close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس - 19

| |

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

کانال ما در تلگرام apsahm@با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید


گروه خودرو شارژ شد

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-گروه خودرو همچنان پر معامله
-خساپا الان تا این لحظه28میلیون صف خرید دارد
-
زپارس1وتجارت1شپترو1شكربن1خزاميا1شپاكسا1خساپا1
-برترین صفهای خرید بالاتا این لحظه
-موج صف های خرید در گروه خودرویی این انتخاب سهامدران است جو بورس به نفع خودرویی است
-گروه انبوه سازی هم از روندمنفی فاصله گرفته واندکی مثبت است
-بازار مثبت است گروه لیزینگ هم مثبت است روند بازار مثبت است وهفته اینده هفته ای مهم برای بورس
-سهام یاب یک شبکه اجتماعی هست وبود منعکس کننده نظرات سهامداران بود از دیروز دچار اختلال ویا فیلتر شده است......امیدواریم رفع فیلتر ویا فعال شود
-ذوب متعادل شد وارامش به بازار سرمایه برگشت لازم است کانال ها وسایتها در هیچ سهمی موج حبابی راه نیاندازند

-
معاون فروش و بازاریابی اعلام کرد:

آمار صادرات 5 ساله فولادمبارکه و درخواست از دولت در دوران تحریم

معاون فروش و بازاریابی فولادمبارکه ضمن اشاره به آمار صادرات پنج ساله این شرکت و نقش آن بر کاهش تاثیر پذیری در دوره تحریم ها خواستار حمایت دولت از صادرات شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمود اکبری با اشاره به اینکه امروزه در دنیا از توسعۀ صادرات به عنوان یکی از مهمترین عوامل مـؤثر در تحقق رشد اقتصادی پایدار ذکر می شود، اعلام کرد: توسعه صادرات و حضور مستمر در بازارهای جهانی با ایجاد رشد تقاضا در اقتصاد کشورها، از یک سو ظرفیت های معطل مانده را فعال کرده و از سوی دیگر با فراهم آوردن منابع ارزی لازم، امکان انتقال فناوری، دانش فنی و واردات ماشین آلات و تجهیزات را جهت توسعۀ ظرفیت های تولید میسر می کند.

در چنین اقتصادی بنگاه ها با تمرکز بر مزیت های نسبی و تخصیص هدفمند منابع، امکان آن را می یابند تا ضمن افزایش مقیاس تولید و قابلیت ها، از طریق کاهش هزینۀ تمام شده، قدرت رقابت پذیری را افزایش دهند و کل اقتصاد ملی را از آن منتفع سازند.

فولادمبارکه از همان ابتدای بهره برداری در سال 71 که با ظرفیت اسمی 2.4 میلیون تن شروع به کار کرد، توجه به صادرات را به عنوان رویکردی استراتژیک مورد توجه قرار داده و طی حدود 26 سال فعالیت، علاوه بر تأمین حداکثری نیاز داخل، با حضور مؤثر و مستمر در بازارهای صادراتی هدف، توانسته از طریق تأمین منابع ارزی لازم ضمن برآورده سازی نیازمندی های تجهیزاتی،فناورانه و تأمین نهاده های موردنیاز تولید نظیر الکترود و فروآلیاژ، سرمایه گذاری های توسعه ای و بازپرداخت فاینانس های طرح های توسعه را انجام دهد و در یک چارچوب نظام مند، اجرای طرح های توسعه را به خوبی در شرایط مختلف به ثمر رساند و با رشد حدود 330 درصدی ظرفیت های تولید و دستیابی به ظرفیت 10.3 میلیون تنی نقشی پیشرو در توسعه و به ثمر نشاندن ظرفیت های تولید فولاد و به تبع آن رشد و توسعۀ اقتصادی و صنعتی و شکوفایی صنایع پایین دستی ایفا کند.

بالاترین نرخ رشد ظرفیت های تولید فولاد در منطقۀ خاورمیانه و شمال آفریقا، سهم 5 درصدی از تولید ناخالص داخلی بخش صنعت و ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم برای بیش از 350 هزار نفر و هدف گذاری جهت دستیابی به 25 میلیون تن ظرفیت تولید در افق چشم انداز 1404، مؤید دستاوردهای بزرگ فولادمبارکه در این راستا است.

این فولادساز با تولید نیمی از فولاد و میانگین صادرات 1.5 میلیون تن در سال توانسته نام فولاد ایران را در بازارهای بین المللی به ویژه حوزه های اروپا، آمریکا، شرق آسیا و خاورمیانه مطرح و برند خود را در بازارهای مذکور تثبیت کند به طوری که امروزه مشتریان فولاد در دنیا عمدتاً با نام فولاد مبارکه آشنا هستند و کیفیت محصولات آن را همتراز بزرگترین تولیدکنندگان جهانی فولاد قلمداد می کنند.

"فولاد" در شرایط سخت رقابتی و با وجود تحریم های بین المللی در سال های گذشته توانسته ضمن حفظ کمیت و کیفیت محصولات تولیدی در بالاترین سطح ممکن و تأمین بخش عمدۀ نیاز بازار داخلی روند حضور در بازارهای جهانی را تداوم بخشد به طوری که در سال 92 حدود یک میلیون تن، سال 93 حدود 1.5 میلیون تن، سال 94 حدود 1.8 میلیون تن، سال 95 حدود 1.5 میلیون تن، سال گذشته حدود 1.3 میلیون تن و در 6 ماهۀ نخست سال ۹۷ جاری  ۷۰۰ هزار تن محصولات را صادر کند و بازارهای مهمی را در اروپا، جنوب شرق آسیا، منطقۀ خاورمیانه و کشورهای جنوب خلیج فارس به تسخیر درآورد و در مجموع طی 5 سال گذشته حدود 1.1 میلیون تن تختال، 5 میلیون تن محصولات گرم، 350 هزار تن محصولات سرد و حدود 100 هزار تن گالوانیزه را به حدود 40 کشور در اقصی نقاط دنیا صادر کند.

بدیهی است این موفقیت ها در بازارهای جهانی مرهون کیفیت بالای محصولات، رعایت استانداردهای بین المللی، توجه ویژه به اصول مشتری مداری و تولید بر اساس نیاز مشتریانی است که بیش از 60 درصد آنها مصرف کنندگان نهایی و تولیدکنندگان بخش پایین دستی هستند.

بنابراین تجربۀ عملی دورۀ گذشتۀ تحریم نشان داد یکی از مؤثرترین راهکارهای ایجاد رونق در بخش تولید، توسعۀ صادرات است به ویژه در شرایطی که نبود رونق در برخی بخش های اقتصادی چالش کمبود تقاضا را برای تولیدکنندۀ داخلی به همراه آورد و ظرفیت بهره برداری شدۀ تولید فولاد به حدود نیمی از ظرفیت های موجود کاهش یافت، فولاد مبارکه توانست با تکیه بر مزیت های صادراتی کمترین تأثیرپذیری را داشته باشد.

از این رو اتخاذ سیاست های حمایتی از سوی دولت در جهت تسهیل صادرات، به ویژه در شرایط پیش رو که تحریم های یک جانبه و ظالمانۀ اخیر به همراه رکود دامنه دار در بخش هایی نظیر ساخت وساز، حجم تقاضای فولاد داخل را مورد تهدید قرار داده ، می تواند گره گشای تولید داخل باشد و باید به عنوان یکی از اولویت ها موردتوجه قرار گیرد.

تولیدکنندگان داخلی در حوزۀ صادرات باید در فضای پررقابتی به فعالیت بپردازند که بازیگران آن از مزیت هایی نظیر تسهیلات بلندمدت با نرخ پایین بهرۀ بانکی، ارتباطات گسترده و سهل الوصول بانکی، زیرساخت های مناسب لجستیک و حمل ونقل، جوایز صادراتی و سایر حمایت های دولت ها سود می برند این در حالی است که تولیدکنندگان ایران نه تنها از بسیاری از آنها برخوردار نبوده، بلکه با مشکلات زیرساختی نظیر فقدان خطوط کشتیرانی روان و سهل الوصول، محدودیت بارگیری و تخلیه در بنادر، عدم ثبات در آیین نامه ها و دستورالعمل های ابلاغی، اعمال محدودیت های غیرکارشناسی بر صادرات، روند افزایشی هزینه های گمرکی، نبود پشتوانه های حمایتی در زمینۀ تجارت بین الملل در جهت رفع مشکلات و مسائل صادرکنندگان و... دست وپنجه نرم می کنند.

انتظار می رود در این شرایط سخت دولت در جهت حمایت از صادرات اهتمام بیشتری کند و از طریق فعال تر کردن دیپلماسی اقتصادی و تسهیل مبادلات از طریق انعقاد تفاهم نامه های تجاری و الحاق به پیمان های تجاری منطقه ای و همچنین فراهم آوردن امکان تبادلات مالی با پول رایج داخلی، شرایط حضور تولیدکنندگان داخلی در بازارهای پرکشش منطقه و بین الملل را تسهیل کند.

در این راستا لازم است برخی نهادها و تشکل های صنفی که وظیفۀ ایجاد هماهنگی بین بازرگانان و صاحبان صنایع و تعامل با دولت در جهت تسهیل امور کسب وکار را دارند، به جای در پیش گرفتن روند گذشته که عمدۀ تمرکز فعالیت ها در حوزۀ واردات بوده، موضوع صادرات را بیش ازپیش جدی بگیرند و بخش خصوصی در کنار دولت، با بازنگری رویکردهای گذشته، شرایط را به گونه ای رقم زند تا نگرانی هایی که توسعۀ صادرات و تداوم رشد و بالندگی صنعت را تهدید می کند کم رنگ تر شود.

انتهای پیام


-وخارزم امروز حمایت شد و الان موقتا صف خرید است اخرین قیمت1041ریال
-
نماینده مجلس:

بنزین گران نمی شود/ احتمال افزایش قیمت در سال آینده

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به عدم مذاکره با دولت برای افزایش قیمت بنزین در سال جاری و احتمال افزایش نرخ در سال آتی گفت: احیای کارت سوخت در حال پیگیری است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسین امیری خامکانی با اشاره به نگرانی مردم برای افزایش قیمت بنزین به خانه ملت گفت: افزایش قیمت بنزین در دستور کار مجلس نیست، از صحبت های مسئولان بر می آید که در دولت نیز چنین موضوعی در دستور کار نباشد با این حساب هیچ مذاکره و صحبتی در خصوص گرانی بنزین وجود ندارد.

وی با اشاره به احیای کارت سوخت افزود: با این حال احیای کارت سوخت برای ساماندهی مصرف در حال پیگیری است، مشکلی که در حال حاضر وجود دارد افزایش مصرف و قاچاق سوخت به دلیل اختلاف قیمت با کشورهای همسایه است که در آستانه تشدید تحریم ها نگران گننده است و دولت را به واردات بنزین وابسته تر می کند، از این رو دولت با احیای کارت سوخت می خواهد قاچاق را کاهش داده و میزان مصرف را مدیریت کند.

امیری خامکانی ادامه داد: از آنجایی که زیر ساخت های کارت سوخت فراهم است، مجلس تاکید دارد این کارت ها مجدد احیا شود با این حال دولت در صدد اتقای این کارت ها به کارت هوشمند است تا کمتر مورد سوء استفاده قرار گیرد.احتمال افزایش قیمت بنزین در سال آینده قابل پیش بینی نیست و باید دید دولت تا چه اندازه می تواند با استفاده از کارت سوخت مصرف داخل را کاهش دهد و جلوی قاچاق را بگیرد یا در نهایت مجبور به سهیمه بندی است.

انتهای پیام


-کاما دوباره بالای 10000ریال این نماد را در محدوده زیر4500ریال اشاره می کردیم
بازی خودرویی ها به چهارشنبه کشیده شد وچهارشنبه هم فروش شاید شاید اشتباه باشدوهفته بعد هم هفته پر ماجرایی است
-سوال مهم فعالان بورس برخورد بورس با ترامپ چگونه خواهد بود
-ممکن است ارزش معاملات امروز از مرز 500میلیارد تومان عبور کند هنوز با معاملات روزانه 1400میلیارد تومان فاصله داریم
-کاما مقداری صف خرید دارد تا این لحظه
-تا چهارشنبه صبح خدا نگه دار
-

ادامه مطلب
+ نوشته شده در دوشنبه 07 آبان 1397 ساعت 7:0 توسط حامد | | تعداد بازدید : 57

شاخص کل هم وزن مد نظر باشد

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-خوب ذوب متوقف شد بعلت نوسان 20 درصدی .....

-چهار وزیر هم رای اوردند......منتظر رشد بورس طی هفته اینده هستیم توکل به خدا
-گروه خودرو سبز سبز است فقط یک برادر دارند بنام ذوب فعلا مریض شده ان هم سبز بشود بازار میشود سبز سبز
-در بازار انقباضی ورود نقدینگی از گروه دارویی فاصله می گیرد
-روزهای قبل اشاره کردیم نماد فارس بعد ازگشاییمثبت خواهد بود تا این لحظه 310واحد بر شاخص کل تاثیر مثبت گذاشته است وشاخص کل نیز تا این لحظه 1182 واحد مثبت است
-بازار متعادل متمایل به مثبت واماده صعود ولی متصل ومنتظر اخبار سیاسی
-

قرارداد جدید زیرمجموعه صندوق فرهنگیان منجر به صف خرید شد / جزییات

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان از انعقاد قرارداد EPC ماشین سازی اراک با پتروشیمی کیان خبر داد که منجر به صف خرید "فاراک" شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت ماشین سازی اراک درحالی از انعقاد قرارداد EPC با شرکت پتروشیمی کیان خبر داد که با قیمت 147 تومانی هر سهم با صف خرید بیش از 26.9 میلیون سهمی روبرو شد.

بر این اساس، مهدی نیکدل مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان طی نامه‌ای به مصطفی طاهری نجف آبادی مدیرعامل شرکت پتروفرهنگ اعلام کرد: از آنجایی‌که عقد قرارداد EPC برای شرکت پتروشیمی کیان در جریان است، شرکت ماشین سازی اراک که ۱۰۰ درصد سهام آن متعلق به صندوق ذخیره فرهنگیان است با سوابق طولانی و کادر و تجهیزات مجهز می‌تواند نقش شایسته‌ای در ساخت تجهیزات در پتروشیمی کیان که ۴۰ درصد آن متعلق به این موسسه است داشته باشد و از آنجا که از طریق ترک مناقصه، این قرارداد در حال شکل گرفتن است درخواست می شود از همین ابتدا وظایف "فاراک" به صورت جداگانه با عقد قرارداد مستقیم با پتروشیمی کیان مشخص شود تا بتواند به نحو شایسته ای انجام وظیفه کند.


-فبیرا الان تا این لحظه صف خرید


موضوع: صدور مجوز افزایش سرمایه 
در اجرای قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران (مصوب آذرماه 1384)، تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت صنايع بسته بندي ايران  (سهامی عام) در این سازمان مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس رسیدگی انجام شده، مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقرّرات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نگردیده و افزایش سرمایه با مشخّصات زیر و با رعایت قوانین و مقرّرات مربوطه، از نظر این سازمان بلامانع می‌باشد.
سرمایه فعلی:   79,143,750,000   ریال
تعداد سهام قابل انتشار:   1,693,588,000 سهم
ارزش اسمی هر سهم:   1,000  ریال
مبلغ افزایش سرمایه: 1,693,588,000,000  ریال
منبع تأمین افزایش سرمایه:

  • 1,693,588,000,000  ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها
موضوع افزایش سرمایه: خروج از شموليت مادۀ 141 لايحۀ اصلاحي بخشي از قانون تجارت با استفاده از مجوز بند (ز) تبصره 10 ماده واحده قانون بودجه سال 1397 کشور-
محمدرضا پور ابراهیمی عنوان کرد:
ظرفیت بسیار بزرگ بازار سرمایه در جذب نقدینگی
اتفاقات مثبتی که در هفته های اخیر افتاد نشان داد ظرفیت بسیار بزرگی برای جذب نقدینگی در بازار سرمایه وجود دارد.


محمدرضا پورابراهیمی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شنبه شب شبکه دو سیما با ارزیابی مثبت تر فضای دولت پس از این تغییرات کابینه، ابراز امیدواری کرد: شرایط بهتری را در ارتباط با ارکان اعضای تیم اقتصادی دولت داشته باشیم.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، وی با بیان اینکه بانک مرکزی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت صنعت، معدن و تجارت از مهمترین ارکان اقتصادی دولت هستند، ادامه داد: از نگاه مجلس شورای اسلامی، وزیر امور اقتصادی و دارایی باید محور تصمیمات اقتصادی باشد.
ریئس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تورم کنونی قابل پیش بینی بود، گفت: تخلیه تورمی باید در بلند مدت به تدریج اتفاق افتد اما در کوتاه مدت اقداماتی را با دولت، توافق کردیم.

پورابراهیمی ادامه داد: یکی از مشکلات ما در نظام بانکی این است که از بخشنامه های بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی تبعیت نمی کند و این موضوع برای اقتصاد کشور چالش ایجاد کرده است.
وی افزود: اتفاقات مثبتی که در هفته های اخیر افتاد نشان داد ظرفیت بسیار بزرگی برای جذب نقدینگی در بازار سرمایه وجود دارد.

پورابراهیمی اضافه کرد: حجم بزرگی از بنگاه های اقتصادی در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که بازدهی پایین دارد و به جای اینکه لوکوموتیو اقتصاد کشور باشد در آن ترمز ایجاد کرده است و این مجموعه باید آزادسازی شود.
وی گفت: حلقه مفقوده اقتصاد ایران، تصمیمات مهم سازمان برنامه و بودجه است. گلایه ما از این سازمان این است که رویکرد میان مدت و بلند مدت اقتصاد ایران کجاست؟
پورابراهیمی افزود: مجلس با رای خود به وزرای پیشنهادی، تعامل خود را با دولت نشان داد و اکنون توپ در زمین دولت است.
وی تاکید کرد: ظرفیت و بضاعت مجلس در خدمت دولت است و کمک می کنیم دولت بر مشکلات فائق شود.
رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی نیز در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: مشکل امروز ما در وزارت صنایع نیست بلکه مشکل صنعت در بیرون از وزارتخانه است و مواردی که تیم اقتصادی دولت باید درباره بانک ها، بیمه ها، گمرک و مالیات بر ارزش افزوده تصمیم بگیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز با حضور در این برنامه با بیان اینکه رای بالای نمایندگان مجلس به وزرای اقتصادی پیشنهادی رئیس جمهور در این شرایط معنای خوبی در داخل و خارج از کشور دارد، گفت: این رای پیام مثبتی از سوی مجلس شورای اسلامی و نشان دهنده همراهی آنان با دولت و برون رفت از مسائل جاری و مقابله با چالش هاست.

فرید موسوی بر لزوم فرماندهی واحد اقتصادی تاکید کرد و افزود: از منظر مجلس و بر اساس قانون وزارت امور اقتصادی و دارایی این فرماندهی بر عهده وزیر این وزارتخانه است.
سید هادی موسوی نیک کارشناس اقتصادی هم در ارتباط تصویری با این برنامه گفت: بر اساس قانون، هماهنگی امور اقتصادی و مالی از وظایف وزارت امور اقتصادی و دارایی است اما در عمل، این وزارتخانه در حاشیه بود و سیاستگذاری مالی توسط سازمان برنامه و بودجه و سیاست های پولی و بانکی هم توسط بانک مرکزی ساماندهی شد و این مشکل پایه ای است.
موسوی نیک افزود: اگر نقش خزانه داری را به این وزارتخانه و نقش هماهنگی را به سازمان برنامه محول کنیم شاید مناسب تر باشد.
این کارشناس اقتصادی گفت: اگر قرار باشد نرخ کنونی ارز ادامه یابد افزایش سطحی از تورم اجتناب ناپذیر است.
موسوی نیک افزود: برنامه های وزرای جدید در راستای اقتصاد مقاومتی است اما مهم تر از آن، اجرای این برنامه هاست که باید به درستی اجرا شوند


-والبر الان تا این لحظه 2040ریال حمایت اول 1800حمایت دوم 1600ریال
-دامین  فعلا صف فروش تا این لحظه در 2320ریال....کف سهم قبل از موج صعودی ماههای گذشته 1500ریال بوده است فعلا نظارت تا کف معتبر مشخص گردد
-گروه خودرو در راس خساپا خیز مثبتتا این لحظه
-ذوب زیر 5000ریال تا این لحظه نظارت کنید تا کف معتبر مشخص شود ولی هر روز چک کنید
-همیشه منتظر افت قیمت سهم ها باشید ....ما می گوییم منتظر افت قیمت سهم هستیم یعنی فرض سهمی را داریم ولی منتظر افت قیمت همان سهم هم هستیم.....همیشه در چند پله یک سهم را بخرید...
-خساپا خزامیا موقتا صف خرید شدند البته موقتی است
-یک موج موقت صعودی در گروه خودرو راه افتاد
-صف خرید خساپا شد 72میلیون تا این لحظه....درگیری لفظی هوداران ذوب با گروه خودرو جذاب و هیجانی است انگار دوتا تیم فوتبال با هم درگیر میشوند
-گروه انبوه سازی هم موقتا مثبت شد
-گروه لیزینگ هم مثبت در راس ولساپا
-گروه بانک تنها صنعتی است ما در بورس هیچ حسابی روی ان باز نمی کنیم
-

افزایش ۱۳۷ درصدی درآمد شرکت معدنی در تولید ۷ ماهه

شرکت چادرملو در عملکرد مهر و ۷ ماه سال جاری، توانست فروش ۳.۴ هزار میلیارد تومانی را به ثبت برساند که نسبت به مدت مشابه سال قبل حکایت از افزایش ۱۳۷ درصدی دارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،شرکت چادرملو که با سرمایه 3.35 هزار میلیارد تومانی در بازار اول معاملات بورس حضور دارد،گزارش عملکرد مهر و 7 ماهه سال جاری را منتشر کرد.

براین اساس،"کچاد" طی 7 ماهه سال جاری مبلغ 3.4 هزار میلیارد تومان فروش داشته که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 137 درصد رشد داشته است. همچنین در مهرماه 516.9 میلیارد تومان فروش داشته که نسبت به فروش شهریور افت فروش 6.6 درصدی داشته است.  افت مبلغ فروش عمدتا به واسطه افت مقداری فروش محصولات در مهر ماه نسبت به شهریور است.

مقدار فروش فولاد در مهر ماه با افت 32 درصدی نسبت به ماه قبل از آن 50.5 هزار تن محقق شده البته در این ماه 60.8 هزار تن فولاد تولید و فروش آن کمتر از میزان فولاد تولیدی بوده است. فروش مقداری کنسانتره آهن و گندله نیز به ترتیب با افت حدود 6 و 9 درصدی مواجه شده است. با این حال علی رغم افت مقداری، متوسط نرخ های فروش افزایشی بودند به طوری که متوسط نرخ فروش کنسانتره آهن، گندله و فولاد به ترتیب با رشد حدود 13 و 29 و 5 درصدی همراه شده اند. این شرکت بورسی در مهرماه فولاد را با متوسط نرخ 36206 ریال به ازای هر کیلو به فروش رسانده است.


-تا فرداخدا نگه دار
-
-
ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه 06 آبان 1397 ساعت 7:0 توسط حامد | | تعداد بازدید : 54

تعادل در گروه خودرویی

سلام روز بخیر


- کانال مادر تلگرامapsahm@
-ذوب فعلا تا این لحظه روند اصلاحی ادامه دارد
-تلیسه تا این لحظه بی عرضه همچنان منتظر افت قیمت سهم هستیم
-تعادل در گروه خودوریی تا این لحظه
-تعادل در گروه سرمایه گذارذی تا این لحظه
-مجموع تعادل ها وتثبیت ها میشود یک رشد محسوس در اینده
-حسینا الان 12000ریال حمایت اول 10000دوم8000سوم6000ریال مقاومت اول 14000ریال
-صبح که ما اینجا می نشینیم پای سیستم اول یک بی سواد به خودمان می گوییم وتا ظهر شروع می کنیم به یاد گیری تجسس تجسس کشف روند وبعد سود بی ریسک
-تعادل در گروه کانه های فلزی با لیدری ومعادن معمولا هر گروهی یک لیدر دارد مثلا گروه خودرو در راس خساپا قرار دارد
-والبر حمایت اول1800حمایت دوم1600ریال مقاومت اول 2200مقاومت دوم 2400مقاومت سوم2600ریال روش رشد ونزول لاک پشتی
-زپارس همچنان با صف بالای صد میلیون مواجه است.......
-در گروه فلزات اساسی بارهبریت فولاد هنوز تعاد ل بقرار نشده سایه سنگین فروش ذوب  مانند تگرگ برسر این گروه می بارد ذوب ارز 700 تا 3900ریال رشد عجیبی کرد  و......حالا....باید منتظر پایان اصلاح بود
-گروه لیزینگ به تعادل نزدیک میشود تعدادی متعادل وتعدادی در حال اصلاح قیمت
-
پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه شرکت پتروشيمي آبادان - نماد: شپترو

موضوع:  پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه 

با عنایت به ماده 3 دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب 1395/07/17 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار و اوراق بهادار) به پیوست گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 630,000,000,000 ریال به مبلغ 4,093,329,000,000 ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به منظور اصلاح ساختار مالي که در تاریخ 1397/08/01 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می گردد.اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور متعاقبا اطلاع رسانی می گردد.

-
پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه شرکت پتروشيمي مارون - نماد: مارون

موضوع:  پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه 

با عنایت به ماده 3 دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب 1395/07/17 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار و اوراق بهادار) به پیوست گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 4,000,000,000,000 ریال به مبلغ 8,000,000,000,000 ریال از محل سود انباشته

-به سهم خاصی اشاره نمیکنم بعضی مواقع ناظر نماد را تعلیق می کند بعلت پنهان سازی سود.....
-یک جایی گفتم نماد فارس بعد بازگشایی در روندی مثبت در بلند مدت واقع خواهد شدنخرید ولی رصد کنید
-کشف روند یک کاربر سفانو در سقف قیمت ولی تا اینجا حمایت میشود سهم را کنترل کنید
-گروه خودرو مثبت شد تا این لحظه
-
مدیرنظارت بر ناشران سازمان بورس به بورس پرس خبر داد:

اشتباه بزرگ سایپا در گزارش ۶ ماهه اصلاح می شود/ انتشار اصلاحیه امروز

مدیرنظارت بر ناشران سازمان بورس از اصلاح اشتباه بزرگ در صورت های مالی ۶ ماهه و انتشار اصلاحیه طی امروز خبر داد.

سعید علیزاده در گفت وگو با پایگاه خبری بورس پرس، درباره اشتباه بزرگ سایپا در جریان انتشار صورت های مالی 6 ماهه اظهار داشت: بعد از انتشار این گزارش، مراتب به اطلاع مدیران "خساپا" رسانده و مقرر شد طی روز جاری این اشتباه اصلاح و گزارش اصلاحیه منتشر شود.

وی در برابر این سئوال که آیا در ج قیمت 44 هزار تومانی برای فروش هر دستگاه آریو و تفاوت 252 میلیارد تومانی در صورت های مالی عمدی بوده یا سهوی، توضیح داد: به گفته مدیران سایپا، این اعداد جابجا شده اند و عمدی هم در کار نبود. قرار است با دریافت اطلاعات جدید ، این موضوع بررسی شود..

براساس این گزارش، سایپا با انتشاره گزارس عملکرد نیمه اول سال که با افزایش 320 درصدی زیان نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو شد ( از 290 ریال سال قبل به 437 ریال سال جاری ) اشتباه بزرگی را در محاسبات منتشر کرد که با بازتاب زیادی در فضای مجازی و اعتراض فعالان مواجه بود و از آن به عنوان "شاهکار صورت سازی بزرگ در گزارش 6 ماهه " یاد شد.

این شرکت، قیمت فروش هر دستگاه آریو در سال گذشته را 46 میلیون تومان و در سال جاری 44 هزار تومان محاسبه کرده بود که معادل قیمت پیکان قبل از انقلاب است و طی آن به دلیل تولید و فروش 5 هزار و 323 دستگاه از این محصول و کاهش 252 میلیارد تومان سود ناخالص ، منجر به زیان عملیاتی 281 میلیارد تومانی شده است.


-یک تحلیل گر نباید بیاید یک شبه بگوید ذوب 800 تومان تارگت دادن حد وحدودی دارد.... الان گروه فلزات اساسی معطل جمع شدن صف فروش ذوب است کی جمع شود خدا داند
-
یک کارگزاری اعلام کرد:

پیش بینی شرایط کلی این هفته بورس و اقبال به سهام ۸ گروه در صورت برگشت بازار

شرایط کلی این هفته بورس به همراه سهام ۸ گروهی که در صورت برگشت بازار می توانند مورد توجه باشند از سوی یک کارگزاری پیش بینی شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بازار سهام طی هفته گذشته به دلیل عدم تحقق انتظار فعالان از گزارش های 6 ماهه و قیمت های جهانی و... شرایط سختی را پشت سر گذاشت و شاخص بورس با نزول قیمت شرکت های بزرگ تا مرز کانال 180 هزار واحدی نزول کرد و در این باره کارگزاری آبان اعلام کرد بازار سهام هفته قبل را با افت قابل توجه خصوصا در روز پایانی به پایان برد و پس از ارائه گزارش های 6 ماهه، تزلزل در روند بازارهای جهانی نیز مزید علت شد تا پایان هفته ای سخت رقم خورده باشد.

در بازار نفت که این روزها تاثیرگذاری فاضای سیاسی کاملا مشهود است، نیز شاهد افت قابل توجه در روز چهارشنبه بودیم که البته و تا به این لحظه مقداری از افت قیمت ها جبران شده و می تواند خبر مناسبی برای گروه فراورده های نفتی و البته کلیت بازار باشد.

در افت اخیر بازار نقش گزارش های 6 ماهه نیز قابل توجه بود. همانطور که اکثر کارشناسان نیز معتقدند نمی توان قیمت فعلی بسیاری از نمادها را با رقم سود اعلامی در گزارش های 6 ماهه سنجید. چرا که نباید فراموش کرد از رفع محدودیت فروش با نرخ 4200 تومانی برای بسیاری از شرکت ها، زمان زیادی نمی گذرد.

در بازار نگاه سیاسی و نزدیکی به موعد اعمال تحریم های بخش انرژی در کنار وضعیت مبهم کابینه دولت، اصلاح فرسایشی و کم دامنه نرخ ارز، پس لرزه زیان های سنگین و عجیب خودروسازها در 6 ماهه ابتدایی و البته وضعیت نوسانی بازارهای جهانی مهم ترین متغیرهای اثرگذار هستند و به نظر می رسد در هفته جاری از شیب اصلاح تا حدوی کاسته شود و کاهش حجم معاملات تا روشن شدن بیشتر فضا نیز محتمل خواهد بود.

بسیاری از گروه ها از جمله فرآورده های نفتی، محصولات شیمیایی، فلزات اساسی، معدنی ها، انبوه سازها، سیمانی ها، بانک و بیمه می توانند رفته رفته و پس از ثبات نسبی روند، مجددا مورد توجه قرار گیرند.

انتهای پیام


-
-

برنامه افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی دومین سهم گران بازار از محلی جذاب

دومین سهم گران بازار سهام ایران که به رغم حضور ۷ ساله هنوز درخواستی برای انتقال به بورس نداده برنامه افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی از محلی جذاب داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،  پتروشیمی مارون که با قیمت بیش از 6000 تومانی هر سهم دومین سهم گران بازار سهام ایران بشمار می رود ، پیشنهاد افزایش سرمایه 100 درصدی از محلی جذاب داد.

به این ترتیب ، "مارون" که به رغم برخورداری از سرمایه 400 میلیارد تومانی و جایگاه قابل اعتنا در صنعت پتروشیمی و حضور 7 ساله در بازار دوم معاملات فرابورس حاضر است هنوز درخواستی برای انتقال به بورس نداده ، در نظر دارد از محل سود انباشته به سرمایه 800 میلیارد تومانی برسد و قادر به اصلاح ساختار مالی شود.

انتهای پیام


-خدیزل را کنترل کنید ببینید تا کجااصلاح قیمت می کند
-این نکته فنی وقتی میگوییم همچنان منتظر افت قیمت هستیم یعنی برای خرید عجله نباید کرد تا کف معتبر شناسایی شود
-شاخص کل هموزن تا این لحظه 357واحد منفی ......اصلاح قیمت بازار کاملا تخلیه نشده است و تعدادی از نمادها هنوز مقدارجزیی اصلاح قیمت دارند البته تعداد محدودی
-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
ادامه مطلب
+ نوشته شده در شنبه 05 آبان 1397 ساعت 7:0 توسط حامد | | تعداد بازدید : 58

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ

منوی اصلی

درباره ی ما


کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

آرشیو

پیوند ها

لینک ها

امکانات

کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

کلیه ی حقوق مادی و معنوی سایت bourseclasor محفوظ می باشد.