close
تبلیغات در اینترنت
نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس - 3
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

کانال ما در تلگرام apsahm@با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنیدسلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-گروه خودرویی امروز مثبت است ولی یک شوک میتواند این گروه را ده درصد دیگر اصلاح قیمت کند
-

پاسخ رییس سازمان بورس به احتمال ایجاد رانت در روند اصلاح قوانین بازار پایه

رییس سازمان بورس با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان روند اصلاح قوانین بازار پایه یک شبه اجرا نشده درباره احتمال ایجاد رانت در این فرایند توضیح داد و گفت: تلاش می کنیم بازار پایه آرامش بیشتری داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شاپور محمدی در برنامه پایش شبکه یک سیما اظهار داشت: بازار پایه فرابورس سال ۹۰ در تعاقب تکلیف قانونی حضور گسترده شرکت های سهامی عام (بعضا با اطلاعات مالی کم) در بازار سرمایه راه اندازی شد. اصلاح قوانین این بازار نیز به سال گذشته باز می گردد و در بهمن ۹۷ موضوع اعلام عمومی شد.

وی افزود: در اسفند ماه دو ابلاغیه رسمی در سایت فرابورس با موضوع اصلاح قوانین بازار پایه منتشر شد.با توجه به حقوق سهامداران مبنی بر تمایل برای خروج از بازار و همچنین تمهیدات فنی اعلام شد مقررات جدید در خرداد ماه و پس از ۷۰ روز کاری اجرایی می شود. این زمان سپری شد و در روز اجرا برخی عنوان کردند ابعاد فقهی موضوع بررسی نشده و نقدهایی هم با محور دامنه نوسان، تعداد حراج ها و مظنه ها مطرح شد. در آن مقطع وزیر اقتصاد مقرر کرد موضوع در شورای عالی بورس مطرح و شرایط مجددا بررسی شود. بنابراین اجرای مقررات جدید برای بررسی مجدد متوقف شد.

این مقام مسئول ادامه داد: موضوع در کمیته فقهی مطرح شد و پس از آن با کانون نهادهای سرمایه گذاری، کانون کارگزاران بورس و دو تن از اعضای شورای عالی بورس نشست های متعددی انجام شد. مقرر شد بحث نمایش مظنه ها اصلاح شود و دامنه یک ریالی نیز به سه، دو و یک درصد تغییر کند. اصلاحات به شورای عالی بورس ارجاع و مقرر شد طبق بند یک بازار زرد، نارنجی و قرمز ایجاد شود، طبق بند دو دامنه نوسان در این سه بازار سه، دو و یک درصد باشد و همچنین قرار شد حذف مظنه ها تدریجی انجام شود.

محمدی گفت: بعضا تفسیر شد شورای عالی بورس اعلام کرده کل فرایند تدریجی انجام شود در حالی که اجرای تدریجی صرفا به نحوه نمایش مظنه ها باز می گشت. بنابراین اینکه گفته شود قوانین یک شبه اجرا شده به هیچ عنوان صحت ندارد. تصویر مصوبه نیز به اعضای کمیسیون مجلس تقدیم شد.دامنه نوسان نیز با توجه به حجم معاملات قابل تغییر است، ۱۲۰۰ خبر در روزنامه ها و شبکه های اجتماعی با موضوع اصلاح مقررات بازار پایه منتشر شده و به هیچ عنوان قوانین یک شبه اجرا نشده است.

وی در پاسخ به احتمال ایجاد رانت در فرایند اصلاح قوانین پایه گفت: اطلاعات و اخبار اصلاح قوانین بازار پایه ۹۶ میلیون بار دیده و در مقاطع مختلف گفته شده دامنه نوسان در سه بازار به ترتیب سه ، دو  و یک درصد است. روز دوشنبه آگهی از سوی فرابورس اعلام عمومی شد و فردای آن روز بازار پایه مثبت بود. روز چهارشنبه بازار منفی شد اما در همان روز ۳۷ هزار نفر فروشنده و ۴۱ هزار نفر خریدار بودند. با حضور این ۴۱ هزار نفر امکان رانت اطلاعاتی وجود دارد؟ موضوعی که همه از آن مطلع هستند دیگر مخفی نیست. پس از مصوبه یکی از اعضای شورای عالی بورس تمام موارد را اعلام کرد. باید به عده ای که با رفتار خود سرمایه گذاران را نگران کردند گفت سهام ارزنده به هیچ وجه آسیب نمی بینند.

سخنگوی سازمان بورس افزود: ۱۳ میلیون سهامدار داریم و ۳۰۰ هزار نفر بصورت هفتگی در بازار فعالیت می کنند. از این میزان ۲۰ یا ۳۰ هزار نفر در بازار پایه فرابورس حضور دارند. بعضی از این افراد ممکن است سهمی را با قیمت بالا داد و ستد کرده باشند.پس از اجرای مقررات نیز نمادها ممکن است با نوسان مواجه شوند اما اطمینان داشته باشید زمانی که سهمی ارزنده است به قیمت باز می گردد. از سوی دیگر سهم فقط به واسطه نوسان قیمت سودآور نیست. سهام دو راه سود آوری دارد و در مجمع سود تقسیم می شود.

محمدی گفت: ۶۰۰ شرکت بورسی ، ۶۵۰ نهاد مالی و ۶۰۰۰ هزار مدیر در بازار سرمایه حضور دارند. امکان دارد اطلاعات دیر منتشر شود و قطعا مدیر مربوطه جریمه می شود. این به معنای رانت نیست. اگر فردی از اطلاعات نهانی بهره برداری کرده باشد حتما بررسی می شود. هر مستنداتی که در این رابطه وجود دارد به سازمان ارسال کنید. نهاد ناظر همواره با سو استفاده برخورد می کند.سامانه سمتا در سایت سازمان بورس برای شکایت مردم راه اندازی شده، تردید نکنید که موضوع پیگیری می شود.

وی ادامه داد: در بازار پایه روزانه تعداد زیادی نماد با دامنه نوسان مثبت سه درصد داد و ستد می شود و این نشان دهنده حضور سهام ارزنده در این بازار است. با کاهش دامنه نوسان، ریسک بازار پایه نیز کاهشی می شود. در گذشته صندوق ها مجاز نبودند در این بازار فعالیت کنند اما اکنون این امکان برای ورود صندوق ها فراهم شده است. اصلاح ساختار ها نیز در نهایت به سودآوری شرکت ها و بهبود عملکرد آنها منتهی می شود.با کمک سهامداران تلاش می کنیم بازار پایه آرامش بیشتری داشته باشد و قطعا سازمان بورس در کنار سهامداران بازار سرمایه است.

محمدی با بیان اینکه این هفته شاهد عرضه اولیه هستیم، گفت: در گذشته تهمت هایی مطرح می شد و خوشبختانه طی سه سال گذشته با روش ثبت سفارش همه می توانند سهم خریداری کنند. سامانه معاملات نیز به روز رسانی شده و مشکلات حل شده اما با توجه به حجم بالای خرید و فروش امکان کند شدن سامانه معاملات وجود دارد.


-ختراک طی دو روز 10 درصد مثبت خورد هدف بلند مدت است نگاه نوسانی به سهم نداشته باشید
-ولانا پس از اصلاح قیمت شدید فلش موقتا رو به بالا درج مطلب امروزر 98/07/15
-وایران صف خرید سنگین هر روز رصد کنید
-تلیسه -زکشت ممکن است چند روزی مثبت بخورند
-بجهرم همانطور که قبلا گفتیم قصد عبور از مقاومت 3000ریال را دارد تا این لحظه
-شاملا ما جایزه داریم رتیم نوسان سهم این گونه است چون هرماه جلوی چشمان ما هست معمولا 4000ریال نزول و4000ریال هم صعود دارد در این وضعیت باید با سهم کار تکنیکی کرد درج مطلب امروز 98/07/15
-گروه خودرویی  معمولا گزارشهای شش ماهه خوبی ندارند الان هم دوباره روند گروه قرمز شد
-شسپا صف خرید قبلا کشف روند کرده بودیم گفته بودیم قیمت بازگشایی الان  از همان محدوده 9000ریال حرکت رو به بالا را شروع کرده است
-نمودار شاملا باید چک شود اشتباه هست سربسته وارد هر سهمی بشوید در توضیح سبز هم گفتم  باید با سهم کار تکنیکی کرد
-قیمت بازگشایی ارفع بعد از افزایش 5181ریال......معمایی لاینحل تا این لحظه شروع سناریوی جدید سهم درج مطلب امروز 98/07/15
-برمشکل مسلط هستم ولی این روزها شدید گرفتار هستم دوسال وشش ماه است مادر 87 ساله ای داریم مشرف به موت من تنهایی به این قصه می پردازم چون بشدت از کانون سالمندان وکسانی که پدر مادرشان را به این مکانها می برند متنفرم.....این مشکلات مقطعی است ولی خدمت به پدرومادر جاوادنه خواهد ماند از روزی که به این مشکل می پردازم انگار از اسمان بورس هم برایم نعمت می بارد
-احتما ل اصلاح قیمت خاذین به محدوده های زیر 3000ریال
-ختراک در موقعیت خوبی بسته میشود اگر تا ساعت 12/30 صف خرید عرضه نشود
-
در ساعت ۲۳ و ۵۳ دقیقه امشب پدیده نجومی همنشینی ماه و مشتری رخ خواهد داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران در گفتگو با ایسنا، در این باره گفت: در ساعت ۲۳ و ۵۳ دقیقه امشب (پنجشنبه، ۱۱ مهر) پدیده نجومی همنشینی ماه و مشتری رخ خواهد داد. مشاهده این پدیده نجومی برای برخی از مردم از اهمیت خاصی برخوردار است.

مهندس مسعود عتیقی خاظر نشان کرد: در این رخداد سیاره غول‌پیکر "برجیس" ۱.۹ درجه در جنوب هلال افزاینده ماه قرار خواهد گرفت. این اجرام حدود ساعت ۲۱، همدوش با یکدیگر در افق جنوب غربی آسمان غروب خواهند کرد.

سیاره مشتری، بزرگترین سیاره منظومه خورشیدی و تقریبا هزار برابر زمین است. نقاط سرخ رنگ بزرگ بر روی این سیاره نشانگر مکان توفان‌های عظیمی است که لااقل ۳۰۰ سال پیش ایجاد شده است. مشتری یک سیاره گازی است و سطح جامد ندارد. زیر اتمسفر مشتری اقیانوسی از هیدروژن مایع و آب وجود دارد و بین اتمسفر مشتری و این اقیانوس هیچ چیزی نیست یعنی اتمسفر برجیس به مرور ضخیم و متراکم می‌شود تا اینکه بخشی از اقیانوس می‌شود. به عبارت دیگر، اقیانوس برجیس سطحی ندارد که مثلا بشود روی آن قایق سواری کرد. همان آسمان است که اقیانوس را می‌سازد.

برجیس سه حلقه دارد که نامرئی هستند و تنها زمانی که مشتری از مقابل خورشید عبور می‌کند قابل مشاهده هستند، چون نور خورشید این حلقه‌ها را درخشان می‌کند و ما از زمین می‌توانیم آن‌ها را ببینیم. این حلقه‌ها به نام‌های حلقه توری- حلقه اصلی و هاله نامگذاری شده‌اند.

-ثفارس در ماه دوم حق تقدم جهت حمایت از حق تقدم قیمت سهم به محدوده 3000ریال رسید.....این سهم کلا در لیست سهم هایی قرار میگیرد که حق تقدمش با حمایت روبرو میشود قیمت سهم الان 3000ریال وقیمت حق 1480ریال..... اگر قیمت سهم وحق را به میزانی که دارید جمع بزنید بالای 4000ریال میشودشما قبل از افزایش سرمایه زیر 2400وزیر2300ریال خریده اید
-
با موعد تحویل شهریور ۹۹:

پیش فروش ۷ محصول ایران خودرو از ساعت ۱۱ امروز آغاز می شود

ایران خودرو با اخذ مجوز از وزارت صنعت، پیش فروش ۷ محصول را از ساعت ۱۱ صبح امروز آغاز می کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت ایران خودرو به منظور پاسخگویی به نیاز مشتریان و بازار، پیش فروش 7 محصول را با موعد تحویل شهریور سال 99 از ساعت 11 روز دوشنبه 15 مهر آغاز می کند.

خودروهای عرضه شده در این پیش فروش شامل پژو 405 بنزینی اس ال ایکس، سمند ال ایکس، پژو 206 تیپ2، پژو پارس سال و ال ایکس، پژو 207 دستی و دنا معمولی است.

این طرح پیش فروش با اعمال محدودیت هایی از جمله دارا بودن گواهی نامه، هر کد ملی یک خودرو، خرید نکردن از ایران خودرو و سایپا در 18 ماه گذشته، امکان ثبت نام فقط برای افراد بالای 18 سال و عدم تنظیم صلح نامه به منظور بهره مندی مشتریان واقعی به اجرا گذاشته است.

متقاضیان می توانند با پیش پرداخت مبلغ 33.6 میلیون تومان برای پژو 206 تیپ دو، مبلغ  33.9 میلیون تومان برای پژو 405 اس ال ایکس ، 33.3 میلیون تومان برای سمند ال ایکس بنزینی ، 39 میلیون تومان برای پژو پارس سال ، 42.3 میلیون تومان برای پژو پارس ال ایکس ، 48.3 میلیون تومان برای پژو 207 دستی و 44.2 میلیون تومان برای دنای معمولی اقدام به ثبت نام کنند.

همچنین سود مشارکت در پیش فروش محصولات بسته به نوع خودرو از 15 تا 17 درصد و سود انصرف هم نیز از 12 تا 14 درصد متغیر است.

انتهای پیام


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-تا این لحظه گروه خودرو در فاز اصلاح قیمت
-گروه بانک نیز تا این لحظه در فاز اصلاح قیمت
-ختراک تا این لحظه فروشنده حداقل
-بازار بورس فردا مثبت خواهد بود
-گروه فلزات اسا سی همتا این لحظه در حال اصلاح قیمت
-در ختراک سودی بلند مدت مشاهده میشود
-گروه دارویی نیز تا این لحظه در حال اصلاح قیمت
-از عوارض مثبت ومنفی شاخص اینگونه برداشت میشود باید از صفرهای شاخص کم کرد تا بازار رقم مثلا افت 4000واحد را نبیند چه مثبت چه منفی فرقی نمیکند رقم که درشت باشد مخصوصا در نزول بیشترین تاثیر ریزش را می گذارد
-گروه زراعت منفی تا این لحظه زکشت-تلیسه دونماد دارای صف خرید تا این لحظه
-در بورس چسبیده به سقف سود کردن کار راحتی نیست در دوسال گذشته شما اگر سودی کردید بواسطه 1-جابجایی قیمت دلار2-محدود شدن سود بانکی3- توجه دولت به تولید داخل و...... سود کرده اید منبعدسود کردن کار راحتی نخواهد بود
-گروه سرمایه گذاری ها هم منفی ..... انگار بازار قرمز پوش شده است
-ورود میلیون ها اماتور به بورس بدون تجربه وصبر ده ساله نزول های اینچنینی طبیعی است
-گروه بیمه نیز منفی ومقداری در نمادها صف فروش وجود دارد
-تنها مردان خندان امروز کارگزاری ها هستند کمسیون بگیر حالشو ببر
-الان بورس 282 نماد منفی 52 نماد مثبت وفرابورس 41 نماد مثبت و120 نماد منفی......
-
وزیر بهداشت:

صنعت بورسی تقویت می شود/ پرداخت سهم در حساب جداگانه‌

وزیر بهداشت گفت: سهم دارو حداقل ۱۶ درصد از پولی است که بیمه‌ها به دانشگاه‌های علوم پزشکی پرداخت می‌کنند و برای جدا کردن سهم دارو، حساب جداگانه‌ای با زیر ردیف مستقل تعریف می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سعید نمکی به ایرنا گفت: در گذشته وقتی پول از طرف بیمه‌ها به دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌رفت، سهم دارو به درستی پرداخت نمی‌شد و برای همین سهم دارو را نشاندار و جدا می‌کنیم تا مشکلات موجود در این زمینه برطرف شود.

وی افزود: سهم دارو حداقل ۱۶ درصد از پولی است که بیمه‌ها به دانشگاه‌های علوم پزشکی پرداخت می‌کنند و برای جدا کردن سهم دارو، حساب جداگانه‌ای با زیر ردیف مستقل تعریف می‌شود.

نمکی ادامه داد: این هزینه با نظر معاونت غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی از این حساب به شرکت‌های دارویی و پخش‌های دارو پرداخت می‌شود. مشکلاتی در این زمینه وجود داشت که با این کار، مشکلات موجود تا حد زیادی برطرف می‌شود.

انتهای پیام


-رتاپ 370 تومانی الان بالای 5000ریال ومثبت معامله میشود کی کشف روند کرد ؟؟؟؟؟ما درج مطلب امروز 98/07/14
-ختراک الان قبل از افزایش سرمایه نرمال است بعد از افزایش سرمایه میشود دانه هل......اگر گفتی الان هل کیلو چند است؟؟؟؟ درج مطلب امروز 98/07/14
-وقتی میگویند پلن معاملاتی داشته باشید برا چنین روزهایی است تا دست وپای خود را گم نکنید
-وبیمه الان 7511ریال کشف روند زیر 7000ریال توسط ما
-وبیمه 10 درصد میانگین بدترین حالت بهترین حالت 70 تومان نوسان دارد ولی یک بار در بلند مدت سود خوبی خواهد داد
-ختراک 5 مثبت تا این لحظه
-بجهرم لنگان لنگان بدنبال مقاومت 3000ریال البته ممکن است عرضه ها مانع شوند
-در بازار نزولی ثفارس در محدوده 2900ریال دئست به دسیت میشود کشف روند توسط ما قبل وبعد از افزایش سرمایه وثبیت سود بیش از صدرصدی
-شسپا صف خرید تا این لحظه
-روزی که ختراک در بازار نزولی محکم ایستاد
-نوش جان کارگزاری ها کمسیون خریدوفروش..... چقدر این کارگزاری ها اماتور دوست هستند
-
معاون سازمان بورس خبر داد:

احتمال تغییر در قوانین بازار پایه و ارائه توصیه به سهامداران

معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس با بیان اینکه قوانین بازار پایه به گونه‌ای خواهد بود که مشکلی برای سهامداران بوجود نیاید در این خصوص به ارائه توصیه ای پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسن امیری در خصوص سرنوشت قوانین بازار پایه و جلسه نمایندگان مجلس با رئیس سازمان بورس به همفکران گفت: هفته گذشته در کمیسیون اقتصادی مجلس جلسه ای برگزار شد و رئیس سازمان بورس توضیحات کامل درباره قوانین بازار پایه و دلایل تغییرات آن را ارائه کرد.

وی افزود: در این جلسه نظرات نمایندگان مجلس و برخی از فعالان بازار پایه مطرح و جمع بندی نظرات به برگزاری جلسه امروز و با حضور نمایندگان فعالان بازار موکول شد تا با بررسی همۀ موارد به این نتیجه برسیم آیا راهکارهای دیگری مبنی بر اینکه بازار بهتر و روان تر به فعالیت ادامه بدهد وجود دارد یا خیر.

این مقام مسئول گفت: در این جلسه مطرح شد از زمان عملیاتی شدن مقررات جدید بازار پایه حدود یک هفته تا ۱۰ روز گذشته بنابراین باید فرصتی باشد تا بازار خود را پیدا کند.

امیری با بیان اینکه در این بازار هم سهام با ارزش و هم سهام پر ریسک وجود دارد،گفت: سهامداران باید به این موضوع واقف باشند که خریدار تک سهم در بازار پایه نباشند و عوامل بنیادی شرکت‌ها و اطلاعات مالی را در تصمیم گیری ها بطور جدی دخیل کنید.. نگرانی در این بازار وجود ندارد و قوانین و مقررات به گونه‌ای خواهد بود که مشکلی برای سهامداران این بازار به وجود نیاید.

انتهای پیام


-ارزش معاملات روزانه تا این لحظه 2310میلیارد تومان احتمالا تا اخر وقت بیشتر هم خواهد شد دقیقا بازار با جابجایی سهم ودست به دست شدن سهم هاتا پایان سال شاهد رشد تدریجی شاخص کل خواهد بود
-فردا بازار به تدریج مثبت خواهد شد
-تا فردا خدا نگه دار

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-اصلاح شاخص کل واصلاح قیمت نمادها عمیق نیست منتظر یک رشد ناگهانی باشید در اینده ای با زمانی نامشخص
-بیمه ما الان 4229ریال ....... اصلاحات قیمتی این گروه میتواند فرصت خرید باشد
-جالبه در بازار سراسر اصلاح قیمت ولغدر صف خرید تااین لحظه
-وکار نیز همچنان صف خرید خود را حفظ کرده است تا این لحظه
-فولاد الان 4316 ریال اگر 4000ریال بشود مجددا 4400و4500ریال را لمس می کند
-ذوب الان 1940ریال ذوب 1800و1700ریالی هم عالی است ولی....فعلا در محدوده بالای 1900ریال دست به دست میشود
-فخوز الان 8722ریال حمایت اول 8000ریال مناسب است
-من هیچ وقت اعتباری کار نمیکنم-با پول مردم هم کار نمیکنم-سبد گردانی هم نمیکنم-کلا استرس به قلبم وارد نمیکنم.....اینها عوامل موفقیت است اول ارامش دوم سود
-خپارس الان 1291 ریال حمایت اول 1200ریال
-بیمه نوین نماد نوین حمایت را اعلام کردیم 2000ریال ولی نزول نمی کند حتی در بازار سراسر اصلاح قیمت امروز 98/06/27
-سر تیتر پست امروز را دیروز ساعت 12/30 زدم بورس در مراحل گذر از آرامکو....دقیقاانچه که امروز می بینید ولی عمقی نیست کلا شاخصیکه 300هزار واحدی شده 10 هزار واحد اصلاح قیمت طبیعی است
-بسویچ 20000ریال قیمت خورد اگر معاملات توسط ناظر تایید بشود
-
رییس جدید اینستکس :

بانک‌های اروپایی برای ورود به ساز و کار مالی با ایران آماده شدند

رییس جدید اینستکس اعلام کرد: چند بانک اروپایی برای ورود به ساز و کار مالی اروپا برای تجارت با ایران اعلام آمادگی کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، میشائیل ارهارد بوک در جلسه با اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران و آلمان و نمایندگان برخی شرکت‌های بزرگ آلمانی ، نسبت به عملی ساز و کار مالی اروپا با ایران ابراز امیدواری کرد و گفت : برخی شرکت‌های اروپایی درخواست‌ تبادل همکاری با ایران را اعلام کردند.

وی افزود: شرکت‌های بزرگ ، دپارتمان‌هایی مجزا برای رعایت این مقررات دارند و حتی ممکن است خارج از این سازوکار هم فعالیت را ادامه دهند. بنابراین در خصوص شرکت‌های کوچک این امر باید در دستور کار قرار گیرد و پرداخت هزینه‌های ارزیابی اعتبار نیز باید توسط  شرکت‌ها پرداخت شود.

به گفته بوک ، برخی بانک‌های کوچک ایتالیایی، آلمانی و فرانسوی برای فعالیت در بخش ایجاد تعادل مالی این تهاترها اعلام آمادگی کردند.

حسام‌الدین حلاج سرپرست معاونت امور بین‌الملل اتاق تهران نیز گفت: در صورت عملی نشدن این ساز و کار و وقت‌کشی ، شرکت‌های ایرانی به ناچار همانند دوران تحریم‌های قبلی با نگاه به شرق، مراودات تجاری را از طریق این کشورها به سرانجام خواهند رساند.

وی افزود: اتاق تهران در حال مطالعه روی کالاهای قابل مبادله از طریق اینستکس بوده و براساس بررسی‌ها، بخش عمده صادرات ایران به اروپا طی سال‌های اخیر به نفت، محصولات خام معدنی و فرآورده‌های نفتی اختصاص داشته است. از همین رو با قرار گرفتن این اقلام و بسیاری از کالاهای دیگر در فهرست تحریم‌ها، عملا با صادرات سایر کالاها همچون خشکبار، فرش، زعفران و ... درآمد کافی برای تزریق منابع به صندوق و در ازای آن حتی واردات کالاهای بشردوستانه مشتمل بر مواد غذایی، محصولات کشاورزی، دارو و تجهیزات پزشکی وجود نخواهد داشت.

این مقام مسئول ادامه داد: برای راه‌اندازی این سازوکار، خرید نفت از ایران از طریق اختصاص خط اعتباری 15 میلیارد دلاری که به تازگی باب مذاکرات آن باز شده ، ضروری به نظر می‌رسد.

حلاج گفت: براساس 100 قلم عمده صادراتی و وارداتی ایران طی سال‌های اخیر، فهرستی از اقلام قابل مبادله با کشورهای عضو 4+1 و نیز بیش از 20 کشور دیگر که اغلب همسایگان ایران هستند در اتاق بازرگانی تهران آماده شده و در مرحله دوم در حال شناسایی شرکت‌های ایرانی علاقمند به صادرات یا واردات این اقلام هستیم.

وی افزود:این شرکت‌ها باید از نظر آمادگی صادرات، ارزیابی، اعتبارسنجی و رتبه‌بندی شوند که این امر در معاونت امور بین‌الملل اتاق تهران از طریق تعامل با صندوق ضمانت صادرات ایران، معاونت علمی ریاست جمهوری و نهادهای ذیربط در دست اقدام است.

انتهای پیام


-در بازار نزولی غپینو هچنان صف خرید خود را حفظ کرده است

-قپیرا وقتی الان تا این لحظه حجم معاملات 12545سهم است یعنی  کسی این نماد را نگاه نمی کند سهم به وفور قابل عرضه وخریدوفروش است

این خط واین هم نشان حمایت 30000ریال.......مقاومت تفکر بلند مدت امروز 98/06/27


-قپیرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
-

کارگران شرکت پرحاشیه فرابورسی خواستار تغییر سهامدار عمده شدند

کارگران هپکو در اعتراض به تغییر سهامدار عمده و واگذاری آن به فرد اهلیت دار، مقابل این شرکت دست به تجمع زده و با درخواست نیروهای انتظامی به اعتراض پایان دادند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از فارس، کارگران هپکو در ادامه اعتراضات صنفی در مقابل این شرکت دست به تجمع زده و با درخواست نیروهای انتظامی به اعتراض پایان دادند.

کارگران "تپکو" روز گذشته نیز در اعتراض به عدم رسیدگی مسئولان به خواسته های به حق که تغییر سهامدار عمده و پرداخت حقوق و معوقات بود در مسیر راه آهن شمال جنوب تجمع و خواستار تعیین سهامدار جدید برای هپکو شدند که اعتراض آنان تا اوایل شب با دخالت نیروهای انتظامی پایان یافت.

شنیده ها حاکی از آن است که کارگران شیفت عصر شرکت آذرآب که آنها نیز تا چند روز گذشته با مشکلات حقوق معوقه و نا مشخص بودن وضعیت کارخانه دست و پنجه تا  نرم می کردند،(قرار است به زودی به شرکت مپنا واگذار شود) با حضور در شرکت هپکو با کارگران این مجموعه همدلی کردند.

از سال گذشته تاکنون بارها کارگران شرکت هپکو در اعتراض به تغییر سهامدار فعلی دست به اعتراض  زدند که تصمیمات اتخاذ شده مسئولان برای پایان دادن به اعتراضات چیزی جز پرداخت تسهیلات به منظور حقوق کارگران و تغییر مدیرعامل نبوده است.

شانزدهم شهریور ماه براساس اعلام سازمان خصوصی‌سازی با موافقت سهامدار عمده هپکو، ابوالفضل روغنی گلپایگانی به عنوان مدیرعامل جدید هپکو معرفی شد، رویدادی که نه تنها کارگران را خوشحال نکرد بلکه آنان را آبستن اعتراضات دیگری کرد که طی چند روز گذشته این اعتراض ها به بستن مسیر راه آهن و درگیری با پلیس منجر شد، .

خواسته کارگران تغییر سهامدار عمده شرکت و واگذاری آن به فرد اهلیت داری است که بتواند فارغ از نگاه های تجاری رونق را به هپکو بازگردانند.استاندار مرکزی و جمعی از مسئولان استانی روز گذشته با حضور در جمع کارگران وعده هایی را برای حل مشکلات دادند اما کارگران معتقد هستند وعده ها هیچگاه عملی نخواهد شد چرا که کسی به خواسته آنان که تغییر سهامدار است، توجهی نمی کند و تنها با تغییر گاه به گاه مدیرعامل و پرداخت حقوق معوقه از محل تسهیلات بانکی سعی در حل مشکلات دارند.

انتهای پیام


-گنجشک روزی نباش برو بیرون از صف فروش بیچاره
-چه کیفی میکنند روسای کارگزاری ها اماتور ها کامیون کامیون پول کمسیون خرید وفروش بیهوده سهم را پرداخت می کنند
-آفرین به خگستر در محدو.ده 8000ریال در حال معامله است
-شنبه اگر آرامکو خیر سرش به قبرستان  تنش هایش فروکش کندبازار مثبتی خواهیم داشت امیدواریم همچنان
-
-
-
-
-
-
-
-

تعداد صفحات : 4

درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی