close
تبلیغات در اینترنت
نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس - 13
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

کانال ما در تلگرام apsahm@با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنیدسلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-ریزش بازار همین امروز به پایان میرسد شاید شاخص منفی باشد ولی در بسیاری از نمادها تعادل قیمتی برقرار خواهد شد واحتمال مثبت شدن شاخص هم تا اخر وقت اگر حقوقی ها حمایت کنند وجود دارد
-درگروه فلزات اساسی صف فروشی در نمادهای رندمشاهده  نمیشود این یعنی هر لحظه احتمال مثبت شدن این گروه هست
-گروه کانه های فلزی هم متعادل است ریزرش بازار عمیق نیست
-نمادهای رند گروه سرمایه گذاری منفی ولی متعادل هست بازار بورس هفته اینده مثبت خواهد بود
-مشکل سر نشان دادن اعداد شاخص هست بجای حذف صفر های پول ملی صفر های شاخص را باید حذف کنند فرض سه صفر شاخص را حذف کنند بجای 4000واحد نزول نشان داده میشود 4 واحد نزول
-در گروه بانک هم صف فروش مشاهده نمیشود طب نزول همین امروز فروش خواهد کرد واز شنبه ارام ارام بازار مثبت خواهد شد
-جالبه بیمه ملت در بازار نزولی تا این لحظه صف خرید هست
-اماگروه دارو اکثرا صف فروش ونیازمند اصلاحات قیمتی
-صف های فروش گروه انبوه سازی نیز محدود است وشنبه ویا اخر وقت امروز جمع خواهد شد
-زمان گزاش های شش ماهه خودرویی ها فقط نظارت خرید ها را موکول کنید بعد از گزارش شش ماهه البته اگر اطلاعات کاملی از صورتهای مالی فلان سهم دارید خرید بلامانع است
-شاخص کل طی روزهای گذشته وامروز 16500 واحد میانگین تا این لحظه سقوط کرده است این نزول وصعودها در اینده نیز وجود خواهد داشت هم شوک منفی داریم هم شوک مثبت مجبورید مثلا 50 درنقد باشید و50 درصد سهام در کف بخرید نگاه به بازار تشریح پلن معاملاتی با وضع فقط امروز
-حتی یک سهم را نمی فروشیم بلکه در اینده با ورود های دقیق در پله های نزولی با قدرت خداوند به عقلی که به انسان داده با سود خارج خواهیم شد
-تکرار مکررات بی فایده است رتاپ را کنترل کنید حمایت اول 4000ریال است مقاومت اول 5000ریال سری قبل از محدوده 3700ریال کشف روند کردیم تا محدوده 5000ریال رشد کرد درج مطلب امروز 98/07/17
-از مهر سال 1395 تا الان مدام داری تو بازار سرمایه سود میبری فرض یک ماه هم سود نبر
-شسپا صف خرید است کشف روند توسط ما یک ماه قبل زمانی که متوقف بود فرصت ورود هم بی نهایت باز بوده است
-خبهمن  در مقابل ریزش مستحکم ظاهر شد گویا سهم  ریال به ریال صعودی وبدور از هیجان......های کاذب بازار
-شسپا زمانی که متوقف بود ما سناریو نویسی کردیم وپیش بینی کردیم در بلند مدت حامی شاخص کل خواهد بود شسپا باز شد چند روزی درجا زد به کف حمایتی معتبر که رسید شروع به رشد کرد سوژه بعدی حامی شاخص کل شپنا خواهد بود ولی یادتان باشد باید به حمایت معتبر بخورد بعد رشد کند درسقف خریدن اشتباه است است با یک کاربر که مسلط به نمودار تکنیکی است در مورد شپنا مشورت کنید درج مطلب امروز 98/07/17
-شسپا برابر با چکاپای کانال چرچیل  تا اینجا رشد کرده است من یک نفر چرچیل با یک کانال 67هزار نفره....
-

تحلیل خواجه نصیری از ورود نقدینگی به بورس / درخواست از بانک مرکزی و سازمان

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن با اشاره به نتایج مثبت ورود نقدینگی های جدید به بورس ، درخواست هایی از بانک مرکزی ، سازمان بورس و وزارتخانه ها مطرح کرد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمود خواجه نصیری با بیان اینکه بازار سرمایه در ۶ ماهه نخست سال به واسطه ورود سرمایه‌گذاران ،تعداد کدهای معاملاتی ایجاد شده و نقدینگی جذب شده، رکوردهای خوبی را پشت سر گذاشته، گفت: برآیند تمام این موارد از ایجاد یک فرصت بی نظیر حکایت دارد که می تواند راهکار مناسبی برای حل یکی از مسائل اصلی باشد که  فضای کلی اقتصاد با آن دست به گریبان است.

وی افزود: در حال حاضر کشور با رشد نقدینگی فزاینده روبرو است و پیرو آن بررسی این میزان نقدینگی سرگردان موجود در دست مردم از دو منظر اهمیت دارد. طی یکسال اخیر با شوک ارزی که در اقتصاد ایجاد شد، تمایل مردم به سرمایه گذاری هوشمندانه افزایش یافت و در پی آن همواره تلاش می کردند تا فضایی را برای سرمایه گذاری بیابند که بتوانند به نوعی قدرت خرید را نسبت به شرایط تورمی و سایر مسائل مرتبط با آن افزایش داده و به نوعی این نوسان را پوشش دهند.  

این مقام مسئول ادامه داد: وجود چنین فضایی منجر به بروز حرکت هایی در بازارهای رقیب مانند ارز، سکه و حتی مسکن شد و در نهایت حاصلی جز کاهش قدرت خرید و افزایش فشار اقتصادی به معیشت مردم را به همراه نداشت. این حجم نقدینگی اما در نهایت مسیری را پیدا کرد که به بازار سرمایه منتهی می شد.

نقش بازار سرمایه در تبدیل اثر مخرب نقدینگی به سازنده

خواجه نصیری گفت: اگرچه هنوز هم نمی توان مدعی شد نقش کنونی به مثابه همان نقشی است که بازار سرمایه در کشورهای پیشرفته بازی می‌کند اما در شرایط فعلی و با در نظر داشتن  رویکردی که نسبت به بازار سرمایه وجود دارد، این جایگاه قطع به یقین فرصتی بی‌نظیر است که توانسته اثر مخرب نقدینگی را به یک اثر سازنده تبدیل کند.

وی تاکید کرد: نکته اساسی آن است که ورود این حجم نقدینگی به سمت بازار سرمایه و هدایت آن به سمت تولید بر خلاف سایر بازارها که زمینه افزایش سطح عمومی قیمت‌ها، رشد تورم و کاهش قدرت اقتصادی مردم را به همراه داشته، می تواند علاوه بر اشتغالزایی نتایج مثبتی را به همراه داشته باشد. اتکا فوق العاده سیستم اقتصادی به بازار پول باعث شده کمی و کاستی سیستم پولی و مدیریت بانک‌ها در وضعیت اقتصاد و معیشتی مردم نمایان باشد. اما بازار سرمایه اساسا جایگاهی است که می توان در آن به گونه ای عمل کرد که علاوه بر کسب سود توسط مردم زمینه شفافیت درآمد و عملکرد مالیاتی مهیا شود.

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن گفتت: بنابراین در شرایط کنونی اقتصادی تنها یک راه‌حل وجود دارد که می تواند علاوه بر حل مشکل نقدینگی منجر به رشد اشتغال زایی و افزایش ثروت مردم شود و آن حضور در بازار سرمایه است. به عبارت دیگر بازار سرمایه تنها جایگاهی است که می تواند منافع مردم، اقتصاد و تولید را یک جا جمع کند. به نظر می رسد فرصت کنونی ایجاد شده در بازار سرمایه فرصت بی بدیلی است و کلیه دست اندرکاران این بازار و کسانی که نسبت به سیاست گذاری هایی در حوزه‌های مختلف اقتصادی اقدام می کنند باید به آن توجه داشته و با پایش پیوسته این مسیر در حفظ و تعالی آن کوشا باشند.

لزوم هدایت نقدینگی به سمت بازار سرمایه توسط بانک مرکزی

خواجه نصیری افزود: بطور مشخص بانک مرکزی باید از هدایت نقدینگی به سمت بازار سرمایه استقبال کرده تا پیرو آن بتواند بخش زیادی از بار تامین مالی را از دوش بانک‌ها برداشته و به سمت بازار سرمایه هدایت کند. ضمن اینکه ناکارایی سیستم بانکی کاهش یابد. در این مسیر به کاهش آرام نرخ سپرده بانکی به اتکای بازار سرمایه می توان فکر کرد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر وزارتخانه های مختلف باید بکوشند تا با سیاست هایی که در حوزه‌ها و بخش‌های صنایع مختلف اعمال می شود، زمینه افزایش بازده و ضریب مطلوب ثبات در صنایع با هدف جذب نقدینگی در بازار سرمایه را فراهم کنند تا بدین ترتیب مردم پاداش را از سرمایه گذاری هوشمند بازار سرمایه دریافت کنند.

نقش سازمان بورس در معرفی مسیرهای درست سرمایه‌گذاری

این مقام مسئول عنوان کرد: در این بین سازمان بورس به عنوان نهاد ناظر باید بکوشد تا کانال‌های مطمئنی برای سرمایه‌گذاری مردم گسترش دهد و با بها دادن به فضای سرمایه‌گذاری سازمان یافته و تخصصی، مسیرهای درست سرمایه‌گذاری را به مردم نشان دهد تا این افراد با بهره گیری از یک روش سرمایه‌ گذاری مطمئن و تخصصی بتوانند به افزایش ثروت و بهتر شدن وضعیت معیشتی دست یابند.

خواجه نصیری گفت: قدرمسلم استفاده از این فرصت، نیاز به فرهنگ‌سازی دارد تا بتواندضریب نفوذ بازار سرمایه را هوشمندانه افزایش دهد. ضمن اینکه نباید غافل شد مردمی که امروز نیم نگاهی به بازار سرمایه دارند از دانش کافی برخوردار نبوده و ممکن است در اولین پایگاه هایی که به آن دسترسی می یابند و عمدتاً شبکه‌های فضای مجازی هستند، مراجعه کرده و به آنها اطمینان کنند.

رشد پیشخوان های تخصصی بازار سرمایه

وی افزود: اگرچه در این مورد اشکالی به مردم وارد نیست و دسترسی سریع مردم به شبکه‌های فضای مجازی در هر حوزه وجود دارد و در بطن خود می تواند آسیب پذیری‌های را نیز ایجاد کند، لذا تحرک کلیه نهادهای مالی اعم از شرکت‌های تامین سرمایه ،سبدگردان ها و کارگزاری‌ها با راهبری سازمان بورس باید به سمت جذب موثر در بازار سرمایه و همراه با فرهنگ سازی افراد باشد تا به واسطه آن  مردم بتوانند سریع و در عین حال با آرامشی که از بابت مدیریت تخصصی سرمایه ها وارد بازار سرمایه شده، این فرصت را  تبدیل به فضای سرمایه‌گذاری زودگذر نکنند. بدیهی است که باید پیشخوان های تخصصی بازار سرمایه رشد پیدا کند.

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه فضایی بلندمدت است، گفت: باید این نگاه بلند یا میان مدت به سرمایه‌گذاری در مردم شکل بگیرد و این تصور که می توانند در بازه زمانی کوتاه مدت نسبت به کسب سود بالا اقدام کرده و از آن خارج شوند، تغییر کند تا دچار خسران ناشی از انتظارات ناسنجیده نشوند.مردم باید از ساختارهای سرمایه گذاری در بازارهای سرمایه استفاده کنند که سرمایه آنها در بازار ماندگاری بالایی داشته و  از منافع آن در بهبود زندگی بهره بگیرند.

نقش بازار سرمایه در در ثبات بازار مسکن، ارز و سکه

خواجه نصیری تاکید کرد: نکته اساسی آن است که این نگاه بلند مدت در سرمایه گذاری باید از طریق ابزارهایی ساخته شود که هم اکنون در تمام دنیا متداول است و استفاده کنندگان از آن کوشیده اند تا با دوره های سرمایه گذاری ،بازه های انتظاری بلند مدت را برای مردم ایجاد کرده و آنها را به این مهم در جهت کسب سود و بهره مندی هر چه بیشتر از فرصت پدیدآمده تشویق کنند .بی شک بسیاری از دستاوردهایی که امروز در ثبات بازار مسکن، ارز و سکه وجود دارد به واسطه رویکردی است که امروزه در بازار سرمایه وجود دارد.

وی گفت: در همین راستا نهادهای متولی باید به گونه‌ای عمل کنند تا مردم سرمایه ها را به سمت شاداب تر کردن بازار سرمایه و کسب سود بیشتر سوق دهند و در کنار آن به راه‌های هدایت این نقدینگی به بازار سرمایه و ایجاد اطمینان بیشتر مردم به این بازار بیندیشند. با افزایش فرهنگ سهامداری در میان مردم و بهره گیری از نهادهای تحت نظارت و سازمان‌یافته و دارای مجوز و پاسخگویی به آنها، علاوه بر جذب بیشتر سرمایه ها به این بازار، نهایت بهره مندی از فرصت ایجاد شده مهیا خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به وجود ۱۷۰ هزار میلیارد تومان منابع در صندوق های سرمایه گذاری گفت: روند رو به رشد این منابع در چند ماه اخیر نشانگر آن است که می توان بخشی از این منابع  را به سمت تامین مالی، انتشار اوراق و ورود شرکت ها در بازار سرمایه هدایت کرد تا به واسطه آن شرکت‌های بیشتری وارد بورس شده و از مزایای آن بهره‌مند شوند .

سازمان بورس باید از بخشی نگری پرهیز کند

خواجه نصیری گفت: رشد حجم شرکت‌های عرضه اولیه در سال‌های اخیر نشانگر آن است که ظرفیت بازار سرمایه برای جذب نقدینگی بیشتر شده و همه این موارد نوید بخش آن است که نسبت بازار سرمایه و ارزش آن و جذب نقدینگی در این بازار نسبت به سایر ارکان افزایش داشته است. و این روند قابل تداوم است. با درنظر داشتن فضای کلان اقتصادی، هدایت نقدینگی نیاز به تفکر منسجم دارد و سازمان بورس باید از بخشی نگری پرهیز کند.

وی ادامه داد: تمام سیاست‌گذاری‌های کلان اقتصادی که در سطوح مختلف اعم از وزارت اقتصاد، بانک مرکزی ، وزارت صنعت، وزارت کار و سایر وزارتخانه هایی که به نوعی دستی بر آتش صنعت و  بنگاه داری دارند باید به شکل سازمان یافته و یکنواخت، هدایت نقدینگی به سمت بازار سرمایه را شکل دهند. در صورت بروز این اتفاق بخش زیادی از انرژی هایی که در بخش های مختلف اقتصادی برای تامین مالی در جهت افزایش اشتغال و جلوگیری از نوسانات غیر عادی در بازارهای موازی مانند بازار ارز می شود ،می تواند به جذب سرمایه در بورس منتهی شود.

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن گفت: قدر مسلم هماهنگی ها میان مجلس و دولت و اشراف کامل آنها به این موضوع ،حرکت دراین مسیر را سرعت بخشیده و می تواند منجر به جذب نقدینگی بیشتر شود.سابقه و تجربه تمام اقتصاد های موفق دنیا نشان می‌دهد، مسیر و راهکار بهینه حل تمام مسائل اقتصادی می‌تواند بازار سرمایه باشد. امیدمی رود با همکاری تمام وزارتخانه های ذی‌ربط این مسئله عملیاتی شده و پیرو آن شاهد افزایش حاشیه سود ،بهبود وضعیت شرکت ها و حمایت از آنها که به‌شکل غیرمستقیم حمایت از سرمایه‌گذاران و سهامداران است، باشیم  و با هدایت نقدینگی موجود به سمت بورس ،سرعت جریان آبادانی برای اقتصاد افزایش یابد.

خواجه نصیری افزود: تامین سرمایه تمدن  به عنوان یکی از نهادهای مالی فعال در این حوزه با در نظر داشتن ارزیابی‌های موجود از کلیت اقتصاد از دو منظر سرمایه‌گذارانی که علاقه مند به حضور در بورس و شرکت های علاقه مند استفاده از ابزارهای بورسی برای ورود به بورس و تامین مالی هستند براین باور است که با وجود این حجم تقاضا باید پیشخوان‌های بازار سرمایه که همان نهادهای مالی بازار سرمایه تقویت شوند .

وی گفت: با توجه به فضای امروز اقتصاد و رویکرد مثبت سرمایه گذاران به بازار سرمایه ،تامین سرمایه تمدن به عنوان یکی از این پیشخوان ها کوشیده تا در عین پیشرو بودن ،عملکرد قوی داشته و بیشترین پاسخگویی را دارا باشد تا بتواند حجم بیشتری از منابع را از درگاه های مختلف جذب بازار کرده و در پی آن  به صاحبان سهام شرکت ها و صنایع کمک کند تا از مزایای این بازار بهره گیرند.

این مقام مسئول ادامه داد: تامین سرمایه تمدن درتلاش برای گسترش این فرآیند در راستای فعالیت‌ها در ارتباط با صنعت ، سرمایه گذاران و مشتریان کوشیده تا نسبت به تقویت ساختار از نظر نیروی انسانی (فنی)، فناوری و افزایش حوزه‌های مدیریتی اقدام کند و گام آخر در این مسیر، انتخاب یک قائم‌مقام برای تامین سرمایه بوده است تا پیرو آن بتواند حجم تصمیم‌گیری‌ها و فعالیت‌ها در شرکت را به گونه‌ای افزایش دهد تا با شرایط روز بازار سرمایه  تطبیق بیشتری داشته باشد.

خواجه نصیری گفت: در همین راستا به همه نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه پیشنهاد می شود تا با درک شرایط جدید رویکرد مردم به بازار سرمایه به تقویت زیرساخت‌ها برای پاسخگویی بیشتر به نیاز مشتریان از طریق توسعه منابع انسانی و ساختار های فناورانه که عمدتا بزرگترین سرمایه نهادهای مالی هستند، اقدام کنند.

انتهای
-سکوت بهتر است تا وراجی کردن  طرف صبح 670تومان نخریده الان 692 تومان میخردکدام سهم یکی از سهم ها
-تا شنبه خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-بازار چسبیده به سقف وتک سهم هایی صف خرید مثل چکاپا با حنایت کانال های تلگرامی
-

سهمی که در مرحله پیش گشایش امروز صف خرید و فروش دارند

با آغاز معاملات چهارمین روز کاری هفته و در پیش گشایش بازار سهام، ۴۵ سهم دارای صف خرید و ۳۸ سهم دیگر دارای صف فروش هستند

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بازار سهام در حالی تا دقایقی دیگر چهارمین روز کاری هفته را شروع می کند که در مرحله پیش گشایش بازار 45 سهم  دارای صف خرید و 38 سهم دیگر دارای صف فروش هستند.

در این میان، پرحجم ترین تقاضاها به نمادهای "وشهر" با 532 میلیون سهم، "خریخت" با 183 میلیون سهم،"تپکو" با 120 میلیون سهم، "چکاپا" با 106 میلیون سهم، "شسپا" با 73 میلیون سهم و "ثعمرا" با 44 میلیون سهم اختصاص دارد.


-شسپا قبل از افزایش سرمایه کشف روند شده بود امروز هم صف خرید استمرار دارد
-تب وتاب بانکی ها فروکش کرد یک هیاهویی بانک ملت راه انداخت اما الان گروه بانک ارام است
-وایران امروز هم مثبت است هنوز تقاضا بالاست
-ولانا هم دیروز کشف روند شد واحتمال رشد بیشتر وجود دارد
-بازار شوک مثبت می خواهد اگر شوک مثبت وارد نشود شاخص تا 300هزار واحد اصلاح قیمت خواهد کرد
-شسپا صف خرید سنگین سناریویی بوده مدت ها قبل ما کشف روند کردیم.....
-بسویچ از محدوده 10000ریال شروع به رشد کرده است هنوز هم عرضه ای نیست صعود ادامه دارد درج مطلب امروز 98/07/16
-چه کسانی میگویند شاخص 400هزار 500هزار.....تجربه نشان داده نباید تا همین جا هم شاخص با این شدت رشد می کرد....رشد سریع نزول سریع سهامداری بلند مدت را با التهاب مواجه میکند
-صف های فروش در گروه خودرویی تا این لحظه
-صف خرید شسپا صف خرید چکاپا عرضه شد
-در این شرایط بهترین کار این است نه بخرید ونه بفروشید فقط صبر
-بازار یک پارچه قرمز پوش.....وگریان اما کارگزاری های کمسیون بگیر خندان
-دیروز جایی خواندم طرف نوشته بود ومعادن 1200 تومان.....دادن تارگت های نجومی یکی از چاخان های متداول در شایعات بورسی است
-بسویچ عرضه ای تا این لحظه در کار نیست ختی در بازار منفی
-
مدیرعامل اعلام کرد:

پیشنهاد انتقال ۲۸ درصد سهام شرکت معدنی به "ذوب" بابت تسویه بدهی

مدیرعامل ذوب آهن از پیشنهاد تخصیص ۲۸ درصد سهام شرکت سنگ آهن مرکزی بابت تسویه بخشی از بدهی دولت به تامین اجتماعی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، منصور یزدی زاده در نشست خبری هشتمین نمایشگاه سالانه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی گفت: ایمیدرو سال جاری برای ذوب آهن یک میلیون تن کنسانتره در نظر گرفته و پیشنهاد اختصاص 28 درصد سهام شرکت سنگ آهن مرکزی به "ذوب" بابت تسویه بخشی از بدهی دولت به تامین اجتماعی ارائه شده که با این حساب می توان یک میلیون تن کنسانتره را به گندله تبدیل کنیم.

وی افزود: سال ۹۲ حدود ۴۰۰ میلیارد تومان به سنگ آهن مرکزی بدهکار بودیم و امروز این بدهی در حدود ۲۰۰ میلیارد تومان است. در واقع بحث تاخیر در پرداخت به معدنکاران موضوع جدیدی نیست و نباید آن‌ را بهانه عدم تامین سنگ برای ذوب آهن قرار دارد. این شرکت سنگ آهن را ارزانتر نمی خرد اما چون با روش کوره بلند تولید می کند باید سنگ آهن عیار بالا داشته باشد وگرنه باید کک بیشتری مصرف کند و هیچ گونه دیکته کردن قیمت از جانب تولید کنندگان فولاد وجود ندارد.

این مقام مسئول گفت: امروز خرید مواد معدنی از معادن کوچک را تسهیل کردیم در واقع تلاش بر این است از معادن کوچکتر که توان پایین تری دارند، خرید نقد انجام شود. به واردات زغال سنگ نیاز داریم اما مشکلی در تامین آن نداریم و از بخش‌های مختلف مواد اولیه را تامین می‌کنیم. بیشترین میزان صادرات بر اساس آمار ایمیدرو مربوط به ذوب آهن و در حدود ۶۰۰ هزار تن بوده است.

یزدی زاده ادامه داد: امروز واردات مقاطع به صفر رسیده و تنها واردات در برخی سایز‌های فولاد و فولادهای آلیاژی است. ذوب آهن از مزایای تولید فولاد در ایران بی بهره است که از مزایا می توان به نیروی کار ارزان، انرژی فراوان و معادن سنگ آهن فراوان اشاره کرد. "ذوب" با عدم بهره مندی از این مزایا، قدرت رقابت با نرخ های جهانی را نخواهد داشت.

انتهای پیام


-شما مقصر هستی هیجا نی می خرید درس عبرتی بشود هیجانی نخرید
-حریل امروز ریزشی نبود تا این لحظه
-سال 1397 شاخص کل از محدوده 195هزار واحد تا محدوده 157 هزار واحدیعنی تقریبی میانگین 38000واحد نزول کرد من در همین مقطع سود اندک هم بردم چون بیشتر سرمایه ام در تلیسه بود......علت حضور من در افزایش سرمایه های چند پله ای همین است که هر نوع ضرری را مها ر وتبدیل به سود میکنم الان هم سبد من با سبد شمادر نام نمادها هیچ فرقی با هم ندارند فقط من پلن معاملاتی با تجربه ای دارم که میتواند بر هر نوع ضرر غلبه پیدا کندعلت اینکه با پول اعتباری کار نمیکنم با پول مردم هم کار نمیکنم همین موضوع است....
-تا فردا خدا نگه دارقطعا در اینده موفق خواهید شدنگران نباشید ولی نصیحت گوش کنید سرفرصت حتما راهنمایی های لازم را انجام خواهم داد
-
-
-
-
-
-
-
-سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-گروه خودرویی امروز مثبت است ولی یک شوک میتواند این گروه را ده درصد دیگر اصلاح قیمت کند
-

پاسخ رییس سازمان بورس به احتمال ایجاد رانت در روند اصلاح قوانین بازار پایه

رییس سازمان بورس با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان روند اصلاح قوانین بازار پایه یک شبه اجرا نشده درباره احتمال ایجاد رانت در این فرایند توضیح داد و گفت: تلاش می کنیم بازار پایه آرامش بیشتری داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شاپور محمدی در برنامه پایش شبکه یک سیما اظهار داشت: بازار پایه فرابورس سال ۹۰ در تعاقب تکلیف قانونی حضور گسترده شرکت های سهامی عام (بعضا با اطلاعات مالی کم) در بازار سرمایه راه اندازی شد. اصلاح قوانین این بازار نیز به سال گذشته باز می گردد و در بهمن ۹۷ موضوع اعلام عمومی شد.

وی افزود: در اسفند ماه دو ابلاغیه رسمی در سایت فرابورس با موضوع اصلاح قوانین بازار پایه منتشر شد.با توجه به حقوق سهامداران مبنی بر تمایل برای خروج از بازار و همچنین تمهیدات فنی اعلام شد مقررات جدید در خرداد ماه و پس از ۷۰ روز کاری اجرایی می شود. این زمان سپری شد و در روز اجرا برخی عنوان کردند ابعاد فقهی موضوع بررسی نشده و نقدهایی هم با محور دامنه نوسان، تعداد حراج ها و مظنه ها مطرح شد. در آن مقطع وزیر اقتصاد مقرر کرد موضوع در شورای عالی بورس مطرح و شرایط مجددا بررسی شود. بنابراین اجرای مقررات جدید برای بررسی مجدد متوقف شد.

این مقام مسئول ادامه داد: موضوع در کمیته فقهی مطرح شد و پس از آن با کانون نهادهای سرمایه گذاری، کانون کارگزاران بورس و دو تن از اعضای شورای عالی بورس نشست های متعددی انجام شد. مقرر شد بحث نمایش مظنه ها اصلاح شود و دامنه یک ریالی نیز به سه، دو و یک درصد تغییر کند. اصلاحات به شورای عالی بورس ارجاع و مقرر شد طبق بند یک بازار زرد، نارنجی و قرمز ایجاد شود، طبق بند دو دامنه نوسان در این سه بازار سه، دو و یک درصد باشد و همچنین قرار شد حذف مظنه ها تدریجی انجام شود.

محمدی گفت: بعضا تفسیر شد شورای عالی بورس اعلام کرده کل فرایند تدریجی انجام شود در حالی که اجرای تدریجی صرفا به نحوه نمایش مظنه ها باز می گشت. بنابراین اینکه گفته شود قوانین یک شبه اجرا شده به هیچ عنوان صحت ندارد. تصویر مصوبه نیز به اعضای کمیسیون مجلس تقدیم شد.دامنه نوسان نیز با توجه به حجم معاملات قابل تغییر است، ۱۲۰۰ خبر در روزنامه ها و شبکه های اجتماعی با موضوع اصلاح مقررات بازار پایه منتشر شده و به هیچ عنوان قوانین یک شبه اجرا نشده است.

وی در پاسخ به احتمال ایجاد رانت در فرایند اصلاح قوانین پایه گفت: اطلاعات و اخبار اصلاح قوانین بازار پایه ۹۶ میلیون بار دیده و در مقاطع مختلف گفته شده دامنه نوسان در سه بازار به ترتیب سه ، دو  و یک درصد است. روز دوشنبه آگهی از سوی فرابورس اعلام عمومی شد و فردای آن روز بازار پایه مثبت بود. روز چهارشنبه بازار منفی شد اما در همان روز ۳۷ هزار نفر فروشنده و ۴۱ هزار نفر خریدار بودند. با حضور این ۴۱ هزار نفر امکان رانت اطلاعاتی وجود دارد؟ موضوعی که همه از آن مطلع هستند دیگر مخفی نیست. پس از مصوبه یکی از اعضای شورای عالی بورس تمام موارد را اعلام کرد. باید به عده ای که با رفتار خود سرمایه گذاران را نگران کردند گفت سهام ارزنده به هیچ وجه آسیب نمی بینند.

سخنگوی سازمان بورس افزود: ۱۳ میلیون سهامدار داریم و ۳۰۰ هزار نفر بصورت هفتگی در بازار فعالیت می کنند. از این میزان ۲۰ یا ۳۰ هزار نفر در بازار پایه فرابورس حضور دارند. بعضی از این افراد ممکن است سهمی را با قیمت بالا داد و ستد کرده باشند.پس از اجرای مقررات نیز نمادها ممکن است با نوسان مواجه شوند اما اطمینان داشته باشید زمانی که سهمی ارزنده است به قیمت باز می گردد. از سوی دیگر سهم فقط به واسطه نوسان قیمت سودآور نیست. سهام دو راه سود آوری دارد و در مجمع سود تقسیم می شود.

محمدی گفت: ۶۰۰ شرکت بورسی ، ۶۵۰ نهاد مالی و ۶۰۰۰ هزار مدیر در بازار سرمایه حضور دارند. امکان دارد اطلاعات دیر منتشر شود و قطعا مدیر مربوطه جریمه می شود. این به معنای رانت نیست. اگر فردی از اطلاعات نهانی بهره برداری کرده باشد حتما بررسی می شود. هر مستنداتی که در این رابطه وجود دارد به سازمان ارسال کنید. نهاد ناظر همواره با سو استفاده برخورد می کند.سامانه سمتا در سایت سازمان بورس برای شکایت مردم راه اندازی شده، تردید نکنید که موضوع پیگیری می شود.

وی ادامه داد: در بازار پایه روزانه تعداد زیادی نماد با دامنه نوسان مثبت سه درصد داد و ستد می شود و این نشان دهنده حضور سهام ارزنده در این بازار است. با کاهش دامنه نوسان، ریسک بازار پایه نیز کاهشی می شود. در گذشته صندوق ها مجاز نبودند در این بازار فعالیت کنند اما اکنون این امکان برای ورود صندوق ها فراهم شده است. اصلاح ساختار ها نیز در نهایت به سودآوری شرکت ها و بهبود عملکرد آنها منتهی می شود.با کمک سهامداران تلاش می کنیم بازار پایه آرامش بیشتری داشته باشد و قطعا سازمان بورس در کنار سهامداران بازار سرمایه است.

محمدی با بیان اینکه این هفته شاهد عرضه اولیه هستیم، گفت: در گذشته تهمت هایی مطرح می شد و خوشبختانه طی سه سال گذشته با روش ثبت سفارش همه می توانند سهم خریداری کنند. سامانه معاملات نیز به روز رسانی شده و مشکلات حل شده اما با توجه به حجم بالای خرید و فروش امکان کند شدن سامانه معاملات وجود دارد.


-ختراک طی دو روز 10 درصد مثبت خورد هدف بلند مدت است نگاه نوسانی به سهم نداشته باشید
-ولانا پس از اصلاح قیمت شدید فلش موقتا رو به بالا درج مطلب امروزر 98/07/15
-وایران صف خرید سنگین هر روز رصد کنید
-تلیسه -زکشت ممکن است چند روزی مثبت بخورند
-بجهرم همانطور که قبلا گفتیم قصد عبور از مقاومت 3000ریال را دارد تا این لحظه
-شاملا ما جایزه داریم رتیم نوسان سهم این گونه است چون هرماه جلوی چشمان ما هست معمولا 4000ریال نزول و4000ریال هم صعود دارد در این وضعیت باید با سهم کار تکنیکی کرد درج مطلب امروز 98/07/15
-گروه خودرویی  معمولا گزارشهای شش ماهه خوبی ندارند الان هم دوباره روند گروه قرمز شد
-شسپا صف خرید قبلا کشف روند کرده بودیم گفته بودیم قیمت بازگشایی الان  از همان محدوده 9000ریال حرکت رو به بالا را شروع کرده است
-نمودار شاملا باید چک شود اشتباه هست سربسته وارد هر سهمی بشوید در توضیح سبز هم گفتم  باید با سهم کار تکنیکی کرد
-قیمت بازگشایی ارفع بعد از افزایش 5181ریال......معمایی لاینحل تا این لحظه شروع سناریوی جدید سهم درج مطلب امروز 98/07/15
-برمشکل مسلط هستم ولی این روزها شدید گرفتار هستم دوسال وشش ماه است مادر 87 ساله ای داریم مشرف به موت من تنهایی به این قصه می پردازم چون بشدت از کانون سالمندان وکسانی که پدر مادرشان را به این مکانها می برند متنفرم.....این مشکلات مقطعی است ولی خدمت به پدرومادر جاوادنه خواهد ماند از روزی که به این مشکل می پردازم انگار از اسمان بورس هم برایم نعمت می بارد
-احتما ل اصلاح قیمت خاذین به محدوده های زیر 3000ریال
-ختراک در موقعیت خوبی بسته میشود اگر تا ساعت 12/30 صف خرید عرضه نشود
-
در ساعت ۲۳ و ۵۳ دقیقه امشب پدیده نجومی همنشینی ماه و مشتری رخ خواهد داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران در گفتگو با ایسنا، در این باره گفت: در ساعت ۲۳ و ۵۳ دقیقه امشب (پنجشنبه، ۱۱ مهر) پدیده نجومی همنشینی ماه و مشتری رخ خواهد داد. مشاهده این پدیده نجومی برای برخی از مردم از اهمیت خاصی برخوردار است.

مهندس مسعود عتیقی خاظر نشان کرد: در این رخداد سیاره غول‌پیکر "برجیس" ۱.۹ درجه در جنوب هلال افزاینده ماه قرار خواهد گرفت. این اجرام حدود ساعت ۲۱، همدوش با یکدیگر در افق جنوب غربی آسمان غروب خواهند کرد.

سیاره مشتری، بزرگترین سیاره منظومه خورشیدی و تقریبا هزار برابر زمین است. نقاط سرخ رنگ بزرگ بر روی این سیاره نشانگر مکان توفان‌های عظیمی است که لااقل ۳۰۰ سال پیش ایجاد شده است. مشتری یک سیاره گازی است و سطح جامد ندارد. زیر اتمسفر مشتری اقیانوسی از هیدروژن مایع و آب وجود دارد و بین اتمسفر مشتری و این اقیانوس هیچ چیزی نیست یعنی اتمسفر برجیس به مرور ضخیم و متراکم می‌شود تا اینکه بخشی از اقیانوس می‌شود. به عبارت دیگر، اقیانوس برجیس سطحی ندارد که مثلا بشود روی آن قایق سواری کرد. همان آسمان است که اقیانوس را می‌سازد.

برجیس سه حلقه دارد که نامرئی هستند و تنها زمانی که مشتری از مقابل خورشید عبور می‌کند قابل مشاهده هستند، چون نور خورشید این حلقه‌ها را درخشان می‌کند و ما از زمین می‌توانیم آن‌ها را ببینیم. این حلقه‌ها به نام‌های حلقه توری- حلقه اصلی و هاله نامگذاری شده‌اند.

-ثفارس در ماه دوم حق تقدم جهت حمایت از حق تقدم قیمت سهم به محدوده 3000ریال رسید.....این سهم کلا در لیست سهم هایی قرار میگیرد که حق تقدمش با حمایت روبرو میشود قیمت سهم الان 3000ریال وقیمت حق 1480ریال..... اگر قیمت سهم وحق را به میزانی که دارید جمع بزنید بالای 4000ریال میشودشما قبل از افزایش سرمایه زیر 2400وزیر2300ریال خریده اید
-
با موعد تحویل شهریور ۹۹:

پیش فروش ۷ محصول ایران خودرو از ساعت ۱۱ امروز آغاز می شود

ایران خودرو با اخذ مجوز از وزارت صنعت، پیش فروش ۷ محصول را از ساعت ۱۱ صبح امروز آغاز می کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت ایران خودرو به منظور پاسخگویی به نیاز مشتریان و بازار، پیش فروش 7 محصول را با موعد تحویل شهریور سال 99 از ساعت 11 روز دوشنبه 15 مهر آغاز می کند.

خودروهای عرضه شده در این پیش فروش شامل پژو 405 بنزینی اس ال ایکس، سمند ال ایکس، پژو 206 تیپ2، پژو پارس سال و ال ایکس، پژو 207 دستی و دنا معمولی است.

این طرح پیش فروش با اعمال محدودیت هایی از جمله دارا بودن گواهی نامه، هر کد ملی یک خودرو، خرید نکردن از ایران خودرو و سایپا در 18 ماه گذشته، امکان ثبت نام فقط برای افراد بالای 18 سال و عدم تنظیم صلح نامه به منظور بهره مندی مشتریان واقعی به اجرا گذاشته است.

متقاضیان می توانند با پیش پرداخت مبلغ 33.6 میلیون تومان برای پژو 206 تیپ دو، مبلغ  33.9 میلیون تومان برای پژو 405 اس ال ایکس ، 33.3 میلیون تومان برای سمند ال ایکس بنزینی ، 39 میلیون تومان برای پژو پارس سال ، 42.3 میلیون تومان برای پژو پارس ال ایکس ، 48.3 میلیون تومان برای پژو 207 دستی و 44.2 میلیون تومان برای دنای معمولی اقدام به ثبت نام کنند.

همچنین سود مشارکت در پیش فروش محصولات بسته به نوع خودرو از 15 تا 17 درصد و سود انصرف هم نیز از 12 تا 14 درصد متغیر است.

انتهای پیام


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

تعداد صفحات : 14

درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • نظرسنجی
    نظر سنجی سایت در مورد نمادهای بورسی

    کدهای اختصاصی