close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس - 12

| |

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

کانال ما در تلگرام apsahm@با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید


خزامیا ارام امد

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-با مصاحبه لاریجانی امید به تغییر قیمت خودرو بیشتر شد وگروه خودرویی سبز شده تا این لحظه
-گروه فلزات اساسی هم تا این لحظه سبز است
-ولی اصلاح قیمت هنوزپایان نیافته است ودر میان مدت مقادیر نامشخصی اصلاح قیمت در بازار خواهیم داشت
-بی جهت فروشنده نباشید وبی جهت هم خریدار نباشید اگر دلایل فنی مستدلی یافتید اقدام به خرید کنید
-ذوب در حال باز گشایی است
-دیشب در کانال گفتیم امروز بازار مثبت خواهد بود الان شاخص کل2584واحد مثبت تا این لحظه
-کروی مقداری صف خرید دارد
-وآتوس کل بازار را به تمسخر می گیرد یک سهم تازه وارد گمنام بیشترین رشد تا این لحظه2943ریال سری قبل مطلب در موردش نوشتیم محدوده 2400ریال بود.....با آی با کلاه نوشته میشود
-گره ومعمای بازار فبیرا است الان نوشته مجاز متوقف
-نگاه من به ذوب درست بود وهست سهامداران این سهم باید در محدوده 3500ریال الی 3900ریال موقتا از سهم خارج میشدند طمع باعث شد با روند بجنگند وروند انها را شکست داد70 تومان خریدی 90 تومان ذوب خریدی سهم رفته بود بالای 3500ریال خروج میزدی وچند ماهی استراحت میکردی
-چرا ما اخطار میدهیم فبیرا جایزه هایش ازاد شود اصلاح قیمت موقتی داردچون درصد جایزه هایش بالاست
-خزامیا تا این لحظه 4 میلیون تقاضادارد
-ذوب 2000ریالی که پیش بینی می کردند باز نشد ودر 1557ریال الان متعادل شد بخرید ویا بفروشید تصمیم شخصی است البته انهایی که جایزه دارند ودر افزایش سرمایه بوده اند ماندگاری اجباری انشا الله به نفع شان تمام شود
-ای کاش الان جایزه های فبیرا ازاد میشد وسهامدارانش 100 تومان زیر قیمت می فروختند2140درصد جایزه

-وقت کردید این سایت را هم نگاه کنید

https://www.tsepress.com


-حجم معاملات در گروه خودرویی بالاست تا این لحظه
-
رئیس سازمان بورس با اعلام آمار تامین مالی پیشنهاد داد:

تعریف ابزار جدید در صنعت حمل و نقل / بورس ایران با جهان سازگار است

رئیس سازمان بورس با اعلام آماری از تامین مالی مبتنی بر دارایی و بدهی و منطبق بودن استانداردهای بازار سرمایه ایران با استانداردهای بین المللی ، از پیشنهاد تعریف ابزار جدید در صنعت حمل و نقل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شاپور محمدی در همایش فرصت های سرمایه گذاری و تامین مالی در حوزه حمل و نقل ریلی که امزوز در سالن صدا و سیما برگزار شد، با اشاره به اینکه زیرساخت ها از مهمترین عوامل توسعه محسوب می شود، گفت: ریل در متون توسعه اقتصادی یکی از شاخص های توسعه هر کشوری است که در ایران هم راه آهن این امکان را برای حمل و نقل بار و مسافر را ایجاد و ارتقا داده است.

وی افزود: ایجاد این زیرساخت ها در ماه های اول همیشه با ابهام بازگشت سرمایه همراه می شود اما اگر در صورت نبود همین زیرساخت ها، فعالیت بخش خصوصی نیز نمی تواند ایجاد و سودآور باشد و به انجام سایر فعالیت های اقتصادی کمک کند.

این مقام مسئول در خصوص دو بخش داخلی و خارجی تامین مالی گفت: همه کشورهای توسعه یافته با FDI و FPI در ارتباط بودند. برای بازار سرمایه مهم است که خارجی ها در صندوق ها و خرید مستقیم سهام مشارکت کنند. یکی از ویژگی های تامین مالی از بازار سرمایه ، بلند مدت بودن است که در زیرساخت ها به خوبی مشخص است و دوم مقیاس تامین مالی در زیرساخت ها است که بازار سرمایه بزرگ است.

آمار محمدی از تامین مالی مبتنی بر دارایی و بدهی

محمدی با اشاره به تامین مالی مبتنی بر دارایی و بدهی در بازار سرمایه گفت: کل اوراق بدهی منتشر شده در سال ۹۴ میزان ۱۴ هزار میلیارد تومان بوده اما درحال حاضر گردش اوراق سر رسید نشده به ۹۰ هزار میلیارد تومان رسیده که بصورت زنده معامله می شود. در ۲ سال اخیر حجم اوراق بدهی بیش از ۶ برابر شده که رشد بسیار مطلوبی است اما بیشتر این اوراق برای دولت منتشر شده، همیشه دولت کارآمد مثبت و بهره وری بخش خصوصی را ندارد. تمایل برای انتشار اوراق بدهی برای بخش خصوصی و حدود ۶۰۰ شرکت بورسی وجود دارد که باید این شرکت ها حمایت شوند.

وی ادامه داد: در کنار این شرکت ها، ۶۲۰ نهاد مالی نیز وجود دارند که نقش مهمی در اقتصاد ایفا می کنند. وظیفه سازمان بورس این است که با ابزارهای متنوع، تامین مالی شرکت ها را فراهم کند. اگر شرکت های مذکور قصد تامین مالی خوبی داشته باشند نمی توان نقش حمل و نقل ریلی، دریایی و هوایی را نادیده گرفت. بازار سرمایه به کمک نهادهای مالی همانند شرکت های تامین سرمایه اوراق منتشر می کند که برای تامین مالی راه آهن،جاده ای و بزرگراه ها مفید است.

رییس سازمان بورس درخصوص آمار تامین مالی از بازار سرمایه گفت: بین سال های ۹۰ تا ۹۵ کل اوراق منتشر شده برای حوزه ریلی۹۲ میلیارد تومان و در سال ۹۵ به میزان ۵۱ میلیارد تومان، سال گذسته ۱۳۵میلیارد تومان بود و در سال جاری هم موافقت اصولی انتشار ۱۶۰ میلیارد تومان اوراق صادر شده است. اگر از راه آهن، وزارت راه تضامینی که انتظار می رود در برابر خریداران اوراق داشته باشیم، بازار سرمایه نیز آمادگی کمک در مقیاس های بزرگتر به بخش ریلی را دارد و در حوزه برخی ابزارهای تامین مالی مبتنی بر منفعت نیز می توان اقداماتی انجام داد. با توجه به اینکه در بورس انرژی ، انرژی معامله می شود می توان به فکر معامله کالری هم که در دنیا نیفتاده، افتاد.

پیشنهاد تعریف ابزار جدید در صنعت حمل و نقل

محمدی افزود: بخش ریلی می تواند برای پیش فروش ظرفیت حمل، ابزاری طراحی کند حتی با قراردادهای سلف و فیوچر آینده رابه حال بیاوریم و در زمان حرکت کنیم. شرکت های تامین سرمایه می توانند کمک کنند پروژه ها تعریف شود و تسریع در امور حتما وظیفه سازمان بورس است. ضمن اینکه از ریسک اوراق نیز مراقبت می شود. بازار سرمایه همچنین برای رتبه بندی اعتباری مجوزهایی صادر کرده تا به سمت ضمانت های مبتنی بر اوراق بهادار برود.

وی از انتشار بخشی از اوراق مبتنی بر رتبه بندی اعتباری خبر داد و گفت: در یک سال و نیم اخیر رتبه بندی بطور جدی دنبال شده و امید می رود بتوان از این ظرفیت استفاده کرد. استانداردهای بازار سرمایه ایران با استانداردهای بازارهای بین المللی سازگار است که می توان این پیام را به مخاطبان خارجی که می خواهند در حوزه ریلی سرمایه گذاری کنند، داد.

بنابراین گزارش، در این همایش تفاهم نامه ای بین راه آهن و سازمان بورس در جهت تامین مالی برای حمل و نقل ریلی منعقد شد تا منابع آن از بخش خصوصی تامین و منافع آن در نظر گرفته شود.

انتهای پیام


-شپنا 14 میلیون وتجارت 60 میلیون فاسمین 9 میلیون فملی 9 میلیون کروی 6میلیون شاراک 7 میلیون شتران 5 میلیون تا این لحظه صف خرید دارند البته فردا معادله این صفها بهم خواهد ریخت وشاید تعدادی از انها صف خرید نباشند
-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
--
ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه 11 آذر 1397 ساعت 7:0 توسط حامد | | تعداد بازدید : 33

شنبه تعیین تکلیف قیمت خودرو شاید....


سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-فولاد حجم سنگین معاملات در منفی حدود 13 میلیون تا این لحظه
-توصیه فعلا بازار نظارت وتحقیق
-خساپا هم 1161 ریال تا این لحظه
-وقتی گفتیم امکان دارد وخارزم زیر 800 ریال افت کند مطلب ما کمی سنگین بود الان 874 ریال وتا این لحظه 23 میلیون صف فروش
-نکته فنی کانال های 40 هزار بازدید هم نمی توانند جلوی نزول را بگیرند دهها بار گفتیم با روند نمیشود جنگید
-گروه بانک منفی بدون شرح تا این لحظه
-افزایش سرمایه های سنگینی در نمادهای بزرگ بازار در پیش است در بازار توام با اصلاح قیمت تاکتیک سود بزن به جیب در رو با این روش اصلاح قیمت خنثی میشود
-دامین بالای 3000ریال الان تا این لحظه دامین زیر 2000ریال کف دامین هنوز مشخص نیست
-هیجان سازی که خود اماتورها درست کرده بودند همان هیجان سازی در حال تخلیه.....است
-ولساپا زیر 1200ریال هم شاید نظارت کسی فرضا باستناد گفته های چرچیل خریده است نیازی نیست به تحلیل گر اهانت کند باید صبر کند پله های کمتر را بخرد البته زمانی که دیگر نزول به حد صفر رسیده است
-تو این بازار نزولی که اگر جایزه های فبیرا ازاد شود لشگری فروشنده خواهد داشت جماعتی دارند در مثبت فبیرا می خرند
-وبملت 170 میلیون صف فروش در 2166ریال چند هفته است ما در مورد گروه بانک هشدار میدهیم قیمت هفته های قبل بالا بود
-هیجان خرید در فبیرا بوضوح مشاهده میشود
-صف سنگین فروش در وخارزم هنوز جمع نشده است
-مادیرا اگر حقوقی عرضه نکند واتفاق بدی نیفتد ممکن است تا مقاومت 5000ریال رشد کند
-

معرفی اولین شرکت زنجیره ای آماده عرضه اولیه ۱۰ درصدی

فروشگاه زنجیره ای افق کوروش به عنوان اولین شرکت زنجیره ای با سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومانی در بورس تهران پذیرش و درج نماد شد تا در صف عرضه اولیه ۱۰ درصدی بایستد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ،فروشگاه زنجیره ای افق کوروش در پلاک 526 به عنوان اولین شرکت زنجیره ای با نماد "افق" در بازار دوم بورس تهران در گروه خرده ­فروشی انواع موادغذایی، نوشیدنی و غیره پذیرش و درج شد تا پس از معرفی مدیران در نوبت عرضه اولیه 10 درصدی بایستد.

طبق بررسی های بورس پرس،این شرکت ۱۷ شهریور ۸۸ در اداره کل ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران با سرمایه اولیه ۱۰ میلیون تومان به ثبت رسیده و  سپس سرمایه طی چهار مرحله افزایش سرمایه از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی به ۱۰۰ میلیارد تومان در حال حاضر رسیده است.

موسسین "افق"، شرکت گروه صنعتی گلرنگ، شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع گلرنگ، شرکت گسترش گلرنگ پخش، شرکت تولیدی شیمیایی پاکشو و شرکت گسترش گلپخش اول بوده اند اما اکنون سهامدار عمده شرکت گروه مدیریت صنعت خرده فروشی کوروش با مالکیت بیش از ۹۹ درصد سهام است.اولین واحد خرده فروشی این شرکت در سال ۸۸ تاسیس و اولین فروشگاه تخفیف محور آن در آذر سال ۹۲ به بهره برداری رسید تعداد فروشگاه های های شرکت در حال حاضر بالغ بر ۱۱۰۰ فروشگاه در بیش از ۳۰ استان است.

مجوزهای فعالیت

آخرین پروانه کسب شرکت در تاریخ ۱۱ مهر سال ۹۷ از سوی اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای صادر شده که اعتبار این پروانه تا تاریخ یک مهر سال ۱۴۰۲ است و پس از آن توسط اتحادیه تمدید می‌شود. طبق پروانه مذکور نوع فعالیت شرکت توزیعی و رسته واحد صنفی شرکت انواع کالا و خدمات( مشمول ماده( ۱۳) قانون مواد خوردنی آشامیدنی آرایشی و بهداشتی) است.

موضوع فعالیت

آخرین موضوع فعالیت شرکت، بازاریابی مجاز غیر هرمی و غیر شبکه ای، خرید و فروش و توزیع و پخش و واردات و صادرات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی داخلی و خارجی و انبارداری و اعطای نمایندگی در داخل و خارج، تاسیس و راه اندازی فروشگاه های زنجیره ای خرده فروشی در داخل و خارج، عرضه مستقیم کالا و توزیع درب منازل و مکان ها، سرمایه گذاری در مسکوکات، فلزات گرانبها، گواهی سپرده بانکی و سپرده های سرمایه گذاری نزد بانک ها و موسسات مالی و اعتباری مجاز، سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت، واحدهای سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری یا سایر اوراق بهادار دارای حق رای شرکت ها و هر گونه فعالیت های مجازی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم با موضوع شرکت مرتبط باشد.

این شرکت در سال ۹۶ دارای ۶۴۲۹ نیروی انسانی بوده و برنامه توسعه نیروی انسانی در سال ۹۷ به ۸۵۸۹ نفر، در سال ۹۸ به ۹ هزار و ۳۵۰ نفر و در سال ۹۹ به ۱۰ هزار و ۱۱۹ نفر را دارد.

سود هر سهم و سیاست تقسیم سود

سود هر سهم این شرکت در سال مالی گذشته ۶۸۴ ریال و درصد تقسیم شده بین سهامداران ۶۵۰ ریال معادل ۹۵ درصد بوده است. همچنین سیاست تقسیم سود برای عملکرد سال های مالی ۹۷ الی ۹۹ تقسیم ۹۰ درصد سود و برای سالهای پس از آن بازه زمانی، حداقل ۷۵ درصد سود خواهد بود.

انتهای پیام


-جای تعجب هم ندارد میشود این مردم را در بورس ماندگار کرد وسرمایه های عظیم وهنگفت را به بورس کشاند ولی هر باربه عناوین مختلف از این کار ممانعت به عمل می اید....شعار حمایت از بازار سرمایه صرفا در مصاحبه ها وروی کاغذ است
-خساپا تا این لحظه 26 میلیون صف فروش
-خزامیا هم در حال باز گشایی
-چند روز است حقوقی فبیرا عرضه میکند تا عطش تقاضا فروکش کند ولی هنوز تقاضا هست ما جرات چنین ریسکی چنین خریدهایی را نداریم
-

درصد و محل افزایش سرمایه بانک بورسی تغییر کرد

بانک بورسی که امروز مانند دیگر بانک ها با کاهش ۵ درصدی قیمت سهام روبرو شده درصد و محل افزایش سرمایه را تغییر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک خاورمیانه که امروز مانند دیگر بانک ها و اکثر شرکت ها با کاهش 5 درصدی قیمت سهام روبرو شده ، از برگزاری جلسه هیات‌مدیره برای افزایش سرمایه 33 درصدی و از 600 به 800 میلیارد تومان خبر داده بود اما با تغییر تصمیم اعلام کرد افزایش سرمایه محدود به 100 میلیارد تومان و از محل سود انباشته خواهد بود.

"وخاور" که یکشنبه 18 آذر در این مورد تصمیم گیری خواهد کرد پیش از این اعلام کرده بود از دو محل سود انباشته و مطالبات و آورده نقدی ( هر کدام 100 میلیارد تومان) به این جلسه می رود تا کفایت سرمایه را بهبود و سقف فردی تسهیلات و تعهدات را افزایش دهد .

انتهای پیام


-

صف خرید شرکت بورسی بعد از اعلام توضیح درباره افزایش قیمت محصولات

یک شرکت بورسی بعد از اعلام افزایش بیش از ۱۰ درصدی قیمت فروش برخی محصولات ، با صف خرید روبرو شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت 44.5 میلیارد تومانی رینگ سازی مشهد درحالی درباره افزایش بیش از 10 درصدی نرخ برخی محصولات دست به شفاف سازی زده که با قیمت 1845 ریالی هر سهم با صف خرید روبرو است.

بر این اساس،"خرینگ" اعلام کرده افزایش نرخ مربوط به افزایش 10 درصدی سهم سازنده انواع رینگ سواری با افزایش 10 درصدی سهم قدرت مدولار رینگ و رام محصولات ساپکو است که از 3 مهر ماه اعمال شده و کل نرخ فروش محصولات شرکت را در بر نمی‌گیرد.

همچنین نسبت به کل دارایی ها در سال مالی قبل 1.72۱.۷۲ درصد و نسبت به کل درآمد فروش در سال مالی قبل 0.5 درصد بوده است.

بنابراین گزارش، شرکت پویاگستر خراسان با 50.2 درصد سهم، در ترکیب هامداری این شرکت بورسی که به علت زیانده شدن عملکرد طی 3 دوره مالی متوالی مشمول فرایند تعلیق شده،دیده می شود.


-خرینگ الان متعادل ومقداری هم منفی است معمولا هر خبری را که رویت میکنید هیچ نوع تصمیم هیجانی نگیرید
-خزامیا تا این لحظه با 9 درصد منفی در حال معامله است
-امروز روز بدی برای خساپا بود الان 34 میلیون صف فروش دارد
-همین الان یک کبریت روشن کنید پشت دست تان بزنیدتا دیگر در خریدها وفروش ها از هیچ سایت یا کانالی تقلید نکنید
-تا فردا خدا نگه دار
-
-
ادامه مطلب
+ نوشته شده در شنبه 10 آذر 1397 ساعت 7:0 توسط حامد | | تعداد بازدید : 39

ذوب منتظر بازگشایی

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-فبیرا تا 2100ریال صعود کرد وعطش تقاضا فروکش کردتا این لحظه در جریان باشید حجم جایزه هایی که ازاد خواهد شد بالاست واصلاح قیمتیدر اینده دارد زمانش نامعلوم
-چهارشنبه است زیاد پا بند بازار نباشید بازار بگذر وبه شنبه فکر کنید است
-ما در سبد فبیرا داریم البته خرید محدود بود ولی با افزایش سرمایه تعداد قابل توجه شددر حد5 میلیون تستی خرید کرده بودیم ولی مدام خطر ریزش را یاد اوری میکنیم صد ها بار شده ما علیه سهم های خودمان اینجا مطلب نوشتیم چون با روند نمیشود جنگید ولی با واقعیت می توان بزرگترین پیروز بازار بود
- حلال ترین سود ها در بورس سودهایی است که نه با اجبار ونه با تبلیغ بدست می ایندسودی که روندی طبیعی را طی کند ماندگاری بیشتری خواهد داشت زاگرس را مداوم کنترل کنید
-چقدر دارند روی این تلیسه شیطنت می کنند وهر شیطنتی 400 ریال سهم  را سفته باز ها بالا وپایین می کنند طرف عادت کرده به این نوع نان خوردن
-ماهیت بازار روندی اصلاحی داردگاها یک موج صعودی نوسانی میزند اگر ان موج صعودی نوسانیرا تشخیص دادید نوسان بگیرید.
-ولساپا الان 1299 ریال حمایت زیر 1200ریال این مشخص است میل بسمت 1200ریال دارد تا این لحظه شنبه را نمیدانیم
-ذوب اماده باز گشایی است ناظر دمپایی بدست می خواهد توی سر ذوب بزند ولی ذوب هم کتک خوره قوی دارد پا پس نمی کشد البته زمان دقیق بازگشایی معلوم نیست
-فسرب الان 4042 ریال بازار انقباضی سرانجام فسرب را از تخت پادشاهی 5000ریال به زیر کشید
-فولاد نیز تخت پادشاهی 5000ریال را از دست داد والان 4996ریال
-چرا شکلکهای خنده ...یک علت فنی دارد همه به حمایتهایی که ما می گفتیم به دیده تمسخر می نگریستند ولی پس پرده را ما بهتر می دیدیم
-گروه بانکی گفتیم کلا به این گروه فکر نکنیدالان گروه قرمز
-

قیمت جدید خودروها تا شنبه مشخص می شود/ واکنش به افزایش قیمت زامیاد

یک مقام آگاه در وزارت صنعت گفت: قیمت جدید محصولات خودرو حداکثر تا شنبه هفته آینده نهایی و اعلام شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، یک مقام آگاه در وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره آخرین وضعیت قیمت گذاری جدید محصولات خودرویی به ایرنا گفت: با دستور وزیر صنعت ، قیمت گذاری خودروها توسط کارشناسان در دست بررسی است و انتظار می رود حداکثر تا شنبه هفته آینده (10 آذر) اطلاع رسانی شود.

وی به افزایش قیمت برخی خودروها از سوی خودروسازان در روزهای گذشته از جمله محصولات شرکت زامیاد اشاره کرد و گفت: در این زمینه خودروسازان باید پاسخگو باشند.

براساس این گزارش، پیش از این محسن صالحی نیا معاون سابق وزیر صنعت گفته بود قیمت نهایی خودروها  26 یا 27 آبان اعلام می‌شود که تاکنون این وعده محقق نشده است.

انتهای پیام


-حریل تا این لحظه بیشترین 1166 ریال کمترین1140 ریال انگار یک نرم افزار اجازه مانور به نوسان گیران نمیدهد ولی حجم معاملات بالای 10 میلیون....قطعا شما امروز به این نکته فنی توجه نداشتید حتما این موارد ریز فنی را چک کنید
-ولغدر الان 1492 ریال اف ناگهانی بازار را مد نظر داشته باشید ولغدر هنوز جای اصلاح دارد تا کجا باید صبر کنید

-در بازار انقباضی افزایش سرمایه ها جذابیت خود را از دست میدهد ولی در بازار انبساطی وصعودی فرا گیر  افزایش ها جذاب است اما در همین بازار نزولی نیز در موارد خاص افزایش سرمایه ها جذاب است فقط موارد خاص         
-

پتروشیمی آماده عرضه اولیه شفاف سازی کرد: توقف ۱۳۰ روزه خط تولید

پتروشیمی نوری که در نوبت عرضه اولیه سهام قرار گرفته ، از توقف ۱۳۰ روزه خط تولید پارازایلین و برنامه افزایش ظرفیت خبر داد و اعلام کرد آثار این رویداد متعاقبا ارائه می‌ شود .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، پتروشیمی نوری که بعد از درج نماد در 13 آبان ، در نوبت عرضه اولیه سهام در بازار دوم معاملات بورس قرار گرفته ، از توقف 130 روزه خط تولید پارازایلین و برنامه افزایش ظرفیت خبر داد.

در این رابطه تقی صانعی مدیرعامل "نوری" اعلام کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده، واحد تولید پارازایلین (شماره700) به منظور افزایش ظرفیت و کیفیت محصول تولیدی از 15 آبان به مدت 130 روز از مدار تولید خارج شده است. بر اساس مطالعات و استانداردهای صاحب لیسانس، جهت افزایش ظرفیت تولید ضروری است بعضی از قطعات داخلی برج ها و جذب کننده های مولکولی تعویض شود.

لذا پیش بینی می‌شود پس از انجام تعمیرات مذکور و تعویض قطعات و جذب کننده‌های مولکولی، ظرفیت تولید پارازایلین 70 درصد افزایش یابد.

در زمان توقف تولید واحد پارازایلین، ظرفیت تولید محصول A92 صادراتی 20 درصد افزایش می یابد. بنابراین اثرات سود و زیانی حاصل از توقف تولید پارازایلین و تغییر در مقادیر تولید سایر محصولات، در گزارش تفسیری متعاقبا ارائه می‌ شود.

براساس این گزارش، این شرکت 300 میلیارد تومانی به عنوان بزرگترین تولید کننده مواد آروماتیکی جهان با ظرفیت 4.5 میلیون تن در سال یکی از زیرمجموعه های هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس بشمار می رود.

انتهای پیام


-وخارزم الان 918 ریال ذهن هشدار دهنده حمایت 750ریال را در ذهن زنده میکند....فعلا نظارت
-

اخراجی های بورس 12 تایی شدند/ کارت قرمز به دو سهم بعد از 17 و 13 سال حضور

دو شرکت پتروشیمی فارابی و گرانیت بهسرام هم بعد از 17 و 13 سال از بورس اخراج و راهی بازار پایه شدند تا تعداد اخراجی ها به 12 شرکت برسد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی از دی ماه سال گذشته و بعد از اجرای اصلاحات جدید در بازار سرمایه، شرکت های چینی ایران ، پارس پامچال ، سیمان کارون ، پلی اکریل ، تولید مواداولیه الیاف مصنوعی ، کاشی نیلو، سرمایه گذاری ملت ، سایپا دیزل، ایران خودرو دیزل و قند نقش جهان با دریافت کارت قرمز از بورس اخراج شده که دو شرکت دیگر هم به این فهرست اضافه شدند.

به این ترتیب دو شرکت پتروشیمی فارابی و گرانیت بهسرام بعد از 17 و 14 سال حضور از فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس تهران حذف و آماده انتقال به بازار پایه فرابورس شدند.

طبق بررسی های بورس پرس، شرکت 15 میلیارد تومانی پتروشیمی فارابی که از 17 مرداد سال جاری به علت عدم رعایت الزامات دستورالعمل پذیرش در بورس تهران،نماد آن تعلیق و متوقف شده،در صورتهای مالی 6 ماهه سال جاری با زیان 326 ریالی هر سهم معادل 4.89 میلیارد تومان و افزایش 71 درصدی زیان نسبت به دوره مشابه سال گذشته همراه شده است.

"شفارا" که فروردین 80 به عنوان یکی از اولین شرکت های پتروشیمی وارد بورس شده، در اوج صعود سهام شرکت های پتروشیمی در سال 78 تا قیمت  1800 تومان هم افزایش داشت ولی بعد از سال 2000 میلادی ، با کاهش قیمت های جهانی پتروشیمی همانند سایر سهام شرکت های این صنعت از مدار استقبال سرمایه گذاران خارج شد و امروز قیمت هر سهم آن 377 است.

شرکت پتروشیمی فن آوران با 48.7 درصد و پتروشیمی امیرکبیر با 43.7 درصد سهم در ترکیب سهامداری این شرکت حضور دارند.

همچنین شرکت گرانیت بهسرام که از اردیبشهت 83 به جمع شرکت های بورسی پیوسته بود، به علت شمولیت بیش از 3 سال ماده 141 قانون تجارت،  لغو پذیرش شده و نماد آن از 30 آبان متوقف است.

این شرکت مرداد سال جاری برنامه افزایش سرمایه 1200 درصدی از دو محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها و مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعلام کرده تا سرمایه فعلی را از 7.5 به 97.5 میلیارد تومان برساند.

احیاء فولاد سپاهان با 40.1 درصد سهم در ترکیب سهامداری این شرکت حضور دارد.

انتهای پیام


- مدتی قبل وآتوس را چک میکردیم  این سهم جزیره سیسیلی الان صف خرید داردوجای تعجب هم دارد
-وقتی ارزش روزانه بازار محدود میشودجماعت کوتاه مدت کار با سهام کناره کار میکنند
-با ما همراه باشید مطالب ما را دنبال کنیددر اینده بازار دوباره جذاب خواهد شد22 بهمن در راه است
-تا شنبه خدا نگهدار
-
-
-
-
-
-
-
-
ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه 07 آذر 1397 ساعت 7:0 توسط حامد | | تعداد بازدید : 40

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ

منوی اصلی

درباره ی ما


کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

آرشیو

پیوند ها

لینک ها

امکانات

کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

کلیه ی حقوق مادی و معنوی سایت bourseclasor محفوظ می باشد.