close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس - 4
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

کانال ما در تلگرام apsahm@با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید

سلام روز بخیر


-
-کانال تلگرام ماapsahm@توجه داشته باشید به هر علتی سایت موقتا تعطیل با مطالب ما را از تلگرام رصد کنید
-
به دلیل رشد بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام رخ داد:

مهلت ۲ روزه بورس به زیرمجموعه سایپا برای پاسخ به سئوالات سهامداران

بورس تهران با اعلام دریافت سئوال از سهامداران سایپا آذین به دلیل رشد بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام در ۱۵ روز کاری ، به این زیرمجموعه سایپا دو روز مهلت داد تا اقدام به پاسخ کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت سایپا آذین که با سرمایه بیش از 132 میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات بورس تهران حضور دارد و عملکرد 12 ماهه سال مالی اسفند قبل را با تحقق 32 ریالی هر سهم همراه کرده ، دیروز با توقف نماد روبرو شد.

این رویداد ناشی از افزایش بیش از 50 درصدی قیمت سهام "خاذین" طی 15 روزکاری ( از 95 به 146 تومان) و لزوم برگزاری کنفرانس اطلاع­ رسانی بود.

در این رابطه و بنا بر اعلام معاون ناشران و اعضاء بورس تهران اشخاصی که دسترسی به سامانه تدان (tedan.ir) دارند می ­توانستند تا دیروز نسبت به طرح سوال در خصوص وضعیت این شرکت اقدام کنند. سهامداران و سایر فعالانی هم که دسترسی به این سامانه ندارند، می­ توانند سوالات را از طریق کارگزار خود یا شرکت­ های مشاور سرمایه گذاری و سبدگردان به این سامانه منتقل کنند .

این زیرمجموعه سایپا باید حداکثر 2 روز کاری اقدام به پاسخ کتبی یا صوتی/تصویری از طریق سامانه کدال کند.

انتهای پیام


-دیروز ما در بازار نبودیم  چرا بازار دیوانه وار می فروخت....علت میتواند حضور بالای اماتور های کوتاه مدت کار باشد
-ختوقا تا محدوده نزدیک به 1500ریال افت کرد ولی دوباره رشد کرد
-دامین پس از رشد خوب هنوز قصد اصلاح قیمت ندارد
-خوب ریزش دیروز را پشت سر گذاشتیم وروز پر معامله ای در حال انجام است.....
-ختوقا دیروز در مقابل ریزش نزول  نکرد وروزهای قبل از محدوده نزدیک به 1500 ریال رشد هم کرده است تا پایان سال این سهم تغییرات قیمتی محسوسی خواهد داشت
-شیران صف خرید ولی عرضه هم ممکن است
-سلام
آیا نگهداری ذوب به دید بلند مدت توجیه دارد؟ با توجه به این که حدوداً دو میلیارد سهم در قیمتهای بالای 130 معامله شده، آیا امکان رشد بیشتر سهم متصور است؟
پاسخ : سلام بله نگهداری ذوب توجیه دارد بشرط انکه در چند پله وارد شده ویا بشوید در کف هایی که اتفاق می افتد

-فخوز امروز کمترین 6367ریال وبیشترین 6910ریال 543ریال نوسان البته برای انهایی که میلیمتری سود میگیرند
-ذوب اماتورها را بازی میدهد حقوقی های عجول ترسو را بازی میدهد این سبد گردان گوش می پیچاند امروز بیش از 100ریال نوسان مثبت داد هرکی فروشنده است ای گوی واین میدان مشتری در 5منفی در 5 مثبت خریدار است
-یک کانالی هفته پیش اتفاقی دیدم فتوای فسرب 700تومانی را میداد چقدر عجولانه وهیجانی یک سهم بخواهد از 400تا 700تومان رشد کندسازوکار خودش را دارد به این گونه قیمت گذاری ها توجه نکنید اگر در کدال سیگنال سود ساز مثبتی دیدید بعد تصمیم بگیرید
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : دوشنبه 11 تير 1397 زمان : 7:36 بازدید : 35 نویسنده : حامد

سلام روز بخیر


-کانال تلگرام ماapsahm@توجه داشته باشید به هر علتی سایت موقتا تعطیل با مطالب ما را از تلگرام رصد کنید

-ساعت 11/17 دقیقه وب انلاین شد

-ذوب با حجم معاملاتی بالایی روبروست وهمچنان پرتقاضا همه عرضه ها خرید میشوند

-دامین از محدوده 1400ریال تا الان حدود بیست درصد رشد کرده است
-پکویر قبل از شروع رشد اشاره کرده بودیم   بابیست درصد رشد مواجه شد
-بجز تعداد محدودی گروه فلزات اساسی نیاز به 20 درصد اصلاح قیمت دارد حجم معاملات این طور نشان میدهد
-بازار بورس منتظر اصلاح قیمت است حتی اگر پول مکفی داشته باشد
-اخابر بازه شش جلسه معاملاتی 1806ریال کمترین 1948ریال بیشترین یعنی 142ریال کی بود میگفت اخابر مابودیم
-نوع حرکت ذوب امروز میگه زیر پوستم خبر هایی هست این همان سهمی است که ما در شش پله 700 الی 950ریالی است  چپ وراست اشاره میکردیم
-
رئیس سازمان بورس:

امکان عرضه اولیه دیجی کالا و اسنپ وجود دارد/ صنعتی با سودآوری و ریسک زیاد

رئیس سازمان بورس با اعلام اینکه صنعتی استارآپ دارای سودآوری و ریسک زیاد است ، گفت: امکان عرضه اولیه سهام شرکت هایی چون دیجی کالا و اسنپ وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،شاپور محمدی درباره مشکلاتی که از سوی فعالان صنعت استارت آپی مبنی بر عرضه شرکت‌های اینترنتی از جمله دیجی کالا و اسنپ در بورس مطرح می شود به ایبِنا گفت: هیچ مشکلی برای عرضه شرکت‌های اینترنتی از جمله دیجی کالا و اسنپ که بزرگترین شرکت‌های اینترنتی ایران به شمار می‌روند، وجود ندارد و مشکلات اعلامی صحت ندارد و این شرکت‌ها با ارزیابی ارزش می‌توانند وارد بورس شوند.

وی درباره اقدامات مربوط به ارزشگذاری استارت آپ‌ها با کمک وزارت ارتباطات به منظور شفاف سازی و آمادگی برای عرضه در بورس توضیح داد: استارت آپ‌ها و شرکت‌های فناور از سودآوری بالایی برخوردار هستند و با توجه به گسترش آن‌ها  سازمان بورس در حال پیگیری تخصصی و جدی استارت آپ‌ها در فرابورس است البته این شرکت‌ها برای ورود به بخش بورس باید متعهد باشند و در عین حال ارزشگذاری آن‌ها از سوی سازمان بورس به عنوان یک نهاد رسمی تایید شود که در این زمینه همکاری‌های مشترکی با وزارت ارتباطات در حال انجام است و به زودی نتایج مناسبی حاصل خواهد شد.

این مقام مسئول ادامه داد: از موضوعات مهم در زمینه استارت آپ‌ها، تامین مالی جمعی یا کراد فاندینگ است که با حمایت سازمان بورس، وزارت ارتباطات، معاونت عملی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت اقتصاد و وزارت تعاون پیگیری و در نهایت این دستور العمل در شورای عالی بورس تصویب شده و فرابورس هم ماموریت دارد تا فرهنگ سازی برای استفاده مردم به منظور سرمایه گذاری در شرکت‌های نوپای خلاق را شروع کند.

محمدی ادامه داد: امکان بهره مندی فین تک‌ها، استارت آپ‌ها، شرکت‌های دانش بنیان و سرمایه گذاران صندوق ‌های جسورانه در حال حاضر از بستر تامین مالی جمعی ایجاد شده البته بسترها آماده شده اما نیاز است تا برای بهره‌گیری از این فضا و استفاده از تامین مالی جمعی فرهنگ سازی گسترده‌ای انجام شود تا فعالان صنعت استارت آپ بتواند از این فرصت مناسب استفاده کنند و در عین حال مردم نیز بتوانند با سرمایه گذاری سودآوری مناسبی داشته باشند.

وی افزود: شرکت‎‌های نوآوری که قصد استفاده از فضای تامین مالی جمعی را دارند و نیاز به سرمایه‌ای بالغ بر چند میلیون تا چند میلیارد تومان دارند، باید ابتدا به فرابورس یا شرکت‌های کارگزاری بورسی برای ورود به مرحله تامین مالی جمعی مراجعه کنند و سپس بخش کوچکی از سرمایه توسط شرکت اصلی تامین و مابقی توسط پول‌های خرد متقاضیان به منظور سرمایه گذاری در تامین مالی جمعی شرکت داده‌ می‌شود.

رئیس سازمان بورس درباره ارزشگذاری‌های برخی استارت آپ‌ها و اعلام یکی از آنها به تبدیل شدن به یونیکورن گفت: چند شرکت استارت آپی ارزش‌‎هایی در حال حاضر اعلام کرده‌اند که معلوم نیست بر اساس کدام چارچوب اعلام شده و سازمان بورس هیچ کدام از مبالغ و یونیکورن اعلام شده یکی از استارت آپ‌ها را تا زمان پذیرش در بورس و ارزشگذاری رسمی از سوی کارشناسان رسمی سازمان بورس به هیچ وجه تایید نمی‌کند.

محمدی ادامه داد:سرمایه گذاران باید قبول کنند این صنعت در عین سودآوری بالا، سرشار از ریسک است. همین مسئله باعث می‌شود تا در این حوزه نیاز به فرهنگ سازی بنیادین وجود داشته باشد و در عین حال در بورس به کارشناسان ارزشگذاری در بحث استارت آپ نیاز است.

انتهای پیام


-تا دوشنبه صبح خدا نگه دار فردا محل کار نیستیم
-
-
-
-
-
-
-
ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : شنبه 09 تير 1397 زمان : 7:0 بازدید : 26 نویسنده : حامد

سلام روز بخیر


- واقعا دامین شناس هستیم چه صفی این ویدیو چک چه کارها که نمیکنه
-گروه فلزات اساسی وگروه خودرو اگر یک روز منفی می خورد روز دیگر مثبت است
-کانال تلگرام ماapsahm@توجه داشته باشید به هر علتی سایت موقتا تعطیل با مطالب ما را از تلگرام رصد کنید

-اگر شش سال پیش دولت اقای روحانی برجام را فراموش کرده بود وزوم کرده بود روی تولید وبورس الان کره جنوبی بودیم اتفاقا همان موقع من اینجا گوشزد میکردم ولی ......


-فخوز 7300ریال ویدو چک ذهن ما سال قبل سالهای قبل این سهم را دقیق رصد کرده بود
-

رویترز: ایران با ذخایر ۱۱۲میلیاردی از تحریم‌ها عبور می کند

رویترز با اشاره به ذخایر ۱۱۲ میلیارد دلاری ایران و تراز حساب های جاری مثبت اعلام کرد:احتمالا ایران تحریم ها را بدون مواجهه با بحران پرداخت های خارجی پشت سر خواهد گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، رویترز در گزارشی اعلام کرد در حالی روز گذشته تهران شاهد تجمعاتی در اعتراض به افت بی سابقه ارزش ریال بود که دولت ایران واردات بیش از 1300 قلم کالا را ممنوع کرده و اقتصاد را برای مقاومت در برابر تحریم های آمریکا آماده می کند.

محمد شریعتمداری وزیر صنعت دستور ممنوعیت واردات 1339 قلم کالا را صادر کرده که امکان تولید این کالاها در داخل وجود دارد. از جمله این کالاها می توان به لوازم خانگی، محصولات نساجی، کفش و محصولات چرمی و همچنین مبلمان، تولیدات درمانی و برخی ماشین آلات اشاره کرد.

صدور این دستور نشان می دهد تهدید آمریکا به وضع تحریم های جدید، تهران را وادار به اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی کرده که هدف از آن حفاظت از منابع ارزی و خودکفایی در تولید بسیاری از کالاها است.

ریال ایران تحت فشار شدید تهدید ناشی از تحریم های آمریکا قرار دارد. به گفته رسانه های داخلی ایران، ارزش هر دلار آمریکا که سال گذشته 4289 تومان بود اما دیروز تا رقم 8700 تومان بالا رفته بود.

پس از آنکه ترامپ تصمیم به خروج از برجام گرفت، قرار شد برخی از تحریم های آمریکا در اگوست و برخی دیگر در ماه نوامبر اجرایی شود.این تحریم ها احتمالا موجب کاهش درآمدهای ارزی از محل صدور نفت خواهد شد. به گفته شاهدان، صدها تاجر و بازاری روز گذشته در اعتراض به کاهش ارزش ریال مقابل مجلس ایران تجمع کردند.

پس از آنکه در ژانویه 2016 به موجب برجام بسیاری از تحرمی های غرب برداشته شد، ایران سیاست اقتصاد مقاومتی را به حاشیه راند. دولت روحانی طرح هایی را برای افزایش تجارت خارجی اعلام کرد و نقش بیشتری به شرکت های خارجی در اقتصاد ایران بخشید.اما اکنون که درهای اقتصاد ایران مجددا در حال بسته شدن به روی بسیاری از کالاهای خارجی است و دولت در حال حمایت از شرکت های داخلی، این اهداف بیش از همیشه دور از دسترس به نظر می رسند.

عمادی اقتصاددان ایرانی که ریاست بخش تحلیل ریسک انرژی موسسه بتاماتریکس لندن را بر عهده دارد گفت: تهدید ناشی از تحریم ها، در حال تقویت علاقمندی دولت ایران به کنترل بیشتر اقتصاد است. در طی ماه های آینده، ما شاهد مداخله بیشتر دولت در اقتصاد خواهیم بود.

یکی از نتایج این مداخله، احتمالا افزایش نقش آفرینی دولت در بخش تجارت خارجی غیرنفتی خواهد بود. عمادی و دیگر اقتصاددانان ایرانی تاکید می کنند  که ممنوعیت واردات کالاهای مختلف در دوره قبلی تحریم ها یعنی قبل از سال 2016، چندان موفقیت آمیز نبود. در نتیجه گسترش فساد و قاچاق بسیاری از محصولات خارجی با قیمتی بالاتر وارد شدند و این به نفع تجار و فعالان اقتصادی تمام شد که روابط نزدیک تری با دولتی ها داشتند.

بر اساس برآورد صندوق بین المللی پول، دولت ایران 112 میلیارد دلار ذخایر ارزی در اختیار دارد و با مازاد حساب جاری مواجه است. این ارقام نشان می دهد احتمالا ایران تحریم ها را بدون مواجهه با یک بحران پرداخت های خارجی پشت سر خواهد گذاشت.

انتهای پیام


-مواظب باشیم موقع عبور از تحریم ها مردم له نشوند

-کچاد قصد رشد داردزیر 3000ریال یک بار اشاره کردیم

-حسینا در کف ولی حمایت 6800مقاومت 8000ریال الان7100ریال سهم بر سر دوراهی
-
بورس پرس خبر می دهد:

احتمال عدم بازگشایی امروز "های وب" و منتفی شدن بازخرید سهام

هر چند عضو شورای عالی بورس و رئیس سازمان از بازگشایی امروز نماد "های وب" با شرایط خاص و امکان باز خریدسهام خبر داده اند اما آخرین پیگیری ها نشان می دهد این برنامه ممکن است امروز رخ نداده و کلا" منتفی شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسین عبده تبریزی و شاپور محمدی عضو شورای عالی بورس و رئیس سازمان بورس از بازگشایی امروز نماد "های وب" با شرایط خاص و امکان باز خرید سهام این شرکت در پایان ساعت معاملات خبر دادنده اما آخرین پیگیری ها نشان می دهد این برنامه ممکن است امروز رخ نداده و یا کلا" منتفی شود .

بررسی های بورس پرس از مقامات مسئول حکایت از آن دارد که هر چند شورای عالی بورس رای به بازگشایی کوتاه مدت نماد و امکان بازخرید سهام داده ، اما باید اولا" فرایند قانونی طی و دوما" موافقت شرکت دریافت شود. در غیر این صورت مصوبه شورای عالی بورس عملی و اجرایی نخواهد شد.

بنابراین طبق آخرین پیگیری ها، مقرر شده سازمان بورس امروز اقدام به ارسال مصوبه شورای عالی بورس و درخواست تصمیم گیری در مورد باز خرید سهام از سوی شرکت و سهامدار عمده کند تا بعد از دریافت موافقت ، بورس تهران هم زمینه بازارگردانی سهام "های وب" را فراهم کند که با توجه به این فرایند و نامه نگاری ها و اعلام نظر و شفاف سازی سازمان ، به احتمال بسیار بازگشایی نماد و بازارگردانی در روز جاری انجام نخواهد شد.

اما نکته مهمتر از طی فرایند قانونی، موضوع موافقت شرکت داده عصر نوین و سهامدار عمده آن یعنی ایمان میری است که باید دید در نهایت با چه تصمیمی همراه خواهد شد.

در این میان بررسی ها نشان می دهد در جلسه سه ساعته شب گذشته ، مدیران "های وب" موافق بازخرید سهام نبوده و معتقدند این شرکت ابهامی ندارد تا مشمول این رویه و بازارگردانی شود. اگر هم تخلفی صورت گرفته باید در مراجع قانونی بررسی و رای آن صادر و سپس سهام بازارگردانی و باز خرید شود.

با این اوصاف به نظر می رسد امکان بازگشایی نماد "های وب" با شرایط خاص و بازخرید سهام آن در روزجاری بعید باشد و باید منتظر شفاف سازی سازمان بورس و همچنین اعلام نظر رسمی شرکت در این مورد بود که فعلا" منتفی بوده اما با توجه به اصل عدم قطعیت ، ممکن با تغییراتی همراه باشد.

انتهای پیام


-اخبار خوشایندی به بورس نمیرسداستیضاح وزیر اقتصاد.... کوچکترین خبر منفی بر بورس تاثیر گذار است
-اعلام مهلت از طرف اقای ظریف به اروپا حساسیت های بورسی را دوچندان کرده است
-

مجوز افزایش سرمایه زیرمجموعه مهم سایپا از دو محل صادر شد

سرمایه گذاری رنا مجوز افزایش سرمایه ۳۳ درصدی را از سازمان بورس گرفت تا آماده برگزاری مجمع فوق العاده باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت سرمایه گذاری رنا مجوز افزایش سرمایه 33 درصدی را از سازمان بورس گرفت و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شد.

به این ترتیب،"ورنا" می تواند با تامین مالی 10 درصدی معادل 60 میلیارد تومان از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و 23 درصدی از محل جذاب سود انباشته معادل 136 میلیارد تومان سرمایه را از 600 به 796 میلیارد تومان برساند.افزایش سرمایه این شرکت بورسی صرف اصلاح ساختار مالی می شود.

سایپا به طور غیر مستقیم مالک 55 درصد (از طریق سرمایه گذاری سایپا و سرمايه گذاري كاركنان سايپا با 39 .1 و 15.8 درصد) این شرکت بورسی است.

انتهای پیام


-یک شوک منفی امروز فلزات اساسی خورد ونشان داد بازار بورس در گروه خودرو فلزات اساسی کانه های فلزی سرمایه گذاری وووو در سقف قیمت است مهم کشف  واقعی کف ها است ودر این بازار باید پنجاه درصد نقد بود
-ذوب بشدت حمایت میشود یک حمایت شیرین 110و100 تومان است ولی بعید بنظر میرسد نزول کندچ.ون هرچه عرضه شد جمع کردند
-خبرهای شیرینی در ذوب تجمیع شده که اینجوری حقوقی میخرد
-به جاهایی ارز اختصاص میدهند که ان ارز بلای جان مردم میشودبه تحریم هم ارتباطی نداردطرف ارز دولتی میگیرد جنس تعاونی باصطلاح وارد کند وارد هم میکند ولی به نرخ ازاد می فروشد
-
سرپرست پلیس آگاهی تهران خبر داد:

شناسایی 35 شرکت متخلف و برخورد با اولین فروشنده دلار 8 هزار تومانی

سرپرست پلیس آگاهی تهران با اعلام شناسایی 35 شرکت متخلف و دریافت کننده دلار4200 تومانی از آغاز برخورد قضایی با اولین شرکت که 22 میلیون یورو خارج و اقدام به فروش 8 هزار تومانی دلار کرده، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حمیدرضا یاراحمدی در حاشیه دستگیری سارقان پایتخت در جمع خبرنگاران با اشاره به برخورد با دریافت کنندگان متخلف دلار دولتی اظهار داشت: بررسی تعزیرات از عملکرد شرکت‌های دولتی و خصوصی دریافت کننده دلار 4200 تومانی آغاز و در اولین مرحله مشخص شد 35 شرکت با دلار 4200 تومانی اقدام به خرید کالا کرده‌اند و کالاها را بعد از ورود بر اساس دلار 8 هزار تومانی به فروش رسانده اند،.

وی ادمه داد: چند شرکت هم به رغم دریافت دلار ، کالایی وارد نکرده و برخی هم اقدام به احتکار کرده‌اند. در این میان با اولین شرکت متخلف برخورد قضایی شده و تحقیقات انتظامی در دست اقدام است.

به گفته یاراحمدی، این شرکت 22 میلیون یورو دلار با نرخ دولتی از ایران خارج کرده و گوشی تلفن همراه وارد و با دلار 8 هزار تومانی به فروش رسانده است.

انتهای پیام


-من هم با شما هم فکر هستم ذوب بیشتر افت بکند اما یک خیز صعودی بلند مدت در سهم مشاهده میشودزیر پوست ذوب خبرهایی پنهان است
-ساعت 12/15 دقیقه تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
--
ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : چهارشنبه 06 تير 1397 زمان : 7:0 بازدید : 17 نویسنده : حامد

آرشیو
  • 1397
  • صفحات جداگانه
  • لینکهای مهم بورس