره کردیم نماد فارس بعد ازگشاییمثبت خواهد بود تا این لحظه 310واحد بر شاخص کل تاثیر مثبت گذاشته است وشاخص کل نیز تا این لحظه 1182 واحد مثبت است
-بازار متعادل متمایل به مثبت واماده صعود ولی متصل ومنتظر اخبار سیاسی
-

قرارداد جدید زیرمجموعه صندوق فرهنگیان منجر به صف خرید شد / جزییات

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان از انعقاد قرارداد EPC ماشین سازی اراک با پتروشیمی کیان خبر داد که منجر به صف خرید "فاراک" شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت ماشین سازی اراک درحالی از انعقاد قرارداد EPC با شرکت پتروشیمی کیان خبر داد که با قیمت 147 تومانی هر سهم با صف خرید بیش از 26.9 میلیون سهمی روبرو شد.

بر این اساس، مهدی نیکدل مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان طی نامه‌ای به مصطفی طاهری نجف آبادی مدیرعامل شرکت پتروفرهنگ اعلام کرد: از آنجایی‌که عقد قرارداد EPC برای شرکت پتروشیمی کیان در جریان است، شرکت ماشین سازی اراک که ۱۰۰ درصد سهام آن متعلق به صندوق ذخیره فرهنگیان است با سوابق طولانی و کادر و تجهیزات مجهز می‌تواند نقش شایسته‌ای در ساخت تجهیزات در پتروشیمی کیان که ۴۰ درصد آن متعلق به این موسسه است داشته باشد و از آنجا که از طریق ترک مناقصه، این قرارداد در حال شکل گرفتن است درخواست می شود از همین ابتدا وظایف "فاراک" به صورت جداگانه با عقد قرارداد مستقیم با پتروشیمی کیان مشخص شود تا بتواند به نحو شایسته ای انجام وظیفه کند.


-فبیرا الان تا این لحظه صف خرید


موضوع: صدور مجوز افزایش سرمایه 
در اجرای قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران (مصوب آذرماه 1384)، تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت صنايع بسته بندي ايران  (سهامی عام) در این سازمان مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس رسیدگی انجام شده، مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقرّرات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نگردیده و افزایش سرمایه با مشخّصات زیر و با رعایت قوانین و مقرّرات مربوطه، از نظر این سازمان بلامانع می‌باشد.
سرمایه فعلی:   79,143,750,000   ریال
تعداد سهام قابل انتشار:   1,693,588,000 سهم
ارزش اسمی هر سهم:   1,000  ریال
مبلغ افزایش سرمایه: 1,693,588,000,000  ریال
منبع تأمین افزایش سرمایه:

  • 1,693,588,000,000  ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها
موضوع افزایش سرمایه: خروج از شموليت مادۀ 141 لايحۀ اصلاحي بخشي از قانون تجارت با استفاده از مجوز بند (ز) تبصره 10 ماده واحده قانون بودجه سال 1397 کشور-
محمدرضا پور ابراهیمی عنوان کرد:
ظرفیت بسیار بزرگ بازار سرمایه در جذب نقدینگی
اتفاقات مثبتی که در هفته های اخیر افتاد نشان داد ظرفیت بسیار بزرگی برای جذب نقدینگی در بازار سرمایه وجود دارد.


محمدرضا پورابراهیمی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شنبه شب شبکه دو سیما با ارزیابی مثبت تر فضای دولت پس از این تغییرات کابینه، ابراز امیدواری کرد: شرایط بهتری را در ارتباط با ارکان اعضای تیم اقتصادی دولت داشته باشیم.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، وی با بیان اینکه بانک مرکزی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت صنعت، معدن و تجارت از مهمترین ارکان اقتصادی دولت هستند، ادامه داد: از نگاه مجلس شورای اسلامی، وزیر امور اقتصادی و دارایی باید محور تصمیمات اقتصادی باشد.
ریئس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تورم کنونی قابل پیش بینی بود، گفت: تخلیه تورمی باید در بلند مدت به تدریج اتفاق افتد اما در کوتاه مدت اقداماتی را با دولت، توافق کردیم.

پورابراهیمی ادامه داد: یکی از مشکلات ما در نظام بانکی این است که از بخشنامه های بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی تبعیت نمی کند و این موضوع برای اقتصاد کشور چالش ایجاد کرده است.
وی افزود: اتفاقات مثبتی که در هفته های اخیر افتاد نشان داد ظرفیت بسیار بزرگی برای جذب نقدینگی در بازار سرمایه وجود دارد.

پورابراهیمی اضافه کرد: حجم بزرگی از بنگاه های اقتصادی در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که بازدهی پایین دارد و به جای اینکه لوکوموتیو اقتصاد کشور باشد در آن ترمز ایجاد کرده است و این مجموعه باید آزادسازی شود.
وی گفت: حلقه مفقوده اقتصاد ایران، تصمیمات مهم سازمان برنامه و بودجه است. گلایه ما از این سازمان این است که رویکرد میان مدت و بلند مدت اقتصاد ایران کجاست؟
پورابراهیمی افزود: مجلس با رای خود به وزرای پیشنهادی، تعامل خود را با دولت نشان داد و اکنون توپ در زمین دولت است.
وی تاکید کرد: ظرفیت و بضاعت مجلس در خدمت دولت است و کمک می کنیم دولت بر مشکلات فائق شود.
رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی نیز در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: مشکل امروز ما در وزارت صنایع نیست بلکه مشکل صنعت در بیرون از وزارتخانه است و مواردی که تیم اقتصادی دولت باید درباره بانک ها، بیمه ها، گمرک و مالیات بر ارزش افزوده تصمیم بگیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز با حضور در این برنامه با بیان اینکه رای بالای نمایندگان مجلس به وزرای اقتصادی پیشنهادی رئیس جمهور در این شرایط معنای خوبی در داخل و خارج از کشور دارد، گفت: این رای پیام مثبتی از سوی مجلس شورای اسلامی و نشان دهنده همراهی آنان با دولت و برون رفت از مسائل جاری و مقابله با چالش هاست.

فرید موسوی بر لزوم فرماندهی واحد اقتصادی تاکید کرد و افزود: از منظر مجلس و بر اساس قانون وزارت امور اقتصادی و دارایی این فرماندهی بر عهده وزیر این وزارتخانه است.
سید هادی موسوی نیک کارشناس اقتصادی هم در ارتباط تصویری با این برنامه گفت: بر اساس قانون، هماهنگی امور اقتصادی و مالی از وظایف وزارت امور اقتصادی و دارایی است اما در عمل، این وزارتخانه در حاشیه بود و سیاستگذاری مالی توسط سازمان برنامه و بودجه و سیاست های پولی و بانکی هم توسط بانک مرکزی ساماندهی شد و این مشکل پایه ای است.
موسوی نیک افزود: اگر نقش خزانه داری را به این وزارتخانه و نقش هماهنگی را به سازمان برنامه محول کنیم شاید مناسب تر باشد.
این کارشناس اقتصادی گفت: اگر قرار باشد نرخ کنونی ارز ادامه یابد افزایش سطحی از تورم اجتناب ناپذیر است.
موسوی نیک افزود: برنامه های وزرای جدید در راستای اقتصاد مقاومتی است اما مهم تر از آن، اجرای این برنامه هاست که باید به درستی اجرا شوند


-والبر الان تا این لحظه 2040ریال حمایت اول 1800حمایت دوم 1600ریال
-دامین  فعلا صف فروش تا این لحظه در 2320ریال....کف سهم قبل از موج صعودی ماههای گذشته 1500ریال بوده است فعلا نظارت تا کف معتبر مشخص گردد
-گروه خودرو در راس خساپا خیز مثبتتا این لحظه
-ذوب زیر 5000ریال تا این لحظه نظارت کنید تا کف معتبر مشخص شود ولی هر روز چک کنید
-همیشه منتظر افت قیمت سهم ها باشید ....ما می گوییم منتظر افت قیمت سهم هستیم یعنی فرض سهمی را داریم ولی منتظر افت قیمت همان سهم هم هستیم.....همیشه در چند پله یک سهم را بخرید...
-خساپا خزامیا موقتا صف خرید شدند البته موقتی است
-یک موج موقت صعودی در گروه خودرو راه افتاد
-صف خرید خساپا شد 72میلیون تا این لحظه....درگیری لفظی هوداران ذوب با گروه خودرو جذاب و هیجانی است انگار دوتا تیم فوتبال با هم درگیر میشوند
-گروه انبوه سازی هم موقتا مثبت شد
-گروه لیزینگ هم مثبت در راس ولساپا
-گروه بانک تنها صنعتی است ما در بورس هیچ حسابی روی ان باز نمی کنیم
-

افزایش ۱۳۷ درصدی درآمد شرکت معدنی در تولید ۷ ماهه

شرکت چادرملو در عملکرد مهر و ۷ ماه سال جاری، توانست فروش ۳.۴ هزار میلیارد تومانی را به ثبت برساند که نسبت به مدت مشابه سال قبل حکایت از افزایش ۱۳۷ درصدی دارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،شرکت چادرملو که با سرمایه 3.35 هزار میلیارد تومانی در بازار اول معاملات بورس حضور دارد،گزارش عملکرد مهر و 7 ماهه سال جاری را منتشر کرد.

براین اساس،"کچاد" طی 7 ماهه سال جاری مبلغ 3.4 هزار میلیارد تومان فروش داشته که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 137 درصد رشد داشته است. همچنین در مهرماه 516.9 میلیارد تومان فروش داشته که نسبت به فروش شهریور افت فروش 6.6 درصدی داشته است.  افت مبلغ فروش عمدتا به واسطه افت مقداری فروش محصولات در مهر ماه نسبت به شهریور است.

مقدار فروش فولاد در مهر ماه با افت 32 درصدی نسبت به ماه قبل از آن 50.5 هزار تن محقق شده البته در این ماه 60.8 هزار تن فولاد تولید و فروش آن کمتر از میزان فولاد تولیدی بوده است. فروش مقداری کنسانتره آهن و گندله نیز به ترتیب با افت حدود 6 و 9 درصدی مواجه شده است. با این حال علی رغم افت مقداری، متوسط نرخ های فروش افزایشی بودند به طوری که متوسط نرخ فروش کنسانتره آهن، گندله و فولاد به ترتیب با رشد حدود 13 و 29 و 5 درصدی همراه شده اند. این شرکت بورسی در مهرماه فولاد را با متوسط نرخ 36206 ریال به ازای هر کیلو به فروش رسانده است.


-تا فرداخدا نگه دار
-
-
ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه 06 آبان 1397 ساعت 7:0 توسط حامد | | تعداد بازدید : 28

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ

منوی اصلی

درباره ی ما


کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

آرشیو

پیوند ها

لینک ها

امکانات

کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

کلیه ی حقوق مادی و معنوی سایت bourseclasor محفوظ می باشد.