close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس - 15

| |

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

کانال ما در تلگرام apsahm@با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید


کگهر عرضه شد

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-پاسا متوقف تا این لحظه بعد از انجام حجم معاملات بالا در روزهای قبل منتظر باز گشایی ....
-کگهر عرضه موفق وصف خرید سنگین

-تکنار پر ریسک ولی بعلت حجم کم سهم 60 میلیون مورد تو.جه طرفداران خاص خودش
-فنوال پس از اصلاح قیمتروزهای قبل الان با صف خرید مواجه است این لحظه
-گروه کاشی سرامیک مثبت تا این لحظه
-در گروه قند قشیر صف خرید تا این لحظه
-

سهام عرضه اولیه دیروز دارای تعیین محدودیت حجمی شد

از امروز محدودیت حجمی در هر سفارش برای نماد معاملاتی شرکت سنگ آهن گهر زمین به میزان ۱۰ هزار سهم تعیین شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، روز گذشته عرضه اولیه 5 درصدی سهام شرکت سنگ آهن گهر زمین در فرابورس آغاز و طی آن هر سهم این شرکت جدید 680 تومان کشف قیمت شد.

در این رویداد، 615 میلیون سهم "کگهر" با محدوده 650 تا 680 تومانی هر سهم و سهمیه 6000 سهمی هر کد حقیقی و حقوقی عرضه شده که با توجه به استقبال زیاد متقاضیان ، به هر فرد دو هزار و 82 سهم رسید. در مجموع  308 هزار و 458 سهامدار حقیقی و حقوقی قادر به خرید بودند و رکورد جدیدی در آمار خریداران سهام جدید را به ثبت رساندند. در این میان 4 نفر حقوقی نیز اقدام به فروش کردند.

حال با این اوصاف و بر اساس پیام ناظر بازار، محدودیت حجمی حداکثر تعداد اوراق بهادار در هر سفارش جهت نماد معاملاتی "کگهر"، از امروز به میزان 10 هزار سهم تعیین می شود.

بنابراین گزارش،تا پیش از این سهام 9 شرکت در بازار سهام عرضه اولیه شده و  شرکت سنگ آهن گهر زمین دهمین شرکت جدید سال جاری بشمار می رود.

انتهای پیام


-ختوقا ان بالا جا خوش کرده پایین نمی اید
-تلیسه ان بالا جا خوش کرده پایین نمی اید
-خبهمن ان بالا جا خوش کرده پایین نمی اید
-این تفکر باید شکل بگیرد هر گاه اصلاح قیمتی  جانانه اتفاق افتاد خرید انجام شود واگر افت قیمت حاصل نشد ممکن است رشدی در پیش باشد
-در پست دیروز مطلب زیر را نوشتم
-تا اخر سال دهها افزایش سرمایه در نمادهای رند انجام خواهد شد بازار بورس محکوم به اصلاح قیمت  محدود در نمادهای رند است کلمه محدود را فراموش نکنید
-امروز نمادهای رند بشدت اصلاح قیمت کردندوشاخص کل الان تا این لحظه 4785واحد منفی است
-پست دیروز چند نکته ریز فنی داشت محدود شدن نقدینگی بازار
-صف فروش سنگین در خساپا تا این لحظه همیشه صبر کنید نزول های ناگهانی  بتدریج خاتمه پیدا کند
-وبملت وتجارت منفی وبیشترین صف فروش تا این لحظه

-وقتی با اماتور ها در سهام اماتور باز با انها همگام وهمزمان نباشید اتفاقی نمی افتد

وقتی اماتور در صف خرید می خرد نخرید

وقتی اماتور در حال درجا زدن سهمی را می خرد نخرید

وقتی اماتور در انتهای نزول خسته شده می فروشد باید خرید

-حمایت تلیسه 3500ریال مقاومت اول 4500مقاومت دوم 5000ریال قبلا هم گفتیم

حمایت ختوقا زیر 1500 ریال مقاومت 2000و2500ریال

حمایت خبهمن 950 و900و850 ریال مقاومت 1100و.1200و1300 ریال و.....اگر نقدینگی وارد بازار بشود مقاومتها بالاتر خواهد رفت


-الان دامین 2136ریال ودکوثر 1660 ریال......وقتی نقدینگی محدود بشود بتدریج افت ها وحمایت ها پایین تر می اید حمایت دامین سال قبل محدوده 1500ریال بود ودکوثر محدوده زیر 1100ریال هیچگاه گذشته سهم ها را فراموش نکنید
-حمایت والبر 1600ریال الان1834ریال
-سهام رشد کرده بر مبنای رشد دلار وقتی دلار افت میکند سهام دلاری هم منفبض میشود
-ولساپا الان 1297 ریال حمایت اول 1200ریال
-امروز الان صرفا نظارت کل بازار با روند نباید جنگید
-
شرکت های داروساز به سبب استراتژیک و حیاتی بودن تولیداتشان، از ریسک پایین برخوردار هستند. «کی بی سی» قصد دارد ریسک پذیری خود را بالاتر ببرد و پا را فراتر از حیطه داروسازی بگذارد که برآوردها از نتایج مثبت حکایت می کند.

بر اساس ارزیابی واحد سنجش و راه حل های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، شرکت «کی بی سی» از بهای تمام شده بالا رنج می برد. تحلیل فاصله ساختار فروش نشان می دهد که نسبت به میانگین 7 شرکت هم گروه، اختلاف فاحش 38 درصدی در حاشیه سود ناخالص دارد.

به این ترتیب، در حالی که حاشیه سود ناخالص گروه حدود 51 درصد است، «کی بی سی» در حاشیه 13 درصدی قرار گرفته است. همانطور که در جدول ذیل مشاهده می کنید، بهای تمام شده در سه دوره اخیر روندی افزایشی داشته و حجم زیادی از درآمد فروش را آب می کند. ولی داستان به همین‎جا ختم نمی شود؛ چرا که این شرکت دارویی با عملکرد مثبت خود در سایر بخش های عملیاتی و غیرعملیاتی توانسته حاشیه سود خود را به میانگین گروه نزدیک کند.


بر اساس صورت های مالی منتهی به شهریور 97، حاشیه سود خالص «کی بی سی» با اختلاف منفی 1 درصدی نسبت به میانگین گروه، در رقم 17 درصد ایستاده است. در دوره های قبل همواره حاشیه سود خالص کمتر از ناخالص بود اما در دوره جاری به مدد هزينه سفارشات بسته شده و سود حاصل از سپرده های کوتاه مدت بانکی توانسته حاشیه سود خالص خود را بالا بکشد.


شایان ذکر است که افزایش قابل ملاحظه در سایر درآمدهای عملیاتی شرکت تماما ناشی از شناسایی طلب از شرکت سنوفی پاستور فرانسه به مبلغ 805 هزار یورو معادل 82 میلیارد ریال است که در نیمه دوم سال تکرار نخواهد شد.

نکته متمایز دیگر این شرکت دارویی از گروه، حجم اندک هزینه فروش، اداری و عمومی است که در «کی بی سی» تنها 3 درصد مبلغ فروش را در خود حل می کند ولی در گروه 16 درصد.

همچنین هزینه های مالی در نیمه نخست سال حجم اندکی داشته اند اما با توجه به برنامهریزی‎های انجام شده در خصوص توسعه خرید و فروش محصولات، برآورد میگردد هزینههای مالی در نیمه دوم سال 1.5 برابر نیمه اول سال گردد.

«کی بی سی» در 6 ماهه نخست سال 97 رقمی بسیار نزدیک به مدت مشابه سال 96 درآمد فروش کسب کرد و برآورد کرده در پایان سال، 755 میلیارد ريال به مبلغ 701 میلیارد ريال 6 ماهه اول بیافزاید. اما انتظار می رود در نیمه دوم سال جاری و با ورود محصولات گشایش اعتبار شده در 3 ماهه دوم، فروش شرکت افزایش قابل ملاحظهای یابد. این انتظار بر مبنای خرید و فروش محصولات جدید در زمینه تجهیزات پزشکی شکل خواهد گرفت. فروش محصولات تجهیزات پزشکی و مکملها و همچنین ورود به حوزه واردات داروهای دامی، به رشد فروش کمک شایانی می کند. به این ترتیب «کی بی سی» خود را از دایره دارو رها و قدرت مانور بیشتری پیدا می کند.این خبر دو تصویر داشت می توانید در سایت بورس نیوز ببینید
-بعضی از نمادها  مانند شاخص کل عمل می کنند وخارزم الان زیر 1000ریال حمایت 1000ریال حمایت مهمی است
-
با حضور وزیر اقتصاد و نفت:

تکلیف سهمیه بندی بنزین فردا در مجلس مشخص می شود

تکلیف سهمیه بندی بنزین فردا در جلسه کمیسیون انرژی و برنامه و بودجه مجلس و در حضور وزیران نفت، اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه مشخص می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، اسدالله قره‌خانی عضو کمیسیون انرژی و برنامه و بودجه مجلس از جلسه فردا با موضوع سوخت خبر داد که با حضور وزیران نفت، اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار خواهد شد.

به گفته وی مقرر شده قبل از ارائه لایحه بودجه 98 ، بررسی های لازم درباره مدیریت مصرف سوخت و راهکارهای جلوگیری از قاچاق انجام شود.

انتهای پیام


-تا فردا خدا نگه دارالان ساعت 12/15دقیقه
-
-
-
-
-
-
ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه 27 آبان 1397 ساعت 7:0 توسط حامد | | تعداد بازدید : 59

شنبه اخر ابان ماه بورس

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-سرکشی ودیده بانی اول از گروه خودرو شروع میشود استارت اول صبح مثبت است
-ذوب تا این لحظه صف فروش جمع شده ومتعادل معامله میشود
-گروه فلزات اساسی فعلا روندی اصلاحی بخود گرفته است
-خساپا 1367ریال خبهمن محدوده 1100ریال خزامیا 1125ریال فعلا در مثبت  معامله میشوند
-ذوب مجدداصف فروش شد التهابات قبل از افزایش سرمایه تا این لحظه به نفع سهم نیستبنوعی عقب نشینی تاکتیکی در سهم مشاهده میشود
-پاسا کانون توجه بازار تا این لحظه
-خمحور نیز کانون توجه بازار تا این لحظه
-تلیسه چرا فروشنده کم دارد چرا زیر 4000ریال نزول نمی کند
-

گام دوم افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی شرکت معدنی حاضر در بورس

شرکت چادرملو از اظهارنظر حسابرس قانونی شرکت درباره افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی خبر داد و در انتظار دریافت مجوز از سازمان بورس نشست.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت 3.3 هزر میلیارد تومانی چادرملو از اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی نسبت به گزارش توجیهی هیات مدیره در خصوص افزایش سرمایه 100 درصدی خبر داد.

بر اساس گزارش توجیهی هیات مدیره مصوبه 17 مهر 95، قرار است سرمایه "کچاد" با افزایش 100 درصدی به 6.7 هزار میلیارد تومان از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی افزایش یابد.

این تامین مالی 3.3 هزار میلیارد تومانی به منظور جبران مخارج سرمایه گذاری های انجام شده، احداث و بهر ه برداری از معادن جدید و جبران مخارج مشارکت در افزایش سرمایه شرکت های سرمایه پذیر صورت خواهد گرفت.

بنابراین گزارش، شرکت چادرملو انجام افزایش سرمایه مذکور را منوط به موافقت سازمان بورس و تصویب مجمع فوق العاده اعلام کرده است.

انتهای پیام


-نمی گذارند ذوب رشد کند چون ذوب بعد مجمع افزایش هرچقدر دست پایین تر باز شود حجم معاملات فرا بورس پر رونق تر خواهد بود
-من الان مقدار محدودی تستی فبیرا دارم مقدار بسیار جزیی ذوب دارم چون کارشناس بازار سرمایه هستم جهت شناخت روانی سهم ها همیشه باید بصورت تستی مقداری در سبد داشته باشم....نکته فنی مهم این است همین سهام تستی وقتی با افت شدید روبرو میشوند براحتی قابل خرید خواهند بود چون زمانی یک سهام دار عملا با سهم درگیر میشود که ان سهم را در سبد داشته باشد
-تعلیق ها توقف ها مثلثی کردن سهام وهمه این عوامل باز دارنده در بلند مدت به نفع بازار سرمایه نیست بسیاری از اخطار ها را میتوان بصورت محرمانه به شرکتها ابلاغ کرد وحتی جرایمی در نظر گرفت
-با روند نمی توانید بجنگید دلار انقباضی سهام دلاری را هم محدود تر می کند

-اوج رشد ذوب 3900ریال بود مشخص بود روند برای مدتی میان مدتی وشاید هم بلند مدتی نزولی وافزایش سرمایه انجام وبعد افزایش صعودی خواهد شد پس باید زمان محاسبه میشد وبا روند نباید کسی جنگ میکردالان صف فروش
-فنوال در روند نزولی بعلت محدود شدن ورود نقدینگی به سهم
-گروه دارو نزولی بعلت محدود شدن ورود نقدینگی به سهم دامین را چک کنید....بالای 3000ریال الان 2245ریال نزول هنوز ادامه دارد
-فولای نزولی به علت محدود شدن ورود نقدینگی به سهم
-
رئیس هیات مدیره انجمن گاوداران:

قیمت جدید شیر اعلام شد اما لبنیات گران نمی شود / زمان اجرا

رئیس هیات مدیره انجمن گاوداران از تصویب قیمت ۲۰۰۰ تومانی شیرخام درب دامداری در ستاد تنظیم بازار خبر داد و گفت: کرایه حمل نیز به این مبلغ افزوده می شود اما قیمت لبنیات گران نخواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،احمد مقدسی از تصویب قیمت ۲۰۰۰ تومان برای شیرخام درب دامداری، در ستاد تنظیم بازار خبر داد و به مهر گفت: کرایه حمل نیز به این مبلغ افزوده خواهد شد.قیمت مصوب شیر با چربی ۳.۲ درصد و برای هر ۰.۱ چربی شیر، ۲۰ تومان پاداش یا جریمه در نظر گرفته شده است. به این معنی که اگر چربی از ۳.۲ درصد بیشتر شود پاداش و در غیر این صورت جریمه تعلق می گیرد.

وی با بیان اینکه نرخ جدید امروز یا فردا ابلاغ خواهد شد، افزود: با این حال قیمت لبنیات گران نخواهد شد. چون شرکت های لبنی قبلا محصولات را گران کرده اند اما با مشکلات ایجاد شده میان دامداران و کامیون داران، حمل نهاده های دامی دچار اختلال شده است.

این فعال صنعت شیر با بیان اینکه کرایه ۹۵ تومانی حمل هرکیلوگرم نهاده از بندر امام تا تهران به ۱۱۶ هزارتومان افزایش یافته ، ادامه داد: هم اکنون راننده ها برای حمل هر کیلوگرم نهاده ۲۰۰ تومان تقاضا می کنند اما در بارنامه ، کرایه حمل همان ۱۱۶ هزار تومان ذکر شده و باقی را راننده به صورت نقدی دریافت می کند. آن هم بدون اینکه تولیدکننده مستندی داشته باشد.

مقدسی افزود: به دلیل گرسنگی دام ها و عدم نگهداری در چنین شرایطی، چاره ای جز توافق با رانندگان نداریم. ضمن اینکه رانندگان می گویند وزارت راه به آنان اعلام کرده مستقیما با صاحب کالاهای حملی وارد توافق و معامله شوند.


-یعنی قیمت شیر صعودی است نزولی نیست....کی برنده است تولید کننده های شیر
-تا اخر سال دهها افزایش سرمایه در نمادهای رند انجام خواهد شد بازار بورس محکوم به اصلاح قیمت  محدود در نمادهای رند است کلمه محدود را فراموش نکنید
-وخارزم 1000ریال الان یعنی فعلا نگاهم کن
-
پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه شرکت صنايع ريخته گري ايران - نماد: خريخت

موضوع:  پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه 
با عنایت به ماده 3 دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب 1395/07/17 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار و اوراق بهادار) به پیوست گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 400,000,000,000 ریال به مبلغ 1,266,347,074,718 ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به منظور خروج از شمول ماده 141 اصلاحيه قانون تجارت

-تا فردا خدا نگه دار
-به این نکته توجه نکردید کگهر زمانی عرضه شد متعاقب ان ذوب بعلت افزایش سرمایه این هفته متوقف خواهد شد تا حجم معاملات فرا بورس لطمه نخورد
-
-
-
-
-
ادامه مطلب
+ نوشته شده در شنبه 26 آبان 1397 ساعت 7:0 توسط حامد | | تعداد بازدید : 47

کگهر شنبه می اید

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-در مورد ذوب دیروز در کانال توضیح دادم منبعد نظارت ناظر وحقوقی بعلت جلوگیری از التهابات  افزایش سرمایه منجر به کنترل قیمت سهم خواهد شد
-گروه فراورده های نفتی در بورس صرفا تاثیر روانی از افت قیمت نفت می پذیردبازار فراورده های نفتی ما بیشتر تابع مصارف داخلی است
-ونفت هنوزمثبت است تا این لحظه ودر محدوده پر ریسک قرار گرفته است
-کلیت بازار منفی است با صبر میشود در قیمتهای کمتر هم خرید
-تلیسه زیر 400 تومان شیرین است ولی نقی وتقی بالاتر خریدار هستند به امید روزی تلیسه برود بالای 500 تومان
-ذوب قبل افزایش بعد افزایش تا نهایت امکان بعلت میلیاردی ورند بودن سهم زیر نظر صدها پلیس با دهها دوربین مدار بسته تحت کنترل خواهد بود
-
نماینده مجلس مطرح کرد:

پیشنهاد معافیت مالیاتی برای کاهش قیمت خودرو

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع مجلس از پیشنهاد موقت معافیت مالیاتی خودروسازان به دولت جهت کاهش قیمت محصولات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جواد حسینی کیا درخصوص تعیین قیمت جدید خودروهای تولید داخل تا هفته آینده به خانه ملت گفت: در حوزه خودرو دولت باید در شرایط اقتصادی و اجتماعی با توجه به نوسانات ارزی بخشی از بخشودگی‌ها و معافیت‌های مالیاتی را به منظور جلوگیری از افزایش قیمت خودرو اعمال کند.

وی با بیان اینکه دولت باید مهلت دو ساله‌ای را در اختیار خودروسازان قرار دهد و پس از آن تعرفه واردات خودرو را به صفر برساند،افزود: دولت می‌تواند برای به روزرسانی صنعت خودرو در مهلت دو ساله پیشنهادی، وام های بلند مدت و کم بهره‌ای را در اختیار خودروسازان قرار دهد.تولیدات خودروسازان باید بعد از حمایت های اعمالی قدرت رقابت و تصاحب بازارهای جهانی را داشته باشد.

حسینی کیا درخصوص اینکه اقشار متوسط و ضعیف جامعه دیگر توان خرید خودرو ندارند،گفت: در شرایط کنونی ظرفیت افزایش قیمت خودروهای تولید داخل علی رغم اینکه قیمت تمام شده محصولات بالاتر است وجود ندارد.باید خودروسازان را به صورت موقت از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف کرد زیرا این موضوع باعث کاهش قیمت خودرو می‌شود، مالیات بر ارزش افزوده بسیاری از قطعات خریداری شده توسط قطعه سازان پرداخت شده است.

انتهای پیام


-
-
یک کارگزاری اعلام کرد:

علت اصلی برگشت امروز بازار و روند نزولی قیمت ها / بازهم پای نفت درمیان است

در نیم ساعت اول معاملات امروز ، قیمت سهام اکثر شرکت های بزرگ و متوسط منفی و منجر به ریزش شاخص شد علت اصلی این روند از سوی یک کارگزاری تحلیل شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، با آغاز معاملات آخرین روز کاری بورس در هفته جاری ، قیمت سهام اکثر شرکت های بزرگ به دلیل فشار عرضه ، با روند نزولی و صف فروش روبرو شد تا شاخص با ریزش بیش از هزار واحدی ، بار دیگر در مدار منفی قرار گیرد.

در این رابطه درحالی پالایشگاه های اصفهان، تبریز و تهران، مپنا ، تاپیکو، پترول ، بانک ملت ، بانک صادرات ، سرمایه گذاری غدیر و پارسان با اثر منفی 188 تا 50 واحدی بیشترین نقش را دارند که کارگزاری آبان درباره علت اصلی برگشت بازار و سیر نزولی قیمت ها اعلام کرد بازار با فشار عرضه در اکثر گروه ها مواجه است و عمده ترین دلیل جو منفی بازار، افت شدید دیروز قیمت نفت است.

حجم بالای وابستگی بسیاری از صنایع به قیمت نفت باعث شده تا قیمت گروه های وابسته افت کرده و همین موضوع مجددا جو منفی در کلیت بازار را به دنبال داشته است.

براساس این گزارش، روز گذشته قیمت نفت به دلیل دو عامل افزایش در عرضه و نگرانی در خصوص کاهش سرعت رشد اقتصادی، بیش از 7 درصد کاهش داشت و بیش از یک چهارم ارزش اوایل اکتبر را از دست داد که یکی از بزرگترین افت های قیمتی نفت از زمان سقوط قیمت ها در سال 2014 است.

طبق گزارش جدید اداره اطلاعات انرژی،‌ انتظار می رود تولید نفت خام آمریکا از هفت حوزه اصلی نفت شل به رکورد 7.94 میلیون بشکه در روز در ماه دسامبر برسد. این حجم از تولید به افزایش کل تولید نفت آمریکا و رسیدن آن به رکورد 11.6 میلیون بشکه در روز کمک خواهد کرد و آمریکا را به بزرگترین تولیدکننده نفت در جهان تبدیل خواهد کرد. به طوریکه روسیه و عربستان را نیز پشت سر خواهد گذاشت.

اکثر تحلیگران انتظار دارند تولید آمریکا به حدود 12 میلیون بشکه در روز در نیمه اول 2019 برسد.  داده های گروه صنعتی موسسه نفت آمریکا نشان داد ذخایر نفت خام آمریکا 7.8 میلیون بشکه در هفته منتهی به 2 نوامبر افزایش داشته و به 432 میلیون بشکه رسیده است. این افزایش در ذخایر با توجه به کاهش تولید پالایشگاه ها رخ داده است.


-فرمول درگیر شدن با هر سهمی اگر در اینده قصد سود گیری دارید خرید تستی 100 هزار تومان چون از صبح روز بعدمجبور به کنترل سهم خواهید شد-مهمترین تمرین سال 1397 ضرر نکردن است چون اگر ضرر نکنید سود سروکله اش پیدا میشود این یکی از تاکتیکهای وارن بافت است
-بیمه ما ماه قبل یک کانالی تارگت بالای 3000ریال را عنوان میکرد الان 1893ریال ای کاش ان کانال حمایتها ومقاومتها را نزدیک به هم عنوان میکردوضریب ریسک را کاهش میداد اما وما زیر نظر باشد
-بیمه میهن تا این لحظه صف خرید خود را حفظ کرده ولی هر لحظه امکان عرضه بیشتر هست
-ولساپا الان 1375 ریال وامکان نزول به محدوده زیر 1300ریال
-ذوب روز های اینده روان تر معامله خواهد شد البته از شنبه به بعد ممکن است بصورت ناگهانی متوقف شود زمان توقف نامعلوم است بهش می گویند توقف غافلگیر کننده
-در نماد ذوب الان سیاست با دمپایی بزن تو سر سهام دار خرد در حال اجراست هرکس قوی باشد در سهم می ماند هرکس قدرت ریسک نداشته باشد خارج میشود
-
در گفت وگوی بورس پرس با رئیس اداره نظارت بر ناشران فرابورسی:

شاید عرضه اولیه شنبه لغو شود / توضیحاتی درباره بندهای مهم حسابرس "کگهر"

رئیس اداره نظارت بر ناشران فرابورسی با اعلام نکاتی در مورد بندهای مهم حسابرس سنگ آهن گهر زمین گفت: گزارش عملکرد 9 ماهه شرکت باید منتشر شود در غیر این صورت عرضه اولیه "کگهر" لغو خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی طبق اعلام قبلی ، شنبه آینده 5 درصد از سهام سنگ آهن گهر زمین در فرابورس عرضه اولیه می شود که در صورت های مالی 6 ماهه این شرکت 1.23 هزار میلیارد تومانی ابهاماتی از سوی حسابرس مطرح بوده و هر چند توضیحاتی از سوی شرکت اعلام شده اما همچنان برخی موارد مبهم برطرف نشده است.

از سوی دیگر "کگهر" صورت های مالی 9 ماهه و عملکرد ماهانه مهر را در کدال منتشر نکرده تا زمزمه لغو عرضه اولیه سهام این شرکت شنیده شود.

در این رابطه صابر جعفروند آذر رئیس اداره نظارت بر ناشران فرابورسی به بورس پرس توضیح داد: سازمان بورس حداکثر تلاش و پیگیری های لازم برای دریافت اطلاعات کامل شرکت ها مخصوصا" شرکت های آماده عرضه اولیه کرده و منتشر می کند تا ضمن عدم قضاوت، در اختیار سهامداران قرار گیرد و هر فردی براساس درجه ریسک ، تصمیم گیری کند.

وی ادامه داد: در مورد بندهای مهم حسابرس سنگ آهن گهر زمین هم اطلاعات مورد نیاز از ناشر دریافت و در چند محل منعکس و حتی در 19 صفحه توضیحاتی داده شد اما برخی نکات باقی مانده که مانع از عرضه اولیه سهام آن نمی شود. در این میان باید گزارش عملکرد 9 ماهه تا قبل از روز عرضه ، منتشر شود در غیر این صورت عرضه اولیه "کگهر" لغو خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه طبق وعده مدیران شرکت ، اطلاعات تکمیلی به زودی در کدال منتشر خواهد شد در مورد اعتقاد برخی فعالان به گران بودن قیمت گذاری سهام این شرکت هم به بورس پرس توضیح داد: موضوع ارزش گذاری سهام به عهده فرابورس بوده و سازمان بورس در این حوزه نقشی ندارد.

حعفروند آذر ادامه داد: این شرکت توسط هیات پذیرش اوراق بهادار پذیرفته شده و با ارایه اطلاعات 6 ماهه حسابرسی شده ، آماده عرضه اولیه 5 درصد سهام بوده اما نکاتی در مورد عملکرد نیمه اول سال مطرح شد که سازمان بورس با اعلام ابهامات، پاسخ های شرکت را دریافت و در اختیار همگان قرار داده تا هر سرمایه گذاری در تصمیم گیری ها لحاظ کند.

انتهای پیام


-تا شنبه خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه 23 آبان 1397 ساعت 7:0 توسط حامد | | تعداد بازدید : 55

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ

منوی اصلی

درباره ی ما


کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

آرشیو

پیوند ها

لینک ها

امکانات

کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

کلیه ی حقوق مادی و معنوی سایت bourseclasor محفوظ می باشد.